Výsledky - hodnocení

1. 12.11. 12:00 1.FCV PŘEROV U14 - 1.FC PORUBA U14 1:3 (0:1)
Góly NÁDVORNÍK - LAZAR, MALENOVSKÝ, KNAP


2. 06.11. 12:00 SK HRANICE U14 - 1.FCV PŘEROV U14 1:1 (1:1)
Góly BENÝŠEK - VEČERKA


13. 30.10. 12:00 1.FCV PŘEROV U14 - SK UNIČOV U14 1:5 (1:1)
Góly NÁDVORNÍK - ŠKOP 2, KONEČNÝ, FILO, UTĚŠENÝ

Sestava: Žák (Kruták) - Keiling, Večerka, Švirk, Janda - Sedláček - Lipták, Jurečka, Rybka, Dolejší - Nádvorník, střídání: Dorazilová, Hagan, Jakubec, Mácová, Steffan

     Tak tohle se vůbec nepovedlo. Počasí bylo hnusné a naše hra ještě horší. Na zápas jsem se hodně těšil, ale po něm zavládlo velké zklamání. Popřeli jsme vše, co jsme zatím dokázali a vrátili se o dva měsíce zpět.

     Do zápasu jsme nevstoupili špatně a hned v úvodu jsme měli velkou šanci Nádvorníkem, bohužel bez využití. V 9´ však stejný hráč přece jen branku dal. Využil svého napadání a gólman hostí jej nastřelil při snaze odkopnout míč, 1:0. A rozhodčí klidně mohl písknout konec, jelikož to bylo z naší strany pro dnešek vše. Ve 13´ hosté srovnali po hrubé chybě Žáka, když mu jednoduchý míč vypadl z ruky a soupeř dorazil do sítě. Dobře, jedna chyba gólmana, ten hostující ji udělal taky, ale co jsme předváděli v poli to nechápu ještě teď. Bezkrevný výkon bez chuti, bojovnosti, o fotbalovém umu ani nemluvě, pouze "křápaní" do míče beze smyslu, kličky do hráčů, přihrávka ani na dva metry nenašla správnou barvu dresu a střely na bránu? Prostě 0, slovy nula a přitom v bráně stál trpaslík, měřící něco málo přes metr (a to ho nechci urážet, chytal výborně). První poločas nakonec skončil se štěstím 1:1, jelikož nám rozhodčí odpustil penaltu, ta byla jasná.

     Už první půlku jsem nekousal, ale co jsme předvedli v té druhé, hnus. Opravdu jsme znevážili svoji dosavadní práci a výsledky. Nebylo tam nic, co by šlo nějak kladně vypíchnout, zato mínusů bylo až moc. Jestliže jsem až doteď chválil, tak dnes musím být kritický, tohle si prostě nemůžeme dovolit. To, že nejsme fotbaloví se stát může, ale když do toho nedáme ani to srdíčko a vlastně se nám nechce, to prostě ne. Laxnost, alibismus, nechuť běhat a o výkonu druhého gólmana se bavit ani nebudu. Jestliže ten první zavinil vyrovnávací branku, tak Kruták má na svědomí tři ze čtyř. My hrajeme se silným soupeřem a prostě si nemůžeme dovolit, aby naši gólmani pustili čtyři laciné góly z pěti.

     Nemá smysl dál komentovat, vše si vyhodnotíme dnes na tréninku a průměrnost opravdu chválit nebudu. Chceme z nich mít samostatné jedince, takže si každý musí nést odpovědnost za svůj výkon. Chyby dělat můžeme a budeme, ale dnes to nebyly chyby, dnes to bylo odfláknuté od gólmanů až po posledního útočníka.

Břetislav Holouš12. 22.10. 12:00 FK ŠUMPERK U14 - 1.FCV PŘEROV U14 3:0 (0:0)
Góly DOLEŽEL 2x, VACULÍK

FK Šumperk : 1.FC Viktorie Přerov 3:0 (0:0)

Sestava: Žák - Keiling, Večerka, Švirk, Janda - Sedláček - Lipták, Jurečka, Dolejší, Hagan - Nádvorník, střídání: Dorazilová, Rybka, Steffan

     Další těžké utkání nás čekalo v sobotním nevlídném počasí v Šumperku. Druhý tým průběžné tabulky bylo velké sousto, ale v poraženecké náladě jsme na úpatí Jeseníků určitě nejeli. Chtěli jsme si opět dokázat, že můžeme hrát s každým.

     První poločas byl z naší strany velmi dobrý. Hrál se důrazný fotbal a my se toho nebáli. Opět jsme ale řešili špatně některé finální části hry. Nutno však podotknout, že tentokrát těch šancí moc nebylo. To samé platí i o domácím týmu. Většinu jejich pokusů jsme zlikvidovali již v zárodku a co prošlo, jistil svým dobrým výkonem Žák v bráně. V minulém vzájemném utkání to bylo po čtyřiceti minutách 6:0, dnes na ukazateli po poločase svítilo 0:0. Jaký to rozdíl. Nebylo to ovšem zadarmo. Stálo nás to spoustu sil a to se projevilo ve druhé půli. Výkon v této části hry byl z naší strany ale výborný, dá se říct, že ani nebylo co vytknout.

