Výsledky - hodnocení

PU 05.12. 10:00 HRANICE U12 - 1. FCV U12 10:2 (?:?)
Góly branky Přerova SEDLÁČEK, KRUTÁK

Třetiny 2:0, 5:1, 3:1.10. 11.10. 10:00 1. FCV U12 - BANÍK OSTRAVA U12 4:5 (3:2)
Góly SEDLÁČEK, VRÁNA 2x

Branky a nahrávky: Vrána, Sedláček (Švirk), Sedláček (Dolejší), Vrána

Sestava: Kruták - Hagan, Švirk, Lipták, Dolejší, Jurečka, Spáčil, Sedláček, Janča, Dorazilová, Steffan, Jakubec, Žák, Keiling, Večerka, Mácová, Vrána, Koláček, Vjatráková

     Pokud se brány stadiónů zavřou a mělo to být letošní loučení s fotbalem, potom to bylo loučení krásné. Není nad to, rozloučit se v zápase s Baníkem a ještě navíc podat dobrý výkon a sehrát vyrovnanou partii. Ano, Baník byl o rok mladší, ale komu by to vadilo.

     Začátek utkání nám moc nevyšel. Báli jsme se soupeře víc, než je zdrávo. První branku jsme však obdrželi v momentě, kdy jsme se začali dostávat do hry. Nepoložili jsme se. Již za tři minuty vystihl Vrána rozehrávku soupeře a nedal gólmanovi šanci, 1:1.

     Zbytek poločasu to byl vyrovnaný souboj a možná jsme měli i trochu navrch. Naše snaha a bojovnost byly odměněny i brankami. O obě dvě se postaral Sedláček. První dal po přihrávce Švirka a u druhé mu asistoval Dolejší. Už to vypadalo, že si do druhé půle tento náskok uhájíme, ale udělali jsme chybu a Baník trestal, 3:2.

     Druhá část hry byla podobná té první. Boj o každý centimetr hřiště i každý míč. Bylo to náročné, ale zvládali jsme to. Dlouho se ani jeden z týmů nedokázal brankově prosadit. Oba gólmani byli bezchybní a zvláště Kruták dnes podal hodně nadstandartní výkon, na hranici svých možností. Nakonec hosté čtyři minuty před pauzou vyrovnali a začínalo se znovu, 3:3.

     Třetí třetina už byla kdo z koho. Hrálo se nahoru a dolů, šance se střídaly na obou stranách a záleželo jen na tom, který gólman pustí gól jako první. Na neštěstí to byl ten náš. Nebyla to ovšem jeho chyba, stejně jako branka na 3:5. Bohužel to byly zase ty naše ztráty míčů a rychlé protiútoky soupeře.

     Do konce zbývalo ještě deset minut, síly ubývaly, ale nevzdali jsme to. Bojovali jsme až do konce. Jiskřičku naděje vykřesal, čtyři minuty před koncem, Vrána. Opět vystihl rozehrávku hostí a snížil na rozdíl jediné branky. Vrhli jsme vše do útoku a nechybělo moc a bylo srovnáno. Štěstěna však tentokrát stála zády k nám. Prohra 4:5 bolí, ale za svůj výkon se stydět nemusíme.

     Opravdu důstojné loučení se sezónou. Byl to po delší době výborný fotbal. Zaujaly obě posily z U11 a za dnešek klobouček před Krutákem. Zápas se mu povedl a pokud mu to vydrží, máme konečně dva rovnocenné gólmany. Bravo. Všem ostatním velké poděkování za výkon a předvedenou hru, jen tak dál. Dnes to bylo hodně záživné.

Břetislav Holouš8. 10.10. 15:00 1. FCV U12 - KOJETÍN-KOVÁLOVICE MŽ 4:1 (2:1)
Góly JUREČKA, ŽÁK, JAKUBEC, KOLÁČEK

Branky a nahrávky: Jurečka (Jakubec), Žák (Dolejší), Jakubec, Koláček (Švirk)

Sestava: Večerka - Hagan, Švirk, Lipták, Dolejší, Jakubec, Mácová, Jurečka, Steffan, Keiling, Koláček, Janča, Žák

     Poslední utkání okresního přeboru, před vynucenou pauzou, bylo reprízou zápasu z minulého týdne proti Kojetínu. Tentokrát jsme domácí byli my. Opět to byl souboj o první místo a my na něm chtěli "přezimovat". Povedlo se.

     Začátek nám vyšel skvěle a již ve druhé minutě jsme šli do vedení. To Jakubec krásně vysunul Jurečku, ten udělal kličku gólmanovi a dával do prázdné. Potom začalo naše trápení. Festival zkažených přihrávek, jež nabízeli soupeři šance na skórování. Naštěstí bylo odpoledne a to bývá Večerka většinou neprůstřelný.

     Znovu jsme udeřili pět minut před půlkou. Po rohu se dostal opět k míči Dolejší a namazal na střelu Žákovi, 2:0. Těsně před koncem se, po dalším rohu, srazili oba obránci, hostující útočník šel sám na gólmana a dobíhal ho Lipták. Skončilo to penaltou a gólem na 2:1. Hodně přísné.

     Ve druhé půli se naše hra mírně zlepšila a výsledkem byla branka na 3:1. Důrazný presink, gólmanův odkop do středu hřiště a Jakubec pohotovou střelou poslal míč do prázdné brány. Další šance jsme nevyužili, hlavně z rohů a že jich bylo. Poslední slovo jsme ale nakonec měli my. Švirk si našel po rohu míč, poslal ho na bránu a Koláček ho uklidil za bezmocného gólmana. Pak ještě Večerka vytáhl po sérii rohů bravurní zákrok a i díky němu se již skóre nezměnilo. Konečné účtování 4:1.

     Nebyl to bůhví jaký výkon, ale dopadlo to lépe, než minulý týden. Dnes pochvala určitě Jančovi. Naskočil do zápasu po delší době a upoutal hlavně svou bojovností. Vydřel spoustu, zdánlivě ztracených, míčů a konečně ho bylo na hřišti vidět. Zítra nás čeká Baník a po něm zápasová pauza. Jak dlouhá bude, je ve hvězdách.

Břetislav Holouš1. 04.10. 10:00 KOJETÍN-KOVÁLOVICE MŽ - 1. FCV U12 3:4 (0:1)
Góly MÁCOVÁ 3x, JUREČKA
Branky a nahrávky: Mácová (Švirk, Jakubec), Jurečka (Švirk), Mácová (Jurečka), Mácová (Žák)
 
Sestava: Večerka - Steffan, Dolejší, Švirk, Jakubec, Lipták, Mácová, Jurečka, Žák, Hagan, Sedláček, Koláček, Keiling
 
     Zápas o první místo nabídl dobrou podívanou a drama až do konce. Hrálo se na těžkém terénu, ale myslím, že oba týmy to zvládli dobře a hlavně čistě. Chápu, že se naší hráči chtějí jednou dostat do A týmu mužů, ale nemusí je ve svých zápasech zase až tak kopírovat.
 
     Od začátku utkání se oba týmy museli vyrovnat s podmáčeným hřištěm a my jsme to zvládli lépe. Domácí jsme drželi na distanc od své brány a zle jsme zatápěli před tou jejich. Jen ten gól tomu chyběl. Přišel zhruba v polovině první půle a jeho autorkou byla Mácová. Švirk skvělé vyvezl míč z našeho obranného postavení, poslal jej dopředu a Jakubec ho tečoval přímo na nohy Mácové a ta si poradila i s gólmanem a poslala nás do vedení. Šance jsme měli i dál. Dostával se do nich i soupeř, ale oba gólmani už za svá záda nepustili nic. První půle tedy 1:0 a vše stále otevřené.
 
     Do té druhé jsme vlétli skvěle. Hned v první minutě poslal Švirk do brejku Jurečku a vedli jsme 2:0. Za deset minut přihrál Jurečka Mácové a ta dnes byla při chuti, 3:0. Aby toho nebylo málo, dotáhla svoje snažení až k hattricku, hned za tři minuty. Asistenci si tentokrát připsal Žák, 4:0. Do konce zbývalo dvacet minut a náskok byl luxusní. Bohužel přišel desetiminutový black out a najednou bylo před naší bránou docela horko. Domácí snížili až 3:4 a pohoda byla ta tam. Posledních sedm minut nabídlo velké drama a šťastnější jsme z něj vylezli my. Na stavu 4:3 se již nic nezměnilo.
 
