Výsledky - hodnocení

13. 10.11. 12:00 ŠUMPERK U14 - 1. FCV U14 2:3 (0:3)
Góly VANŠK 2 - VÁLEČEK 2, KOSEK
 
     Sestava Přerova: Dressler - Smékal, Jakubec, Neuman, Kratochvíl (53. Vaculík) - Horák - Sedláček (51. Leitner), Kosek, Váleček, Vojtášek M. (69. Spilka) - Koller. Trenér: Chuda.
 
     První poločas jsme odehráli ve velmi dobrém tempu a drželi jsme přesně stanovenou taktiku. V prvních šancích se objevil Koller a Váleček, bohužel neuspěli. V 8. minutě se však k odraženému míči dostal Kosek a krásnou střelou otevřel skóre - 0:1. Poté každý chvilku tahal pilku. My mohli navýšit skóre po dalších pěkných akcích, ale podařilo se to až Válečkovi, který trefil náramně a vedli jsme 0:2. O chvíli později tentýž hráč potrestal chybu v rozehrávce domácích a tentokrát levou nohou vstřelil svou druhou branku v utkání - 0:3. První poločas jsme tak jasně ovládli. Tak jsem kluky o přestávce pochválil a to byla chyba. Ve 43. a poté ve 44. minutě jsme vyklidili pozice a soupeř úplně totožně vstřelil dvě branky - 2:3 a drama bylo na světě. Poté postupoval sám na bránu Sedláček, bohužel neproměnil. Ve stejné situaci se poté objevil Vaculík, také neproměnil. Poté Kosek krásně vysunul Leitnera, ten ve 100% šanci také nedal. Koller následně trefil břevno a i když to vypadalo, že se míc odrazil do brány, nebylo tomu tak. Poté měl ještě velkou šanci Vojtášek, nicméně byl atakovaný soupeřem a tak jeho střela v bráně neskončila. A nám začala docházet těžkost okamžiku. 4 minuty před koncem jsme propadli v bránění a domácí útočník postupoval na Dresslera úplně sám, ten mu však výborně zmenšil úhel a jeho šanci výborně zlikvidoval. Slavíme tak těsné, ale o to důležitější vítězství 2:3.
 
     V posledním podzimním utkání jsme korunovali náš vzestup. 12 bodů je pro nás velkým úspěchem. V tomto utkání jsme předvedli velmi slušný výkon. Hlavně první poločas byl perfektní. V tom druhém jsme také měli spoustu šancí, ale soupeř začal být také velmi nebezpečný. Dnes svým výkonem nad ostatními vyčnívali Dressler, Jakubec, Váleček a Koller.
 

David Chuda12. 02.11. 10:00 1. FCV U14 - BÍLOVEC U14 4:2 (1:1)
Góly VÁLEČEK 2, NEUMANN, KOSEK - TOMŠÍK 2
Sestava 1. FCV: Dressler - Smékal, Neuman, Jakubec, Sedláček (58. Letiner) - Horák - Řezníček, Váleček, Kosek, Vojtášek M. - Koller (69. Spilka). Trenéři: Chuda, Holouš.
 
Utkání podzimu. To pro nás byl souboj posledního s předposledním. Po posledních místech v soutěžích U12 a U13 jsme si s klukama dali jasný cíl - letos poslední neskončíme a klíč k tomuto úspěchu byl jasný. Porazit v sobotu Bílovec a odskočit mu již na rozdíl 9 bodů. Celý první poločas se hrál relativně vyrovnaný fotbal, ve kterém jsme byli dle mého názoru o malinko lepší. Do vedení se dostal Bílovec, kdy hostující hráč číslo 7 vyšachoval oba naše stopery a podél Dresslera otevřel skóre. My jsme se naštěstí nezhroutili a vytvářeli jsme si dostatek šancí. Jednu z nich využil po centru Vojtáška Koller a bylo srovnáno - 1:1. Do konce poločasu se hrál běhavý a bojovný fotbal, na který se dalo docela dobře koukat.
 
Vstup do druhého poločasu nám vyšel náramně. Soupeře jsme dvacet minut drtili a vůbec ho nepustili z obrany. Vytvářeli jsme si velké šance a světe div se, také jsme některé z nich proměnili. K velmi dobrému výkonu se po delší době probral Řezníček, který se chopil taktovky a režíroval náš velký tlak. Právě Řezníček našel v jasné pozici Válečka a ten se nemýlil - 2:1. Ve 48. minutě nádherně napřáhl z 25 metrů Kosek a stav byl 3:1. V 60. minutě splnil Váleček co mi v pátek slíbil a skóroval podruhé v utkání. Vypadalo to, že je hotovo. Ale to bychom nebyli my, abychom 13 minut před koncem nevrátili soupeře do hry - 4:2. Posledních 13 minut bylo z naší strany velmi nervózních a můžeme být rádi, že nás soupeř nepotrestal ještě více. Musím poděkovat trenéru Holoušovi, který posledních pět minut vzal za mě, jelikož jsem musel odjet plnit povinnosti s A týmem. Břeťa kluky dovedl k tolik chtěnému vítězství.
 
Cíl splněn! Máme 9 bodů a v posledním kole se můžeme v přímém souboji o 8. místo poměřit s Šumperkem. Na klucích se mi líbilo, že otočili nepříznivý stav. Velká radost při vstřelených brankách jasně demonstrovala, jak moc jsme chtěli vyhrát. Přeji si, aby nás tato výhra nabudila na poslední kolo, kde určitě nepojedeme s poraženeckou náladou. Za dnešek klobouk dolů.
 
