so 24. 8. 2024 10:00 @ Přerov,Sokolská ul., MSŽL U 14, 4. kolo

U14 se podívala pravdě do očí

1.FC Viktorie Přerov : MFK Frýdek Místek 0:8 (0:4)

Sestava: Pivoda - Suchánek, Kováč, Janík, Masařík - Streda - Vyhňák, Vrba, Maňák, Pospíšil - Jedlička

Střídání: Kožuch, Tiňák, zatloukal, Pánek, Pluháček

Další domácí utkání nás čekalo opět v úmorném vedru, tentokrát proti Frýdku Místku. Soupeř už to pro nás nebyl neznámý, v loňské sezóně byly výsledky s ním jako na houpačce. Naše sestava utrpěla citelných ztrát vinou nemocí, jelikož naším žactvem, vč. trenérů prochází nějaká letní viróza. Hráčů jsme však měli dost a nebylo třeba nic odkládat. Po Hodonínu to měl být další hratelný soupeř, se kterým jsme se měli rovnocenně měřit. Opak byl však pravdou. Frýdek nám nastavil nemilosrdné zrcadlo.

Již od úvodního hvizdu jsme čekali na to, kdy hostům vyjde průniková přihrávka a rychlý útočníci utečou našim stoperům. Prvních deset minut bylo hodně na hraně. Přinesly celkem vyrovnaný fotbal, jen soupeř byl nebezpečnější. Pozadu jsme však nezůstali ani my. V 9´ nám sice nevyšla průniková přihrávka na Jedličku a míče se zmocnil gólman, Jedlička nicméně pokračoval v jeho napadání a balón mu sebral. Potáhl si jej do bezpečného prostoru, jenže jeho střela do prázdné brány skončila nad. Škoda. To jsme ještě netušili, že blíže vstřelení branky už nebudeme. Za minutu jsme sice měli další útok, ale střela Vrby skončila v rukou gólmanových. Tím skončili naše útočné aktivity a přišly chvíle hostí.

V 15´ ztratil Maňák míč před vápnem, přišla klička, střela na zadní tyč a bylo to 0:1. Ve 25´ zbytečný faul, trestný kop a prohráváme 0:2. Exekutor ho zakroutil opravdu skvěle, Pivoda si sice na míč ještě sáhl, ale vytěsnit mimo tři tyče jej nedokázal. Po kombinaci hostí na vlastní polovině jsme se nechali vytáhnout, vzadu zůstal Vyhňák a evidentně nemohl stačit největšímu hráči soupeře. Běžela 32´ a bylo to 0:3. za tři minuty bylo ještě hůř. Další trestný kop proti naší bráně, před exekucí byli všichni hráči skvěle pokrytí, ale jen došlo k prvnímu pohybu, vyplaval nám na pravé straně volný hráč a po střele na zadní tyč to bylo 0:4. Hotovo, vymalováno, přestávka nám přišla k duhu.

Bylo třeba chlapcům vysvětlit, aby hráli dál, nevěšeli hlavy a hlavně se snažili vstřelit alespoň gól. Vypadalo to, že si vše vzali k srdci. Ve 42´ se ocitl v šanci Kováč, od něj se míč dostal k Pánkovi, ale jeho střela trefila pouze gólmana. Jak se proměňují šance nám za čtyři minuty předvedli hosté. Centr před bránu, Pivoda míč podcenil a pustil jej za sebe a tam zcela volný hráč uklízel placírkou do prázdné, 0:5. Uběhli pouhé tři minuty, když Pospíšil vypustil souboj před vápnem, přišla střela, kterou sice Pivoda kryl, ale po srážce se soupeřem mu míč vypadl z ruky a dostal se k útočníkovi hostí. Ten si pohrál se třemi našimi bránícími hráči a přehodil bezmocného Pivodu, 0:6. Aby toho nebylo málo, poslal v 61´ Tiňák nesmyslnou malou domů přímo do nohy útočníkovi Frýdku a bylo 0:7. Poslední hřebík do naší rakve zatloukli hosté v poslední minutě. Vypuštění souboj na pravé straně, pozdní reakce Pivody a přehození na zadní tyč, 0:8. Konec utkání.

Jestliže jsme čekali vyrovnaný duel, soupeř nás z našeho omylu rychle vyvedl. Co se stalo, proč to tak dopadlo, když ještě loni jsme byli schopní je porazit? Hosté byli lepší ve všech herních aspektech. Individuálně i týmově. Práce s míčem v rychlosti, přehled, přesnost přihrávek, pohyb s míčem i bez něj, přepínání z obrany do útoku a naopak. Dnes bychom neuspěli ani pokud by hráli v TOPu. Frýdek nám nemilosrdně ukázal km patříme a je teď jen na nás, jestli to přijmeme nebo na sobě začneme opravdu tvrdě makat, aby to příště dopadlo daleko lépe. V sobotu nás čeká Zbrojovka a tím nám začíná kolotoč utkání s TOP týmy. Pokud nechceme dostávat desítky a ještě s nulou, musíme přidat. Hodně přidat.