Výsledky - hodnocení

1. 02.11. 14:00 HODONÍN - 1. FCV 1:2 (0:1)
Góly 50. HELÍSEK - 25., 67. BLAŽKOVSKÝ

 

     Sestava Hodonína: Petráš - Helísek, Michna, Dressler, Chromeček - Čech, Sasín, Mujica, Bohun - Švantner, Vasquez (73. Žák). Trenér Švantner.

     Sestava Přerova: Bělík - Zimčík, Václavíček, Koplík, Kratochvíl - Masný (57. Chuda), Bielko, Kocian, Malenda (83. Berky), Šlajs - Blažkovský (90. Dlouhý). Trenér Rojka, asistent Koral.

     Rozhodčí Šimeček - Mayer, Dedek. DS Šalata. Bez žlutých karet. Diváci 160.

     Začátek zápasu byl jasně v režii domácích. Dobře kombinovali a hrozili zejména po stranách hřiště s následným centrovaným míčem. Po jedné takové akci trefili z malého vápna pouze břevno. My jsme se jen těžko dostávali alespoň na útočnou polovinu hřiště. Zhruba po 25. minutě jsme se konečně osmělili a Tomáš Malenda po pěkné střele trefil tyč. Hned z následné akce po centru Jirky Kratochvíla, nadvakrát překonal domácího brankáře Tomáš Blažkovský. Dokázali jsme opravdu vytěžit z minima maximum. Domácí inkasovaná branka trochu přibrzdila. Některé jejich akce končily nepřesnou kolmou přihrávkou. I tak si ještě do konce poločasu vytvořili několik nebezpečných střel. Všechny ale zneškodnil Petr Bělík v brance.

     Druhý poločas začal velkým tlakem Hodonína. Napřed z blízka trefil tyč a pak se konečně dočkal vyrovnání. V 50. minutě se z dálky trefil Helísek. Hned v zápětí nám mohl vrátit vedení Tomáš Malenda, ale z úhlu trefil pouze brankáře. Pak opět převzali iniciativu domácí, ale naše obrana dokázala všechny nebezpečné útoky odvrátit. V 67. minutě se po našem jediném rohu v zápase trefil opět Tomáš Blažkovský a rázem jsme opět vedli. Inkasovaná branka opět otupila tlak domácích a ve hře se jim začalo objevovat čím dál více nepřesností. V poslední desetiminutovce se opět domácí dostali do tlaku, ale dvě jejich velké šance jsme přežili a odvezli jsme si cenné vítězství 2:1. Dnes při nás stálo v některých situacích opravdu velké štěstí. Hodonín má asi nejkvalitnější hráče v soutěži. Hráče musím pochválit, jak zápas odmakali a pracovali jako jeden muž. A odměnou jim byly tři body, které mají pro nás cenu zlata. Máme tak v zimě klid na práci a můžeme se kvalitně připravit na jarní boje.

David Rojka

 13. 26.10. 14:30 1. FCV - STRÁNÍ 3:3 (2:3)
Góly 12. MASNÝ, 31, DAN, 85. FRUHAUF vlastní - 40. PALÍK, 43. MICHALEC, 45. HRUBOŠ

     Sestava Přerova: Kvapil - Zimčík, Václavíček, Koplík, Kratochvíl - Masný (91. Malenda), Bielko (68. Chuda), Kocian, Hats (78. Šlajs), Dan (78. Dlouhý) - Blažkovský (89. Berky). Trenér Rojka, asistent Koral.

     Sestava Strání: Popelka - Holík, Lorenc, Fruhauf, Čaňo V. - Janků (63. Ondřejka), Silnica, Čaňo O., Michalec - Hruboš, Palík (83. Gardian). Trenér Gúčik.

     Rozhodčí : Hubený - Ehrenberger, Hanák. DS Vidlák. Žluté karty : Dan, Koplík, Václavíček Dlouhý - Michalec, Ondřejka. Diváci 80.

     V prním poločase byli fotbalovější hosté ze Strání. My jsme, ale dokázali využít z minima maximum. Po půlhodině hry jsme vedli 2:0 po brankách Honzy Masného a Vasila Dana. Konec poločasu hodně ovlivnila sporně odpískaná penalta pro hosty.  Po inkasované brance jsme uplně vypadli z tempa a důsledkem byly další dvě laciné branky v naší síti. Hosté tak šli v poločase do vedení v poměru 3:2.

     Ve druhém poločase jsme se snažili o vyrovnání. Byli jsme aktivnější, ale do větších šancí nás pozorně bránící hosté nepouštěli. V posledních 25 minutách začaly hráčům Strání trochu docházet síly. Změnili jsme rozestavení a dali j sme do hry dalšího útočníka. Nakonec nám v závěru pomohla standardní situace, ze které si hosté dali vlastní branku. Utkání nakonec skončilo asi spravedlivou remízou 3:3.

