Výsledky - hodnocení

15. 09.11. 12:45 NOVÝ JIČÍN U17 - 1. FCV U17 4:2 (3:2)
Góly RAJSKUP 2, MYSLÍIK, MAREK - CALETKA 2
 
     Sestava 1. FCV: Vyňuchal (31. Václavíček) - Mlčoch, Vařecha, Dostál, Štěpánek D. (31. Obrtel) - Barták (46. Vencel), Martinec (83.ČK), Kytlica - Štěpánek J., Doležal (58. Bělka), Caletka. Trenér: Chuda.
 
     Tak dobře jsme začali. Jasná převaha, spousta vyložených šancí, ale až čtvrtou z nich proměňuje po rohovém kopu Caletka a tak vedeme 0:1. Bohužel už o chvíli později fatální chyba. Dostál si se Štěpánkem nepochopitelně dává přednost, nesmyslně vybíhající Vyňuchal a po přelobování domácím útočníkem je stav 1:1. Hororové momenty umocňuje opět průnik domácích po naší levé straně, a když rozhodčí pustil faul na našeho obránce, následný centr nezkrotil Vyňuchal a bylo to rázem 2:1 pro domácí. Poté předvedl nádhernou dělovku Caletka a srovnali jsme na 2:2. Místo abychom se uklidnili, tak jsme potřetí promáchli při relativně snadném bránění. Dostál kosou zastavil brejk Nového Jičína, bohužel následující přímý kop skončil v naší bráně - 3:2. Do konce poločasu jsme působili ustrašeným dojmem, prohrávali jsme osobní souboje a nebyli jsme nebezpeční.
 
     Do druhého poločasu jsme vstoupili solidně, kdy po pěkné kombinaci postupoval Kytlica sám na bránu, bohužel svou šanci neproměnil. Bělkův centr pak neusměrnil do brány Caletka. Další velký závar neproměnil ve vyrovnání Mlčoch. Pak přišla velmi nepříjemná chvíle pro našeho Davida Bělku, jenž schytal pořádnou ránu do hlavy a tím pro něj utkání bohužel skončilo. Když se pak Martinec, jak je u něj zvykem, dožadoval u rozhodčího svého názoru, ten mu jasně vysvětlil, kdo je na hřišti pánem a my tak byli v poli pouze v 8 lidech. Navíc domácí proměnili standardku a o osudu utkání tak bylo rozhodnuto. Dnes jsme předvedli opět místo fotbalu spíš komedii. Domácí utkání vedli přesně takovým způsobem, jaký jim vyhovoval a my se tomu pro mě nepochopitelně přizpůsobili. Zasloužená prohra na závěr.
 
     Tak obrovský rozdíl mezi Přerovem doma a venku. Po prvních 15 minutách jsem měl za to, že utkání dopadne rozdílem třídy v náš prospěch. Jedna chyba a naše hra se rozpadla jako domeček z karet. Dnes jsem zvolil špatně základní sestavu. Netrefil jsem hráče s dobrou aktuální formou. Neuvěřitelné je ovšem, na jakém povrchu se hrálo. Tato umělka měla být dávno zavřena. Co se dělo během utkání ze strany domácích rodičů raději nebudu komentovat. Sprosté urážení mých svěřenců nenechalo klidným ani trenéra Bogdaňě z U19. Horká půda to dnes byla doslova pro nás všechny. Emoce jiskřily i při odchodu do kabin. Mnohem raději bych byl, kdybychom soupeři dali 5 branek a pak si v klidu v autobuse užívali sladkého vítězství. Takhle jsme zůstali dnes pro smích. Mnohem podstatnější než tohle však je, že David Bělka bude v pořádku a v příštím týdnu by měl být propuštěn z nemocnice v Novém Jičíně. Tímto Davidovi přeji co nejrychlejší úplné zotavení a brzký návrat na hřiště. Až jednou porazíme tohoto soupeře, bouchnu si šampáňo a to myslím vážně. Snad to bude už na jaře. Měli jsme velmi dobrý podzim, ale tímto koncem nám pěkně zhořkl.
 

David Chuda

 14. 03.11. 12:15 1. FCV U17 - ŠUMPERK U17 6:0 (3:0)
Góly CALETKA 2, DOLEŽAL 2, MLČOCH, KYTLICA
      Sestava 1. FCV: Bělka (46. Vyňuchal) - Mlčoch, Boucník, Vařecha, Štěpánek D. - Dostál (72. Barták), Kytlica (76. Vencel), Martinec - Štěpánek J. (62. Obrtel), Caletka (76. Hanečka), Doležal. Trenéři: Chuda, Huňka.
 
      Do utkání s nebezpečným Šumperkem jsme vstoupili výborně a měli jsme jasně navrch. Už ve 3. minutě nás uklidnil Caletka, který pěkně otevřel skóre - 1:0. V 17. minutě tentýž hráč našel centrem Mlčocha a ten už věděl co s míčem - 2:0. Hrálo se téměř na jednu bránu a byla pouze otázka kolik branek budeme schopni vstřelit. Třetí branku dal zase náš ostrostřelec Caletka - 3:0. Poté jsme pro mě nepochopitelně polevili v koncentraci a další jasné šance jsme zahazovali. Dozadu jsme dnes pracovali spolehlivě.
Ve druhé půli se hra vyrovnala a Šumperk místy přebral hru na míči. Do velkých šancí se však nedostal a i když náš výkon ve druhé půli za moc nestál, tak jsme soupeře trestali. Na 4:0 zvyšoval Doležal po ukázkově vyřešené brejkové situaci 3 na 2, kdy mu asistoval, kdo jiný, než Caletka. Pátý gól dal Kytlica, který se prezentoval nádherným sólem. Kanára zařídil přesným pasem na Mlčocha Martinec. Prvně jmenovaný pak nebyl sobcem a vyzval k jednoduché brance Doležala - 6:0.
 
     Jsem optimista, ale takový výsledek jsem nečekal ani já. Dnes mě kluci nadchli tím, jak soupeře v první polovině utkání přejeli. Vůbec jsme nenechali Šumperk ani se k nám přiblížit. Ve druhé půli náš výkon nebyl zdaleka ideální, ale dnes jsme měli střelecké hody. Vysoké vítězství bylo pěknou rozlučkou s domácím stadionem a rodiči, kromě výbuchu s Opavou jsme doma vše vyhráli. Pokud se nám podaří příští týden zvítězit v Novém Jičíně, tak za sebou budeme mít skvělý podzim. Náš cíl jsme již dávno splnili, ale proč se nepokusit prohánět i Opavu? Dnes jsem byl od začátku v klidu, věděl jsem, že prožiju zlatý víkend (vyhráli muži, U14 i U17), za to Vám chlapci děkuji.
 
David Chuda
 


13. 26.10. 12:15 VAL. MEZIŘÍČÍ U17 - 1. FCV U17 5.7 (1:3)
Góly Caletka 2, Štěpánek Jan 2, Mlčoch 2 (1 z penalty), Doležal.
 
