Výsledky - hodnocení

1. 18.08. 17:00 1. FCV U14 - UNIČOV U14 2:8 (1:3)
Góly branky Přerova KOLLER, HORÁK
     Sestava 1. FCV: Vojtášek Ondřej - Smékal (41. Kosek), Leitner (41. Horák), Dressler, Vaculík (57. Spilka) - Sedláček - Řezníček, Neuman, Váleček, Vojtášek Milan - Koller (57. Marák). Trenéři: Chuda, Leitner.

Od 1. mistrovského utkání jsem očekával od nás úplně jiný přístup a chuť do hry. To vše mělo být znásobeno tím, že měl přijet soupeř, kterého už jsme jednou dokázali porazit. Bohužel realita byla jiná. Moji chlapci se od prvního inkasovaného gólu zhroutili. Soupeř si začal věřit a trestal naše triviální chyby. Moji chlapci se bojí hrát na míči a nemají dostatečnou kvalitu, aby soupeře aspoň trochu více potrápili. Dnes nám chyběla i snaha. Odevzdaný výkon, který byl plný chyb a nedostatku snahy. Do dalších utkání očekávám diametrálně odlišný přístup většiny hráčů. Je mi líto těch, kteří fotbal berou vážně a není jim jedno, že jsme všem soupeřům snadným soustem.

Pokud nás ani tato facka neprobere, tak nemáme v této soutěži co dělat. Vymlouvat se na absenci některých hráčů nebudu. Tým jako Přerov by měl mít dostatečně kvalitní a široký kádr. My pokud chceme aspoň někdy zvítězit musíme předvést výkon za hranicemi našich možností. Karty (myslím tím fotbalové schopnosti a dovednosti)pro nás bohužel nebyly rozdány dobře. Budu se opakovat, musíme si pomoct sami. Vše začíná v tréninku, kde vidím spoustu hráčů se pouze potulovat. O nějakém tempu zatím nemůže být řeč. Zásadním problémem začíná být to, že očividně už je nenamotivuji ani já, čož dříve takhle nebylo. Asi budu muset být k hráčům více uzavřený a přísnější. Třeba se v hustší atmosféře povede lépe. Abych nebyl jen negativní. Vstřelili jsme dvě pěkné branky. Obě připravil Váleček, první pro Kollera, druhou pro Horáka.

David Chuda

1. 17.08. 10:00 1. FCV U13 - VSETÍN U13 2:12 (text:)
Góly branky Přerova HOLÍK, ZATLOUKAL

V sobotu 17. 8. 2019 jsme nastoupili k prvnímu soutěžnímu utkání v kategorii U 13. Na domácím hřišti jsme přivítali soupeře ze Vsetína. Ze soupisky, čítající 21 hráčů, přišlo na zápas 14 hráčů. Po kvalitní letní přípravě jsme se už všichni těšili na to, jak se hráči ukáží v soutěžním zápase.

Úvod zápasu nás mile překvapil a soupeře jsme hodně zlobili. Do 15. minuty jsme byli ve všem lepší, ale gól ne a ne vstřelit. Za neproměňování šancí jsme byli v 18. a ve 20. minutě potrestáni. Oba góly padly po rychlém protiútoku a z dorážky po střele. Do konce první třetiny jsme dostali ještě jeden gól střelou pod břevno. Od této chvíle začal být soupeř lepší. Hlavně vysocí hráči soupeře byli nad naše síly.

Ve druhé třetině se obraz hry moc nezměnil. Soupeř nás nepustil na dostřel a naše brána byla stále více v ohrožení. V této třetině jsme dostali 5 gólů, kdy jsme soupeře nedostupovali a nechávali ho střílet.
Do poslední třetiny jsme šli s tím, že ji chceme vyhrát. V 62. minutě jsme vstřelili první gól, autorem byl Holík, který dorazil střelu Matušky. Soupeře to ale nijak nezastavilo a dále nás školil z produktivity. Převážně z protiútoků a tvrdých střel jsme v této třetině obdrželi další 4 góly. V 89. minutě jsme vstřelili poslední gól v utkání my. Kopali jsme penaltu po tvrdém faulu na Matušku. Zatloukal se nemýlil.

Třetiny 0:3; 0:5; 2:4,

Vít Koplík

PU 14.08. 15:30 1. FCV U14 - HRANICE U14 3:3 (3:2)
Góly branky Přerova Váleček, Řezníček, Jakubec
     Sestava 1. FCV: Vojtášek, Snášel, Leitner, Jakubec, Dressler, Vaculík, Sedláček, Neuman, Váleček, Řezníček, Vojtášek, Koller, Spilka, Smékal, Kosek. Trenéři: Chuda, Leitner.

