10. 19.10. 10:00 1. FCV U12 - VAL. MEZIŘÍČÍ U12 7:0 (text:)
Góly DRESSLER, BOTEK 2, HERYÁN 2, SVOZIL, PEŘINA

9. 12.10. 10:00 SIGMA OLOMOUC U12 - 1. FCV U12 25:1 (text:)
Góly branka Přerova BOHÁČ

Sestava Přerova: Mitkov, Berak – Losert, Král, Studnička, Blažek – Svozil, Botek, Dressler, Dorazil – Vančura, Peřina, Heryan, Boháč – Kašpařík, Kubela. Třetiny 1:13, 0:7, 0:5.

V sobotu nás čekal favorit na celkové vítězství soutěže – olomoucká Sigma. Ráz utkání byl daný od první minuty do poslední. Proti jasně lepšímu a vyspělejšímu soupeři jsme, zejména v první třetině, byli naprosto odevzdaní. Místo toho, abychom se snažili soupeře potrápit a hru mu alespoň bojovností znepříjemnit, jsme mu všechno ulehčili a tak přidával jednu branku za druhou. Přestávka pro nás byla naprostým vysvobozením. Cílem do zbytku utkání byl individuální rozvoj. Přesněji práce jeden na jednoho a to ve většině situací. Díky povedeným kličkám se nám alespoň trochu vrátilo sebevědomí. Obraz hry se příliš nezměnil, nicméně jsme se dokázali na míči udržet víc. Odrazilo se to i na skóre, které za druhou a třetí třetinu dohromady nedalo to, co jsme schytali hned v třetině první.
     S trenérem jsme byli velice nespokojení přístupem našich hráčů. Nikdy už se nesmí stát to, abychom nastoupili do utkání odevzdaní. Jedině svou hrou můžeme i silné soupeře trápit a komplikovat jejich projev. Pozitivněji už bereme, že jsme si vyzkoušeli použití kliček v zápase. V sobotu nás čeká zápas o body s Valašským Meziříčím, proto tohle utkání musíme okamžitě hodit za hlavu.

Lukáš Krejčíř

8. 05.10. 15:00 BANÍK U12 - 1. FCV U12 0:15 (text:)
Góly

PODROBNOSTI NEDODÁNY.

7. 29.09. 10:00 HRANICE U12 - 1. FCV U12 10:2 (text:)
Góly branky Přerova BOTEK 2

Sestava Přerova: Mitkov, Berák - Král, Studnička, Blažek, Kašpařík, Vančura, Heryán, Dressler, Dorazil, Cedidlo, Boháč, Svozil, Botek, Vajda, Novotný Jakub, Peřina.

Zápas se soupeřem z Hranic byl herně poměrně vyrovnaným i když výsledek vypadá strašidelně. Pokud bychom ovšem využili alespoň pár velice nebezpečných šancí a penaltu, výsledek by pak více odpovídal tomu, co bylo k vidění na hřišti. Občas jsme působili problémy našemu brankáři hlavně my sami špatným nebo pozdním řešením situací, na těchto věcech pracujeme od začátku sezóny a  je vidět posun. Chceme si šance vytvářet po kombinacích a to se nám v tomto zápase povětšinou dařilo. Bohužel většina z těchto situací gólem neskončili, což nás mrzí. S trenérem věříme, že v jarní části sezóny takové utkání dokážeme zvládnout do vítězného konce.

Teď nás čeká těžký týden, kdy ve středu pojedeme na kvalifikaci Ondrášovka Cupu a v neděli přivítáme doma silný Baník Ostrava.

6. 21.09. 15:30 1. FCV U12 - HLUČÍN U12 1:13 (text:)
Góly VAJDA
     Sestava 1. FCV: Mitkov, Berák - Kašpárek, Studnička, Blažek, Botek, Dorazil, Vajda, Vančura, Heryán, Peřina, Cedidlo. Trenér: Chuda. Třetiny: 0:5, 0:6, 1:2.

