Výsledky - hodnocení

10. 19.10. 10:00 UNIČOV U15 - 1. FCV U15 4:0 (4:0)
Góly SEDLÁŘ 2, TOMAN, ŠIMEK


8. 06.10. 10:00 1. FCV U15 - BANÍK OSTRAVA U15 4:6 (2:3)
Góly GRÉGR 3, JANO

 

Sestava: Marák - Bartlová (64' Hořín), Sovík, Malenda, Bráblík - Hlaváč (64' Chlum), Pavelka, Hynek, Jano - Pistovčák, Grégr

      Po čtrnácti dnech jsme opět nastoupili k dalšímu utkání a chtěli jsme navázat na výhru se Vsetínem. Soupeřem nám byl Baník Ostrava. Tentokrát to už nebyly 06, ale mix 05 s 06, jež se nevlezou do ligových kádrů U15 a U14.

      Začátek zápasu nám vyšel parádně. Hned po pěti minutách utekl po křídle Jano, nacentroval před bránu a Grégr neomylně uklidil míč za bezmocného gólmana. Krásná akce. Jako přes kopírák si oba stejnou situaci zopakovali za sedm minut a bylo z toho vedení 2:0. Lepší úvod jsme si přát nemohli. Jenže.

      Tuhle situaci jsme už jednou zažili. Za tři minuty jsme soupeři darovali snížení na 1:2, jako na zlatém podnose. Bohužel nezůstalo jen u toho. Z nějakého záhadného důvodu jsme přestali hrát, chybami si komplikovali život a soupeř toho dokonale využil. Ještě do poločasu otočil stav utkání na 3:2 ve svůj prospěch.

      Na šatně bylo trochu horko a pomohlo to. Hned od úvodu druhé půlky jsme převzali iniciativu na své kopačky, ale jedna chyba a Baník vedl 4:2. Snaha se nám upřít nedala a šance na vyrovnání jsme měli a ne malé. Přišla však standartní situace a prohrávali jsme 5:2.

      Už nebylo na co se šetřit. Po přihrávce Hynka přišlo snížení z kopačky Jana a do konce zbývalo ještě 20 minut. Tlačili jsme se do útoku, ale štěstí nám nepřálo. Soupeř do naší otevřené obrany přidal šestou branku. Hned minutu na to, snížil Grégr na 4:6. Byl to jeho třetí gól a asistence kdo jiný, než Jano. Víc jsme však i přes veškerou snahu nestihli.

      Prohra mě tentokrát tak nemrzí. Je důležité, že se nám daří dávat góly. Dopředu to bylo dnes výborné, hlavně dvojice Grégr a Jano měla svůj den. Vzadu zase takové ty "blbé" branky. Jsou moc laciné a je to škoda. Aspoň se diváci nenudili. Opět to byl hodně útočně laděný zápas a nestrannému divákovi se musel líbit. Snad se ještě stihneme naučit lépe bránit.

Břetislav Holouš6. 22.09. 10:00 1. FCV U15 - VSETÍN U15 5:2 (3:1)
Góly GRÉGR, JANO, PISTOVČÁK, PAVELKA, CHLUM

 

Sestava: Marák - Bartlová, Sovík, Malenda, Bráblík - Hlaváč (54' Chlum), Pavelka, Hynek (41' Hořín), Jano - Pistovčák, Grégr

     V dnešním utkání jsme už měli opravdu nůž na krku. Byla to poslední možnost, jak ze sebe setřást tu deku, která na nás leží takřka dva měsíce. Povedlo se to, ale výkon byl jeden z těch horších. Již od začátku utkání jsme se vystolicovali na všechno, co jsme si před utkáním řekli a co jsme nacvičovali. Nevím, jak to říct, abychom to dělali, buď nejsem pochopen nebo toho prostě v zápasovém tempu nejsme schopni. A to si zase nemyslím.