     Dnes to byl velký boj. S terénem, dobře připraveným soupeřem a mnohdy i sami se sebou. Zvládli jsme to. Pochvalu zaslouží všichni, ale Večerka nás určitě podržel hodně, konečně se z něj stává opora. Střelecky se zaskvěla Mácová a nebylo to jen o gólech, naběhala toho hodně a hrála skvěle. Z ostatních bych ještě vypíchl klasickou černou práci Švirka a Jurečky, kteří to oběhají neskutečnýn způsobem. Hodně se jim blížil Jakubec, jenž se dostává tam, kde bych ho rád viděl. Ale pochvala patří opravdu všem, dřeli jste a makali až do konce i když výjimky se vždycky najdou. Jenže se vyhrálo tak nikoho nebudu kritizovat.
 
Well done! Dámo a pánové.
 
Břetislav Holouš


8. 27.09. 10:00 1. FCV U12 - UNIČOV U12 1:25 (1:10)
Góly JAKUBEC
Branka: Jakubec (Žák)
 
Sestava: Kruták - Dolejší, Švirk, Lipták, Žák, Jurečka, Mácová, Koláček - Steffan, Jakubec, Keiling, Dorazilová, Večerka, Janča, Vjatráková
 
     Po delší době jsme se utkali s velmi kvalitním soupeřem a bylo to znát. Největší rozdíl byl opravdu ve třech základních věcech. Pohyb, první dotek s míčem a přihrávka. Dokud tohle neposuneme nahoru a směrem do kvality, budou výsledky podobné, ne-li horší.
 
     Rozdělili jsme tým na dvě sedmičky a od každé jsme chtěli něco jiného. Rozdíl tam vidět byl, ale čekal jsem, že bude větší a hlavně jsem si myslel, že nebude tak velký rozdíl mezi tou první sedmičku a soupeřem. Výsledkově to bylo 1:10 a 0:15. Hlavně to 1:10 mě před Ondrášovkou moc nepotěšilo.
 
     No, říkal jsem, že se na skóre dívat nebudu, pokud budeme plnit to, co si řekneme. Dnes se moc nedařilo ani to. Musíme se oprostit od nakopávání míčů, to si může dovolit druhá sedmička. Od té první čekám více práce na míči a snahu o kombinace i za cenu ztrát. Ty budou a bude jich dost, ale musíme se naučit rychleji přepínat z ofenzívy do defenzívy a naopak. Zatím je to vše hodně pomalé.
 
     Čekají nás ještě lepší soupeři, ale my se musíme dívat na sebe, hlavně na své individuální výkony a neukazovat na to, co pokazil někdo jiný. Těžkýma rosteš a nás teď čekají jen ty těžké. Tak jsem zvědav, kam se do zimy posuneme.
 
Břetislav Holouš


2. 26.09. 15:00 1. FCV U12 - ÚJEZDEC MŽ 10:0 (4:0)
Góly ŽÁK, HAGAN, JUREČKA, JAKUBEC 2x, KOLÁČEK, SEDLÁČEK

Branky a nahrávky: Žák (Jurečka), Žák (Hagan), Jurečka (Hagan), Hagan (Koláček), Hagan (Lipták), Jurečka (Janča), Jakubec (Žák), Jakubec (Žák), Koláček, Sedláček

Sestava: Večerka - Steffan, Dolejší, Švirk, Lipták, Hagan, Jakubec, Jurečka, Mácová, Koláček, Sedláček, Janča, Keiling, Žák

     No konečně. Tak jsem se na stará kolena dočkal. Už jsem myslel, že se budu moci radovat jen v případě, že Vánoce přijdou o měsíc dřív. Včerejší motivace zabrala nebo jste mi jen prostě chtěli ukázat, že na to máte? Ať tak, či onak, dnes jsem spokojený, pozitiva mají určitě na misce vah navrch.

     Vstup do utkání o čelo tabulky s Újezdcem nám vyšel skvěle. Již po deseti minutách svítilo na ukazateli skóre 4:0. První dvě branky vstřelil Žák, po přihrávkách Jurečky a Hagana. Pak Hagan nahrál Jurečkovi na 3:0 a nakonec sám Hagan zvýšil na 4:0, když si asistenci připsal Koláček. A poslední zhasíná. To bylo totiž v první půli od nás vše.

     V dalších dvaceti minutách jsme se vrátili zpátky k naší oblíbené hře, "jak dlouho to trenér vydrží". Vydržel, ale do smíchu mi nebylo. Bůh ví, jak by to vypadalo, nebýt toho skvělého úvodu. Ty pěkně fosforové dresy byly jako magnet, každá naše přihrávka skončila u nich. Naštěstí bojovnost nás dnes zdobila a tak naše konto zůstalo panensky čisté až do přestávky.

     Opět bylo si co říct a zřejmě si to chlapci a dívka tentokrát vzali k srdci. Prvních deset minut bylo z naší strany ještě trápení, ale branka Hagana na 5:0, po přihrávce Liptáka, to zlomila. Od té doby jsme přidávali další góly s takřka strojovou přesností po pěti minutách. Ten šestý Jurečka, po spolupráci s Jančou. Další dvě branky byly z dílny dvojice Žák a Jakubec, když první byl vždy asistent a druhý autor branky. Na 9:0 zvyšoval Koláček, jenž z lajny prostřelil gólmana a poslední branku přidal Sedláček, jehož centr z rohu si hosté nešťastně dopravili do brány sami. Konečný rezultát 10:0, tohle jsem opravdu nečekal.

     Výsledek neskutečný, samotná hra však měla do ideálu daleko, ale říkal jsem, že budu dnes pozitivní. Pochvala všem za výkon i snahu a i když se některým moc nedařilo, nahradili to bojovností a to se taky cení. Snad nás to povzbudí do dalších fotbalových bojů. Byl bych moc rád a myslím, že si zasloužím více takových výsledků jako dnes. Děkuji všem, dobře odvedená práce.

Břetislav Holouš7. 20.09. 15:00 HRANICE U12 - 1. FCV U12 11:2 (2:5)
Góly HAGAN, KOLÁČEK

Branky a nahrávky: Hagan (Dolejší), Koláček (Dolejší)

Sestava: Večerka - Steffan, Jakubec, Švirk, Lipták, Dolejší, Keiling, Jurečka, Žák, Mácová, Hagan, Koláček, Sedláček

     Derby v Hranicích jsme nezvládli. Tak nějak jsem čekal, že by to ještě jednou mohlo na podzim cinknout, že by to mohlo být zrovna v Hranicích, ale dnes k tomu bylo hodně daleko. Nevím. Horko bylo stejné jako proti Vsetínu, jenže tam jsme dřeli a makali až do konce. Dnes jsme odpadli po třiceti minutách.

     Začátek přitom nebyl vůbec špatný. Z úvodního náporu jsme se rychle oklepali a v sedmé minutě jsme šli do vedení. To Dolejší zahrával roh a na jeho míč si naběhl Hagan. Vedení nám moc dlouho nevydrželo a za chvíli bylo srovnáno. Nezlomilo nás to a vedení jsme si vzali opět zátky. Další roh Dolejšího a v roli zakončovatele se tentokrát představil Koláček. Začal jsem věřit, že by to mohlo vyjít. Bohužel domácí vyrovnali a posledních pět minut jsme byli rádi, že jsme neinkasovali potřetí.

     Jestli první třetina snesla nějaké měřítko, ta druhá byla katastrofa. Úplně jsme opustili hřiště a spíš jsem přemýšlel, jestli jsme neodešli na sousední bazén. Na hrací ploše byl bohužel pouze jeden tým. Domácí. Pět branek v naší síti bylo ještě milosrdných a můžeme poděkovat Večerkovi, že jich nebylo víc. Obrana byla neustále pod tlakem a na polovinu soupeře jsme snad ani nepodívali, o ohrožení domácí svatyně jsme si mohli nechat jen zdát.

     Do poslední části jsme se naštěstí trochu zvedli, ale s výsledkem už jsme stejně nic neudělali. Prostě když se nechce běhat, nemůžeme myslet na výhru. A dnes se tedy vyloženě nechtělo. Asi zřejmě pořídíme vesty, jako měli Hranice. Někteří by se hodně divili na ty rozdíly v naběhaných kilometrech a hlavně na to jestli jsem zápas strávil ve sprintových nábězích nebo v chůzi. Tradičně nejvíc naběhal opět Jurečka a není přece možné, aby jeden hráč naběhal cca 6 až 7 km a další maximálně dva.

