Výsledky - hodnocení

PU 16.02. 11:00 PROSTĚJOV U17 - 1. FCV U17 4:0 (1:0)
Góly
Sestava 1. FCV U17: Bělka (46. Vyňuchal) - Mlčoch, Boucník, Vařecha, Štěpánek D. - Dostál, Martinec (46. Kocian), Kytlica - Cetkovský, Štěpánek J. (65. Barták), Barták (46. Vencel). Trenéři: Chuda, Huňka.

Ligový dorost Prostějova pro nás představoval těžkého soupeře. V létě nám doma nasypal v přípravě 7 branek a téměř nás nepustil do hry. Věřil jsem, že dnes to bude lepší. Bohužel asi v 10. vteřině jsme předvedli až komickou chybu a soupeř trestal do prázdné brány. Naštěstí jsme se dostali do hry a první poločas nabídl vyrovnanou velkou bitvu, která nenabídla moc šancí. O chloupek lepší byli domácí, ale nic dramatického. Do druhého poločasu jsme vstoupili úplně stejně jako do toho prvního. Dostat branku v 1. a 46. minutě, to je na pokutu (v našem případě se tak maximálně můžu stavět na hlavu). Přesto jsme, troufnu si říct, převzali otěže a byli jsme ve hře trochu aktivnější. Bohužel nedokázali jsme si vytvořit kloudné šance. Soupeř velmi dobře bránil a vyplňoval prostory. A tak v 80. minutě přišla třetí obrovská chyba a bylo to 3:0. Hřebíček do rakve přišel chvíli před koncem na 4:0.

Výsledek je pro nás dost krutý. Bohužel však ukazuje rozdíl mezi kvalitou a nekvalitou. Dnes jsme byli na straně nekvality my. Soupeř byl v pokutovém území nekompromisní. My byli nejistí a to utkání rozhodlo. Ve finále je úplně jedno, že hra vypadala vyrovnaně. Soupeř byl efektivnější a vyhrál zaslouženě. Jedno z mála pozitiv je, že dnes se na to narozdíl od léta dalo aspoň dívat a kondičně mělo utkání vysokou úroveň. Měsíc do soutěže ještě zdaleka nejsme nachystáni vletět na naše divizní soupeře. Snad jsme překonali chřipku a budeme se moci do všeho pořádně opřít. Moc bych si přál se s tímto ročníkem rozloučit povedeným jarem, zatím si však vůbec nemůžeme být jistí, že tomu tak bude. Dalším těžkým soupeřem v přípravě bude rovněž ligový FC Hlučín, to však až na závěr jarních prázdnin.

David Chuda

PU 08.02. 16:00 MYJAVA U17 - 1. FCV U17 1:0 (1:0)
Góly

Sestava 1. FCV: Bělka - Mlčoch, Boucník, Dostál, Štěpánek D. - Kuča F. - Martinec (Koudelka), Kytlica (Hlaváč) - Doležal (Hlaváč), Cetkovský, Štěpánek J. Trenér: Chuda.

Do utkání jsme vstoupili špatně. V mrazivém slovenském večeru jsme nemohli nahodit motor. Ani soupeř však nezačal impozantně a tak se hrál zvláštní fotbal bez šancí. Když jsme se dostali do hry a začali si vytvářet šance, tak vyhráli chalani z Myjavy tři klíčové souboje po sobě a poté napálili míč přímo do naší brány - 1:0. To nás nabudilo k lepšímu výkonu. Šance Cetkovského, Honzy Štěpánka a Dostála však brankou neskončily.

Ve 2. poločase jsme soupeře přehrávali. Vytvářeli jsme si střelecké příležitosti, bohužel jsme však byli neschopni skórovat. Vrcholem našeho tlaku byla odpískaná penalta v náš prospěch. Kytlica však napálil pouze břevno a tak jsme trochu smolně prohráli 1:0.

Tím, že je spousta dorostenců zapojena do zimní přípravy mužů a taky tím, že nás kosí nemoci, zranění a taky díky tomu, že spousta chlapců dělá přijímačky na vysoké školy, jsme do Myjavy odcestovali v hodně okleštěném počtu. Někteří hráči tak dostali velmi výrazný prostor v zápase U17 i v zápase U19. Chlapcům děkuji, že náročný program ustáli. Do budoucna bych si však přál abychom dokázali podat kvalitnější výkon i přes velké herní vytížení. Dnes na nás bylo hodně vidět, že se trápíme v zakončení. Teď nás čeká série těžkých přípravných utkání s dalšími ligovými soupeři.

David Chuda

PU 01.02. 14:00 FASTAV ZLÍN U18 - 1. FCV U19/U17 ?:? (?:?)
Góly VÝSLEDEK VEDENÍ MUŽSTVA NEDODALO

PU 24.01. 18:00 VAL. MEZIŘÍČÍ U17 - 1. FCV U17 1:3 (0:1)
Góly branky Přerova CETKOVSKÝ 2, DOLEŽAL

Sestava 1. FCV: Bělka - Mlčoch (65. Václavíček), Vařecha, Dostál, Štěpánek D. - Vencel (46. Kocian)  Kytlica, Martinec - Cetkovský, Doležal (46. Boucník), Štěpánek J. Trenéři: Chuda, Huňka.

