Výsledky - hodnocení

1. 17.08. 10:00 1. FCV U12 - VSETÍN U12 3:12 (text:)
Góly branky Přerova VANČURA 2, BOHÁČ

Sestava Přerova - Mitkov, Studnička, Blažek, Boháč, Dorazil, Svozil, Botek, Kašpařík, Vančura, Berák, Cedidlo, Kubela, Vajda. Třetiny 0:3, 2:5, 1:4.

První soutěžní utkání jsme odehráli nezvykle na Alšově ulici. Naším sobotním soupeřem byl tým Vsetína.

První třetinu jsme prohráli 3:0. A jen díky špatnému nebo zbrklému řešení ve finální fázi jsme se nedokázali prosadit. Nutno dodat, že některé naše chyby soupeř gólem nepotrestal. Herní projev byl, ale velice dobrý.

Do druhé třetiny jsme kluky povzbuzovali, protože herní projev byl dobrý. Naším cílem bylo tuto třetinu neprohrát. A po golech Vančury a Boháče jsme měli nakročeno k vítězství této třetiny. Bohužel jsme ale vypadli z koncentrace a inkasovali 2 góly během minuty a bylo srovnáno. V podobném duchu se nesl i úplný závěr třetiny kdy jsme dostali 3 góly během 3 minut.

Do třetí třetiny jsme chtěli trochu zjednodušit přechod do útočné fáze. Zvrhlo se to ovšem v nakopávání míčů do země nikoho a nebo přímo soupeři. Z čeho pramenil tlak, který na nás byl vyvíjen po většinu času třetiny. Snažili jsme se s trenérem nakopy zarazit a přinutit kluky hrát zase fotbal. Bohužel už bylo málo času a tak jsme výsledek zkorigovat nedokázali.

Ze zápasu si můžeme odnést spoustu dobrých věcí, tj. herní projev, individuální dovednosti a dodržování systému. Je ovšem potřeba stále pracovat na kompaktnosti v obraně, cílené napadání a zejména zakončení, tak abychom co nejvíc šanci proměnili.

Krejčíř Lukáš

PU 10.08. 09:00 1. FCV U12 - HFK OLOMOUC U12 5:4 (text:)
Góly DRESSLER 2, BOHÁČ 2, STUDNIČKA
     V druhém přípravném utkání nás při soustředění v Čekyni čekal soupeř z Holice. Rád bych zde zhodnotil i dopolední trénink. Jelikož jsme nemohli dopoledne před zápasem trénovat na hřišti, rozhodli jsme s trenérem pro jednoduchý, krátký ale intenzivní trénink v táboře. Vše bylo nachystáno pouze na 30 minut tak abychom zregenerovali a byli na odpolední zápas připraveni. K našemu údivu se kluci rozhodli, že nám těchto 30 minut naprosto odfláknou.
     S trenérem jsme byli opravdu rozčíleni. Na takové chování nepřistoupíme v žádném tréninku i když je lehčí. Proto z 30 minut byla 1h 15 min a únava jistě byla vyšší. V následném posezení jsme s chlapci vše probrali a dali jasně najevo, že takhle to nepůjde.
     V utkání nám to poté bylo odměnou. Kluci si naše výtky vzali k srdci a nasazení, bojovnost a touha po vítězství byla na vysoké úrovni. Hned ze začátku utkání jsme byli nebezpeční a dokázali skórovat. Soupeř se dostával do zápasu až s přibývajícím časem. Jeho první šance zvládl skvěle v brance likvidovat Mitkov, který i dobře četl hru a eliminoval tak soupeřovi přihrávky za obranu. S tím už měl větší potíže jeho parťák v bráně Mudroch a soupeř tak snížil. Kluci utkání nechtěli prohrát a když se Boháč trefil krásně z přímého kopu stanovil tak naše závěrečné skóre. Soupeř dokázal už jen snížit a proto jsme mohli oslavit první vítězství.
     Závěrem je nutné dodat, že soupeř byl bez důležitých hráčů a proto se dá očekávat, že zápas v soutěži bude odlišný.