1. FC Viktorie Přerov1. SK Prostějov "B"
3:0
so 5. 10. 2024 15:00 @ Sokolská ul., Krajský přebor muži - 5. liga, 10. kolo

Muži prodloužili domácí neporazitelnost

Dle slov trenéra Davida Chudy bylo prostějovské béčko zatím nejtěžší soupeř. Hosty zradila koncovka a skvělé zákroky Bělky a poctivá obrana naším mužům vynesla nakonec jasné vítězství. Záčátek utkání tomu, ale neodpovídal. A vše se rozhodlo až v druhém poločase.

Sestava Přerova: Bělka - Vařecha, D. Kuča, Zimčík (84. Bogdaň), Masný, Verbich, Bielko (89. Smékal), Kratochvíl (70. Kytlica), Caletka, Kocian (89. Běhal), Nezval (70. F. Kuča). Trenér: Chuda.

Góly: 37. Caletka, 63. Kocian, 79. Kytlica

Do utkání jsme vstoupili hrozně. Prvních 15 minut jsme nevěděli, kde nám hlava stojí a Prostějov nás mačkal a sypal do vápna jeden centr za druhým. Ty jsme naštěstí uskákali nebo hosté mířili mimo bránu nebo zasáhl spolehlivě Bělka. Přesto asi největší šanci měl po centru Masného Kratochvíl, ale minul. Malinko jsme přeskupili rozestavení a šli jsme do defenzivnějšího pojetí, protože kvalita Prostějova byla opravdu vysoká. Okolo 20. minuty jsme začali hru vyrovnávat a hrozili buďto důrazem Nezvala nebo rychlostí Masného, Kratochvíla či Caletky. Odměna za zlepšený výkon přišla ve 37. minutě, když Nezval prostrčil průnikovku Caletkovi a ten po kličce brankáři trefil tam, kam měl - 1:0. Přestože byl Prostějov jasně lepší do kabin jsme šli s náskokem my a to se ukázalo jako rozhodující.
Ve 2. půli už soupeř takovou převahu neměl. Byl sice častěji na míči, ale my byli efektivnější. V 63. minutě nám moc pomohla akce, při které Masný utekl po pravé straně všem a předložil do odkryté svatyně Kocianovi, který protrhl střelecké trápení - 2:0. Poté se několikrát zaskvěl Bělka, zejména při samostatném nájezdu soupeře. No a když se k němu přidali i spolehliví obránci, začalo to s námi vypadat opravdu nadějně. Gól na 3:0 se opravdu povedl. Po pěkné kombinaci se v úniku objevil Caletka a do prázdné naservíroval Kytlicovi, který nadvakrát dokázal míč dostat do brány - 3:0. Ani my, ani soupeř už další šanci nevyužil a připisujeme tak do tabulky extrémně důležité 3 body.
Věděl jsem o kvalitě soupeře, ale že bude až taková, to jsem opravdu nečekal. Prostějov nás přehrával a byl nejlepším týmem, který do Přerova přijel. Minimálně co se týče mezihry. V zakončení to však hostům skřípalo a toho jsme dokonale využili. Přečkali jsme tlak hostů a byli jsme dnes maximálně efektivní. Jsem nadšený, že jsme takhle silného soupeře dokázali porazit. 4. utkání v řadě jsme neprohráli a v tabulce jsme se posunuli tam, kde bychom se rádi pohybovali. Letošní krajský přebor mě svou kvalitou nepřestává překvapovat. Do Postřelmova pojedeme s čistou hlavou a se snahou konečně vyhrát i venku.