     Sestava 1. FCV: Bělka (46. Václavíček) - Mlčoch, Vařecha, Boucník (80. Hanečka), Štěpánek D. - Dostál, Martinec, Kytlica (36. Verbich) - Doležal, Caletka, Štěpánek J. (70. Vencel). Trenéři: Chuda, Huňka.
 
     Do utkání jsme vstoupili solidně a soupeře jsme přehrávali, brzy jsme se dostali do vedení 0:1, kdyz střelu Kytlici doklepl Doležal. Poté jsme spálili velkou spoustu jasných šancí a přišel z čista jasna trest. Po zbytečném rohu přišel vlastenec, kterým se domácí trochu nečekaně vrátili do hry. My však zareagovali výborně. Po delší odmlce se připomněl pěkným sólem Caletka - 1:2. O chvíli později tentýž hráč zaměstnal obranu domácích, z čehož těžil střelecky Jan Štěpánek. Zbytek poločasu jsme hru měli jasně pod kontrolou a je škoda, že skóre nebylo výraznější.
     Do druhé půle jsme raději ani neměli nastupovat. První velký zkrat vzadu znamenal snížení na 2:3. Poté jsme opět převzali otěže. Caletka zakombinoval se Štěpánkem a tentokrát to byl prvně jmenovaný, kdo míč uklidil za brankáře Val Mezu - 2:4. Na 2:5 zvýšil trochu šťastně Mlčoch, který využil přesného pasu Martince a i když ještě hledal spoluhráče, tak jeho centr zapadl přímo do brány. Po rohovém kopu a hlavičkách Vařechy a Dostála se k míči dostal Jan Štěpánek a skóre bylo najednou 2:6. Kdo by v tuhle chvíli čekal nějaké drama, byl by asi považován za blázna. Čeho my jsme ale schopni. Rohový kop soupeře - nedovolený zákrok - proměněná penalta 3:6. Poté totálně laxní bránění, rychlý brejk - 4:6. Aby toho nebylo málo tak po další ztrátě ve středu hřiště přišla životní rána domácího záložníka a najednou to bylo 5:6. Do konce utkání bylo 10 minut a my měli pořádně nahnáno. Naštěstí 5 minut před koncem zakombinoval Caletka s Doležalem a po faulu v pokutovém území na Caletku si vzal odpovědnost na svá bedra Mlčoch a pro tentokrát se nemýlil - 5:7. Tímto divokým výsledkem utkání i skončilo.
 
     Tohle mohlo skončit obrovským fiaskem. Stokrát si můžeme říkat, ať jsme koncentrovaní po celých 90 minut a stejně si utkání zkomplikujeme. Jediné štěstí, že jsme dnes byli produktivní ve hře dopředu. Bránění celého týmu však dnes bylo tristní a trestuhodné. Vážím si získaných 3 bodů po dvou předchozích nezdarech. Věřím, že jsme se odrazili ode dna a na konec podzimu se vrátíme k solidní hře a dobrým výsledkům z počátku sezóny. V neděli máme doma Šumperk a doufám, že se dokážeme připravit takovým způsobem, aby body zůstaly doma na Viktorce. Inkasovat 5 gólů v jednom zápase je moc!
 

David Chuda12. 20.10. 12:15 1. FCV U17 - OPAVA B U17 1:4 (0:3)
Góly 58. ŠTPÁNEK DAN - 27. JEŽEK, 35. PETZUCH, 38. CHLÁDEK, 47. KROMER
     Sestava 1. FCV: Václavíček (46. Bělka) - Mlčoch, Vařecha, Boucník (71. Vencel), Dostál (46. Štěpánek Dan) - Obrtel (51. Štěpánek Jan), Kytlica, Martinec, Kocian (46. Verbich) - Doležal (71. Hanečka), Caletka. Trenéři: Chuda, Huňka.
 
     Hodně fanoušků navštívilo utkání o 1. místo. Přes veškerou snahu v týdnu se na utkání připravit se nám to nepovedlo. Od začátku nás hosté přehrávali a gól visel ve vzduchu. Odšpuntováno bylo ve 27. minutě, kdy jsme propadli ve středu hřiště a rychlí hosté udeřili poprvé. Neuběhlo ani 8 minut a skóre bylo již 0:2. Desetiminutovku hrůzy zavšili Slezané v minutě 37. opět po naší chybě na 0:3 a Přerov byl na ručník. My si vytvořili pouze 3 šance. Všechny měl na hlavě Boucník po standardních situacích. Bohužel jsme gól nedali.
 
     Ve druhém poločase se opavští uklidnili hned z kraje, kdy nás potrestali z brejku do otevřené obrany. Nám se podařilo snížit po pěkné akci, kdy Martinec vybídl k úniku Dana Štěpánka, který korigoval na 1:4. Poté jsme konečně převzali otěže utkání my, ale bylo pozdě. Ve velkých šancích neuspěl Jan Štěpánek, Caletka, Doležal, Obrtel a další. Hosté si tak v klidu dokráčeli pro zlaté tři body.
 
     Dnešním dnem doufám vyvrcholila naše krize, která trvá již přes měsíc. Sice se nám uzdravili někteří hráči, ale bohužel se nestihli dát do pořádku po stránce výkonu. Jsem velmi smutný, že jsme v tomto důležitém utkání takhle propadli. Soupeř vyhrál zcela zaslouženě, byl prostě lepší. Pro nás je to jasná ukázka toho, že fotbal se rozhoduje na hřišti a v hlavách. Je až s podivem, jak zabržděně a pomalu v posledních 6 utkáních působíme. Vyzývám svůj tým, aby zapnul v tréninku. Aby dal do posledních 3 týdnů všechno, i když se to teď momentálně nezdá, tak 3 body mají stejnou hodnotu ve všech utkáních. Je jen a jen na nás, jestli se s nepříjemnou situací dokážeme srovnat.
 

David Chuda11. 12.10. 12:45 FRÝDEK-MÍSTEK B U17 - 1. FCV U17 3:0 (2:0)
Góly KRÁLÍK, KOWALCZYK, ŠPONER
     Sestava 1. FCV: Bělka (46. Vyňuchal) - Doležal (70. Václavíček), Mlčoch, Dostál, Obrtel - Kocian Adam, Kytlica (63. Vencel), Barták (46. Štěpánek Dan) - Hanečka (46. Grégr), Štěpánek Jan, Martinec. Trenér: Chuda.
 