     Hned od prvního hvizdu jsme byli díky své hře pod tlakem. Prohrávali jsme souboje, kazili přihrávky a nedostupovali včas hráče hostí. První gól tak padl již v páté minutě, kdy jsme, po centru před bránu, nechali ve vápně volného hráče. Dál jsme se utápěli ve zmaru a bezmoci a bylo jen štěstí, že jsme neinkasovali druhou branku.

     Jak dokáže být fotbal někdy krutý se ukázalo během deseti minut. Dvacet minut jsme byli pod tlakem a pak, po neodmávaném ofsajdu, jsme vyrovnali. Malenda krásně vyvezl míč z obrany a poslal průnikovou přihrávku na Grégra. Ten využil ofsajdového postavení a vyrovnal na 1:1. Chvíli na to Hynek vybídl ke skórování Jana a jeho nepovedený centr skončil v síti. Desetiminutovou demolici hostí dokončil Pistovčák. Malenda krásným pasem našel Grégra a ten našel ve vápně zcela volného Pistovčáka, 3:1.

     Stejným poměrem skončil první poločas. Byli jsme horším týmem, ale dali jsme tři branky. To ještě Grégr v první své šanci odmítl vyrovnání na 1:1. Ovšem o naše vedení se zasloužil i Marák v bráně. Víc, než tu jednu branku soupeři nedovolil.

     Myslel jsem si, že jsme z nejhoršího venku, ale škaredě jsem se spletl. I ve druhé půli jsme byli u všeho pozdě a tahali jsme za kratší konec provazu. Pak ale Grégr poslal do brejku Pavelku a bylo to 4:1. Do dalsi šance se dostal Pistovčák, ale trefil pouze gólmana hostí. Ani tohle neuklidnilo naši hru a po zbytečném faulu před šestnáctkou přišlo snížení na 4:2.

     Hosté se vypnuli k heroickému výkonu a nebýt opět Maráka v bráně, asi bychom se na sebe po utkání dívali hodně zle. Mohli jsme odskočit na rozdíl tři branek, ale jasnou gólovou šanci tentokrát zazdil Chlum. Naštěstí si vše vynahradil o pár minut později. Do brejku ho poslal Pistovčák, klička gólmanovi a uklizení míče do prázdné brány dalo konečnou podobu dnešnímu výsledku. Výhra 5:2 vůbec neodpovídala realitě na hřišti.

     Nebyl to z naší strany dobrý výkon, ale vítězství jsme potřebovali jako sůl. Dnes jsme to prostě ukopali a přetlačili gólově. Byli jsme produktivnejší než hosté a měli jsme i štěstí. To rozhodlo. Klukům ze Vsetína přeji, ať jim to vyjde příště, jen doufám, že ne s námi. Snad to z nás konečně spadne. Máme čtrnáct dní do zápasu s Baníkem a máme pořád na čem pracovat.

Břetislav Holouš5. 15.09. 12:00 HRANICE U15 - 1. FCV U15 5:0 (3:0)
Góly

 

Sestava: Marák - Hlaváč, Sovík, Pavelka, Bráblík (52' Chlum) - Hořín (46' Malenda), Grégr, Hynek, Jano - Pistovčák, Bartlová

     Nedělní derby v Hranicích přineslo bohužel další prohru na náš účet. Bez gólů se nevyhrává, ale nemusela to být rukavice.

     Začátek zápasu byl ještě vyrovnaný, jenže nám to vydrželo pouhých deset minut. Jeden balón do vápna a náš nedůraz v něm znamenal první gól v naší síti. Přitom jsme tam byli v pěti proti třem. Za pět minut fatální chyba v rozehrávce a bylo to už o dvě branky. Směrem dopředu jsme si pár akcí vytvořili, ale pořád je to všechno do připravené obrany a když už se něco urodí, nevystřelíme. Třetí branka do naší sítě padla opět po špatném dostoupení. Celá pravá strana byla v souboji o míč pozdě a soupeř se na přední tyči nemýlil.

