Výsledky - hodnocení

4. 21.08. 15:30 1. FCV U17 - HRANICE U17 6:0 (3:0)
Góly 22., 24., 31., 47., 54. CALETKA, 72. DOLEŽAL
     Sestava 1. FCV: Bělka (46. Vyňuchal) - Mlčoch, Vařecha, Boucník, Štěpánek Dan (72. Vencel) - Barták, Verbich (58. Dostál), Martinec - Caletka, Štěpánek Jan (72. Václavíček), Hanečka (46. Doležal). Trenéři: Chuda, Huňka.

Do středečního derby jsme šli s čistou hlavou, protože jsme se v pondělí krásně proběhli po Žebračce a postupně jsme zapomínali na hrůzu ze Staré Bělé. V zápase proti Hranicím byl na hřišti úplně jiný mančaft. Jsem náročný trenér, který je spokojený jen zřídka. Po tomhle zápase však nemám klukům skoro co vytknout. Konečně se objevovaly prvky, které nacvičujeme v tréninku. Od začátku utkání jsme byli jasně lepší, hrálo se podle našich not a byla jen otázka času, kdy otevřeme skóre. Svůj tým jsem ještě neviděl na hřišti dominovat takovým způsobem jako proti Hranicím. One man show Hynka Caletky, který 5 brankami rozhodl o osudu utkání byla jen třešnička na dortu. Vstřelit 5 branek v jednom zápase se mi nikdy nepovedlo a asi už ani nikdy nepovede. Hyňa tedy překonal nejen mě, ale asi i všechny své spoluhráče.
     Já jako trenér si jen přeji, abychom podobné výkony u kluků mohli sledovat častěji. Utkání mělo tempo i kvalitu odpovídající soutěži, kterou hrajeme. Zběsilé tempo dorostenecké divize pokračuje již v sobotu, kdy opět doma přivítáme Havířov. Věřím, že potvrdíme vzestup formy. Porazit Hranice tak vysokým rozdílem je pro nás všechny pěknou odměnou za velké penzum práce, které jsme společně vykonali.

David Chuda

3. 18.08. 12:15 STARÁ BĚLÁ U17 - 1. FCV U17 2:3 (2:0)
Góly ADÁMEK, GOLKA - ŠTEPÁNEK JAN, MLČOCH, CALETKA
     Sestava 1. FCV: Vyňuchal (46. Bělka) - Mlčoch, Vařecha, Boucník (71. Vencel), Dostál (35. Barták) - Kuča (82. Václavíček), Kytlica (38. ČK), Štěpánek Dan - Štěpánek Jan (54. Hanečka), Caletka, Doležal (35. Martinec). Trenéři: Chuda, Huňka.

Po velmi dobrém představení U19 jsme i my byli favoritem utkání. Čeho jsem byl ovšem dnes svědkem, to jen tak nerozdýchám. Ale pojďme postupně. Od začátku jsme hráli bohorovně, naprosto bez nápadu a na náš fotbal se nedalo dívat a protože soupeř byl rovněž neškodný, tak se dlouho hrálo 0:0. My si i přes hrozný výkon vytvářeli dost šancí, které jsme řešili ostudně. Poté přišel kiks Boucníka, který neuhasil ani Vařecha, ani Vyňuchal - 1:0 pro domácí a vyděšené tváře našich hráčů říkali vše. Bohužel, poté se začalo dít něco, co jsem ještě nezažil a věřím, že už ani nezažiju. Hlavní rozhodčí nepotrestal likvidační faul na Vařechu, pokračovalo se k překvapení úplně všech ve hře a protože Vařecha byl posledním hráčem, tak domácí postupovali sami na bránu - 2:0. Následovala smršť nadávek a emocí ode všech číslo 1. Žlutou kartou byl mimo jiné potrestán trenér Huňka. Chvíli poté bylo divadlo dokonáno. Kytlica postupující sám na bránu byl jasně ve vápně zezadu faulován. Verdikt rozhodčího? Žlutá karta pro Kytlicu za simulování, doplněná o slovní atak rozhodčího směrem k hráči našeho klubu. Reakce Matěje byla ovšem otřesná, když přede všemi poslal sudího někam k dámskému přirození, tak nsáledovala druhá ŽK a automaticky vyloučení. Na hřišti panovala anarchie, ke které jsme bohužel v emocích přispěli i my trenéři. Tyto křivdy nás bohužel naprosto zbavily rozumného uvažování.

