so 7. 9. 2024 16:00 @ Sokolská ul., Krajský přebor muži - 5. liga, 6. kolo

1. FC Viktorie Přerov - FK Warex Jeseník - 2:1 (1:0)

Ssestava Přerova: Bělka - Nezval (84. Stískal), D. Kuča, Zimčík, Masný (75. Kytlica), Verbich, Bielko, Kratochvíl (75. F. Kuča), Král (84. Bogdaň), Caletka (92. Mlčoch), Kocian. Trenér: Chuda

Góly: 15. Kratochvíl, 56. Bielko - 47. D. Kuča vlastní

ČK: 92. Bogdaň

Minulý rok oba týmy bojovaly v divizi. Jeseník v F skupině uhrál 24 bodů my v E skupině 26 bodů. Dal se tedy očekávat vyrovnaný souboj a tato hypotéza byla naplněna. Nám se podařilo do utkání vstoupit aktivně. Ve velice dobré pozici po pěkných akcích byl Caletka i Král. Oba však byli výborně vychytáni. Vytvořili jsme si i velké množství standartních situací, ze kterých jsme někdy hrozili méně a někdy více. Naše aktivita byla korunována v 15. minutě. Nezval vybojoval na kraji míč, předal Masnému a ten krásným centrem vybídl ke skórování hned 3 naše hráče, kteří dobře naběhli do pokutového území. Míč si nakonec našel Kratochvíl a vedli jsme 1:0. Postupem času se hra srovnala a závěr poločasu patřil Jeseníku, jejichž střely končily těsně mimo. Na závěr poločasu postupoval sám na bránu Kocian, bohužel byl vychytán. Poté dvakrát i Caletka, ale byl atakován a nezakončil.
Vstup do 2. půle jsme měli katastrofální. Byli jsme bojácní a po zásluze jsme byli potrestáni. Ve 47. minutě zahrávali hosté přímý kop asi ze 30 metrů a my si nepovedenou střelu Jeseníku srazili sami hlavou do vlastní brány. To pro nás byl budíček a hned z protiútoku dobře hlavičkoval Bielko, ale míč byl na brankové čáře zblokován. Udeřili jsme v 56. minutě. Stejně jako v minulém domácím utkání jsme dobře dohráli rohový kop, první centr Jeseník odvrátil, ale druhý míč od Kratochvíla byl milimetrový, náběh a hlavička Bielka nekompromisní a my se vrátili do komfortní situace - 2:1. Dohnalo nás však tréninkové manko. Tím, že máme extrémně úzký kádr a někteří hráči měli zdravotní problémy nebo byli na dovolené, museli nastoupit hráči, kteří byli lehce nemocní nebo hned po zranění museli hrát celých 90 minut. Od 60. minuty to bylo trápení a Jeseník měl více ze hry. V obrovské tutovce soupeře dvakrát zasáhl Bělka a zachránil tak pro nás důležitou výhru. Vyhecovaný závěr odnesl červenou kartou Bogdaň, ale na výsledku se již nic nezměnilo.
Jsem rád, že jsme zvítězili. Soupeř má svou kvalitu a dnes se hrál dle mého vyrovnaný zápas. My si však v konečné fázi vytvořili více šancí a hlavně jsme 2 proměnili na rozdíl od minulého týdne. V poli jsme však výraznou převahu neměli. Letošní přebor je opravdu našlapaný a utkání budou rozhodovat maličkosti. Potřebovali bychom se konsolidovat a dát do pořádku po zdravotní stránce. S tím v sobotním parnu souvisel i slabší běžecký výkon mých svěřenců, na který nejsem moc zvyklý. Pevně věřím, že se již nebude opakovat. Cením si, že hráči na hřišti šli přes závit a nechali tam vše. Odměnou jim byla výhra, která mi zpříjemnila narozeniny. Díky kluci. Příští týden zajíždíme do Olešnice, která naplňuje předpoklady a zatím válcuje soupeře. Každé utkání však začíná 0:0 a zkusíme od lídra přivézt solidní výsledek.