     Ve druhé půli soupeř přidal na obrátkách a problémy nám dělal hlavně domácí kapitán. Na to, že měl v nohách celý zápas za U15, byl k neutahání. Tlaku favorita jsme ještě odolávali takřka do poloviny druhého dějství, ale branka visela na vlásku. Bohužel přišla v 58´. Soupeř se dostal do šance z levé strany, první střelu ještě gólman kryl, ale situaci jsme nedohráli do konce a na následnou dorážku už byl Žák krátký. Nejhorší na tom všem bylo, že než jsme se z tohoto úderu vzpamatovali, dostali jsme další dva laciné góly. Oba padly po našich chybách a prakticky jsme je soupeři sami připravili. Škoda, byla to tříminutovka hrůzy. Po třech brankách v naší síti se hra uklidnila a do konce utkání již žádná další nepadla. Šance na její vstřelení jsme měli i my, jenže nepřesnost v koncovce nám to neumožnila. Konečný výsledek 3:0.

     Kdybychom tu dnes vyhráli, byl by to zázrak, remíza by byla zlatá, ale i tak převládá spokojenost. Celé vystoupení jsme si pokazili jen těmi třemi minutami. Na adepty na postup zatím ještě nemáme, ale výkon to byl sebevědomý a rozdíl proti poslednímu utkání s tímto soupeřem markantní. Chtělo by to příští týden využít domácího prostředí a překvapit Uničov. Bez šance rozhodně nejsme.

Břetislav Holouš11. 16.10. 12:00 1.FCV PŘEROV U14 - SK HRANICE U14 3:2 (1:2)
Góly VEČERKA, ŽÁK, NÁDVORNÍK - KEILING, POSPÍŠIL

1.FC Viktorie Přerov : SK Hranice 3:2 (1:2)

Branky: Večerka, Žák, Nádvorník

Sestava: Kruták - Keiling, Večerka, Švirk, Janda - Jakubec - Lipták, Jurečka, Dolejší, Hagan - Nádvorník, střídání: Dorazil, Steffan, Rybka, Žák

     Famózní představení a skvělý obrat jsme předvedli v okresním derby proti Hranicím. Poprvé jsme svého rivala pod mým působením porazili a stálo to za to. Dnes to bylo na krev až do konce zápasu.

     Do utkání jsme vstoupili dobře a bylo vidět, že chceme hrát. Navázali jsme na zápas v Porubě tím nejlepším možným způsobem. První minuty byly ve znamení vzájemného oťukávání. Poprvé zahřmělo v 8', kdy přišla přihrávka Jurečky do vápna na Nádvornika, ten si posunul míč a stoper hostí jej fauloval. Nařízenou penaltu s jistotou proměnil Večerka, 1:0. Vedení nám nevydrželo dlouho. Nešťastný odkop Keilinga na půlce hřiště nádherně zapadl do naší šibenice. Škoda. Radost hostí jsme mohli zakalit již o minutu později. To Dolejší posunul míč Nádvorníkovi, jehož zklamal první dotek a gólman byl u míče dřív.

     Horko bylo i před naší bránou. Po sérii rohových kopů to hořelo, ale všechny střely stihla naše obrana zblokovat a tak Kruták v bráně byl bez práce. V 17' dobře zakombinovali na lajně Lipták s Keilingem, ten přihrál do vápna Nádvorníkovi, jež sklepl míč pro Dolejšího. Jeho rána šla bohužel nad břevno. Nešťastná chvíle přišla ve 28'. Za mě, otočený faul na Dolejšího rozhodčí pískal proti nám, nevím proč. Následný trestný kop podběhl Večerka a prodloužil ho do vápna, kde z první překonal Krutáka útočník hostí, 1:2. Stejným výsledkem skončilo i první dějství.

     O přestávce jsme kluky vyhecovali. Byli jsme lepší, jen to chtělo zvýšit důraz a napadání. To se nám povedlo a do druhé půle jsme vstoupili hodně aktivně. Po přímém kopu Hagana následoval roh, K odraženému míči se dostal Rybka, jeho střela skončila na břevně, u balónu byl první Žák, přehodil si obránce a střelou na zadní tyč vyrovnal na 2:2. Toto nás nakoplo a od vyrovnání jsme už byli lepším týmem my. Soupeři jakoby došel dech. Navíc se začalo na hřišti pořádně jiskřit a karet přibývalo na trávníku jako na stole v Holden Texas Pokeru.

     Vyrovnali jsme se s tim lépe než soupeř a to nás potěšilo. Soustředili jsme se na sebe a dál jsme udávali tempo hry. Vytvářeli jsme si spoustu šancí. Branku mohli dát Večerka 2×, Nádvorník, Jurečka i Dolejší. O osudu utkání nakonec rozhodl Žák. Nádherný obranný skluz za půlkou, jež byl čistý jako lilie, následný centr na Dorazila, sklepnutí na Nádvornika a střela, která zapadla k zadní tyči, 3:2. Pokud by ten skluz nevyšel, obávám se, že do vedení by šel soupeř. Do konce však zbývalo dlouhých patnáct minut. Ty jsme však odehráli skvělé a mohli ještě branku přidat. Vzadu to bylo na jedničku a tak jsme se mohli po závěrečném hvizdu radovat. Sladká výhra. Favorit jsme nebyli, ale ukázali jsme morální sílu a větší chuť po výhře. Navíc si myslím, že až na krátkou chvíli v první půli, jsme byli prostě lepší. Minimálně o tu jednu branku.

