SK Uničov "B"1. FC Viktorie Přerov
1:1
ne 29. 9. 2024 15:30 @ Medlov, Krajský přebor muži - 5. liga, 9. kolo

Solidní výkon a dobrý bod z venku

Muži remízovali v Medlově s béčkem třetiligového Uničova. Ten na domácí půdě ještě neztratil body. Nepříjemností je ovšem zranění Matěje Krále, který bude dlouhodobě mimo hru.

Sestava Přerova: Bělka - Vařecha, D. Kuča, Nezval, Masný, Bielko, Verbich, Kratochvíl (78. Zimčík), Král (19. Řezníček, 90. F. Kuča), Kocian (90. Kytlica), Caletka. Trenér: Chuda.

Góly: 3. Kasal - 10. Král

Do utkání jsme vstoupili nejhůř, jak jsme mohli. Respekt ze silného soupeře se propsal hned do první akce, kdy si pěkný míč do kapsy mezi stopery našel Kasal a otevřel skóre přelobováním Bělky - 1:0. Naštěstí jsme se z toho neposkládali a hru jsme srovnali. První náznaky ještě brankou neskončili, ale dočkali jsme se šťastně v 10. minutě, kdy Král dobře dopresoval brankáře domácích a ten jej při odkopu pouze trefil do nohy a míč se odrazil do brány - 1:1. Do 25. minuty se hrálo svižné a vyrovnané utkání. My měli několik moc pěkných kombinací, kdy chyběl kousek a mohli jsme se radovat. Největší šanci měl Caletka, postupoval z boku sám na brankáře, ale těsně minul bránu. Od 25. minuty se hra hodně rozkouskovala a Uničov nás postupně dostal pod tlak. Bělka vytáhl 2 klíčové zákroky, díky kterým nás udržel na solidním poločasovém skóre 1:1.
Začátek 2. půle jsme měli katastrofální. Během 5 minut měli domácí 3 tutové šance, ale buď netrefili nebo předvedl skvělý zákrok dnes fantastický Bělka. Od 55. minuty jsme se vrátili k solidnímu výkonu a skvělému soupeři jsme byli naprosto vyrovnaným protivníkem. Škoda, že jsme nevyužili jednu ze svých šancí. Po standartce byl blízko vítěznému gólu Bielko i D. Kuča, ale těsně minuli. Na druhé straně hasil v poslední vteřině Verbich odkopem na roh. Škoda, že Zimčíkův trestný kop z ideální pozice těsně minul bránu. A když před F. Kučou těsně domácí v poslední vteřině odvrátili, brali jsme bod za remízu 1:1.
Uničov B je doma protivníkem téměř nehratelným. 4 zápasy, 4 výhry a skóre 20:4 budilo respekt. Jsem rád, že jsme se nesložili po brance hned v úvodu. Oproti minulému týdnu jsme předvedli daleko lepší výkon. Myslím si, že v Medlově se moc bodovat nebude a tak si vážím tohoto zisku. Soupeř měl určitě více šancí než my, ale i my měli dost možností jak skórovat. Utkání mělo svou kvalitu a náboj. My jsme si vědomi svých schopností i limitů a dnes se nám podařilo předvést co umíme. Pokud tyto výkony budeme opakovat pravidelně, budeme se pohybovat tam, kde si všichni přejeme. Dnes tomu chyběla jen třešnička v podobě rozhodující branky na 1:2. Nutno však sportovně uznat, že 3 body si o trochu více asi zasloužili domácí. Chválím své svěřence, že nepodlehli atmosféře utkání a hráli s chladnou hlavou. Moc mě mrzí, že se nám vážně zranil Matěj Král, kterého čeká dlouhá pauza. Tímto mu za celou šatnu přeji, ať se nám vrátí co nejdříve.