pá 16. 8. 2024 17:30 @ Brodek u Přerova, Krajský přebor muži - 5. liga, 3. kolo

Muži v derby s Brodkem padli

FK Brodek u Přerov - 1. FC Viktorie Přerov 4:2 (2:1)

Nakládal - Kuča F. (54´Zimčík), Kuča D. Vařecha - Masný, Kocian (72´Kytlica), Bielko (25´Verbich), Král (54´Kratochvíl), Řezníček - Caletka, Nezval

Branky: Caletka, Kratochvíl

Vstup do utkání byl z naší strany hodně nervózní a vesměs se to pak táhlo po celý zápas. Nedostali jsme se vůbec k naší hře, kterou jsme se prezentovali v předchozích zápasech a povětšinu akcí jsme řešili dlouhými míči. Navíc se dostali domácí hned v 7´do vedení. Kluky to nějak významně nepoznamenalo a z rychlého uniku za sedm minut bylo vyrovnáno, prosadil se Hynek Caletka. Myslel jsem, že to nám dodá klid na kopačky a uvolnění, ale bohužel se tak nestalo. Z naší strany to bylo upracované, ale sem tam se i naskytla příležitost. Ve dvou takových, po přihrávkách Kociana a Řezníčka, se ocitl Nezval, ale bohužel vymyslel v daných situacích špatné řešení. Když to vypadalo, že se můžeme nadechnout a hra se zlepšila, tak přišel pro nás nešťastný roh domácích a naše nedorozumění při bránění vedlo k vlastnímu gólu. V závěru prvního poločasu se opět dobře dostal za záda obrany Hynek Caletka, ale tady už domácí raději zatáhli za záchranou brzdu. Z následného trestného kopu ohrožení brány nebylo a tak se šlo do šaten za stavu 2:1 pro domácí.
Do druhého poločasu jsme šli s cílem utkání otočit, ale daný plán se nám hned ve 47´rozpadl, kdy při našem špatném odehrání míče, domácí hráč prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Nám se podařilo snížit pěknou střelou Kratochvila v 64´. Dalšá náš tlak k ničemu ji nevedl. V závěru utkání, kdy jsme už všechny síly vrhli do útoku, přišla ztráta ve středu hřiště a domácí do otevřené obrany potvrdili své konečné vítězství 4:2.

Za dnešní výkon není co chválit až možná sem tam za nějaké momenty. Utkání nám hrubě nevyšlo ať už po týmové stránce, co jsme chtěli hrát na soupeře a hlavně nevyšlo individuálně. Je škoda, že v takovém zápase před plným stadiónem nasekáme tolik individuálních chyb a jsme za ně potrestaní brankou. Je potřeba se z toho oklepat a hlavně poučit. Být opět pracovití, pokorní a nelítat v oblacích po předchozích dvou bodových zápasech. Věřím, že další domácí utkání bude opět naše.