Výsledky - hodnocení

10. 10.10. 10:00 BÍLOVEC U15 - 1. FCV U15 3:1 (2:0)
Góly KONVIČNÝ 2, KRAYZEL - SEDLÁČEK
Sestava Přerova: Marák - Smékal, Jakubec (67. ČK), Neumann, Kratochvíl (41. Leitner) - Horák - Škuta, Řezníček, Spilka (41. Sedláček), Zatloukal (70. Snášel) - Koller. Trenéři: Chuda, Leitner.

Do posledního utkání před nucenou pauzou jsme vstoupili s jasným plánem: Co nejvíce znepříjemnit favoritovi jeho úlohu. Bílovec posílený o dobré hráče má letos velmi dobré výsledky. My mu byli ze začátku vyrovnaným soupeřem a šance se střídaly na obou stranách. V naší největší neuspěl rychlík Škuta, který postupoval z boku sám na bránu. Svou těžkou pozici však v branku nepřetavil. Všichni už jsme se radovali, když Neumann s Řezníčkem rozehráli rohový kop výborně na krátko a druhý jmenovaný orazítkoval spojnici. Z následného protiútoku soupeř po sérii našich chyb udeřil poprvé a my z toho byli pořádně otřeseni. Za tři minuty v 36. byla naše zkáza dokonána druhým gólem v naší síti a celá solidní předešlá hra přišla vniveč. Bohužel nejsme zatím natolik silní, abychom s takovým nepříznivým průběhem něco udělali a tak jsme se druhý poločas protrápili. Naprosto nepochopitelně svůj nepovedený výkon podtrhl Jakubec druhou žlutou kartou a vykoledoval si tak zápasový stop na další utkání. Tohle je neomluvitelné. Jedinou gólovou radost nám udělal až v samotném závěru Sedláček, kdy jeho skrytá střela překvapila brankáře Bílovce. Konečný stav 3:1.

Dnešní utkání jen potvrdilo naše venkovní trápení. Doma jsme schopni zatím konkurovat komukoliv, venku zatím nikomu. Strašně moc se nadřeme na vstřelený gól. Vytvořili jsme si málo brankových příležitostí a když už, tak je řešíme zbrkle. Teď nás opět čeká zápasová pauza, minimálne dvoutýdenní. Já však čekám delší, možná šlo o poslední utkání podzimní části sezóny. Proto apeluji na kluky, aby si psychicky odpočinuli, nabrali síly a poté se vrhli do dalšího zdokonalování svého těla. Běhat, posilovat, protahovat se apod. Vám určitě nikdo zakázat nemůže.

David Chuda

9. 04.10. 10:00 1. FCV U15 - HRANICE U15 1:1 (0:1)
Góly

Sestava Přerova: Marák - Leitner (41. Vaculík), Jakubec, Neumann, Smékal (51. Zatloukal) - Horák - Dressler (79. Snášel), Spilka (48. Škuta), Sedláček, Řezníček - Koller. Trenéři: Chuda, Leitner.

Derby a možná pro kluky, z pohledu psychiky, nejdůležitější utkání sezóny jsme začali velmi dobře. Vytvořili jsme si úvodní tlak na soupeřově polovině. Nabídnuté přiležitosti jsme však nevyužili a jak je u nás zvykem. První výlet soupeře na naši polovinu a naše zmatky na pravé straně znamenali trest v podobě stavu 0:1. Od té doby nás soupeř začal mírně přehrávat a my se moc nedostávali do hry kromě pár přímých kopů, za kterých jsme však nic nevytěžili. Po další chybě v defenzívě měly Hranice možnost pokutového kopu, který však Marák perfektně zneškodnil a neutralizoval tak své menší zaváhání u první branky. Do druhého poločasu jsme vstopupili bojovně a hra se opět vyrovnávala. S postupem času jsme přešli na jednodušší styl hry a ten dělal soupeři problémy. Řezníček se obtočil okolo svého strážce a ten už ho stihl jen stáhnout. Bohužel pro Hranice v pokutovém území a my tak rovněž dostali možnost kopat penaltu. S tímto tlakem se výborně vyrovnal Jakubec a bylo srovnáno 1:1. Do konce zbývalo 15 minut a všichni chtěli vyhrát. Úporná bitva nabídla ještě jednu obrovskou šanci. To když Škuta utekl všem a postupoval sám na brankáře hostů, bohužel však neuspěl a tak zápas skončil asi zaslouženou remízou 1:1. Radost z výsledku nám kazí vážné zranění Jindry Dresslera, který bohužel bude na delší dobu out. Tímto Jindrovi přeju rychle uzdravení a bezproblémový návrat na trávníky.

