1. FC Viktorie PřerovSokol Čechovice
4:2
so 19. 10. 2024 14:30 @ Sokolská ul., Krajský přebor muži - 5. liga, 12. kolo

Muži prodloužili domací neporazitelnost

Muži excelovali v prvním poločase, kde se podařilo vstřelit tři branky, které naštěstí v konečném účtování stačili. V druhém jsme již, tak kvalitně nehráli. Potěšením je prodloužení domácí neporazitelnosti, což nás stále drží ve hře o přední příčky tabulky. Rádi bychom, ale už viděli tři body i ze hřiště soupeře. Snad se nám zadaří příští týden na půdě nováčka soutěže z Velké Bystřice, který má velmi dobrou formu a bojuje o druhé místo v tabulce.

Sestava Přerova: Bělka - Kocian, D. Kuča, Vařecha, Masný, F. Kuča (82. Stískal), Kratochvíl (73. Kytlica), Verbich, Běhal (88. Holý), Caletka, Nezval (82. Mlčoch). Trenér: Chuda.

Góly: 22. Kratochvíl, 37. Nezval, 45. Masný, 90. Caletka - 29. Šteigl, 54. Halouzka

Vstup do utkání se nám konečně povedl. Hrál se zpočátku svižný fotbal s dobrými momenty na obou stranách. Více ze hry jsme měli my a ve 22. minutě otevřel skóre z přímého kopu z 20 metrů Kratochvíl - 1:0. Předcházela tomu pěkná akce, kdy F. Kuča vyzval k úniku Caletku, ten obešel brankáře, který ho před prázdnou svatyní fauloval a putoval tedy ze hry díky zasloužené červené kartě. Že se soupeř nevzdá bylo jasné od počátku. Stáhl se do nepříjemného bloku a čekal na naše chyby. Jedna přišla po našem rohovém kopu, kdy jsme se vraceli až příliš pomalu, Šteigl trefil ruku našeho obránce a i Čechovice dostaly šanci k přímému kopu z 20 metrů. Podobně jako Kratochvíl i hostující rozdílový hráč Šteigl svou šanci využil a stav byl 1:1. Naštěstí jsme poté dobře zareagovali. Caletka vybojoval míč, uběhl s ním přes 50 metrů a předložil Nezvalovi do souboje s hostujícím brankářem. Náš útočník z něj vyšel jako vítěz a upravil na 2:1. Dále jsme tlačili a ve 45. minutě centroval Verbich, míč se dostal až na zadní tyč k Masnému, který po kličce soupeři prostřelil brankáře Čechovic a my tak šli do kabin s vedením 3:1.
Můžeme se bavit tisíckrát o tom, abychom hráli stejně jako v první půli, ale přichází blok a jsme nervózní z toho, že můžeme vyhrát. Místo abychom potvrdili početní převahu, strachujeme se o výsledek do poslední minuty. Ale pojďme postupně. Vstup do 2. půle se nám nepovedl a soupeř po několikáté standartce snižuje na 3:2 v 54. minutě. To nás probralo a opět jsme Čechovice přehrávali. Vytvořili jsme si velký počet zakončení, ale vše bylo marné. Branku jsme nevstřelili. A tak hrozili sympaticky hrající hosté a několikrát jsme měli na mále. Kvalita Čechovic v zakončení naštěstí nebyla taková, aby utkání vyrovnali a na závěr zápasu střídající Holý skvěle vysunul Caletku a ten věděl kam s míčem - 4:2.
Hodnocení utkání bych rozdělil na 2 poločasy. V tom prvním jsme předvedli velice dobrý výkon okořeněný 3 vstřelenými brankami. Na hřišti jsme dominovali. Bohužel ve 2. poločase jsme se psychicky opět poskládali a přišel strach z vítězství. Soupeř měl lehkou hlavu a bezstarostným fotbalem nás zlobil až do konce. Neustále poukazuji na fakt, že náš tým potřebuje na hřišti lídra, který hráče uklidní a dodá jim klid. Zatím ho mezi mladíky marně hledáme. Dnes do utkání zasáhlo 15 hráčů a všichni byli narozeni mezi lety 2000 - 2007. Věkový průměr hráčů, co nastoupili činí 20,7 let. Tvrdím, že město jako Přerov by mělo mít takovou juniorku. A tým by měl hrát druhou nebo nejhůře třetí ligu. Bohužel to v našem městě dlouhodobě nejde. Výhoda našeho nízkého věku je v rychlosti, menší už potom ve fotbalové chytrosti a když se láme chleba. Soupeř dnes ukázal fotbalovou kvalitu. Šteigl je nadstandartní hráč a ubránit ho nám dělalo velké problémy. V každém týmu, proti kterému hrajeme jsou hráči, kteří prošli profi fotbalem a je to cítit. Přeji si, aby jednou takoví hráči oblékli i náš dres. Doma máme skvělé výsledky. Jsme v tabulce domácích utkání na 1. místě a za to jsem rád. Je nutno vyseknout poklonu našemu kotli, který nás podporuje i když třeba hra nevypadá dle našich představ a za to jim patří dík. Do příštího utkání v Bystřici bych si přál, abychom se zase zdravotně trochu zvedli, 6 chybějících členů kádru je na můj vkus opravdu hodně. Čechovicím přeji, aby se odlepili ze spodku tabulky. Letos by si nezasloužil spadnout nikdo. Všechny týmy mají kvalitu. Jménem týmu se omlouvám fanouškům za slabší druhý poločas. Naštěstí to stačilo na 3 body.