10. 10.10. 15:00 HFK OLOMOUC - 1. FCV PŘEROV 3:1 (1:0)
Góly 45. SPURNÝ, 61. AZOUCH, 84. NĚMEC - 76. KRATOCHVÍL

KOMENTÁŘ PEROVSKÉHO DENÍKU

XX 10.10. 12:03 ??? - ??? ?:? (?:?)
Góly

9. 03.10. 15:00 1. FCV PŘEROV - VŠECHOVICE 5:3 (3:0)
Góly 2., 18. KORYČAN, 37. MIRVALD, 58. KOPLÍK, 90. RICHTER vlastní - 71., 73. HOFFMANN, 62. HRDLIČKA

Sestava Přerova: Kvapil - Kratochvíl (66. Jaich), Javora, Koplík, Jaš - Mirvald, Zimčík - Hats, Bernard (46. Blažkovský), Kaďorek - Koryčan. TrenérRojka, asistent Koral.

Utkání se hrálo v těžkých povětrnostních podmínkách. V prvním poločase jsme soupeře zaskočili aktivní hrou. Vytvářeli jsme si nespočet vyložených šancí. První poločas jsme vyhráli jednoznačně a zaslouženě rozdílem tří gólů. Když se dvakrát trefil Koryčan a jednou Mirvald. Zhruba po hodině hry se hlavou trefil po standardní situaci Koplík a zdálo se, že o osudu utkání je rozhodnuto. Bohužel jsme si utkání zbytečně zkomplikovali. Hosté během deseti minut snížili na rozdíl jediné branky. Úplně jsme ztratili kontrolu nad zápasem. Přičítám to ztrátě koncentrace a lehkovážností v bránění. Kdy jsme si mysleli, že se nemůže už nic stát. Naštěstí jsme utkání dokázali dovést do vítězného konce. V závěru jsme přidali uklidňující gól a zvítězili jsme v poměru 5:3. Takový kolaps by se nám neměl stávat. Budeme si to muset rozebrat a příště se to už nesmí opakovat.

David Rojka

8. 27.09. 15:30 ŠUMPERK - 1. FCV PŘEROV 5:2 (3:1)
Góly 41. a 60. LINET, 21. KOTZMANN, 30. ŠIDLÍK, 82. STRNAD - 32. KORYČAN, 52. KAĎOREK

Sestava Přerova: Kvapil – Kratochvíl (46. Hats), Koplík, Javora (64. Blažkovský), Jaš - Mirvald, Zimčík -  Masný, Bernard (46. Bielko), Kaďorek - Koryčan (80. Jaich). Trenér Rojka, asistent Koral.

"Další venkovní zápas, který se nám výsledkově a také herně moc nepovedl. Dnes o výsledku rozhodli naše zbytečné individuální chyby z prvního poločasu. Ty v domácích zápasech neděláme, proto výsledky z venkovních a domácích zápasů jsou jako noc a den. Ve druhém poločase, kdy se dostaneme do hry a snížíme na rozdíl jedné branky, tak nás opět srazí nesmyslně odpískaná penalta. Tohle se nám nestalo poprvé. Dále bych se k tomu nechtěl vyjadřovat. Šumperk dnes vyhrál zaslouženě, kdy hlavně v prvním poločase ukázal větší touhu po vítězství. My se musíme připravit na další utkání. Věřím, že doma opět předvedeme kvalitní výkon a zvítězíme."

David Rojka

7. 19.09. 16:00 1. FCV PŘEROV - NOVÉ SADY 4:1 (1:0)
Góly 19. MASNÝ, 79. MIRVALD, 83. JAVORA, 89. KAĎOREK - 47. DRÁBEK

Sestava Přerova: Kvapil - Kratochvíl (86. Blažkovský), Javora, Koplík, Jaš - Mirvald, Zimčík - Masný (85. Hats), Bernard, Kaďorek - Koryčan (84. Jaich). Trenér Rojka, asistent Koral.

V prvních čtvrthodince se hra odehrávala pouze  mezi šestnáctkami, bez vyloženějších šancí. Nám pomohl gól ze standardní situace, kdy odražený míč uklidil do branky Honza Masný. Poté jsme převzali otěže zápasu do svých rukou a po zbytek poločasu jsme byli jasně lepším týmem. Bohužel jsme, ale nedokázali využít některé vyložené šance a do kabin jsme tak šli pouze za stavu 1:0.

Druhý poločas začal naším faulem nefaulem v pokutovém území a hosté vyrovnali z přísně nařízené penalty na 1:1. To s námi trochu otřáslo. Chtěli jsme opět strhnout vedení na naší stranu a začali jsme zbytečně riskovat. Sady chodily do rychlých brejků, naštěstí jsme jejich tutovku přežili. Zhruba od 70. minuty jsme se opět vrátili ke hře z prvního poločasu. Hostům začaly navíc trochu docházet síly a my jsme během poslední desetiminutovky utkání rozhodli v náš prospěch. Když se postupně trefili Mirvald, Javora a Kaďorek. Naše vítězství v poměru 4:1 bylo naprosto zasloužené. Hlavně za první poločas musím kluky pochválit. Tam jsme předváděli opravdu pěkné kombinace. Takhle bychom se chtěli prezentovat v každém zápase.

David Rojka

6 12.09. 14:00 VSETÍN - 1. FCV PŘEROV 4:0 (2:0)
Góly 10., 86. KOVAŘÍK, 41. MIŠINSKÝ, 65. LESKOVJAN

Sestava Přerova: Kvapil - Kratochvíl, Zimčík, Koplík, Jaš - Bielko (46. Kuča), Mirvald - Masný, Bernard (77. Koryčan), Kaďorek - Blažkovský (46. Jaich). Trenér: Rojka, asistent Koral.