O poločasové přestávce bylo rovněž veselo, zejména v naší šatně. Těsně před začátkem 2. půle jsme se však konečně uklidnili a jasně jsme si řekli, že už nikdo neřekne na hřišti a lavičce půl slova a že zkusíme s výsledkem něco udělat. Šli jsme do totálního rizika, kdy jsme nastoupili v rozestavení 3-3-3. Bohužel, náš výkon byl dále trapný. Naprosto unaveného soupeře jsme i v 10 lidech drželi na jeho polovině, ale vytvořit si nějakou šanci bylo pro nás velmi těžké. A tak nám pomohla standardní situace. Mlčochův roh velmi důrazně proměnil hlavou Vařecha a vykřesal naději - 2:1. Následovala další otřesná pasáž ze strany obou týmů. Když už jsme nevěřili nikdo, tak v 89. minutě přišel další z mnoha nákopů (o kombinační hře se dnes nedalo zmínit ani náznakem), Mlčoch přesprintoval soupeře a výstavní střelou do šibenice srovnal na 2:2. Jeho reakce po vstřelení branky však byla trestuhodná. Je minuta do konce, my potřebujeme vstřelit vítězný gól a David u praporku s vyslečeným dresem slaví jakoby vyhrál ligu mistrů. No zázraky se dějí, Mlčoch přestal slavit a ve druhé minutě nastavení se dostal k míči Caletka, s ničím se nepáral a prostřelil domácího brankáře potřetí. Obrat byl dokonán. To, co ovšem předvedli někteří naši hráči v návalu emocí směrem k soupeři mě naprosto odrovnalo. Kluci ze Staré Bělé bojovali celý zápas, dřeli jako koni. Projevovali se i relativně sportovně (nemohli za chyby rozhodčího) a my jim po tomto pro ně devstaujícím dvougólovém direktu řekneme, že jsou ze z..... vesnice apod. Hluboce se stydím za reakce našich hráčů a pokud se ještě jednou bude tato situace opakovat, okamžitě odstupuji z pozice trenéra mužstva. Nikdy jsem se necítil po zápase tak trapně, jako dnes. Jediné pozitivum dnešního dne je to, že jsme utkání otočili.

Hrozný výkon. Řekl bych, že jsme hráli tak, jak sudí pískal. Téměř vždy stojím na straně rozhodčího, ale dnes to byla totální ukázka toho, jak může vypadat utkání v nižší soutěži, kde nejsou k dispozici kamery. Ta bezmoc, to bylo něco hrozného. To ovšem v žádném případě neomlouvá naše frackovské chování. Všichni máme máslo na hlavě, včetně trenérů. Měli jsme raději odejít ze hřiště a zaplatit pokutu, než dopustit tohleto. Hráč v 16letech nemá absolutně žádné právo poslat dospělého člověka nikam. Další věc, kterou nemůžu pochopit. Našim nejvíc nebezpečným hráčem pro obranu soupeře byl brankář Bělka, který při dvou útočných rohových kopech nadělal více problémů soupeři, než celý náš tým za zápas. Naštěstí bude zítra nový den a všechny emoce snad již vyprchají. Pokud předvedeme s Hranicemi ve středu stejný výkon jako dnes, dostaneme asi tak 12 gólů. Máme hodně o čem přemýšlet. Abych končil aspoň trochu pozitivně. Prohrávat minutu před koncem 1:2 a hrát v 10 lidech a přesto vyhrát, to je slušný počin.

David Chuda

PU 10.08. 12:00 1. FCV U17 - HLUČÍN U17 0:5 (0:4)
Góly

Sestava 1. FCV: Vyňuchal (46. Bělka) - Obrtel, Vařecha, Boucník, Dostál (46. Štěpánek Dan) - Martinec,  Kytlica, Kocian (70. Mlčoch) - Hanečka (46.Vencel, 75. Hanečka), Caletka (35. Štěpánek Honza), Mlčoch (46. Kuča). Trenér: Chuda.

