st 12. 6. 2024 17:30 @ Sokolská ul., MSD-E, 30. kolo

Muži zvitězili v posledním divizním utkání

1. FC Viktorie Přerov - FC TVD Slavičín - 2:1 (2:0)

Sestava Přerova: Bělka - Janyška, D. Kuča, Řezník - Masný (79. Řezníček), Javora, Repček, J. Kratochvíl (56. Horák) - Braun (56. Čtvrtníček), Nezval (87. Koutný), Caletka. Trenér: Chuda.

góly: 27. Javora, 36. Nezval - 47. Staněk

Poslední utkání v divizi jsme začali velmi dobře. Organizovaná hra, plná sprintových náběhů nám vynesla v první půli převahu. Již v 15. vteřině jsme vypresovali míč a Braun měl velkou šanci otevřít skóre, bohužel netrefil bránu. O pár minut později měl po skvělém centru Masného opět velkou šanci Braun, bohužel přestřelil. A tak jsme se radovali až v minutě 27. Předvedli jsme opravdu krásnou akci, do které se zapojilo vícero hráčů. Kratochvíl zakombinoval s Řezníkem. Na konci byl po tandemové spolupráci centr Masného a přesná hlavička Javory na zadní tyči - 1:0. Nabyté sebevědomí jsme prodali o pár minut později ve 36. minutě, opět velmi pohledná akce po pravé straně. Javora vybojoval míč, předal Masnému, ten vysunul Repčeka a přesná přihrávka se dostala až k naběhnuvšímu Nezvalovi, který bombou na přední tyč rozvlnil síť na Golfu podruhé - 2:0. Hned na to jsme se opět dostali do přečíslení 4 na 3, ale Javora byl vychytán. Hosté se oklepali a závěr poločasu patřil jim, dostali se však do jediné vážné situace, ve které špatně trefili míč. Obrana pracovala spolehlivě. 2. půli jsme začali nejhůř, jak jsme mohli. Pasivně a ustrašeně a tak nás Staněk potrestal. Další nádherný gól středečního odpoledne - 2:1. Slavičínských bylo plné hřiště a my se museli hodně otáčet. Naštěstí jsme největší tlak hostů dokázali otupit. Střely ze střední vzdálenosti pochytal Bělka. Standartní situace uskákali obránci a asi největší šanci na vyrovnání zblokoval D. Kuča. Za nás mohl po další pěkné akci od Horáka rozhodnout Nezval. Jeho střela však po zákroku brankáře skončila na tyči. Pěkné přiťuknutí Repčeka znamenalo tutovku Caletky, ale byl skvěle vychytán a když v nastavení neproměnil svou šanci ani Horák, tak utkání skončilo vítězstvím Přerova - 2:1.
Dnešní hra byla opět na velmi dobré úrovni. Slavičín má jeden z nejlepších týmů v soutěži a na jaře sbíral převážně výhry. Má ve svém středu hráče jako Školník, Juřica nebo Staněk a ti jsou pro nás těžko bránitelní. Nicméně jsme to dnes zvládli, odehráli jsme zejména v prvním poločase velmi dobrý fotbal. Poslední kolo vybízí k nějakému většímu celkovému hodnocení, to si však nechám na jindy. Děkuji svému týmu, že soutěž dohrál do konce bez nějakého excesu, že to nevzdali a bojovali do poslední vteřiny. Soutěž opouštíme se vztyčenou hlavou. 26 bodů, 12 na podzim, 14 na jaře. Chyběl kousek. Mít o 7 bodů víc, jsme na 9. místě a plácáme se po ramenou. Na kdyby se ale nehraje. Nashledanou v lepších zítřcích. Děkuji moc všem, kteří nám přáli.