PU 29.07. 10:00 KROMĚŘÍŽ U15 - 1. FCV U15 6:0 (1:0)
Góly

Sestava 1. FCV: Marák - Leitner, Neumann, Jakubec, Kratochvíl (60. Sedláček) - Horák - Řezníček, Chlum (8. Smékal), Sedláček (41. Koller), Vaculík (15. Béňa) - Koller (20. Spilka).
Trenér: Chuda.

Do utkání s velmi dobrým soupeřem jsme vstoupili nebojácně, dobře jsme vyplňovali prostory a soupeře jsme nepustili do vážnější šance. O to větší škoda je, že jsme inkasovali laciný gól po dorážce. Bojovali jsme a v soubojích jsme dnes byli lepší a tak jsme Kroměříž drželi na uzdě. Občas jsme zahrozili z brejků. Ve 20. minutě jsem měl zraněné 3 hráče a vyčerpaná všechna střídání. Přesto jsme první poločas odehráli velmi dobře. Druhý poločas už byl slabší, přesto ještě 10 minut před koncem byl stav "pouze" 3:0. Pak jsme dostali spornou branku a v poslední minutě ještě domácí přidali další dva zásahy a konečné skóre tak bylo možná trochu kruté - 6:0. Za nás mohl vstřelit branku aktivní Řezníček, bohužel jeho pěkná akce skončila střelou nad.

Dnes musím kluky pochválit. Utkání odmakali nadoraz a někteří naši hráči se vyrovnali svým protihráčům. Určitě to byl Marák, Jakubec, Horák, Sedláček a Řezníček. Když tito hráči budou své výkony opakovat a k nim se přidá ještě dalších 5-6 hráčů, máme šanci být úspěšní. Nezklamal mě svým výkonem nikdo. Dnes určitě nejlepší výkon po koronavirové pauze. Tak snad to bude mít vzestupnou tendenci i nadále. Zůstaňme však nohama na zemi. Stále jsme od soupeře hodně daleko.

David Chuda

PU 25.07. 00:00 1. FCV U15 - VYŠKOV U15 9:1 (5:1)
Góly Branak Přerova ŘEZNÍČEK
     Sestava Přerova: Marák - Leitner, Březina, Dressler, Kratochvíl - Vaculík - Řezníček, Spilka, Kosek, Škuta - Koller. Střídal: Steffan. Trenér: Chuda.

Když jsem domlouval utkání s Vyškovem, měl jsem k dispozici kádr 15+2. Do vyškova odcestovalo kmenových hráčů U15 7+1. Tudíž mi nezbývá než velmi poděkovat klukům z U14, kteří nás zachránili. První poločas ještě v našem podání snesl nějaké měřítko. Směrem dopředu jsme si vypracovali dvě pěkné šance, jednu z nich využil Řezníček pěknou střelou. Další náznaky se neujaly. Směrem dozadu jsme byli lehce přehráváni rychlostí a silou našich protihráčů. Druhý poločas byl již z naší strany pouze o kondici. Fotbal hrál soupeř a my byli úplně bez šance. Já měl za to, že jsme dostali 10, kluci mi tvrdí, že skóre bylo pouze 9. Je to asi ve finále jedno. Na tomto utkání lze vyzdvihnout pouze přístup některých hráčů, že to nezabalili a odbojovali až do konce. Dali jsme gól poprvé od červnového utkání s Holešovem, ale hledat pozitiva v takových debaklech je složité. Navíc i herně to bylo ve druhé půli žalostné. Ve středu nás čeká mistr jižní skupiny Kroměříž. Snad budeme mít k dispozici více hráčů a soupeři co nejvíce ztížíme zápas.

David Chuda

PU 18.07. 10:00 1. FCV U15 - ZLÍN U15 0:8 (0:5)
Góly
Sestava 1. FCV
1. poločas: Zemánek - Smékal, Horák, Jakubec, Kratochvíl - Dressler - Řezníček, Váleček, Ondruška, Strnad - Švestka.
2. poločas: Zemánek - Leitner, Jakubec, Mach, Josl - Horák (60. Dressler) - Řezníček (60. Strnad), Spilka, Vaculík, Béňa - Koller. Trenér: Chuda.