     No, máme za sebou poslední zápas, kde jsme relativně mohli uspět, teď už tuto soutěž začnou hrát všichni a zaměříme se na určité věci, které budu chtít ve hře vidět, nehledě na výsledek. Raději budu zbytek podzimu prohrávat klidně i 30:0, pokud to bude znamenat investici do budoucna. Snad se nám podaří najít i nějaké nové tváře do týmu, posílit opravdu potřebujeme a ne do kvantity, ale do kvality. Výsledkově se teď spíše zaměříme na OP, neměli bychom, ale pokud chceme do týmu přivábit posily, nemůžeme si dovolit v té soutěži být někde na chvostu.

Břetislav Holouš7. 20.09. 15:00 1. FCV U12 - ÚSTÍ U HRANICE MŽ 5:3 (3:0)
Góly SEDLÁČEK 2x, ŠVIRK, KEILING, JUREČKA

Branky a nahrávky: Švirk, Sedláček (Hagan, Keiling), Keiling (Hagan), Jurečka (Žák), Sedláček (Jurečka)

Sestava: Večerka - Steffan, Švirk, Jakubec, Lipták, Dolejší, Koláček, Jurečka, Žák, Keiling, Janča, Hagan, Sedláček

     Dnešní utkání by se dalo glosovat provoláním Russella Crowa, co by gladiátora ve stejnojmenném filmu, k davům v aréně. "Vás to nebaví, vás to vážně nebaví, tak proč jste sem chodili." A mě to přestává bavit taky. Přece není možné, abych vás nutil se hýbat. Dnešní soupeř nechtěl hrát fotbal a místo toho, abychom si to užili, hrajeme stejnou "tužku" jako oni.

     Prvních patnáct minut to byla nuda, nuda, šeď, šeď. A to ne, že bychom neměli šance, právě naopak, ale trefit, byť i prázdnou, bránu byl velký problém. Nakonec se s prominutím musel nas.. Švirk a ze stopera prošel celé hřiště a konečně zavěsil. Super, Vojto. Další branky na sebe ovšem zase nechaly čekat dlouhých sedm minut. Pak přišly dvě slepené. Nejdříve Sedláček dotlačil míč do brány, po akci Hagana a střele Keilinga a chvíli na to, po přihrávce Hagana, střílel Keiling. To bylo v první půli vše. Místo, abychom pohodlně vedli třeba 8:0, dáme jen tři góly.

     Do druhé půle jsem přeskládal posty, v rámci oživení hry dopředu, ale moc platné to nebylo. Sice jsme začali dobře a už po dvou minutách zvyšoval Jurečka, po přihrávce Žáka, jenže dál to bylo jedno velké trápení. Hosté po naší chybě snížili na 4:1 a my dál pálili, co se dalo. Když už jsme udělali pěknou kombinaci nebo zatáhli míč po lajně, vše jsme devalvovali zkaženou finální přihrávkou nebo strašidelnou koncovkou. Dvacet minut před koncem ještě, po přihrávce Jurečky, zvýšil na 5:1 Sedláček, ale pak už jsme zašli a zavřeli krám. Hosté toho využili ke snížení na 5:3 a já byl rád, že rozhodčí odpískal konec.

     Dnes si propotili dres pouze Švirk a Jurečka, trochu za nimi byl Jakubec a Žák, ostatní v suchém triku. Myslím, že se víc zapotím při krájení cibule, než někteří aktéři tohoto zápasu při hře. To se teda těším na zítra. Újezdec bude úplně jiný level. Pokud se nevzpamatujeme, dopadne to nedobře a pak použiju okřídlený výrok profesora Hrbolka v úpravě made in já. "Nu chlapci, nepotěšili jste mě, ale ani já vás nepotěším, budeme běhat až do Vánoc."

P.S.: Rád bych zase napsal nějaký pozitivní report, ale .....

Břetislav Holouš6. 13.09. 10:00 1. FCV U12 - VSETÍN U12 3:7 (2:4)
Góly ŽÁK, KOLÁČEK, SEDLÁČEK

Branky a nahrávky: Žák (Dolejší, Sedláček), Koláček (Hagan), Sedláček (Dolejší)

Sestava: Večerka - Steffan, Švirk, Jakubec, Lipták, Dolejší, Jurečka, Mácová, Keiling, Hagan, Žák, Koláček, Sedláček

     Další soupeř z Valašska a další možnost jak si udělat radost v podobě výhry. Hlavně poslední pokus tento týden, přesvědčit nás, že to myslíte opravdu vážně. A jaké bylo naše překvapení? Dnes jsme určitě viděli úplně jiný tým, než v Beňově a Troubkách. Stačilo k tomu málo, více běhat.

     Moc jsem sám nevěřil, že můžeme uspět, ale pod dojmem první třetiny jsem tomu věřil. Úvod utkání patřil Valachům a my jsme se nemohli do zápasu dostat. Výsledkem byla branka v naší síti po nedůrazu v osobním souboji. Kupodivu nás to nakoplo a od té doby to byl na hřišti boj o každý míč. Hrálo se od podlahy a na hranici tvrdosti. Někdy až moc.

     Podařilo se nám zužitkovat náš tlak a přišlo vyrovnání. Dolejší zatáhl po křídle míč, přihrál Sedláčkovi, ten posunul na zadní tyč a volný Žák srovnal na 1:1. Hra se dál přelévala z jedné strany na druhou a šance měly oba týmy. Šťastnější jsme nakonec byli my. Haganův roh propadl ke Koláčkovi a ten nás poslal do vedení 2:1. Tento stav vydržel až do konce třetiny.

     Druhá část hry se nám nepovedla. Ne, že bychom něco vypustili, rozdíl byl v tom, že soupeř své šance proměňoval a my ne. Dvě slepené branky znamenali otočení na 2:3. Na hřišti se jiskřilo čím dál víc a tady asi měl zakročit sudí. Nestalo se tak hostům to vyhovovalo víc. Přišla branka na 4:2 a už jsem tušil, že obracet se nám to bude těžko. Měli jsme na to posledních třicet minut.

     Vstup do poslední herní pasáže se nám povedl a snížili jsme na rozdíl jediné branky. Dolejší opět zatáhl míč po lajně, poslal míč na Sedláčka, jenž si výborně odskočil na hranici vápna a poslal míč za bezbranného gólmana. Šance žila. Dál už to ovšem vypadalo jako v prostřední části hry. My jsme šance zahazovali a soupeř je proměnil. Konečný výsledek 3:7 je pro nás krutý, myslím, že bychom si aspoň bod zasloužili, ale míč je kulatý a dnes vítězství přikoulel hostům.

     Nemáme se za co stydět. Dnes tam bylo nasazení, bojovnost, tvrdost, mnohdy i fotbalovost. Na jaře, pokud budeme pracovat správně a poctivě, může být výsledek opačný. Určitě to bylo naše nejlepší představení v tomto týdnu. Více takových zápasů a porosteme.

Břetislav Holouš6. 12.09. 11:00 FK TROUBKY MŽ - 1. FCV U12 6:5 (4:4)
Góly DOLEJŠÍ a SEDLÁČEK 2x, VEČERKA

Branky a nahrávky: Dolejší, Sedláček (Hagan), Sedláček (Jurečka), Večerka, Dolejší

Sestava: Kruták - Švirk, Lipták, Dolejší, Jurečka, Žák, Mácová, Hagan, Sedláček, Steffan, Keiling, Jakubec, Janča, Dorazilová, Večerka, Koláček, Vjatráková

     Tak máme za sebou týden plný fotbalu. Tři zápasy v týdnu a každý zcela jiný, ten v Troubkách, jsme bohužel nezvládli. Oproti Beňovu jsme pár věcí zlepšili, ale chybělo rozhodně větší nasazení.

     Utkání jsme začali dobře a už ve po pár minutách jsme šli do vedení, zásluhou Dolejšího. Další šance zůstaly však bez využití a tak se ke slovu dostali i domácí a vyrovnali na 1:1. Přece jen druhá sedmička nedokáže hrát víc na míči i když šance si taky dokázali vytvořit. V dalším střídání se nám podařilo odskočit, po dvou brankách Sedláčka, na první mu přihrál Hagan, na tu druhou Jurečka. Posledních pět minut však zhatilo celé naše snažení. Nejdříve chyba vzadu a bylo to 2:3, pote špatně zahraný roh a vyrovnání z následného protiútoku a nakonec odfláknuté bránění hráče, jenž znamenalo čtvrtý gól v naší síti. Před ním ještě Večerka, krásnou střelou z půlky, přidal náš čtvrtý zářez. Poločas tedy 4:4 a měli jsme si toho dost co říci.

