10. 11.10. 10:00 1. FCV U13 - BANÍK OSTRAVA U13 0:16 (?:?)

8. 27.09. 10:00 1. FCV U13 - UNIČOV U13 7:2 (?:?)
Góly SCHENK a BOTEK 2, LOSERT, NEMRAVA, CEDIDLO - MARTÍNEK, JAHN
Sestava: Mitkov – Král, Kubela, Macháček, Blažek, Studnička – Botek, Dorazil, J.Schenk,M.Schenk, Nemrava, Peřina, Vančura, Losert – Šimeček, Flachs,
Branky: 2x M.Schenk, 2x Botek, Losert, Nemrava, Flachs.
Nedělní dopoledne nás přijel prověřit soupeř z Uničova. Další z týmu z kterým se můžeme rvát o body. Náš vstup do utkání byl vlažný, nebyli jsme dostatečně aktivní na půli soupeře, příliš jsme tahali míč do nachystaných obránců. Postupem času se obraz hry začal měnit a my začali diktovat tempo utkání. Více jsme kombinovali a začali ohrožovat branku soupeře. Jenže koncovka nás trápila stejně jako v Hranicích minulý týden. Jednu branku jsme dokonce první třetiny přece jen vstřelili a mohli jsme tak být s trenéry trochu klidnější.
Druhá a třetí část hry byla totožná. Získávali jsme míče hned po rozehrávce soupeře, dostávali jsme se do zakončení, které bylo velice neefektivní. Pět samostatných úniků na branku gólem neskončilo a to je opravdu tristní. Nutno podotknout, že gólman soupeře byl velice kvalitní a i velmi dobré pokusy dokázal zneškodnit a jeho výkon byl opravdu vynikající. Nebýt tohoto výkonu rozdíl ve skóre by bylo jistě mnohem větší.
Celkově ovšem můžeme být spokojeni, získali jsme další 3 body. Prezentovali jsme se pohledným kombinačním výkonem s mnoha šancemi. Objektivně nás, ale lepší soupeři teprve čekají. Tyto zápasy jsou ovšem dobré pro naše sebevědomí. Co nás dlouhodobě sráží je zakončení, trénujeme to neustále, ale v zápasech se to neprojevuje. Musíme s trenéry tedy rozklíčovat jak to změnit a pomocí si tam k lepším výsledkům.
Lukáš Krejčíř

7. 20.09. 15:00 HRANICE U13 - 1. FCV U13 7:3 (?:?)
Góly branky Přerova DORAZIL 2, NOVOTNÝ
Sestava: Mitkov - Nemrava, Studnička, Losert, Blažek - Botek, Dorazil, Kubela, Heryán, Vančura, J. Schenk, M. Schenk - Novotný, Šimeček.
Branky: 2x Dorazil, Novotný

Nedělní odpoledne nás zastihlo ve špatné střelecké pohodě. Asi tak by se celé utkání dalo strhnout do jedné věty. Se soupeřem, který je na tom podobně jako my, jsme chtěli získat body. Bohužel i přes velké množství vytvořených šancí, jsme vstřelili pouze žalostné 3 branky. Z nichž nám jednu branku darovali domácí a při další nachytal z rohového kopu gólmana domácích Dorazil. Tentýž jmenovaný ještě pěknou křižnou přízemní střelou snižoval ve třetí třetině na hratelných 4:3 z pohledu domácích. Po této brance jsme do soupeře do slova bušili a snažili se utkání převrhnout na svou stranu. Ovšem už delší dobu nás trápí obranná fáze a ještě víc řešení dlouhých nakopávaných míčů za obranu. Domácí takových míčů produkovali až příliš mnoho na to, abychom si se všemi dokázali poradit. Zaváhání v 86.minutě tak bylo rozhodujícím a kluci rezignovali a nechali soupeře vstřelit ještě 2 branky dokonce zápasu.

Hořká porážka, když hrajete lépe než váš soupeř. A i když takřka 60-70 minut dobýváte branku soupeře, pressujete po celém hřišti a tvoříte si šance výhru to neznamená. Fotbal se pořád ještě hraje na góly a ne na optický obraz hry nebo držení míče.

