ne 25. 8. 2024 11:45 @ Nový Jičín-tráva, SpSM-U 12 SEVER, 4. kolo

U12 odjela z Jíčina s výhrou

Nový Jičín : 1. FC Viktorie Přerov 1:4 (1:1)

Sestava: Novák, Kašpárek, Král, Dressler, Štraus, Mytnychuk, Hübner, Pistovčák, Čtvrtníček, Kocián, Jemelka

Góly: Mytnychuk, Kašpárek, Štraus, Čtvrtníček

První mistrovské utkání máme úspěšně za sebou. Do Nového Jičína jsme odjížděli jen s devíti hráči, další dva, posunutí hráči, nás doplnili z U13. Domácí byli v úvodu zápasu aktivnější a po jednom rychlém útoku, kdy jsme se nestihli včas vrátit, nám domácí útočník utekl a krásnou střelou otevřel skóre zápasu.Od této chvíle jsme začali být tím nebezpečnějším týmem my a vytvořili jsme si několik gólových příležitostí, jenže gól ne a ne vstřelit. Nabádali jsme hráče k trpělivosti a neustále upozorňovali na zadní vrátka, protože chuť vstřelit gól byla velká a mnohdy se do útočení zapojila většina hráčů a rychlé výpady soupeře jsme hasili někdy až na poslední chvíli. Naše snaha se nakonec vyplatila a po krásné střele Mytnychuka jsme vyrovnali a poločas skončil 1:1. O poločase jsme si řekli, že musíme být hodně trpěliví. Ve druhém poločase se naše převaha stupňovala a po úniku Kašpárka jsme se ujali vedení, naši kluci měli velkou radost. Tento gól nás ještě více nabudil a další šance přicházely. Za chvíli se po důrazu před brankou prosadil Štraus. Soupeř se neustále snažil a nám už docházely síly. 20 minut do konce zápasu už to bylo pouze o hlavě. Hráče jsme museli hodně povzbuzovat, bylo to o bojovností a o vůli. Až Čtvrtníčkův hezký gól na 4:1 nás uklidnil.
Klukům patří velká pochvala za bojovnost a za předvedený výkon. Snad na to dokážeme navázat už ve středu ve Valmezu.