     Přeložení utkání na čtvrtek pro nás bohužel udělalo více škody než užitku. Marodka našeho týmu byla velká a je třeba na rovinu říct, že chyběli hráči, kteří jsou pro tým klíčoví. V prvním poločase se hrál svižný a vyrovnaný fotbal, kdy domácí byli o chloupek aktivnější. Frýdek skóroval ze dvou pološancí a tím se dostal na koně. Oba týmy hrály spíše bojovný fotbal bez větších brankových příležitostí. Postupem času se soupeř dostával stále více do pozice, kdy určoval ráz utkání. Druhý poločas i přes naši snahu nepřinesl kontaktní branku. Naopak jsme inkasovali potřetí a dnes je nutno opravdu podotknout, že jsme prohráli zaslouženě. Soupeř posílený 3 hráči ze základní sestavy A týmu nám jasně ukázal v jakém rozpoložení se momentálně nacházíme. A tak po jedenáctém kole opouštíme čelo tabulky, kde nás střídá náš přístí soupeř SFC Opava B. Snad nám tato skutečnost rozváže nohy a vrátíme se k lepším výkonům. Nejdůležitější pro nás bude se dát zdravotně do pořádku, jinak to budeme mít proti Opavě těžké. V neděli se ukáže, jak na tom doopravdy jsme.

David Chuda

 10. 05.10. 12:15 1. FCV U17 - TŘINEC B U17 1:0 (0:0)
Góly 90+1 MLČOCH
 
     Sestava 1. FCV: Václavíček - Mlčoch, Dostál, Vařecha, Obrtel (74. Hanečka) - Barták, Kytlica, Martinec - Vencel (46. Štěpánek J.), Doležal (63. Bělka), Krátký. Trenéři: Chuda, Huňka.
 
     S absencí několika důležitých hráčů, naopak však s podporou hlasitých fanoušků z Cuijku se do zápasu s rezervou Třince pustil první tým tabulky divize mladších dorostenců - Viktorka Přerov. Bohužel jsme nedokázali využít úvodního tlaku, kdy hráli hosté s až příliš velkým respektem a hra se postupně vyrovnávala. Oba týmy se vůbec nevyrovnaly s těžkým terénem a ukázaly svou nepřipravenost nevhodným obutím. A tak se klouzalo jak na ledě. Hrál se nezáživný, pro oko diváka, otřesný fotbal. Třinci to vyhovovalo, ten nikam nespěchal. My byli čím dál nervóznější a naše hra postrádala základní prvky. Naší křeče tak mohli ve 2. poločase využít třinečtí. Ale ve dvou vyložených šancích zklamali, jednu vychytal přímým direktem do hlavy brankář Václavíček. Když už i ti největší optimisté sklopili hlavu, tak přišla 91. minuta trma vrma, ze které vyjel Martinec, centrem přes celé vápno našel Mlčocha a ten svým gólem zachránil 3 body pro náš tým - 1:0.
 
     Anglická královna se sice neptá, ale pokud takhle budeme pokračovat až do konce sezóny, tak to byly možná naše poslední body. Jsme absolutně z formy. Soupeři jsou na nás dobře připravení a my momentálně tápeme. Na druhou stranu se letos ukazuje, že nějaký ten charakter máme i když se nedaří. Otočka ve Staré Bělé, vyrovnání brankářem v Prostějově a teď opět vstřelení vítězné branky v nastavení. Přál bych si, abychom další utkání odehráli ve větší kvalitě.
 

David Chuda9. 28.09. 12:15 PROSTĚJOV B U17 - 1. FCV U17 2:2 (2:0)
Góly 16. VOGL, 33. SVOBODA - 69. VLASTNÍ, 86. BĚLKA
 
     Sestava 1. FCV: Václavíček (46. Bělka) - Obrtel, Boucník (červená karta 54. minuta), Vařecha, Štěpánek D. (12. Mlčoch) - Barták (62. Vencel), Martinec (46. Doležal), Kytlica - Caletka, Štěpánek J. (62. Dostál), Hanečka (46. Krátký). Trenéři: Chuda, Huňka.
 
     Do zápasu jsme vstoupili vlažně, vše jsme se snažili rvát pouze na sílu a ta nám očividně chyběla. Rezignace na nějakou kombinaci mě hodně štvala. Soupeř hrál velice organizovaně a z obranného bloku vyrážel do rychlých protiútoků. Poprvé jsme kapitulovali v 15. minutě po několikrát neodvrácené standardní situaci - 1:0. Nadšeně bojující domácí nám dávali lekci z toho, jak má vypadat boj o body. My byli chladní až profesorští. O rok mladší soupeř vyhrával každý souboj a sbíral druhé míče. A tak ve 33. minutě po pěkné akci a našem otřesném bránění byl stav již 2:0. Já se dnes rozhodl, že nebudu dělat divadlo a tak jsem pouze seděl a sledoval dezolátní stav mých svěřenců. O poločasové pauze jsme si však v šatně velmi důrazně vysvětlili základy úspěchu ve fotbale - pohyb a chuť hrát. Na některé svěřence asi zvýšený hlas a trochu tvrdší mluva zabrala, jelikož ve druhém poločase jsme se hodně zlepšili. Pomohla nám i střídání. V rozletu nás však přibrzdil Boucník, který inkasoval červenou kartu kvůli úderu při naší útočné standardní situaci. Michal tvrdí, že se ničeho nedopustil, nicméně zápis o utkání hovoří jinak. Chtě nechtě si tak bude muset od mistrovských utkání na chvíli odpočinout.Stav 2:0, 11 proti 10. Ani to nás však nezabrzdilo ve zlepšeném výkonu. Malá chvíle na hřišti stačila Vencelovi k tomu, aby narýsoval geniální přihrávku na Mlčocha, který v dobré pozici hledal ještě třetího střídajícího Krátkého, jenže k němu již míč nedoputoval, protože si ho domácí srazili do brány sami. Prostějovští velmi znervózněli a my si vytvořili velký tlak. Do vyložených šancí jsme se však nedostávali. V 86. minutě jsme na rohový kop vysunuli nejvyššího muže na hřišti, brankáře Bělku. Ten si naskočil na centr Kytlici a nádhernou hlavičkou uklidil míč do sítě. Za takové zakončení by se nestyděl ani ligový útočník. Euforie byla na místě, tento úžasný moment si budeme všichni velmi dlouho pamatovat. V poslední šanci utkání se objevil Caletka, jeho střela však mířila těsně mimo. Prostějovští byli ve druhém poločase úplně jiným mančaftem než v tom prvním. A tak je remíza nejspíš zasloužená.
 

     Rozumím frustraci soupeře, byli tak blízko, dlouho nás drželi v šachu. My však za pět minut dvanáct ožili a prostějovští naopak odešli. My dnes ze tří střel na bránu dali dva góly. Výkon jsme předvedli průměrný (v prvním poločase otřesný, ve druhém to bylo slušné) a tak můžeme být ještě rádi za bod. Pozápasové urážení směrem k našemu týmu bylo zcela zbytečné. Byli jsme potrestáni ČK a nemůžeme za to, že soupeř nezvládl závěr.