     Super představení. Už nejsme ten otloukánek jako před dvěma lety. Teď už se s námi musí počítat. Pokud budeme chodit na tréninky v plném počtu, můžeme myslet i výše. Až na první dvě utkání jsme nikde herně nepropadli a jdeme dobrou cestou. Dnes obrana v čele se Švirkem na jedničku a navíc máme spoustu možností, jak točit se sestavou, což je pro nás trenéry výborné zjištění. Skvělé chlapci a divky, jen tak dále, začínáte nám dělat stále více radostí.

Břetislav Holouš10. 08.10. 12:00 1.FC PORUBA U 14 - 1.FCV PŘEROV U14 4:1 (2:1)
Góly MALENOVSKÝ 2, BLAŽEK, KUBIŠ - VEČERKA

1.FC Poruba : 1.FC Viktorie Přerov 4:1 (2:1)

Branka: Večerka

Sestava: Žák - Keiling, Večerka, Švirk, Janda - Jakubec - Lipták, Jurečka, Dolejší, Hagan - Nádvorník, střídání: Rybka, Mácová, Dorazil, Kruták, Steffan

     Po třech výhrách v řadě jsme jeli k utkání se soupeřem, jež měl být papírově nad naše síly. Byli jsme ovšem dobře naladění a rozhodně jsme nejeli prodat svou kůži lacino. Spíše naopak. Chtěli jsme potvrdit svou dobrou formu a získat nějaký bodík. Pro dobrý výsledek jsme udělali změny na jednotlivých postech a vyplatilo se.

     Od začátku jsme byli domácím více, než vyrovnaným soupeřem. V 6´ jsme bohužel ztratili míč na soupeřově polovině a ten toho využil k rychlému protiútoku po levé straně. Přes všechny snahy o nápravu se míč dostal k volnému hráči a ten obstřelil Žáka na zadní tyč, 1:0. Od té chvíle jsme byli lepším a aktivnějším týmem. Až na to proměňování šancí a že jich bylo. V 10´ uvolnil Večerka na křídle Liptáka, jež se zbavil obránce, posunul na Nádvorníka, ale jeho střelu stihl zblokovat stoper domácích. Ve 13´další akce v podání Liptáka s Keilingem, který poslal střílený centr před bránu, ale Hagan na něj nedosáhl. Za další tři minuty šel sám na gólmana Dolejší, jenže si ukopl míč a byla z toho malá domů. Ve 20´ šel z lajny na gólmana Nádvorník, ale ten mu včas skočil pod nohy.

     Šance měl i soupeř. Opět po levé straně, ale tentokrát byl Žák na místě a střelu kryl. Hned z protiútoku vytvořil Lipták šanci pro Nádvorníka, ten se zbavil obránce a poslal míč volnému Jurečkovi, do přihrávky však na poslední chvíli sáhl domácí stoper. Ve 23´ další pas na Nádvorníka, který ve vápně zasekl míč a vracející se obránce ho podrazil. Nařízenou penaltu proměnil Večerka, 1:1. Hrál se opravdu pohledný žákovský fotbal. Ve 28´ opět šance Dolejšího, ale znovu se nám nepodařilo skórovat.

     Domácí na nic nečekali a z následného protiútoku z toho byla střela do břevna. Ve 36´ opět vysunutí Dolejšího a jeho střela těsně minula pravou tyč domácí branky. Za minutu se kopal trestný kop proti nám z půlky domácích, míč bohužel hlavou prodloužil Dolejší do vápna a tam nedal soupeřův útočník Žákovi šanci. V poslední minutě pak Hagan nešťastně odkopl míč před bránu na kraj vápna a Večerka byl v souboji pozdě, penalta. Dostat se do dvoubrankového vedení však odmítl domácím Žák, jež tuto šanci bravurně zneškodnil. Výborná první půlka skončila a my jsme mohli litovat našich neproměněných šancí. Na ty to bylo 5:8, na góly bohužel 2:1.

     Hned v první minutě druhého dějství jsme mohli srovnat. Nádvorník se výborně zbavil stopera a šel sám na gólmana, jeho střelu však domácí strážce svatyně zneškodnil. Pak se hra hodně srovnala a hrálo se především od vápna po vápno, bez větších šancí na obou stranách. Utkání se zlomilo deset minut před koncem. Večerka si vzpomněl na svoji brankářskou kariéru a pomohl si ve vápně rukou. Další nařízenou penaltou už domácí nepohrdli a bylo to 3:1. Posledních deset minut se již jen dohrávalo a škoda, že jsme to nevydrželi bez inkasované branky. V poslední minutě Hagan místo přihrávky do lajny udělal kličku do středu, ztratil míč a volný útočník překonal naposledy Žáka. Konečný výsledek 4:1 byl pro nás krutý, ale bez lepší koncovky to bohužel proti takovým soupeřům nepůjde.

     Co víc říct? Oboustranně krásné utkání s výbornou první půlkou z naší strany. Šance jsme měli i v té druhé, jen už nebyly tak vyložené, jako v té první. Poděkování patří všem. Chyby prostě dělat budeme, jen mrzí to proměňování šancí. Dlouho jsme se v tréninku věnovali jiným věcem a je čas pracovat i na tomto. Chce to větší klid a přesnost. Dnes rozhodly opravdu zdánlivé maličkosti, ale ty nás stojí dobrý výsledek. Dnes to bylo špatně výsledkově, ale herně výborné. Opravdu jdeme nahoru a uznali to i fanoušci domácího týmu. Ještě jednou díky všem za předvedený výkon.

