Výsledky - hodnocení

6 12.09. 14:00 VSETÍN - 1. FCV PŘEROV 4:0 (2:0)
Góly 10., 86. KOVAŘÍK, 41. MIŠINSKÝ, 65. LESKOVJAN

Sestava Přerova: Kvapil - Kratochvíl, Zimčík, Koplík, Jaš - Bielko (46. Kuča), Mirvald - Masný, Bernard (77. Koryčan), Kaďorek - Blažkovský (46. Jaich). Trenér: Rojka, asistent Koral.

     Hodnocení zápasu: Do utkání jsme vstoupili aktivně. Měli jsme tam několik centrů ze strany, ale větší šance z toho nebyla. Bohužel hned po prvním nákopu do naší šestnáctky inkasujeme branku, která udala ráz celého utkání. Domácí se ještě více zatáhli a vyráželi do rychlých brejků. My jsme měli převahu, ale byla spíše platonická. Na katastrofálním terénu jsme se nemohli kombinačně prosadit a všechny naše akce končily před pokutovým územím. Na konci poločasu ještě rozhodčí pískl pro domácí diskutabilní penaltu, která je ještě více uklidnila.

     O přestávce jsme změnili rozestavení a chtěli hru více zjednodušit. Nějaké šance jsme si vytvořili, ale kontaktní gól jsme nedali. Po ojedinělém brejku domácí navýšili své vedení na 3:0 a zápas tím prakticky rozhodli. Poté v samém závěru přidali ještě jednu branku a zaslouženě zvítězili 4:0. Dnes jsme dostali hlavně lekci z produktivity. Domácí byli na zápas lépe připraveni. Nám absolutně nevyhovoval stav hrací plochy, na které nebylo možné vůbec kombinovat. Tento zápas musíme hodit za hlavu a kvalitně se připravit na domácí utkání proti Novým Sadům.

David Rojka5. 06.09. 16:00 1. FCV PŘEROV - BRUMOV 6:1 (4:1)
Góly 4. BIELKO, 27. BLAŽKOVSKÝ, 40., 42. KAĎOREK, 87., 89. JAICH - 41. NOVÁK

Sestava Přerova: Kvapil - Kratochvíl (63. Hats), Zimčík, Koplík, Jaš - Mirvald, Bielko (80. Kuča) - Masný, Bernard (69. Koryčan), Kaďorek - Blažkovský (55. Jaich). Trenér: Rojka, asistent: Koral.

Hodnocení: O osudu utkání rozhodl první poločas. V něm jsme byli jasně lepší. Měli jsme lepší pohyb, dobře jsme kombinovali a u každého míče jsme byli o krok dřív. Potěšilo mě, že všechny  naše branky padly po tom, co děláme v tréninku. Ve druhém poločase tempo hry z naší strany trochu opadlo. Ale v závěru jsme opět přidali na důrazu a rychlosti v kombinaci a výsledkem bylo naše zasloužené vítězství 6:1. Kluky musím pochválit, jak k zápasu přistoupili a jak se vyrovnali s novou rolí "favorita" utkání.

David Rojka4. 29.08. 16:30 STRÁNÍ - 1. FCV PŘEROV 0:1 (0:0)
Góly 50. MASNÝ

Sestava Přerova: Kvapil – Hats, Bogdaň (73. Jaich), Javora (48. Bielko), Jaš - Mirvald, Zimčík - Masný (81. Koryčan), Bernard, Kaďorek - Blažkovský (90. Kratochvíl). Trenér: Rojka, asistent: Koral.

Hodnocení: V prvním poločase jsme se prezentovali aktivní hrou. Domácí jsme zaskočili vysokým napadáním. Vytvořili jsme si několik nadějných šancí a také hodně standardních situací. Bohužel jsme ale branku nevstřelili. Ve druhém poločase jsme se ujali rychlého vedení, kdy po rychlém brejku a přihrávce Blažkovského se prosadil Masný. Zhruba do 70.min jsme utkání kontrolovali a domácí jsme nepouštěli do vyložených šancí. Jen škoda, že jsme nepřidali druhý gól a zápas tak definitivně nerozhodli. Poté nás domácí zatlačili a vytvořili si tlak, ale obě jejich branky neplatily pro ofsajd. Konec zápasu jsme ustáli už bez inkasované branky, a to i díky našemu brankáři Kvapilovi. Sami jsme si pak v závěru vytvořili brankové příležitosti, ale šance Blažkovského a ani Bielka brankou už neskončily. Utkání tak skončilo naším vítězstvím v poměru 1:0.

