včera v 16:00 @ UT Vista, MSŽL U 14, 2. kolo

MFK Vítkovice : 1.FC Viktorie Přerov 2:4 (1:0)

Branky: Maňák 2x, Vyhňák, Vrba

Sestava: Pivoda - Losert, Janík, Jedlička, Masařík - Křepelka - Mikulík, Vyhňák, Vrba, Maňák - Tomeček

Střídání: Streda, Zatloukal, Kožuch, Suchánek, Kohn, Tiňák, Pánek

Po vynucené pauze jsme se znovu vrátili k fotbalu. Stihli jsme za týden sice pouze jeden trénink, ale na zápas do Vítkovic jsme se těšili. Byli jsme přesvědčeni, že nám přihraje první výhru a konečně zlomíme prokletí smolných proher. Chlapcům jsme však museli vysvětlit, že samo se to nevyhraje a budeme potřebovat opět výkon na hranici našich možností. Doufali jsme, že to kluci pochopili a podle toho bude i vypadat naše hra.

První poločas přinesl velké zklamání. Jako bychom vše zapomněli. Přihrávky většinou nacházely hráče v modrých dresech, my však hráli v zelených. Špatný pohyb bez míče, hra hodně u sebe a tím pádem málo místa pro nějakou kombinaci a pod tlakem soupeře spousta zbytečných ztrát. Napadání soupeřovi rozehrávky mělo spoustu děr a domácí tak v pohodě vyjížděli do útoků. Špatné, hodně špatné. Nutno přiznat, že ani soupeř nijak neoslnil, ale do šancí se na rozdíl od nás dostával. My jsme za první poločas branku domácích snad neohrozili ani jednou. Ve 26´ přišla jedna z mnoha průnikových přihrávek, tentokrát to nebyl ofsajd a útočníka domácích jsme zachytili pozdě. V pohodě se dostal do situace sám proti Pivodovi a střelo pod víko dostal Vítky do vedení 1:0. Opět prohráváme, po kolikáté již. Byl čas na změnu. Maňáka jsme posunuli na pravou stranu do zálohy, Masařík se stěhoval do obrany , Vrbu vystřídal Streda a Mikulíka Zatloukal. Přineslo to oživení a částečné zlepšení. Branku jsme však do poločasového hvizdu nevstřelili. Bylo hodně si co říct.

Zřejmě to pomohlo, jelikož druhé dějství bylo jako z jiné planety. Převzali jsme iniciativu, zlepšili pohyb, zvětšili si herní prostor a konečně i přihrávky nacházely hráče ve správné barvě dresu. Domácí se nestačili divit, jaká to změna. Pomohl tomu i rychlý vyrovnávací gól. Rychle jsme otočili hru zleva doprava, od lajny šel míč přes Jedličku, ten jej poslal na druhou stranu Maňákovi, jež si narazil se Stredou a poslal míč před bránu. Tam se objevil volný Vyhňák a poslal jej placírkou do brány, 1:1. Od té chvíle jsme byli lepší. Soupeře jsme do ničeho nepouštěli, hrálo se daleko od naší brány a vytvářeli jsme si jednu šanci za druhou. A že jich bylo. V 50´ vyhrál Tomeček hlavičkový souboj pro Stredu, ten vyslal průnikovou přihrávku na Maňáka a jeho střela na zadní tyč si našla cestu do brány, 1:2. Za čtyři minuty začala akce u Mikulíka, míč šel přes Křepelku na Stredu a ten našel ve vápně Vrbu. Proti jeho střele pod břevno byl gólman bezmocný, 1:3. Rychlý a skvělý obrat. Za patnáct minut jsme dokázali víc, než za celých prvních čtyřicet. Vše to bylo jen o tom lepším pohybu a kvalitě přihrávek.

V dobrém výkonu jsme pokračovali dál. V 55´ šel sám na gólmana Vyhňák, ten mu dobře vyběhl a střela šla do něj. Za tři minutu znovu aktivní Vyhňák střílel v dobré pozici na bránu, ale gólman domácích kryl. Nedáš, dostaneš. Z protiútoku nám propadl míč z autu, Vyhňák chtěl hlavou poslat pryč, ale našel jen hráče domácích, který vběhl mezi stopery a tváří v tvář Pivodovi proměnil, 2:3. Branka nás nepoložila. V 61´ založil akci Mikulík, přihrál Vyhňákovi a ten uvolnil průnikovou přihrávkou Maňáka, 2:4. Za pět minut se pokusil brankáře přehodit Vyhňák, ale gólman se natáhl a na brankové čáře míč ještě stihl chytit. Poslední šanci jsme měli pět minut před koncem. Tentokrát Maňáka našel Vrba, ale jeho třetí střelu na zadní si už brankář pohlídal. Konečně výhra a konečně i více než jeden nebo dva góly. Šancí na další branky bylo dost, jen je proměnit, ale i tak to byla zasloužená výhra. Zvláště druhý poločas jsme měli pod kontrolou. Konečný rezultát 2:4.

První poločas jsme prospali, ve druhém už to byla jízda za výhrou. Je vidět, že když si kluci nechají poradit, jsme schopni hrát fotbal na úrovni této soutěže. Prospěly nám i změny, které jsme udělali a výkon ve druhé půli byl prostě na jedničku. Zahráli si nakonec všichni hráči a řekl bych, že nikdo nezklamal. O víkendu nás čeká jiná kvalita a jsem zvědav, jak se popasujeme s technickým týmem Slovácka. Bude to chtít ale hrát hned od začátku, tady by se nám výpadek v první půli mohl krutě vymstít. Za včerejšek jsme spokojený a jen tak dál. Třeba nás první výhra nakopne.