David Chuda


7. 30.10. 18:00 VAL. MEZIŘÍČÍ U14 - 1. FCV U14 6:1 (4:0)
Góly MAREK 3, ONDŘEJ, ZEDEK, SEDLÁK - VOJTÁŠEK
 
Sestava 1. FCV: Dressler - Leitner (41. Kosek), Neuman, Jakubec, Koutný (41. Škuta) - Sedláček (41. Koller) - Řezníček, Váleček (58. Vojtášek O.), Spilka (41. Horák) - Smékal. Trenér: Chuda
 
V mrazivý středeční večer jsme dohrávali odložené kolo se soupeřem, který je všech dovednostech daleko dál než my. Podle toho to také vypadalo. Přestože jsme bojovali a dle mého názoru jsme nic nevypustili, tak nás soupeř v prvním poločase převálcoval. Dlouho jsme drželi přijatelný výsledek 2:0, ale v závěru poločasu jsme bohužel ještě dvakrát kapitulovali. Ve druhé půli se hra aspoň trochu vyrovnala a začali jsme být nebezpeční i my. Trochu šťastně se prosadil Milan Vojtášek a tím korigoval na 5:1. Tenisová hala sousedící s fotbalovým areálem jako by nám chtěla naznačit, že utkání má skončit tenisovým výsledkem a tak to nakonec také dopadlo - 6:1 pro domácí. Dnes nebylo bohužel o čem.
 
Věděl jsem, že nás v sobotu čeká klíčové utkání podzimu proti Bílovci a tak jsme se snažili rozložit síly na co nejvíce hráčů. Bohužel nám soupeř opět ukázal, kolik práce je stále ještě před námi. Pryč jsou ty časy, kdy jsme v žákovské divizi hráli o titul. Hubená léta jsou tady a my se budeme muset radovat z každého uhraného bodu. Tím více se musíme soustředit na svou práci a chlapcům předat co nejvíce fotbalových dovedností, abychom je dostali na maximum jejich možností, i když ty třeba nejsou tak vysoko jako u starších ročníků. Velmi pozitivní pro mě je to, že když máme den, tak jsme schopni potrápit i tyto soupeře. Dnes to nebyl úplný propadák, ale mělo to být určitě lepší.
 

David Chuda11. 26.10. 12:00 HLUČÍN U14 - 1. FCV U14 9:1 (6:0)
Góly ZAJÍC 3, TOMEČEK 2, KWAŠNÝ 2, KOTÍK, PLAŠEK - VOJTÁŠEK
     Sestava 1. FCV: Vojtášek O. (41. Dressler) - Leitner, Neuman (41. Sedláček), Jakubec, Kratochvíl - Kosek - Horák (41. Spilka), Váleček, Dressler, Řezníček - Koller (23. Smékal). Trenéři: Chuda, Leitner.
 
     Dnes jsme podali otřesný výkon po všech stránkách. Jeden z největších výbuchů co jsem u kluků. Přitom ze začátku utkání tomu nic nenasvědčovalo, hrálo se naprosto vyrovnaně. My své šance nevyužili, soupeř ano a ostuda byla na světě. Od stavu 3:0 pro Hlučín jsme přestali běhat, hráli jsme bez nápadu a bez nasazení. Hádali jsme se a vyloženě jsme utkání odchodili. Na takový výkon nejsem vůbec zvědavý, bylo to marnění času trenérů, rodičů a konec konců i hráčů. Celkové skóre 9:1 je tak naší společnou ostudou a to jsem si po minulých slušných výkonech myslel, jak jsme se posunuli vpřed. Tohle byla tvrdá rána a návrat zpět do reality. V příštím utkání máme hodně co napravovat a to nás čeká velmi dobré Valašské Meziříčí.

David Chuda10. 19.10. 12:00 UNIČOV U14 - 1. FCV U14 3:1 (0:1)
Góly SUCHÁNEK, KNYBEL, LAŠÁK - KOLLER
     Sestava 1. FCV: Vojtášek O. (41. Dressler) - Smékal, Neuman, Jakubec, Leitner Adam (41. Kratochvíl) - Horák - Řezníček (70. Spilka), Kosek, Váleček, Dressler (41. Vojtášek M.) - Koller (53. Sedláček). Trenéři: Chuda, Leitner Marcel.
 