Do utkání jsme vstoupili nervózně a spíše se bojovalo, než hrálo. Oboustranně jsme neviděli příliš kvalitních akcí a obrany dominovaly nad útočnou fází. Nás dostal z ojedinělé akce do vedení Doležal, který využil parádní přihrávky Honzy Štěpánka - 0:1. Ve druhém poločase jsme byli svědky více šancí na obou stranách. Nás několikrát podržel Bělka. Na druhé straně udeřil Cetkovský a vypadalo to, že se uklidníme - 0:2. Bohužel o chvíli později jsme inkasovali a domácí měli i šance na vyrovnání. Na konečných 1:3 uzavřel účet zápasu opět Cetkovský.

Viděli jsme utkání plné technických chyb, kdy nám míč spíše zavazel. Z pohledu týmového výkonu to však bylo v pořádku. Všichni plnili po taktické stránce co měli a tak jsme zvítězili. Nutnou však podotknout, že soupeř nám hodně zatápěl.

David Chuda

PU 18.01. 09:00 SIGMA OLOMOUC U16 - 1. FCV U17 7:2 (1:0)
Góly branky Přerova MLČOCH, CETKOVSKÝ
Sestava Přerova 1. poločas: Bělka - Mlčoch, Boucník, Vařecha, Štěpánek Dan - Dostál, Martinec, Kytlica - Cetkovský, Štěpánek Jan, Kocian.

Sestava Přerova 2. poločas: Vyňuchal - Mlčoch (70. Dostál), Boucník, Vařecha, Vencel, Štěpánek Dan - Barták, Kytlica, Martinec - Cetkovský (75. Štěpánek Jan), Doležal. Trenéři: Chuda, Huňka.

Jedna z posledních možností pro mé svěřence utkat se s opravdu super kvalitním soupeřem. I když o rok mladší, tak skvěle připravená U16 Sigmy Olomouc nás měla prověřit hned z úvodu přípravy. Soupeř v týdnu naděloval jiné Viktorce, té známější z Plzně - 0:4. A tak jsem doufal, že soupeři budeme alespoň trochu vyrovnaným soupeřem. Začátek jsme měli velmi dobrý, po úvodní nervóznější pětiminutovce jsme postupně srovnali hru a byli jsme to my, kdo si vytvářel střelecké příležitosti. Zejména střely Honzy Štěpánka, Matěje Kytlici, Dana Štěpánka a Víti Cetkovského volaly po brance. My dobře kombinovali a drželi jsme slušně míč na svých kopačkách a utkání mělo dobré tempo. Když už to vypadalo na bezbrankovou remízu v první půli, tak domácí rychle rozehráli standardní situaci a načapali naši obranou fázi v nedbalkách a tak jsme první poločas prohráli trochu smolně 1:0.

Do druhého poločasu jsme vstoupili v novém rozestavení 3-5-2, které budeme chtít v přípravě zdokonalit, abychom v sezóně mohli vybírat minimálně ze dvou možností. Úvod nám vyšel skvěle. V té době velmi dobře hrající Kytlica uvolnil patičkou Mlčocha a ten napravil své dřívější zaváhání krásnou střelou pod břevno - 1:1. Poté jsme soupeři nepochopitelně z naší bekovky dovolili skórovat na 2:1. Jenže jsme se nevzdali, znovu jsme zabrali a když Kytlica poslal do úniku Cetkovského, tak ten svou další šanci už proměnil - 2:2. V ten moment se utkání lámalo. Dan Štěpánek postupoval sám na bránu společně s Doležalem. Jejich spolupráce sice přinesla branku, ale ta nemohla být uznána kvůli offsidu a tak přišel trest na druhé straně - 3:2. V ten moment přišel cvak asi o 180 stupňů v našem výkonu. Do té doby pěkné utkání, které mělo tempo a kvalitu z obou stran se zvrhlo v jasnou záležitost pro Sigmu. My jsme přestali běhat.  Zalezli jsme do hlubokého bloku a čekali, co s námi soupeř udělá. Ten vycítil, že je něco špatně. Pozdvihl svůj výkon ještě na vyšší úroveň a během posledních 20 minut nám přidal 4!!!! další branky. Konečné skóre tak zní 7:2 pro domácí. Je to kruté, ale přesně takhle to ve fotbale chodí.

Šedesát minut jsem byl pyšný na své svěřence, kteří mě svým výkonem utvrdili, že první týden přípravy se nám vydařil herně i po tréninkové stránce. Nebyli by to ovšem moji chlapci, kdyby to něčím nepokazili. A tak si všichni místo nadprůměrné známky 8 za výkon vysloužili tak o dvě stupně horší hodnocení. Je to škoda, pozitivní však je, že většina týmu ví, v čem jsme zaostali. Psychika, kondice, proměňování šancí, bránění. Dobrou zprávou je, že máme ještě dva měsíce na to, jak tyto věci vylepšit, což se nám zcela jednoznačně povede.