     Jako obvykle naše slova nedopadla na úrodnou půdu a tak druhý poločas vypadal tak, jak jsme mohli vidět. Na jeho začátku ještě Dolejší zavěsil přímo z rohu, ale to bylo dnes z naší strany vše. Domácím se podařilo srovnat a tento stav vydržel dlouho. Nám se už nedařilo nic a deset minut před koncem přišel trest. Ztráta míče v přechodové fázi a naší soupeři vedli 6:5. I když jsme už na posledních pět minut neposlali druhou sedmičku, jak bylo v plánu, s výsledkem se nám již nepodařilo udělat nic. Prohra 6:5 mrzí, ale zasloužili jsme si ji.

     Rozdíl proti čtvrtku byl jen ten, že už jsme nehráli jen středem, ale dařilo se nám lépe roztáhnout hru. Jenže co je to platné, když nasazení je tak na 50 procent. Rozhodla větší chuť domácích a spousta našich individuálních chyb. Snad se z toho poučíme do příště.

Břetislav Holouš5. 06.09. 15:00 VAL. MEZIŘÍČÍ U12 - 1. FCV U12 4:8 (1:4)
Góly DOLEJŠÍ 3x, SEDLÁČEK 2x, JUREČKA, KEILING, ŽÁK

Branky a nahrávky: Keiling (Dolejší), Dolejší (Jakubec), Sedláček (Večerka), Sedláček (Dolejší, Jurečka), Dolejší (Jurečka), Žák (Sedláček, Švirk), Jurečka, Dolejší (Žák)

Sestava: Večerka - Steffan, Švirk, Lipták, Jakubec, Dolejší, Jurečka, Žák, Keiling, Koláček, Hagan, Sedláček, Kruták, Janča

     Tak se to povedlo. Uff. Pátý pokus uspět i v této soutěži byl nakonec vítězný. Představili jsme se na těžkém terénu ve Valašském Meziříčí a už celý týden se nad naším týmem vznášel obláček možného vítězství. Kluky jsem na tuto situaci připravoval od pondělí, ale ani dnes na šatně, jsem na ně nevyvíjel žádný tlak. Přijeli si zahrát svoji hru, která je baví a vítězství bylo jen sladkou třešničkou na dortu.

     Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře a na nic jsme nečekali. Již od úvodního hvizdu jsme hráli na polovině soupeře a moc jsme mu toho nedovolili. Jenže. Naše trápení v přechodové fázi a v koncovce je pořád alfou a omegou našich problémů. Opět spousta nepřesných přihrávek a špatných variant při zakončení. Nakonec jsme byli rádi, že soupeř nevyužil ani jednu ze svých dvou šancí, které jsme jim povolili.

     Naštěstí konec třetiny nám vyšel na jedničku. Nejprve tři minuty před zazněním píšťalky se hlavou, po rohovém kopu Dolejšího, prosadil Keiling a minutu na to se z asistenta stal střelec. Jakubec uvolnil dobrou přihrávkou Dolejšího a ten se nemýlil. Stav po třiceti minutách 2:0 v náš prospěch. Naprosto zaslouženě, jen je škoda, že to nebylo klidně i 8:0. Hrálo by se nám určitě mnohem lépe.

     Druhá část hry začala o dost hůř, zbytečný gól v naší síti a trápení bylo na světě. Z něj nás, po deseti minutách, vysvobodil Sedláček, jenž využil pohotové rozehrávky Večerky a zavěsil. Hned o minutu později se trefil znovu, tentokrát po akci Jurečky a Dolejšího a bylo opět veseleji. Jen to chtělo využít další šance. To se povedlo až za dalších deset minut. Jurečka přihrál Dolejšímu a bylo z toho vedení 5:1, které vydrželo až do konce této třetiny.

     Poslední herní pasáž už byla z naší strany na krev. Síly ubývaly velmi rychle a tím pádem přišlo více nepřesností a chyb. Domácí toho využili dokonale. Sice jsme hned v první minutě šli do vedení 6:1, zásluhou branky Žáka, po akci Švirka se Sedláčkem, jenže šancí na vstřelení gólu měli domácí poté dost.

     Snížili na 2:6 a mohlo být i hůř. Naštěstí se prosadil, po samostatné akci, Jurečka a to nám hodně pomohlo. Valaši totiž tlačili na pilu čím dál víc a výsledkem jejich snažení byly dvě branky a zase bylo o starost víc. Poslední slovo jsme však nakonec měli my. Po přihrávce Žáka dal klid naše kopačky Dolejší a zkompletoval tak svůj hattrick. Stav 8:4 vydržel až do konce a tak mohla naplno propuknout nefalšovaná radost z první výhry. Přiznám se, že mi spadl kámen ze srdce.

     Dnes asi nemám moc co vytknout. Jediné, co mě mrzí, je ta šílená jalovost v koncovce. Mohlo to být klidně i 15:4, kdyby někteří hráči zachovali chladnou hlavu, ale jsou to pořád jen děti. Důležitější byla předvedená hra, ta mě potěšila a hlavně radost z ní, což na všech bylo vidět. Snad nás to nakopne, ale nesmíme polevit, práce je před námi stále spousta, teď jsme nahoře a toho musíme využít. Ještě jednou díky moc všem hráčům za předvedený výkon a početné skupině rodičů za podporu. Moc si toho vážíme.

Břetislav Holouš5. 05.09. 13:30 FC BEŇOV MŽ - 1. FCV U12 4:7 (3:3)
Góly HAGAN 2x, KEILING, JUREČKA, SEDLÁČEK, ŽÁK, DOLEJŠÍ

Branky a nahrávky: Keiling, Jurečka (Žák), Sedláček (Dolejší), Hagan (Sedláček), Žák (P), Hagan (Dolejší), Dolejší (Sedláček)

Sestava: Kruták - Steffan, Dolejší, Švirk, Lipták, Janča, Koláček, Hagan, Keiling, Jurečka, Večerka, Žák, Mácová, Sedláček, Dorazilová, Vjatráková

     Hm, pěkná holomajzna. Takhle teda kamarádi nebudeme. Na zápasy OP se máme jít bavit a zlepšovat se, jenže to, co jsme předvedli dnes, nebylo ani jedno z toho. Dnes jste mě hodně zklamali a přemýšlím o tom, že někteří prostě nebudou hrávat, dokud mi nedokážou, že opravdu chtějí. V Beňově jsem se styděl za sebe i za vás.

     Než jsme vůbec zjistili, že jsme na hřišti, prohrávali jsme 2:0. Nutno říct, že oba góly jdou za gólmanem. To je jedna věc, ale hra v poli byla tragická, jaký to rozdíl proti Valmezu. Znovu byly k vidění věci, které bychom už měli zvládat, obzvlášť v soutěži, kde je na všechno více času a dají se řešit kvalitně. Přihrávky, zpracování míče, střelba. Neposloucháte, co říkám nebo to slyšíte a nechcete dělat. Nevím, co je horší. Cpeme se všichni doprostřed a nevyužíváme křídelní prostory. Když ano, tak se snažíme zakončit z lajny, místo aby šel míč pod sebe do střelby. Poločas nakonec 3:3, ale bída a zmar.

     Do druhé půle jsem přestavěl lajny, ale o moc lepší to v začátku nebylo. Opět gól z první akce soupeře. Naštěstí pro vás, to bylo z jeho strany poslední slovo. Další branky už jsme dávali jen my. Byla z toho nakonec výhra, ale pachuť z hrozné hry přetrvává. A ještě k tomu naše neustálé brečení a stěžování na všechno a neúcta k soupeři, který vás málem porazil. Chování některých je opravdu za hranou a přestanu to tolerovat.

     Jak to bude v sobotu, se ještě rozmyslím, někteří hráči zatím bohužel nemají ani na okres a někteří si to jednoduše nezaslouží. A ještě jedna věc. Naposledy mi někdo řekl, že nechce nebo nebude hrát tam, kam jsem ho poslal. Vy o těchto věcech rozhodovat nebudete. Jste, do sedínky, ještě děcka a musíte se učit hrát všude a ne si vybírat. Až přijde někdo lepší na váš post, co budete dělat, když nebudete umět hrát jinde. Budu se snažit na dnešek rychle zapomenout, ale tak snadné to zase nebude.

