so 5. 10. 2024 13:00 @ UT Vista, SpSM-U 13 SEVER, 10. kolo

MFK Vítkovice - 1. FC Viktorie Přerov 6:4 (4:1)

Branky:
Machač, Hába, Haluzík, Šálek

Sestava:
Zbořil G, Pluháček C, Doležel, Golda, Šálek, Máca, Haluzík, Hába, Jemelka, Vrba, Kropáč, Machač,

Po týdnu nás čekalo další kolo mistrovských utkání tentokrát na horké půdě MFK Vítkovice. Tým, který aktuálně patří do nejlepší trojky soutěže měl pořádně prověřit naše schopnosti. V loňském roce jsme s tímto soupeřem prohráli všechny tři utkání soutěže, a to bohužel rozdílem třídy. Letos jsme tedy proti nim chtěli nastoupit se vztyčenou hlavou a vírou, že se dá hrát fotbal i s tak kvalitním soupeřem. První půle začala a my jsme se do soupeře zakousli, tak jak jsme si řekli. Už ve třetí minutě jdou dva naši samy na gólmana, bohužel si Matouš Haluzík nepohlídal ofsajd a z jasné gólové šance soupeř rozehrává přímý kop od brány. Pomalu začala 10.minuta a Vítkovice ukázali svoji sílu. První jejich střela na bránu a bohužel míč končí v naší síti. Soupeř pak dokonale dokázal využít naši nekoncentrovanost po prvním gólu a během deseti minut zvyšuje na tři nula. Kruté. Soupeř třikrát vystřelil na bránu a vede 3:0, ale i to je fotbal. Na rozdíl od zápasu v Uničově, ale kluci tentokrát zápas nevzdali a i přes nepříznivý stav se do soupeře poradně zakousli. Domácí už jsme fakticky do ničeho nepustili a naopak na jeho bránu se valí jeden útok za druhým. Do poločasu jsme stihli aspoň jednu branku zásluhou Machače a půle tedy patří domácím poměrem 3:1.Tak jak jsme hráli konec první půle, tak jsme na soupeře vletěli v úvodu té druhé. Útok za útokem se valil na branku Vítkovic a tentokrát i s větším gólovým úspěchem. Nejprve Hába, po výtečné individuální akci Jemelka, pak Haluzík a obrat dokonal z dorážky Šálek. Paráda vedeme 3:4, ale do konce zbývá ještě moře času. Domácím nezbývalo než všechny síly vložit do útoku. Teď bušili Vítkovice do nás, kluci ale výborným výkonem drželi naše šance dlouho nahoře. Když to nešlo ze hry, využili domácí svoji velkou zbraň a to byly standardní situace. Tři rohy během šesti minut znamenaly další obrat zápasu a na ten už naši kluci neměli sílu reagovat. Konečný výsledek 6:4 pro domácí. Musím říct, že tento zapas měl vše - kvalitu, góly, emoce. Chybělo mu jediné, a to je bodový zisk, který by si kluci za předvedený výkon určitě zasloužili.