so 19. 10. 2024 12:00 @ Zlín, Vršava, tráva, MSŽL U 14, 12. kolo

FC Zlín : 1.FC Viktorie Přerov 7:2 (4:0)

Branky: Streda, Vyhňák

Sestava: Losert, Jedlička, Masařík - Křepelka, Vyhňák - Mikulík, Streda, Pospíšil - Zatloukal, Vrba

Střídání: Kohn, Kropáč, Kováč, Kožuch, Suchánek

Začala druhá polovina zápasů základní částí a po domácí těsné prohře jsme jeli do Zlína potvrdit, že se s těmito týmy můžeme měřit. Bohužel nám do našeho snažení hodily vidle zranění. K dlouhodobě zraněnému Janíkovi se přidal ještě Maňák a Tomeček. Tohle byla pro nás citelná ztráta.

Z těchto důvodů jsme se rozhodli hrát na tři obránce. Důvod byl jasný. Chtěli jsme být více nahoře a nechat obranu ve větším klidu. Úvod utkání nám vyšel. Hrálo se většinou na polovině soupeře, jenže do šancí jsme se moc nedostali. Poté se projevily předností ligového Zlína. Rychlost, dobrý pohyb a chladnokrevnost v zakončení. A také to, že tří obráncový systém nemáme moc zažitý. Dva rychlé protiútoky a naše dvě chyy přinesly domácím vedení 2:0. Nejprve zaspal při návratu dolů Mikulík a poté na druhé straně Pospíšil. Škoda.

Ve 24' dostáváme třetí úder. Míč za obranu, střela kterou ještě Jedlička zblokoval, ale následný odraz míče si našel domácí hráč a prostřelil vše, co mu stalo v cestě. Za dvanáct minut to bylo už 4:0 a vypadalo to s námi zle. Narážečkou se domácí dostali k centru do vápna, balón propadl až na zadní tyč a střela prošla do brány, 4:0. Kontrovat jsme mohli Kováčem, jenže jeho obstřel na zadní zlikvidoval gólman. Hráli jsme fotbal a bohužel dostali čtyři góly.

Druhá půle snesla z naší strany to nejpřesnější měřítko. Dřeli jsme, bojovali a drželi jsme soupeře na distanc od naší brány. Ve 44' jsme byli za naši snahu odměněni. Po faulu na Křepelku zahrával trestňák Jedlička. Nepovedený centr někdo zvedl nahoru, po hlavičkovém souboji se míč dostal ke Stredovi a ten jej poslal do brány, 4:1. V této herní pasáži jsme měli více ze hry. Domácí se začali bát o výsledek a dělali chyby. Využít je mohl Vrba i Kováč, ale bohužel.

Nakonec jsme se dočkali snížení. Další postupný útok a když už to vypadalo, že o míč přijdeme, dostal se k němu Vyhňák a střelou pod víko upravil skóre na 4:2. To však bylo z naší strany vše. Šest minut před koncem přišel trest za naši laxnost v rozehrávce a branka na 5:2. Konec jsme pak nějak nezvládli a domácí přidali ještě další dva góly. Konečný stav 7:2.

Nemyslím si, že výsledek dnes odpovídal dění na hřišti. Predchozizapas jsme sie prohráli pouze 2:3, ale fotbal z naší strany za moc nestál. Dnes jsme hráli dobře. Chyběli nám tři hráči ze základu a I tak jsme 70 minut drželi krok. Tihle kluci mají svůj strop. Dnes hráli těsně pod ním.

Ano, nejsou to fotbaloví umělci, balón nám občas překáží, ale proti Opavě to bylo sto a jedna. Navíc musí hrát všichni. Nikdo z nás zatím netuší, kdo v tom týmu bude příští sezónu nebo už na jaře a proto musíme zkoušet. Dnes jsme zkoušeli hodně a vyšli jsme z toho s hlavou nahoře. Výsledkem byla i pochvala domácích trenérů, kteří před naším výkonem smekli klobouček.