Břetislav Holouš2. 02.09. 16:30 1. FCV U12 - FRÝDEK MÍSTEK U12 3:9 (1:6)
Góly DOLEJŠÍ 2x, HAGAN

Branky a nahrávky: Dolejší (Žák), Hagan, Dolejší Hagan)

Sestava: Večerka - Steffan, Švirk, Lipták, Dolejší, Jurečka, Žák, Hagan, Jakubec, Koláček, Keiling, Kruták, Dorazilová, Sedláček

     Dnes jsme dohrávali odložené utkání s Frýdkem a výsledek nedopadl určitě špatně. Bohužel byl daleko lepší než hra samotná. Pokud s tímto soupeřem na jaře prohrajeme dvouciferným výsledkem, nebude to tím, že jsme se zhoršili, ale proto, že soupeř bude produktivnější, než dnes.

     Začátek byl opět jako zlý sen. Už po pěti minutách jsme prohrávali 2:0, to se potom hraje strašně špatně. Naštěstí se nám podařilo snížit na rozdíl jedné branky, když Žák posunul míč Dolejšímu a ten se nemýlil. Jenže hned za minutu soupeř kontroval a vedl 3:1. Na hřiště šla druhá sedmička a ta kupodivu nedostala ani jeden gól. Sice se nedostala za půlku, ale jejich úkol byl ubránit nadějný výsledek. To se jim povedlo i s přičiněním, dnes výborně chytajícího, Večerky a neplodnosti soupeře. První lajna na tom v tomto ohledu byla hůř a když znovu přišla na hřiště, inkasovala ještě 2x. Stav po prvních třiceti minutách tak byl 1:5.

     Druhá část hry byla podobná té první. Soupeř se snažil, držel míč, dostával nás pod tlak, ale výsledkem byly pouze dvě branky v naší síti. A opět je inkasovala první lajna. Není divu. Tvořit je horší než bořit a my při výstavbě hry děláme spoustu chyb. Nepřesné přihrávky, špatné převzetí míče a pohyb v jiných prostorech, než bychom potřebovali, nás pořád sráží dolů. Po ztrátě míče potom přijde pozdní dostoupení soupeřových hráčů a z toho pramení šance na naší bránu. U druhé lajny žádná výstavba hry ani nebyla. Stav po dvou třetinách 1:7.

     V té třetí jsme nějak vycítili, že by to dnes mohlo jít a ono to šlo. Během dvou minut jsme snížili na 3:7. Nejdříve Hagan vybojoval míč a vstřelil naši druhou branku a poté opět Hagan přihrál volnému Dolejšímu, jenž snížil na 3:7. Měli jsme i další šance, ale bohužel. Nakonec došlo i na druhou lajnu, která při obou svých pobytech na hřišti, obdržela po jedné brance. Dlužno říct, že úplně zbytečně. Konečný rezultát dnešního mače tak zněl 3:9.

     Může se zdát, že je to dobrý výsledek a on doopravdy byl. Jenže. Soupeř byl dnes opravdu hodně neplodný a ze svých šancí vytěžil minimum. A hlavně Večerka dnes tým konečně podržel v bráně. Snad mu to vydrží i do Valmezu, hrajeme odpoledne, což by mu mělo vyhovovat. Do neděle musíme ještě zapracovat na některých detailech a pak, děj se vůle boží. Vítězství ve Valmezu by nám hodně pomohlo a celý tým to určitě nakopne. Držte nám v neděli palce. Teda raději pěsti.

Břetislav Holouš4. 30.08. 10:00 1. FCV U12 - TŘINEC U12 2:12 (1:6)
Góly HAGAN, MÁCOVÁ

Branky a nahrávky: Hagan (Žák), Mácová (Jurečka)

Sestava: Večerka - Steffan, Švirk, Lipták, Dolejší, Jurečka, Mácová, Hagan, Žák, Jakubec, Keiling, Koláček, Kruták

     Třetí představení v ligovém utkání nám opět radost z výhry nepřineslo. Kvalitativní rozdíl mezi námi a soupeři je zatím stále velký. Musíme prostě bojovat a to jsme dnes určitě splnili. Ještě bychom potřebovali, aby všichni, kteri do utkání nastoupí, do něj dali všechno.

     Začátek nebyl tak dobrý, jako minulý týden. Tři chyby a v páté minutě už jsme prohrávali 3:0. Naštěstí jsme brankostroj hostí včas zastavili a v desáté minutě, po přihrávce Žáka, snížil Hagan na 1:3. Myslel jsem si, že jsme z nejhoršího venku, ale ten jeden gól bylo vše, co jsme dokázali směrem dopředu. Do konce třetiny jsme naopak ještě 2x inkasovali.

     Druhá třetina byla zatím pro nás vždy katastrofa. To se dnes naštěstí nestalo. Fotbalově i herně byl soupeř lepší, bojovností jsme se určitě vyrovnali. Co mě však mrzelo, že včera, proti soupeři z okresu, jsme hráli do těla a dnes se opět většina bála jít do souboje. V této soutěži je třeba prodat to, co se naučíme v té nižší. Branku jsme v této části hry nedali a 4x jsme lovili míč ve vlastní síti. Počasí nás nešetřilo a síly ubývaly rychle.

     Vypadalo to, že v poslední třetině odpadneme úplně, ale bojovali jsme až do konce. Dostali jsme sice další dvě branky, ale sedm minut před koncem přidala druhý gól Mácová, po přihrávce Jurečky. Konečný rezultát nakonec 2:12.

     Není to jako v Šumperku, ale nemůžu si odpustit poznámku. Polovina branek úplně zbytečná a naše čisté gólové šance zůstanou bez využití. Hned by ten výsledek vypadal jinak. Druhá věc je hra samotná a fotbalová kvalita. Na ty si budeme muset ještě pár měsíců počkat. Dnes hlavně potěšila ta bojovnost do poslední minuty.

Břetislav Holouš4. 29.08. 15:00 1. FCV U12 - BRODEK U PŘEROVA 16:1 (7:1)
Góly HAGAN 7x, DOLEJŠÍ 3x, KEILING 2x, JUREČKA, MÁCOVÁ, LIPTÁK, VEČERKA 1x

Branky a nahrávky: Hagan (Dolejší), Jurečka, Hagan, Mácová (Lipták, Švirk), Hagan (Jurečka), Hagan (Jurečka), Dolejší (Mácová), Keiling (Žák), Keiling (Dorazilová), Lipták, Dolejší (Lipták), Hagan (Žák), Dolejší (Hagan, Jurečka), Hagan (Jurečka), Hagan, Večerka

Sestava: Kruták - Švirk, Lipták, Dolejší, Jurečka, Večerka, Mácová, Hagan, Steffan, Janča, Keiling, Žák, Jastrzembski, Dorazilová

     Druhé představení v okresním přeboru už vypadalo mnohem lépe, než to předchozí. Hra měla dobré parametry a začínají se trochu projevovat návyky z tréninků. Zlepšovat je toho pořád hodně, ale po dnešku jsem spokojený. První sedmička si pomalu zvykala na hru se dvěma stopery, u druhé jsme to ještě nechali po staru.

     Začátek zápasu byl vydařený. Líbilo se mi, že jsme se nemuseli trápit jako minule. Už po prvním střídání to bylo 5:0 a vyznamenal se i Kruták v bráně, když chytil penaltu. Druhá sedmička se na hřišti při prvním střídání dost trápila. Ne, že by neměli šance, ale jejich proměňování bylo žalostné. Hosté z druhé penalty snížili na 5:1, ale to bylo z jejich strany vše. V závěru jsme přidali ještě dvě branky a tak jsme vedli po půlce 7:1.

     Ve druhé části se osmělila i druhá lajna a přidala další tři góly. Mohlo jich být zase ale víc. První sedmička po vystřídání opět udeřila a výsledkem bylo dalších pět gólů. Poté jsme se ovšem zasekli. Tečku za utkáním tak udělal se závěrečným hvizdem Večerka, jenž uzavřel účet utkání na 16:1. Branek padlo dost, ale spousta šancí zůstala nevyužita a to je škoda. Nejde o to drtit soupeře, jenže pokud si nachystáme kvalitní zakončení, je třeba ho proměnit. V lize by nám právě tyto branky mohly chybět.

     Jak jsem říkal, tyhle utkání budou trénink a tak k tomu i budeme přistupovat. Tady se budeme učit to, co nám soupeři v lize nedovolí. Proto bych prosil o trochu pokory a úcty k soupeřům. Nám se asi taky nebude líbit, když nás týmy v lize budou zesměšňovat tím, jak si budou honit triko na náš účet.

