6:0
so 5. 10. 2024 10:00 @ Sokolská ul., Krajský přebor dorost, 10. kolo

U19 doma potvrdila roli favorita

1. FC Viktorie Přerov - Slovan Černovír 6:0 (2:0)

Sestava: Marák, Koutný, Král, Běhal, Pazdera, Smékal, Studnička, Kratochvíl, Schönweitz, Stískal, Vykopal, Zemánek, Spilka, Steffan, Jelínek

Branky: Smékal, Běhal, Pazdera, Vykopal, Steffan, Marák

V sobotním dopoledni nás na domácí půdě čekal soupeř Slovan Černovír. Utkání týmů z opačných konců tabulky nás uvedlo do role favorita. Od úvodního hvizdu však nebylo poznat papírového rozdílu. Soupeř hrál sympatický konstruktivní fotbal a k vidění byla v první třicetiminutovce vyrovnaná partie. Od 30. minuty jsme byly lepším týmem, potvrzení přišlo ve 35. minutě, kdy jsme se dostali do vedení po brance Smékala. O chvíli později v 39. minutě se individuálně prosadil Běhal a zvýšil na 2:0. Do druhého poločasu jsme nastoupili daleko lépe. Více jsme byli na míči a kontrolovali průběh hry. V 57. a 60. minutě se prosadil Pazdera a Vykopal. Dvě rychlé branky nás dostaly do vedení 4:0. I nadále jsme si vytvářeli gólové příležitosti, ve kterých jsme volili špatné řešení. V 75. minutě už tomu bylo jinak a Steffan zvýšil na 5:0. Nepolevení v naší snaze navíc přineslo pokutový kop v 85. minutě, kterého se ujal brankář Marák a zpečetil tak výhru na konečných 6:0.

S výsledkem jsem spokojený, avšak vstup do utkání jsme nechytli. Delší dobu nám trvalo, než jsme se dostali do tempa. Soupeř na nás dobře nastoupil a musím říct, že mě mile překvapil předvedenou hrou. Podobným začátkům se musíme vyvarovat a koncentrovat se od počátečního hvizdu. Od 30. minuty jsme už byly lepším týmem a výhru připisujeme zaslouženě. V dalším kole jedeme do Šternberka, kde zakončíme druhou třetinu soutěže.