so 31. 8. 2024 10:00 @ Přerov,Sokolská ul., SpSM-U 13 SEVER, 5. kolo

1. FC Viktorie Přerov U13 - MFK Bílovec 6:1

Branky: Vrba 2x, Haluzík 1x, Kropáč 1x, Pluháček 1x, Šimčík 1x.
Sestava:
Zbořil G, Pluháček C, Doležel, Golda, Šálek, Sova, Máca, Haluzík, Hába, Kocián, Jemelka, Dyčka, Vrba, Kropáč, Šimčík
Trenéři: Herčík, Pavelka, Dyčka

O posledním prázdninovém víkendu nás čekalo třetí kolo soutěže SPSM sever kategorie U13. Tentokrát nás čekal v domácím prostředí tým MFK Bílovec, který jsme sice v loňském roce s přehledem porazili, ale přesto jsme chtěli přistoupit k utkání s velkou dávkou zodpovědnosti a pokory. Kluky jsme nabádali k tomu aby nic nepodcenili a na soupeře vletěli hned od první minuty. První poločas tedy mohl začít. Na stopera nastoupil místo nemocného Tonyho, Fredy Kropáč, jinak jsme nechali zahajovací sestavu ve stejném složení. Od první minuty jsme na soupeře vletěli tak jak jsme si v kabině řekli a už v druhé minutě jsme otevřeli účet utkání, Honza Vrba 1:0. Mohlo by se zdát, ze  gól nás uklidní, ale bylo to spíš naopak. Hlavně v koncovce jsme neměli klid, spoustu šanci, ale finální fázi jsme řešili velmi špatně. Ve dvacáté minutě už se na to nemohl dívat Fredy, vyvezl si míč a podle hesla, když nevíš co s míčem tak výstřel, napřáhl svou slabší levačku a vedeme 2:0. Do poločasu jsme přidali ještě jednu branku a to když se trefil při svém letošním debutu Šimčík, na hřišti v tu chvíli nebyl ani ne minutu a už zvedá ruce k výšinám. Paráda vedeme 3:0.
Druhou půli začínáme se stejnými pokyny jako ten první, nic nepodcenit a makat od začátku až do konce. A start do druhé půl se opět povedl. Maty Šálek předváděl v pokutovém území Bílovce svůj pověstný taneček, tak dlouho až to jeden z obránců nevydržel a poslal ho zkontrolovat stav našeho trávníku. Penalta. Míč si bere Matouš Haluzík a nekompromisně zvyšuje na 4:0. Pak se opakuje herní obraz z první půle. Soupeře tlačíme nepouštíme ho do výraznějších gólových příležitosti, ale ve finální fázi se opět chováme zbrkle a nepřesně. Nakonec se přece jenom prosazujeme a to zásluhou Johana a Pluhyho zvyšujeme na 6:0.Už se pomalu zda, že Zbořil  udrží svou první nulu v soutěži, no ale nikdy neříkej hop dokud nepřeskočíš. Doslova v posledních sekundách zápasu, při rutinní rozehrávce náš gólman zakopává o vlastní tkaničky a nešťastně míč rukou vyrazí na roh. Rozhodčí však tuto situaci posoudil jako malou domu a nechal rozehrávat nepřímý volný kop z našeho malého vápna. Soupeř tuto výhodu využil a v podstatě s hvizdem rozhodčího propálil  naši zeď. 6:1 a konec utkání.
Třetí utkání, třetí výhra úžasný vstup to sezony. Na druhou stranu si musíme přiznat, že soupeři nás zatím moc neprověřili. Už v dalších dvou kolech nás čekají soupeři v úplně jiné kvalitě. Příští týden zajíždíme do Uničova, který má ročník 2012 na velmi vysoké úrovni a týden na to přivítáme tradičně velmi silný tým z Opavy. Pokud budeme chtít uspět i s těmito týmy musíme i naši hru posunout o level výše a to hlavně zvýšit efektivitu v zakončení a zrychlit přechodovou fázi.