     Do druhého poločasu jsme šli s cílem se o výsledek ještě porvat, ale nesmyslná penalta znamenala konec našich nadějí. Vsadili jsme potom vše na útočný styl a otevírali jsme domácím hodně velké díry v obraně. Nebýt Maráka a střelecké nemohoucnost soupeře, mohlo to dopadnout i hůř. Branku se nám však vstřelit nepovedlo a jednou jsme ještě inkasovali. Konečný výsledek 5:0.

     Bohužel na sobě musíme pořád tvrdě pracovat. Něco je špatně. Děláme velké množství individuálních chyb a soupeři je trestají tvrdě a nemilosrdně. To máš sráží a směrem dopředu je to potom velká křeč. Nevěříme si, nestřílíme a tím pádem nemůžeme ani dávat góly.

Břetislav Holouš4. 08.09. 10:00 1. FCV U15 - ŠUMPERK U15 5:7 (2:5)
Góly JANO, PISTOVČÁK, GRÉGR, HOŘÍN, HYNEK

 

 

Sestava: Marák - Bartlová, Sovík, Bráblík- Hlaváč, Pavelka, Pistovčák (60´ Chlum), Hynek - Grégr, Jano, Hořín (68´ Jakubec)

     Hrozné představení. Stydím se za nás všechny. Tento soupeř se měl porazit a setřepat ze sebe konečně tu psychickou deku. Bohužel, dvacetiminutový kolaps v první půli byl hodně tragický.

     Do zápasu jsme vstoupili s vědomím, že už musíme vyhrát. Šli jsme si za tím už od první minuty a bylo to znát. Již po třech minutách jsme kopali penaltu a Jano bez problémů proměnil. Za dalších šest minut stejný hráč poslal krásnou průnikovou přihrávku na Pistovčáka a bylo to 2:0. Přišly i další šance, z nichž jedna byla úplně vyložená a volala po třetí brance. Ta bohužel nepřišla a místo ní se dostavil nepochopitelný kolaps. Během dvaceti minut jsme prohrávali 2:5. Bylo to opravdu na ručník.

     O pauze bylo v kabině hodně hlučno. Bohužel, hned v první minutě druhé půle jsme dostali další direkt. Vypadalo to na konečné K.O. Kupodivu jsme se nepoložili a dali jsme do hry všechno. Snížili jsme Grégrem a Hořínem na 4:6 a času bylo stále dost. Jenže další chyba a další branka. Podařilo se nám ještě snížit na 5:7, ale na vyrovnání nebo obrat už nezbyly síly. Soupeř sice taky šlapal vodu, ale ani tak už to nešlo.

     Dnes jsme si názorně ukázali, jak se dá prohrát zápas, aniž by se soupeř musel nějak předřít. Ty chyby byly hrozné, ale svádět vše na obranu by bylo hodně snadné. Video nám ukázalo, jak hrozné děláme kiksy a v jak špatném postavení hraje většina hráčů v jednotlivých herních pasážích. Tohle musíme odstranit co nejdříve, jinak nemáme šanci být úspěšní proti nikomu.

Břetislav Holouš3. 31.08. 10:00 BÍLOVEC U15 - 1. FCV U15 5:1 (3:1)
Góly PAVELKA

 

Sestava: Marák - Hořín, Sovík, Bráblík - Hlaváč, Pavelka, Pistovčák (58´ Chlum), Hynek - Grégr (58´ Koller), Jano, Bartlová (41´ Jakubec)

      Tak ani další snažení nedopadlo dobře. Tentokrát v Bílovci proti "oblíbenému" soupeři. Jejich bum, prásk a běž styl nám prostě nesedí. Je třeba dál pracovat na vylepšení.