Břetislav Holouš9. 01.10. 12:00 1.FCV PŘEROV U14 - TJ VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ U14 7:0 (3:0)
Góly DOLEJŠÍ a NÁDVORNÍK 2, MÁCOVÁ, SEDLÁČEK, vlastní

1.FC Viktorie Přerov : Valašské Meziříčí 7:0 (3:0)

Branky: Dolejší a Nádvorník 2x, Mácová, Sedláček, vlastní

Sestava: Žák (Kruták) - Keiling, Večerka, Švirk, Hagan - Jakubec, Lipták - Dolejší, Jurečka, Nádvorník - Janda, střídání: Mácová, Rybka, Sedláček, Steffan

     Útok na vítězný hattrick. To bylo hlavní motto před dnešním utkáním s Valašským Meziříčím. Ještě nikdy se nám nepodařilo vyhrát 3x po sobě, takže o motivaci a hnací motor bylo, před tímto zápasem, postaráno. Jediné, čeho jsem se po pátečním tréninku bál, bylo to, že si budeme sami sobě soupeřem.

     Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře. Již od začátku jsme soupeře tlačili na jeho polovině a v páté minutě jsme si mohli udělat čárku za čtvrtou góllovou šanci. Bohužel pouze čárku. Branky se nám vstřelit nepovedlo. Naše trápení tak utnul v 9' soupeř. Brankář poslal míč svému stoperovi, ten mu jej vrátil do proti pohybu zpět, jenže bohužel brankář hostí uklouzl a míč se zakutálel do prázdné brány, vedli jsme 1:0. Bylo to vedení zasloužené, nicméně postarat jsme se o něj měli sami.

     Vedoucí branka nás měla uklidnit, ale bohužel, opět nám nefungovala mezihra. Z toho potom pramenily naše nákopy a na můj vkus jich bylo až moc. Je třeba změnit styl hry a ne jen balóny nakopávat dopředu na naše rychlé hráče. Tohle soupeř přečte za deset minut. Nicméně z jednoho takového nákopu od Žáka, který posunul dopředu Lipták, jsme dali druhou branku. O tu se postaral Dolejší, jež šel sám na gólmana hostí a se štěstím jej prostřelil. Jak se správně chovat tváří v tvář gólmanovi předvedla ve 25' Mácová, získala odražený míč před vápnem, navedla jej dovnitř a v klidu obstřelila gólmana, který se na kluzkém terénu ani nestačil pohnout, 3:0. Za tohoto stavu skončila i první polovina zápasu.

     Do druhé půle zněly pokyny zcela jasně. Více hrát fotbal a přestat nakopávat míče z obrany na soupeřovu polovinu. V 50' získal na naší půli míč Švirk, vyvezl jej a průnikovou přihrávkou vybídl ke skórování Dolejšího, jež přehodil brankáře hostí, 4:0. Za deset minut se vyplatilo vysoké napadání Nádvorníkovi. Sebral soupeři míč, otočil se s ním do středu vápna a poslal jej k tyči, 5:0.

     Šestý úder přišel v 64' a byl to náš nejlepší moment. Sedláček vybojoval balón, posunul ho do strany Dolejšímu, jeho centr prodloužil Žák hlavou a Nádvorník z první uklidil k tyči. Poslední branku jsme vstřelili deset minut před koncem. Rohový kop propadl na zadní tyč a tam jej poslal do odkryté brány Sedláček, 7:0. Víc už se nám toho do závěrečného hvizdu nepodařilo.

     Pěkný výsledek a nula na kontě, ale mohlo to být ještě výraznější. A hlavně, mohli jsme si to užít a zahrát si fotbal. Na tom budeme muset ještě hodně pracovat. Před sebou máme utkání s těžkými soupeři, ale snad se o to 5. místo porveme. Slušelo by nám.

Břetislav Holouš8. 24.09. 12:00 FC VSETÍN U14 - 1.FCV PŘEROV U14 2:5 (1:3)
Góly LALOŠÁK 2 - JUREČKA 2, VEČERKA, DORAZIL, HAGAN

FC Vsetín : 1.FC Viktorie Přerov  2:5 (1:3)

Branky:  Jurečka 2x, Dorazil, Hagan, Večerka

Sestava: Kruták - Keiling, Večerka, Švirk, Hagan - Jakubec - Nádvorník, Rybka, Dorazil, Dolejší - Jurečka, střídání: Mácová, Steffan, Lipták

     Další utkání se soupeřem, na nějž jsme si věřili, se odehrálo v sobotu ve Vsetíně. Stále se potýkáme s marodkou a tak ještě ráno nebylo jasné, kolik nás bude. Nakonec to dopadlo dobře a měli jsme tři hráče na střídání.

     Od začátku utkání jsme chtěli hrát hodně vysoko a presovat domácí hluboko na jejich půlce. Prvních dvacet minut se nám to dařilo a z toho pramenily šance i branky. Už ve 3´ centroval na bránu Dolejší, gólman pouze vyrazil před sebe a Jurečka už měl lehkou práci, 0:1. Po rohovém kopu v 8´ přišla ruka domácího hráče ve vápně a nařízenou penaltu proměnil s přehledem Večerka, 0:2. Třetí úder jsme soupeři zasadili ve 20´. Dolejší od lajny našel před vápnem Dorazila, ten si narazil s Rybkou a podél gólmana zvýšil na 0:3. Z naší strany pěkná dvacetiminutovka. Proč jsme potom přestali hrát nechápu doteď.