David Chuda8. 20.09. 15:15 1. FCV U17 - KARVINÁ B U17 1:0 (1:0)
Góly 28. CALETKA
 
     Sestava 1. FCV: Václavíček - Obrtel, Boucník, Vařecha, Štěpánek D. (84.Kocian) - Barták (93. Bělka), Martinec, Kytlica - Caletka, Štěpánek J. (78. Vencel), Hanečka (58. Verbich). Trenéři: Chuda, Kuča.
 
     Do Přerova přijela rezerva ligového týmu, jehož U17 v pátek porazila v CDL Slavii Praha. Od začátku sezóny jsem věděl, že utkání s Karvinou bude jedno z nejtěžších, což se potvrdilo. V první velké šanci trefil Caletka po dobrém zákroku brankáře hostů tyč. Neuspěl ani Hanečka a tak nás poprvé prověřili hosté, ale Václavíček udržel stav bezbrankový. Poté jsme velmi dobře využili zaváhání hostů při autovém vhazování a Caletka jako správný kanonýr z voleje uklidil míč do sítě - 1:0. Následně upaloval úplně sám na bránu Honza Štěpánek, bohužel nechal vyniknout brankáře hostů. Stejný hráč nepřidal gól ani po rohovém kopu, kdy hlavičkoval sám na malém vápně.
 
    Ve druhém poločase se hrála vyrovnaná partie. Utkání se odehrávalo po většinu času ve středu hřiště. Jenže okolo 70. minuty jsme propadli v bránění a na Václavíčka se z boku řítil  sám útočník hostů. Filip však vytáhl klíčový zákrok a protože následná dorážka letěla vysoko nad, tak se stav neměnil. Poté přišly tři velké šance Viktorky z brejků. Nejprve ztroskotal dvakrát Caletka a poté Kytlica nastřelil pouze břevno. Závěrečný tlak a standardky soupeře jsme ubránili a připsali jsme si tak důležité 3 body.
 
     I když dnes utkání nenabídlo tolik fotbalové krásy, tak určitě sneslo lepší měřítko, než minulý týden. Potkaly se dva vyrovnané týmy. My si vypracovali více střeleckých příležitostí i více jasných gólových šancí a tak jsme, troufnu si říct, vyhráli zaslouženě. Výhry si vážím o to více, že jsme neměli k dispozici 3 nemocné a 3 zraněné hráče. Ukázalo se, že když chceme a máme chuť, tak se dá hrát s každým soupeřem. V příštím týdnu zajíždíme na horkou půdu do Prostějova, kde přivítáme místní rezervu 1. SK. Očekávám tuhý boj, který budou opět rozhodovat maličkosti. Musíme se v týdnu na soupeře dobře připravit.
 

David Chuda7. 15.09. 12:15 HFK OLOMOUC U17 - 1. FCV U17 3:1 (1:1)
Góly STOPPEN 2, BRTNÍK - CALETKA
     Sestava 1. FCV: Bělka (46. Vyňuchal) - Mlčoch (80. Hanečka), Vařecha, Boucník, Štěpánek D. - Dostál, Martinec, Kytlica - Caletka, Štěpánek J. (63. Barták), Doležal (50. Obrtel). Trenéři: Chuda, Huňka. 
 

     Přestože jsme se celý týden připravovali na specifické podmínky na HFK, opět jsme tam utkání nezvládli. Od první minuty se hrálo bez kombinace, slovo kopaná naprosto odpovídá průběhu hry. První chybu udělali domácí, Caletka vnikl do pokutového území soupeře a otevřel pěknou střelou skóre - 0:1. Jenže nátlaková hra domácích nám dělala problémy. HFK hrozilo nejvíce ze standardek. Když jsme potřetí špatně zareagovali, tak přišlo vyrovnání. Škoda neproměněné šance Dana Štěpánka, který z boku postupoval sám na bránu. 

     Ve druhé půli už se oba týmy rozhodly, že nebudou ani předstírat snahu o to hrát fotbal. A tak se bojovalo a bojovalo a bojovalo. Když to vypadalo, že nás po jediné naší krásné akci vysvobodí brankou Dan Štěpánek tak byl zázračným zákrokem proti domácí stoper, který vykopl míč z brány za minutu dvanáct. No a tak přišla sporná standardka v náš neprospěch. Tři minuty před koncem nás soupeř udolal. Potrestal nás znovu po přímém kopu z  poloviny hřiště. To je z naší strany neomluvitelné. Při hře vabank přišel náš další faul, další centr a rozhodující branka - 3:1. 
 
     Tři inkasované branky ze standardních situací jasně rozhodly utkání v náš neprospěch. Všichni jsme věděli, jak to bude vypadat. Přesto jsme se s tím nedokázali srovnat. Soupeř si svým poctivým bojovným výkonem zasloužil zvítězit. Na první tým tabulky jsme toho dnes předvedli žalostně málo. Přesto je po zápase cítit trochu pachuť. Jasně červený faul na Caletku, který šel sám na bránu byl prominut a rozhodující gól přišel po hodně sporném faulu. Podmínky jsou však pro všechny stejné. Domácí se s nimi vypořádali lépe. Nám nezbývá než utřít slzy, přestat brečet a soustředit se na domácí utkání s Karvinou, které považuji za velmi důležité. 
 

David Chuda6. 07.09. 12:15 1. FCV U17 - KROMĚŘÍŽ U17 10:0 (7:0)
Góly KYTLICA 4, KRÁTKÝ 3, CALETKA, ŠTĚPÁNEK JAN, OBRTEL
     Sestava 1. FCV: Václavíček (46. Vyňuchal) - Mlčoch (57. Hanečka), Vařecha, Boucník, Štěpánek D. - Dostál (46. Vencel), Barták (46. Obrtel), Kytlica - Štěpánek J. (46. Doležal), Krátký, Caletka. Trenér: Chuda.
 
     V přípravě jsme porazili áčko Kroměříže a tak nic jiného než vítězství jsme nemohli chtít ani dnes proti rezervě Hanáků. Od začátku jsme potvrzovali roli favorita a když už v 9. minutě byl stav 3:0, tak bylo naprosto jasné, kdo utkání vyhraje, otázkou bylo kolik a jaký výkon ve zbytku zápasu předvedeme. Moji svěřenci se dnes fotbalem bavili a bylo vidět, že hrají uvolněně. Někdy na můj vkus až moc. Do poločasu jsme přidali další 4 branky, některé po velmi pěkných akcích a tak byl poločas 7:0. Do druhé půle jsme vstoupili nádhernou akcí na 8:0, poté jsme ještě dvě branky přidali a podruhé v sezóně jsme dosáhli na 10 vstřelených branek. Poté kvalita naší hry klesla a hosté si také vypracovali několik slibných příležitostí. Ty však nedokázali využít a konečný výsledek 10:0 je pro moje kluky určitě povzbuzením do další práce. Hattrickem se blýskli Michal Krátký a Matěj Kytlica, dvě branky za U19, dvě branky za U17 a dvě branky ve středu za U16, to je týdenní bilance střelce Hynka Caletky, po gólu přidali Honza Štěpánek a po zranění vracející se Radek Obrtel.
 