     Výborný vstup do utkání, kdy jsme domácí drželi na jejich polovině. Hráli jsme slušně do kombinace a chodili jsme i do brejkových situací. První sporná situace - Řezníček běží z boku sám na bránu, je faulovaný, rozhodčí má již píšťalku v ústech, aby si vše pak rozmyslel a hrálo se dál. Naštěstí nás to nepoložilo a jeden z našich rychlých útoků vyšel, když si Řezníček udělal prostor a krásnou přihrávkou vybídl do úniku Kollera, ten svou šanci proměnil a vedli jsme 0:1. V další šanci bohužel neuspěl Váleček. Následně mířil těsně mimo Kosek. Postupně se hra vyrovnávala a do hry se pomalu dostávali i domácí.
     Ve druhém poločase se karta úplně obrátila. Máme snad strach o vítězství? Jinak nerozumím tomu, proč jsme přestali kombinovat. Naše hra nesnesla přísnější měřítko a soupeř do nás bušil. V 52. minutě byl za svou aktivitu odměněn a bylo to 1:1. Oba týmy chtěly vyhrát, v 60. minutě se znovu probíjel do šance Řezníček, když přišla kosa, kterou slyšeli všichni aktéři tohoto utkání i diváci. Rozhodčí se opět pouze otočil a nechal pokračovat ve hře, což vzbudilo spoustu emocí. Vážně nerozumím tomu, že se tohle děje v utkání mládeže. V soutěžích mužů se píská každá hloupost a tady dvě jasné penalty odpuštěny a ve finále mi to přišlo jako výsměch všem z Přerova. Běžela 77. minuta, Vojtášek po krásném sólu centruje před bránu kde ve vyložené šanci bohužel neuspěli Váleček a Spilka. Hra se přelila před naši bránu a dvě minuty před koncem po rohovém kopu došlo ke skrumáži a jak jsem správně poznamenal deset minut před tím, že tohle utkání 1:1 neskončí, tak se taky stalo. - 2:1 pro domácí a zhroucení se našich nadějí. V zoufalém posledním útoku se nám nezadařilo a Uničov v nastavení dal svému vítězství pojistku.
     Každá mince má dvě strany - první je, že si za to můžeme sami. Kdybychom hráli po celý zápas jako v první půli, tak vyhrajeme. Otázka je, zda druhé poločasy nezvládáme díky psychice nebo kondici? My byli lepší v první půli a Uničov ve druhé. Druhá strana mince, pokud již v U14 přehlédne rozhodčí 2 pokutové kopy, tak můžu kluky uklidňovat 100x za minutu a nepovede se mi to. Beru to jako záměrné poškození našeho týmu, které se mi bohužel na hřišti číslo 2 v Uničově nestalo poprvé. Vlastně jsem tam vyhrál pouze jednou za celou svou kariéru hráčskou i trenérskou. Zajímalo by mě, jestli se někdy dočkám podobné křivdy i v náš prospěch? Zatím jde vše proti nám. Tahle prohra bolí, protože kluci se objektivně velmi rychle zlepšují a tyto soupeře jsme již dohnali. Za svou trenérskou kariéru jsem zažil spoustu, ale v kategorii U14, kde se nepadá a nepostupuje, a oba týmy jsou v šedém středu tabulky, neudělat ani jedno střídání a nechat 5 chlapců pouze na lavičce, to bude možná ten důvod, proč někteří kluci končí s fotbalem předčasně. Smutné je, že takových soupeřů máme v divizi více. Mně osobně by bylo trapně nechat hráče, který trénuje 4x týdně sedět celý zápas.

David Chuda9. 12.10. 12:00 TŘINEC U14 - 1. FCV U14 8:2 (3:2)
Góly branky Přerova KOLLER, KOSEK penalta

     Sestava 1. FCV: Dressler - Smékal, Jakubec, Neuman (54. Leitner Adam), Kratochvíl (54. Spilka) - Horák - Řezníček, Kosek, Váleček, Sedláček - Koller. Trenéři: Chuda, Leitner Marcel

     Věděli jsme, že nás čeká utkání se skvělým soupeřem, vždyť Třinec v minulém roce zvítězil v severní skupině žákovské ligy U13 a ve svém týmu má velký počet hráčů, kteří jsou v akademii. Přesto jsme do utkání vstoupili nebojácně a aktivně. S domácími jsme si troufli na naprosto otevřenou partii. Často jsem byl velmi mile překvapen, čeho jsou kluci schopni. I přes náš výborný výkon jsme prohrávali 3:0 a já si říkal, že třetí gól nás určitě zlomí - naštěstí se tak nestalo a náš výkon v první půli gradoval. Po faulu na Koska zahrával Váleček standardní situaci, trefil břevno, z dorážky nás poté rozradostnil Koller. O pár minut později znovu spolupráce Koska s Válečkem, který byl faulovaný a kopala se penalta, kterou Kosek proměnil - 3:2. Byli jsme v euforii, kterou umocnila další rána Řezníčka, která bohužel skončila pouze na břevně a to bylo v prvním poločase bohužel vše. Ve druhém poločase jsme postupně odcházeli a i když jsme s vypětím všech sil drželi stav 3:2, tak v minutě 55. jsme kapitulovali a to tak, že rovnou dvakrát krátce za sebou. I tak jsme utkání nezabalili, Jakubcova rána opět skončila na tyči. Jasný faul na Řezníčka v pokutovém území zůstal k údivu všech (i domácích) nepotrestán. To bylo od nás vše, závěr utkání jsme nezvládli. Přestali jsme výborným domácím stačit a ti tak upravili skóre až na nelichotivých 8:2.
     Po utkání s Baníkem jsme tentokrát ve výborné hře vydrželi pouze poločas. V Třinci odvedli a stále odvádějí s tímto ročníkem skvělou práci a pro nás by tohle mělo být zrcadlo v tom, jaké chceme vychovávat hráče. I přes vysokou prohru se ve mě mísí smíšené pocity, protože výkon zejména v prvním poločase byl velmi slušný a určitě by stačil na všechny ostatní soupeře v soutěži vyjma Baníku a Třince.

David Chuda8. 06.10. 12:00 1. FCV U14 - BANÍK OSTRAVA U14 1:2 (1:1)
Góly ŘEZNÍČEK - PIRA 2

 

     Sestava 1. FCV: Vojtášek O. - Smékal (67. Leitner), Neuman, Jakubec, Kratochvíl (55. Sedláček) - Horák (55. Koutný) - Řezníček, Kosek (67. Palotáš), Dressler, Vojtášek M. (73. Marák) - Koller (71. Spilka). Trenéři: Chuda, Leitner.

