10. 10.10. 12:15 1. FCV U17 - FRÝDEK-MÍSTEK B U17 2:5 (2:4)
Góly VERBICH, CALETKA - NĚMEC 3, MÍČEK, KOVÁČ

9. 03.10. 12:15 ŠUMPERK U17 - 1. FCV U17 4:1 (3:0)
Góly KŐRNER 2, MATURA, PODHORNÝ - BOREK

8. 25.09. 16:00 1. FCV U17 - TŘINEC B U17 2:1 (0:1)
Góly 60. VERBICH, 69. MACH - 13. NIESLANÍK

Sestava Přerova: Zemánek M. - Vávra J., Sovík Št., Hlaváč M., Mach T., -  A., Horák A.,(73. Ondruška), Hynek Št., Malenda M., (63. Řezníček) -  Verbich J., Pistovčák.

V dalším mistrovském utkání jsme nastoupili v sobotu v domácím prostředí proti lídru tabulky, vedoucímu týmu z Třince. Poté, co jsme dokázali v posledních utkáních zlepšit hru, jsem tajně doufal, že můžeme Třinec potrápit, což se nakonec zcela splnilo. Před utkáním jsme měli malinko problém z brankářem, protože Ondra Kolařík měl jiné povinnosti a tak jsme šli do rizika a do branky postavili teprve třináctiletého Michaela Zemánka, který se vrátil do Přerova se Sigmy Olomouc. I když je Michael ještě hodně mladý, utkání se nezalekl a předvedl, proč byl v Sigmě Olomouc. Několika zákroky nás podržel a zcela jistě jeho podíl na výsledku utkání je obrovský.

Začátek utkání nám vyšel, byli jsme lepší na míči v kombinaci, vyhrávali osobní souboje, což třinečtí zcela nečekali. V úvodu jsme nastřelili břevno a další šance na sebe nenechali čekat, ale opět nás zradila koncovka. Ale jak to tak bývá, jedna hloupá chyba znamenala vedoucí branku Třince. Naštěstí jsme se rychle otřepali a pokračovali v dobrém výkonu. O přestávce jsme kluky nabudili a jasně jsme jim řekli, že Třinec už nemůže, změnili jsme taktiku hry a naše úsilí neslo ovoce. V 60. minutě srovnáváme Honzou Verbichem na 1:1 a o devět minut později konáme obrat brankou T. Macha. Třinec nemá sílu, náš tlak graduje, ale další branku jsme již nepřidali. I tak jsme předvedli velice kvalitní herní výkon a zaslouženě naplno bodovali.

Super výkon, tři body doma, výhra nad prvním týmem, co dodat. Snad jen poděkovat celému týmu, kdy byl vidět týmový duch a to je z mého hlediska pro další vývoj sezóny to nejlepší.

Trenér: P. Hošek

7. 20.09. 12:30 STARÁ BĚLÁ U17 - 1. FCV U17 0:0 (0:0)
Góly

6. 12.09. 12:15 1. FCV U17 - HAVÍŘOV U17 5:2 (4:1)
Góly 1., 47. HORÁK, 2. KUČA, 8. HYNEK, 10. VERBICH - 44. ŠTANEL, 77. NEKOLA

Sestava Přerova: Kolařík O. - Vávra J., Sovík Št., (67. Malenda), Pavelka M., (58. Švestka D.), Hlaváč M. (70. Béňa) -  Kuča F., Kocián A., Horák A.,(64. Pistovčák), Hynek Št.(46. Veselý) -  Verbich J., Caletka H (32. Onduška).

Po úspěchu ve Vsetíně jsme nastoupili v sobotu k mistrovskému utkání v domácím prostředí. Cíl byl jasný, Zopakovat výkon ze Vsetína a získat body i v domácím prostředí. Do utkání jsme nastoupili aktivně, výborným pohybem, jednoduchou kombinací jsme zcela zaskočili havířovské a utkání jsme rozhodli během prvních deseti minut utkání. Aktivní hrou jsme se prezentovali během celého prvního poločasu, ale přišla chyba ke konci poločasu a střelou z dálky došlo k úpravě stavu utkání. Poločas jsme zvládli a tak byla možnost na hřiště postupně vyslat náhradníky. Ze začátku druhého poločasu jsme navíc vstřelili další branku a havířovští postupně vyklidili pole a jen utkání dohrávali. I během druhého poločasu jsme si dokázali vypracovat spoustu brankových příležitostí, ale další branku jsme již nepřidali. Hosté v samotném konci vstřelili svou druhou branku, kdy nás zaskočili přímou střelou z rohového kopu. To bylo, ale vše a tak jsme konečně využili domácí prostředí a utkání dotáhli do vítězného konce.

