3. 17.08. 16:30 1. FCV - VSETÍN 0:1 (0:1)

2 10.08. 16:00 HRANICE - 1.FCV 3:0 (1:0)
Góly 28. Furmánek, 65. Kundrát, 89. Václavíček vlastní

SK Hranice – 1. FC Viktorie Přerov 3 : 0 (1:0)

Góly: 28. Furmánek, 65. Kundrát, 89. Václavíček vlastní

Sestava Hranice: Tomečka – Bezděk, Kundrát, Čáp, Vyka – M. Lasovský , Šišlák – Heřmánek (78. Rak), M. Kuchař, L. Lasovský (90. Veselka) - Furmánek (46. D. Kuchař). Trenér: Radek Fojtů.

Sestava Přerov: Bělík – Kratochvíl, Václavíček, Dlouhý, Zimčík – Bielko (46. Kocian) – Koplík (35. Blažkovský), Dan (76. Krejčíř), Šlajs – Berky (56. Karmazín). Trenéři: Richard Švehlík, Pavel Koral.

Rozhodčí: Jan Krupa – Tomáš Mankovecký, Petr Laštuvka. DS: Stanislav Vacula. ŽK: 83. Vyka – 83. Václavíček, 89. Dlouhý.

Hodnocení trenérů Přerova:

Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře, prvních dvacet minut jsme byli lepším týmem. Hráli jsme organizovaně v defenzívě a podnikali rychlé protiútoky, které obrana domácích nestačila zachytávat. Měli jsme dvě velké šance, když nejprve po rohovém kopu Zimčíka trefil Dan hlavou na brankové čáře útočníka Berkyho. Ve druhé šanci postupovali oba zmínění hráči na jednoho obránce, ale Berkyho střelu zlikvidoval výborným zákrokem gólman Tomečka. Ve 25. minutě jsme bohužel inkasovali po přihrávce za obranu, když Furmánek přehodil vyběhnuvšího Bělíka. O přestávce jsme si zdůraznili, že musíme zopakovat výkon z první dvacetiminutovky, ale bylo vidět, že když prohráváme, přestaneme si ve hře věřit a hráči nedokáží kvalitně sehrát kombinace do zakončení. V 65. minutě navíc domácí zvýšili po standardní situaci Čápa Kundrátem na 2:0. Poté již byli jasně lepším týmem a v závěru ještě navýšili skóre na konečných 3:0. Nechceme hráče po neúspěšném výsledku zatracovat, je třeba vzít si ze zápasu ponaučení a v příštím utkání doma se Vsetínem zvítězit. Musíme navázat na to dobré, co jsme v derby předvedli a vyvarovat se hluchých chvil, které jsme dnes měli.

Richard Švehlík.

PU 03.08. 10:00 NOVÉ SADY - 1. FCV PŘEROV 5:2 (2:1)
Góly ŽDÁNSKÝ, ŠUBA, BAĎURA, DRÁBEK, POŠUSTA - MASNÝ, KARMAZÍN

Sestava Přerova: Bělík (46. Kvapil) – Blažkovský, Václavíček (63. Dan), Dlouhý, Zimčík – Kocian – Koplík (55. Malenda), Bielko (55. Berky), Šlajs (55. Krejčíř), Masný (55. Jánský) – Dan (55. Karmazín).

Ani v posledním přípravném utkání s týmem naší divizní skupiny jsme nedokázali zvítězit. Zápas přitom nezačal špatně a ve 30.minutě jsme se ujali vedení Honzou Masným, který proměnil s přehledem samostatný únik po přihrávce Kociana. Ve 37. minutě jsme ztratili zbytečně míč v rozehrávce a soupeř vyrovnal střelou z 25 metrů na 1:1. V poslední minutě prvního poločasu otočil skóre po další naší ztrátě míče na 2:1. Ve druhém poločase jsme ve 47. minutě po rychlém protiútoku inkasovali potřetí. Poté následovalo střídání pěti hráčů, ale obrat v zápase nenastal. Soupeř naši komplikovanou rozehrávku trestal z rychlých protiútoků, na konečných 5:2 potom upravil střelecky disponovaný Karmazín po centru Krejčíře,

Máme ještě týden na to, abychom zapracovali na odstranění chyb, které nás připravují o lepší výsledky. Věřím, že v derby v Hranicích budeme hrát dozadu daleko zodpovědněji a naši hru zjednodušíme, abychom se vyvarovali ztrát míče v přechodové fázi útoku.