      Od začátku utkání jsme měli více ze hry, drželi jsme míč a hráli jsme fotbal. Nové rozestavení nám zřejmě chutná a cítíme se v něm dobře jenže. Přijde opět zkrat a prohráváme 1:0 už v páté minutě. To se pak opravdu těžko hraje a ta psychická deka je potom hodně těžká. Naštěstí jsme hned za tři minuty vyrovnali a dál hráli svoje. Obrana se celkem dobře vypořádala s nákopy a sprintérskými závody s útočníky soupeře. Bohužel vepředu se bojíme vystřelit a i z rádoby gólmana tak uděláme hvězdu zápasu. Pak přijde další odkop až na naši půlku, tentokrát jsme propadli a prohráváme 2:1. Za chvíli podobná situace, hrubka v obraně a špatné postavení gólmana a je opět po utkání. 

      Dvacet minut jsme lepší a skončí to tím, že vystřelíme jednou na bránu a prohráváme 1:3. Já už opravdu nevím. Samozřejmě pod psychickým tlakem se nedá hrát pořád a my pomalu ustupujeme ze scény. Poločas jsme ještě dohráli s hlavou nahoře, ale nic převrtaného jsme nevymysleli.

      Do druhé půle jsme to potřebovali prostřídat a oživit, ale nepovedlo se. První půlhodina byla z naší strany taková neslaná, nemastná a síly rychle ubývaly. Přišla další střídání a naše hra se rozpadla jako domeček z karet. Dostali jsme ještě další dvě branky. Chápu, že se nedaří, dokážu pochopit prohry, ani mi nevadí, pokud se budeme zlepšovat herně, ale proč těch branek musí být vždycky tolik a hlavně po našich hrubých chybách. To už mi hlava nebere.

      Bohužel naše trápení pokračuje dál. Příští utkání se Šumperkem se bude natáčet na kameru a pak si to společně rozebereme a vyhodnotíme přímo u televize. Snad to pomůže v tom, pochopit kde a jaké děláme chyby. Jedno musíme zlepšit hned. Opět jsme měli hrozně velké procento ztracených míčů a to prostě nejde.

Břetislav Holouš2. 25.08. 13:00 1. FCV U15 - HLUČÍN U15 1:6 (0:1)
Góly GRÉGR

 

Sestava: Marák - Hlaváč (60' Vojtášek O.), Sovík, Pavelka, Bráblík - Hynek - Bartlová (22' Hořín), Pistovčák, Chlum (40' Koller), Jano (60' Vojtášek M.) - Grégr

     V prvním poločase jsme udělali dvě chyby, z nichž jednu zachránil Marák, druhou už soupeř potrestal. My jsme s našimi šancemi, naložili tak, že v položce vstřelené branky svítila stále 0.

     Druhý poločas už bylo na hřišti pouze jedno mužstvo. Omlouvám se všem za náš výkon.

Břetislav Holouš1. 18.08. 15:00 1. FCV U15 - UNIČOV U15 1:8 (0:5)
Góly HYNEK

 

     Sestava: Marák - Hlaváč, Sovik, Pavelka, Bráblík- Hynek - Koller (46' Řezníček), Pistovčák, Grégr, Jano - Chlum (60' Vojtášek M.)

     V prvním mistrovském utkání jsme narazili na jeden z nejlepších týmů loňské sezóny, jemuž se ještě podařilo vyšperkovat sestavu o čtyři nové hráče. Věděli jsme, že to bude velmi těžký soupeř a tím víc mrzí absence tři našich hráčů. Kádr jsme tak doplnili o kluky z U14. Rozdíl v kvalitě obou týmů byl bohužel markantní. Ten byl ovšem i mezi arbitri, nikdy si nijak nestěžuji, ale dnes nás to stálo dvě, možná i tři obdržené branky. Tím ovšem nijak nesnižuji kvalitu soupeře, nebýt Michala Maráka v naší bráně, mohlo to dopadnout daleko hůř.

