Výsledky - hodnocení

7. 11.09. 16:00 1. FCV PŘEROV - SKAŠTICE 3:0 (2:0)
Góly 24., 30. KORYČAN, 55. KRATOCHVÍL penalta

Sestava Přerova : Kvapil - Řezník, Javora, Kuča , Kratochvíl (79. Janský) – Kocian – Matušík , Kytlica (61. Zimčík), Mirvald (85. Bielko), Masný (61. Repček) – Koryčan (79. Blažkovský). Hlavní trenér: David Rojka, asistent: Pavel Koral

Dnes to bylo důležité vítězství z pohledu posunu tabulkou. Výsledek vypadá jasně, ale Skaštice nehrály špatně. Hlavně jejich středová osa je nebezpečná. Úvodních dvacet minut bylo spíše vyčkávacích. Poté nám hodně pomohly dvě branky Koryčana. Hlavně ten druhý gól byl po perfektně zvládnutém rychlém brejku, kdy míč putoval po ose Masný, Matušík a skórující Koryčan. Závěr poločasu patřil hostům. Zbytečně jsme se zatáhli, ale Skaštice svoji šanci neproměnily.

Začátek druhého poločasu jsme si pohlídali a vše rozhodla proměněná penalta Kratochvíla po faulu na Matušíka. Poslední půlhodinu jsme už byli lepším týmem a zaslouženě jsme zvítězili 3:0. Škoda jen, že jsme nepřidali další branky, i když šance jsme na to měli. Kluky musím pochválit, jak utkání zvládli. Každým zápasem roste jejich sebevědomí a u tak mladého mančaftu to je hodně důležité.

David Rojka

Do třetice všeho dobrého či zlého, tak by se dalo nazvat naše sobotní představení. Tentokrát se k nám štěstěna neobrátila zády. Na třetí pokus se nám podařilo v domácím prostředí zvítězit. Tohle vítězství bylo třeba, jednak jsme protrhli domácí smůlu a taky jsme konečně potvrdili naše venkovní výhry.
Od začátku utkání se hrál opatrný fotbal a bylo vidět, že žádný tým nechce udělat chybu. Domácí tým se snažil trpělivě kombinovat a čekal na svou příležitost, hosté spoléhali na rychlé protiútoky. Nuda skončila s úderem 25. minuty. Nejdříve našel Matušík na zadní tyči Masného s Koryčanem a druhém jmenovanému se podařilo nakonec poslat míč do branky. O pět minut později vyrazil do rychlého protiútoku Masný, utekl všem a nahrál do vápna Matušíkovi. Ten zachoval chladnou hlavu a nezištně posunul na zcela volného Koryčana, jenž propálil hostujícího gólmana, 2:0. S tímto výsledkem se také šlo do kabin.

Po přestávce se obraz trochu změnil. Hosté chtěli více hrát a prvních deset minut jsme měli menší problémy. Všechno utnul svým rozhodnutím hlavní rozhodčí. V 55´ minutě nařídil pro domácí hodně přísnou penaltu, tu proměnil Kratochvíl a osudu utkání bylo zřejmě rozhodnuto. Trenér Rojka poté prostřídal dva hráče a oba noví plejeři mohli navýšit naše vedení. Bohužel, jak Zimčíka, tak i Repčeka vychytal hostující gólman. Vzhledem k tomu, že se již do konce zápasu nic nestalo, zůstalo skóre 3:0 stejné i po závěrečném hvizdu.

Bylo to důležité vítězství. Snad už jsme naladěni na vítěznou vlnu a další výhry budou následovat. Pro tu následující si jedeme v sobotu do Valmezu. Snad se nám podaří vyloupit Valašsko stejně, jako se to povedlo ve Vsetíně.

Břetislav Holouš

6. 04.09. 14:00 VSETÍN - 1. FCV PŘEROV 0:5 (0:3)
Góly 32. a 50. KORYČAN, 28. MATUŠÍK,41. KRATOCHVÍL, 84. CALETKA

Sestava Přerova: Kvapil - Řezník, Javora, Kuča, Kratochvíl (75. Janský) – Kocian – Matušík (60. Repček), Kytlica (60. Kytlica), Mirvald, Masný (75. Caletka) – Koryčan (66. Blažkovský). Hlavní trenér: David Rojka, asistent: Pavel Koral.

