so 21. 9. 2024 15:30 @ Sokolská ul., Krajský přebor muži - 5. liga, 8. kolo

Muži doma porazili Dolany

1. FC Viktorie Přerov - FC Dolany - 2:1 (2:0)

Sestava Přerova: Bělka - Vařecha, D. Kuča, Nezval, Masný (81. F. Kuča), Verbich, Bielko, Kratochvíl (70. Kytlica), Král, Caletka, Kocian. Trenér: Chuda

Góly: 18. Masný, 42. Kratochvíl z penalty - 83. Seibert

Utkání dvou sousedů v tabulce slibovalo vyrovnanou bitvu. My jsme začali skvěle. Na soupeře jsme vletěli a měli jsme více ze hry. V první tutovce byl po vysunutí Caletkou Kocian. Bohužel tváří v tvář Urbáškovi neuspěl. Měli jsme spoustu přečíslení, která jsme řešili často bohužel zbrkle. V 18. minutě však předvedl dobrou průnikovou přihrávku Kratochvíl a Masný postupoval sám na brankáře a s přehledem proměnil - 1:0. To nás ještě více nabudilo a soupeře jsme opravdu mačkali. Kratochvílův roh přistál na hlavě Vařechy a jeho prudké zakončení orazítkovalo břevno. Na 2:0 jsme zvýšili po perfektně sehrané akci. Bělka si stáhl dlouhý aut soupeře, konstruktivně vyslal do úniku Kratochvíla, který vyslal do náběhu Caletku a toho už hosté nechytli. Až za pomocí jasného faulu v pokutovém území. Nařízený pokutový kop zahrál dobře Kratochvíl a vedli jsme 2:0.
I do druhého dějství jsme vstoupili dobře. Prvních 10 minut jsme měli více ze hry a škoda, že jsme nevyužili množství rohů a nadějných situací. Od 55. minuty však přišel zkrat a Dolany postupně přebíraly otěže hry. První varování vychytal Bělka. To druhé už skončilo na břevně a míč kutálející se nebezpečně blízko naší brankové čáře jsme naštěstí odvrátili. Hra však z naší strany byla čím dál nervóznější a v 83. minutě už Seibert snížil na 2:1. V ten moment nastala v našich řadách panika a Dolany nás uzamkly do kleští. Vysvobodit nás mohli F. Kuča a Král. Oba měli dobré šance, ale nevyužili je a tak jsme se strachovali až poslední vteřiny, ve které soupeř v jasné tutovce naštěstí netrefil bránu a my tak zvítězili 2:1.
S velkým oddechem hodnotím tohle utkání. Nejsem schopen pochopit, co se nám ve druhé půli přihodilo, že jsme si málem pokazili vyhrané utkání. Po zápase jsme si ani moc neužili pocit vítězství, protože jsme dobře věděli, že tohle mohl být velký průšvih. Je otázka, jestli přišel strach z vítězství nebo podcenění situace. Obojí je však špatně. Dolanům patří kredit, že utkání nevzdaly a nakonec nebyly daleko bodům. V kabině jsme si důrazněji vysvětlili, že tímto směrem bychom nebyli úspěšní. Na druhou stranu si pojďme říct, kolikrát jsme hráli výborně a prohráli? Například utkání v Mohelnici byl ukázkový příklad. Dnes jsme 55 minut hráli, co jsme měli a pokud tuhle úroveň udržíme příští zápasy déle, budeme nepříjemní pro všechny soupeře. Výkonem v poslední třetině utkání jsme si však koledovali o pořádný malér. Snad nás získané body namotivují k zodpovědnější hře. Na půdě Uničova B by se nám to mohlo krutě nevyplatit.