     Začátek prvního poločasu bylo spíš takové oťukávání. Hrálo se především uprostřed hřiště a oba týmy zdobila hlavně nepřesnost. Tento stav vydržel asi deset minut. Špatně vyřešená rozehrávka od naší brány, zcela rozestoupená obrana a vedoucí branka hostí byla na scéně. Aby toho nebylo málo, přišlo hned za minutu něco podobného. Špatné postavení obránců při autovém vhazování a další situace, kdy byl náš gólman sám na utočícího hráče, 0:2. To už byla moje srdeční soustava vystavena opět velkému náporu. Děláme školácké individuální chyby a nezvládáme to ani po taktické stránce. Soupeř hrál jednoduše. Nákop míče za obranu a sprint rychlostně vybavených hráčů za míčem. Když už se nám začalo dařit zachytávat tyto náběhy, přišel první kiks pána v černém. Asi bylo důležitější si upravit stulpny, než sledovat hru a tak třetí branka přišla z jasného ofsajdu. Pět minut nato přišel rohový kop a z něj už i trochu smolná branka. Náběh na první tyč a prodloužení míče mezi oběma našimi stopery tak, že skončil na zadní tyči v šibenici. Když se daří, tak se daří. Poslední gól první půle měli v rukou opět arbitři. Jasně signalizovaný ofsajd byl, v době, kdy se míč dostal mezi naše stopery, odvolán a samotnému útočníkovi tak nezbylo nic jiného, než dokonat dílo zkázy prvního poločasu, 0:5. Novinku, v podobě žluté karty pro trenéra, jsem nedostal zřejmě jen v rámci kompenzace.

     O přestávce jsme si toho měli opravdu co říct. Podle výsledku druhého poločasu by se zdálo, že moje slova padla na úrodnou půdu, ale nebýt gólmana, dopadlo by to uplně stejně, ne-li hůř. Už po šesti minutách prohrál náš pravý bek souboj s rychlonožkou soupeře a byl z toho šestý gól. Za dalších pět minut obdobná situace na levé straně, centr před bránu a nešťastná vlastní branka. Dalších dvacet minut to bylo takové one man show našeho gólmana. Zlikvidoval vše, co jsme hostím dovolili. Skvělé. Bohužel, další sporný ofsajd a bylo to 0:8. Jen pořád nechápu, proč tyto situace prostě nedohrajeme a vystolicujeme se na to. Já být gólman, dal bych vám všem po paštěkách. Nic na našem hrozném výkonu už nezměnil ani čestný a první zápis do střelecké listiny. Jano prokličkoval půl hřiště a v době, kdy jsem si už u lajny nadával do vousů, které nemám, vyslal krásnou průnikovou přihrávku na Hynka a ten nádhernou střelou poslal míč do sítě hostí. Konečný stav zápasu tedy 1:8.

     Už tak je ten komentář dlouhý a kdybych měl popsat vše, co děláme špatně, byl by z toho román. Spousty individuálních chyb, ale hrůzných, nezvládnutá součinnost obranné čtveřice, taktická nevyzrálost, vepředu nedostupování hráčů, záloha nepomáhá bránit, všude jsme pozdě, strašná spousta pokažených přihrávek, zbytečné ztráty, nedůraz v osobních soubojích a tak bych mohl pokračovat dál. Abych nebyl jen kritický, Hlaváč zvládl post pravého beka vcelku dobře, líbil se mi Hynek na kraji zálohy, ostatní hráči měli taky světlé momenty, ale bylo jich málo. Zřejmě je čas, v klidu si to rozebrat a možná překopat všechny posty do té podoby, která se mi bude líbit a hlavně bude fungovat. Jedno jediné místo je zatím jisté, Míša Marák v bráně. Na gólmana si dnes opravdu stěžovat nemůžete, spíš jste mu měli poděkovat.

