so 12. 10. 2024 10:00 @ Přerov,Sokolská ul., SpSM-U 13 SEVER, 11. kolo

1. FC Viktorie Přerov - MFK Karviná 7:6 (5:4)

Branky: 2x Šálek, 2x Pluháček, Hába, Haluzík, Vrba

Sestava:
Zbořil G, Pluháček C, Doležel, Golda, Šálek, Máca, Haluzík, Hába, Jemelka, Vrba, Machač, Kyliš, Dyčka.

Po úspěšném představení v dalším předkole Planeo Cupu nás o víkendu čekal další velmi kvalitní soupeř v mistrovské soutěži SPSM sever a to konkrétně MFK Karviná. V loňském roce jsme měli s Karvinou negativní bilanci a to jednu remízu a dvě porážky přesto jsem věřil, že po velmi slušných výkonech z posledních utkáních budeme schopni v tomto souboji jak herně tak i bodově uspět. Situace před zápasem se malinko zkomplikovala v noci na pátek kdy vydatně sprchlo takže hřiště bylo před výkopem hodně podmáčené  a místy až bahnité což naznačovalo že bitva bude hodně fyzicky náročná. Těžký terén, změna v rozestavení po Planeu, silný soupeř to vše se podepsalo na obrazu hry úvodu prvního poločasu. Hra byla z obou stran taková neučesaná převládali nakopávané míče a naopak kombinaci bylo poskrovnu. Jako první si s podmínkami dokázal poradit soupeř kdy využil nedorazy v naši obraně a zakončeným rychlým brejkem otevřel skóre. Pro naše kluky jako by to byl signál, že musí přepnout na vyšší rychlostní stupeň a kdo jiný než kapitán by měl k tomu zavelet. Pluhy zakončil svůj oblíbeny výpad do soupeřovy branky a je to 1:1. V této části hry se útoky valí na obě brány, Karviná nejprve přidává druhy gól, ale my vzápětí góly Haluzíka a Háby otáčíme na 3:2. V dalších minutách si slabší chvilky vybere Láďa Zbořil kdy dvěma chybkami pomohl soupeři k dalšímu obratu v utkání. Naštěstí Vrba se Šálkem dvěma góly opět nákladnějších mističku vah na naši stranu. Poločas tedy pro Přerov 5:4. Úvod druhé půle byl z obou stran spíše opatrný, soupeři čekali s čím přijde ten druhy. Po úvodních pěti minutách druhého poločasu nastala desetiminutovka kterou můžeme nazvat doba Matyho Šálka. Nejprve nádhernou střelou z levé strany vymetl pravou šibenice a par minut na to si vynutil (vyhádal) na pomezí pokutového území penaltu. Tu se štěstím proměnil Pluhy a Přerov vede 7:4. Mohlo se zdát že vedení o tři góly nám na kopačky přinese klid. Opak byl však pravdou. Tentokrát soupeř přepnul na vyšší rychlost. Na naši bránu se valí  jeden útok za druhým a obrana byla najednou pod permanentním tlakem. Dvěma góly v posledních 15.minutach Karviná sice korigovala výsledek na 7:6, ale koncovku už si naši kluci pohlídali. Dnes to nebyla herně žádná hitparáda, i kvůli těžkému terénu to byl zapas hlavně o vůli a v tom jsme měli malinko navrch než soupeř, který z Přerova odjel sice poražen, ale se vztyčenou hlavou.

Trenéři: Herčík, Pavelka, Dyčka