4:1
ne 25. 8. 2024 10:00 @ Sokolská ul., Krajský přebor dorost, 4. kolo

Vítězný vstup U19 do soutěže

1. FC Viktorie Přerov - FK Slavonín 4:1 (1:0)

Sestava: Zemánek - Smékal, Koutný, Stískal, Král - Holý, Šimeček, Kratochvíl, Běhal, Steffan - Studnička

Střídali: Děrda, Přibyl, Jelínek, Spilka, Vykopal

Branky: 2x Kratochvíl, Stískal, Běhal

V neděli jsme hostili soupeře ze Slavonína. Jednalo se pro nás o první mistrovské utkání v Krajském přeboru dorostu. Vstup do utkání jsme měli slabší. Soupeř byl více aktivní na míči, v kombinaci a my se delší dobu dostávali do tempa. Pomohla nám 10. minuta, kdy jsme zahrávali standartní situaci a umístěnou hlavičkou nás poslal do vedení 1:0 Stískal. Branka nás více uklidnila. Konečně jsme se dostali do většího držení míče a naše hra se urovnala. Do poločasu se větší šance ke vstřelení branky na obou stranách nenaskytly. V druhém poločase jsme zvýšili v 60. minutě na 2:0 po přímém kopu Kratochvíla, který přímou střelou prostřelil hostujícího brankáře. O pár minut později v 64. minutě přišlo snížení hostů z rohového kopu. První 100% šanci vychytal skvěle Zemánek, bohužel na dorážku už nestačil - 2:1. Nás to naštěstí nijak nepoznamenalo a pokračovali jsme ve stejném nasazení. Odměnou byla další branka v 68. minutě, kdy po centru Běhala z pravé strany se do míče z voleje opřel Kratochvíl a doslova propálil míč až do brány - 3:1. Pro naše hlavy to byl důležitý moment a potřebné zklidnění. Do konce utkání jsme naše vedení potvrdili další brankou v 88. minutě. Šimeček získal míč u šestnáctky soupeře a naservíroval jej Běhalovi, který nekompromisní střelou do šibenice stanovil konečný stav utkání na 4:1 pro nás.

Utkání pro nás bylo zkouškou. Jsme nováčkem v soutěži, a tak jsou pro nás soupeři velkou neznámou. Musím říct, že soupeř nás ze začátku utkání přehrával. Nám trvalo, než jsme se dostali do tempa. První poločas jsme nakonec zvládli i vítězně. V druhém poločase už jsme byli lepším týmem. Diktovali jsme tempo hry. Fyzicky jsme na tom byli lépe než soupeř a to vedlo k dalším třem brankám. Mrzí mě obdržená branka ze standardní situace, na podobné chybné bránění si musíme dát pozor. Nyní nás čekají dva anglické týdny s vloženými koly a v nich pět mistrovských utkání. Náš cíl je jasný a to být v každém utkání maximálně úspěšní. Pevně věřím, že v následujících utkáních se naše herní představení ještě zlepší a postupně bude gradovat.