TJ Postřelmov1. FC Viktorie Přerov
4:2
so 12. 10. 2024 11:30 @ Postřelmov,U Stadionu, Krajský přebor muži - 5. liga, 11. kolo

V Postřelmově jsme tahali za kratší konec

Po skvělém domácím utkání s Prostějovem, chtěli naši muži konečně plně bodovat i na venkovním hřišti. Bohužel během týdne proletěl naší šatnou nějaký moribundus, a tak členové základu zalehli v horečkách do peřin a někteří na utkání ani neodcestovali, jiní nastoupili oslabení. Navíc se nám utkání zranili další hráči. Přejeme všem rychlé uzdravení, abychom doma mohli potvrdit naši neporazitelnost.

Sestava Přerova: Bělka, Vařecha, D. Kuča (52. Stískal), F. Kuča, Řezníček (79. Mlčoch), Kytlica (79. Bogdaň), Bielko (70. Běhal), Verbich, Caletka, Kocian, Nezval. Trenér: Chuda

Góly: 5. Nimrichtr, 10. F. Kuča vlastní, 69. Blaťák, 89. Nimrichtr - 25. Kocian, 90. Caletka

Potřetí za sebou jsme do utkání vstoupili naprosto katastrofálně. Tentokrát jsme tlak soupeře neustáli. První šanci ještě domácí neproměnili. Druhou akci však již po sérii našich chyb a nedůrazů dohráli do úspěšného konce a vedli 1:0. Žádné zlepšení nenásledovalo. Pokračovali jsme v bojácném a pomalém výkonu a po další individuální hrubce jsme již v 10. minutě prohrávali 2:0. Poté jsme se konečně začali osmělovat a hru aspoň trochu vyrovnávat. Snížit mohl po akci Verbicha s Kocianem Nezval, ale v dobré pozici hlavou netrefil. Ve 25. minutě si vzal slovo Caletka a nádhernou individuální akcí vyřadil z provozu 4 obránce soupeře i brankáře a naservíroval do prázdné Kocianovi - 2:1. Bohužel vstřelená branka náš výkon nezlepšila. Do poločasové pauzy ještě domácí trefili břevno a museli jsme se pořádně otáčet, aby svůj náskok nezvýšili.
2. poločas začal otřesným momentem, při kterém si D. Kuča vyhodil koleno a musela přijet záchranka. Všichni si přejeme, aby to vazy vydržely a David se vrátil co nejdříve na hřiště. Aby toho nebylo málo, tak Nezval si rozbil hlavu o kolík z kopaček soupeře a dostali jsme se v početní nevýhodě pod setrvalý tlak. Až jsme hlavu obvázali a vypadalo to, že jsme z nejhoršího venku, tak přišel trest, kdy jsme nepokryli rohový kop a soupeř zvýšil hlavou na 3:1. Šanci na snížení měl Nezval, ale z boku neuspěl. Nezadařilo se ani Caletkovi, ani Verbichovi a když domácí v 89. dali na 4:1 po rychlém brejku, tak bylo hotovo. Kosmeticky pak výsledek upravil Caletka, který využil kombinace ve vápně mezi Verbichem a Bogdaněm - 4:2.
Dnes jsme soupeři totálně nestačili. V podstatě celý zápas měl převahu. Hra byla rozháraná a vůbec jsme se nedostali ze začátku do tempa na rozdíl od domácích. Utkání svou intenzitou a rychlostí ovládl soupeř, což mě nemile překvapilo. Tým se dnes vůbec nepopasoval s absencí klíčových hráčů. Neúčast Masného, Kratochvíla, Zimčíka, Krále a Nakládala, a k tomu brzké střídání D. Kuči, už byly na náš mladý tým moc. Postřelmov ukázal, proč je 2. v tabulce. Tohle postavení je naprosto zasloužené a areál, který má k dispozici je naprosto fantastický. Snad budeme na jaře doma s tímto soupeřem konkurence schopnější, protože včera to opravdu bylo jednoznačné. Musíme se rychle oklepat. Po předchozích 4 úspěších nám nevyšel 1 zápas. Není to žádná tragédie. Čeká nás extrémně náročný konec sezóny s nejlepšími týmy dle tabulkového postavení a našim cílem musí být v těchto utkáních ty nejlepší prohánět. K tomu však budeme potřebovat, aby se klíčoví hráči dali zdravotně do pořádku.