Krejčíř Lukáš

6. 13.09. 10:00 1. FCV U13 - VSETÍN U13 6:4 (?:?)
Góly SCHENK 2, BOTEK, PEŘINA, NOVOTNÝ, MACHÁČEK - GŘEÁK Ě, DANČÁK, HOŘANSÝ
     V neděli k nám zavítali hosté ze Vsetína, kteří byli jedni ze soupeřů, kteří v této soutěži byli k poražení. Oproti předchozím zápasům například s Valmezem nebo Frýdkem, jsme nastoupili v daleko větším bojovném duchu a vyplatilo se. Z úvodního vedení 1:0, jsme dokázali srovnat stav z 1:3 na 3:3 a pak otočit zápas v náš prospěch na konečných 6:4. Konečně byl v naší hře viditelný zápal za vítězstvím a vysoká bojovnost, ikdyž herní projev nebyl zdaleka takový jaký bychom si z trenérem přáli, docházelo k mnoha individuálním chybám a kluci se uchylovali ke konci zápasu k nakopávání, což není herní projev, kterým bychom se chtěli prezentovat. Každopádně všem klukům, co hráli tak patří chvála za velikánskou bojovnost, ale třeba stále na sobě pracovat a někteří musí zabrat prostě ještě více.

PS: K trenérovi Vsetína a fanouškům...Jsem si vědom že prohra se těžko snáší, ale je fajn si zachovat nějaký odstup a hlavně objektivitu. Spousta věci které jste si samolibě napsali do reportu je velmi zcestná a ne úplně pravdivá + je také fajn se zamyslet se nad svými chybami a hlavně chováním, které jak od hráčů tak fanoušků přesáhlo veškerou hranici fair-play a respektu k soupeři. Pevně věřím že v dalším utkáním odehrajeme pěkně utkání v duchu fair-play s obou stran."

Bronislav Pěček

5. 06.09. 15:00 VAL. MEZIŘÍČÍ U13 - 1. FCV U13 4:3 (?:?)
Góly branky Přerova BOTEK 2, SCHENK
     Sestava: Mitkov, Berák - Studnička, Blažek, Kubela, Macháček - Botek, Nemrava, Heryán, J. Schenk, M. Schenk, Peřina, Vančura - Novotný, Šimeček.

Nedělní odpoledne ve Valašském Meziříčí nás čekal boj o body. Vstup do utkání nám příliš nevyšel. Ve 4. minutě si centr letící nad horní tyčkou gólman nešťastně srazil do branky. Postupně jsme se dostávali do hry. Naše pokusy o průnik většinou zkazil brankář hostí, který hrál ve velmi vysokém postavení. Do třetiny jsme přece jen skóre srovnali.

Druhou třetinu jsme opticky ovládli my, bohužel se nám to nedařilo vyjádřit gólově. Šancí jsme si tvořili dostatek po celou dobu třetiny, proměnili jsme však jen jednu a shodně i soupeř. Za nerozhodného stavu jsme šli do poslední části s velkým odhodláním zápas překlopit na naši stranu. S velkou odhodláním vyhrát jsme hráli celou třetinu. Po inkasovani dvou branek jsme upravili rozestavení a vsadili vše na útok. Šance jsme si sice tvořili, ale proměnili pouze jednu. S velkým zklamáním tedy vyhlížíme další zápas se Vsetínem.

2. 02.09. 16:30 1. FCV U13 - FRÝDEK-MÍSTEK U13 2:7 (?:?)
Góly NOVOTNÝ, CEDIDLO - NOVÁK 3, MICHNA 2, PAVELKA, MOHELNÍK

4. 30.08. 10:00 1. FCV U13 - TŘINEC U13 4:7 (?:?)
Góly PEŘINA 2, J. SCHENK - DUDYS 2, BUJOK 2, SCHNEEBERGER, POSTUWKA, MIKOLÁŠ
     Sestava: Mitkov, Berák - Nemrava, Blažek, Macháček - Dorazil, J. Schenk, M. Schenk, Peřina, Vančura, Kubela, Flachs