     Tři body jsou doma, 10 gólů k tomu. Spokojenost je tudíž na místě. Musím však varovat, čeká nás utkání nejspíše na druhém hřišti HFK Olomouc, kde jsme minulý rok schytali debakl tuším 1:6. Já osobně se tohoto utkání obávám a musíme se na něj dobře připravit. Když prodáme, co jsme za 14 měsíců natrénovali, tak věřím, že i z Olomouce pojedeme s radostí z vítězství. Soupeř za 6 kol obdržel jen 4 góly, klíčem k úspěchu tedy bude otevřít soupeřovu defenzívu a rozhodně si nemůžeme dovolit pustit soupeře do výsledkového úniku. Těžko by se nám utkání otáčelo. Otázka zní, jestli se v týdnu dobře připravíme. Věřím, že ano.
 

David Chuda5. 01.09. 12:45 VÍTKOVICE B U17 - 1. FCV U17 1:4 (0:3)
Góly LYČKA - KYTLICA, JAN ŠTĚPÁNEK, KRÁTKÝ, CALETKA
 
     Sestava 1. FCV: Bělka (60. Václavíček) - Mlčoch, Boucník (74. Doležal), Vařecha, Štěpánek D. - Dostál, Martinec (82. Vyňuchal), Kytlica - Krátký (79. Vencel), Štěpánek J. (71. Hanečka), Caletka. Trenér: Chuda.
 
     Ve Vítkovicích jsme čekali těžkou bitvu a má očekávání se naplnila. Od začátku se hrál vyrovnaný fotbal ve svižném tempu. Spalujícímu počasí navzdory. Prvně zahrozili domácí, Bělka však vytáhl dva dobré zákroky. A tak přišel náš moment, ve 21. Caletka vyslal do úniku Kytlicu a ten prostřelil brankáře domácích - 0:1. Domácí notně znervózněli a po jejich fatální hrubce postupoval na bránu sám Honza Štěpánek a i on dokázal svůj únik korunovat brankou - 0:2. Pak se opět hrálo chvíli na naší polovině, ovšem domácí byli ve velké šanci nakonec zblokováni. Přišel tedy čas udeřit potřetí. Další brejková situace, výborná přihrávka Caletky na Krátkého a ten již věděl kam s míčem - 0:3 a domácí byli na ručník. Po krásném průniku po levé straně mohl přidat další branku Dan Štěpánek, orazítkoval však pouze tyč. I tak jsme po skvělém poločase vedli 0:3, protože Vítkovice po rohu mířily těsně vedle.
 
      Ve druhém poločase jsme i díky psychické pohodě převzali utkání zcela do svých rukou. Vytvářeli jsme si spoustu gólových příležitostí. Bohužel ve druhém dějství jsme již nebyli tak produktivní. Vítkovičtí prověřili nejdříve Bělku pěknou střelou ze střední vzdálenosti a následně i Václavíčka v samostatném úniku. My nakonec udeřili po standardní situaci soupeře, který se špatně vrátil a my se valili ve 4 proti jedinému obránci. Když pak Vyňuchal přenechal míč Caletkovi, ten už věděl, co má dělat. Obešel obránce, brankáře a střelou do prázdné brány rozvlnil síť počtvrté. V poslední minutě jsme podcenili závěrečnou standardní situaci a soupeř tak po naší chybě korigoval na1:4. Nutno podotknout, že za výkon v prvním poločase si branku také zasloužil.
 
     Vítězná šňůra se natáhla tentokrát po velmi zodpovědně vedeném výkonu. Domácí rozhodně nebyli žádní nazdárci o to více mě těší, že jsme utkání zvládli. Byli jsme velmi nebezpeční a rychlí v přechodové fázi. Začínáme dobře prodávat mix naší kondiční (zejména rychlost) a taktické připravenosti. Některé akce snesly velmi přísné měřítko. Přál bych si, abychom dobře zvládli i příští týden, který bude hodně náročný skrz organizaci a trénování. Polovina týmu se jede adaptovat se svými novými spolužáky. Prostor na přípravu proti Kroměříži se tak hodně ztenčuje. O to více musíme být obezřetní.
 
David Chuda
 


2. 28.08. 14:45 1. FCV U17 - VSETÍN U17 4:0 (2:0)
Góly BOUCNÍK, JAN ŠTĚPÁNEK, KYTLICA, MLČOCH
     Sestava 1. FCV: Vyňuchal (46. Václavíček) - Mlčoch, Boucník, Vařecha, Štěpánek D. - Dostál, Kytlica (73. Hanečka), Martinec - Barták (60. Krátký), Štěpánek J. (51. Kuča), Caletka (80. Vencel). Trenér: Chuda.
 
      Do 4. utkání jsme vstoupili opět velmi aktivně a soupeře jsme od začátku utkání dostali pod tlak. Již ve 13. minutě rozehráli Kytlica s Caletkou rohový kop a nabídli šanci ke skórování Honzovi Štěpánkovi, ten však netrefil míč ideálně a vlastně tak naservíroval do prázdné Boucníkovi - 1:0. Druhý gól jsme přidali v minutě 18. Předvedli jsme nádhernou akci od vlastní brány po ose Vyňuchal, Mlčoch, Štěpánek Dan a zakončující Štěpánek Jan - 2:0. Do poločasu jsme zahodili několik jasných gólových příležitostí, což je škoda. Na druhé straně byly dvě nebezpečné situace, které mohly vrátit hosty do hry.
 
     Csaplárova past naštěstí ve druhé půli nesklapla, k čemuž jsme přispěli našim svědomitým výkonem. Opět jsme si vytvářeli jasné brankové příležitosti, s jejichž proměňováním bychom potřebovali asi navštěvovat doučování. A tak si vzal slovo skvěle hrající Kytlica, proměnil 4 obránce ve slalomové tyče, následně postupoval sám na brankáře hostí a jen těsně před pokutovým územím byl faulován. Následný trestňák pak ten samý hráč krásně uklidil na zadní tyč - 3:0. Poté se znovu na hranici vápna uvolňoval Caletka, po hezké kličce byl rovněž faulován a tentokrát se ukázal Mlčoch. Ten se po vzoru svého kamaráda také nemýlil - 4:0. Pár minut před koncem se vytáhl Václavíček, když chytil přímý kop Vsetína. Konečný výsledek byl pro hosty ještě milosrdný.
 
     Velmi dobrý, poctivý a zodpovědný výkon mých svěřenců dnes přinesl ovoce. Kluci od začátku plnili pokyny a tak jsme soupeře moc nepustili do hry. Ukazuje se, že když nám vše sedne a máme dobrý den, tak se dá hrát s kýmkoliv podle našich not. V neděli uzavřeme dva anglické týdny na půdě vítěze divize z minulého roku - Vítkovic. Pokud na utkání přijedeme dobře připraveni a nenecháme se zlákat vůní konce prázdnin, tak věřím, že uspějeme. Tímto prosím rodiče o spolupráci.
 