Břetislav HoloušPU 14.08. 09:30 STARÉ MĚSTO - 1. FCV U15 3:2 (2:1)
Góly ŠERÁNEK, PISTOVČÁK

 

     Sestava: Marák - Ondruška, Sovík, Pavelka, Bráblík - Hořín - Hlaváč, Pistovčák, Hynek, Jano - Šeránek

     Poslední přípravné utkání jsme odehráli ve Valašském Meziříčí proti soupeři z KP Zlínského kraje. Jiskra Staré Město loni skončila na 6.místě. Ke cti ji slouží, že soutěž odehrála s kluky ročníku 2005 a 2006 v soutěži, kde dorazový ročník byly 2004.

     Úvodních dvacet minut jsme tradičně prospali. Špatný pohyb, z toho pramenící nekvalitní mezihra a to byla voda na mlýn dobře hrajícím domácím. Opět spousta ztrát na půlce a můžeme si to říkat před zápasem jak chceme. První gól sice padl z jasného ofsajdu, ale nemůžeme řvát ofsajd a přestat hrát. Krajní obránci hráli hodně ve špatném postavení a štít neplnil to, co by měl. Naštěstí se to v posledních patnácti minutách mírně zlepšilo a pramenily z toho obě naše branky. Ta první přišla po spolupráci pravé strany, Pistovčáka s Hlaváčem, jenž našel před brankou volného Šeránka a ten se nemýlil. Druhý gól padl z levé strany, kdy Pavelka vysunul Jana a ten odcentroval do vápna, kde si míč našel Pistovčák. Vedení 2:1 bylo jen slabou náplastí na na naší špatnou hru z úvodu.

     Do druhého poločasu jsme se měli poučit z chyb toho prvního, ale nestalo se. Opět jsme nebyli kvalitní na míči a bez pohybu. Ztracený míč na půlce, špatně zahraný ofsajd a bylo vyrovnáno. Pak přišla slabší chvilka, jinak dobře chytajícího Maráka a opět jsme prohrávali. Od té doby už jsme ovšem byli lepším týmem, hlavně po kondiční stránce. Jenže co je to platné, když stejně jako v první půli spálíme i tu nejvyloženějsí šanci. Chybí nám klid a přesnost a hlavně kvalita v práci s míčem. Nedokážeme přenést hru a stále se plácáme na metru jako přípravky. Druhý poločas byl sice z naší strany lepší, ale bohužel hodně jalový. A střel na bránu že střední vzdálenosti bylo jako šafránu. Když už to někdo vezme na sebe, chybí buď razance nebo přesnost.

     Prohra 3:2 asi nebyla zasloužená, ale na druhou stranu, se vší úctou k soupeři, tento zápas jsme nejen měli vyhrát, ale i odehrát mnohem lépe. Zvládli jsme ho opravdu jen kondičně, nebyl totiž kdo by střídal.

     Klasika českého filmu má hlášku "dávám bolševikovi rok, dva" , pokud mě budete vy takto stresovat, dávám si čas do vánoc. Takže letos už asi nezaseju a prodám raději i tu kravku. Tohle se na té lajně prostě nedá vydržet pořád. Ta moje hercna má taky svoje limity a s vámi je překračuje, jako záření v Černobylu běžný rentgen. Je čas se probudit, v neděli máme první mistrák.

Břetislav HoloušPU 12.08. 18:15 1. FCV U15 - VYŠKOV U15 0:8 (0:3)
Góly

 

     Sestava: Vojtášek O. - Hořín, Vávra, Pavelka, Bráblík - Sovík - Hlaváč, Pistovčák, Hynek, Jano - Ondruška. Střídání: Šeránek a Vojtášek M.

     Druhé přípravné utkání jsme odehráli proti loňskému vítězi jižní skupiny U14, MFK Vyškov. Již na první pohled bylo jasné, že to bude spíše o tom, jak dlouho dokážeme urostlým chasníkům z Vyškova vzdorovat. Výšková převaha byla jasná, minimálně sedm hráčů hostí mělo přes 180 cm.