     Věděli jsme, že nás čeká extrémně těžké utkání proti soupeři, který zatím všem ostatním naložil brankové příděly. Do utkání jsme vstoupili s respektem a soupeř nás od začátku přehrával, ale my dnes působili velmi bojovným dojmem a soupeře jsme rychle a velmi dobře dostupovali. Baníkovci kontrolovali hru na míči, ale do vyložených šancí se dostávali sporadicky. Jednu takovou využili v 10. minutě - 0:1. Otázkou bylo, zda nás tato branka nerozloží, což se naštěstí nestalo. My se postupně osmělovali a ve 25. minutě po vysunutí Koska postupoval Koller sám na brankáře, bohužel těsně minul. Chuť jsme si spravili v minutě 37. kdy po krásné akci Kratochvíla, Koska, Vojtáška M. byl vysunut Koller, který se svou rychlostí zbavil všech obránců a připravil ideální pozici pro Řezníčka, který se kličkou zbavil brankáře Baníku a střelou do prázdné brány vyrovnal na 1:1. A tak skončil poločas tímto senzačním výsledkem.

     Ve druhé půli jsme očekávali drtivý tlak Baníku, ale malí bojovníci z Přerova se nenechali vůbec zahanbit a kdo ví, jak by utkání dopadlo, kdyby nejprve Jakubcova pumelice neskončila na břevnu a kdyby poté Koller využil výborně zahraného rohového kopu. Bohužel se nestalo a my pak objektivně museli děkovat Vojtáškovi i všem svatým, že soupeř neskóroval. Když už to začínalo vypadat na dělbu bodů, tak jsme propadli ve středu hřiště, Baník nás potrestal z rychlého protiútoku a my tak bohužel prohrávali 1:2. I přes enormní snahu jsme již nedokázali vyrovnat.

     Soupeř byl dnes lepší, to musíme uznat. Ale výkon Viktorky mě nadchnul. Viděli jsme skvělý, bojovný, takticky vyzrálý výkon, kdy jsme výborného soupeře dlouho drželi na uzdě. Za dnešní hru posílám velkou pochvalu a přál bych si, abychom takovéto party hráli častěji. Klobouk dolů. Dneškem jste si tu Anglii opravdu zasloužili a pojedeme ve velmi dobré náladě.

David Chuda6. 22.09. 12:00 1. FCV U14 - VSETÍN U14 3:5 (1:3)
Góly KOLLER 2, VÁLEČEK - MIKLÁŠ 3, LECKÉŠI 2
 
     Sestava 1. FCV: Vojtášek O. - Dressler, Jakubec, Neuman, Leitner (41. Kratochvíl) - Horák - Kosek (60. Sedláček), Váleček, Spilka (41. Vaculík), Vojtášek M. - Koller. Trenéři: Chuda, Leitner.
 
     Dnes přijel kvalitní soupeř, my mu bohužel svou hrou úlohu ulehčili. První branku jsme inkasovali po totálním nedůrazu v pokutovém území. Pak jsme po ojedinělé akci Kollerem vyrovnali na 1:1. Ani to nás ovšem nedostalo do zápasu a hosté do poločasu vstřelili dvě branky. Oběma se však dalo předejít. Ve druhém poločase se hra relativně vyrovnala a šance byly na obou stranách. V posledních 10 minutách jsme konečně přepnuli na vyšší level a začali se dít věci. Nejdříve se krásně prosadil Váleček a po něm také hezky Koller a soupeř notně znervózněl. Bohužel další dvě tutovky jsme neproměnili a tak utkání skončilo 3:5. Je třeba uznat, že zaslouženě.
 
     Nestačí hrát skvěle pouze 10 minut. Kdybychom od začátku hráli s takovým zápalem, tak jsme se mohli rovnat i tomuto dobrému soupeři. Už nás beru jako vyspělejší tým oproti mladším žákům a tak nemohu být s prohrou 3:5 spokojený. Dříve bych tento výsledek bral všema deseti. Skončilo období přijatelných soupeřů a po volném víkendu nás čekají dva bonbonky v podobě Baníku Ostrava a Třince. Tyto dva týmy jsou v soutěži jasně nejlepší a pro nás to bude velká výzva jim čelit. Přeji si, abychom v těchto utkáních bojovali co to půjde a porvali se o co nejlepší výsledek.
 

David Chuda5. 15.09. 10:00 HRANICE U14 - 1. FCV U14 5:0 (0:0)
Góly
 
      Sestava 1. FCV: Vojtášek O. - Smékal (58. Vaculík), Jakubec, Neuman (58. Leitner), Kratochvíl (41. Vojtášek M.) - Horák - Řezníček (66. Marák), Váleček, Kosek, Dressler - Koller. Trenéři: Chuda, Leitner. 
 

     Soupeř měl o motivaci postaráno. Hleděl na nás ze spodku tabulky. Chtěl získat první body. My v první půli předvedli velmi dobrý výkon a měli jsme nespočet tutových šancí. Sami na bránu šli postupně snad všichni naši útoční hráči, někteří dokonce čtyřikrát. Hranice byly pod tlakem a hrozily převážně ze standardních situací. Po jedné z nich nastřelily břevno. 

