so 5. 10. 2024 12:00 @ Přerov,Sokolská ul., MSŽL U 14, 10. kolo

U14 držela krok pouze poločas

1.FC Viktorie Přerov : Baník Ostrava 0:8 (0:3)

Sestava: Pivoda - Kohn, Tomeček, Jedlička, Masařík - Křepelka - Mikulík, Vyhňák, Streda, Pospíšil - Vrba

Střídání:  Zatloukal, Kožuch, Suchánek, Kováč, Tiňák, Pánek

V sobotu nás čekal zápas s lídrem naší soutěže, Baníkem Ostrava. Bohužel před zápasem přišly nějaké omluvenky a tak jsme nemohli hrát v plné sestavě. Škoda. Takovéto utkání by si to zasloužilo. Byli jsme zvědaví, jak obstojíme s jasným favoritem. Nakonec jsme Baníku byli soupeřem pouze v první půli, ta druhá už jasně vyzněla pro hosty z Ostravy.

Do zápasu jsme vůbec nevstoupil špatně. Myslím, že jsme v prvních deseti minutách měli více ze hry, jenže žádnou 100% šanci jsme si nepřipravili. Zaujala pouze střela Stredy zpoza vápna, jenže gólman si s ní poradil. Podařilo se nám vytvořit pár závarů před bránou hostí, ale nevyřešili jsme je dobře. S postupem času přidával Baník na obrátkách a hra se stěhovala před naši svatyni. V 15´ přišel útok po levé straně Baníku, centr do vápna a tam volný hráč poslal míč do brány, 0:1. Za čtyři minuty rozhodčí, k naší smůle neodmával těsný ofsajd a byla z toho branka na 0:2. Nepoložilo nás to a dál jsme se snažili. Bohužel naše snaha končila před vápnem. Tři minuty před koncem poločasu si nejlepší hráč soupeře pohrál s naší obranou a zvýšil na 0:3. Poločas jsme tak prohráli o tři branky, ale za náš výkon jsme se stydět nemuseli.

Druhá půle již bohužel vyzněla jasně pro Baník. Přišlo mi, že jsme úplně ustoupili od hry z prvního dějství. Byla tam spousta zbytečně nakopávaných míčů, které jsme stejně nezískali a obrana se dostávala pod tlak. Tohle se nedalo vydržet. Oba stopeři hráli dobře, snažili se, ale na výborného soupeře to nestačilo. Ten postupně navyšoval svoje vedení, až to jednu chvíli vypadalo na pořádný debakl. Naštěstí se tak nestalo. Konečné skóre se zastavilo na číslici osm, což je naše třetí prohra v této sezóně v takové výši. Mrzí nás hlavně to, že v ani jednom z těchto zápasů jsme nevstřelili gól.

Na tyto soupeře prostě zatím nemáme, jak Baník, tak Slovácko nás prostě přehráli kvalitou. Zápas s Frýdkem bych spíše označil jako zbytečný výpadek z naší strany. V neděli nás čeká Opava a uvidíme, jestli v tomto zápase budeme úspěšní. Chtěl jsem mít po první polovině zápasů deset bodů, máme jich sedm a Opava je poslední možnost jak je získat. Sice nás čeká ještě dohrávka s Jihlavou, ale tam by to bylo spíše velké překvapení, než realita.