Výsledky - hodnocení

PU 29.07. 17:30 1. FCV U12 - KROMĚŘÍŽ U12 5:17 (3:8)
Góly HOLÝ, STUDNIČKA, KEILING, JUREČKA, KOLÁČEK

Sestava: Večerka - Janča, Švirk, Žák, Kubela, Jakubec, Keiling, Studnička, Jurečka, Holý, Blažek, Cedidlo, Dorazilová, Koláček

Branky a nahrávky: Holý, Studnička, Keiling, Jurečka (Keiling), Koláček (Večerka)

V úmorném vedru jsme si dnes zopakovali první přípravné utkání proti Kroměříži. Bohužel nás bylo málo, takže sestava byla poslepovaná, jak se dalo. Jakákoliv, být i malá, souhra z posledních zápasů vzala tudíž za své.

Na hřišti jasně dominovali hosté. Opět byl alfou a omegou pohyb, bohužel někteří naší hráči byli ještě duchem a v některých případech i tělem, na dovolené. Z mých svěřenců snesl, jako jediný, přísnější měřítko Kuba Jurečka a až na nějaké chyby i Mates Večerka v bráně.

První třetina ještě dopadla přijatelně, ovšem ty druhé dvě už zapadly do šedi podprůměru. Je škoda, že když Večerka v bráně pochytá celkem dost, necháme si dát branky takřka vlastní. Nedohráváme situace do konce a soupeř to má hodně jednoduché.

Celý srpen se prioritně zaměříme na kondici, bude to sice bolet, ale je to potřeba. Jinak nás bude bolet celá sezóna. Ke dnešku není víc co říct, prostě to stálo za starou belu (slušně řečeno).

Břetislav Holouš

PU 27.06. 10:00 1. FCV U12 - VYŠKOV U12 11:8 (6:6)
Góly HAGAN 5x, MÁCOVÁ a JUREČKA 2x, DOLEJŠÍ a VJATRÁKOVÁ 1x

Sestava: Večerka, Orság - Janča, Žák, Lipták, Dolejší, Jurečka, Mácová, Hagan - Steffan, Jakubec, Keiling, Vjatráková, Sedláček, Dorazilová, Koláček

Branky a nahrávky: Mácová (Hagan), Mácová (Hagan), Hagan (Jurečka), Hagan (Mácová), Hagan (Lipták), Jurečka, Dolejší (Orság), Jurečka, Hagan (Janča), Hagan (Dolejší), Vjatráková (Sedláček)

Loučení se sezónou bylo vítězné. V posledním utkání před letní pauzou jsme doma přivítali MFK Vyškov a na výhru jsme se teda pořádně nadřeli. Po včerejším "flámování" se někteří jen horko těžko vraceli zpátky do reality, no, svým způsobem jsem to čekal.

Jelikož jsme byli takřka všichni, rozdělil jsem tým na dvě sedmičky. Jednu silnou a druhou slabší. Určitě by si v té silnější zasloužili hrát i někteří jiní, ale rozhodl jsem se tak, jak jsem to cítil podle čtvrtečního zápasu v Kozlovicích.

Opět jsme začali skvěle a už po chvíli jsme vedli brankou Mácové, jíž přihrál Hagan. Že to nebude jednoduché, jsme se přesvědčili už za okamžik. Hosté nejen že vyrovnali, ale vzápětí šli i do vedení 2:1. Bylo to jako na houpačce. Mácová si zopakovala spolupráci s Haganem a bylo srovnáno. Poté se Hagan rozhodl, že přihrávek už bylo dost a začal dávat i branky, tu první po průnikové přihrávce od Jurečky. Hosté znovu vyrovnali. Poslední slovo v této herní pasáži ale měla dvojice Hagan a Mácová, tentokrát si role vyměnili a prvně jmenovaný nás poslal do vedení 4:3.