Dnes nás čekal skvělý soupeř z Hlučína, hrající pohodlný střed tabulky dorostenecké ligy. V úvodu utkání jsme se hostům vyrovnali. Caletka dokonce postupoval sám na brankáře, bohužel jeho střela šla těsně mimo. Ve 23. minutě jsme propadli na levé straně a rychlonohé křídlo Hlučína nás vytrestalo poprvé. Nám spadl hřebínek, automaticky hlava dole a během dvaceti minut jsme nepochopitelně dostali další tři branky. Všechny góly byly jako přes kopírku - ztráta jednoduchého míče v přechodové fázi, následný rychlý protiútok vedený naší levou stranou, přihrávka pod sebe a gól. Do druhé půle jsme vstoupili s pozměněnou taktikou, protože hra na míči nám příliš nešla, tak jsme přenechali otěže hostům. Ti měli větší problémy se dostat do naší zahuštěné defenzívy a protože my byli směrem dopředu naprosto neaktivní a nepodporovali jsme útočníka, tak se hrál spíše nezáživný fotbal bez šancí. Přesto se ve velké šanci ocitl Vencel, dvakrát Honza Štěpánek a z přímého kopu Kytlica. Gól jsme však vstřelit nedokázali a tak nám soupeř po další zbytečné ztrátě nasadil rukavici - 0:5.

Myslím si, že jsme měli určitě uhrát lepší výsledek. Soupeřova hra byla na vysoké úrovni, my bychom však neměli v tomto případě propadat panice a hru zachladit a neinkasovat za 20 minut 4 rozhodující branky. Mnohem více mě zaráží, proč nás útočí tak málo? Bud nemůžeme, nebo se nám nechce, nebo nechápeme  taktiku. Jakýkoliv z těchto důvodu je špatně. Pokud na sebe nebudeme přísní a půlka zápasu proklušeme, tak nejen, že bychom v lize byli pro smích. Budeme pro smích i v divizi. V neděli v 1. MU očekávám úplně jinou chuť do ofenzívy a méně defenzivních kiksů.

David Chuda

PU 04.08. 12:00 1. FCV U17 - KROMĚŘÍŽ U17 4:1 (3:1)
Góly branky 1. FCV: Vařecha, Caletka, Mlčoch, Obrtel
     Sestava 1. FCV: Václavíček (46. Vyňuchal) - Obrtel (67. Mlčoch) Vařecha, Boucník, Dostál (67. Hanečka)- Barták (46. Martinec), Kytlica, Verbich (67. Barták) - Hanečka (46. Krátký), Mlčoch (46. Švestka), Caletka. Trenér: Chuda.

Do utkání s dalším ligovým soupeřem jsme vstoupili aktivně a odměnou nám byla povedená standardní situace, kterou využil Vařecha - 1:0. Poté jsme měli utkání plně pod kontrolou a vytvářeli jsme si spoustu šancí. Jednu z nich proměnil Caletka - 2:0. Naše zaváhání bylo potrestáno pěknou akcí hostí a korigováním výsledku na 2:1. O pár minut později nám klid na kopačky vrátili Kytlica s Mlčochem, po jejichž akci druhý jmenovaný zvýšil na 3:1. Pro Davida Mlčocha to byl nejspíše na dlouhou dobu poslední gól v dresu Viktorie Přerov, jelikož bude nově působit v dresu SFC Opava. Tímto mu i zde přeju hodně štěstí. Poločas 3:1 byl pro Kroměříž ještě milosrdný.

Ve druhé půli oba týmy prostřídaly a karta se obrátila. Aktivnější byla Hanácká Slavia, ovšem svou převahu nedokázala přetavit v šance. Tudíž se hrálo pouze po pokutové území. Když už hosté překonali naši obranu, tak je zastavila tyč. Kaňkou tohoto pěkného zápasu bylo posledních 10 minut, kdy hřiště spíše připomínalo boxerský ring. Už v této rozhárané hře jsme předvedli ještě jednu pěknou akci, na jejímž konci byl skórující Obrtel. Konečný výsledek 4:1 je pro nás velmi dobrým vysvědčením.

Nebýt špatného chování některých jedinců, tak bychom viděli velmi dobré představení naší U17. Bohužel, pro některé je fotbal až na několikátém místě jejich priorit. Pokud bych měl hodnotit fotbal, tak jsem spokojen s předvedeným výkonem zejména v prvním poločase. Příští týden nás čeká generálka, kdy v Beňově přivítáme posledního ligového soupeře FC Hlučín.