První tři utkání po krátké letní pauze jsou velmi těžkou zkouškou pro náš kádr. Nicméně kluci se bojovným výkonem zkoušeli soupeři vyrovnat. I když upřímně o nějaké vyrovnanosti tady zkrátka nemůže být řeč. Byl to pro nás velmi dobrý kondiční trénink, který byl okořeněn tím, že jsme se občas dostali i k míči. Soupeř ze Zlína nás nakonec zatížil 8 brankami a to je lepší počin, než jsem před utkáním očekával. Já osobně se učím být pozitivní i v těchto chvílích a nejen pro mě je to něco nového. Ve druhém poločase tempo přece jen opadlo a to oboustraně. My měli dohromady dvě zakončení, první nevyřešil jinak slušně hrající Váleček, druhé zakončení nováčka v našem kádru Strnada těsně minulo branku. Dobrou práci v bráně odvedl i mladíček Zemánek.

Musím uznat kvalitu soupeře a tak kluky i lehce pochválit. Splnili to, co jsem po nich chtěl. Rvali se až do konce a soupeři alespoň částečně ztížili jeho úlohu na hřišti. Snad jsme se dostali do fáze, kdy již nebude v tomto ročníku rozdíl dvouciferný. Nicméně ještě nás čekají skvělé týmy Kroměříže a Vyškova. Pak už věřím ve vyrovnané bitvy. Za dnešek lehká pochvala. Určitě se nám do dalšího přípravného týdne půjde lépe, než kdybychom utkání absolutně nezvládli.

David Chuda

PU 27.06. 10:00 VAL. MEZIŘÍČÍ U15 - 1. FCV U15 9:0 (5:0)
Góly
     Sestava 1. FCV: Marák, Vojtášek O. Smékal, Leitner, Neumann, Jakubec, Kratochvíl, Vojtášek M., Dressler, Sedláček, Spilka, Horák, Řezníček, Váleček, Koller. Trenér: Chuda.

Poslední utkání letošní sezóny nás svedlo proti velmi dobrému Val Mezu. Jenže on je proti nám velmi dobrý každý, kdo hraje ligu nebo divizi žáků a tak je těžké najít pro nás vyrovnaného soupeře. I když se ve hře objevovaly dobré a vyrovnané pasáže, tak je výsledek naprosto hrůzostrašný a jednoznačný - 9:0. Soupeř byl lepší a mohl vsítit i více branek, my ze svých pár šancí nevyužili ani jednu. Nebudu zde vypisovat v čem všem zaostáváme, jelikož je to pořád stejné. Hned začátek letní přípravy máme hodně těžký. V červenci nás postupně čeká Zlín, Vyškov a Kroměříž. Tyto týmy patří k tomu nejlepšímu na Moravě. Kam patříme my? Máme ještě jeden celý rok na to, abychom všem ukázali, že to není na úplný chvost.

David Chuda

PU 10.06. 17:00 1. FCV U15 - PROSTĚJOV U15 0:8 (0:4)
Góly

Sestava 1. FCV: Marák, Vojtášek O. - Leitner, Smékal, Jakubec, Horák, Neumann, Spilka, Vojtášek M. Dressler, Vaculík, Koller, Váleček, Sedláček, Kratochvíl, Řezníček. Trenéři: Chuda, Leitner.

