so 10. 8. 2024 17:00 @ Sokolská ul., Krajský přebor muži - 5. liga, 2. kolo

1.FC Viktorie Přerov : Jiskra Rapotín 3:0 (10)

Sestava 1.FCV: Nakládal - F. Kuča, D. Kuča, Vařecha, Řezníček (76´ Holý), Kocian, Bielko (65´ Kytlica), Král, Masný (83´ Bogdaň), Nezval (65´ Zimčík), Caletka.

Trenér: Chuda

Branky: 22´ a 56´ Nezval, 29´ Caletka

Úvod se nám povedl, dobrý míč za obranu si našel Caletka a když postupoval sám na brankáře byl faulován a nemohlo následovat nic jiného než červená karta. Soupeř se za nic neschovával a zvolil jasnou taktiku poctivého bránění v hlubokém obranném bloku. To byla pro náš mladý tým zkouška. Naštěstí jsme byli trpěliví a na své šance jsme si počkali. Řezníček obral hostujícího záložníka, vyslal do úniku Masného a ten přesnou přihrávkou na malé vápno vybídl ke skórování Nezvala - 1:0. O chvíli později další krásná akce. Masný zakombinoval s Nezvalem, dostali míč na Caletku a ten tváří v tvář Strnadovi zvýšil na 2:0. Do poločasu jsme zahodili ještě spoustu dalších šancí. Jedinou nepříjemnost po rohu a hlavičce Pezzotiho vyřešil Nakládal.

Druhá půle přinesla daleko horší podívanou. Nedokázali jsme vyzrát na soupeřův kvalitní obranný blok a když ano, tak jsme zahazovali i ty největší tutovky. Jediná výjimka přišla v 56. minutě kdy po pěkné akci Caletky dotlačil míč do brány podruhé Nezval - 3:0. Poté jsme sledovali dobrou práci našich obranných řad, které Rapotín do ničeho nepustily a naopak nepřesnosti a neklid v útočné fázi. Přesto jsme si vytvořili velké množství tutovek. Zejména Zimčík, Bogdaň a Holý měli určitě skórovat. Nepovedlo se, ale i tak utkání končí našim bezpečným vítězstvím.

Poprvé pod mým vedením jsme utkání dovedli v klidu do vítězství. Infarktových závěrů bylo nespočet. Utkání rozhodla naše rychlost a dravost v osobních soubojích. Rapotín má ve svém středu dobré fotbalisty, ale přehráli jsme je rychlostí a drajvem. Cením si, že chlapci nezpanikařili a přes dobré bránění soupeře našli míči cestu do brány Rapotína. Jeden z našich největších fanoušků pan Vojáček by měl určitě radost. Zcela jednoznačně by jsme měli pokorně pokračovat v dobré tréninkové práci a soustředit se na další utkání. Výkon měl dnes do ideálu daleko. V Brodku očekávám plný dům zvědavých lidí, jestli našlapaný tým domácích dokáže porazit naše mladé pušky. Uvidíme, jeden z vrcholů podzimu přijde již v létě. Přijeďte nás podpořit.