Druhá třetina bývá v našem podání většinou slabší a ne jinak tomu bylo i dnes. Kluci z Vyškova znovu srovnali stav, ale do vedení nás opět poslal Hagan, po spolupráci s Liptákem. Dokonce jsme odskočil na rozdíl tří gólů. Nejdříve po samostatné akci Jurečky padla šestá branka a sedmou přidal Dolejší, po výhozu od gólmana Orsága. Ani to ale nestačilo. Vybrali jsme si slabší chvíli a na konci třetiny se mohlo začít od začátku. Stav byl 7:7.

Poslední třetinu jsme však nakonec urvali pro sebe. Další samostatný průnik Jurečky znamenal vedení 8:7 a po přihrávce Janči, dával devátou branku Hagan. Hosté ještě snížili na rozdíl jediného gólu, ale to už bylo z jejich strany vše. Už na nich byla vidět značná únava, dva na střídání je málo. Toho jsme dokázali využít dalšími dvěmi brankami. Svůj pátý gól v utkání vstřelil Hagan, po přihrávce Dolejšího a poslední slovo měla nová akvizice Vjatráková, které branku připravil Sedláček. Konečný stav 11:8.

Člověk by se chtěl radovat, ale je dobré si na rovinu říct, že kluci z Vyškova byli ročník 2010. Sice velmi dobrý ročník, jenž se dostal až do finále Ondrášovka cupu, jen pořád o rok mladší. Herně určitě nebyli horší, ale tentokrát rozhodly ty centimetry a fyzická síla. Za nás jsem rád, že první sedmička konečně ukázala svou dominanci a prakticky zápas rozhodla. Druhá sedmička měla své úkoly a tam jsem spíš posuzoval individuální výkony a černou práci pro celý tým. Nikde ale není psáno, že má kdokoliv své místo jisté. O všechno se bude bojovat. Konkurence je dobrá a jen zvyšuje tréninkovou morálku i individuální herní výkony jednotlivců. A to my budeme potřebovat jako sůl.

PU 11.06. 17:00 1. FCV U12 - FK KOZLOVICE ml.ž, 0:1 (0:1)
Góly

Sestava: Večerka, Orság, Janča - Lipták, Švirk, Žák, Dolejší, Jurečka, Mácová, Hagan, Koláček - Steffan, Keiling, Jakubec, Cedidlo, Dorazil, Botek, Svozil, Sedláček

Další přípravné utkání, tentokrát na naší umělce proti mladším žákům Kozlovic. Hráno pouze 3x 20 minut z důvodu času. Aspoň jsem se mohl podívat i na 09, které hrají za U13.

No, před zápasem bych možná tento výsledek bral, ale teď, po chvilce přemýšlení, si myslím, že jsme mohli vyhrát. Bohužel, bez gólů to nejde. A musíme si přiznat, že šance hostí volaly po gólu víc. Na druhou stranu, aspoň potěšili gólmani.

Možná by nám více sedělo větší hřiště, ale kdo ví. Musíme se naučit využívat i malý prostor, potom ta kvalita na větším hřišti bude více vidět.

Nevím, jestli to teď dokážu posoudit objektivně, ale mírný optimismus do žil mi vlila červená osmička. Přišlo mi, že měla větší počet šancí. Chtělo to jen více klidu v koncovce a důraz v předbrankovém prostoru. I v defenzivní činnosti to hořelo méně. Od té bílé osmičky jsem přece jen čekal nějakou nadstavbu. Ta bohužel nepřišla.

Jinak je to pořád stejné. Zbytečné ztráty míče po zkažených přihrávkách, špatné řešení ve finální fázi a taková ta slabost v osobních soubojích. A samozřejmě pohyb bez míče. Ze hry jsme měli opticky víc, držení míče také bylo dobré, ale přece jen se ještě pořád hraje na branky. My jsme nedali ani jednu, takže bohužel.

Bude to boj, ale věřím, že to jednou zlomíme. Tréninkový proces máme nastavený dobře a každým tréninkem je vidět, že se něco lepší. Chce to prostě čas a pevné nervy.