Nedělní dopoledne jsme se střetli s týmem Třince. První třetině jsme se rozkoukávali a příliš se nám nedařilo. Nechali jsme si dát zbytečné branky většinou po chybě v rozehrávce od brankáře. Směrem dopředu to nebylo zlé, i když bez gólového zhodnocení, ale defenziva nám stále dělá mnoho problémů. V druhé třetině jsme přidali na agresivitě a pohybu a zásluhou nám bylo srovnání stavu skóre na 4:4. V poslední části  jsme chtěli udržet stav a co nejdřív ho překlopit na naši stranu. Bohužel jsme dostali během prvních 6 minut 2 góly a na klucích bylo pak už vidět, že si na dotáhnutí skóre nevěří.

3. 23.08. 10:00 HFK OLOMOUC U13 - 1. FCV U13 14:0 (?:?)
Góly

Sestava Přerova: Mitkov, Berák - Studnička, Nemrava, Blažek, Losert - Botek, Dorazil, Peřina, Vančura, Kubela. Třetiny 2:0, 7:0, 5:0.

Nedělní dopoledne na hřišti v Olomoucké Holici jsme absolvovali ve velice málem počtu. Pár hráčů zraněných a další na dovolené způsobilo, že jsme ke střídání měli pouze 2 hráče a takhle se hrát nedá.

První třetinu jsme byli v celku konkurence schopní. Výsledek 1. třetiny 2:0 nebyl špatný. Bohužel jsme vlastními chybami byli nuceni stále bránit. Začínalo to většinou špatnou komunikací při přebírání hráčů. Když se nám balón podařilo získat, dlouho jsme si ho neužili. Dále nepřesné přihrávky, které velice často trefovaly hráče soupeře. Když už se nám podařilo míč přihrát spoluhráči, tak přechod do útok byl moc pomalý.
Soupeř se dostal kompletně "pod míč" a srovnaný v obraně nás lehce odvrátil.

S další třetinou nám začali docházet síly a to se začalo projevovat ve skóre. Je pravda, že některým z nich jsme měli být schopni zabránit i přes velkou únavu. Na druhou stranu jsme měli velké štěstí, soupeř trefil několik tyček a minimálně 2x netrefil prázdnou branku. A v poslední třetině se zbytkem sil jsme už jen počítali každou minutu do konce zápasu.

Zásadní problém dnes byl náš počet hráčů. Jen s dvěma střídajícími hrát prostě nejde. Věřím, že kdybychom do utkání nastoupili všichni výsledek nebude tak krutý. Soupeř sice byl lepší technicky i rychlostně, ale věřím že s častějším střídáním bychom jej trápili mnohem víc než tomu bylo dnes.

1. 19.08. 16:30 ŠUMPERK U13 - 1. FCV U13 11:7 (?:?)
Góly Branky Přerova SCHENK 3, CEDIDLO 2, NEMRAVA, KUBELA

"Zápas s Šumperkem mě velice příjemně překvapil, obzvláště pak první třetina, kdy jsme jak výsledkově, tak i herně byli Šumeperku rovnocenným soupeřem. Nutno podotknout, že góly jsme dali hlavně po chybách domácího gólmana, kdy jsme zakončovali do prázdné brány. Druhou třetinu domácí zapnuli druhý rychlostní stupeň, na který jsme nebyli schopni reagovat, a proto nám soupeř  výsledkově dost odskočil a vlastně i rozhodl zápas. Třetí třetinu jsme naši hru opět zlepšili, byli jsme opět vyrovnaným soupeřem a alespoň korigovali výsledné skóre. Co si vzít z tohoto utkání? Pozitivy byla zlepšená komunikace oproti přípravě, zlepšená hra v postavení a schopnost hrozit soupeři v útočné fázi. Negativy bylo špatné bránění jedna na jedna, výdrž a věci ve kterých nás Šumperk jasně přehrával, dravost, rychlá změna směru a důraz. I tak bych chtěl naše hráče pochválit za předvedený výkon, a taky že dodrželi cíle, které jsme si určili před zápasem."