Od začátku utkání jsme zaostávali ve všech aspektech hry kromě bojovnosti, díky které jsme drželi soupeře alespoň trochu v mezích. Jinak bychom dostali nařežáno ještě více. Od 50. minuty jsme se konečně dostali trochu do hry a ve třetí třetině jsme si vypracovali 4 brankové příležitosti z nichž jsme jednu proměnili. Našim cílem v této kategorii bude postupně smazávat manko, které na tyto soupeře máme. Věřím, že spolupráce rodič - trenér - škola - hráč bude fungovat a kluci se budou zlepšovat rychleji než jejich soupeři. V utkání jsem viděl i spoustu dobrých náznaků. Rozhodně to není tým na odpis. Při vhodném doplnění o zajímavé hráče z okolí bude zcela jistě konkurovat i týmům jako je Hlučín.

David Chuda

5. 14.09. 10:00 1. FCV U12 - HFK OLOMOUC U12 1:21 (text:)
Góly branka Přerova HERYÁN

3. 11.09. 17:00 FRÝDEK-MÍSTEK U12 - 1. FCV U12 6:4 (text:)
Góly branky Přerova VAJDA, BOTEK, CEDIDLO, KUBELA

4. 08.09. 16:00 1. FCV U12 - TŘINEC U12 2:9 (2:2)
Góly BOTEK, DORAZIL - BUJOK 3, WALACH, MICHÁLEK 2, KLUZ, KUNSKÝ, BLAHUT
Sestava : Mitkov, Berák - Losert (K), Studnička, Král, Botek, Kubela, Heryán, Dressler, Dorazil, Cedidlo, Boháč, Peřina. Třetiny 2:2, 0:3, 0:4.

K dalšímu domácímu utkání k nám zavítal soupeř z Třince. Proti vyspělejším klukům nás čekal zejména silový zápas, který byl hodně o soubojích. Herně jsme v první části zápasu soupeři stačili a dobrým napadáním jsme se dostávali do zajímavých pozic kolem soupeřovy branky. I díky tomu jsme dokázali skóre dvakrát srovnat. Do pauzy jsme tedy šli s optimistickou remízou 2:2.

Druhou část jsme dlouhou dobu s dobrým výkonem drželi bezbrankový stav. Bohužel jsme se nám to nepovedlo až do konce třetiny. Inkasovali jsme po ztrátách v přechodu do útoku a to zachraňuje velice těžko. Do poslední části zápasu jsme chtěli snížit ztrátu a pokusit se utkání zdramatizovat. Bohužel jsme brzo Inkasovali a padla na nás deka, ze které jsme se až do konce nedostali.

V zápase jsme ukázali dobré momenty na které budeme navazovat v dalších utkáních.

Krejčíř Lukáš

15. 04.09. 17:00 ŠUMPERK U12 - 1. FCV U12 15:5 (text:)
Góly branky Přerova HERYÁN 3, BOHÁČ, BOTEK
     Sestava Přerova: Berák, Mitkov - Studnička, Blažek, Kubela, Boháč, Botek, Svozil, Heryán, Cedidlo, Kašpařík, Novotný, Dorazil. Třetiny 0:5, 3:8, 2:2.

V první školní středu jsme cestovali na zápas do Šumperku. První třetinu jako každé utkání začínáme s cílem neprohrát. Byli jsme nebuzení dobrým utkáním s Uničovem a tomu odpovídal i aktivní vstup do utkání. Jelikož si, ale hru před vlastní brankou strašně komplikujeme, často inkasujeme hloupé a zbytečné góly, které nás sráží. Řekl bych, že 4 z 5 gólů první třetiny jsme soupeři darovali.

O přestávce jsme si řekli, že herně na tom nejsme špatně ale že musíme zvýšit důraz před vlastní brankou. Na první 3 góly soupeře v 2. třetině jsme dokázali dvěma góly odpovědět. Bohužel pokračující nedůraz před vlastním pokutovým územím, zbytečné ztráty nebo komplikovaná rozehrávka, byly důvodem k dalším inkasovaným brankám.

Poslední třetinu jsme ukončili s dobrým výsledkem 2:2. Nicméně herní projev se zvrhnul v bezhlavé nákopy, tudíž úplně spokojený být nemůžu. Není to styl hry, kterým se chceme prezentovat.