Dnes jsme opět byli schopni konkurovat týmu, který letos svými výsledky hraje prim ve vrchní polovině tabulky. Momentálně je dokonce 2. To vše bez několika zraněných hráčů. Naši hráči do sebe dostávají  velmi bojovného ducha a zejména domácí zápasy již začínají být pro každého soupeře velmi nepříjemné. Což mi dělá radost, do Přerova se pro body nikdy nejezdilo. Z pohledu fotbalového to nebyla žádná hitparáda. Těžký terén, hodně deště a všude samý hrbol na hřišti fotbalu nepřidali. Takový však fotbalový podzim ke konci bývá a kdo se s tím lépe srovná, bude ve finále úspěšnější. Za tuto neděli mohu chlapce lehce pochválit. Doufám totiž, že konečně zabereme i venku i když v Bílovci rozhodně favority nebudeme. Bílovečtí dobře posílili a naše hra venku je zatím slabá. Třeba to konečně změníme.

David Chuda

7. 23.09. 10:00 1. FCV U15 - VAL. MEZIŘÍČÍ U15 1:2 (0:1)
Góly branka Přerova ŘEZNÍČEK

Sestava Přerova: Marák - Leitner (57. Řezníček Adam), Neumann, Jakubec, Smékal (41. Zatloukal) - Horák - Dressler (77. Zemánek), Sedláček, Spilka (41. Koutný), Řezníček Tomáš - Váleček (41. Škuta). Trenéři: Chuda, Leitner.

Do utkání s velmi silným soupeřem jsme vstoupili nervózně a Val Mez mohl jít do vedení. Svůj úvodní tlak však nevyužil a my se tak začali osmělovat. První šanci nevyužil Váleček. Poté po průniku Dresslera jsme dostali velkou možnost ke skórování, nařízený nepřímý kop ze 7 metrů jsme však Řezníčkem nevyužili. I soupeř hrozil a v bráně se činil Marák. Když už to vypadalo na poločasový kříz, tak přišla série 3 chyb za sebou a soupeř nekompromisně trestal - 0:1. Do druhého poločasu jsme vstoupili velmi dobře a vytvořili jsme si mírný tlak. Bohužel jsme své šance nevyužili a po rychlém brejku soupeře jsme inkasovali podruhé - 0:2. To nás však nezastavilo a my začali riskovat. Val Mez si vylámal zuby na Marákovi a tak dostal Tomáš Řezníček krásný míč do úniku od Alexe Horáka. Starší z Řezníčků v naší sestavě svou šanci s přehledem proměnil a vykřesal naději - 1:2. Bohužel posledních 10 minut nám nevyšlo a spíš než na vyrovnání to vypadalo na navýšení skóre Val Mezem. Stav se však už neměnil a tak odcházíme ze hřiště těsně poraženi.

Rozhodně se nemáme za co stydět. Herně to určitě nebyla nějaká úchvatná podívaná, soupeř byl na míči kvalitnější. My mu však zdatně sekundovali obrovským nasazením a bojovností. A tak nebylo o vítezi rozhodnuto až do posledního hvizdu rozhodčího. Někteří naši hráči již začínají hrát tak, jak bych si představoval a úplně v pohodě soupeřům stačí, dokonce jsou ještě lepší. Trochu mě mrzí, že jsme dnes do vedení nešli my. Věřím totiž, že bychom soupeře udolali. Když nám to sedne, musí z nás mít respekt všichni soupeři a to mi dělá radost. Teď nás čeká nejlepší tým soutěže MFK Vítkovice alias rezerva Baníku Ostrava. Dnes nám hodně pomohli kluci z U14, s tím se moc počítat v sobotu nedá, jelikož po nás hrají své utkání a já jsem zvědavý, jak při nástupu respiračních onemocnění a zvětšující se marodce kádru, toto utkání zvládneme. Bude to těžká zkouška. Po dnešku však nemusíme smutnit, bylo to odmakané a takhle na blízko jsme Val Mez ještě nikdy neměli. Na jaře už je snad porazíme.

David Chuda

6. 12.09. 10:00 HLUČÍN U15 - 1. FCV U15 8:2 (3:1)
Góly HAVRÁNEK 5, KOTÍK, SCHULLA, KWAŠNÝ - VACULÍK, ZATLOUKAL
Sestava 1. FCV: Marák - Leitner, Neumann (55. Zemánek), Jakubec, Kratochvíl - Horák (72. Škuta) - Dressler (41. Spilka), Vaculík, Sedláček, Řezníček (67. Zatloukal) - Koller (18. Smékal). Trenéři: Chuda, Leitner.