PU 09.08. 10:00 1. FCV U13 - KROMĚŘÍŽ U13 5:8 (?:?)
Góly Branky Přerova NEMRAVA 3, BOHÁČ

Sestava Přerova - Berák, Mitkov - Král, Losert, Nemrava - J. Schenk, M. Schenk, Boháč, Heryán - Dorazil, Botek, Dressler - Flachs.

Druhé přátelské utkání jsme sehráli doma s Kroměříží. V první třetině jsme měli na míči mírnou převahu a vytvořili jsme si dost příležitostí ke skórovani. Bohužel jsme tyto situace proměnili jen dvě. Do druhé třetiny jsme chtěli jít s tím, že budeme pokračovat v tom co jsme předváděli třetinu první. Na hřišti z toho nebylo vidět vůbec nic. Špatným a až naivním bráněním jsme soupeři dávali až mnoho prostoru. Do třetí třetiny soupeř šel s tříbrankovým náskokem. Minimálně polovinu této třetiny to vypadalo, že se na skóre nic nezmění. Poté jsme dokázali přece jen 2x skórovat a sahali jsme po remíze. Najednou nás bylo plné hřiště a byla vidět velká chuť zápas otočit. Díky tomu, že jsme vsadili všechno na útočnou kartu dostal soupeř šanci udeřit z brejku. Což se taky stalo a zápas rozhodli dvě branky v závěru.

Se zápasem nemůžeme být vyjma první třetiny a posledních deset minut moc spokojeni. Výpadek ve druhé třetině rozhodl o osudu utkání. Tomuto se v mistrovských utkáních musíme vyvarovat!

PU 29.07. 16:00 1. FCV U13 - KROMĚŘÍŽ U13 5:8 (3:3)
Góly

PU 25.07. 10:00 PROSTĚJOV U13 - 1. FCV U13 30:5 (18:2)
Góly

PU 27.06. 10:00 1. FCV U13 - VYŠKOV U13 12:2 (?:?)
Góly FLASCH 4, DORAZIL 2, BOHÁČ 2, SVOZIL 2, VANČURA, NOVOTNÝ

PU 06.06. 10:00 1. FCV U13 - BÍLOVEC U13 8:9 (?:?)
Góly Branky Přerova (asistence) - Botek (M.Schenk), M. Heryán, Boháč, Novotný (Boháč), Botek (M. Schenk), Svozil (Botek), J. Schenk (Vančura), Botek (M. Schenk),
     Sestava: Mitkov, Berák - Šimeček, Losert, Nemrava - Boháč, Vančura, Heryán, Peřina, J.Schenk,M.Schenk - Botek,Svozil, Dorazil - Novotný, Kubela.

Sobotní dopoledne přijel silný soupeř z Bílovce od kterého jsme v soutěži dostali nálož 16:0. Zápas nám tedy dal možnost porovnání se soupeřem z poloviny tabulky. Sami jsme byli v očekávání jak budeme vypadat a jak se dokážeme soupeři od podzimu přiblížit. Po třech kvalitních utkáních, kdy jsme čekali, že základ hry už máme osvojený a stačí nám jen postupně navyšovat kvalitu naší hry a ladit detaily, jsme se dostali zpátky na zem.
     Celých prvních 45 minut hry jsme tahali za kratší konec. Naše hra byla jako z podzimu a oba nás zklamala. Slabá kombinační hra, bez komunikace a nerozvážnost v obraně. Byli jsme pomalý, nedůrazní a k tomu s naivní otevřenou obranou. Některé šance soupeř trestuhodně zahodil a jiné zlikvidovali brankáři. Nicméně obranná část hry nebyla vůbec dobrá.
      O přestávce před druhou třetinou jsme si všechno řekli. Vidět na hřišti to bylo vidět zhruba od 45 minuty. Potěšilo nás, že jsme se dokázali otřepat a nevzdat se a ukázat alespoň částečně to, čím jsme se prezentovali v předchozích zápasech. Zlepšili jsme pohyb po celém hřišti a soupeři jsme začali působit velké problémy. Tvořili jsme si dostatek šancí na otočení skóre, bohužel né všechny velké šance jsme dokázali proměnit. Za zmínku stojí přímý kop Nemravy, jehož střela přesně zkontrolovala obě dvě tyčky. Dále pak centr před prázdnou branku Novotný neproměnil.
      V poslední třetině jsme chtěli skóre dohnat a otočit bohužel, když už jsme se tomu blížili nám soupeř ještě o gól odskočil. Kluci se snažili do konce utkání stav srovnat. Bohužel se to nepovedlo. Hlavu ale vůbec nevěšíme. Zejména poslední třetina měla z naší strany náboj. Vstřelili jsme krásné góly po dobrých akcích. Soupeř byl pro nás hratelný, ale to bychom museli do zápasu vstoupit kvalitně už od začátku.
      Po minulé prohře s Bílovcem 0:16, bychom za tento vysledek byli velmi radi, ale nějak jsme se po předchozích zápasech namlsali a už nám tohle nemůže stačit.

