so 19. 10. 2024 10:00 @ Sokolská ul., Krajský přebor dorost, 12. kolo

O vítězství U19 rozhodla jedna branka

1. FC Viktorie Přerov - TJ Tatran Litovel 1:0 (0:0)

Sestava: Zemánek - Smékal, Koutný, Stískal, Král, Holý, Schönweitz, Pazdera, Kratochvíl, Studnička, Jelínek, Spilka, Steffan, Vykopal, Marák

Branky: Koutný

V sobotním dopoledni jsme hostili soupeře z Litovle. Vzhledem k tomu, že po našem utkání následovalo utkání mužů, hráli jsme mimořádně na zadním hřišti. Po úvodním hvizdu jsme se brzy dostali na míč a mohlo začít naše snažení. Prvních čtyřicet minut nepřineslo vážnější šance. Míč jsme měli více pod kontrolou my, ale dobře bránící hráči Litovle nás do větší šance nepustili. Naopak v pár situacích zahrozili rychlými protiútoky, ale my byli schopni si s nimi poradit. V momentech, kdy jsme mohli ohrozit hostující branku střelou ze středních vzdálenosti, zvolili jsme jiné řešení. V největší naší šanci se ve 40. minutě ocitl Holý, ovšem jeho pokus vychytal hostující brankář. O chvíli později ve 43. minutě měli šanci na opačné straně hosté, ale Zemánek si s prudkou střelou poradil. Do šaten se odcházelo za vyrovnaného stavu.

Druhý poločas opět moc šancí nepřinesl. Průběh hry byl totožný s prvním poločasem. Čas plynul a my se snažili utkání zlomit. Zahrávali jsme hodně rohových i přímých kopů, ale soupeř dobrou obranou odolával. Náš tlak neustával a nakonec nám přinesl radost, když v 75. minutě se nejlépe zorientoval po rohovém kopu Koutný a přízemní střelou k pravé tyči nás poslal do vedení 1:0. Do konce utkání se stav již nezměnil a my tak bereme těžce získané tři body.

Dnešní výhra se nerodila lehce. Soupeř nastoupil odhodlaný získat u nás body a podle toho i odhodlaně bránil. V osobních soubojích jsme často měli problémy. Navíc jsme do ofensivní fáze hlavně v prvním poločase nebyli příliš nebezpeční. Hru jsme sice z větší části měli pod kontrolou, ale dnes to z naší strany nebyl nejlepší výkon. Výhra je o to cennější a my si ji budeme více vážit. Nyní nás čeká anglický týden, kdy ve středu zajíždíme k derby do Hranic a o víkendu cestujeme do Zábřehu.