Tabulkové prognózy nás měly za favorita, v autobuse jsem rovněž slyšel rodiče plné očekávání. Moje myšlenky však směřovaly opačným směrem. Věděl jsem, že soupeř měl těžký los v úvodu soutěže a taky vím, že v U14 jsme na stejném hřišti se stejným soupeřem prohráli ostudně 10:0. Navíc Hlučín získal do svého středu naprosto nadstandartního hráče Robina Havránka, na kterého jsem naše hráče upozorňoval, bohužel marně.

Do utkání jsme vstoupili vlažně a prohrávali jsme většinu soubojů. Do 15. minuty jsme drželi vyrovnaný stav, pak jsme ovšem poprvé zaspali ve středu obrany a bylo to 1:0. Netrvalo to ani tři minuty a skvělý domácí útočník z nás udělal přihlížející podruhé - 2:0. Pak jsme díky výborné práci Alexe Horáka ve středu hřiště snížili na 2:1, kdy branku vstřelil Mira Vaculík. To bylo z naší strany do poločasu vše, soupeř ještě jednou zvýšil na 3:1. Do druhé půle jsme vstoupili lépe, vytvářeli jsme si šance a byli jsme lepší než soupeř. V té největší z nich neuspěl Jarda Spilka a z následného protiútoku jsme jako přes kopírák dostali od Havránka už čtvrtou branku. Přestože byl druhý poločas opticky vyrovnanější, tak soupeř si v našem pokutovém území dělal, co chtěl. Naše skóre tak zatěžovaly další branky a my dokázali využít už jen střelu Kuby Zatloukala na konečných 8:2.

Jsem zklamán, jak naivně jsme se chovali v obranných situacích. Dnes nám to směrem dozadu vůbec nevyšlo a to je chyba všech 11 hráčů. Směrem dopředu to nebylo tak zlé, což je opět zásluha všech 11 hráčů. Bohužel s takovým výkonem nemůžeme v této pro nás stále obtížné soutěži pomýšlet na zisk bodů. Za tento zápas jsme dostali stejný počet branek jako za celé 4 kola předtím dohromady. Hráč domácích číslo 10 je však v úplně jiné lize a já mu přeji, aby svůj talent rozvíjel nejlépe, jak umí. Pro český fotbal to může být do budoucna velký hráč. V dalších zápasech budeme hrát se soupeři ze špice tabulky a jsem zvědavý, jak se s tímto popasujeme. Soutěž se zdá být tento rok více vyrovnaná a hrát se dá snad s každým. Rozhodně mě dnes nezklamali hráči vypomáhající z U14.

David Chuda

5. 05.09. 10:00 1. FCV U15 - UNIČOV U15 4:2 (2:1)
Góly branky Přerova KOLLER 2, HORÁK, ŘEZNÍČEK

Sestava Přerova: Marák - Leitner, Neumann, Jakubec, Kratochvíl - Horák - Váleček (21. Dressler), Sedláček, Vaculík (66. Spilka), Řezníček (75. Škuta) - Koller (73. Zatloukal). Trenéři: Chuda, Leitner.

Čekalo nás utkání se soupeřem, kterého jsme nikdy nedokázali obrat ani o bod. Přesto jsem doufal, že po našem letním zlepšení bychom mohli něco uhrát. A měl jsem pro tentokrát pravdu, do matche jsme vletěli jako uragán a prvních 14 minut soupeř nevěděl, kam dřív. Z našeho tlaku jsme po přihrávce Neumanna na Kollera vytěžili gól na 1:0. Bohužel ve zmiňované 14. minutě jsme propadli ve třech soubojích za sebou a i když se jednalo o sporné postavení hostujícího hráče, tak rozhodčí hru pustili a po našem faulu se kopala penalta - 1:1. Tato situace nás na delší dobu srazila a z našeho tlaku nebylo nic. Hrálo se vyrovnané utkání. Jenže ke konci poločasu jsme opět získávali půdu pod nohama a podruhé v utkání se prosadil Koller - 2:1. Naše poločasová porada byla úplně zbytečná, jelikož hned z první standardní situace jsme se rozhodli, že bránit soupeře nebudeme a ten tak mohl pohodlně vyrovnat na 2:2. Tato situace ještě určitě bude mít v našem týmu dohru. Nejsme tým, který si může dovolit tak jednoduše inkasovat. V ten moment se zápas lámal, znovu jsme si vytvořili převahu a v 55. minutě byla přetavena ve vítězný gól. Horák správně napřáhl z 20 metrů a jeho nepříliš povedená střela k překvapení všech skončila v bráně. Což jasně ukazuje, že se to musí prostě zkoušet. Poté jsme si vytvořili nespočet tutových šancí. Ve kterých postupně selhávali Řezníček (vícekrát), Koller a další naši hráči. Naštěstí v 74. minutě už to Řezníčkovi konečně vyšlo a zápas jsme tak definitivně zlomili na svou stranu - 4:2.