     Ve druhém poločase šel bohužel fotbal stranou. Emoce převážily nad hrou. My se po prvním inkasovaném gólu zhroutili a předvedli jsme velmi špatný výkon, kdy nás soupeř trestal do otevřené obrany. Spíš se však nehrálo, než hrálo. Co se dělo na tribuně mě dost překvapuje. Taková atmosféra nebývá ani na utkáních mužů. Otázkou je proč se neustále přilévá olej do ohně. Tohle vše se pak přenáší do hry a nálady chlapců, kteří pak spolu válčí, místo toho, aby hráli fotbal. 
 
     Další věc, kterou nechápu je to, že trenér mládežnického mančaftu zveřejní na instagramu foto s vítězstvím a k Přerovu přidá smajlíka prasete. To se pak můžeme o fotbalové kultuře v ČR bavit donekonečna a bude stále taková, jaká je. Těžko se mi drží kluci nastaveni na fotbal, když se kolem dějí takové věci. Některým fanouškům SK bych rád vzkázal, aby nechali vedení týmu Přerova nám trenérům. Vím, že se Vám blbě kouše, že už nás neválcujete. 

     Za druhý poločas jsme si dnes body nezasloužily a tak zůstaly v Hranicích. Přeji si, aby jarní odvety proběhly ve fotbalovém duchu a v mnohem lepší atmosféře vzájemného respektu a tolerance. 

David Chuda4. 08.09. 12:00 1. FCV U14 - ŠUMPERK U14 6:2 (2:2)
Góly KOSEK 2, VÁLEČEK, HORÁK, LEITNER. MARÁK
Sestava 1. FCV: Vojtášek O. - Smékal (59. Leitner), Jakubec, Neuman, Vaculík (41. Kratochvíl) - Horák - Řezníček, Váleček (52. Dressler), Kosek, Vojtášek M. (59. Spilka) - Koller (68. Marák). Trenéři: Chuda, Leitner.
 
Po vytoužené výhře v Bílovci přijel soupeř, který nás v malých formách fotbalu vždy řádně vycvičil. Výsledky o 10 a více bohužel nebyly vyjimkou. Přesto jsme doufali, že jsme se posunuli a soupeř by nám nemusel naložit tolik. Tajně jsme pokukovali po bodech. Získané seběvědomí v Bílovci nám zůstalo i v úvodu utkání. Sevřeli jsme Šumperk na jeho polovině a vytvářeli si mnoho střeleckých příležitostí. Tempo utkání bylo vysoké a prodali jsme, co máme naběháno. Jako první udeřil po pěkné akci Kollera se Smékalem Váleček a rozjásal rodiče na tribuně - 1:0. Již ve 13. minutě zahrával rohový kop Kosek a nejdůraznější byl Horák - 2:0. Poté si pro změnu hosté vzpomněli, že i oni umí hrát fotbal. Od 15. do 30. minuty byli na hřišti lepším týmem a ze svých 4 velkých šancí hned dvě proměnili - 2:2. Náš tým to nepoložilo a posledních 10 minut prvního dějství bylo opět našich. Po velkém tlaku a několika spálených šancí nám vrátil vedení pěknou střelou Kosek - 3:2.
 
Ve druhém poločase se naplno projevila skutečnost, že Šumperk přijel v 11 lidech. My jsme absolutně ovládli dění na hrací ploše a vytvářeli jsme si množství šancí. Na 4:2 nám dal klid opět Kosek, který předvedl velmi dobrý výkon. A pak přišly momenty svátečních střelců. Po nádherné akci několika hráčů běžel sám na bránu Leitner, přehodil hostujícího brankáře a nasadil tak Šumperku rukavici - 5:2. A euforii ze vstřelené branky si užil i Marák, když si zlepšil náladu po odchytaném zápase za U15. Utkání se dohrávalo v naší režii i proto, že jeden ze soupeřů odjel do Olomouce na zápas století a my tak dohrávali v přesile. Konečný výsledek 6:2 je však naprosto zasloužený.
 
Je to zatím naše největší vítězství. Mám z něj velkou radost. Stejně jako hráči a rodiče, když jsem viděl s jakým zápalem a nasazením jsme hráli a slavili branky, tak mě to hodně potěšilo a posílilo do další práce. Zůstaňme však nohama na zemi, stále patříme k nejslabším týmům v rámci SpSM v tomto ročníku a dvě výhry na tom určtiě zatím nic nemění.  Pozitivní však je, že na derby do Hranic pojedeme se zdravým sebevědomím, zdviženou hlavou a určitě neprodáme kůži lacino. Za výkon proti Šumperku posílám všem velmi kladné hodnocení. Potěšil výkon brankáře, stoperů, krajních obránců, štítového záložníka, ofenzivních střeďáků, křídel i hroťáka. Jen tak dál.
 
