ne 4. 8. 2024 17:00 @ Konice,tráva, Krajský přebor muži - 5. liga, 1. kolo

Muži ztratili vedení až v nastaveném čase

TJ Sokol Konice - 1. FC Viktorie Přerov - 2:2 (0:1)

Sestava Přerova: Nakládal - F. Kuča, D. Kuča, Vařecha, Masný (71. Nezval), Verbich (91. Stískal), Kocian, Král, Řezníček (77. Kytlica), Bielko (77. Zimčík), Caletka. Trenér: Chuda.
Góly: 64. Jašíček, 95. Lužný - 26. Masný, 68. Caletka

Při pohledu na sestavu domácích jsem měl chvíli pocit jestli jsme si nespletli obec a nedorazili jsme omylem do Kostelce na Hané. Tyto last minute přestupy ve velkém nás však nechali v naprostém klidu. Chtěli jsme se soustředit pouze a jen na sebe. Do utkání jsme vletěli jako uragán. Hned v 1. minutě po průnikové přihrávce mezi obránce postupoval Masný z boku sám na brankáře, bohužel však nezakončil, jak by si představoval. Poté jsme se dostali pod tlak zejména díky dlouhým autům a rohům soupeře. Od 10. minuty jsme převzali otěže a po pěkné kombinaci postupoval z boku na brankáře sám Král, ale bohužel těsně minul. Po centru Masného hlavičkoval Bielko, ale ani on netrefil. Konečně jsme se mohli radovat ve 26. minutě, Masný skvěle obehrál domácí obranu a prudkou ranou na přední tyč otevřel skóre - 0:1. Chvíli na to postupoval úplně sám na bránu Bielko, bohužel vybral špatné řešení a trefil nohy Hradečného. Na druhé straně jsme málem inkasovali ze standartní situace soupeře, když jsme jej nechali hlavičkovat samotného na malém vápně. Poločas skončil našim vedením 0:1.
2. půle z naší strany nebyla tak povedená jako ta první. Soupeř srovnal hru a nám se nedařilo nahoře podržet míč. Přesto jsme několikrát dobře zakombinovali a šance z toho byly. Bielko parádně předložil Caletkovi, který přesprintoval stopery Konice a mířil sám na brankáře, ale byl mu mávnut offside. Soupeř zahrozil Jašíčkem, který rovněž postupoval sám na bránu, přeloboval Nakládala, ale trefil jen tyč. V 64. minutě bohužel náš hráč nepodržel míč zády k brance, soupeř se dostal do závaru v našem pokutovém území a vyrovnal na 1:1. To nabudilo Verbicha ke krásné sólo akci, kdy krásným slalomem zdolal 4 protivníky a na malém vápně předložil loženku Caletkovi a ten prudkou ránou vrátil vedení na stranu Přerova - 1:2. Zbytek utkání se změnil v totální boj. My bohužel nedokázali udržet laťku z první půle a domácí nás dlouhými nákopy a standartkami tlačili. Rozhodnout mohli Caletka s Králem, ale v dobrých šancích neuspěli. V 95. minutě přišel trest. Po dlouhém autu chtěl Nakládal pomoci svým spoluhráčům, ale v těžkém souboji míč neudržel a Lužný vyrovnává na 2:2 a s touto pohromou přichází i závěrečný hvizd.
Odehráli jsme bojovné utkání. Soupeř plně využíval svých předností, o což jsme se snažili i my. Na 1. kolo se hrál velmi svižný a zábavný fotbal. Jsem rád, že jsme nepodlehli atmosféře utkání. Byl to křest ohněm a zkouška. Jsem přesvědčen, že jsme obstáli. To, co se však dělo po zápase nemá s chováním normálních lidí nic společného. Jsem rád, že já a můj tým se na druhý den můžeme podívat do zrcadla. Klobouk dolů, že jsme se nezapojili do žádných excesů. Chtěl bych moc poděkovat fanouškům z Přerova, kteří dorazili v hojném počtu a povzbuzovali náš tým. V příštím týdnu se poprvé představíme doma a soupeřem nám bude celek z Rapotína.