Dnes to bylo velice obtížné utkání a to i z hlediska psychiky. Velmi rychle bylo vidět, že jsme na hřišti lepším týmem, na což rozhodně nejsme zvyklí. A nás mohly srazit dva opravdu hloupé góly, které jsme neměli dostat. Tým však dnes ukázal, že již není otloukánkem všech a s nepřizní osudu v tomto utkání se porval na jedničku. Chválím velkou touho po vítězství, která opět dominovala nad fotbalovostí, což je ovšem kolikrát důležitější a dnes se to znovu potvrdilo. Máme s trenérem Leitnerem velkou radost, že se postupně kluci zlepšují a věřím, že na dobré výkony z úvodu sezóny navážeme i v její druhé třetině, která bývá z mých zkušeností zajímavá tím, že se kluci vrací do školy a jejich pozornost je tak testována z více stran. Uvidíme. Přeji si další vyrovnanou bitvu v Hlučíně.

David Chuda

4. 30.08. 10:00 VSETÍN U15 - 1. FCV U15 3:0 (1:0)
Góly ADAMEC, MIKLÁŠ, DOBEŠ
     Sestava 1. FCV: Marák - Leitner (61. Spilka), Neumann (30. Váleček), Jakubec, Kratochvíl (54. Vaculík) - Horák - Dressler, Smékal, Sedláček, Řezníček - Koller (66. Zemánek). Trenéři: Chuda, Leitner.

Do utkání jsme vstoupili solidně a očekávaný tlak domácích se nedostavil. Bohužel v 7. minutě jsme darovali jednoduchou ztrátou soupeři branku na 1:0. Přesto jsme se nesložili a naše hra byla slušná. Největší šanci na vyrovnání měl Koller. Když už však překonal všechny soupeře, netrefil odkrytou bránu. Poté měl velkou šanci Dressler, svůj ideální moment pro zakončení však prováhal a po následném faulu na něj vytěsnil domácí brankář Řezníčkovu střelu na roh. A tak jsme i přes slušný výkon prohrávali o půli 1:0. Zranění Neumanna nám ovšem nepomohlo, protože jsme museli přeorganizovat hodně míst v sestavě a to se nám dnes nepovedlo. Druhý poločas i přes naši úvodní snahu a šanci z rohu stál za houby. Druhý gól totiž naši hru utlumil a Vsetín od 50. minuty tušil, že mu to dnes výjde za 3 body. Nakonec jsme dostali ještě třetí branku a bylo po boji.

Určitě to nebyla nějaká katastrofa. Dnes se nám nedařilo a i tak jsme byli dlouho rovnocenným soupeřem Vsetína, což je pozitivní, protože kdyby se nám dařilo, šance na body by byla velká. Co mě však zaráží je přístup některých hráčů, kteří předvedli doslova katastrofální výkon. Zejména to nechápu u hráčů, o kterých si myslím, že by měli tým vést a hodně mu pomoci. Nu což, nedá se nic dělat. Soupeř asi vyhrál zaslouženě. Nám nezbývá, než se poctivě připravit na sobotní souboj s Uničovem. Dle prozatimních výsledků by se mohlo jednat o vyrovnané utkání a to bych si moc přál. Samozřejmě s vítěznou těčkou pro nás.

David Chuda

3. 23.08. 10:00 1. FCV U15 - TŘINEC U15 1:0 (0:0)
Góly KOLLER
Sestava Přerova: Marák - Leitner (60. Spilka), Neumann, Horák, Kratochvíl (75. Zemánek) - Horák - Dressler (69. Vaculík), Sedláček, Smékal, Řezníček - Koller (72. Škuta). Trenéři: Chuda, Leitner.

