ne 29. 9. 2024 12:30 @ Bělotín, Krajská soutěž dorost sk. B, 9. kolo

U17 prohrála s hlavou nahoře

Sokol Bělotín : 1.FC Viktorie Přerov 2:0 (0:0)

Sestava: Žák - Losert. Blažek, Kubela, Přibyl - Hagan, Schenk M., Spilka, Mytnychuk, Jurečka - Macháček

Střídání: Nádvorník, Zubík, Jelínek

Po delší době jsem si zase střihnul koučink v dorostenecké kategorii. S U17 jsem jel do Bělotína získat nějaké body do tabulky, leč nepovedlo se. Nicméně fotbal to byl výborný z obou stran a k bodům nám chybělo málo. Stačilo pouze proměnit šance.

Od úvodního hvizdu bylo jasné, že nás nečeká nic jednoduchého. Stál proti nám fyzicky zdatný soupeř a řekl bych, že i kondičně dobře připravený. Zvlášť jejich hrotový útočník byl dynamický, silový a naši stopeři s ním měli spoustu práce. Věděl jsem, že pokud ho nepustíme do šance, máme šanci být úspěšní. První poločas snesl to nejpřísnější měřítko. Hrál se rychlý fotbal, nahoru, dolů. Vyložených šancí bylo sice poskrovnu, ale diváci se měli čím bavit. Obě obrany pracovaly výborně a co prošlo, zlikvidovali gólmani na obou stranách. Ke konci prvního dějství nás domácí dostali trochu pod tlak, ale ustáli jsme ho. Poločas tak skončil bez branek, 0:0. Nuda to ovšem nebyla.

O přestávce jsme trochu změnili rozestavení hráčů a přineslo to své ovoce. Byli jsme nebezpečnější než domácí a přicházely šance. V šatně jsem říkal klukům, že to bude o jednom gólu. Věřil jsem, že ho dáme my, ale nestalo se. Naše střely míjely bránu, popř. končily v rukou gólmana. Těch třicet minut jsme opravdu měli daleko více ze hry a měli jsme rozhodnout. Poté se hra opět vyrovnala a rozhodl jeden nešťastný moment. Kubela si přidržel před vápnem útočníka domácích a z nařízeného trestného kopu se ten samý hráč krásně trefil k tyči. Do konce zbývalo pouhých osm minut. Museli jsme otevřít hru, ale v poslední minutě jsme byli potrestáni podruhé. Opět hráč s číslem 15 a tentokrát střela k tyči z vápna, 2:0. Stejným výsledkem skončilo i utkání.

Nemám klukům moc co vytknout. Jen to neproměňování šancí, ale oni už teď ví, že to měli řešit lépe. Zápas jsme určitě neodchodili. Všichni si museli sáhnout až na dno svých sil. Občas to i bolelo, ale to k fotbalu patří. Kdybych to měl srovnat se zápasem proti Troubkám, troufám si tvrdit, že dnes proti nám stál fotbalovější soupeř a ne jen nakopávači míčů. Prohra mrzí, remíza by asi byla spravedlivější, ale bohužel, bez branek se body získat nedají.