Pavel Hošek

5. 05.09. 12:30 VSETÍN U17 - 1. FCV U17 2:3 (1:0)
Góly 7. ZBRANEK, 81. ŘEZNÍČEK - 61. VERBICH, 64., 65. CALETKA

Sestava Přerova: Kolařík O. –  Mach T., (46. Švestka D.), Vávra J.,  Sovík Št., Matyáš M. (69. Pistovčák D.), -  Verbich J., Kocián A.,  Hynek Št., (76. Ondruška M.) -  Pavelka M., Caletka H..

V sobotu jsme zajížděli k mistrovskému utkání do Vsetína. Po nevydařeném utkání v domácím prostředí jsme chtěli napravit pokažené utkání a uhrát solidní výsledek. Díky trenérům starší kategorie jsme si vypůjčili Hynka Caletku, protože jsme neměli k dispozici žádného útočníka. S Hynkem přišlo oživení a hráli jsme velmi pěkný fotbal. I když jsme si vypracovali několik slibných brankových příležitostí, tak to byli, ale domácí, kteří dokonale využili výhodu rohového kopu a v 7. minutě utkání se ujali vedení. My jsme rovněž hrozili ze standardních situací, ale vyrovnávací branka nepadla. Naopak opět domácí si vypracovali několik brejkových situací, které, naštěstí pro nás nevyřešili a tak jsme odcházeli do šaten za nepříznivého stavu 1:0 pro domácí.

O přestávce jsem kluky povzbudil, že utkání je teprve v polovině a vysvětlil, že když přitlačíme na důrazu, zlepšíme pohyb na hřišti, dokážeme uhrát pěkný výsledek. Opět jsme do druhé půle, jako v předešlých utkáních nastoupili aktivně, bylo vidět odhodlání, že se s vývojem nehodláme smířit. Domácí jsme zcela zaskočili a přišel zvrat v utkání. Nejprve po rohovém kopu v 61. minutě vyrovnal J. Verbich. V průběhu dvou minut a to v 64. a 65. minutě se prosadil H. Caletka a obrat byl dokonán. Bohužel, nám začali docházet síly, toho využili domácí a snížili v 81. minutě na 2:3. Tlak domácích sílil. V samotním konci jsme udělali obrovskou chybu na polovině hřiště a domácí šli do brejkové situace. Tu však vyřešil velmi odvážným výběhem Ondra Kolařík a zcela jistě nás zachránil od pohromy. Blížil se konec utkání, kdy však hlavní rozhodčí začal zbytečně natahovat čas. Na to přišla reakce trenéra (p. Hošek), který si v závěru vysloužil udělení žluté karty. Nakonec přeci jen přichází konec a my poprvé v sezóně hrajeme za tři body.

Pochvala, zasloužený zisk bodů. Doufám, že nepřijde opět uspokojení a příští týden navážeme na tento úspěch.

Trenéři: P. Hošek, M. Lukáš

4. 29.08. 12:15 1. FCV U17 - PROSTĚJOV B U17 0:3 (0:2)
Góly ILLÍK 3

Sestava: Kolařík O. - Vávra J., Sovík Št., Mach T., Veselý V., - Kocián A., Verbich J., Pistovčák D., Pavelka M., Švestka D. (46. Horák A.), - Jano A. (70. Béňa O,)

Ke druhému utkání v domácím prostředí jsme nastoupili v sobotu 29. 8. 2020. Cíl byl jasný, navázat na výkon z Nového Jičína a pokusit se získat body i v domácím prostředí. Od začátku jsme chtěli hrát aktivně, napadat rozehrávku soupeře, ale opět se projevila nevole některých hráčů, podřídit se kolektivu a přístup některých jedinců byl pro mě velkým rozčarováním. I když jsme si vypracovali brankové příležitosti, nedokázali jsme vstřelit branku, která by nás uklidnila. Byl to však soupeř, který rychlými výpady do naší obranné řady nadělal velké problémy a dvěma brankami se ujal vedení v utkání.