Utkání proti Třinci bylo vždy jednoznačnou záležitostí pro soupeře. První minuty však naznačily, že by to dnes mohlo vypadat jinak. Hrála se vyrovnaná partie a oba týmy předváděly slušný a hlavně bojovný fotbal. Prvně jsme se osmělili my - Kollerova tutovka skončila pouze v boční síti. Od 30. minuty jsme vypadli z role. Marák chytil tři velké šance soupeře. Ve druhém poločase na křídle doslova lítal Řezníček a po jeho skvělé akci a centru levou nohou se zjevil před brankářem Koller, který nekompromisně otevřel skóre - 1:0. Soupeř nás v posledních minutách hodně zatlačil a my můžeme opět děkovat naší slušné obranné hře a Marákovým zákrokům.
     Pro mě doslova šokující výhra. Řekl bych, že asi největší za ty dva roky a něco co spolu fungujeme. Dnes se nám sešlo všechno a kluci zaslouží obrovskou pochvalu. Mám velkou radost, pomalu se dostáváme na úroveň, jakou bych si přál. Po dnešním výkonu budu na kluky ještě přísnější. Ukázali mi totiž, že fotbal hrát umí. Jen tak dál.
David Chuda

2. 16.08. 14:30 ŠUMPERK U15 - 1. FCV U15 3:0 (0:0)
Góly SMÉKAL, DOLEŽEL, LUBĚNA.

Sestava Přerova: Marák - Leitner, Neumann, Jakubec, Kratochvíl (41. Smékal) - Horák - Řezníček, Váleček, Sedláček, Dressler (68. Vaculík) - Koller (60. Spilka). Trenéři: Chuda, Leitner.

Po 9 měsíčním půstu jsme konečně nastoupili k mistráku. Los k nám ovšem nebyl přívětivý, jak by se na první pohled mohlo zdát. Šumperk posunul do U15 své skvělé 2007, které jsou hned po Spartě Praha 2. nejlepší v republice a jen pro srovnání: Minulý rok porazili v naší soutěži Baník 4:2. Do utkání jsme však šli relativně slušně připraveni, takže jsem věřil, že to nebude hrozné. Má očekávání se naštěstí naplnila. Soupeř byl lepší, držel míč, ale my kvalitním obranným výkonem a hlavně skvělým Marákem odolávali a nedostávali jsme se úplně pod tlak. O to větší je škoda, když jsme ve 21. minutě hloupě ztratili míč a následně nepohlídali aut domácích. Následný centr znamenal vedení 1:0 pro Šumperk. O 8 minut později jsme pro změnu podskočili míč a bylo to 2:0. My toho směrem dopředu moc nepředvedli. Ve druhém poločase jsme se víc osmělili a zvolili útočnější taktiku. Z toho však plynulo víc prostoru pro domácí a v bráně opět čaroval Marák. Držel nás tak stále v možnosti zkusit se porvat o senzační remízu. Jenže podobně jako v prvním poločase naši útoční hráči dnes neměli dostatečnou kvalitu, aby soupeře překonali. A tak jsme dvě minuty před koncem při hře vabank inkasovali potřetí.

Soupeř nám ukázal, jak se hraje fotbal. Dnes však musím kluky pochválit za bojovnost a chuť se porvat o dobrý výsledek. Bohužel na víc než 3 branky v naší síti to nestačilo. Pokud ovšem budeme podávat tyto zodpovědné výkony pravidelně, mohli bychom být nepříjemným soupeřem pro každého. Další utkání s Třincem bude nesmírně obtížné. Snad navážeme na dnešní solidní partii.

David Chuda

PU 08.08. 09:00 1. FCV U15 - 1. FCV U14 8:1 (4:1)
Góly branky U15: Dressler 2, Řezníček 2, vlastní, Koller, Váleček a ?

Sestava 1. FCV U15:: Marák - Vaculík (41. Smékal), Neumann, Jakubec, Kratochvíl - Horák - Řezníček, Spilka, Váleček (41. Sedláček), Dressler - Koller (41. Leitner).

Podle očekávání jsme měli od začátku na hřišti převahu, ale bylo nám to k ničemu, protože v zakončení jsme byli žalostní. Soupeř se prezentoval pěknou hrou a nic nám nedal zadarmo. Ještě ve 30. minutě byl stav po dvou vlastních gólech 1:1. Poté jsme se naštěstí výrazně zlepšili v zakončení a rozdíl narůstal v náš prospěch. Předvedli jsme několik velmi povedených akcí a já tak mohl být spokojen. Příští týden nás konečně čeká mistrák a já si přeju, aby do něj kluci dali vše co v nich je. Návod dostali v sobotu odpoledne od svých starších spoluhráčů v přerovském derby.

David Chuda

PU 04.08. 16:00 1. FCV U15 - KONICE U15 4:3 (2:2)
Góly Branky Přerova VÁLEČEK 2, JAKUBEC (penalta), KOLLER

Sestava 1. FCV: Marák - Smékal (41. Vaculík), Jakubec, Neumann, Leitner (41. Kratochvíl) - Horák - Řezníček, Sedláček (61. Koller), Váleček (70. Leitner), Dressler - Koller (41. Spilka, 70. Smékal). Trenéři: Chuda, Leitner.