     Zbytečně jsme opustili střed hřiště, přestali napadat soupeře a začali ztrácet zbytečně moc míčů. Najednou bylo živo i před naší bránou. Koledovali jsme si celý zbytek první půle a ve 33´ přišel trest. Ztráta míče v přechodové fázi a pak si domácí hráč pohrál se dvěma našimi obránci a střelou na zadní tyč snížil na 1:3. Tahle branka nás hodně zasáhla a byli jsme rádi, že stav se již do konce půlky nezměnil. Bylo třeba si něco na šatně říct.

     Doufali jsme, že pohovor pomohl a vrátíme se k tomu, co nás zdobilo v úvodu utkání. Jenže... Po dvou minutách zcela identická situace z první půle, střela na zadní tyč a bylo to rázem o jednu branku, 2:3. Je krásné, jak se sami dokážeme dostat pod tlak. Bylo třeba zvýšit hlas a zřejmě to pomohlo. Od 50´ jsme se usadili na půlce domácích a ti hrozili pouze z brejků, jeden takový velký zneškodnil Kruták, což bylo pro další vývoj rozhodující. 

     Mačkali jsme domácí před jejich brankou celých dvacet minut. Bohužel, řešení našich gólových situací bylo hrozné. Nevím proč, ale vždy vybereme ze dvou variant tu horší. Další nevýhodou bylo hřiště. Hrálo se na umělé trávě, která je stejná, jako ta naše, takže před bránou toho místa moc nebylo. Vysvobodil nás faul na Nádvorníka. Trestný kop Dorazila vyrazil opět gólman je před sebe do rohu vápna a Jurečka jej poslal do brány, 2:4. Náš tlak pokračoval dál, ale stále stejné chyby při finální fázi. O poslední zápis utkání se v 68´ postaral Hagan. Odražený míč po našem rohu až k půlce vrátil rovnou do brány a ten zapadl pod břevno za bezmocného gólmana. Krásný gól, který nás nadobro uklidnil a vysvobodil. Konečný rezultát 2:5 byl zcela zasloužený.

     Vypadalo by to jako snadná výhra, ale hodně jsme se k ní protrápili. Dokud jsme plnili pokyny, bylo vidět, že jsme lepší, jakmile se však přestali hrát, soupeř se nám hodně vyrovnal. Je to škoda, dnes to dopadlo dobře, příště se nám to může vymstít.

Břetislav Holouš 7. 17.09. 12:00 1.FCV PŘEROV U14 - ŠSK BÍLOVEC U14 3:2 (1:1)
Góly RYBKA, DORAZILOVÁ, NÁDVORNÍK - PARUZA, KLIMŠA

1.FC Viktorie Přerov : ŠSK Bilovec 3:2 (1:1)

Branky: Rybka, Dorazilová, Nádvorník

Sestava: Žák - Keiling, Večerka, Švirk, Hagan - Lipták, Jakubec - Nádvorník, Rybka, Dolejší - Janda, střídání: Dorazilová, Mácová, Kruták

     Po těžkém utkání s Hlučínem máme na programu tři zápasy, ve kterých bychom chtěli uspět naplno. Dnes jsme sehráli první z těchto partií a to s Bílovcem. Sestava, díky nemocím, byla oklestěna a na střídání jsme měli pouze gólmana a dva hráče. Postavili jsme se tomu čelem a odvedli bojovný výkon.

     Vstup do utkání byl výborný. Snažili jsme se hrát hodně nahoře a díky tomu zachytil Janda rozehrávku hostí, narazil si míč s Dolejším a předložil jej volnému Rybkovi. Ten si balón zpracoval a po chvíli váhání poslal míč kolem gólmana do brány, 1:0. Další průběh poločasu se mi moc nelíbil. Hrálo se zbytečně nahoru a dolů a nám nefungoval střed hřiště, kde jsme ztráceli moc balónů. To soupeři dovolilo dostat nás po tlak Z jedné takové situace hosté vyrovnali. Špatná domluva v našem vápně, odražený míč se dostal k útočníkovi soupeře a dílo zkázy bylo dokonáno, 1:1. Tento stav vydržel do konce prvního dějství.

     Do druhé půle jsme chtěli vstoupit lépe, než jak jsme končili tu první. Jenže hned po čtyřech minutách jsme inkasovali. Nedůraz u lajny, rychlé přenesení hry a špatné postavení obránců přispělo k tomu, že útočník hostí šel sám na Žáka a proměnil, 1:2. Z tohoto šoku jsme se dlouho vzpamatovávali a jen díky štěstí a Žákovi jsme nedostali další branku. Když už jsem chystal změny k posílení naší útočné snahy, přišla radost v podobě vyrovnání. Nádvorník poslal míč do lajny Jandovi, ten jej nacentroval před bránu a Dorazilová u něj byla první, 2:2. Za tři minuty bylo ještě veseleji. Na dlouhý míč z obrany si naběhl Nádvorník, dostal se za stopery hostí a po kličce gólmanovi dával do prázdné, 3:2. Ve zbylém čase jsme soupeře již do ničeho nepustili a užili si druhou výhru. Tahle byla vydřená a důležitá.

     Dnes opět velmi dobrý a hlavně bojovný výkon. Fotbalové krásy jsme moc nepobrali, ale potřebujeme vyhrávat i bez ní, abychom měli v dalších zápasech pohodu a mohli si užít více hry. Teď nás čekají týmy ze spodu tabulky. Tam se budeme snažit být více fotbaloví a hlavně opět vyhrát. To by nás mohlo posunout k tomu, zlepšit se herně a hrát v klidu.

