so 4. 5. 2024 12:15 @ Sokolská ul., MSDD-E ml., 24. kolo

Výhra U17 proti Novému Jičínu

1. FC Viktorie Přerov U 17 -Nový Jičín 4:1 (1:1)

Sestava: Mitkov - Král, Koutný, Kratochvíl, Steffan (80. Kubela) - Schonweitz Pazdera, Schenk M.(68. Vykopal), Macháček, Březina (46. Dospiva) - Šimeček (68. Blažek)

branky: 2 x Šimeček, Macháček, Dospiva

Sobotní mistrovské utkání jsme odehráli v domácím prostředí s mužstvem z Nového Jičína. Od začátku utkání jsme do utkání vstoupili aktivně, určovali tempo hry. Nový Jičín se prakticky nedostal na naši polovinu. Několikrát jsme zakončili, byli jsme aktivní ve střelbě, ale přichází 12. minuta, prohraný souboj ve středu hřiště a Nový Jičín první střelou na branku otevírá utkání a ujímá se vedení 0:1. Okamžitě hlavy dolů a začalo trápení. Přestala nám fungovat kombinace, přicházela chyba za chybou. Naštěstí se kluci probrali a v samotném konci prvního poločasu jsme po rohovém kopu vyrovnali na 1:1. Před tím nám byla odepřena výhoda pokutového kopu, kdy jeden z hráčů Nového Jičína zahrál v pokutovém území rukou, ale hlavní rozhodčí to přehlédl. Do druhého poločasu jsme provedli jednu změnu, do utkání již nezasáhl A. Březina a nastoupil F. Dospiva. Po výkopu se dostává k míči M. Macháčkovi, centrovaný míč do pokutového území Nového Jičína kde si nabíhá M. Šimeček a navyšujeme vedení na 2:1. Tento rychlý vstup nás nastartoval, kluci začali makat, tlačit a postupně zcela ovládat utkání a přichází odměna v podobě třetí branky z kopačky M. Šimečka a následně čtvrtá branka F. Dospivy. Čtyři vstřelené branky však nemusely být jediné, protože příležitostí jsme měli daleko víc, ale byli jsme nepřesní a nakonec utkání končí vítězstvím 4:1.

trenér: Hošek