Od první minuty jsme se snažili tvořit hru. Soupeř pod novým trenérem Neoralem měl dobře zvolenou taktiku a směrem dozadu působil velmi kompaktně a směrem dopředu nás zlobil. Několikrát hezky vyjel z vlastní poloviny a pak kolmou přihrávkou vyslal do průniku hráče s číslem 10, který by se rozhodně ve vyšší soutěži neztratil. A tak jsme po jedné z těchto akcí prohrávali 0:1. Poté jsem nám napočítal do 20. minuty dohromady 16 střel, což je velmi dobrý počin. Dvě z nich skončili v bráně. Penalta Jakubce a dorážka Válečka. Je škoda, že jsme nevyužili více šancí. Bohužel jsme opět inkasovali z brejku a soupeř znovu vycítil šanci a svůj defenzivní blok ještě více stáhnul a nám se na menším a užším hřišti nedařilo skórovat. 2. poločas již byl v naší absolutní režii. Bohužel jsme opět pálili šance. Vysvobodil nás svým druhým gólem Váleček, poté přidával další branku Koller a zdálo se, že je rozhodnuto. Jenže poté Váleček neproměnil penaltu, soupeř z ojedinělé střely snižoval na 4:3 a bylo to opět drama. Emočně vypjatý match až do posledního hvizdu jsme však nakonec zvládli a vyhráli jsme. Na klucích byla vidět velká radost z výhry a proto jsem spokojen i já. Nutno však podotknout, že takové utkání bychom měli vyhrát mnohem vyšším rozdílem.

David Chuda

PU 29.07. 10:00 KROMĚŘÍŽ U15 - 1. FCV U15 6:0 (1:0)
Góly

Sestava 1. FCV: Marák - Leitner, Neumann, Jakubec, Kratochvíl (60. Sedláček) - Horák - Řezníček, Chlum (8. Smékal), Sedláček (41. Koller), Vaculík (15. Béňa) - Koller (20. Spilka).
Trenér: Chuda.

Do utkání s velmi dobrým soupeřem jsme vstoupili nebojácně, dobře jsme vyplňovali prostory a soupeře jsme nepustili do vážnější šance. O to větší škoda je, že jsme inkasovali laciný gól po dorážce. Bojovali jsme a v soubojích jsme dnes byli lepší a tak jsme Kroměříž drželi na uzdě. Občas jsme zahrozili z brejků. Ve 20. minutě jsem měl zraněné 3 hráče a vyčerpaná všechna střídání. Přesto jsme první poločas odehráli velmi dobře. Druhý poločas už byl slabší, přesto ještě 10 minut před koncem byl stav "pouze" 3:0. Pak jsme dostali spornou branku a v poslední minutě ještě domácí přidali další dva zásahy a konečné skóre tak bylo možná trochu kruté - 6:0. Za nás mohl vstřelit branku aktivní Řezníček, bohužel jeho pěkná akce skončila střelou nad.

Dnes musím kluky pochválit. Utkání odmakali nadoraz a někteří naši hráči se vyrovnali svým protihráčům. Určitě to byl Marák, Jakubec, Horák, Sedláček a Řezníček. Když tito hráči budou své výkony opakovat a k nim se přidá ještě dalších 5-6 hráčů, máme šanci být úspěšní. Nezklamal mě svým výkonem nikdo. Dnes určitě nejlepší výkon po koronavirové pauze. Tak snad to bude mít vzestupnou tendenci i nadále. Zůstaňme však nohama na zemi. Stále jsme od soupeře hodně daleko.

David Chuda

PU 25.07. 00:00 1. FCV U15 - VYŠKOV U15 9:1 (5:1)
Góly Branak Přerova ŘEZNÍČEK
     Sestava Přerova: Marák - Leitner, Březina, Dressler, Kratochvíl - Vaculík - Řezníček, Spilka, Kosek, Škuta - Koller. Střídal: Steffan. Trenér: Chuda.