David Chuda


3. 31.08. 12:00 BÍLOVEC U14 - 1. FCV U14 2:3 (0:3)
Góly NERAD, ŠVAGERA - VOJTÁŠEK MILAN 2, KOSEK
 
     Sestava 1. FCV: Vojtášek Ondřej - Smékal (65. Spilka), Jakubec, Sedláček, Kratochvíl (41. Vaculík) - Horák - Řezníček, Váleček, Kosek (41. Neuman), Vojtášek Milan (73. Marák) - Koller (55. Leitner Adam). Trenéři: Chuda, Leitner Marcel
 
      Po povedeném vystoupení proti Hlučínu jsme doufali, že navážeme podobným způsobem i v Bílovci. Bohužel, první poločas byl plný obrovských taktických chyb z obou stran. Bylo jen otázkou času, která obrana (obranná fáze = všech 11 hráčů) kapituluje první. Na klucích byla vidět velká snaha, protože cítili, že dnes nejsou body tak daleko v nedohlednu jako obvykle. Měli jsme štěstí, přestože jsme na hřišti působili dojmem, že nevíme kde máme stát popřípadě běhat, tak jsme udeřili jako první. Kosek svou první povedenou přihrávkou poslal do úniku Vojtáška, který otevřel skóre - 0:1. To vše ve 26. minutě. O deset minut později akce jako přes kopírák, Kosek ze středu hřiště vybízí ke skórování znovu Milana Vojtáška a ten se opět nemýlil - 0:2. Čtvrthodinu hrůzy pro Bílovec završil sám Kosek, který skóroval přímo z rohového kopu - 0:3.
 
     Ve druhém poločase se hra oboustraně zvedla. Na hrací ploše se bojovalo o každý metr, my bohužel soupeře posadili na koně, když pro mě nepochopitelně ztratíme míč na polovině hřiště a nejsme schopni zakřižovat útočníka domácích - 1:3. To vlilo novou krev Bílovci a začal být na hřišti lepším týmem. I tak jsme ovšem měli spoustu šancí na skórování. Někteří hráči odcházeli kondičně a měli být vystřídáni, protože docházelo k přečislování ve středu pole a domácí nás tak zavřeli do zámku a na naše obránce se valil jeden útok za druhým, kterým chlapci vzadu statečně odolávali. I tak jsme ale v 65. minutě po další sérii nedůrazů inkasovali po pěkné střele ze střední vzdálenosti a 15 minut do konce to bylo najednou jen o gól. Velký tlak v závěru jsme ustáli a připsali jsme si tak první tři body v letošní sezóně. Strašák jménem 0 nás tedy opustil již ve 3. zápase.
 
     Paradoxně druhý poločas přinesl lepší fotbal než ten první. I když jsme v závěru toho prvního dali, řekl bych, velmi pěkné tři branky. Někteří hráči dnes úplně zapomněli na jakoukoliv taktiku a na hřišti nedodržovali v obranné fázi správné postavení, díky čemuž jsme buďto inkasovali nebo byli dlouho pod tlakem. Nejvíc jako trenér nemám rád, když někdo hraje pouze dopředu a čeká až ostatní ubrání. Takových hráčů jsme dnes pár ve druhém poločase na place měli a takhle to opravdu nejde. Naopak směrem dopředu jsme si vypracovali hodně šancí, což je na pochvalu. Po závěrečném hvizdu byla velká euforie a z celého zápasu si budu nejvíce pamatovat, jak obrovskou měli kluci radost. Je to jedno z mála vítězství, o to více si jej budeme pamatovat. Výkon na jedničku určitě nebyl, ale i tak musím kluky pochválit za velkou vůli po vítězství. Díky!
 

David Chuda2. 25.08. 15:00 1. FCV U14 - HLUČÍN U14 1:2 (1:1)
Góly VÁLEČEK - ZAJÍC, HABR
     Sestava 1. FCV: Vojtášek O. - Smékal, Jakubec, Dressler, Řezníček - Sedláček (64. Leitner) - Neuman (41. Kosek), Horák (41. Kratochvíl), Váleček (67. Marák), Vojtášek M. (64. Spilka) - Koller (53. Vaculík). Trenéři: Chuda, Leitner.
 
Do utkání proti favorizovanému Hlučínu jsme vstoupili bojácně a v 5. minutě jsme inkasovali. Do všech soubojů jsme chodili nedůrazně a na hřišti jsme nepůsobili vůbec dobře. Od 15. do 30. minuty se v nás však něco zlomilo. Najednou se nám povedla hezká útočná akce, kdy Milan Vojtášek a Koller připravili únik pro Válečka, který si s ním poradil na výbornou - 1:1. Do konce poločasu nás pak podržel Ondra Vojtášek v bráně, který chytil 3 velké šance Hlučína. Kluci toho měli ve velkém dusnu dost, ale odměnou jim byl velmi solidní výsledek.
 
Ve druhém poločase se hra ještě více vyrovnala a na hřišti jsme sledovali boj o každý metr. Hlučín byl sice lepší na míči, ale my mu nedávali nic zadarmo a soupeř si již tolik šancí nevytvořil. U nás velká škoda, že po nádherné akci Řezníčka s Válečkem trefil druhý jmenovaný jen tyč. Ke konci utkání nás soupeř dostával pod čím dál větší tlak a z toho se rodily chyby. Ta rozhodující přišla 3 minuty před koncem, kdy jsme ztratili míč, nestihli se vrátit do obranného postavení a hosté pěknou kombinací doběhli až k našemu brankáři, kterému nedali šanci - 1:2. I přes závěrečnou snahu jsme se již do šance nedostali.
 
Dnes jsme předvedli mnohem lepší výkon než minulý týden. Oddechl jsem si, protože jsem si myslel, že budeme v soutěži na ostudu. Ale když jsme dnes viděl chlapce z Hlučína, že jsme jim to opravdu velmi znepříjemnili a že se báli o výsledek do posledního hvizdu, tak z toho mám radost. Pokud budeme hrát takhle každý týden, určitě neskončíme poslední. Záleží to pouze a jen na nás. Za dnešní bojovnost a občasný záblesky fotbalovosti kluky chválím.
 