Krejčíř Lukáš, Bronislav Pěček

PU 01.06. 11:00 1. FCV U13 - ZLÍN U12 9:7 (?:?)
Góly Branky Přerova (asistence) - Peřina, Cedidlo (Botek), Novotný (Mitkov), Boháč, Boháč, Botek (Boháč), Nemrava, Kubela (Botek), Nemrava (Dorazil).

Sestava: Mitkov, Berák - Studnička, Losert, Nemrava - Boháč, Vančura, Heryán, Peřina, Botek, Dorazil, Cedidlo - Novotný, Šimeček, Kubela.

Hned v pondělí po trianglu v Kroměříži jsme absolvovali další přátelské utkání tentokrát doma se Zlínem. Třetí přátelské utkání po nucené pauze během 10 dní. Častým hraním zápasů se nám alespoň částečně daří dříve ukončenou sezónu nahradit.

Zápas hodnotíme víceméně kladně. Začínají nám fungovat některé věci, které už delší dobu cvičíme. Soupeř byl sice o rok mladší, ale dělal nám obrovské problémy a zejména s míčem si hráči Zlína rozuměli víc. Nejvíc ale stále trpíme před vlastní brankou, kde jsme stále nedůslední a nedůrazní. Naopak se nám dařilo rychle přecházet do útoku z čehož jsme byli nebezpeční. Někdy tyto brejky gólem skončili, dále jsme se prosazovali po dobrém napadání, po odraženém míči i po sólové akci.

Utkání splnilo účel, kluci hráli další zápas a byli úspěšní. Což je doufáme namotivuje do sobotního zápasu s Bílovcem, kde doufám náš herní projev posuneme zase o kousíček dál. Tak abychom byli opravdu připraveni na novou sezónu.

PU 31.05. 15:00 KROMĚŘÍŽ - TRIANGL ?:? (?:?)
Góly

VÝSLEDKY TRIANGLU V NOVINKÁCH

PU 23.05. 15:00 ÚJEZDEC U13 - 1. FCV U13 1:10 (0:5)
Góly Branky Přerova: Heryán 3, Botek 2, Novotný 2, Dorazil, Svozil, Peřina
    Sestava : Mitkov, Berák - Kubela, Losert, Šimeček - Boháč, Dorazil, Botek, Svozil, Heryán - Novotný, Peřina - Vančura, Cedidlo

První přátelské utkání po nucené přestávce jsme odehráli nezvykle 11 na 11 a 2x45 minut na celém hřišti v Újezdci. Všichni si tak mohli hrát dostatečnou porci minut. Bylo vidět že kluky zápas hodně baví a že si užívají fotbal.

V první půli byly šance na obou stranách. Skóre jsme otevřeli my. Šance soupeře zneškodnil brankář někdy až překvapivě a se štěstím. Často i za pomoci spoluhráčů, kteří zablokovali spoustu střel. První poločas jsme tedy přečkali bez inkasování, i když to vyselo celý poločas ve vzduchu.

Do druhého poločasu jsme nabádali k lepší a rychlejší práci s míčem a přenášení těžiště hry. Což bylo pro soupeře na velkém hřišti opravdu těžké bránit. Náš tlak se tak postupně zvyšoval a  přidávali jsme další branky. Náš brankář proto mnoho práce neměl. Jednou se soupeři nakonec skórovat přece jen povedlo. Na celkovém skóre to ovšem není příliš znát.