PU 06.06. 10:00 1. FCV U12 - BÍLOVEC U12 5:10 (2:5)
Góly HAGAN 2x, MÁCOVÁ, DOLEJŠÍ, SEDLÁČEK

Sestava: Večerka, Orság, Janča - Steffan, Keiling, Švirk, Jakubec, Žák, Večerka, Dolejší, Lipták, Jurečka, Cedidlo, Mácová, Jastrzembski, Sedláček, Hagan

Branky a nahrávky: Mácová (Sedláček), Dolejší (Sedláček), Sedláček (Mácová), Hagan (Cedidlo), Hagan (Lipták)

V pořadí třetí přípravné utkání jsme odehráli na Viktorce proti mému "oblíbenému" soupeři ŠSK Bílovec. Ani nevím, kdy jsem je naposledy s nějakou kategorií porazil. Nesnáším Cleveland ????.

Začátek byl skvostný. Už ve druhé minutě přihrál Sedláček rozběhnuté Mácové, ta se s tim nepárala a poslala nás do vedení 1:0. Super. Bohužel už za minutu bylo srovnáno. První třetina byla ještě celkem vyrovnaná, škoda šancí, které jsme neproměnili. Hosté šli do vedení na 2:1, ale i na to jsme stihli reagovat. Další pěkná přihrávka Sedláčka, tentokrát na Dolejšího a bylo srovnáno. Jenže. Obrana působila dnes hodně staticky a soupeř se před pauzou ujal vedení 3:2.

Ve druhé třetině jsme totálně odpadli. Ač se Orság v bráně snažil sebevíc a pochytal spoustu šancí hostujícího týmu i tak čtyřikrát inkasoval. Malou náplastí na náš výkon, v této části hry, byla branka Sedláčka, po přihrávce Mácové. Radši zapomenout a to co nejrychleji.

Poslední herní pasáž už byla zase trochu vyrovnanější. Udělal jsem malé kosmetické úpravy v rozestavení některých hráčů a pomohlo to. Na hrot se postavil Hagan a odvděčil se dvěma góly. Na první mu nahrával Cedidlo a na druhý Lipták. Jenže soupeř přidal další tři a tak konečný rezultát zní 5:10.

Co k tomu říct? Pořád je to příprava a jsem rád, že na ni máme spoustu času. Zjistit tohle v srpnu, tak nevím. Pořád máme čas na sobě pracovat a že té práce bude, je nabíledni. Soupeř byl individuálně vyspělejší, budiž. Co mě štve víc, je pohyb našich hráčů bez míče. To je hrůza a fyzická kondice většiny hráčů rovněž. Pokud to neuběháme celých devadesát minut, nemůžeme pomýšlet na úspěch.

Pořád zkouším různé hráče na různých postech. U poloviny mám jasno, zbytek je pro mě neznámá. Některé si dokážu představit tam, kde bych je chtěl, ale buď na to zatím nemají nebo se tam prostě nehodí. Někteří mě překvapují na místech, kde je vidím poprvé, ale tři až čtyři hráče pořád nevím, kam vlastně postavit.

Bude to boj. Ale mám rád velké výzvy a horší už to snad být nemůže. Doufám, že půjdeme s naší hrou, fyzickou kondicí a výkonem nahoru. Nebude to žádná hitparáda, ale musíme to všichni vydržet.

PU 27.05. 17:00 BEŇOV U13 - 1. FCV U12 9:7 (5:3)
Góly SEDLÁČEK, KOLÁČEK, HAGAN, DOLEJŠÍ, JUREČKA, KEILING, ŽÁK

Sestava: Orság, Lipták, Janča -  1. Steffan, Švirk, Žák - Hagan, Jurečka, Lipták- Sedláček, 2. Kruták, Večerka, Janča, Orság - Dolejší, Keiling, Jastrzembski - Koláček

Branky a nahrávky: Sedláček (Švirk), Koláček (Jastrzembski), Hagan (Sedláček, Lipták), Dolejší (Koláček), Jurečka, Keiling a Žák

Druhé přípravné utkání jsme dnes odehráli na beňovském pažitu. Ani napodruhé jsme se nemohli radovat z výhry, ale časem přijde i to. Daleko od ní jsme ale nebyli. Chybělo štěstí.

