so 17. 8. 2024 10:00 @ Přerov,Sokolská ul., MSŽL U 14, 3. kolo

1.FC Viktorie Přerov : FK Hodonín 3:3 (0:0)

Branky: Jedlička, Mikulík, Pospíšil

Sestava: Pivoda - Suchánek, Jedlička, Janík, Losert - Kováč - Pospíšil, Vyhňák, Vrba, Masařík - Tomeček

Střídání: Mikulík, Streda, Kohn, Tiňák

Dnes jsme zahájili premiérovou prvoligovou sezónu. Soupeřem nám byl Hodonín, pro nás úplně neznámý tým a byli jsme zvědaví, jak zvládneme vstup do soutěže. Příprava byla krátká, ale výživná. Nejhorší na všem bylo úmorné vedro, které nás provázelo i celé utkání.

Do zápasu jsme vstoupili dobře. První šance přišla již v 6', kdy se míč, po trestném kopu Jedličky, dostal k Tomečkovi, jež ho z úhlu napálil pouze do boční sítě. Čtyři minuty nato zatáhl Masařík balón po lajně do vápna, poslal jej před bránu, jenže Pospíšil ho, k naší smůle, minul. Masařík se dostal do šance ještě ve 20', ale neustál souboj s obráncem.

Prvních dvacet minut jsme měli maličko více ze hry. Soupeř naši bránu neohrozil, ale jinak to bylo hodně vyrovnané a spíše se hrálo mezi oběma šestnáctkami. Postupem času byli hosté lepší a lepší a my jsme ztráceli půdu pod nohama. Z problémů nás vysvobodil až poločasový hvizd rozhodčího. Bylo třeba chlapce povzbudit a namotivovat.

Jestliže první půle chvílemi nudila, druhá měla náboj od začátku až do konce. Od první minuty nás soupeř dostal pod tlak a mnohdy jsme odolávali jen se štěstím. Ve 42' jsme ztratili míč v přechodové fázi a jak se řeší rychlý přechod do útoku nám hosté předvedli na výtečnou. Průniková přihrávka za stopery a útočník tváří v tvář Pivodovi nezaváhal, 0:1. Od větší pohromy nás uchránil náš gólman, když dvě minuty nato vytáhl zpod břevna střelu z dálky, uff.

Pak přišla gólová smršť. V 50' další ztráta v přechodové fázi, opět průniková přihrávka a bylo to 0:2. Za dvě minuty se před vápnem dostal k odraženému míči Jedlička a jeho střela z voleje zapadla k zadní tyči1:2. Opět uplynuly dvě minuty a bylo to o dva. Do třetice ztráta uprostřed, rychlý protiútok a Pivoda byl bezmocný, 1:3. To ještě nestačilo. V 56' minutě poslal Streda do vápna Mikulíka, jež se kličkou zbavil obránce a levačkou na přední tyč snížil na 2:3. Hodně plodných šest minut.

Od této chvíle jsme byli už jasně lepší a vyrovnání viselo ve vzduchu. Postarala se o něj v 71' nejkrásnější akce zápasu, do které se zapojilo celkem 7 našich hráčů. Kováč uklidnil hru přihrávkou zpět Pivodovi, ten otočil hru na Janíka, od něj se míč po ose Masařík, Losert dostal k Jedličkovi. Krátká klička, přízemní centr do vápna kde těžký balón napálil Pospíšil pod břevno, 3:3. Dvě minuty před koncem jsme mohli zápas dokonale otočit. Po další kombinaci se dostal do vápna Jedlička, jenže jeho pohotový lob skončil na břevně. Konečný rezultát 3:3.

Premiéru máme za sebou. Mohli jsme vyhrát, ale i prohrát. Myslím, že remíza je zcela zasloužená. Vstup do soutěže se určitě povedl. Kluci se přesvědčili, že nic nedostaneme zadarmo a nemůžeme si dovolit výpadky ve hře, jako na začátku druhé půle. Máme se ještě hodně co učit, ale sezóna bude dlouhá a máme toho ještě hodně před sebou. Za dnešek pochvala všem. A to i těm, kteří museli vypomáhat v jiných kategoriích.