David Rojka3. 22.08. 16:30 1. FCV PŘEROV - VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ 2:0 (1:0)
Góly 44. KAĎOREK, 62. KORYČAN

Sestava Přerova: Kvapil – Masný (51. Hats), Koplík, Javora, Jaš - Mirvald, Bielko (86. Bogdaň) -  Koryčan (81. Otáhal), Bernard, Kaďorek - Blažkovský (66. Jaich). Trenér: Rojka, asistent: Koral.

     V první půlhodině jsme hráli hodně pasivně a nedařilo se nám kombinovat. Hosté drželi míč a hrozili hlavně ze standardních situací. S pomocí břevna i brankáře Kvapila se nám podařilo udržet nerozhodný stav. To byl jeden z důležitých momentů zápasu. Poté jsme hru vyrovnali a vytvořili jsme si také dvě velké šance. Ale Koryčan a ani Bielko svoje příležitosti nedokázali proměnit. Zlom přišel v závěru poločasu. Po akci Koryčana s Blažkovským uklidil míč na zadní tyči Kaďorek. To byl podle mě rozhodující moment zápasu. 

     V prvních patnácti minutách druhého poločasu se hrálo většinou mezi oběmi šestnáctkami bez větších brankových příležitostí. Po hodině hry se po samostatné akci prosadil Koryčan. Druhá branka nám přidala potřebný klid a zbytek zápasu jsme už měli pod kontrolou. Jen škoda, že jsme nepřidali další branky. Bylo tam hodně brejkových situací, ale vinou nedůrazné koncovky jsme už další branky nevsítili. Zápas tak skončil našim vítězstvím 2:0.

David Rojka

 

KOMENTÁŘ PŘEROVSKÉHO DENÍKU2. 14.08. 17:00 BZENEC - 1. FCV PŘEROV 4:3 (2:2)
Góly 16. Ševčík, 25. Kasala, 74. Čech, 91. Linek – 17. Kaďorek, 19. Koplík, 71. Bielko.

Sestava Přerova: Kvapil – Masný, Koplík, Javora, Jaš - Zimčík, Bielko -  Mirvald, Bernard (76. Bogdaň), Kaďorek (90. Blažkovský) - Jaich (65. Koryčan). Trenér: Rojka, asistent: Koral.

     "V úvodu utkání se čekalo na chybu soupeře. Ta bohužel přišla po čtvrthodině hry na naší straně. Domácí se tak dostali do laciného vedení. Poté jsme během dvou minut skóre otočili. Kdy se po křídelní kombinaci trefil Kaďorek a vzápětí se po standardní situaci prosadil Koplík. Vedení jsme neudrželi dlouho a ve 25. minutě jsme opět inkasovali po nedorozumění v zadních řadách. Po zbytek poločasu se hrálo vyrovnané utkání bez větších brankových příležitostí.

     Začátek druhého poločasu se nesl ve stejném duchu jako konec prvního. Hlavně se vedl boj o střed hřiště.  Důležitý okamžik se odehrál po hodině hry. Po druhé žluté kartě byl vyloučen Zimčík. Hlavně první karta byla hodně přísná. I v deseti hráčích jsme šli do vedení. V 70. minutě se po krásné kombinaci trefil Bielko. Opět jsme, ale inkasovali rychlou branku na 3:3. Tam se podle mě utkání lámalo. Byla opravdu škoda, že jsme vedení neudrželi delší časový úsek. Domácí by tak znervózněli a hrálo by se nám lépe. O utkání rozhodla standardní situace z poslední minuty zápasu, kdy jsme v pokutovém území nepokryli hráče soupeře. Domácí se tak radovali ze šťastného vítězství v poměru 4:3," okomentoval utkání trenér Rojka.

KOMENTÁŘ PŘEROVSKÉHO DENÍKU1. 08.08. 16:30 1. FCV PŘEROV - KOZLOVICE 2:1 (0:0)
Góly 65. MIRVALD, 85. KAĎOREK z pen. - 82. GALETKA

     Přerov: Kvapil – Jaš, Koplík, Javora, Kratochvíl (23. Bielko) – Mirvald (79. Koryčan, 89. Chuda), Zimčík – Kaďorek, Bernard (92. Blažkovský), Masný – Jaich (72. Bogdaň). Trenér: David Rojka, asistent Pavel Koral

     Kozlovice: Zbořil – Matějka, S. Řehák, A. Řehák, Kyselák (79. Blahoušek) – Kašík – Vogel, Strašák, Řezník (46. Galetka) – Hwedieh (59. Chudoba), Nekuda (69. Krajcar). Trenér: Vlastimil Chytrý.

