4:1
čt 26. 9. 2024 16:30 @ Sokolská ul., Krajský přebor dorost, 7. kolo

U19 v derby s Kozlovicemi vítězná

1. FC Viktorie Přerov - FK Kozlovice 4:1 (2:1)

Sestava: Zemánek - Král, Koutný, Stískal, Kratochvíl - Běhal, Šimeček, Holý, Schönweitz, Řezníček - Studnička

Střídali: Marák, Děrda, Pazdera, Spilka, Steffan, Jelínek, Vykopal

Branky: 2x Řezníček, Šimeček, Steffan

Odložené kolo s Kozlovicemi se přesunulo na čtvrtek 26. září na naše domácí hřiště. Utkání přihlížela pěkná divácká návštěva, která očekávala zajímavý duel, jak už tomu v derby bývá.

Do utkání vstupujeme aktivně. V první desetiminutovce si vytváříme tlak a s ním i slibné šance, které bohužel neproměňujeme. Lehce povolujeme v tempu a s tím přichází trest. Ve 12. minutě ztrácíme míč v naší defenzívě a hostující útočník jde sám na Zemánka, který samostatný nájezd likviduje, avšak dorážka dobíhajícího hráče už končí v naší síti - 0:1. Pro nás to byla velmi studená sprcha, jelikož jsme do té doby soupeře do šance nepustili. Naštěstí to na nás nezanechalo vážnější stopu a o čtyři minuty později v 16. minutě srovnáváme po individuální akci Řezníčka na 1:1. Jak jsme do utkání vstoupili aktivně, postupem času se naše tempo vytrácí. Zpomaluje se naše hra na míči, ale i bez něj a hra se tak lehce vyrovnává. I přesto si vytváříme stoprocentní šance, avšak opět zůstávají nevyužity až do 35. minuty, kdy nás do vedení dostává Šimeček po standartní situaci - 2:1. Do poločasu se stav utkání nemění.

Druhý poločas se hraje opět v pomalejším tempu. Soupeř začíná více hrozit a vytváří si standartní situace v podobě rohových kopů. V 61. minutě právě po rohovém kopu dochází k ošklivému střetu soupeře s Holým, který tvrdou kopačkou dostává do oblasti klíční kosti. Následuje červená karta pro soupeře a přivolání záchranné služby. Z nejhoršího scénáře se naštěstí zlomenina vyloučila a Rosťa bude v pořádku. Dohráváme utkání proti oslabenému soupeři. V 74. minutě zvyšujeme na 3:1 opět Řezníčkem a dostáváme tak do našich nohou potřebný klid. V 89. minutě přidáváme poslední branku Steffanem na 4:1 a o pár minut později hlavní rozhodčí ukončuje utkání.

Pro hráče i realizační tým je derby vždy speciálním utkáním a já jsem rád, že jsme jej zvládli. Hlavně jsem moc rád za Rosťu, že se vyloučilo vážnější zranění. Doufám, že bude brzo fit a bude znovu běhat po hřišti. Podařilo se nám prodloužit sérii vítězství již na sedm a zůstáváme na prvním místě tabulky bez ztráty bodu. O víkendu jedeme na Nové Sady, které jsou druhé v tabulce. Společně jsme se utkali v letní přípravě v přátelském utkání, které dopadlo lépe pro nás a o podobný výsledek se budeme snažit i nyní.