První třetinu jsme určitě byli lepším týmem, jen se nám to nepodařilo vyjádřit gólově. Produktivita na straně domácích byla úžasná. Čtyřikrát se dostali za půlku a byly z toho dvě branky. První z rohového kopu a druhá po nedůrazu v brankovišti. My jsme na jejich půlce strávili zhruba 20 minut, ale vytěžili jsme jen tři góly.

Ve druhé třetině jsme si vybrali slabší chvilku a hlavně nám dělal problémy největší klučina na hřišti. Pro naše hráče byl v náběhu absolutně nebránitelný. S tím bohužel nic neuděláme a je ke cti domácích, že ho nenechali na hrotu celou dobu, jinak by těch branek bylo víc.

Poslední třetina už opět byla v naší režii. Bohužel to byl festival neproměněných šancí. Ani se mi už nechtělo počítat, kolik jich bylo. Domácí úplně odešli fyzicky a jen odkopávali míče. K naší škodě i tak zvládli, přes naše srovnání stavu,  odskočit o jeden gól a v závěru přidat i devátou branku.

Jsem náročný a náš výkon nebyl ještě úplně podle mých představ, byla tam hluchá místa, hodně chyb, ale i tak se mi to líbilo. Potěšila mě hlavně ta spousta šancí. Ano, neproměnili jsme jich spoustu, ale je důležité, že jsme se do nich dokázali dostat svojí hrou. Zakončení je otázkou tréninku a to snad časem zvládneme.

Opět mi u některých chyběl větší zápal do hry a pohyb. Celková fyzická kondice taky není to pravé ořechové, ale máme před sebou spoustu času a společnými silami to zvládneme. Děkuji rodičům za projev podpory i přes prohru. Kluci i já to slyšíme a vnímáme a ta pozitivní reakce je důležitá. Dnes jsme se nemuseli stydět za svůj výkon a snad to příště bude zase o kapku lepší.

PU 23.05. 13:30 1. FCV U12 - KROMĚŘÍŽ U12 5:13 (2:6)
Góly SEDLÁČEK 2x, HAGAN JUREČKA, KOLÁČEK

Sestava: Kruták, Orság, Večerka, Janča - Dolejší, Hagan, Jakubec, Jastrzembski, Jurečka, Keiling, Koláček, Lipták, Mácová, Sedláček, Steffan, Švirk a Žák.

Branky a nahrávky: Hagan (Sedláček, Mácová), Sedláček (Večerka), Jurečka (Dolejší), Sedláček (Jurečka, Mácová) a Koláček (Jakubec)

Máme za sebou první přípravné utkání proti klukům z Kroměříže. Po pravdě. Čekal jsem to horší, na druhou stranu to mohlo dopadnout i lépe, soudě podle prvních dvaceti minut. Pro mě to byl spíš poznávací zájezd. Poprvé jsem je mohl vidět ve hře a podívat se, jak se chovají pod tlakem soupeře. Přece jen trénink je jen trénink.

Někteří vypadali lépe než v tréninku, od jiných jsem po prvních trénincích čekal víc. Určitě máme před sebou spoustu práce, ale je na čem stavět. Největší rozdíl mezi námi a soupeřem byl určitě v bráně a v pohybu hráčů bez míče. Působíme v určitých pasážích tak nějak ospale. Snad se mi je podaří rozběhat co nejdřív. Ostatní věci přijdou s větší porci tréninků a věřím, že půjdeme nahoru.

Nicméně podzim bude, jak jsem již říkal, hodně těžký, ale musíme to překousnout. Přece jen se mi ale už spí o něco klidněji. Účast na trénincích je zatím hodně dobrá a snad nám to dlouho vydrží.