     Rozhodčí: Ehrenberger – Zavřel, Slováček. ŽK: Mirvald, Koplík, Chuda, Kvapil – S. Řehák, Galetka, Kašík, A. Řehák, Chudoba. ČK: 93. Střelec. Diváci: 442.

Hodnocení: V prvním poločase se hrálo vyrovnané utkání. Větší šance jsme si ale vytvořili my. Kaďorek mířil pouze do brankáře a Jaich svou hlavičku poslal pouze nad branku hostů. Hráli jsme trpělivě a čekali jsme na každou možnost přejít do rychlého brejku. Kozlovicím nešla kombinační hra a často si pomáhali křižnými míči. Naše obrana pracovala velmi dobře a i možné náznaky šancí hostů odvrátila dobrým postavením ve vlastním pokutovém území. Ve druhém poločase se obraz hry změnil. Hosté změnili rozestavení a hlavně zlepšili pohyb. Byli aktivnějším mužstvem. Naštěstí nás podržel brankář Kvapil. V 65.min po dlouhém míči za obranu se po samostatném úniku prosadil Mirvald a rázem jsme vedli 1:0. Poté hosté ještě víc zjednodušili hru a dlouhými míči se snažili rozbít naši kompaktní obranu. Odolávali jsme až do 81.min, kdy po sérii prohraných soubojů srovnal hostující Galetka. V samotném konci zápasu jsme odvrátili rohový kop a po rychlém brejku si vynutil faul v pokutovém území Koryčan. Následnou penaltu s přehledem proměnil Kaďorek. Závěr utkání se nesl v nervózním duchu. Po faulu Chudy se strhla potyčka mezi oběma lavičkami. Ale důležité vítězství jsme si už vzít nenechali a zvítězili jsme v poměru 2:1.

David Rojka

    KOMENTÁŘ PŘEROVSKÉHO DENÍKUPU 01.08. 17:00 SK BESKYD FRENŠTÁT - 1.FCV PŘEROV 4:1 (0:1)
Góly Branka Přerova KOPLÍK

     Sestava Přerova: Kvapil - Kratochvíl, Koplík, Javora (70. Bogdaň), Jaš - Zimčík, Mirvald (60.Bielko) - Masný (55. Otáhal), Koryčan (75. Chuda), Kaďorek - Jaich (60. Blažkovský). Trenér: Rojka, asistent: Koral.

     Dnes budu hodnotit pouze 60 minut zápasu. Zbytek utkání byl v režii „domácích“ rozhodčích. V prvním poločase jsme kontrolovali průběh zápasu. Prosadili jsme se ze standardní situace a byli jsme aktivnějším mužstvem. Zaslouženě jsme v poločase vedli 1:0. Ve druhém poločase domácí zvýšili agresivitu. Hlavně v úvodu jsme se zbytečně dostali pod tlak, ale vyloženější šance si domácí nevytvářeli. Poté do průběhu zápasu vstoupili negativním způsobem rozhodčí. První branka domácích padla po jasném, minimálně dvoumetrovém ofsajdu. Naopak náš regulérní gól, který dal Kaďorek po samostatném úniku rozhodčí nepochopitelně neuznali, kvůli domnělému ofsajdu. Přitom náš hráč nabíhal zřetelně před posledním bránícím hráčem domácích. Tyhle momenty ovlivnily celý zbytek zápasu. Nechápu, že má někdo v přípravném utkání tohle zapotřebí. Dále se už k utkání nebudu vyjadřovat.

David RojkaPOH 25.07. 17:00 SIGMA LUTÍN - 1.FCV PŘEROV 4:2 (2:0)
Góly Branky Přerova KAĎOREK 2

Sestava Přerova: Kvapil (46. Bělík) - Kratochvíl, Bogdaň, Javora, Jaš – Zimčík (55. Mirvald), Bielko (65. Blažkovský) - Masný, Koryčan (55. Bernard), Kaďorek – Chuda (55. Jaich). Trenér: Rojka, asistent: Koral.