Když jsem domlouval utkání s Vyškovem, měl jsem k dispozici kádr 15+2. Do vyškova odcestovalo kmenových hráčů U15 7+1. Tudíž mi nezbývá než velmi poděkovat klukům z U14, kteří nás zachránili. První poločas ještě v našem podání snesl nějaké měřítko. Směrem dopředu jsme si vypracovali dvě pěkné šance, jednu z nich využil Řezníček pěknou střelou. Další náznaky se neujaly. Směrem dozadu jsme byli lehce přehráváni rychlostí a silou našich protihráčů. Druhý poločas byl již z naší strany pouze o kondici. Fotbal hrál soupeř a my byli úplně bez šance. Já měl za to, že jsme dostali 10, kluci mi tvrdí, že skóre bylo pouze 9. Je to asi ve finále jedno. Na tomto utkání lze vyzdvihnout pouze přístup některých hráčů, že to nezabalili a odbojovali až do konce. Dali jsme gól poprvé od červnového utkání s Holešovem, ale hledat pozitiva v takových debaklech je složité. Navíc i herně to bylo ve druhé půli žalostné. Ve středu nás čeká mistr jižní skupiny Kroměříž. Snad budeme mít k dispozici více hráčů a soupeři co nejvíce ztížíme zápas.

David Chuda

PU 18.07. 10:00 1. FCV U15 - ZLÍN U15 0:8 (0:5)
Góly
Sestava 1. FCV
1. poločas: Zemánek - Smékal, Horák, Jakubec, Kratochvíl - Dressler - Řezníček, Váleček, Ondruška, Strnad - Švestka.
2. poločas: Zemánek - Leitner, Jakubec, Mach, Josl - Horák (60. Dressler) - Řezníček (60. Strnad), Spilka, Vaculík, Béňa - Koller. Trenér: Chuda.

První tři utkání po krátké letní pauze jsou velmi těžkou zkouškou pro náš kádr. Nicméně kluci se bojovným výkonem zkoušeli soupeři vyrovnat. I když upřímně o nějaké vyrovnanosti tady zkrátka nemůže být řeč. Byl to pro nás velmi dobrý kondiční trénink, který byl okořeněn tím, že jsme se občas dostali i k míči. Soupeř ze Zlína nás nakonec zatížil 8 brankami a to je lepší počin, než jsem před utkáním očekával. Já osobně se učím být pozitivní i v těchto chvílích a nejen pro mě je to něco nového. Ve druhém poločase tempo přece jen opadlo a to oboustraně. My měli dohromady dvě zakončení, první nevyřešil jinak slušně hrající Váleček, druhé zakončení nováčka v našem kádru Strnada těsně minulo branku. Dobrou práci v bráně odvedl i mladíček Zemánek.

Musím uznat kvalitu soupeře a tak kluky i lehce pochválit. Splnili to, co jsem po nich chtěl. Rvali se až do konce a soupeři alespoň částečně ztížili jeho úlohu na hřišti. Snad jsme se dostali do fáze, kdy již nebude v tomto ročníku rozdíl dvouciferný. Nicméně ještě nás čekají skvělé týmy Kroměříže a Vyškova. Pak už věřím ve vyrovnané bitvy. Za dnešek lehká pochvala. Určitě se nám do dalšího přípravného týdne půjde lépe, než kdybychom utkání absolutně nezvládli.

David Chuda

PU 27.06. 10:00 VAL. MEZIŘÍČÍ U15 - 1. FCV U15 9:0 (5:0)
Góly
     Sestava 1. FCV: Marák, Vojtášek O. Smékal, Leitner, Neumann, Jakubec, Kratochvíl, Vojtášek M., Dressler, Sedláček, Spilka, Horák, Řezníček, Váleček, Koller. Trenér: Chuda.

Poslední utkání letošní sezóny nás svedlo proti velmi dobrému Val Mezu. Jenže on je proti nám velmi dobrý každý, kdo hraje ligu nebo divizi žáků a tak je těžké najít pro nás vyrovnaného soupeře. I když se ve hře objevovaly dobré a vyrovnané pasáže, tak je výsledek naprosto hrůzostrašný a jednoznačný - 9:0. Soupeř byl lepší a mohl vsítit i více branek, my ze svých pár šancí nevyužili ani jednu. Nebudu zde vypisovat v čem všem zaostáváme, jelikož je to pořád stejné. Hned začátek letní přípravy máme hodně těžký. V červenci nás postupně čeká Zlín, Vyškov a Kroměříž. Tyto týmy patří k tomu nejlepšímu na Moravě. Kam patříme my? Máme ještě jeden celý rok na to, abychom všem ukázali, že to není na úplný chvost.

David Chuda

PU 10.06. 17:00 1. FCV U15 - PROSTĚJOV U15 0:8 (0:4)
Góly

Sestava 1. FCV: Marák, Vojtášek O. - Leitner, Smékal, Jakubec, Horák, Neumann, Spilka, Vojtášek M. Dressler, Vaculík, Koller, Váleček, Sedláček, Kratochvíl, Řezníček. Trenéři: Chuda, Leitner.

