ne 25. 8. 2024 12:30 @ Sokolská ul., Krajská soutěž dorost sk. B, 4. kolo

1. FC Viktorie Přerov U 17 – SK Radslavice/Pavlovice 8:1 (4:0)

Sestava: Žák – Kubela, Hrubý, Blažek, Dolejší – Schenk J., Mytnychuk, Jurečka, Nádvorník, Macháček - Večerka

Střídání: Botor, Zubík, Hagan, Steffan, Švirk, Flachs

Branky: 4 x Večerka, 2 x Macháček, Schenk J., Dolejší

V neděli jsme rozehráli mistrovské utkání Krajské soutěže dorostu skupiny B Olomouckého kraje, kdy jsme přivítali na domácím hřišti mužstvo SK Radslavice. První utkání zejména pro ročníky 2009 mělo za následek, že kluci mají trochu obavy, protože na hřišti byli hráči ročníku 2006 a oproti některým našim to bylo znát. Ne tak výkonem, ale silou. Kluci však na to nebrali ohled a od začátku šlapali, napadali rozehrávku a běhali. V 8. minutě J. Schenk získal míč ve středu hřiště, přešel přes protihráče a průnikovou přihrávkou se snažil uvolnit nabíhající útočníky, M. Večerku a M. Macháčka. Míč tečoval hostující hráč a my jsme vedli 1:0. Došlo ke zklidnění a my jsme začali hrát fotbal. Dobrá kombinace, náběhy krajních hráčů, napadající útočníci, to vše dělalo hostům problémy. Ve 21. minutě se uvolnil v pokutovém území M. Večerka a přidal druhou branku. Ve 38. minutě opět M. Večerka navyšuje vedení na 3:0. Ve 42. minutě utkání přidává svou třetí branku M. Večerka a vedeme 4:0. Končí první poločas. Přestávky využijeme pro doplnění sil, rozebereme některé situace a jdeme do druhého poločasu. Na hřiště přichází náhradníci a je vidět, že chtějí hrát, protože pokračujeme ve výkonu z prvního poločasu. V 57. A 60. minutě přidává M. Macháček další dvě branky a vedeme 6:0. V 61. minutě utíká přes krajního obránce hráč Radslavic a snižuje střelou na první tyč. Stav 6:1. V 82. minutě utkání střílí M. Večerka svou čtvrtou branku a vedeme 7:1. V 88. minutě utkání se míč dostává na kopačky D. Dolejšího a ten stanoví konečný výsledek 8:1. Utkání končí zaslouženým vítězstvím. Přichází pochvala a my budeme mít čas se připravit na následující utkání, které odehrajeme na hřišti v Otaslavicích.