14. 28.08. 17:00 1. FCV U12 - UNIČOV U12 2:5 (0:1)
Góly BOTEK, DORAZIL - MARTÍNEK 2, KUNC, ŠLÍŠKA, JAHN
     Sestava: Mitkov - Studnička, Blažek, Losert, Kubela, Boháč, Botek, Svozil, Vančura, Heryán, Cedidlo, Kašpařík, Novotný, Dorazil, Berák. Třetiny 0:1, 0:0, 2:4.

V poslední prázdninovou středu jsme hostili Uničov. V náročném počasí jsme sehráli velice dobrý zápas proti soupeři na podobné úrovni.

Zápas se od prvních minut hrál v docela běhavém stylu. Soupeři jsme rychle nabídli možnost skórovat a to po zbrklé rozehrávce. Ten šanci využil a tak skončila i první třetina, která z naší strany byla dobrá. Kluci viděli, že soupeř je hratelný a že můžeme odejít z utkání s dobrým výsledkem.

Našim cílem tedy do druhé části bylo hlavně neinkasovat a pokusit se využít vypracované šance. To se nám dařilo v podstatě celých 30 minut. Na gól to ovšem nestačilo, ale splnili jsme cíl - neinkasovat. K tomu jsme si mohli přičíst nastřelené všechny části brankové konstrukce. Proto jsme nabádali k trpělivosti s tím, že s tlakem gól přijde.

Do poslední třetiny kluci byli opravdu namotivovaní utkání otočit a vyhrát. Touha po vítězství byla obrovská. A když v 11.minutě Dorazil svým gólem otočil utkání vypukla předčasná radost. Soupeř nám totiž ukázal, jak hořký může být fotbal. V posledních 10 minutách nám vyšetřil 4 góly po jednoduchém dlouhém nákopu od brankáře. Gól soupeře na 3:2 nás úplně položil, a proto přišly další dvě branky.

Z utkání máme dobrý pocit. Kluci hráli na kolem svého maxima. Hráli jsme pohledný kombinační fotbal a k vítězství chyběl pouze větší klid v zakončení. Velice často se objevovaly ve hře prvky, které chceme vidět. Dokázali jsme si, že cesta po které jdeme je správná, jen potřebujeme více času.

2. 24.08. 16:30 1. FCV U12 - OPAVA U12 1:16 (text:)
Góly branka Přerova BOTEK

Sestava Přerova: Mitkov -  Král, Kubela, Blažek. Botek, KAšpařík, Svozil (K), Vajda, Dressler, Dorazil, Cedidlo, Boháč, Novotný, Vančura, Berák. Třetiny 0:5, 0:6, 1:4.
     V předposlední prázdninovou a také horkou sobotu jsme v druhém kole SpSM skupiny Sever přivítali tým Opavy, který měl po dvou kolech plný počet bodů. Věděli jsme, že nás tedy čeká velice těžký zápas.

Od prvních minut byli hosté nebezpeční a začali střílet branky a kluci než se rozkoukali, že hrají zápas, jsme prohrávali v 15. minutě 5:0. Zbytek třetiny jsme už zvládli neinkasovat. O přestávce jsme se bavili, že je potřeba zlepšit pohyb, protože jen tak můžeme hrát s míčem. Jenže nám opět nevyšel vstup a v 8. minutě druhé třetiny jsme dostali 4 góly. Poté následovala pasáž hry z naší strany, kdy byla vidět snaha fotbal si zahrát, nicméně náš vzdor byl potlačen dalšími dvěma góly soupeře, potom co jsme se nedokázali ve velkém počtu a rychle vrátit do obrany.
     Cíl do poslední části zápasu byl stejný jako ve druhé, zlepšit pohyb s míčem a hlavně bez míče. Bohužel jako v prvních dvou třetinách nám nevyšel vstup. Čestný gol se nám podařil vstřelit po dobrém rohovém kopu Vančury a v následném zmatku před prázdnou brankou se nejlépe zorientoval Botek. V úplném závěru byla vidět nechuť z naší strany a tak jsme znovu inksovali.

Skóre vypadá opravdu hrozivě, ale je odpovídající stavu, v jakém se aktuálně nacházíme. Většina branek padla po našich chybách, jen málo z nich si soupeř opravdu vypracoval.  Navzdory tomu vidím i velká pozitiva, kterých bychom si měli všímat jako odraz práce, kterou všichni odvádíme. V každé třetině jsme měli pasáže hry, kdy jsme delší dobu dokázali vzdorovat a neinkasovat. Objevovaly se návyky, které chceme vidět a hlavně snaha hrát fotbal, která je to nejdůležitější.

