so 21. 9. 2024 12:00 @ Přerov,Sokolská ul., MSŽL U 14, 8. kolo

U14 - výsledek zastínilo zranění Janíka

1.FC Viktorie Přerov : FC Slovácko 0:7 (0:5)

Sestava: Pivoda (Pánek) - Losert, Janík, Jedlička, Křepelka - Tomeček - Zatloukal, Vyhňák, Maňák, Mikulík - Vrba

Střídání: Kropáč, Kožuch, Kohn, Suchánek, Tiňák

V sobotu jsme doma hostili Slovácko. Na zápas jsme se těšili, zvláště poté, co jsme získali první výhru v týdnu ve Vítkovicích. Nikdo netušil, že na zápas budeme chtít všichni co nejrychleji zapomenout.

Do utkání jsme nevstoupili zrovna nejlépe. Zaostávali jsme za soupeřem ve všem. Nutno dodat, že to byl zatím nejlepší tým, se kterým jsme hráli. Technicky na vysoké úrovni a to samé i rychlostně. Přes naši obranou řadu se dostávali hodně jednoduše. Ovšem dost jsme jim v tom pomohli. Bránili jsme to na cca pěti metrech a to se pak posílala jedna průniková přihrávka za druhou. V 10´ přišel první úder a hosté vedli 0:1.

Nejhorší událost se však stala v 17´. Štěpa Janík, ve snaze zabránit gólu, vletěl ve výskoku hlavou do tyče a myslím, že všem kolem se zastavil tep. Na první pohled to vypadalo katastrofálně. Štěpa je však tvrďák, jenže RZS musela přijet i tak. Otřes mozku, vyražené zuby, rozbitá brada. Nebylo to nic, co bychom viděli rádi. Přejeme Štěpovi brzké uzdravení a návrat na zelený pažit, bude nám moc chybět.

Otřáslo to nejen mnou, ale i celým týmem. Soupeř toho využil a do poločasu nám nasázel další čtyři branky. Zřejmě bychom je dostali i tak. Chyběli nám čtyři hráči, pak ještě Janík, někteří hráli opět za U15 poločas nebo i celé utkání a nebylo kde brát. Přestávku jsme využili ke zlepšení situace a celkem to pomohlo. Ve druhé půli jsme dostali jen dvě branky, ale dopředu jsme nepředvedli takřka nic. Jak píšu v nadpisu. Dnes byl výsledek určitě na druhém místě. V hlavách jsme byli se Štěpou. To nic nemění na faktu, že dnes jsme na to vůbec neměli. Hosté nám ukázali, jak má vypadat hráč v U14. Moc se mi kluci ze Slovácka líbili. Máme opravdu hodně co dohánět.

Příští týden musíme zvládnout zápas ve Vyškově. Jenže marodka se spíš plní, než vyprazdňuje a bojím se, že na to doplatíme. Nepřišlo to zrovna vhod. Je to poslední zápas, kde bychom měli uspět. Pak přijde série hodně těžkých soupeřů. Snad to nějak zvládneme.