David Chuda4. 24.08. 12:15 1. FCV U17 - HAVÍŘOV U17 10:1 (4:1)
Góly 3. MARTINEC, 16 a 60.. ŠTĚPÁNEK JAN, 23. ŠTĚPÁNEK DAN, 37. a 56. CALETKA, 66. VERBICH, 63., 74. a 81. KYTLICA - 41. POMYKACZ
     Sestava 1. FCV: Bělka (46. Vyňuchal) - Mlčoch, Vařecha, Boucník, Štěpánek Dan (67. Václavíček) - Dostál, Martinec, Kytlica - Caletka Hynek (63. Hanečka), Štěpánek Honza (63. Vencel), Barták (63. Verbich). Trenéři: Chuda, Huňka.
 
     Po skvělém výkonu proti Hranicím jsme byli favoritem utkání i dnes. Vše bylo umocněno, když proti nám vyběhlo pouze 10 hráčů hostů. Tyhle zápasy bývají náročné na psychiku, vždyť už ve Staré Bělé jsme předvedli velký blackout. Dnes bylo ale vše jinak, od začátku jsme diktovali tempo a nic jsme nepodcenili. Soupeř se snažil hrát organizovaně a bránil v hlubokém obranném bloku a čekal na naše chyby, po kterých chtěl vyrážet do brejkových situací. To se mu ovšem nedařilo, protože jsme od začátku hráli opravdu slušně. Do poločasu jsme se prosadili 4x, některé akce byly velmi pěkné. Skóre otevřel Martinec, po něm se prosadil Honza Štěpánek, následně jeho bratr Dan a z naší strany uzavřel poločas střelecky disponovaný Caletka. Velkou kaňkou však je naprosto zbytečně inkasovaný gól po několika nedůrazech v obranné činnosti. Ve druhém poločase již soupeř rezignoval a hrálo se úplně na jednu bránu. Klid nám dal Caletka - 5:1. Honza Štěpánek přidal svůj druhý gól - 6:1. Poté si vzal slovo Kytlica, který třemi brankami alespoň mírně odčinil exces ze Staré Bělé. Na světě tedy byl další hattrick. Mezitím se prosadil benjamínek Verbich a dvouciferné skóre bylo na světě. Vítězství 10:1 bylo naprosto zasloužené.
 
     Po fotbalové stránce dnes v pořádku. Soupeř se ze začátku snažil nám utkání znepříjemnit, ale my zůstali klidní. Měli jsme sice dát více gólů, ale na to se histroie ptát nebude. Možná nás nabudila kondičně vedená rozcvička, protože zodpovědnost a dobré vychování nám stále bohužel chybí. A i kdybychom porazili Real Madrid (což vím, že je nereálné), tak po klucích budu chtít nejenom fotbal, ale i to, aby se učili zodpovědnosti a byli z nich dobří kluci. Již ve středu přijedou opět k nám na Golf Valaši ze Vsetína a my musíme udělat vše proto, abychom soupeři připravili první porážku v sezóně.

David Chuda.

 4. 21.08. 15:30 1. FCV U17 - HRANICE U17 6:0 (3:0)
Góly 22., 24., 31., 47., 54. CALETKA, 72. DOLEŽAL
     Sestava 1. FCV: Bělka (46. Vyňuchal) - Mlčoch, Vařecha, Boucník, Štěpánek Dan (72. Vencel) - Barták, Verbich (58. Dostál), Martinec - Caletka, Štěpánek Jan (72. Václavíček), Hanečka (46. Doležal). Trenéři: Chuda, Huňka.
 
     Do středečního derby jsme šli s čistou hlavou, protože jsme se v pondělí krásně proběhli po Žebračce a postupně jsme zapomínali na hrůzu ze Staré Bělé. V zápase proti Hranicím byl na hřišti úplně jiný mančaft. Jsem náročný trenér, který je spokojený jen zřídka. Po tomhle zápase však nemám klukům skoro co vytknout. Konečně se objevovaly prvky, které nacvičujeme v tréninku. Od začátku utkání jsme byli jasně lepší, hrálo se podle našich not a byla jen otázka času, kdy otevřeme skóre. Svůj tým jsem ještě neviděl na hřišti dominovat takovým způsobem jako proti Hranicím. One man show Hynka Caletky, který 5 brankami rozhodl o osudu utkání byla jen třešnička na dortu. Vstřelit 5 branek v jednom zápase se mi nikdy nepovedlo a asi už ani nikdy nepovede. Hyňa tedy překonal nejen mě, ale asi i všechny své spoluhráče.
     Já jako trenér si jen přeji, abychom podobné výkony u kluků mohli sledovat častěji. Utkání mělo tempo i kvalitu odpovídající soutěži, kterou hrajeme. Zběsilé tempo dorostenecké divize pokračuje již v sobotu, kdy opět doma přivítáme Havířov. Věřím, že potvrdíme vzestup formy. Porazit Hranice tak vysokým rozdílem je pro nás všechny pěknou odměnou za velké penzum práce, které jsme společně vykonali.

David Chuda

 3. 18.08. 12:15 STARÁ BĚLÁ U17 - 1. FCV U17 2:3 (2:0)
Góly ADÁMEK, GOLKA - ŠTEPÁNEK JAN, MLČOCH, CALETKA
     Sestava 1. FCV: Vyňuchal (46. Bělka) - Mlčoch, Vařecha, Boucník (71. Vencel), Dostál (35. Barták) - Kuča (82. Václavíček), Kytlica (38. ČK), Štěpánek Dan - Štěpánek Jan (54. Hanečka), Caletka, Doležal (35. Martinec). Trenéři: Chuda, Huňka.
 
     Po velmi dobrém představení U19 jsme i my byli favoritem utkání. Čeho jsem byl ovšem dnes svědkem, to jen tak nerozdýchám. Ale pojďme postupně. Od začátku jsme hráli bohorovně, naprosto bez nápadu a na náš fotbal se nedalo dívat a protože soupeř byl rovněž neškodný, tak se dlouho hrálo 0:0. My si i přes hrozný výkon vytvářeli dost šancí, které jsme řešili ostudně. Poté přišel kiks Boucníka, který neuhasil ani Vařecha, ani Vyňuchal - 1:0 pro domácí a vyděšené tváře našich hráčů říkali vše. Bohužel, poté se začalo dít něco, co jsem ještě nezažil a věřím, že už ani nezažiju. Hlavní rozhodčí nepotrestal likvidační faul na Vařechu, pokračovalo se k překvapení úplně všech ve hře a protože Vařecha byl posledním hráčem, tak domácí postupovali sami na bránu - 2:0. Následovala smršť nadávek a emocí ode všech číslo 1. Žlutou kartou byl mimo jiné potrestán trenér Huňka. Chvíli poté bylo divadlo dokonáno. Kytlica postupující sám na bránu byl jasně ve vápně zezadu faulován. Verdikt rozhodčího? Žlutá karta pro Kytlicu za simulování, doplněná o slovní atak rozhodčího směrem k hráči našeho klubu. Reakce Matěje byla ovšem otřesná, když přede všemi poslal sudího někam k dámskému přirození, tak nsáledovala druhá ŽK a automaticky vyloučení. Na hřišti panovala anarchie, ke které jsme bohužel v emocích přispěli i my trenéři. Tyto křivdy nás bohužel naprosto zbavily rozumného uvažování.
 
