ne 13. 10. 2024 12:00 @ Kylešovice / UMT, MSŽL U 14, 11. kolo

Zasloužený debakl pro U14

Slezský FC Opava : 1.FC Viktorie Přerov 8:0 (2:0)

Sestava: Pivoda (Pánek) - Pluháček, Tomeček, Jedlička, Kohn - Křepelka - Masařík, Maňák, Vyhňák, Mikulík - Vrba

Střídání: Zatloukal, Kováč, Suchánek, Pospíšil, Kožuch, Tiňák

V neděli jsme jeli do Opavy s tím, že se porveme o tři body a splníme tak plán získat 10 bodů po polovině soutěže. Nejen, že se nám to nepovedlo, ale předvedli jsme zatím nejhorší výkon za mého působení. Neomlouvá ani fakt, že nám chyběli někteří hráči. To se dá nahradit. Co se nahradit nedá je bojovnost. Víme, že spousta našich hráčů má svůj strop pod touto soutěží a v každém zápase musíme nechat na hřišti vše a hrát na 120%. Víme, že ne vždy se to podaří. Ale určitě nechápeme to, co jsme předvedli, vlastně nepředvedli včera.

Zaspali jsme hned začátek utkání a během pěti minut jsme prohrávali 2:0. Nejprve, po nedorozumění dvou hráčů, jsme byli nuceni odkopnout míč, jenže ten trefil soupeře a od něj se odrazil ke druhému hráči, jenž si s ním poradil a poslal domácí do vedení 1:0. Za chvíli zaspala celá obrana mimo Jedličky, jenže ten proti přesile 3:1 neměl šanci a soupeř pohodlně vedl 2:0. Začalo to vypadat na debakl a bylo potřeba zvýšit hlas a chlapce probudit. To se zjevně povedlo neboť do konce první půle jsme už neinkasovali. Herně jsme ovšem zcela propadli. Naše hra postrádala všechno. Pohyb, myšlenku, předvídavost, rychlou práci s míčem a hlavně fotbalovost. Zima, vítr, občas déšť a fotbal, na který se nedalo dívat. Hrozná neděle. Nicméně poločas skončil "jen" 2:0.

O přestávce jsme si vysvětlili, co chceme hrát. Všichni se tvářili, se to chápou. Výsledek? Branka na 3:0 hned po dvou minutách. Míč z rozehrávky se od nás odrazí zpět do běhu soupeřovu hráči, ten odcentruje před bránu a tam pohodlně osamocený útočník uklízí do prázdné. Další góly přicházely s takovou pravidelností, že už jsem neměl síly na to, abych v tom větru mohl křičet. Navíc mě chytly záda a byl jsem rád, že jsem na hřišti vůbec vydržel. Obraz hry byl stále stejný. Ztráta v přechodové fázi a útok soupeře. Měli jsme štěstí, že některé šance zlikvidovali naši gólmani nebo je zahodili sami domácí hráči. Naše hra směrem dopředu? Ani jedna střela na bránu. Tak špatné to včera opravdu bylo. Je lépe co nejrychleji zapomenout. Konečný rezultát 8:0 sice není nejhorším výsledkem, pouze vyrovnal ty předchozí nepovedené, jenže hra byla dnes hrozná.

Je nám jasné, že tato soutěž je mimo naši platovou třídu, ale i tak. Takto se prostě prezentovat nemůžeme. S takovou hrou bychom neuspěli ani v divizi a možná ani v krajském přeboru. Snad to bylo naposled. Reparát máme již v sobotu ve Zlíně a byli bychom rádi, kdyby nám chlapci ukázali, že to byl opravdu jen nějaký úlet.