Hodnocení zápasu: Do utkání jsme vstoupili aktivně. Měli jsme tam několik centrů ze strany, ale větší šance z toho nebyla. Bohužel hned po prvním nákopu do naší šestnáctky inkasujeme branku, která udala ráz celého utkání. Domácí se ještě více zatáhli a vyráželi do rychlých brejků. My jsme měli převahu, ale byla spíše platonická. Na katastrofálním terénu jsme se nemohli kombinačně prosadit a všechny naše akce končily před pokutovým územím. Na konci poločasu ještě rozhodčí pískl pro domácí diskutabilní penaltu, která je ještě více uklidnila.

O přestávce jsme změnili rozestavení a chtěli hru více zjednodušit. Nějaké šance jsme si vytvořili, ale kontaktní gól jsme nedali. Po ojedinělém brejku domácí navýšili své vedení na 3:0 a zápas tím prakticky rozhodli. Poté v samém závěru přidali ještě jednu branku a zaslouženě zvítězili 4:0. Dnes jsme dostali hlavně lekci z produktivity. Domácí byli na zápas lépe připraveni. Nám absolutně nevyhovoval stav hrací plochy, na které nebylo možné vůbec kombinovat. Tento zápas musíme hodit za hlavu a kvalitně se připravit na domácí utkání proti Novým Sadům.

David Rojka

5. 06.09. 16:00 1. FCV PŘEROV - BRUMOV 6:1 (4:1)
Góly 4. BIELKO, 27. BLAŽKOVSKÝ, 40., 42. KAĎOREK, 87., 89. JAICH - 41. NOVÁK

Sestava Přerova: Kvapil - Kratochvíl (63. Hats), Zimčík, Koplík, Jaš - Mirvald, Bielko (80. Kuča) - Masný, Bernard (69. Koryčan), Kaďorek - Blažkovský (55. Jaich). Trenér: Rojka, asistent: Koral.

Hodnocení: O osudu utkání rozhodl první poločas. V něm jsme byli jasně lepší. Měli jsme lepší pohyb, dobře jsme kombinovali a u každého míče jsme byli o krok dřív. Potěšilo mě, že všechny  naše branky padly po tom, co děláme v tréninku. Ve druhém poločase tempo hry z naší strany trochu opadlo. Ale v závěru jsme opět přidali na důrazu a rychlosti v kombinaci a výsledkem bylo naše zasloužené vítězství 6:1. Kluky musím pochválit, jak k zápasu přistoupili a jak se vyrovnali s novou rolí "favorita" utkání.

David Rojka

4. 29.08. 16:30 STRÁNÍ - 1. FCV PŘEROV 0:1 (0:0)
Góly 50. MASNÝ

Sestava Přerova: Kvapil – Hats, Bogdaň (73. Jaich), Javora (48. Bielko), Jaš - Mirvald, Zimčík - Masný (81. Koryčan), Bernard, Kaďorek - Blažkovský (90. Kratochvíl). Trenér: Rojka, asistent: Koral.

Hodnocení: V prvním poločase jsme se prezentovali aktivní hrou. Domácí jsme zaskočili vysokým napadáním. Vytvořili jsme si několik nadějných šancí a také hodně standardních situací. Bohužel jsme ale branku nevstřelili. Ve druhém poločase jsme se ujali rychlého vedení, kdy po rychlém brejku a přihrávce Blažkovského se prosadil Masný. Zhruba do 70.min jsme utkání kontrolovali a domácí jsme nepouštěli do vyložených šancí. Jen škoda, že jsme nepřidali druhý gól a zápas tak definitivně nerozhodli. Poté nás domácí zatlačili a vytvořili si tlak, ale obě jejich branky neplatily pro ofsajd. Konec zápasu jsme ustáli už bez inkasované branky, a to i díky našemu brankáři Kvapilovi. Sami jsme si pak v závěru vytvořili brankové příležitosti, ale šance Blažkovského a ani Bielka brankou už neskončily. Utkání tak skončilo naším vítězstvím v poměru 1:0.

David Rojka

3. 22.08. 16:30 1. FCV PŘEROV - VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ 2:0 (1:0)
Góly 44. KAĎOREK, 62. KORYČAN

Sestava Přerova: Kvapil – Masný (51. Hats), Koplík, Javora, Jaš - Mirvald, Bielko (86. Bogdaň) -  Koryčan (81. Otáhal), Bernard, Kaďorek - Blažkovský (66. Jaich). Trenér: Rojka, asistent: Koral.

V první půlhodině jsme hráli hodně pasivně a nedařilo se nám kombinovat. Hosté drželi míč a hrozili hlavně ze standardních situací. S pomocí břevna i brankáře Kvapila se nám podařilo udržet nerozhodný stav. To byl jeden z důležitých momentů zápasu. Poté jsme hru vyrovnali a vytvořili jsme si také dvě velké šance. Ale Koryčan a ani Bielko svoje příležitosti nedokázali proměnit. Zlom přišel v závěru poločasu. Po akci Koryčana s Blažkovským uklidil míč na zadní tyči Kaďorek. To byl podle mě rozhodující moment zápasu.

V prvních patnácti minutách druhého poločasu se hrálo většinou mezi oběmi šestnáctkami bez větších brankových příležitostí. Po hodině hry se po samostatné akci prosadil Koryčan. Druhá branka nám přidala potřebný klid a zbytek zápasu jsme už měli pod kontrolou. Jen škoda, že jsme nepřidali další branky. Bylo tam hodně brejkových situací, ale vinou nedůrazné koncovky jsme už další branky nevsítili. Zápas tak skončil našim vítězstvím 2:0.