     O poločasové přestávce bylo rovněž veselo, zejména v naší šatně. Těsně před začátkem 2. půle jsme se však konečně uklidnili a jasně jsme si řekli, že už nikdo neřekne na hřišti a lavičce půl slova a že zkusíme s výsledkem něco udělat. Šli jsme do totálního rizika, kdy jsme nastoupili v rozestavení 3-3-3. Bohužel, náš výkon byl dále trapný. Naprosto unaveného soupeře jsme i v 10 lidech drželi na jeho polovině, ale vytvořit si nějakou šanci bylo pro nás velmi těžké. A tak nám pomohla standardní situace. Mlčochův roh velmi důrazně proměnil hlavou Vařecha a vykřesal naději - 2:1. Následovala další otřesná pasáž ze strany obou týmů. Když už jsme nevěřili nikdo, tak v 89. minutě přišel další z mnoha nákopů (o kombinační hře se dnes nedalo zmínit ani náznakem), Mlčoch přesprintoval soupeře a výstavní střelou do šibenice srovnal na 2:2. Jeho reakce po vstřelení branky však byla trestuhodná. Je minuta do konce, my potřebujeme vstřelit vítězný gól a David u praporku s vyslečeným dresem slaví jakoby vyhrál ligu mistrů. No zázraky se dějí, Mlčoch přestal slavit a ve druhé minutě nastavení se dostal k míči Caletka, s ničím se nepáral a prostřelil domácího brankáře potřetí. Obrat byl dokonán. To, co ovšem předvedli někteří naši hráči v návalu emocí směrem k soupeři mě naprosto odrovnalo. Kluci ze Staré Bělé bojovali celý zápas, dřeli jako koni. Projevovali se i relativně sportovně (nemohli za chyby rozhodčího) a my jim po tomto pro ně devstaujícím dvougólovém direktu řekneme, že jsou ze z..... vesnice apod. Hluboce se stydím za reakce našich hráčů a pokud se ještě jednou bude tato situace opakovat, okamžitě odstupuji z pozice trenéra mužstva. Nikdy jsem se necítil po zápase tak trapně, jako dnes. Jediné pozitivum dnešního dne je to, že jsme utkání otočili.
 
    Hrozný výkon. Řekl bych, že jsme hráli tak, jak sudí pískal. Téměř vždy stojím na straně rozhodčího, ale dnes to byla totální ukázka toho, jak může vypadat utkání v nižší soutěži, kde nejsou k dispozici kamery. Ta bezmoc, to bylo něco hrozného. To ovšem v žádném případě neomlouvá naše frackovské chování. Všichni máme máslo na hlavě, včetně trenérů. Měli jsme raději odejít ze hřiště a zaplatit pokutu, než dopustit tohleto. Hráč v 16letech nemá absolutně žádné právo poslat dospělého člověka nikam. Další věc, kterou nemůžu pochopit. Našim nejvíc nebezpečným hráčem pro obranu soupeře byl brankář Bělka, který při dvou útočných rohových kopech nadělal více problémů soupeři, než celý náš tým za zápas. Naštěstí bude zítra nový den a všechny emoce snad již vyprchají. Pokud předvedeme s Hranicemi ve středu stejný výkon jako dnes, dostaneme asi tak 12 gólů. Máme hodně o čem přemýšlet. Abych končil aspoň trochu pozitivně. Prohrávat minutu před koncem 1:2 a hrát v 10 lidech a přesto vyhrát, to je slušný počin.

David ChudaPU 10.08. 12:00 1. FCV U17 - HLUČÍN U17 0:5 (0:4)
Góly
 
     Sestava 1. FCV: Vyňuchal (46. Bělka) - Obrtel, Vařecha, Boucník, Dostál (46. Štěpánek Dan) - Martinec,  Kytlica, Kocian (70. Mlčoch) - Hanečka (46.Vencel, 75. Hanečka), Caletka (35. Štěpánek Honza), Mlčoch (46. Kuča). Trenér: Chuda.
 
     Dnes nás čekal skvělý soupeř z Hlučína, hrající pohodlný střed tabulky dorostenecké ligy. V úvodu utkání jsme se hostům vyrovnali. Caletka dokonce postupoval sám na brankáře, bohužel jeho střela šla těsně mimo. Ve 23. minutě jsme propadli na levé straně a rychlonohé křídlo Hlučína nás vytrestalo poprvé. Nám spadl hřebínek, automaticky hlava dole a během dvaceti minut jsme nepochopitelně dostali další tři branky. Všechny góly byly jako přes kopírku - ztráta jednoduchého míče v přechodové fázi, následný rychlý protiútok vedený naší levou stranou, přihrávka pod sebe a gól. Do druhé půle jsme vstoupili s pozměněnou taktikou, protože hra na míči nám příliš nešla, tak jsme přenechali otěže hostům. Ti měli větší problémy se dostat do naší zahuštěné defenzívy a protože my byli směrem dopředu naprosto neaktivní a nepodporovali jsme útočníka, tak se hrál spíše nezáživný fotbal bez šancí. Přesto se ve velké šanci ocitl Vencel, dvakrát Honza Štěpánek a z přímého kopu Kytlica. Gól jsme však vstřelit nedokázali a tak nám soupeř po další zbytečné ztrátě nasadil rukavici - 0:5.
 
     Myslím si, že jsme měli určitě uhrát lepší výsledek. Soupeřova hra byla na vysoké úrovni, my bychom však neměli v tomto případě propadat panice a hru zachladit a neinkasovat za 20 minut 4 rozhodující branky. Mnohem více mě zaráží, proč nás útočí tak málo? Bud nemůžeme, nebo se nám nechce, nebo nechápeme  taktiku. Jakýkoliv z těchto důvodu je špatně. Pokud na sebe nebudeme přísní a půlka zápasu proklušeme, tak nejen, že bychom v lize byli pro smích. Budeme pro smích i v divizi. V neděli v 1. MU očekávám úplně jinou chuť do ofenzívy a méně defenzivních kiksů.