Po dvou špatných výsledcích jsme s tréňou Leitnerem potřebovali kluky naladit na lepší notu. Proti Hranicím se vždy umíme vyhecovat. A i dnes byla vidět na klucích bojovná nálada. No a když jsme v 5. minutě mohli vést 2:0, tak byli překvapeni asi úplně všichni. Své šance jsme však neproměnili. První poločas nabídl solidní hru z obou stran. Hranice byly lepší na míči, my však hrozili z rychlých útoků vedených po křídlech, ale i středem hřiště. Do vedení 1:0 nás poslal Váleček, který využil dobré práce Kollera. Ze začátku se velmi dařilo našim útočným hráčům Kollerovi, Řezníčkovi a Válečkovi, kteří zaměstnávali obranu hostů. Bohužel jsme vedení dlouho neudrželi a hraničtí vyrovnali. Pak jsme na 10 minut úplně vypadli z role a můžeme být rádi, že jsme neinkasovali znovu. Závěr poločasu patřil nám, nejdříve všem utekl Řezníček a vrátil nám vedení a pak se krásně po rohovém kopu prosadil Jakubec - 3:1. Škoda, že jsme z poslední standardní situace inkasovali, můžeme si za to však sami, protože se bojíme hlavičkovat!

Ve druhé půli se hrál oboustraně velmi rozháraný, bojovný a nervózní fotbal. My darovali Hranicím vyrovnání na 3:3, když Snášel bohužel po několikáté chybě v řadě naservíroval míč soupeři do prázdné brány. Hranice měly více ze hry a hnaly se za vítězstvím. My i s trochou štěstí vybojovali pro nás velmi cenný výsledek před zahájením mistrovských soutěží.

V generálce jsme obstáli. Konečně nějaké pozitivum pro náš ostudami decimovaný tým. Stále si však představuji úplně jiné a lepší řešení obranných i útočných situací. Konečně jsme se dnes dostali z vlastní poloviny a kluci ochutnali, že když se hraje na té soupeřově, tak je fotbal mnohem jednodušší a zábavnější.

David Chuda

PU 12.08. 17:00 1. FCV U14 - VYŠKOV U14 0:8 (0:4)
Góly

Sestava 1. FCV: Marák - Smékal, Jakubec, Leitner, Řezníček, Neuman, Kosek, Sedláček, Dressler, Vojtášek, Matuška, Přibyl, Vaculík, Spilka, Vojtášek, Koller. Trenéři: Chuda, Leitner.

Ani druhé přípravné utkání pro nás nedopadlo dobře. Opět jsme propadli ve všech herních činnostech. Soupeř byl ve všech směrech lepší a naprosto diktoval tempo a průběh utkání. Od většího přídělu nás zachránila ´´povedená´´ prostřední část utkání, kdy jsme celých 40 minut neinkasovali. Začátek a konec byl ovšem katastrofální. Nutno podotknout, že soupeř už v minulé sezóně patřil k lepším týmům na Moravě. Snad se chytneme v posledním přípravném utkání proti Hranicím, protože již v neděli začínáme mistrovsky.

David Chuda

PU 07.08. 16:00 1. FCV U14 - KROMĚŘÍŽ U14 0:15 (0:7)
Góly

Sestava 1. FCV: Vojtášek O., Kojecký - Smékal, Jakubec, Dressler, Leitner, Kratochvíl, Sedláček, Neuman, Kosek, Řezníček, Váleček, Spilka, Vojtášek M., Marák, Vaculík, Koller. Trenéři: Chuda, Leitner.

Ostuda. Takhle by se dalo jedním slovem popsat naše působení na hřišti. Soupeř byl od úvodního hvizdu ve všech činnostech jasně lepší, nestíhali jsme vůbec v ničem a když jsme náhodou v souboji byli včas, tak jsme ho prohráli. Na polovinu soupeře jsme se dostali zcela vyjimečně a k ohrožení brány Kroměříže téměř nedošlo. Skóre se zastavilo na hrozivých 0:15.

Jediné v co doufám je, že za to mohla velká únava z právě probíhajícího náročného soustředění, protože jestli je tohle naše realita, tak nás čeká další krutá sezóna plná porážek, stresu a nepříjemných situací. Třeba to v pondělí proti Vyškovu (který je údajně ještě lepší než Kroměříž) bude lepší.