ne 25. 8. 2024 10:00 @ Nový Jičín-tráva, SpSM-U 13 SEVER, 4. kolo

1. FC Viktorie Přerov - Nový Jičín 7:1 (5:1)

Branky: Pluháček 2x, Kyliš 2x, Hába 2x, vlastní 1x

Sestava:
Zbořil G, Kyliš, Pluháček C, Doležel, Golda, Šálek, Sova, Máca, Haluzík, Hába, Kocián, Jemelka, Dyčka, Vrba

Předposlední prázdninový víkend a nás čeká začátek toho na co jsme měsíc trénovali. Začíná mistrovská část sezony SPSM sever pro kategorii U13 a to konkrétně utkáním s nováčkem soutěže z Nového Jičína. Shodou okolnosti  nás čeká soupeř se kterým jsme se potkali už v přípravě a bohužel, po dost žalostném výkonu, jsme prohráli 0:2. Před zápasem jsme proto kluky nabádali k maximální koncentraci v obranné fázi a zároveň k odvaze v útoku. První poločas začal a hned v úvodu jsme perfektně zúročili napadání soupeře a Dan Hába se štěstím otevřel skóre. Branka nás uklidnila a my jsme mohli hned od začátku převzít otěže utkání. V první fázi jsme do soupeře bušili po krajích, ale rychlostně a silově vybaveni hráči soupeře nám moc nedovolili. Když to nejde po krajích půjde to středem, řekl si kapitán a v 12minute se rozběhl středem hřiště a zkušeně zasunul do brány, 0:2. Za dalších šest minut se prosazuje druhy stoper a 0:3 už vypadá velmi nadějně. Pak si vybrala jedinou slabší chvilku naše obrana kdy soupeř snížil na 1:3, ale do poločasu jsme přidali ještě dva góly a do šaten jsme odcházeli s velmi nadějný výsledkem 1:5. Do druhé půle jsme šli s tím, že chceme co nejvíce omezit počáteční nápor domácích, který se dal očekávat. Nápor opravdu přišel, domácí se o poznání více tlačili do útoku, ale naše obrana velmi pozorně a někdy i s troškou štěstí všechny ataky úspěšně odvrátila. Výborný zapas dnes odehrál i Láďa Zbořil v bráně a do konce utkání ,,zavřel’’ branku, naopak my jsme přidali ještě dvě branky na konečných 1:7.
Úvodní zapas soutěže jsme tedy zvládli, klukům děkuji za předvedené výkony, ale už ve středu nás čeká další soupeř, tentokrát ve Valašskem Meziříčí.