Hodnocení: Zápas se mi nehodnotí lehce. Utkání rozhodly dva faktory. Naše laxní bránění rohových kopů a velice slabá koncovka. V prvním poločase měli domácí dva rohy a oba skončili brankou. My jsme byli častěji na míči. Snažili jsme se kombinovat, ale chyběl tam nějaký moment překvapení a větší počet hráčů v pokutovém území. Když jsme si šance už vytvořili, tak gól neplatil kvůli ofsajdu nebo nás vychytal domácí brankář. Druhý poločas se nesl ve stejném duchu. Domácí poctivě bránili a hráli na rychlé protiútoky. Když se nám konečně podařilo snížit na 2:1, tak hned vzápětí si zcela nepochopitelně necháme dát branku po rychlém brejku. V závěru utkání ještě snížil Kaďorek, který tak dal svůj druhý gól v zápase. Ale Lutín přidal ještě jednu branku, když jsme už riskovali a na hrot se vysunul i stoper Javora. Domácí nám dali lekci z produktivity a zvítězili v poměru 4:2. Hráči si musí uvědomit, že zápasy se rozhodují v šestnáctkách. A tam jsme dnes jednoznačně propadli.

David RojkaPU 21.07. 17:00 SIGMA OLOMOUC B - 1. FCV PŘEROV 5:0 (2:0)
Góly

KOMENTÁŘ PŘROVSKÉHO DENÍKUPU 18.07. 16:30 1. FCV PŘEROV - NOVÝ JIČÍN 3:2 (2:0)
Góly Branky Přerova JAICH, MIRVALD, MASNÝ

Sestava Přerova: Kuba - Kratochvíl, Kocian, Javora, Jaš - Zimčík, Mirvald (67. Otáhal) - Masný, Koryčan (67. Jaich), Otáhal (46. Blažkovský) - Jaich (46. Chuda). Trenér: Rojka, asistent: Koral.

     Dnes jsme nastoupili v hodně omlazené sestavě. Větší porci minut tak dostali všichni mladí hráči, co máme v kádru. A musím říct, že jsem byl mile překvapen s výkonem celého mužstva. I když závěr utkání jsme si zbytečně zkomplikovali vlastní nekoncentrovaností a hlavně velkým počtem zahozených šancí. V prvním poločase jsme se dvakrát prosadili po rychlých kombinačních akcích, které zakončili Jaich a hezkým obloučkem Mirvald. Na začátku druhé půle po přihrávce Mirvalda upravil skoré na 3:0 Masný. Poté jsme zápas zhruba do 70. minuty kontrolovali. V poslední dvaceminutovce jsme ztratili střed hřiště a docházelo ke zbytečným ztrátám míče. Jičín snížil po standardní situaci a dokonce se dostal na rozdíl jediné branky, kdy jsme nepokryli hráče v našem pokutovém území. Zápas tak skončil naším vítězstvím v poměru 3:2. Pro naše mladé hráče je to důležitá výhra a motivace do další práce, které je před námi ještě hodně.

David Rojka

 P 10.07. 17:30 1. FCV PŘEROV - LIPOVÁ 3:4 (2:3)
Góly branky Přerova CHUDA, JAICH, KORYČAN

PODROBNOSTI K UTKÁNÍ V PŘEROVSKÉM DENÍKU - ZDEPU 13.06. 16:00 1. FCV PŘEROV - ŠTERNBERK 1:1 (1:1)
Góly branka Přerova KAĎOREK

Sestava Přerova: Kvapil (60. Koudelka) - Kratochvíl, Kocian, Javora (60. Bogdaň), Jaš – Zimčík (60. Chuda), Bielko (60. Cagášek) - Masný (60. Otáhal), Bernard, Kaďorek (50. Janský) – Jaich (50. Blažkovský). Trenér: Rojka, asistent: Koral

Hodnocení: V prvním poločase nám chyběla větší nabídka a lepší pohyb. Vůbec jsme nevyužívali naši největší přednosti rychlou hru po stranách hřiště. Hlavně jsme kazili hodně lehkých přihrávek. Šternberk šel do vedení, když proměnil nařízenou penaltu. Jediný náš gól vstřelil po pěkné kombinaci a centru Kratochvíla Kaďorek. Ten měl ještě jednu obrovskou šanci, ale samostatný únik zakončil střelou vedle. Jinak první poločas moc šancí nenabídl. Naopak ve druhém poločase se hrál fotbal nahoru a dolů. Obě mužstva si vytvořila nespočet vyložených šancí. Ale víc jsme jich měli asi my. Ještě teď moc dobře nechápu, že některé naše šance neskončili gólem. Utkání tak skončilo asi zaslouženou remízou. Teď nás čeká třitýdenní pauza a začátek přípravy máme naplánovaný na 7.7.2020.

