Výsledky - hodnocení

PU 15.02. 13:00 1. FCV U14 - 1. FCV U15 3:5 (1:3)
Góly ŘEZNÍČEK 2, BATKHUU - JANO 2, BRÁBLÍK, HLAVÁČ, PISTOVČÁK

Sestava U15: : Marák - Bartlová, Béňa, Bráblík, Grégr, Hlaváč, Hořín, Hynek, Chlum, Jano, Pavelka, Pistovčák, Sovík.

"Nerad to říkám, ale jsou chvíle, kdy by se měli optimisté popravovat", řekl lékárník v Cimrmanově Dobytí severního pólu. Tak pokud jsem někdy takovou chvíli zažil, byla to ta dnešní, před zápasem s U14. Přemýšlím, co je příjemnější. Francouzská gilotina, provaz jako na divokém západě nebo kulka do týla v podání Geheime Staatspolizei (pro ty mladší gestapo). Zažil jsem hodně zklamání, ale tohle si určitě vydobilo na dlouhou dobu první příčku na mém seznamu.

Ano, chytal jim Albas, ano, hráli za ně dva hráči z U16, ano, dva góly zavinil Michal v brance, ale to, co jsme předvedli my, by se dalo přirovnat pouze ke zbabělému úprku přesily křižáků, v bitvě pod horou Vítkov. Styděl se tenkrát římský císař Zikmund před celým křesťanským světem, teď se stydím já před celou fotbalovou Viktorkou.

Stydím se za sebe i za vás. Bohužel u vás tu sebereflexi nevidím. Jestli tohle měla být licenční zkouška mé trenérské práce za dva a půl roku u ročníku 2005, dobrovolně vracím průkaz trenéra a odcházím do důchodu. Asi už na to nemám.

Se vší úctou k soupeři, tento zápas měl skončit výhrou o šest branek a herní převahou ve všech směrech. Opak byl pravdou. Kluci z U14 byli lepší ve VŠEM. Opravdu ve všem. Práce s míčem, individuální herní výkon, týmový herní výkon, osobní souboje a celkový herní projev. Dokonce i po fyzické stránce měli navrch. Hnus, z naší strany opravdu pouhý hnus, ze kterého mně bolí oči ještě teď. Jediné přísnější měřítko snesl Sovík a jsem i rád, že to byl on a že jsem se nemýlil, když jsem ho označil jako nejlepšího hráče podzimu.

Před zápasem jsme si něco řekli, nic z toho jste neplnili. Když jsme měli ve čtvrtek 15ti minutovou debatu o tom, co chceme hrát, polovina z vás z toho měla srandu a raději čuměla do mobilu. Výsledek jste viděli sami. Na pátečním tréninku jste se smáli tomu, že si nedáte přihrávku do běhu, výsledek, osm těchto situací bylo dnes a ani jedna přihrávka nenašla adresáta.

Takhle bych mohl pokračovat dál a dál. Pokud je váš cíl ztrapňování sama sebe a mé osoby, tak prosím už opravdu beze mne, mám toho plné zuby. Tohle jsem si opravdu nezasloužil a pokud si myslíte, že ano, tak už spolu asi moc dalších zápasů nezažijeme.

K zápasu se toho moc ani napsat nedá. Jestli to byl zápas o zadní sedadlo v autobusu při jarních utkáních venku, sedí tam U14, kde budete sedět vy, nevím. Po dnešku to vypadá, že poběžíte před autobusem.

P.S. Když už trénujeme společně, tak bych rád poděkoval Albasovi, Tobimu a Číčovi, že aspoň na ně se dalo dívat a nedělali ostudu jako ostatní.

U15 neděkuji, jsem nasranej jak sviňa. A jestli se můj komentář zdá někomu tvrdý, věřte, že já strávil hodinu v slzách po tom, co jsem viděl. Styděl jsem se sám za sebe.

Břetislav Holouš

PU 09.02. 10:00 VYŠKOV U15 - 1. FCV U15/U16 2:2 (1:0)
Góly branky Přerova JANO, PAVELKA

Sestava: Václavíček - Bartlová, Béňa, Bráblík, Hynek, Chlum, Jakubec, Jano, Malenda, Ondruška, Pavelka, Řezníček, Vávra a Veselý.Trenéři: Hošek, Holouš

Tak tohle se hodně nepovedlo. Potěšit snad může jen výsledek, který ovšem není ani trochu zasloužený. A to jsme ještě dali na konci gól na 3:2, který nebyl uznán pro údajný ofsajd, i když čárovÍ rozhodčí nebyli k dispozici. To už by bylo asi na domácí moc, když byli po celé utkání lepší.