"Od úvodního hvizdu jsme byli jasně lepším týmem. Měli jsme dobrý pohyb a větší kvalitu v kombinaci. Bohužel jsme nebyli produktivní, i když těch šancí bylo v úvodní dvacetiminutovce opravdu hodně. Klid nám dal až trestný kop Kratochvíla, který ve zdi tečoval Matušík. Poté se prosadil hlavou Koryčan a v závěru poločasu z penalty Kratochvíl po faulu na Mastného.

Na začátku druhého poločasu skóroval opět Koryčan a o vítězi utkání nebylo pochyb. Zbytek zápasu jsme si už pohlídali. Byly tam i další šance, ale už skóroval jen mladíček Caletka, který pěknou střelou upravil skóre na konečných 5:0. Teď nás čekají v domácím prostředí Skaštice a je potřeba navázat na kvalitní výkony z venku konečně i doma."

David Rojka

MOL 01.09. 17:00 1. FCV PŘEROV - SK LÍŠEŇ 0:2 (0:0)
Góly 54. Chwaszcz, 90. Matocha
     Sestava Přerova: Kvapil – Janský (31. Koryčan), Kuča, Javora, Zimčík – Kocian, Mirvald – Cetkovský (46. Masný), Kytlica (72. Řezník), Caletka (46. Matušík) – Blažkovský (75. Kratochvíl). Trenéři Chuda, Koral, Bogdaň a Švehlík.

Svátek fotbalu na Sokolské. To pro nás bylo utkání 2. kola Mol Cup proti profíkům z brněnské Líšně. Do utkání jsme vstoupili s jasným cílem a to neudělat ostudu. Odvážný tah trenérů Rojky a Korala, kteří se rozhodli dát šanci méně vytíženým hráčům a dorostencům, vyšel. Zpočátku se oba soupeři oťukávali a šancí bylo pomálu na obou stranách. Pak se ovšem naplno rozjel kolotoč z Líšně a my nevěděli, kam dřív. Přesto jsme se snažili organizovanou hrou držet soupeře na uzdě. Nemalou měrou nám pomohl muž zápasu Kvapil. Ten chytil několik šancí Líšně. My byli směrem dopředu málo nebezpeční a tak jsme dotáhli poločas k velmi optimistickému stavu 0:0.
     O přestávce bylo v šatně vidět nadšení z průběhu utkání. Věděli jsme, že soupeř bude postupně přikládat pod kotel. V 54. minutě už jsme to nedali. Po diskutabilním zákroku na Kytlicu se pokračovalo ve hře (nutno poznamenat, že rozhodčí byli na vysoké úrovni a hru pouštěli na obě strany) a soupeř míč do brány dostal asi napotřetí - velká smůla - 0:1. Další minuty byly kritické, Jihomoravané povzbuzeni gólem tlačili a pokyny z lavičky byly jasné. Musíme vydržet do 80. minuty a potom to riskneme. To se nám povedlo naplnit do puntíku. V 80. minutě jsme změnili rozestavení, poslali Kuču na hrot a začali se dít věci. Heroický výkon již unavených přerovských bojovníků gradoval. Do pokutového území soupeře létaly jedovaté míče. Blízko ke skórování měl Zimčík, bohužel těsně minul. Masného dobrá akce gólem neskončila a ukázková kombinace Matušíka s Řezníkem bohužel také nevyústila v branku. Ruce jsme zvedali při hlavičce Koryčana. Hostující brankář předvedl parádní zákrok. Fantastičtí diváci nás hnali dopředu a já opravdu věřil, že utkání vyrovnáme a protáhneme do prodloužení. Naše poslední naděje zhasla v 92. minutě, kdy jsme přestali hrát a soupeř nás potrestal z rychlého brejku - 0:2.
     Dneska si kluci dokázali, že hrát se dá s každým a to i přesto, že soupeř byl minimálně o třídu jinde. Hráči bojovali do poslední chvíle o zázrak. Ten se ovšem dnes v Přerově nestal. Výkon týmový byl velmi dobrý a co se týká individualit, tak někteří hráči předvedli nadstandartní výkony a nebojím se říct, že o nich snad ještě uslyšíme. Moc bych to klukům přál. Co si však přeji nejvíce je, abychom bodovali na horké půdě Vsetína. Síly docházejí, ale po sobotě už konečně kluci najedou na normální režim. Tato Mol Cupová zkušenost však v našich hlavách zůstane hodně dlouho. Děkuji všem!