Do šaten jsme odcházeli se dvou brankovým mankem, ale i tak jsme se pokusili kluky nabudit a povzbudit. Začátek nám vyšel, zrychlili jsme pohyb, prostřídali jsme a opět se hrál vyrovnaný fotbal. Několik situací volalo po vstřelení branky, ale chybělo to štěstí. Přichází 65. minuta utkání, nepochopitelná rozehrávka brankáře, míč získává zcela bez námahy soupeř a navyšuje vedení na 0:3. Tato hrubka definitivně pohřbila naše naděje s utkáním něco udělat. Je vidět, že kluci stále nejsou tak mentálně a psychicky vyzrálí, aby takovou situaci zvládli a bohužel pro nás, jsme rezignovali a utkání už jen dohráli. Mě mrzí, že zatím nedokážeme zvládnout minimálně dvě po sobě následující utkání v určitém režimu. Výkyvy ve výkonech jednotlivých hráčů jsou obrovské a někdy až nepochopitelné. Do budoucna máme tedy na čem pracovat. Vše je zatím obrazem přístupu jednotlivců, který se následně odráží v kolektivním pojetí.

1. 26.08. 15:00 NOVÝ JIČÍN U17 - 1. FCV U17 3:3 (2:1)
Góly Branky Přerova: 8. PISTOVČÁK D., 83. BÍŇA O., 89. VERBICH.

Sestava: Marák M. –  Mach T., Vávra J.,  Macháček J. (46. Sovík Št.), Matyáš M. (79. Béňa O.), -  Verbich J., Kocián A., Pavelka M., Švestka D., (73. Borek D.), Pistovčák D. (89. Malenda) – Grégr O. (13. Jano)

Branky: 8. min. Pistovčák D., 83. min. Béňa O., 89. min. Verbich J.

Ve středu jsme zajížděli na hřiště do Suchdolu nad Odrou, kde má azyl fotbalový klub Nového Jičína. Po nevydařeném utkání v Uničově jsme opět nastoupili do těžkého utkání s týmem, který se nacházel na druhé příčce tabulky. Po předchozích nezdarech se nám nakonec podařilo hráče probudit a předvedli konečně, jak by měl fungovat týmový duch. Nasazení, zarputilost a chuť vyhrát byla znatelná už od začátku utkání. Soupeře jsme zaskočili aktivní hrou s napadáním a mnoha osobními souboji, ve kterých jsme dominovali. Domácí nás malinko podcenili a my jsme toho dokázali využít. V 8. minutě jsme získali míč na naší polovině, jednoduchou přihrávkou za obranu jsme získali výhodu brejkové situace, kterou jsme zakončili vedoucí brankou. Euforie nám však nevydržela dlouho, protože jsme hned v 9. minutě udělali hrubku ve středu hřiště, kdy jsme šli nedůrazně do osobního souboje. Toho využil soupeř a dokázal srovnat stav utkání na 1:1. To nás přibrzdilo, ale kluci se rychle otřepali. Ve 13. minutě došlo k další ráně, z utkání musel odstoupit pro zranění O. Grégr. Na hřiště přišel A. Jano. Chvíli se na hřišti hledal, ale potom se rozehrál a nadělal spousty problémů domácí obraně. Hra se průběžně přelévala od branky k brance a obě mužstva si vypracovala spousty brankových příležitostí. Bohužel přichází 32. minuta utkání, rohový kop, zmatek v naší obraně a vedoucí branka Nového Jičína. Do šaten jsme odcházeli s jednobrankovým mankem. O poločase jsme kluky povzbudili, že utkání není ztracené, a když budeme hrát, jako v první půli tak se úspěch dostaví. Do druhého poločasu jsme nastoupili velice aktivně a soupeře jsme drželi na jeho polovině. Tlak narůstal, ale vyrovnávací branku ne a ne vstřelit. Domácí opět využili rohového kopu a v 77. minutě utkání navýšili své vedení. Došlo ke střídání, na hřiště přišel D. Borek a O. Béňa, který snad nebyl na hřišti ani 5. minut a hned se zapsal do střelecké listiny. Branka nám pomohla, kluci se semknuli a domácí doslova přibIli k jejich pokutovému území.  Přicházejí šance, domácím dochází síly a tak kupí jeden faul za druhým. V 89. minutě utkání přichází šance v podobě trestného kopu. Centrovaný míč do pokutového území nachází J. Verbicha, který srovnává stav utkání na konečných 3:3. Dnes jsme předvedli velice kvalitní výkon a dokázali, že hrát můžeme s každým.

Na závěr musím vyzdvihnout a pochválit kluky za týmové pojetí hry, nasazení a odhodlání, kterým se prezentovali po celou dobu utkání. Doufám, že si z tohoto utkání vezmou ponaučení, nechají hlavy dole a se stejným nasazením a odhodláním nastoupí v následujícím utkání v sobotu s mužstvem Prostějova. Zcela nakonec musím pochválit brankáře (roč. 2006) M. Maráka, který se nezalekl a předvedl hodně dobrý výkon, čímž přispěl k úspěchu celého mužstva.