Břetislav Holouš6. 11.09. 12:00 FC HLUČÍN U14 - 1.FCV PŘEROV U14 4:1 (1:1)
Góly SLEZÁK, PASKUDA, TRÁVNÍK, HOLEK - JUREČKA

FC Hlučín : 1.FC Viktorie Přerov 4:1 (1:1)

Branka: Jurečka

Sestava: Žák - Janda, Švirk, Večerka, Steffan - Lipták, Jakubec - Nádvorník, Hagan, Dolejší - Jurečka, střídání: Dorazil, Rybka, Mácová, Mytnychuk, Holý

     Namlsaní výhrou proti Třinci jsme odjížděli k dalšímu těžkému utkání, tentokrát do Hlučína. Soupeř ještě nedostal v soutěži gól a vede tabulku. Toho jsme si byli plně vědomi a taky jsme tak k utkání přistoupili.

     Od začátku zápasu to byl zodpovědný výkon i když chyby se našly. Ve 12´ jsme mohli v klidu založit útok, ale po zbytečné kličce do hřiště jsme přišli o míč a domácí toho využili ke vstřelení úvodní branky. Je třeba se soustředit na každý míč a na každou situaci. Bohužel, když my uděláme chybu, je tak velká, že to končí gólem v naší síti. Vedení soupeři nevydrželo dlouho. Hned v 15´ jsme dobře presovali a donutili obránce k malé domů, tu vystihl Jurečka a lobem překonal domácího gólmana, 1:1. Vyrovnávací branka nás nakopla a do konce poločasu to byl zcela otevřený zápas, ovšem s minimem šancí na obou stranách. Otázkou bylo, zda jsme schopni vydržet i dalších čtyřicet minut.

     Odpověď na tuto otázku přišla brzy. Od začátku druhého dějství soupeř přepnul na ještě vyšší otáčky a bylo jen otázkou času, kdy nám dojdou síly a uděláme chybu. Bránili jsme se zuby nehty, ale přišla 52´ a bylo to 2:1. Ve vápně jsme přišli o míč a domácí útočník prostřelil Krutáka, jež nahradil zraněného Žáka, na přední tyč. Škoda, přišlo to zbytečně brzo. Na odpověď jsme nenašli síly, jelikož bylo třeba i prostřídat hráče a pošetřit je na závěrečný tlak. Než k němu ovšem došlo, dostali jsme třetí branku. Nepovedený výkop od brány skončil na nohou domácích a ti touto šancí nepohrdli, 3:1. Naše snaha o snížení, či vyrovnání vedla jen k velké šanci Večerky, ale bohužel bez kýženého efektu v podobě gólu. Konečný výsledek pečetili domácí krásnou ránou ze 30ti metrů pod břevno, 4:1. Zbylý čas se zápas už jen dohrával.

     Je to škoda, ale výsledek je spravedlivý. První poločas byl z naší strany výborný, ale stál nás spoustu sil. Ve druhém už soupeř jasně dominoval a jeho vítězství je zcela zasloužené. Nám nezbývá než se soustředit na další zápasy.

Břetislav Holouš5. 03.09. 12:00 1.FCV PŘEROV U14 - FK FOTBAL TŘINEC U14 2:1 (0:0)
Góly JUREČKA 2 - ŠTELBACKÝ

1. FC Viktorie Přerov : Fotbal Třinec 2:1 (0:0)

Branky: Jurečka 2x

Sestava: Žák - Keiling, Švirk, Večerka, Steffan - Lipták, Jakubec - Nádvorník, Hagan, Dolejší - Jurečka, střídání: Dorazilová, Dorazil, Janda, Rybka, Sedláček

     Po dvou těžkých utkáních, proti favorizovaným soupeřům, nás v sobotu konečně čekal zápas se soupeřem podobné kvality. Celý týden jsme pilovali defenzivní činnost, jež v minulých utkáních byla hodně na štíru. A vyplatilo se.

     Od první minuty to byl velmi vyrovnaný zápas. Oba týmy předváděly kvalitní hru založenou na dobré obraně a rychlém přechodu do útoku. Naše síla byla převážně v křídelních prostorech, ale bohužel, v předfinální fázi jsme všechny situace řešili špatně. Největší šanci v první půli měl Jurečka, jenž se ocitl tváří v tvář gólmanovi, ale jeho pokus o přehození skončil těsně vedle tyče.

     Na druhé straně se ani soupeř nedokázal prosadit až do zakončení a jeho jedinou velkou příležitost zlikvidoval, dnes výborný, Žák v bráně. První část hry tak skončila bez branek 0:0. Jaký to rozdíl oproti minulým zápasům a to i navzdory tomu, že jsme v prvním poločase vystřídali všechny hráče z lavičky

     Do druhé půle jsme vstoupili nejlépe jak jsme mohli. Dolejší, ve 43', vybojoval na naší polovině míč, dlouho se nerozpakoval a poslal průnikovou přihrávku mezi stopery na nabíhajícího Jurečku. Tuto situaci náš útočník vyřešil s daleko větším přehledem, než tu v první půli a vedli jsme 1:0. Za deset minut se situace opakovala. Tentokrát poslal Jurečku do solové akce Nádvorník, jenže gólman hostí byl na druhý pokus úspěšnější. V 64' se dostal Jurečka do třetí velké šance v této půli a počínal si stejně,, jako při první brance a vedli jsme dva nula.

