so 12. 10. 2024 10:00 @ Mladějovice 190, Krajský přebor dorost, 11. kolo

Dominantní výkon U19

FK Šternberk - 1. FC Viktorie Přerov 1:9 (0:7)

Sestava: Zemánek, Král, Koutný, Pazdera, Smékal, Studnička, Šimeček, Steffan, Kratochvíl, Schönweitz, Vykopal, Spilka, Večerka, Schenk M., Jelínek

Branky: 2x Šimeček, Koutný, Kratochvíl, Studnička, Steffan, Smékal, Schönweitz, Večerka

V sobotním dopoledni jsme zajížděli k dalšímu utkání na venkovní půdu do Mladějovic, kde nás čekal soupeř FK Šternberk. Do utkání jsme vstoupili velmi aktivně a ve velkém tempu. Domácí jsme zamkli na jejich polovině a hned ve 2. minutě jsme šli do vedení střelou Šimečka 0:1. V podobném tempu jsme pokračovali a naše chuť po další brance byla obrovská. Ve 14. minutě po rohovém kopu navýšil Koutný na 0:2. Hned po rozehrávce domácích v 15. minutě unikl po levé straně Kratochvíl, který propálil tečovanou střelou domácího brankáře 0:3. O chvíli později v 19. minutě završil naši produktivní pětiminutovku brankou opět Šimeček na 0:4. U všech hráčů bylo k vidění velké nasazení. Ve 29. minutě jsme přidali na 0:5 Studničkou, ve 33. minutě na 0:6 přesně mířil Steffan a skvělý první poločas uzavřel ve 43. minutě brankou Smékal na 0:7.

Vstup do druhého utkání jsme lehce prospali. Hned ve 47. minutě domácí zaznamenali první branku po našem špatném bránění rohového kopu - 1:7. Nutno podotknout, že bránění rohových kopů nám v druhém poločase dělalo problém i v dalších situacích, pouze soupeř nemířil v zakončení přesně. Obdržená branka nás ale znovu nakopla. Opět jsme se dostali do držení míče a domácí k míči pouštěli jen zřídka. Ve velkých šancích nás často zastavil domácí brankář, který vytáhl hodně slušných zákroků. V 63. minutě se k přímému kopu postavil Schönweitz a střelou pod břevno přidal branku na 1:8. O čtyři minuty později v 67. minutě dostal nabíhající Večerka průnikovou přihrávku a střelou kolem brankáře zvýšil na 1:9. Do konce utkání zbývalo ještě spoustu času. Herně jsme stále působili jistým a sebevědomým dojmem, ale ke změně skóre už nedošlo.

V utkání jsme jasně dominovali. Skvěle nám fungoval pressing i repressing, ze kterého jsme si vytvářeli mnoho šancí a velký tlak na soupeře. Všechny hráče bych chtěl pochválit za stoprocentní přístup a nasazení. Máme před sebou poslední herní měsíc, ve kterém odehrajeme 5 utkání. Jdeme tedy do poslední třetiny podzimní části soutěže a já pevně věřím, že udržíme naši momentální formu.