Po ostudě v Bílovci jsem měl z dnešního utkání upřímně nahnáno. Prostějov je o moc dál než my a já počítal, že porazíme HFK i Bílovec a tak bude třeba naše kluky vracet na zem. Bohužel okolnosti byly jiné a my tak do utkání vstupovali v roli obrovského outsidera. První poločas se nesl v duchu jasné převahy hostů, kteří nás s neuvěřitelnou lehkostí přehrávali a to, že skóre bylo pouze 0:4 je naši malou výhrou a především zásluhou Maráka. Druhý poločas už byl vyrovnanější, ale Prostějov i tak působil mnohem lepším dojmem a můžeme děkovat pro změnu Vojtáškovi v bráně, že skóre nebylo dvouciferné. Dnes bych kluky nezatracoval, jelikož na hřišti nechali maximum, ale na Prostějov to prostě nestačilo. Snad se mi povede na 17. 6. sehnat hratelného soupeře, potřebujeme se konečně chytnout něčím povedeným. Dnes by to totiž nevyšlo, ani kdyby se nám povedlo všechno. Část viny za nepovedená utkání jde samozřejmě i za mou osobou, protože zkoušíme nové věci a různě točíme posty. Nezbývá nám, než pracovat a věřit v lepší zítřky.

David Chuda

PU 06.06. 10:00 BÍLOVEC U15 - 1. FCV U15 7:1 (4:1)
Góly branka Přerova VÁLEČEK
     Sestava Přerova: Vojtášek O., Marák - Smékal, Jakubec, Neumann, Sedláček, Řezníček, Vaculík, Dressler, Váleček, Koller, Horák, Spilka, Leitner.

Do zápasu jsme vstoupili dobře a měli jsme dvě tutové šance. Hrálo se převážně na polovině Bílovce a tak ani první inkasovaný gól pro nás neznamenal nějaké znervóznění a po chvíli vyrovnával Váleček na 1:1. Asi ve 25. minutě jsme soupeře pustili podruhé na naši polovinu a po laxním bránění jsme inkasovali - 2:1. A to byl z naší strany konec. Naše hra se rozsypala jako domeček z karet a byla velmi neurovnaná. Do poločasu domácí zvýšili na 4:1.
     Ve druhé půli jsem očekával naše zlepšení, bohužel jsem se spletl a to hodně. Nejhorší poločas co jsem od nás viděl. Kluci vůbec nechtěli hrát, báli se, neběhali a hlavně nebránili. Pojem, že mě z fotbalu bolely oči byl v tuto chvíli zcela na místě. Nezbylo nám tedy než příjmout tento otřesný výsledek.
     Zdálo se mi, že se v tréninku zlepšujeme a naše hra bude mít opět vzestupnou tendenci. Prvních 25 minut tomu tak skutečně bylo, v mé hlavě bylo něco ve smyslu, že bychom tu mohli vyhrát třeba 5:1. O to více je pro mě nepochopitelné, jak moc labilní mančaft jsme. Bílovec měl v týmu nové hráče a ti po oťukávací půlhodině zjistili, že nejsme žádní Ronaldové a pak nám chlapci nasázeli 7 branek. S tímto výkonem bychom ve středu od Prostějova schytali branek tak 20. Máme si hodně co vysvětlovat.

David Chuda

PU 30.05. 14:00 HFK OLOMOUC U15 - 1. FCV U15 5:1 (3:1)
Góly branka Přerova JAKUBEC

1. FCV: Marák, Vojtášek O. - Leitner, Jakubec, Neumann, Smékal, Vojtášek M., Spilka, Dressler, Řezníček, Váleček, Horák, Koller, Sedláček a Vaculík. Trenéři: Chuda, Leitner.

Úvodní zklamání ze zjištění, že hrajeme proti starším klukům jsme vystřídali za odvážný výkon. První poločas byl vyrovnaný a většímu soupeři jsme zdatně konkurovali. Celý poločas byl stav 1:1. Když si pak necháme dát dvě branky z rohových kopů dvě minuty před koncem, nemůžeme očekávat, že budeme výsledkově úspěšní. 2. poločas nás již domácí přehrávali a měli více ze hry. Přesto kluky chválím, protože neprodali kůži lacino. Celkový výsledek 5:1 je pro nás proti staršímu soupeři průměrným výsledkem. Snad se příští týden potkáme se soupeřem stejně starým, abychom mohli ukázat, že se pomalu, ale jistě zlepšujeme. Dnes to po dlouhé korona pauze nebylo špatné. Máme dost času na sobě pracovat, abychom se nadále zlepšovali.