     Hostující tým zapnul na plné obrátky a posledních patnáct minut jsme byli pod velkým tlakem. Zvláště poté co v 67' hosté snížili na 1:2. Byla to jedna z mála chyb, jichž jsme se dopustili. Další naše chyba byl faul, těsně před hranicí šestnácky. Museli jsme čelit trestnému kopu. Ten, bravurním zákrokem, lapil Žák a udržel naše šance na výhru. Když poté v další šanci hosté překopli bránu a rozhodčí odpískal konec utkání, mohl vytrysknout proud velké radosti. První vítězství stálo hodně sil, ale o to sladší bylo.

     Obrovská radost hlavně na straně trenérů. Opravdu jsme celý týden pracovali usilovně na tom, aby naše obrana nepůsobila jako den otevřených dveří. Myslím, že se nám to konečně podařilo. Dnes patří opravdu dík celému týmu. Všichni makali na 100% a nikomu se nedá nic vytknout. Samozřejmě, nějaké chyby tam opět byly, ale pořád se ještě učíme a chyby dělat budeme.

     Nerad v takovémto utkání chválím jednotlivce na úkor týmové práce, ale myslím, že dnes si absolutorium zasloužili oba křídelní hráči, Dolejší s Nádvorníkem, v útoku samozřejmě pak Jurečka a největší pochvalu zaslouží precizní Večerka v obraně a výborný Žák v bráně. Především to však byl velký týmový výkon a ještě jednou poděkování všem. Byl to sice opožděný, ale o to krásnější dárek k narozeninám.

Břetislav Holouš4. 27.08. 12:00 SK UNIČOV U14 - 1.FCV PŘEROV U14 10:5 (6:1)
Góly FILO 4, KONEČNÝ 2, ŠKOP 2, MIŠÁK, SYRŮČEK - DOLEJŠÍ 2, DORAZILOVÁ, MÁCOVÁ, JUREČKA

SK Uničov : 1.FC Viktorie Přerov 10:5 (6:1)

Branky: Dolejší 2x, Dorazilová, Mácová, Jurečka

Sestava: Žák - Steffan (15´ Hagan, 70´ Steffan), Švirk, Večerka, Keiling - Jakubec (54´Dorazil) - Dolejší, Lipták (65´ Mytnychuk), Jurečka, Nádvorník - Dorazilová (15´ Dorazil, 40´ Mácová)

     Další utkání se soupeřem, který byl loni nad naše síly, jsme sehráli v Uničově. Stejně jako minulý týden byl první poločas děs a hrůza. Vše, co si na šatně řekneme, je pohřbeno s hvizdem rozhodčího a na hřišti se chováme jako parta dobrovolných sebevrahů.

     Dnešní úvod jsme oproti minulému týdnu ještě vyšperkovali. První branka padla hned z rozehrávky. Prakticky jsme domácím sami založili postupný protiútok a čekali, jak to dopadne. No, dopadlo to gólem, 1:0. Ve 3´ minutě to už bylo 2:0, jedna průniková přihrávka a celá obrana v roli diváků. V 7´ to vypadalo, že by to mohlo jít. Večerka poslal do sprintu Nádvorníka přesným pasem, ten si pohrál s obráncem a vypálil. Střela se odrazila od břevna a dobíhající Dorazilová už měla snadnou práci, 2:1. Jenže. Už za minutu domácí hráč přehodil Žáka z malého vápna a bylo to 3:1. Pak už to šlo rovnou z kopce. Na konci první půle byl na ukazateli stav 6:1. Branky jsme mohli dát i my, bohužel Dorazilova střela skončila na břevně, Dolejšího tutovka na tyči a další střela Dorazila šla těsně mimo pravé konstrukce domácí svatyně. Je to škoda, zvláště vůči tomu, co se dělo ve druhé části.

     Do té vstoupili lépe sice domácí a po pěti minutách vstřelili sedmou branku, ale pak už hřiště patřilo nám. Kontrovali jsme již po pouhé minutě. Keiling si narazil s Nádvorníkem, poslal míč volnému Dolejšímu a snížili jsme na 7:2. Za čtyři minuty vybojoval Dolejší míč, poslal jej do vápna a tam ho do prázdné brány "uklízela" Mácová, 7:3. tato herní pasáž zcela patřila nám. Domácí neměli vůbec nic a v 55´ přišel dvojitý knockout. Nejdříve svého napadání využil Jurečka, obral domácí o balón, naběhl si do vápna a prostřelil gólmana, 4:7. Vzápětí ten samý hráč uvolnil Nádvorníka, jež předložil přesný pas Dolejšímu a byli jsme na dostřel, 7:5. To ještě ve velké šanci Nádvorník těsně minul domácí branku. Trochu jsme ještě zamíchali sestavou, ve snaze vyrovnat, ale přišel zbytečný faul, trestný kop a hlavička domácích na 8:5. To nás srazilo do kolen a bylo jasné, že dnes se žádný bod urvat nepovede. Domácí svou výhru ještě zpečetili dalšími dvěma brankami a bylo vymalováno, 10:5.