PU 02.02. 09:00 PROSTĚJOV U15 - 1. FCV U15/U16 3:4 (1:2)
Góly branky Přerova PAVELKA, JANO, VERBICH, CHLUM
     Sestava: Václavíček - Bartlová, Bráblík, Hlaváč, Hynek, Chlum, Jano, Kuča, Ondruška, Pavelka, Sovík, Švestka,  Vávra, Verbich, Veselý. Trenéři: Hošek, Holouš, Lukáš.

Další přípravné utkání jsme odehráli v neděli dopoledne v Prostějově. Soupeřem nám byla ligová U15 domácích, což měl být o level vyspělejší tým, než kluci z Valmezu.  Chřipková epidemie jde zatím nějak mimo nás a tak jsme měli na střídání čtyři hráče, což nám bohatě stačilo.

Úvod zápasu jsme hrubě podcenili. První dvě, tři minuty to bylo takové oboustranné hledání, bohužel pro nás, domácí se našli rychle. Dalších patnáct minut byli aktivnější a my jsme se stěží dostali na jejich polovinu. Všechen náš zmar byl dokonán, když si centr před bránu nešťastně srazil gólman Václavíček do své svatyně, 0:1.

Inkasovaný gól  a posunutí Kuči do středu zálohy naší hru hodně oživilo. Najednou jsme získávali čím dál víc půdu pod nohama a byli jsme i víc na míči. Ve 30' důrazný presink Jana vedl k zisku balónu a přihrávka na volného Pavelku znamenala vyrovnání na 1:1. O pět minut později jsme vybojovali další míč před vápnem domácích, Hynek posunul na nabíhajícího Jana, jenž nás poslal do vedení 2:1. To bylo v první půli vše.

Ve druhé části hry jsme dál pokračovali v aktivní hře. Drželi jsme hru na polovině soupeře a snažili se dát další branku. To se nám povedlo po narážečce Kuči s Verbichem, když druhý jmenovaný poslal domácímu gólmanovi  navštívenku zpoza vápna, která zapadla přesně k tyči, 3:1. Za dalších osm minut už to bylo o tři góly. Hynek poslal průnikovou přihrávku do lajny Veselému a ten dal pod sebe Ondruškovi. Jeho rána z první sice ještě skončila na břevnu, ale odražený míč poslal hlavou pohotově do brány Chlum, 4:1.

Vypadalo to, že jsme na koni a nic nás nezastaví. Naše bohorovnost byla po zásluze potrestána. V 64' minutě jsme ztratili na půlce míč a přišel výpad do rozhozené obrany a snížení na 2:4. Třígólové vedení jsme si mohli vzít zpět, ale šancemi jsme pohrdli. Posledních deset minut to byl ovšem zkrat. Úplně jsme vypadli z role a pokazili jsme si dobrý dojem z celého utkání. V těchto chvílích a nejen v nich, nás podržel Václavíček. Pochytal vše a nestačil pouze na poslední šanci soupeře, po které přišlo snížení na 4:3. To byl také nakonec závěrečný rezultát dnešního klání.

Co na to říct? Ano, byl to těžší soupeř než minule, ale herně to bylo hodně kostrbaté. Obzvlášť těch prvních dvacet a posledních deset minut. Nemůžeme si dovolit vypustit třicet minut hry. Už vůbec ne se soupeřem, který má kvalitu. Někteří hráči se dnes hodně hledali, někteří se nenašli zřejmě ještě teď. Nejlepšími v dnešním zápase za mě jednoznačně Kuča a Václavíček a pochválil bych i Sovíka, po zranění to nebyl špatný návrat. Ostatní buď průměr, v některých případech těžký podprůměr, ale to si rozebereme v soukromí šatny.

Za výhru palec nahoru, za předvedenou hru stěží. Říkali jsme vám, že jste si ve Valmezu nastavili laťku vysoko a my na ni budeme trvat. Kdyby to byl skok do výšky, přes laťku se dnes dostali pouze ti tři, ostatní neskočili ani tu základní výšku.