David Chuda

PU 31.07. 12:00 1. FCV U17 - MYJAVA U17 4:2 (2:1)
Góly branky Přerova Caletka, Kytlica, Štěpánek Jan, Hanečka

Hráno 2 x 40 minut.

Sestava 1. FCV: Václavíček (41. Vyňuchal) - Obrtel (41. Mlčoch), Boucník (61.Dostál), Vařecha, Dostál (41. Hanečka) - Martinec (61. Obrtel), Kytlica, Štěpánek Dan (25. Barták) - Krátký (61. Doležal), Caletka, Doležal (41. Štěpánek Jan). Trenéři: Chuda, Huňka.

Po sobotní ostudě s Prostějovem jsme  se dali do kupy početně a z dovolených se nám vrátila i hráčská kvalita. Což bylo proti vícemistrovi 2. slovenské ligy Myjavě znát.

Do utkání jsme vstoupili přesně opačně a byli jsme to my, kdo si vytvořil drtivý tlak v úvodních 15 minutách. Nejprve jsme po zisku míče předvedli brilantní brejk a soupeře jsme přečíslili 5 na 2. Na konci této pěkné akce byl Caletka. Když pak po rohovém kopu Boucník svým špatným zakončením vybídl ke skórování Kytlicu bylo to již 2:0. Chalani z Myjavy se postupně dostávali do zápasu a začala se hrát vyrovnaná partie. Minutu před koncem odmítl zvýšit Doležal a z protiútoku se náš soupeř prosadil po pěkné akci na 2:1.

Do druhého poločasu jsme opět vstoupili aktivně a Vařechova rána skončila na břevně. Poté si vzal slovo Jan Štěpánek, který svým důrazem získal míč, který po sólovém úniku poslal krásně kolem brankáře - 3:1. Následně jsme opět vypadli z role a po chybě Vyňuchala jsme inkasovali na 3:2. Hosté se nadechovali k závěrečnému náporu, který však rázně uťal Hanečka, který se pěkně prosadil šajtlí a dal nám tak klid do závěrečných minut - 4:2.

Dnes jsme ukázali svou dobrou tvář, na chlapcích byla vidět chuť i snaha uspět. Soupeř nebyl tak kvalitní jako Prostějov a toho jsme dokonale využili. Náš výkon snesl dobré měřítko, ovšem stále jsme se nevyvarovali hluchých míst, ve kterých jsme soupeře zbytečně dostávali do hry. Potěšila mě plná šatna. To je velký posun oproti minulým prázdninám. Je škoda, že šlo o jev ojedinělý, protože se blíží druhá vlná dovolených. Již v neděli nás čeká další ligový soupeř a to SK HS Kroměříž, se kterým budeme chtít navázat na tento povedený výkon.

David Chuda

PU 27.07. 12:00 1. FCV U17 - PROSTĚJOV U17 0:7 (0:5)
Góly

Sestava 1. FCV: Vyňuchal (46. Václavíček) - Obrtel, Pospíšil (46. Doležal), Nezval (46. Barták), Vencel (30. Štěpánek Dan) - Barták (30. Verbich), Martinec, Kytlica - Doležal (30. Štěpánek Jan), Braun (65. Vencel), Caletka. Trenéři: Chuda, Huňka.

První přípravné utkání nás nezastihlo ve vůbec dobrém rozpoložení. Soupeř byl od začátku jasným pánem na hřišti a hrálo se podle jeho not. My působili v roli komparzistů a ve 12. minutě byl stav již 0:3. Prostějov byl rychlejší, silnější, vytrvalejší, techničtější, chytřejší, no prostě ve všem lepší. Do poločasu jsme schytali bůra - 0:5. Ve druhém poločase jsme se soustředili více na obrannou činnost, aby ostuda nebyla ještě větší. Hosté kontrolovali hru, ale již nás tolik nedrtili. Místy se hrála dokonce i vyrovnaná partie. My své 4 velké příležitosti neproměnili a tak v 90. minutě přišel 7. zásah chlapců z Prostějova. Konečný výsledek tak zněl jednoznačně 0:7.
     Hra kočky s myší. Je třeba vyzdvihnout výborný výkon hostů. Dnes bychom nevyhráli, ani kdybychom ukázali hru na hranici našich možností. K tomu jsme ovšem měli daleko a proto je z toho takový trapas. Takhle vypadá fotbal v dorostenecké lize a pro nás možná dobře, že v ní nejsme. Máme co napravovat.