0:2
st 28. 8. 2024 16:30 @ Horka nad Mor., Krajský přebor dorost, 1. kolo

U19 navázala na domácí výhru

Horka nad Moravou - 1. FC Viktorie Přerov U19 - 0:2 (0:0)

Sestava: Zemánek - Smékal, Stískal, Koutný, Král - Holý, Šimeček, Kratochvíl, Steffan, Běhal - Studnička

Střídali: Marák, Spilka, Jelínek, Děrda, Schönweitz, Přibyl

Branky: Holý (p), Kratochvíl

Ve středu jsme zajížděli na první venkovní utkání do Horky nad Moravou. Soupeř byl pro nás herně neznámý. V minulém ročníku Horka dominovala a skončila na prvním místě tabulky.

Do utkání jsme vstoupili aktivně. Postupně si vytvářeli tlak a s tím přicházeli i šance ke skórování, které zůstaly nevyužity. Soupeř hrál zataženě z bloku a vyčkával na naše zaváhání a ztráty míče. To se i vlivem našeho polevení v tempu hry i rychlosti kombinace a přechodové fáze několikrát objevilo a museli jsme hasit rychlé protiútoky soupeře. V prvním poločase se stav utkání neměnil a my odcházeli do šaten ne příliš spokojeni s našim výkonem. Druhý poločas byl totožný s prvním dějstvím. Naše snaha o vstřelení branky vyústila v pokutový kop, který byl nařízen po faulu na Steffana. Míč si vzal na pokutový puntík Holý a přízemní střelou k tyči v 77. minutě nás poslal do vedení 0:1. Domácí po obdržené brance ožili a chtěli stav utkání srovnat. Zvýšilo se tempo hry, ale k vyrovnání to nevedlo. Naopak v 88. minutě po rohovém kopu Běhala nás poslal do dvoubrankového vedení Kratochvíl, který zúročil dobrý centr přesnou střelou z voleje - 0:2. Na stavu utkání se nic neměnilo, a tak si odvážíme cenné 3 body.

Z prvních minut utkání bylo patrné, že budeme udávat tempo hry. To nám vydrželo bohužel jen část prvního poločasu. Poté jsme se nízkému tempu přizpůsobili a nebyli jsme v dobrém nastavení. Naše hra byla pomalá, místy nepřesná a s technickými nedostatky, díky kterým jsme soupeře dostávali do brankových příležitostí. V poločase jsme na hráče apelovali, aby zvýšili aktivitu a zrychlili hru na míči. Druhý poločas byl z naší strany lepší, ale přesto bych si představoval, že si dokážeme vyvinout v útočné fázi větší tlak, tah na bránu a rozhodnější řešení situací. Domácí vzdorovitě bránili a s přibývajícím časem na výsledkové tabuli vše nasvědčovalo tomu, že se bude jednat o těsný výsledek. Trpělivost nám nakonec přinesla dvě branky a já jsem moc rád, že jsme utkání zvládli. Zaslouženě přidáváme další body do tabulky a nyní se budeme chystat na další venkovní utkání s Jeseníkem.