Související zápasy

Poslední hrací týden U19 vyšel na jedničku

MFK Havířov - 1. FC Viktorie Přerov 1:4 (1:2) 1. FC Viktorie Přerov - 1. HFK Olomouc 2:0 (1:0)

MFK Havířov - 1. FC Viktorie Přerov 1:4 (1:2)

Sestava: Zemánek - Běhal, Koutný, Stískal, Smékal (82. Hynek) - Pistovčák (74. Spilka), Řezníček, Holý, Dospiva - Šimeček (82. Riliak), Váleček (46. Král)

Branky: 2x Šimeček, Smékal, Stískal

V úterý 11. 6. jsem dohrávali přeložené utkání na půdě Havířova. Utkání bylo z přírodní trávy přesunuto na umělou trávu menších rozměrů a nás čekalo těžké utkání o důležité body.

Vstup do utkání jsme měli špatný, ospalý a soupeř ve 2. minutě šel do vedení 1:0. Prvních 15 minut jsme se hledali a seznamovali s terénem a tempem hry. Soupeř byl více na míči a my se spíše prali sami se sebou. Naštěstí postupem času jsme začali přebírat iniciativu a konečně se dostali do hry. Pramenilo z toho několik příležitostí ke vstřelení branky. V 19. minutě jsme se konečně mohli radovat po rohovém kopu, kdy míč do sítě dostal Šimeček - 1:1. Branka nás nakopla a my chtěli přidat další. Ve 39. minutě si do tandemu vyžádal míč Smékal, na úrovni velkého vápna zaseknul míč do středu hřiště a pěknou střelou na zadní tyč nás poslal do vedení 1:2.

Do druhého poločasu jsme vstoupili lehce nervózně. Pro naše hlavy bylo potřeba přidat pojišťující branku. Ta přišla v 61. minutě opět po rohovém kopu, kdy se hlavou nemýlil Stískal a navýšil na 1:3. O tři minuty později v 64. minutě jsme opět skórovali. Dlouhý míč na Šimečka, který si sám hlavou prodloužil míč za obranu a po předběhnutí obrany krásným lobem z 30 metrů navýšil na 1:4. Do konce utkání jsme ještě zahrávali pokutový kop, který zahrával Spilka. Ovšem jeho střelu vychytal domácí brankář, a tak konečný stav utkání se zastavil na 1:4.

1. FC Viktorie Přerov - 1. HFK Olomouc 2:0 (1:0)

Sestava: Zemánek - Běhal (77. Hynek), Koutný, Stískal, Smékal - Pistovčák, Řezníček (85. Spilka), Holý, Dospiva (64. Král) - Šimeček (77. Neumann), Váleček

Branky: Váleček, Pistovčák

V pátek 14. 6. jsme na domácí půdě předehrávali poslední kolo soutěže proti 1. HFK Olomouc. Opět začátek utkání byl lepší ze strany soupeře a my se prvních 10 minut bránili. Poté se hra vyrovnala, i když po kombinační stránce měl soupeř navrch, my jsme byli více nebezpečnější. První vyložené šance jsme spálili, ať už nás zastavila branková konstrukce nebo jsme volili špatné zakončení. V 31. minutě otevřel skóre prudkou ranou Váleček 1:0. Do konce prvního poločasu se stav neměnil.

V druhém poločase byla hra vyrovnaná a spíše se hrálo mezi šestnáctkami. V 70. minutě jsme se opět mohli radovat, když Pistovčák po levé straně utekl obraně hostů a střelou na zadní tyč nás poslal do vedení 2:0. Do konce utkání se stav neměnil a my mohli slavit 3. výhru v řadě.

Hráče musíme pochválit za poslední tři utkání - Valašské Meziříčí, Havířov a HFK Olomouc. Bodovali jsme na 100% se skórem 8:2, což dokazuje zlepšení naši defenzivní i ofenzivní činnosti celého týmu. Konečně jsme se dostali na vlnu výher, zisku bodů a celkově se zlepšila i atmosféra v týmu. Mrzet nás naopak musí, že podobný obrat v našich hlavách a s tím i spojené výsledky nepřišly dříve během jarní části sezóny. O hodně bodů jsme přišli a nebýt toho, mohli jsme v tabulce být daleko výš. Dokázali jsme si, že jsme schopni hrát s každým a to i za nepříznivého stavu, když jsme otáčeli utkání s Valašským Meziříčím a Havířovem.