1. 17.08. 10:00 1. FCV U12 - VSETÍN U12 3:12 (text:)
Góly branky Přerova VANČURA 2, BOHÁČ

Sestava Přerova - Mitkov, Studnička, Blažek, Boháč, Dorazil, Svozil, Botek, Kašpařík, Vančura, Berák, Cedidlo, Kubela, Vajda. Třetiny 0:3, 2:5, 1:4.

První soutěžní utkání jsme odehráli nezvykle na Alšově ulici. Naším sobotním soupeřem byl tým Vsetína.

První třetinu jsme prohráli 3:0. A jen díky špatnému nebo zbrklému řešení ve finální fázi jsme se nedokázali prosadit. Nutno dodat, že některé naše chyby soupeř gólem nepotrestal. Herní projev byl, ale velice dobrý.

Do druhé třetiny jsme kluky povzbuzovali, protože herní projev byl dobrý. Naším cílem bylo tuto třetinu neprohrát. A po golech Vančury a Boháče jsme měli nakročeno k vítězství této třetiny. Bohužel jsme ale vypadli z koncentrace a inkasovali 2 góly během minuty a bylo srovnáno. V podobném duchu se nesl i úplný závěr třetiny kdy jsme dostali 3 góly během 3 minut.

Do třetí třetiny jsme chtěli trochu zjednodušit přechod do útočné fáze. Zvrhlo se to ovšem v nakopávání míčů do země nikoho a nebo přímo soupeři. Z čeho pramenil tlak, který na nás byl vyvíjen po většinu času třetiny. Snažili jsme se s trenérem nakopy zarazit a přinutit kluky hrát zase fotbal. Bohužel už bylo málo času a tak jsme výsledek zkorigovat nedokázali.

Ze zápasu si můžeme odnést spoustu dobrých věcí, tj. herní projev, individuální dovednosti a dodržování systému. Je ovšem potřeba stále pracovat na kompaktnosti v obraně, cílené napadání a zejména zakončení, tak abychom co nejvíc šanci proměnili.

PU 10.08. 09:00 1. FCV U12 - HFK OLOMOUC U12 5:4 (text:)
Góly DRESSLER 2, BOHÁČ 2, STUDNIČKA
     V druhém přípravném utkání nás při soustředění v Čekyni čekal soupeř z Holice. Rád bych zde zhodnotil i dopolední trénink. Jelikož jsme nemohli dopoledne před zápasem trénovat na hřišti, rozhodli jsme s trenérem pro jednoduchý, krátký ale intenzivní trénink v táboře. Vše bylo nachystáno pouze na 30 minut tak abychom zregenerovali a byli na odpolední zápas připraveni. K našemu údivu se kluci rozhodli, že nám těchto 30 minut naprosto odfláknou.
     S trenérem jsme byli opravdu rozčíleni. Na takové chování nepřistoupíme v žádném tréninku i když je lehčí. Proto z 30 minut byla 1h 15 min a únava jistě byla vyšší. V následném posezení jsme s chlapci vše probrali a dali jasně najevo, že takhle to nepůjde.
     V utkání nám to poté bylo odměnou. Kluci si naše výtky vzali k srdci a nasazení, bojovnost a touha po vítězství byla na vysoké úrovni. Hned ze začátku utkání jsme byli nebezpeční a dokázali skórovat. Soupeř se dostával do zápasu až s přibývajícím časem. Jeho první šance zvládl skvěle v brance likvidovat Mitkov, který i dobře četl hru a eliminoval tak soupeřovi přihrávky za obranu. S tím už měl větší potíže jeho parťák v bráně Mudroch a soupeř tak snížil. Kluci utkání nechtěli prohrát a když se Boháč trefil krásně z přímého kopu stanovil tak naše závěrečné skóre. Soupeř dokázal už jen snížit a proto jsme mohli oslavit první vítězství.
     Závěrem je nutné dodat, že soupeř byl bez důležitých hráčů a proto se dá očekávat, že zápas v soutěži bude odlišný.