Po ostudě v Bílovci jsem měl z dnešního utkání upřímně nahnáno. Prostějov je o moc dál než my a já počítal, že porazíme HFK i Bílovec a tak bude třeba naše kluky vracet na zem. Bohužel okolnosti byly jiné a my tak do utkání vstupovali v roli obrovského outsidera. První poločas se nesl v duchu jasné převahy hostů, kteří nás s neuvěřitelnou lehkostí přehrávali a to, že skóre bylo pouze 0:4 je naši malou výhrou a především zásluhou Maráka. Druhý poločas už byl vyrovnanější, ale Prostějov i tak působil mnohem lepším dojmem a můžeme děkovat pro změnu Vojtáškovi v bráně, že skóre nebylo dvouciferné. Dnes bych kluky nezatracoval, jelikož na hřišti nechali maximum, ale na Prostějov to prostě nestačilo. Snad se mi povede na 17. 6. sehnat hratelného soupeře, potřebujeme se konečně chytnout něčím povedeným. Dnes by to totiž nevyšlo, ani kdyby se nám povedlo všechno. Část viny za nepovedená utkání jde samozřejmě i za mou osobou, protože zkoušíme nové věci a různě točíme posty. Nezbývá nám, než pracovat a věřit v lepší zítřky.

David Chuda

PU 06.06. 10:00 BÍLOVEC U15 - 1. FCV U15 7:1 (4:1)
Góly branka Přerova VÁLEČEK
     Sestava Přerova: Vojtášek O., Marák - Smékal, Jakubec, Neumann, Sedláček, Řezníček, Vaculík, Dressler, Váleček, Koller, Horák, Spilka, Leitner.

Do zápasu jsme vstoupili dobře a měli jsme dvě tutové šance. Hrálo se převážně na polovině Bílovce a tak ani první inkasovaný gól pro nás neznamenal nějaké znervóznění a po chvíli vyrovnával Váleček na 1:1. Asi ve 25. minutě jsme soupeře pustili podruhé na naši polovinu a po laxním bránění jsme inkasovali - 2:1. A to byl z naší strany konec. Naše hra se rozsypala jako domeček z karet a byla velmi neurovnaná. Do poločasu domácí zvýšili na 4:1.
     Ve druhé půli jsem očekával naše zlepšení, bohužel jsem se spletl a to hodně. Nejhorší poločas co jsem od nás viděl. Kluci vůbec nechtěli hrát, báli se, neběhali a hlavně nebránili. Pojem, že mě z fotbalu bolely oči byl v tuto chvíli zcela na místě. Nezbylo nám tedy než příjmout tento otřesný výsledek.
     Zdálo se mi, že se v tréninku zlepšujeme a naše hra bude mít opět vzestupnou tendenci. Prvních 25 minut tomu tak skutečně bylo, v mé hlavě bylo něco ve smyslu, že bychom tu mohli vyhrát třeba 5:1. O to více je pro mě nepochopitelné, jak moc labilní mančaft jsme. Bílovec měl v týmu nové hráče a ti po oťukávací půlhodině zjistili, že nejsme žádní Ronaldové a pak nám chlapci nasázeli 7 branek. S tímto výkonem bychom ve středu od Prostějova schytali branek tak 20. Máme si hodně co vysvětlovat.

David Chuda

PU 30.05. 14:00 HFK OLOMOUC U15 - 1. FCV U15 5:1 (3:1)
Góly branka Přerova JAKUBEC

1. FCV: Marák, Vojtášek O. - Leitner, Jakubec, Neumann, Smékal, Vojtášek M., Spilka, Dressler, Řezníček, Váleček, Horák, Koller, Sedláček a Vaculík. Trenéři: Chuda, Leitner.

Úvodní zklamání ze zjištění, že hrajeme proti starším klukům jsme vystřídali za odvážný výkon. První poločas byl vyrovnaný a většímu soupeři jsme zdatně konkurovali. Celý poločas byl stav 1:1. Když si pak necháme dát dvě branky z rohových kopů dvě minuty před koncem, nemůžeme očekávat, že budeme výsledkově úspěšní. 2. poločas nás již domácí přehrávali a měli více ze hry. Přesto kluky chválím, protože neprodali kůži lacino. Celkový výsledek 5:1 je pro nás proti staršímu soupeři průměrným výsledkem. Snad se příští týden potkáme se soupeřem stejně starým, abychom mohli ukázat, že se pomalu, ale jistě zlepšujeme. Dnes to po dlouhé korona pauze nebylo špatné. Máme dost času na sobě pracovat, abychom se nadále zlepšovali.