FK Velká Bystřice1. FC Viktorie Přerov
1:4
st 2. 10. 2024 16:30 @ Na Letné 766, Krajská soutěž mladší dorost sk. B, 7. kolo

U16 stále bez ztráty kytičky

FK Velká Bystřice : 1.FC Viktorie Přerov 1:4 (0:0)

Branky: Zubík 2x, Nádvorník, Jurečka

Sestava: Berák - Steffan, Hrubý, Švirk, Flachs - Keiling, Mytnychuk, Dolejší, Botor - Jurečka, Zubík

Střídání: Nádvorník, Janda, Jakubec

Po víkendové prohře s U17 v Bělotíně jsem dostal šanci na reparát s U16. Čekal nás upršený zápas ve Velké Bystřici. Menší hřiště nám dělalo od začátku problémy, ale bylo třeba se s tím nějak popasovat. Nakonec jsme to zvládli a U16 tak pokračuje v krasojízdě krajskou soutěží. Osm utkání, osm výher. Ta dnešní se ovšem rodila v porodních bolestech.

Od úvodního hvizdu jsme se hodně trápili. Vůbec nám nefungovala mezihra. Bodejť by taky ano, když přihrávky většinou směřovali na kopačky domácích a tím jsme dostávali do hry více, než je zdrávo. O každý míč jsme museli těžce bojovat a pak jsme jej jednoduše ztratili. Hřiště v Bystřici je o 10 metrů užší než ty naše a chtělo to dávat míč rychle od nohy. To jsme ovšem nezvládali, zbytečně jsme ho přidržovali a když už jsme chtěli dát nějakou průnikovou přihrávku, bylo pozdě. Většinou už to bylo před vápnem a útočníci se k míči nedostali nebo jim ho sebral gólman. Za celých čtyřicet minut jsme snad ani nevystřelili na bránu domácích. Ti na tom byli o něco lépe, ale branku se jim vstřelit nepodařilo. Po první půli tak na tabuli svítily dvě nuly.

Bylo toho třeba hodně změnit a překopat sestavu. Vidle nám do našeho snažení ještě dala teplota Dolejšího, který už do druhé půle nenastoupil. Na střídačce tak zůstali dva hráči. Flachse jsme posunuli na šestku a hráli na jednoho útočníka. Najednou jsme uprostřed hřiště měli víc míčů a mohli jsme lépe tvořit. Zlepšily se také přihrávky a bylo to poznat. Hned ve 44´ jsme udeřili poprvé. Švirk vyvezl míč, poslal jej do běhu Zubíkovi a ten kolem gólmana poslal míč do brány, 0:1. Za další tři minuty to bylo o dvě branky. Jurečka poslal míč po lajně Zubíkovi, u balónu byl sice první domácí hráč, jenže pod tlakem Zubíka poslal malou domů. Kde se vzal, tu se vzal. Do přihrávky vběhl Nádvorník, udělal kličku brankáři soupeře a poslal míč do prázdné brány, 0:2.

Hned se nám dýchalo lépe a podle toho i vypadala hra. Měli jsme balón více na kopačkách a hrozili jsme daleko častěji. Domácí vyráželi spíše do rychlých protiútoků, ale naše obrana si vždy poradila i za pomoci Beráka. V 59´ poslal Janda míč z autu na nohu Jurečky, ten se krásně uvolnil, potáhl si míč po hranici vápna a zakončil do protipohybu gólmana, 0:3. Vypadalo to v tuto chvíli na snadnou záležitost. Bohužel v 65´ po jednom z nákopů zaspal Janda a domácí útočník prostřelil Beráka na přední tyči, 1:3. Snahu soupeře dostat se zpět do zápasu jsme utnuli za dvě minuty. Domácí házeli aut zbytečně dozadu, Zubík s Jurečkou zavřeli jejich hráčům prostor a když ten, co měl míč uklouzl, bylo už pro Zubíka jednoduché jej sebrat a prostřelit brankáře na bližší tyč, 1.4. Zbylý čas jsme si už pohlídali a utkání tak dospělo v poklidu do závěrečného hvizdu. Konečný výsledek tedy 1:4.

Vypadá to dobře, ale tak jednoduché to nebylo. Pořád jsou tam stejné nešvary, které si ještě pamatuji z loňské sezóny. Tohle by o soutěž výš nefungovalo. Je třeba jít do sebe a uvědomit si, že žádná výhra nespadne sama do klína. Je třeba makat a hlavně projevit více fotbalovosti a přehledu. Je to přece jen trénink na příští sezónu, kdybychom se měli vrátit tam, odkud jsme v červnu spadli. Tam už tyto chyby odpuštěny nebudou. Tři body jsou doma, anglická královna se sice neptá, ale ptám se já. Opravdu to nešlo již od úvodního hvizdu?