Břetislav Holouš3. 23.08. 16:00 HORNÍ MOŠTĚNICE MŽ - 1. FCV U12 1:12 (0:7)
Góly KOLÁČEK, JUREČKA, KEILING, JAKUBEC, HAGAN 2x, DORAZILOVÁ, VEČERKA 1x

Branky a nahrávky: Koláček (Hagan), Jurečka (Koláček), Jurečka (Hagan), Keiling, Večerka, Hagan (Žák), Dorazilová (Dolejší, Žák), Jakubec (Koláček), Jakubec (Steffan, Jurečka), Hagan (Večerka), Keiling (penalta), Koláček (Keiling).

Sestava: Kruták - Dolejší, Hagan, Dorazilová, Jakubec, Jurečka, Keiling, Koláček, Lipták, Mácová, Steffan, Večerka, Žák

     V neděli jsme vyzkoušeli, jak to chutná, když se sejdou dva zápasy v jeden den. Po ranním představení v Holici, jsme si zajeli do Horní Moštěnice, kde jsme se představili v prvním zápase okresního přeboru. Je to pro nás doplňková soutěž, kde bychom se měli snažit zlepšovat své umění.

     Soupeř bohužel zatím neodpovídal tomu, co jsem si představoval, ale i tak jsme se prvních deset minut hodně trápili. Naše gólové snažení odšpuntoval až Koláček. Jedna věc jsou góly a výhra, ale tahle soutěž je na něco úplně jiného. Tady máte zkoušet, hrát na tři doteky, jak jsme si říkali a ne dělat machry, kdo dá víc gólů. To jste měli dokazovat ráno. Vzhledem k tomu, že to byl druhý zápas dne a že jsem měl ty narozeniny, budiž odpuštěno, ale příště už si to určitě pohlídáme.

     Jinak herně to teda žádná hitparáda nebyla. Pár hezkých akcí se našlo, ale většinou to bylo sólování a honění se za góly. Až přijdou těžší soupeři, mohlo by se nám to krutě vymstít a tady v té soutěži bych nerad prohrával. To by nám soupeř dal hodně sežrat.

Břetislav Holouš3. 23.08. 10:00 HFK OLOMOUC U12 - 1. FCV U12 13:3 (5:2)
Góly ŽÁK, HAGAN, LIPTÁK

Branky a nahrávky: Žák (Jakubec), Hagan (Keiling), Lipták (Žák)

Sestava: Večerka - Dolejší, Hagan, Dorazilová, Jakubec, Janča, Jurečka, Keiling, Koláček, Kruták, Lipták, Mácová, Steffan, Švirk, Žák

     Po debaklu v Šumperku jsme o víkendu hráli na hřišti HFK Olomouc. Na soustředění jsme tomuto soupeři podlehli 3:12, takže důvodů na reparát bylo dost. Hlavně jsme si chtěli napravit pošramocené sebevědomí ze Šumperku.

      První třetina byla z naší strany zatím to nejlepší, co jsme kdy předvedli. Myslím, že si můžu dovolit tvrdit, že jsme byli lepší a je jen škoda, že jsme to nedokázali potvrdit i gólově. Domácí se po naší chybě sice ujali vedení 1:0, ale brzy bylo srovnáno. Střelou z dálky se o to postaral Žák, který nachytal domácího gólmana na hruškách. Od této chvíle jsme si vytvářeli různé šance, ale nedokázali jsme je proměnit, ani ty, které po brance volaly hodně hlasitě. Nakonec se, po přihrávce Keilinga, trefil Hagan a myslím, že jsme letos poprvé v utkání vedli. Toto vedení nám vydrželo až do konce třetiny. Co přijde v té druhé nikdo netušil.

     Druhá část hry byl totální kolaps. Jako bychom se vrátili do Šumperku. Přestali jsme se hýbat, nebylo komu nahrát a přicházela jedna ztráta za druhou. Ke špatnému výkonu na hřišti se přidal i laxní výkon gólmana a byla z toho katastrofa. Góly na našem kontě narůstaly se strojovou pravidelností a zastavily se až na čísle 10. Děs, běs, raději zapomenout.

     Třetí herní pasáž už byla opět lepší, hra se vyrovnala a chyb ubylo. Naopak přibylo šancí na naší straně, jenže. Ta nemohoucnost v koncovce je zatím žalostná. Potěšila nás alespoň branka z rohového kopu, kdy si na zadní tyči počkal Lipták a centr Žáka přetavil v branku. Bohužel, místo abychom přidali nějaký další gól, jsme ještě dva dostali a tím se skóre uzavřelo na konečných 13:3. Výsledek takřka totožný s tím na soustředění.

     Co se stalo ve druhé třetině nevím já a asi ani hráči. Nerozumím tomu a snad se to už nikdy nezopakuje. Ten výsledek mohl být zcela jiný a možná i při troše štěstí jsme se mohli radovat, takto nám zbyly pouze oči pro pláč.

Břetislav Holouš1. 19.08. 16:30 ŠUMPERK U12 - 1. FCV U12 24:0 (9:0)
Góly

Sestava: Večerka - Žák, Švirk, Steffan, Koláček, Jurečka, Hagan, Dolejší, Janča, Keiling, Dorazilová, Kruták

     První mistrák máme za sebou a před sebou moře práce. Dnešní zápas nám ukázal v plné nahotě, jak na tom ve skutečnosti jsme. To, že jsme nebyli kompletní, je jen slabá náplast na to, co jsme předvedli. S úctou k soupeři, tohle nebyl ještě žádný TOP tým. Děsím se toho, jak dopadneme s opravdovou špičkou.

     Prvních zhruba patnáct minut bylo "dobrých", vypadalo to, že budeme schopni ubránit přijatelný výsledek a občas i vepředu zazlobit. Do první inkasované branky to opravdu šlo, dá se říct, že i potom. Bohužel, konec třetiny jsme trestuhodně nezvládli a dostali jsme čtyři góly v rozpětí pěti minut. Tohle mě nas....., ale netušil jsem vůbec, co přijde dál.

     Druhá část hry opět byla ze začátku přijatelná. Jenže postupně jsme začali odcházet fyzicky a nestíhali jsme zachytávat útoky domácích, které se, jako lavina, valily na naši bránu. Šance jsme měli taky, ale do brány se nám míč dopravit nepodařilo. Bylo jich ovšem jako šafránu. Nakonec jsme ve druhé třetině inkasovali osmkrát.

     Pokud jsem si myslel, že jsem vypil kalich hořkosti až do dna, hodně jsem se přepočítal. V poslední části nás domácí doslova převálcovali a jedenáct gólů v naší síti bylo ještě štěstí. Čekal jsem hodně špatný výsledek, ale tuhle hrůzu určitě ne.

     Ostuda? Slabé slovo. Tohle byla demolice a katastrofa. Nejvíc mě štve, že spoustě hráčů to očividně nevadilo. Dnes opět jediný, kdo se vyrovnal domácím fotbalovostí, rychlostí i agresivitou, byl Kuba Jurečka. Začíná mi ho být líto a poprosil bych rodiče o cca šest klonů.

     Večerka se snažil, ale všechno chytit nejde. Švirk, Steffan, Žák bojovali a dřeli, ale spousta individuálních chyb. Haganovi chybí větší zapojení a přepnutí na vyšší rychlost. Ostatní bohužel dnes působili jako nezbytný komparz. Z výkonu některých, raději nebudu zmiňovat, jsem nadšený asi jako nejmenovaný čalouník z prohry svých svěřenců u Stalingradu.

     Možná to vypadá legračně, ale někteří naší hráči se po hřišti ploužili doslova jako Němci, vracející se od oné slavné bitvy. Hlavně, že se hýbou. Ano, to je dobře, ale tohle je nejvyšší soutěž v této věkové kategorii a tady se nejde jen hýbat. Tady je potřeba daleko víc. Čím dřív to pochopíme, tím líp pro nás všechny. Já pro to udělám, co je v mých silách a co vy pánové a dámy? Myslím, že taky nechcete být za loosery a otloukánky.

Břetislav HoloušPU 04.08. 16:00 1. FCV U12 - HFK Olomouc 3:12 (2:6)
Góly KOLÁČEK, VEČERKA, MÁCOVÁ

Sestava: Večerka, Kruták - Janča, Jakubec, Keiling, Hagan, Jurečka, Mácová, Sedláček, Steffan, Švirk, Lipták, Dolejší, Žák, Dorazilová, Koláček

Branky a nahrávky: Koláček, Večerka, Mácová (Sedláček, Žák)

     První přípravné utkání v nadcházející sezóně jsme odehráli na soustředění v Čekyni. Soupeřem nám byl HFK Olomouc. Do zápasu jsme šli z plné přípravy a cílem bylo spíš vydržet celý zápas.