David Chuda


--2. 24.08. 16:30 1. FCV U13 - OPAVA U13 3:10 (text:)
Góly branky Přerova HOLÝ 2, JAICHOVÁ
Třetiny: 2:4, 0:2, 1:4.
V sobotu 24.8.2019 nás čekal na domácím hřišti další těžký soupeř, který nám na jaře udělil velmi tvrdou lekci, Opava.
Zápas jsme začali nebojácně a se soupeřem jsme drželi tempo, první třetina byla herně vyrovnaná. Soupeř se ujal v 6. minutě vedení přízemní střelou k tyči , na které jsme dokázali v 9. minutě odpovědět. Škuta přešel přes střed hřiště až na soupeřovu půlku a nahrál míč volnému spoluhráči před brankou a skóre bylo 1:1, autorem gólu byl Holý. V 10. minutě jsme opět prohrávali, ale ne dlouho. Ve 14. minutě jsme kopali roh a důraz Jaichové před brankou soupeře byl odměněn vyrovnávající brankou. Do konce třetiny jsme ještě obdrželi dvě branky, na které už jsme bohužel nedokázali odpovědět.
Ve druhé třetině se gólově prosadili jen hosté. V 38. minutě z dorážky po střele a ve 40. minutě, kdy útočník soupeře prošel přes všechny naše bránící hráče i brankáře.
Ve třetí třetině, v 68. minutě potrestal nedorozumění v obraně hostů Holý a snížil na 3:6. Konec utkání nám bohužel nevyšel a v rozmezí šesti minut, 84. až 90. minuta, jsme obdrželi 4 branky.
Hráči bojovali celý zápas a zaslouží pochvalu. 
 
Vít Koplík
 


1. 18.08. 17:00 1. FCV U14 - UNIČOV U14 2:8 (1:3)
Góly branky Přerova KOLLER, HORÁK
     Sestava 1. FCV: Vojtášek Ondřej - Smékal (41. Kosek), Leitner (41. Horák), Dressler, Vaculík (57. Spilka) - Sedláček - Řezníček, Neuman, Váleček, Vojtášek Milan - Koller (57. Marák). Trenéři: Chuda, Leitner.
 
     Od 1. mistrovského utkání jsem očekával od nás úplně jiný přístup a chuť do hry. To vše mělo být znásobeno tím, že měl přijet soupeř, kterého už jsme jednou dokázali porazit. Bohužel realita byla jiná. Moji chlapci se od prvního inkasovaného gólu zhroutili. Soupeř si začal věřit a trestal naše triviální chyby. Moji chlapci se bojí hrát na míči a nemají dostatečnou kvalitu, aby soupeře aspoň trochu více potrápili. Dnes nám chyběla i snaha. Odevzdaný výkon, který byl plný chyb a nedostatku snahy. Do dalších utkání očekávám diametrálně odlišný přístup většiny hráčů. Je mi líto těch, kteří fotbal berou vážně a není jim jedno, že jsme všem soupeřům snadným soustem.
 
     Pokud nás ani tato facka neprobere, tak nemáme v této soutěži co dělat. Vymlouvat se na absenci některých hráčů nebudu. Tým jako Přerov by měl mít dostatečně kvalitní a široký kádr. My pokud chceme aspoň někdy zvítězit musíme předvést výkon za hranicemi našich možností. Karty (myslím tím fotbalové schopnosti a dovednosti)pro nás bohužel nebyly rozdány dobře. Budu se opakovat, musíme si pomoct sami. Vše začíná v tréninku, kde vidím spoustu hráčů se pouze potulovat. O nějakém tempu zatím nemůže být řeč. Zásadním problémem začíná být to, že očividně už je nenamotivuji ani já, čož dříve takhle nebylo. Asi budu muset být k hráčům více uzavřený a přísnější. Třeba se v hustší atmosféře povede lépe. Abych nebyl jen negativní. Vstřelili jsme dvě pěkné branky. Obě připravil Váleček, první pro Kollera, druhou pro Horáka.

David Chuda

 1. 17.08. 10:00 1. FCV U13 - VSETÍN U13 2:12 (text:)
Góly branky Přerova HOLÍK, ZATLOUKAL

 

     V sobotu 17. 8. 2019 jsme nastoupili k prvnímu soutěžnímu utkání v kategorii U 13. Na domácím hřišti jsme přivítali soupeře ze Vsetína. Ze soupisky, čítající 21 hráčů, přišlo na zápas 14 hráčů. Po kvalitní letní přípravě jsme se už všichni těšili na to, jak se hráči ukáží v soutěžním zápase. 

     Úvod zápasu nás mile překvapil a soupeře jsme hodně zlobili. Do 15. minuty jsme byli ve všem lepší, ale gól ne a ne vstřelit. Za neproměňování šancí jsme byli v 18. a ve 20. minutě potrestáni. Oba góly padly po rychlém protiútoku a z dorážky po střele. Do konce první třetiny jsme dostali ještě jeden gól střelou pod břevno. Od této chvíle začal být soupeř lepší. Hlavně vysocí hráči soupeře byli nad naše síly. 
 