     Již od začátku nás opět trápily stejné problémy, jako proti Kroměříži. Mezihra a nějaká kloudná kombinace. Více jak tři dobré přihrávky byl obrovský problém. Přesto i tak jsme se bránili statečně, než přišel zbytečný kiks v přechodové fázi a bylo to 0:1. Druhou branku jsme dostali po nedůrazném osobním bránění v malém vápně a třetí byla úplně zbytečná. Podělila se o ni celá pravá strana. Dopředu, opět díky velké nekvalitě v přechodové fázi, to bylo hodně hluché. Jedná střela na bránu je opravdu velmi málo.

     Ve druhé půli jsem začal točit sestavou, ale bylo to ještě horší. Čtvrtá branka opět nedůraz a šťastná teč před gólmanem. Pod pátý gól se podepsala celá obrana a šestý padl, po zbytečnému faulu vedle šestnáctky, z trestného kopu. Sedmý zásah přidali hosté z další standartní situace. Tentokrát to byl rohový kop a na náběh stopera jsem reagoval asi jen já. Poslední, osmá branka už byla jen velká laxnost a smíření s osudem. Konečný rezultát 0:8.

     Ano, soupeř byl urostlý ve všech řadách, ale pokud budeme po většinu utkání praktikovat walking fotbal, nemáme šanci ani proti Sněhurce a jejím trpaslíkům. Když se nám povedlo pár kloudných přihrávek, dalo se hrát. Pokud jsme dobře a v dostatečném počtu napadali soupeře již při rozehrávce, dostali jsme je i do problémů, ale bohužel, těchto situací bylo jako šafránu. Je škoda, že ne všichni hráči zatím chápou, že základním pohybem fotbalisty je běh. Máme opravdu hodně co zlepšovat a nepomůže nám v tom nikdo. Je to pouze o nás.

Břetislav Holouš

 

 PU 10.08. 16:00 1. FCV U15 - KROMĚŘÍŽ U15 0:7 (0:5)
Góly

 

     Sestava: Marák (41' Vojtášek) - Bartlová, Sovík, Pavelka, Bráblík- Malenda - Hlaváč, Pistovčák, Hynek, Jano - Grégr. Střídání: Chlum a Jakubec

     První přípravné utkání jsme odehráli v rámci soustředění v Čekyni. Soupeřem nám byli kluci z Kroměříže. Hrálo se podle nového formátu 2x 40 minut, jen střídání jsme upravili hokejovým způsobem. Vzhledem k tomu, že jsme šli do zápasu z plné přípravy, tak cíl byl jednoznačný, vydržet běhat naplno celých 80 minut.

     Prvních deset minut to byla vyrovnaná hra a měli jsme tam i dobré věci. Bohužel jsme po hrubé chybě dostali lacinou branku a už jsme se vezli. Nedá se říct, že bychom na hřišti nenechali vše, ale mezihra a přechodová fáze byly hodně špatné. Tolik zbytečných ztrát v jednom utkání jsem ještě neviděl. Z našich ztrát pramenily chyby a tím i zbytečné branky. Poločas skončil 0:5.

     Druhá půle byla podobná té první. Dopředu nic moc, jen vzadu už jsme nedělali zbytečně kiksy a i díky tomu padlo méně branek. Bohužel ofenzivní složka hry byla dnes hodně špatná a proto jsme ani ve druhé půli nevstřelili žádný gól.

     Žádný zázrak jsem nečekal, ale takto to dopadnout nemuselo. Kondičně jsme zvládli, herně už to bylo horší. No, je to první utkání a snad už to příště bude lepší i když Vyškov bude, dle trenéra hostí, těžší oříšek i vzhledem k jejich způsobu hry. Nechám se překvapit.

Břetislav Holouš