     Od začátku bylo vidět, že máme hodně těžké nohy, ale vše jsme nahradili bojovností. Soupeř byl lepší, ale dlouho jsme vydrželi odolávat jeho tlaku. Škoda blbych branek v závěru třetiny, vypadalo to nadějně.

     Ve druhé třetině jsme se konečně prosadili i střelecky a možná to od nás bylo zatím nejlepších 30 minut. Bohužel nám postupně odcházeli síly a odpadávali hráči s různých důvodů. Aspoň bylo vidět, že se na soustředění neflákáme.

     Poslední třetinu už jsme hodně šlapali vodu. Zůstalo nám do hry ze dvou sedmiček asi devět lidí, kteří utkání doslova doválčili do konce. Dnes to bylo na krev, ale aspoň jsme poznali, kdo je schopen jít svým výkonem za hranu svých možností.

Břetislav HoloušPU 29.07. 17:30 1. FCV U12 - KROMĚŘÍŽ U12 5:17 (3:8)
Góly HOLÝ, STUDNIČKA, KEILING, JUREČKA, KOLÁČEK

Sestava: Večerka - Janča, Švirk, Žák, Kubela, Jakubec, Keiling, Studnička, Jurečka, Holý, Blažek, Cedidlo, Dorazilová, Koláček

Branky a nahrávky: Holý, Studnička, Keiling, Jurečka (Keiling), Koláček (Večerka)

     V úmorném vedru jsme si dnes zopakovali první přípravné utkání proti Kroměříži. Bohužel nás bylo málo, takže sestava byla poslepovaná, jak se dalo. Jakákoliv, být i malá, souhra z posledních zápasů vzala tudíž za své.

     Na hřišti jasně dominovali hosté. Opět byl alfou a omegou pohyb, bohužel někteří naší hráči byli ještě duchem a v některých případech i tělem, na dovolené. Z mých svěřenců snesl, jako jediný, přísnější měřítko Kuba Jurečka a až na nějaké chyby i Mates Večerka v bráně.

     První třetina ještě dopadla přijatelně, ovšem ty druhé dvě už zapadly do šedi podprůměru. Je škoda, že když Večerka v bráně pochytá celkem dost, necháme si dát branky takřka vlastní. Nedohráváme situace do konce a soupeř to má hodně jednoduché.

     Celý srpen se prioritně zaměříme na kondici, bude to sice bolet, ale je to potřeba. Jinak nás bude bolet celá sezóna. Ke dnešku není víc co říct, prostě to stálo za starou belu (slušně řečeno).

Břetislav HoloušPU 27.06. 10:00 1. FCV U12 - VYŠKOV U12 11:8 (6:6)
Góly HAGAN 5x, MÁCOVÁ a JUREČKA 2x, DOLEJŠÍ a VJATRÁKOVÁ 1x

Sestava: Večerka, Orság - Janča, Žák, Lipták, Dolejší, Jurečka, Mácová, Hagan - Steffan, Jakubec, Keiling, Vjatráková, Sedláček, Dorazilová, Koláček

Branky a nahrávky: Mácová (Hagan), Mácová (Hagan), Hagan (Jurečka), Hagan (Mácová), Hagan (Lipták), Jurečka, Dolejší (Orság), Jurečka, Hagan (Janča), Hagan (Dolejší), Vjatráková (Sedláček)

     Loučení se sezónou bylo vítězné. V posledním utkání před letní pauzou jsme doma přivítali MFK Vyškov a na výhru jsme se teda pořádně nadřeli. Po včerejším "flámování" se někteří jen horko těžko vraceli zpátky do reality, no, svým způsobem jsem to čekal.

     Jelikož jsme byli takřka všichni, rozdělil jsem tým na dvě sedmičky. Jednu silnou a druhou slabší. Určitě by si v té silnější zasloužili hrát i někteří jiní, ale rozhodl jsem se tak, jak jsem to cítil podle čtvrtečního zápasu v Kozlovicích.

     Opět jsme začali skvěle a už po chvíli jsme vedli brankou Mácové, jíž přihrál Hagan. Že to nebude jednoduché, jsme se přesvědčili už za okamžik. Hosté nejen že vyrovnali, ale vzápětí šli i do vedení 2:1. Bylo to jako na houpačce. Mácová si zopakovala spolupráci s Haganem a bylo srovnáno. Poté se Hagan rozhodl, že přihrávek už bylo dost a začal dávat i branky, tu první po průnikové přihrávce od Jurečky. Hosté znovu vyrovnali. Poslední slovo v této herní pasáži ale měla dvojice Hagan a Mácová, tentokrát si role vyměnili a prvně jmenovaný nás poslal do vedení 4:3.

     Druhá třetina bývá v našem podání většinou slabší a ne jinak tomu bylo i dnes. Kluci z Vyškova znovu srovnali stav, ale do vedení nás opět poslal Hagan, po spolupráci s Liptákem. Dokonce jsme odskočil na rozdíl tří gólů. Nejdříve po samostatné akci Jurečky padla šestá branka a sedmou přidal Dolejší, po výhozu od gólmana Orsága. Ani to ale nestačilo. Vybrali jsme si slabší chvíli a na konci třetiny se mohlo začít od začátku. Stav byl 7:7.

     Poslední třetinu jsme však nakonec urvali pro sebe. Další samostatný průnik Jurečky znamenal vedení 8:7 a po přihrávce Janči, dával devátou branku Hagan. Hosté ještě snížili na rozdíl jediného gólu, ale to už bylo z jejich strany vše. Už na nich byla vidět značná únava, dva na střídání je málo. Toho jsme dokázali využít dalšími dvěmi brankami. Svůj pátý gól v utkání vstřelil Hagan, po přihrávce Dolejšího a poslední slovo měla nová akvizice Vjatráková, které branku připravil Sedláček. Konečný stav 11:8.

     Člověk by se chtěl radovat, ale je dobré si na rovinu říct, že kluci z Vyškova byli ročník 2010. Sice velmi dobrý ročník, jenž se dostal až do finále Ondrášovka cupu, jen pořád o rok mladší. Herně určitě nebyli horší, ale tentokrát rozhodly ty centimetry a fyzická síla. Za nás jsem rád, že první sedmička konečně ukázala svou dominanci a prakticky zápas rozhodla. Druhá sedmička měla své úkoly a tam jsem spíš posuzoval individuální výkony a černou práci pro celý tým. Nikde ale není psáno, že má kdokoliv své místo jisté. O všechno se bude bojovat. Konkurence je dobrá a jen zvyšuje tréninkovou morálku i individuální herní výkony jednotlivců. A to my budeme potřebovat jako sůl.

Břetislav HoloušPU 11.06. 17:00 1. FCV U12 - FK KOZLOVICE ml.ž, 0:1 (0:1)
Góly
 
Sestava: Večerka, Orság, Janča - Lipták, Švirk, Žák, Dolejší, Jurečka, Mácová, Hagan, Koláček - Steffan, Keiling, Jakubec, Cedidlo, Dorazil, Botek, Svozil, Sedláček
 
     Další přípravné utkání, tentokrát na naší umělce proti mladším žákům Kozlovic. Hráno pouze 3x 20 minut z důvodu času. Aspoň jsem se mohl podívat i na 09, které hrají za U13.
 
     No, před zápasem bych možná tento výsledek bral, ale teď, po chvilce přemýšlení, si myslím, že jsme mohli vyhrát. Bohužel, bez gólů to nejde. A musíme si přiznat, že šance hostí volaly po gólu víc. Na druhou stranu, aspoň potěšili gólmani.
 
     Možná by nám více sedělo větší hřiště, ale kdo ví. Musíme se naučit využívat i malý prostor, potom ta kvalita na větším hřišti bude více vidět.
 
     Nevím, jestli to teď dokážu posoudit objektivně, ale mírný optimismus do žil mi vlila červená osmička. Přišlo mi, že měla větší počet šancí. Chtělo to jen více klidu v koncovce a důraz v předbrankovém prostoru. I v defenzivní činnosti to hořelo méně. Od té bílé osmičky jsem přece jen čekal nějakou nadstavbu. Ta bohužel nepřišla.
 