3. 22.08. 12:30 UNIČOV U17 - 1. FCV U17 5:1 (1:1)
Góly 11. KOUDELA, 75. TŘEŠTÍK, 80. ŠIMEK, 84. BLECHTA, 88. VYHNÁNEK - 12. VERBICH

Sestava Přerova: Marák – Kuča (66. Sovík), Vávra (71. Malenda), Mach, Macháček – Kocián, Verbich, Horák (30. Borek), Pavelka (60. Pistovčák), Veselý (55. Hlaváč) – Grégr (80. Béňa). Trenér Lukáš.

Ke druhému mistrovskému utkání v sezoně 2020/21 jsme zajížděli do Uničova. Po nevydařeném domácím utkání s celkem Valašského Meziříčí v domácím prostředí a promluvě s hráči bylo na klucích patrné, že je od počátku tak nesvazuje nervozita jako v předešlém domácím utkání. Hned od začátku zápasu byli vyrovnaným protivníkem soupeři. Herní situace řešili jednoduše, snažili se o kombinaci, v osobních soubojích nijak nepropadali. Na vedoucí gól soupeře odpověděl ve 12 minutě nádhernou střelou z dálky Verbich. Před koncem prvního poločasu došlo v pokutovém území (zcela jednoznačně) k faulu na hráče Grégra. Faul byl odpískán, ale k údivu všech přítomných (musím podotknout, že i domácích) byl hlavním rozhodčím nedovolený zákrok „vytažen“ za hranici pokutového území a došlo tak jen k exekuci přímého kopu. Do šaten jsme v poločase odcházeli za stavu 1:1. Z druhého poločasu stojí snad jen za zmínku, že do 60. minuty jsme stále byli vyrovnaným soupeřem domácímu Uničovu. Od této doby došlo k mnoha střídáním hlavní „kostry“ mužstva a to jak z důvodu zranění, tak z důvodu fyzického vyčerpání některých hráčů. Náhradníci bohužel do hry nepřinesli žádný čerstvý impuls a tak se herní koncepce zcela rozpadla. Z tohoto rozpadu pak pramenily tři obdržené góly v rozmezí 10 minut.

I přes velmi teplé počasí, které panovalo se musím zastavit na fyzickou kondicí některých kluků, která ani zdaleka nepřipomíná mladého dospívajícího kluka ve věku 15-16 let. Bohužel s ubývající fyzickou kondicí dochází k chybám. Budeme se při další práci muset zaměřit na zvýšení fyzické kondice, tak aby hráči, kteří do utkání nastoupí, byli schopni herní rytmus udržet po dobu celých 90 minut.

Ale jen abych nekritizoval, musím v dnešním utkání zcela jednoznačně za nejlepší hráče označit oba krajní obránce Macha a Macháčka, kteří i přes nepříznivý výsledek odehráli vynikající utkání.

Pozitivní na tomto utkání bylo, že se kluci zlepšili ve fyzických soubojích, zabrali tahouni mužstva, jmenovitě Verbich, který se připojil svým výkonem k výše uvedeným krajním obráncům.

Pavel Hošek

2. 15.08. 12:15 1. FCV U17 - VAL. MEZIŘÍČÍ U17 0:7 (0:2)
Góly

Sestava Přerova: Kolařík - Kuča, Malenda (41. Sovík), Hlaváč, Macháček (60. Ondruška) - Kocián, Verbich, Pistovčák (60. Beňa), Hynek - Pavelka, Grégr (57. Švestka). Trenér Hošek.

První mistrovské utkání v nadcházející sezoně jsme odehráli v domácím prostředí s mužstvem Valašského  Meziříčí.  O fotbale z naší strany se dalo mluvit snad jen v prvních 15. minutách. Soupeř nás dokonale vyškolil v osobním napadání, důraze a zejména přístupem k utkání. Naše hra byla více méně tragikomedie, chvílemi jsem si připadal, jako ve špatném snu. Hráči, zejména ročník 2004, kteří mají být tahouni mužstva, totálně selhali a pro mě velké zklamání.

Přístup, individuální dovednosti, nasazení a zodpovědnost, to nám prostě v tomto utkání chybělo a soupeř nás ve všem předčil.  S kluky si budeme muset důrazně promluvit a na toto utkání velice rychle zapomenout.