so 24. 8. 2024 16:30 @ Sokolská ul., Krajský přebor muži - 5. liga, 4. kolo

1.FC Viktorie Přerov : TJ Sokol Bělotín 1:1 (0:1)

Sestava 1.FCV: Bělka - Vařecha (46´ F. Kuča), D. Kuča, Zimčík, Řezníček (83´ Bogdaň), Král, Verbich, Kratochvíl (76´ Kytlica), Masný, Caletka, Kocian.

Trenér:  Chuda

Branky: 84´ Bogdaň - 34´ Pečeňa

Utkání s dobrým soupeřem jsme začali aktivně. Škoda, že Kocianova dobrá hlavička skončila jen na břevně. V další šanci se objevil po dobrém průniku Vařechy Caletka. Postupoval na brankáře soupeře, ale byl sražen. Následný přímý kop Kratochvíl neproměnil. Následně na pravé straně zakouzlil Řezníček, vymotal dva protihráče, ale nedokázal najít spoluhráče ve výhodné pozici. Poté se znovu po pravé straně prodral do pokutového území Kratochvíl, našel Řezníčka, jež v dobré pozici minul, ale do ještě lepší šance se dostal Masný a bohužel v rozhodující chvíli podklouzl a jeho zakončení tak bylo zneškodněno. Soupeř se postupně osměloval. První náznaky ještě k ohrožení Bělky nevedly, ale rychlý protiútok ve 38. už Bělotín vyřešil skvěle a Pečeňa z levé strany prostřelil Bělku - 0:1. To pro nás byla rána pod pás a do konce poločasu jsme mohli ještě minimálně jednou inkasovat.

Podmínky byly naprosto brutální a o přestávce jsme museli některé hráče pomalu oživovat. Bělotín ve druhé půli couvl do bloku a nechal nás tvořit. Snahu svým hráčům nemohu upřít, ale vytvořit si vícero šancí jsme nedokázali. Centry létaly, ale šéf bělotínské obrany Král si s nimi poradil. Přesto tam pár tutovek bylo. Masný se po přihrávce Kratochvíla dostal do stejné pozice jako v 1. poločase hostující Pečeňa, ale bohužel jej Kňura vychytal. Následná dorážka Kociana byla z brankové čáry vykopnuta. Na druhé straně Šišlák geniálně loboval téměř z půlky Bělku. Naštěstí těsně minul. Příběh tohoto utkání přišel v 83. Petr Bogdaň přijel z rodinné dovolené v Chorvatsku těsně před začátkem 2. půle, ačkoliv měl přijet až v neděli ráno. Jeho láska k fotbalu nás zachránila, poslal jsem jej se přesléct do dresu a v 83. i do utkání, ačkoliv strávil týden na pláži. Bogdymu stačila minuta. Zimčíkův roh Bělotín odvrátil, ale jen k Masnému, který poslal měkoučký centr a Bogdaň nekompromisní hlavičkou vyrovnal na 1:1. Posledních 10 minut jsme chtěli utkání strhnout na svou stranu, bohužel už se to nepovedlo a naopak jsme mohli ještě v 92. inkasovat, ale Marek byl vychytán Bělkou.

Jsem spokojen s předvedeným výkonem. Kluci v úmorném vedru soupeře donutili k defenzivnějšímu pojetí než jsou asi zvyklí. Vytvořili jsme si více šancí a z tohoto pohledu mrzí, že jsme nedokázali zvítězit. Na druhou stranu ještě v 83. minutě jsme prohrávali a tak musíme bod brát. Je k zamyšlení, že jediný dokázal míč do brány dostat nestárnoucí Bogdaň. Já mu mohu jen poděkovat, prohra by nesmírně bolela, protože výkon byl solidní. Je potřeba si přiznat, že Bělotín má výborný mančaft a soutěž bude nesmírně vyrovnaná. Budeme dál pracovat a teď zkusíme překvapit v zatím 100% Mohelnici. Nečeká nás nic jednoduchého.