David ChudaPU 04.08. 12:00 1. FCV U17 - KROMĚŘÍŽ U17 4:1 (3:1)
Góly branky 1. FCV: Vařecha, Caletka, Mlčoch, Obrtel
     Sestava 1. FCV: Václavíček (46. Vyňuchal) - Obrtel (67. Mlčoch) Vařecha, Boucník, Dostál (67. Hanečka)- Barták (46. Martinec), Kytlica, Verbich (67. Barták) - Hanečka (46. Krátký), Mlčoch (46. Švestka), Caletka. Trenér: Chuda.
 
     Do utkání s dalším ligovým soupeřem jsme vstoupili aktivně a odměnou nám byla povedená standardní situace, kterou využil Vařecha - 1:0. Poté jsme měli utkání plně pod kontrolou a vytvářeli jsme si spoustu šancí. Jednu z nich proměnil Caletka - 2:0. Naše zaváhání bylo potrestáno pěknou akcí hostí a korigováním výsledku na 2:1. O pár minut později nám klid na kopačky vrátili Kytlica s Mlčochem, po jejichž akci druhý jmenovaný zvýšil na 3:1. Pro Davida Mlčocha to byl nejspíše na dlouhou dobu poslední gól v dresu Viktorie Přerov, jelikož bude nově působit v dresu SFC Opava. Tímto mu i zde přeju hodně štěstí. Poločas 3:1 byl pro Kroměříž ještě milosrdný.
 
     Ve druhé půli oba týmy prostřídaly a karta se obrátila. Aktivnější byla Hanácká Slavia, ovšem svou převahu nedokázala přetavit v šance. Tudíž se hrálo pouze po pokutové území. Když už hosté překonali naši obranu, tak je zastavila tyč. Kaňkou tohoto pěkného zápasu bylo posledních 10 minut, kdy hřiště spíše připomínalo boxerský ring. Už v této rozhárané hře jsme předvedli ještě jednu pěknou akci, na jejímž konci byl skórující Obrtel. Konečný výsledek 4:1 je pro nás velmi dobrým vysvědčením.
 
     Nebýt špatného chování některých jedinců, tak bychom viděli velmi dobré představení naší U17. Bohužel, pro některé je fotbal až na několikátém místě jejich priorit. Pokud bych měl hodnotit fotbal, tak jsem spokojen s předvedeným výkonem zejména v prvním poločase. Příští týden nás čeká generálka, kdy v Beňově přivítáme posledního ligového soupeře FC Hlučín.
 

David ChudaPU 31.07. 12:00 1. FCV U17 - MYJAVA U17 4:2 (2:1)
Góly branky Přerova Caletka, Kytlica, Štěpánek Jan, Hanečka

 

     Hráno 2 x 40 minut.
 
     Sestava 1. FCV: Václavíček (41. Vyňuchal) - Obrtel (41. Mlčoch), Boucník (61.Dostál), Vařecha, Dostál (41. Hanečka) - Martinec (61. Obrtel), Kytlica, Štěpánek Dan (25. Barták) - Krátký (61. Doležal), Caletka, Doležal (41. Štěpánek Jan). Trenéři: Chuda, Huňka.
 
     Po sobotní ostudě s Prostějovem jsme  se dali do kupy početně a z dovolených se nám vrátila i hráčská kvalita. Což bylo proti vícemistrovi 2. slovenské ligy Myjavě znát.
 
      Do utkání jsme vstoupili přesně opačně a byli jsme to my, kdo si vytvořil drtivý tlak v úvodních 15 minutách. Nejprve jsme po zisku míče předvedli brilantní brejk a soupeře jsme přečíslili 5 na 2. Na konci této pěkné akce byl Caletka. Když pak po rohovém kopu Boucník svým špatným zakončením vybídl ke skórování Kytlicu bylo to již 2:0. Chalani z Myjavy se postupně dostávali do zápasu a začala se hrát vyrovnaná partie. Minutu před koncem odmítl zvýšit Doležal a z protiútoku se náš soupeř prosadil po pěkné akci na 2:1.
 
     Do druhého poločasu jsme opět vstoupili aktivně a Vařechova rána skončila na břevně. Poté si vzal slovo Jan Štěpánek, který svým důrazem získal míč, který po sólovém úniku poslal krásně kolem brankáře - 3:1. Následně jsme opět vypadli z role a po chybě Vyňuchala jsme inkasovali na 3:2. Hosté se nadechovali k závěrečnému náporu, který však rázně uťal Hanečka, který se pěkně prosadil šajtlí a dal nám tak klid do závěrečných minut - 4:2.
 
     Dnes jsme ukázali svou dobrou tvář, na chlapcích byla vidět chuť i snaha uspět. Soupeř nebyl tak kvalitní jako Prostějov a toho jsme dokonale využili. Náš výkon snesl dobré měřítko, ovšem stále jsme se nevyvarovali hluchých míst, ve kterých jsme soupeře zbytečně dostávali do hry. Potěšila mě plná šatna. To je velký posun oproti minulým prázdninám. Je škoda, že šlo o jev ojedinělý, protože se blíží druhá vlná dovolených. Již v neděli nás čeká další ligový soupeř a to SK HS Kroměříž, se kterým budeme chtít navázat na tento povedený výkon.
 
David Chuda
 


PU 27.07. 12:00 1. FCV U17 - PROSTĚJOV U17 0:7 (0:5)
Góly
 
     Sestava 1. FCV: Vyňuchal (46. Václavíček) - Obrtel, Pospíšil (46. Doležal), Nezval (46. Barták), Vencel (30. Štěpánek Dan) - Barták (30. Verbich), Martinec, Kytlica - Doležal (30. Štěpánek Jan), Braun (65. Vencel), Caletka. Trenéři: Chuda, Huňka.
 
     První přípravné utkání nás nezastihlo ve vůbec dobrém rozpoložení. Soupeř byl od začátku jasným pánem na hřišti a hrálo se podle jeho not. My působili v roli komparzistů a ve 12. minutě byl stav již 0:3. Prostějov byl rychlejší, silnější, vytrvalejší, techničtější, chytřejší, no prostě ve všem lepší. Do poločasu jsme schytali bůra - 0:5. Ve druhém poločase jsme se soustředili více na obrannou činnost, aby ostuda nebyla ještě větší. Hosté kontrolovali hru, ale již nás tolik nedrtili. Místy se hrála dokonce i vyrovnaná partie. My své 4 velké příležitosti neproměnili a tak v 90. minutě přišel 7. zásah chlapců z Prostějova. Konečný výsledek tak zněl jednoznačně 0:7.
     Hra kočky s myší. Je třeba vyzdvihnout výborný výkon hostů. Dnes bychom nevyhráli, ani kdybychom ukázali hru na hranici našich možností. K tomu jsme ovšem měli daleko a proto je z toho takový trapas. Takhle vypadá fotbal v dorostenecké lize a pro nás možná dobře, že v ní nejsme. Máme co napravovat.
 
David Chuda