Související zápasy

Hodnocení letní přípravy U19

Kategorie U19 v přípravě na sezónu 2024/2025

Kategorie U19 zahajuje o víkendu soutěžní ročník 2024/2025 na domácím hřišti. Letní příprava graduje ke svému konci a my přinášíme hodnocení trenérů:

Letní přípravu jsme zahájili 10.7.2024. Každý hráč obdržel individuální plán po dobu dvou týdnů, který obsahoval obecnou vytrvalost, silový trénink a volnočasové aktivity. Do přípravy jsme také zařadili víkendový teambuilding, kdy jsme chtěli spojit příjemné s užitečným, a tak jsme se rozhodli pro sjezd řeky Moravy z Mohelnice do Hynkova s přespáním v kempu v Litovli. Víkend hodnotím velmi pozitivně. Vodácký sport není po fyzické stránce vůbec jednoduchý, proto nám aktivita skvěle zapadla do letní přípravy. Následující tréninkové jednotky jsme trávili nabíráním kondice, jelikož je letní příprava krátká, jsem rád, že hráči plnili individuální plány a přišli do tréninků lépe připravení.

V plánu jsme měli odehrát pět přípravných utkání, avšak v průběhu přípravy nám jeden soupeř odřekl. Sehráli jsme přípravná utkání s SK Zlín U19, Želatovice muži B, FK Nové Sady U19, TJ Sokol Čekyně muži.

1. FC Viktorie Přerov - SK Zlín 4:3 (1:1), branky: 2x Dospiva, Přibyl, Děrda

První přípravné utkání jsme odehráli ve středu 31.7.2024 v nedalekých Prosenicích, kterým bych chtěl poděkovat za poskytnutí perfektně připraveného hřiště i zázemí. Soupeřem byl tým ze zlínského krajského přeboru dorostu, který loni skončil na 5. místě tabulky. Od začátku na nás bylo znát, že jsme většinu tréninkových jednotek strávili mimo hřiště. Nechytli jsme úvod 1. i 2. poločasu a brzo inkasovali. Postupem času se naše hra zvedala. Napomáhalo tomu i fyzické odpadnutí soupeře. Brankový rozdíl mohl být větší, avšak našim přičiněním jsme dostávali soupeře do hry. Výhra na úvod přípravy určitě bereme.

FC Želatovice muži B - 1. FC Viktorie Přerov 5:1 (2:1), branky: Smékal

Druhé přípravné utkání se hrálo v Želatovicích v úterý 6.8.2024. Soupeř, který postoupil do 1.A třídy posílený o hráče z Krajského přeboru pro nás znamenal velkou výzvu. První poločas jsme se trápili v obranné fázi. Těžko jsme první polovinu zachytávali náběhy z hloubky pole zkušeně hrajícího soupeře. Postupně jsme lépe reagovali a hra se vyrovnala. V druhém poločase se hra více otevřela. My darovali soupeři našimi chybami možnost skórovat a ten trestal. Na naší straně zůstaly šance nevyužity. Výsledek pro nás krutý, ale zkušenosti k nezaplacení. Hráče nutno pochválit za přístup.

1. FC Viktorie Přerov - FK Nové Sady 6:0 (3:0), branky: 2x Dospiva, Běhal, Král, Kratochvíl, Přibyl

Třetí přípravné utkání hráno v sobotu 10.8.2024 v domácím prostředí proti týmu z naší soutěže olomouckého krajského přeboru dorostu bylo dobrou příležitostí porovnat naši aktuální formu. Od začátku utkání jsme jasně lepší. Brzo se dostáváme do dvoubrankového vedení a hru máme pod kontrolou. Do poločasu svou dominanci potvrzujeme třetí brankou. V druhém poločase se obraz hry nemění a přidáváme další tři branky. Výsledek utkání je jednoznačný. Na utkání se i tak našla obrovská černá kaňka a to zranění našeho hráče Filipa Dospivy, který opustil hřiště v první polovině prvního dějství. Po vyšetření v nemocnici se potvrdilo vážnější zranění kolene, což pro nás znamená obrovskou ztrátu, jelikož Filip je pro nás stěžejním hráčem, což dokazoval v každém utkání. Filipe, posíláme mnoho sil a brzký návrat na hřiště.

1. FC Viktorie Přerov - TJ Sokol Čekyně muži 3:0 (2:0), branky: 2x Běhal, Studnička

Čtvrté a zároveň poslední přípravné utkání jsme odehráli v neděli 18.8.2024 opět v domácím prostředí. Soupeřem nám byl tým z Okresní soutěže mužů. V utkání jsme více na míči. Musíme více pracovat s prostorem a tvořit pohybem díry v soupeřově obraně. Prvních třicet minut není ideálních. Na míči jsme pomalí, děláme technické individuální chyby a přicházejí zbytečné ztráty, přesto jdeme do dvoubrankového vedení. Druhý poločas nastoupil soupeř lépe. Postupně se obraz hry mění a dostáváme se více do hry. Zvyšujeme další brankou. Pozitivní na utkání je neobdržení branky, avšak věřím, že dokážeme předvést lepší hru.

Příprava nám skončila. Celkově jsem s přístupem spokojený. Od individuálního plánu jsem u hráčů svědkem velkého zápalu. Bohužel některé hráče limitují zranění a to dlouhodobější, ale pevně věřím, že do startu soutěže se dáme zcela dohromady. Nyní se budeme chystat na první mistrovské utkání, které sehrajeme již tuto neděli doma. Nečeká nás nic jednoduchého. Hlavně vstup do soutěže bude náročný, jelikož hned v prvních dvou týdnech nás čeká pět mistrovských utkání, které chceme co nejlépe zvládnout, dostat se tak na vítěznou vlnu a do psychické pohody.