     Ve druhé třetině se obraz hry moc nezměnil. Soupeř nás nepustil na dostřel a naše brána byla stále více v ohrožení. V této třetině jsme dostali 5 gólů, kdy jsme soupeře nedostupovali a nechávali ho střílet.
Do poslední třetiny jsme šli s tím, že ji chceme vyhrát. V 62. minutě jsme vstřelili první gól, autorem byl Holík, který dorazil střelu Matušky. Soupeře to ale nijak nezastavilo a dále nás školil z produktivity. Převážně z protiútoků a tvrdých střel jsme v této třetině obdrželi další 4 góly. V 89. minutě jsme vstřelili poslední gól v utkání my. Kopali jsme penaltu po tvrdém faulu na Matušku. Zatloukal se nemýlil.
 
     Třetiny 0:3; 0:5; 2:4,
 
Vít Koplík
 


PU 14.08. 15:30 1. FCV U14 - HRANICE U14 3:3 (3:2)
Góly branky Přerova Váleček, Řezníček, Jakubec
     Sestava 1. FCV: Vojtášek, Snášel, Leitner, Jakubec, Dressler, Vaculík, Sedláček, Neuman, Váleček, Řezníček, Vojtášek, Koller, Spilka, Smékal, Kosek. Trenéři: Chuda, Leitner.
 
     Po dvou špatných výsledcích jsme s tréňou Leitnerem potřebovali kluky naladit na lepší notu. Proti Hranicím se vždy umíme vyhecovat. A i dnes byla vidět na klucích bojovná nálada. No a když jsme v 5. minutě mohli vést 2:0, tak byli překvapeni asi úplně všichni. Své šance jsme však neproměnili. První poločas nabídl solidní hru z obou stran. Hranice byly lepší na míči, my však hrozili z rychlých útoků vedených po křídlech, ale i středem hřiště. Do vedení 1:0 nás poslal Váleček, který využil dobré práce Kollera. Ze začátku se velmi dařilo našim útočným hráčům Kollerovi, Řezníčkovi a Válečkovi, kteří zaměstnávali obranu hostů. Bohužel jsme vedení dlouho neudrželi a hraničtí vyrovnali. Pak jsme na 10 minut úplně vypadli z role a můžeme být rádi, že jsme neinkasovali znovu. Závěr poločasu patřil nám, nejdříve všem utekl Řezníček a vrátil nám vedení a pak se krásně po rohovém kopu prosadil Jakubec - 3:1. Škoda, že jsme z poslední standardní situace inkasovali, můžeme si za to však sami, protože se bojíme hlavičkovat!
 
     Ve druhé půli se hrál oboustraně velmi rozháraný, bojovný a nervózní fotbal. My darovali Hranicím vyrovnání na 3:3, když Snášel bohužel po několikáté chybě v řadě naservíroval míč soupeři do prázdné brány. Hranice měly více ze hry a hnaly se za vítězstvím. My i s trochou štěstí vybojovali pro nás velmi cenný výsledek před zahájením mistrovských soutěží.
 
     V generálce jsme obstáli. Konečně nějaké pozitivum pro náš ostudami decimovaný tým. Stále si však představuji úplně jiné a lepší řešení obranných i útočných situací. Konečně jsme se dnes dostali z vlastní poloviny a kluci ochutnali, že když se hraje na té soupeřově, tak je fotbal mnohem jednodušší a zábavnější.

David ChudaPU 12.08. 17:00 1. FCV U14 - VYŠKOV U14 0:8 (0:4)
Góly
 
      Sestava 1. FCV: Marák - Smékal, Jakubec, Leitner, Řezníček, Neuman, Kosek, Sedláček, Dressler, Vojtášek, Matuška, Přibyl, Vaculík, Spilka, Vojtášek, Koller. Trenéři: Chuda, Leitner.
 
Ani druhé přípravné utkání pro nás nedopadlo dobře. Opět jsme propadli ve všech herních činnostech. Soupeř byl ve všech směrech lepší a naprosto diktoval tempo a průběh utkání. Od většího přídělu nás zachránila ´´povedená´´ prostřední část utkání, kdy jsme celých 40 minut neinkasovali. Začátek a konec byl ovšem katastrofální. Nutno podotknout, že soupeř už v minulé sezóně patřil k lepším týmům na Moravě. Snad se chytneme v posledním přípravném utkání proti Hranicím, protože již v neděli začínáme mistrovsky.

David ChudaPU 07.08. 16:00 1. FCV U14 - KROMĚŘÍŽ U14 0:15 (0:7)
Góly
 
Sestava 1. FCV: Vojtášek O., Kojecký - Smékal, Jakubec, Dressler, Leitner, Kratochvíl, Sedláček, Neuman, Kosek, Řezníček, Váleček, Spilka, Vojtášek M., Marák, Vaculík, Koller. Trenéři: Chuda, Leitner.
 
     Ostuda. Takhle by se dalo jedním slovem popsat naše působení na hřišti. Soupeř byl od úvodního hvizdu ve všech činnostech jasně lepší, nestíhali jsme vůbec v ničem a když jsme náhodou v souboji byli včas, tak jsme ho prohráli. Na polovinu soupeře jsme se dostali zcela vyjimečně a k ohrožení brány Kroměříže téměř nedošlo. Skóre se zastavilo na hrozivých 0:15.
 
     Jediné v co doufám je, že za to mohla velká únava z právě probíhajícího náročného soustředění, protože jestli je tohle naše realita, tak nás čeká další krutá sezóna plná porážek, stresu a nepříjemných situací. Třeba to v pondělí proti Vyškovu (který je údajně ještě lepší než Kroměříž) bude lepší.
 
David Chuda