Richard Švehlík

MOL 28.07. 17:00 1. FCV PŘEROV - VIKTORIA OTROKOVICE 0:5 (0:3)
Góly 8. NOVÁK, 23. JASENSKÝ, 33. a 66. SLANÝ, 50. MALÝ

Sestava Přerov: Kvapil – Šlajs, Václavíček, Dlouhý, Krejčíř – Bielko – Masný (46. Koplík), Kocian (70. Otáhal), Zimčík, Blažkovský – Berky (46. Dan). Připraven: Bělík. Trenéři: Richard Švehlík, Pavel Koral.

Sestava Otrokovice: Semanko – Vavřík, Malý, Přikryl, Novák – Jasenský, Slaný (77. Kolenič), Bahounek, Červenka (66. Horák) – Fiala (49. Malát), Mlýnek. Trenér: Michal Hubník.

R: Milan Vojáček – Jiří Slabý, Jan Koláček. ŽK: 11. Kvapil, 77. Bielko – 45.+9. Přikryl, 77. Slaný, 80. Vavřík. 114 diváků.

Zápas od počátku ovládli hosté, kteří se již v 6. minutě ujali vedení Novákem, jenž se uvolnil v pokutovém území přes tři hráče a prudkou střelou nedal debutujícímu Kvapilovi v brance domácích šanci. Poté přišla průtrž mračen, ještě těsně před přerušením však fauloval Kvapil unikajícího útočníka hostí a rozhodčí nařídil penaltu. Ta se zahrávala až po dvanácti minutách přerušení a kapitán Jasenský z ní zvýšil vedení Otrokovic na 0:2. Ve 20. minutěse prosadil Slaný a hosté vedli v pohodě 0:3.

Ve druhém poločase skóroval nejprve v 50. minutě Malý na 0:4 a v 65. minutě proměnil penaltu na 0:5 Slaný. Domácí ohrozili branku soupeř pouze Zimčíkem a tak utkání skončilo vysokou výhrou hostí.

Za předvedený výkon se musím našim fanouškům omluvit, jelikož se moji hráči na hřišti prezentovali mizerným výkonem bez potřebného nasazení a totální absence fotbalového umu. Soupeř byl po všech stránkách lepší a zápas mohl skončit ještě výraznějším rozdílem skóre.

PU 23.07. 17:30 VŠECHOVICE - 1. FCV PŘEROV 3:2 (1:0)
Góly branky Přerova - 63. KARMAZÍN, 72. ZIMČÍK

Sestava: Bělík (46. Dytrych) – Masný (62. Berky), Václavíček, Dlouhý, Krejčíř – Bielko (46. Kocian) – Šlajs (70. Dan), Dan (46. Zimčík), Kytlica, Blažkovský – Berky (46. Karmazín).

Do zápasu vstoupili lépe aktivně hrající hráči Všechovic, již ve 4. minutě se po rohových kopech ujali vedení 1:0. V prvním poločase si navíc vypracovali další šance, které však nedokázali proměnit. Ve druhém poločase jsme se zvedli, v 60. minutě však domácí po naší hrubé chybě dostali možnost zahrávat penaltu, kterou proměnili na 2:0. V 65. minutě snížil na 2:1 po rohovém kopu Zimčíka Karmazín, o deset minut později si oba hráči role vyměnili a Zimčík vyrovnal krásnou hlavičkou na 2:2. V závěru zápasu v 89. minutě rozhodli domácí o své výhře 3:2 umístěnou střelou k tyči.

PU 19.07. 17:30 1. FCV PŘEROV - BYSTŘICE P. HOST.. 2:2 (1:1)
Góly branky Přerova 15. OTÁHAL, 60.. KARMAZÍN

Sestava Přerova: Dytrych (56. Kuba) – Blažkovský, Václavíček (56. Dohnalek), Kocian, Krejčíř – Bielko – Šlajs, Dan, Zimčík (46. Kuča), Otáhal (56. Berky) – Berky (46. Karmazín).

Do prvního přátelského zápasu jsme nastoupili bez sedmi hráčů kadru, příležitost dostali někteří starší dorostenci, kteří nezklamali a podali dobrý výkon. V prvním poločase jsme měli zřetelnou převahu, kterou jsme nedokázali gólově vyjádřit, Ve druhém poločase Bystřice hru vyrovnala a utkání tedy skončilo remízou. V našem týmu se poprvé představili hráči Vasil dan a Petr Karmazín, kteří s námi absolvují přípravu.