     Jinak je to pořád stejné. Zbytečné ztráty míče po zkažených přihrávkách, špatné řešení ve finální fázi a taková ta slabost v osobních soubojích. A samozřejmě pohyb bez míče. Ze hry jsme měli opticky víc, držení míče také bylo dobré, ale přece jen se ještě pořád hraje na branky. My jsme nedali ani jednu, takže bohužel.
 
     Bude to boj, ale věřím, že to jednou zlomíme. Tréninkový proces máme nastavený dobře a každým tréninkem je vidět, že se něco lepší. Chce to prostě čas a pevné nervy.
 
Břetislav Holouš


PU 06.06. 10:00 1. FCV U12 - BÍLOVEC U12 5:10 (2:5)
Góly HAGAN 2x, MÁCOVÁ, DOLEJŠÍ, SEDLÁČEK
 
Sestava: Večerka, Orság, Janča - Steffan, Keiling, Švirk, Jakubec, Žák, Večerka, Dolejší, Lipták, Jurečka, Cedidlo, Mácová, Jastrzembski, Sedláček, Hagan
 
Branky a nahrávky: Mácová (Sedláček), Dolejší (Sedláček), Sedláček (Mácová), Hagan (Cedidlo), Hagan (Lipták)
 
     V pořadí třetí přípravné utkání jsme odehráli na Viktorce proti mému "oblíbenému" soupeři ŠSK Bílovec. Ani nevím, kdy jsem je naposledy s nějakou kategorií porazil. Nesnáším Cleveland ????.
 
     Začátek byl skvostný. Už ve druhé minutě přihrál Sedláček rozběhnuté Mácové, ta se s tim nepárala a poslala nás do vedení 1:0. Super. Bohužel už za minutu bylo srovnáno. První třetina byla ještě celkem vyrovnaná, škoda šancí, které jsme neproměnili. Hosté šli do vedení na 2:1, ale i na to jsme stihli reagovat. Další pěkná přihrávka Sedláčka, tentokrát na Dolejšího a bylo srovnáno. Jenže. Obrana působila dnes hodně staticky a soupeř se před pauzou ujal vedení 3:2.
 
     Ve druhé třetině jsme totálně odpadli. Ač se Orság v bráně snažil sebevíc a pochytal spoustu šancí hostujícího týmu i tak čtyřikrát inkasoval. Malou náplastí na náš výkon, v této části hry, byla branka Sedláčka, po přihrávce Mácové. Radši zapomenout a to co nejrychleji.
 
     Poslední herní pasáž už byla zase trochu vyrovnanější. Udělal jsem malé kosmetické úpravy v rozestavení některých hráčů a pomohlo to. Na hrot se postavil Hagan a odvděčil se dvěma góly. Na první mu nahrával Cedidlo a na druhý Lipták. Jenže soupeř přidal další tři a tak konečný rezultát zní 5:10.
 
     Co k tomu říct? Pořád je to příprava a jsem rád, že na ni máme spoustu času. Zjistit tohle v srpnu, tak nevím. Pořád máme čas na sobě pracovat a že té práce bude, je nabíledni. Soupeř byl individuálně vyspělejší, budiž. Co mě štve víc, je pohyb našich hráčů bez míče. To je hrůza a fyzická kondice většiny hráčů rovněž. Pokud to neuběháme celých devadesát minut, nemůžeme pomýšlet na úspěch.
 
     Pořád zkouším různé hráče na různých postech. U poloviny mám jasno, zbytek je pro mě neznámá. Některé si dokážu představit tam, kde bych je chtěl, ale buď na to zatím nemají nebo se tam prostě nehodí. Někteří mě překvapují na místech, kde je vidím poprvé, ale tři až čtyři hráče pořád nevím, kam vlastně postavit.
 
     Bude to boj. Ale mám rád velké výzvy a horší už to snad být nemůže. Doufám, že půjdeme s naší hrou, fyzickou kondicí a výkonem nahoru. Nebude to žádná hitparáda, ale musíme to všichni vydržet.
 
Břetislav Holouš


PU 27.05. 17:00 BEŇOV U13 - 1. FCV U12 9:7 (5:3)
Góly SEDLÁČEK, KOLÁČEK, HAGAN, DOLEJŠÍ, JUREČKA, KEILING, ŽÁK
 
Sestava: Orság, Lipták, Janča -  1. Steffan, Švirk, Žák - Hagan, Jurečka, Lipták- Sedláček, 2. Kruták, Večerka, Janča, Orság - Dolejší, Keiling, Jastrzembski - Koláček
 
Branky a nahrávky: Sedláček (Švirk), Koláček (Jastrzembski), Hagan (Sedláček, Lipták), Dolejší (Koláček), Jurečka, Keiling a Žák
 
     Druhé přípravné utkání jsme dnes odehráli na beňovském pažitu. Ani napodruhé jsme se nemohli radovat z výhry, ale časem přijde i to. Daleko od ní jsme ale nebyli. Chybělo štěstí.
 
     První třetinu jsme určitě byli lepším týmem, jen se nám to nepodařilo vyjádřit gólově. Produktivita na straně domácích byla úžasná. Čtyřikrát se dostali za půlku a byly z toho dvě branky. První z rohového kopu a druhá po nedůrazu v brankovišti. My jsme na jejich půlce strávili zhruba 20 minut, ale vytěžili jsme jen tři góly.
 
     Ve druhé třetině jsme si vybrali slabší chvilku a hlavně nám dělal problémy největší klučina na hřišti. Pro naše hráče byl v náběhu absolutně nebránitelný. S tím bohužel nic neuděláme a je ke cti domácích, že ho nenechali na hrotu celou dobu, jinak by těch branek bylo víc.
 
     Poslední třetina už opět byla v naší režii. Bohužel to byl festival neproměněných šancí. Ani se mi už nechtělo počítat, kolik jich bylo. Domácí úplně odešli fyzicky a jen odkopávali míče. K naší škodě i tak zvládli, přes naše srovnání stavu,  odskočit o jeden gól a v závěru přidat i devátou branku.
 
     Jsem náročný a náš výkon nebyl ještě úplně podle mých představ, byla tam hluchá místa, hodně chyb, ale i tak se mi to líbilo. Potěšila mě hlavně ta spousta šancí. Ano, neproměnili jsme jich spoustu, ale je důležité, že jsme se do nich dokázali dostat svojí hrou. Zakončení je otázkou tréninku a to snad časem zvládneme.
 
     Opět mi u některých chyběl větší zápal do hry a pohyb. Celková fyzická kondice taky není to pravé ořechové, ale máme před sebou spoustu času a společnými silami to zvládneme. Děkuji rodičům za projev podpory i přes prohru. Kluci i já to slyšíme a vnímáme a ta pozitivní reakce je důležitá. Dnes jsme se nemuseli stydět za svůj výkon a snad to příště bude zase o kapku lepší.
 
Břetislav Holouš


PU 23.05. 13:30 1. FCV U12 - KROMĚŘÍŽ U12 5:13 (2:6)
Góly SEDLÁČEK 2x, HAGAN JUREČKA, KOLÁČEK
 
Sestava: Kruták, Orság, Večerka, Janča - Dolejší, Hagan, Jakubec, Jastrzembski, Jurečka, Keiling, Koláček, Lipták, Mácová, Sedláček, Steffan, Švirk a Žák.
 
Branky a nahrávky: Hagan (Sedláček, Mácová), Sedláček (Večerka), Jurečka (Dolejší), Sedláček (Jurečka, Mácová) a Koláček (Jakubec)
 
     Máme za sebou první přípravné utkání proti klukům z Kroměříže. Po pravdě. Čekal jsem to horší, na druhou stranu to mohlo dopadnout i lépe, soudě podle prvních dvaceti minut. Pro mě to byl spíš poznávací zájezd. Poprvé jsem je mohl vidět ve hře a podívat se, jak se chovají pod tlakem soupeře. Přece jen trénink je jen trénink.
 
     Někteří vypadali lépe než v tréninku, od jiných jsem po prvních trénincích čekal víc. Určitě máme před sebou spoustu práce, ale je na čem stavět. Největší rozdíl mezi námi a soupeřem byl určitě v bráně a v pohybu hráčů bez míče. Působíme v určitých pasážích tak nějak ospale. Snad se mi je podaří rozběhat co nejdřív. Ostatní věci přijdou s větší porci tréninků a věřím, že půjdeme nahoru.
 
     Nicméně podzim bude, jak jsem již říkal, hodně těžký, ale musíme to překousnout. Přece jen se mi ale už spí o něco klidněji. Účast na trénincích je zatím hodně dobrá a snad nám to dlouho vydrží.
 
Břetislav Holouš