     Děláme chyby a to obrovské chyby a za ty se ve fotbale platí draze. Pořád ještě moc nechápeme a hlavně neumíme hrát vzadu. Tohle bude chtít asi spoustu času. Stále se necháme rozhodit, pak hrajeme vzadu 1/1, místo toho, aby zůstal jeden ze stoperů volný a nabral si hloubku. Záloha se místy vytrácí a obrana je tím pádem pod velkým tlakem. Chybí nám mezihra, nějak nechceme hrát a snažíme se jen nakopávat míče na naše křídla. Jak jsem říkal minule, bude to boj a další běh na dlouhou trať. Potěšilo mě, že se dnes neztratila ani naše dvě děvčata, obě daly branku a v mnohém předčily své chlapecké protějšky. Jen se ještě Elišce omluvám za to střídání. Udělali z toho takový paskvil, že jsem se v tom ztratil i já.

Břetislav Holouš3. 20.08. 12:00 1.FCV PŘEROV U14 - FK ŠUMPERK U14 0:11 (0:7)
Góly DOLEŽAL 3, BRÁZDA, BESSONOV, ŠALAMOUN, CHROMÝ 2, JURENKA, JANKŮ, OULEHLA

1.FC Viktorie Přerov : FK Šumperk  0:11 (0:7)

Sestava 1.FCV: Žák (40´ Kruták) - Keiling, Večerka, Švirk, Hagan - Dorazil (60´ Rybka) - Nádvorník, Jurečka, Rybka (30´ Jakubec), Dolejší (70´ Dorazilová) - Dorazilová (40´ Janda, 60´ Žák)

     První mistrovské utkání na velkém hřišti se nám moc nepovedlo. Hned na úvod se nám postavil do cesty jeden z favoritů této soutěže, Šumperk. Až moc bylo vidět, že nemáme natrénováno a takticky jsme , hlavně v první půli, působili jako hodně nepolíbení.

     Prvních pět minut to bylo spíš oboustranné oťukávání, ale pak začal kolotoč, ze kterého se nám pořádně zamotaly hlavy. V 6´ přišla první průniková přihrávka za obranu, stopeři si nenavázali hráče hostí a ten se, tváří v tvář Žákovi, nemýlil. Za pár minut následovala navlas stejná situace. Tentokrát ji hostující útočník řešil přihrávkou do vápna a souboj v něm měl jasný závěr, penalta a 0:2. Další branky soupeře nemá cenu ani popisovat. Stále stejný scénář, "průnikovka" za obranu, volný nabíhající hráč a buď gól z přímé střely nebo po dorážce do prázdné brány. Absolutně jsme nestíhali. Píšťalka byla vysvobozením. Průběžný stav po první půli 0:7.

     V poločasové pauze nemělo smysl zvyšovat hlas, bylo by to k ničemu. Přestávku jsme věnovali výtvarné výchově plné nákresů a vysvětlování. Bránění půlící čáry v osmi lidech v lajně, což jsme, bůh ví proč, praktikovali v prvním dějství, byla totiž totální sebevražda. Na podruhé jsme to snad pochopili. Alespoň to tak na hřišti vypadalo. Pomohlo tomu možná i posunutí Jakubce na "šestku" a vytažení Dorazila a Jurečky výš do zálohy.

     Od začátku druhé půle jsme se snažili hrát víc "nahoře" a soupeř měl najednou méně místa i času. Vzadu se pak ofsajdová linie hlídala ve čtyřech lidech lépe, než před tím v osmi. Ojedinělé výpady hostí tak většinou skončily v ofsajdové pasti nebo si je už defenzíva pohlídala. Překvapivě i Kruták hrál víc "nahoře", než před ním Žák. Najednou jsme zjistili, že se dá hrát i víc směrem dopředu a přicházely i první náznaky šancí. Bohužel, jsme je nedokázali dotáhnout do konce díky nepřesnostem, či nedůrazu v osobních soubojích. Patnáct minut jsme drželi se soupeřem ale krok. Pak přišla zbytečná přihrávka přes kříž, již zachytil útočník hostí a byl z toho osmý gól v naší síti.

     Dalších deset minut byla hra opět relativně vyrovnaná. Dokonce se nám podařilo ohrozit bránu, jenže Večerkova střela z dálky skončila na břevně. V 68´ přišla série našich chyb, jež vyústila ve volného hráče na penaltovém puntíku a stav byl již 0:9. Poté jsme si nachystali svoji největší šanci. Nádvorník zatáhl míč do vápna, přesně našel zcela osamocenou Dorazilovou, jenže střela se jí nepovedla a skončila v náručí gólmana. Škoda. Posledních pět minut už jsme šlapali vodu a soupeř toho využil ke vstřelení dalších dvou branek. Konečný rezultát byl hodně krutý, ale zcela zasloužený, 0:11. Dnes to bylo opravdu hodně málo, co jsme předvedli a hlavně první půle byla katastrofální. Jediné pozitivum je zlepšení ve druhé části a to, že jsme vydrželi až do konce a nezabalili to.

     Co k tomu říci? Nechci se opakovat, ale musím. Na soustředění nás je sedmnáct a pak čtrnáct dní trénujeme v polovičním počtu. Takhle to prostě nejde a nebude to fungovat. trpí tím všichni a hlavně ti, co chodí pravidelně. Výsledek je pak vidět na hřišti. Prázdniny končí a doufám, že už na trénink budou chodit všichni a pravidelně. I tak to bude hodně těžké a čeká nás spousta práce jako loni. Stále jsme pozadu a pořád doháníme. Podzim tomu budeme muset obětovat, abychom byli aspoň na jaře silnější a konkurence schopnější. Čeká nás jen pot a dřina.

Břetislav Holouš