ZIMNÍ TURNAJ 2014

     PADLA TRADICE - ZIMNÍ TURNAJ NEBUDE

     Poslední léta, vzhledem k tomu, že v okolí vyrostla hřiště s umělou trávou (Hranice, Lipník, Chropyně, Hulín apod.), se potencionální týmy do Přerova na zimní turnaj zrovna nehrnou a logicky dávají přednost výhodnějším ekonomickým podmínkách na jiných turnajích a hlavně rozměrům hracích ploch. Rozměr hřiště s umělou trávou na Sokolské ulici, jehož vlastníkem je TJ Spartak Přerov, sice splňuje minimální předepsaný rozměr, ale podle ohlasu hráčů lze konstatovat, že ti si raději vybírají právě ta hřiště, která jsem v úvodu uvedl. Když se navíc z úst zúčastněných přidají negativní názory na zbytečné pedantsví správce, tak se ani není čemu divit.

      Poslední léta se o pořádání zimního turnaje vždy starala družina okolo starších dorostenců, za což je jim potřeba vyslovit i dodatečně dík a uznání. Konkretně se jednalo o pány Radka Hrabala, Radko Dubravského a Mojmíra Kabelíka.

      Bohužel na začátku roku 2014 bude šnůra přetržena. Nešlo by ani o to, že by se nenašly kluby, které by se i přes výše uvedené komplikace turnaje zúčastnily a do turnaje vyslaly své zástupce, ale nabízené podmínky vlastníkem umělé trávy na Sokolské ulici nejsou únosné ani pro pořadatele turnaje, což potvrzují slova trenéra a jednoho z organizátorů turnaje Radka Hrabala: "zimní turnaj se letos určitě nekoná, důvody jsou jasné. První jednaní mě stačilo, protože hrát turnaj skoro za podmínek cizího klubu nelze." Co k tomu dodat?!

      Faktem je také to, že v podstatě není dobré ani pro týmy 1. FC Viktorie Přerov, aby si zvykaly ve svých přípravných zápasech na menší rozměry "domácí" umělky, protože stejně v případě, že by se mohla některá mistrovská utkání, zejména na jaře, odehrát na této trávě, tak tato varianta zaniká, protože umělá tráva ztratila certifikaci a pro mistrovská utkání v rámci FAČR je nepoužitelná a odehrátí soutěžního utkání je na ní zakázáno.

      Škoda padlé tradice.

Luděk Judas

 

* Ilustrační foto