PU 25.01. 18:00 VAL. MEZIŘÍČÍ U15 - 1. FCV U15/U16 1:9 (0:3)
Góly branky Přerova VERBICH 3, ONDRUŠKA 2, PAVELKA, ŠVESTKA, KUČA, PISTOVČÁK

Sestava: Václavíček - Bartlová, Bráblík, Hlaváč, Hynek, Chlum, Kuča, Mach, Ondruška, Pavelka, Pistovčák, Švestka, Verbich, Veselý. Trenéři: Hošek, Holouš, Lukáš.

První přípravné utkání v zimní přípravě dopadlo nad očekávání dobře. Na to, že jsme v tomhle složení hráli poprvé, to nebylo vůbec špatné. Potěšil nás především herní projev a týmovost. Samozřejmě jsme hráli proti domácí U15, která ještě cca posledních 20 minut hrála v devíti lidech, ale i tak je to dobrý počin do začátku přípravy. Hlavně žádné nosy navrch a stále poctivě pracovat a přistupovat k tréninkům.

Od začátku utkání jsme udávali tempo hry, ale cca deset minut jsme se na hřišti ještě hledali. Pak jsme poprvé udeřili. Verbich zastavil akci soupeře, posunul míč Hynkovi, jenž krásnou průnikovou přihrávkou poslal po lajně Ondrušku. Ten zatáhl míč k bráně a centrem našel volného Verbicha a bylo 1:0. Za deset minut jsme zopakovali podobný kousek. Kuča vybojoval míč, další přihrávka na nabíhajicího Ondrušku a jeho centr před bránu poslal, blíže neurčenou částí těla, Pavelka do brány, 2:0.

Na 3:0 jsme zvýšili z penalty, jejímž exekutorem byl Verbich. Potrestal tak ve 32' ruku domácích ve vápně. Měli jsme i další šance, Pavelka, Švestka a znovu Pavelka, ale zůstaly bez využití. Tu druhou Pavelkovu chytil gólman rukou asi 10 metrů za vápnem. Nenudil se ovšem ani Václavíček v bráně. Posledních 15 minut první půlky jsme se vytratili zejména ve středu pole a tak náš gólman musel hasit dvě tutovky domácích. Těsně před hvizdem ještě pálil z první nad Bráblík, po centru Veselého. Poločas 3:0, co si víc přát.

Hned po začátku druhé pasáže vybojoval Verbich míč, přihrál Švestkovi a po nejistém zásahu gólmana to bylo 4:0. Když nevíš co s míčem, vystřel. Tohoto hesla se 55' držel Kuča a jeho střela z cca 25 metrů zapadla k tyči, 5:0. Dvě minuty nato, si vzadu vyměnil míč Verbich s Kučou a prvně jmenovaný našel krásnou kolmicí Ondrušku a ten už tentokrát nikomu nepřihrával. Rozhodl se zakončit sám a udělal dobře, 6:0.

Pak se domácím, kteří neměli na střídání bohužel zranil hráč a dohrávali pouze v devíti lidech. Já si toho ani nevšiml. Patnáct minut před koncem zatáhl míč po lajně Hynek, přihrál Pavelkovi a ten našel volného Pistovčáka, 7:0. Po naší chybě ve středu pole se Valachům podařilo snížit na 1:7. Hra bez střídání a ještě v devíti lidech se na nich bohužel podepsala a v 83' se po autu Bráblíka dostal k míči agilní Ondruška a zvýšil na 8:1. Poslední zápis do utkání si připsal ten, jenž ho otevřel. Špatnou rozehrávky soupeře vystihl Verbich a jeho sražená střela určila konečnou podobu dnešního výsledku, 9:1.

Výsledek je určitě hodně dobrý, ale neohlížel bych se na něj. Přece jen je to příprava a byl ovlivněn i věcmi, o kterých jsem se již zmínil. Pro nás bylo důležité, že si hráči do utkání přinesli věci a návyky z tréninku a hráli to, co jsme po nich chtěli. Dá se říct, že nás potěšili všichni bez rozdílu. Pokud budeme poctivě pracovat dál, mohli bychom se takto radovat častěji. Nejdůležitější dnes bylo, že si to všichni užili včetně nás trenérů a že z toho všichni měli dobrý pocit.