David RojkaPU 06.06. 17:00 LUTÍN - 1. FCV PŘEROV 1:1 (1:0)
Góly branka Přerova 80. KRATOCHVÍL

     Sestava Přerova: Bělík – Janský (60. Kratochvíl), Javora (46. Cagášek), Bogdaň (60. Kocian), Krejčíř (60. Jaš) – Otáhal (60. Kaďorek), Sedláček (60. Bielko), Blažkovský, Caletka (60. Zimčík) – Chuda (60. Jaich), Ondrouch (60. Masný). Trenér Rojka, asistent Koral.

     Hodnocení: První poločas jsme vyloženě prospali. Neprobudil nás ani rychlý gól domácích, kdy jsme nepokryli hráče v našem pokutovém území po centrovaném míči. Ve zbytku poločasu nám vázla kombinace a hlavně nám chyběl pohyb a agresivita v osobních soubojích. Druhý poločas jsme začali o poznání aktivněji. Bylo tam už více náběhových situací a hráči konečně pochopili, že bez pohybu a agresivity se fotbal hrát nedá. Posledních dvacet minut jsme domácí přitlačili před jejich pokutové území, ale už jsme stačili pouze vyrovnat po krásné střele Kratochvíla. V dnešním zápase dostali možnost hráči, kteří v minulých zápasech neměli takové herní vytížení. Hlavně první poločas mě zklamal a čekal jsem, že se budeme prezentovat daleko lepším výkonem.

David RojkaPU 02.06. 17:00 SIGMA OLOMOUC B - 1. FCV PŘEROV 3:0 (2:0)
Góly

 

     Sestava Přerova: Kvapil - Kratochvíl (60. JÁnský), Koplík (55. Blažkovský), Javora, Jaš - Zimčík, Kocian - Masný (40. Otáhal), Bernard (60. Ondrouch), Kaďorek - Jaich. Trenér: Rojka, asistent: Koral

      Hráli jsme proti kvalitnímu soupeři, doplněnému o některé hráče „A“ mužstva. V prvním poločase jsme drželi kompaktní blok. I směrem dopředu jsme měli pár náznaků šancí, ale žádnou jsme bohužel kvalitně nedohráli. Sigma se dvakrát prosadila po našich zbytečných chybách a v poločase vedla 2:0. Ve druhém poločase to bylo hlavně o běhání bez míče. Soupeř nás zatlačil před naše pokutové území a vytvořil si několik šancí. Jen díky našemu brankáři Kvapilovi jsme inkasovali už pouze jednou. Zápas tak skončil výsledkem 3:0 pro domácí Sigmu. Pro naše mladé hráče to byla velká zkušenost, když se mohli poměřit s tak kvalitním mužstvem.

David Rojka

 PU 30.05. 10:30 1. FCV PŘEROV - HFK OLOMOUC 3:2 (2:0)
Góly branky Přerova JAICH 2, BERNARD

 

     Sestava Přerova: Kvapil (46.Bělík) - Kratochvíl (60.Janský), Koplík (60.Otáhal), Javora, Jaš (60.Caletka) - Zimčík, Kocian - Masný (60.Blažkovský), Bernard, Kaďorek - Jaich (60.Chuda). Trenér: Rojka, asistent: Koral

     Hodnocení: Dnes jsem byl spokojen s předvedenou hrou. V utkání jsme byli lepším týmem. Dařilo se nám kombinovat a také tam bylo hodně centrovaných míčů do pokutového území. Naše branky padly po pěkných akcích. Jen mě mrzí nespočet neproměněných brankových příležitostí. Zápas jsme měli vyhrát větším rozdílem.

David Rojka

 PU 23.05. 10:30 1. FCV PŘEROV - NOVÉ SADY 2:5 (0:3)
Góly VIZ TEXT

INFORMACE PŘEROVSKÝ DENÍKPU 16.05. 14:00 BEŇOV - 1.FCV PŘEROV 3:8 (1:3)
Góly NEHLÁŠENO

PODROBNOSTI NEDODÁNY