David Rojka

 12. 19.10. 14:30 NOVÉ SADY - 1. FCV 4:1 (1:0)
Góly 38. ŽDÁNSKÝ, 78., 82. a 85. DRÁBEK - 81. VÁCLAVÍČEK z penalty

     Sestava Nových Sadů: Zbořil - Březnina, Krátký, Popelka, Baďura - Novotný V., Škoda (76. Pošusta), Sobek, Ždánský, Novotný M. (86. Šuba) - Drábek (87. Nguyen). Trenér: Sobek
     Sestava Přerova: Kvapil - Zimčík, Václavíček, Koplík, Kratochvíl - Masný, Bielko, Kocian, Hats (84. Malenda), Dan (70. Dlouhý) - Blažkovský (77. Havlíček). Trenér Rojka, asistent Koral
     Rozhodčí Trigas - Šimeček, Kaloč. DS Briksa. ŽK: Březina - Václavíček, Hats, Dlouhý. Diváků 130.

     Prvních dvacet minut jsme byli aktivnějším mužstvem. Vytvořili jsme si dvě příležitosti, ale brankou bohužel neskončily. Po zbytek poločasu byl aktivnější domácí tým. Hrozil ale převážně jen ze standardních situací. Po jedné z nich jsme šli do slibného brejku, ale přišla okamžitá ztráta míče. Průniková přihrávka do otevřené strany hřiště a chytré zakončení podél nohy našeho brankáře. Byla to úplně zbytečná branka, kterou jsme domácím darovali.

     Druhý poločas jsme začali opět aktivně my. Byly tam šance ze standardních situací. Hlavně jedna volala po gólu, kdy Víťa Koplík trefil hlavou z bezprostřední blízkosti jen nohy brankáře domácích. Tam se utkání lámalo. Pak se hra vyrovnala a byl to spíš boj ve středu hřiště. V závěru utkání se projevila větší zkušenost domácích hráčů. Po brance na 2:0 jsme okamžitě snížili v 80. min, kdy se z penalty trefil Ondra Václavíček. Místo toho, abychom zvýšili tlak a pokusili se jestě o vyrovnání, tak si necháme dát opět lacinou branku, kdy necháme úplně volného hráče v našem pokutovém území  a ten v pohodě zvýšil na 3:1 a tím prakticky rozhodl o osudu utkání. Pak už jsme hráli vabank a domácí přidali ještě jednu branku do naší otevřené obrany a zvítězili 4:1.

     Dnes jsme dostali opravdu zbytečné branky po našich individuálních chybách. Musíme se z toho poučit a pokusit se bodovat v posledním domácím utkání podzimu, kdy přivítáme silné Strání. 

David Rojka11. 12.10. 15:00 1. FCV - SKAŠTICE 2:1 (2:0)
Góly 12. VÁCLAVÍČEK (penalta), 22. BLAŽKOVSKÝ - 63. MENŠÍK

 

     Sestava Přerova : Kvapil - Zimčík, Václavíček, Koplík, Kratochvíl - Masný (38. Berky), Bielko, Kocian, Hats ( 90. Chuda ), Dlouhý (66. Malenda), Blažkovský (86. Šlajs)
Trenér : Rojka, asistent  Kuča.

     Sestava Skaštic : Stýblo - Sedlák (85. Beneš), Motal T. (5. Sova), Miklík, Bubla - Gojš (75. Batík), Frýdl,  Motal. L, Vymětal (60. Menšík) - Stěpják, Konečník.
Žluté karty :  Blažkovský -  Motal, Sova
Rozhodčí : Hovorka - Nejezchleb, Zavřel. Delegát : Dofek. Žluté karty :  Blažkovský -  Motal, Sova. Diváci: 178.


     Vstup do utkání se nám povedl. Na začátku utkání jsme po faulu na Viktora Kociana zahrávali penaltu a Ondra Václavíček ji s přehledem proměnil. I po vstřelené brance jsme byli aktivnější. Měli jsme lepší pohyb a lépe kombinovali. Laďa Dlouhý vysunul Tomaše Blažkovského a ten křižnou střelou přidal druhý gól. Poté jsme si vytvořili další šance, ale branku jsme už nedali. Zhruba od 30. minuty se začali osmělovat i hosté. Vyrovnali hru a vytvořili si dvě gólové šance, které ale nedokázali proměnit. Do kabin jsme tak šli za příznivého stavu 2:0.

     Celý druhý poločas byl v režii hostujících Skaštic. My jsme jim to, ale hodně usnadnili. Hráli jsme hodně pasivně a chyběla nám větší podpora utočících hráčů. Hosté se tlačili za snížením stavu  a v 63. minutě se jim to podařilo, když se trefil Menšík.  Poté jsme se už jen soustředili na defenzívu a ubránění výsledku.  Ve spolupráci s vynikajícím Honzou Kvapilem v bráně, který zlikvidoval několik šancí Skaštic, se nám podařilo vedení udržet a zvítězit v poměru 2:1. Poprvé v sezóně jsme na nesestupové pozici. Z tohoto pohledu je to pro nás nesmírně důležité vítězství.

David Rojka

 10. 06.10. 15:00 VŠECHOVICE - 1. FCV 1:2 (0:2)
Góly 62. PLEŠEK - 23. MASNÝ, 32. BIELKO
     Sestava Všechovic: Konečný - Kapusta (26. Šindelek), Pavela, P. Plešek, Staněk (34. Hrabovský) - Dluhoš, Kelnar, J. Plešek (43. Hostaša, 46. Mikulenka) - Rolinc, Orava (38. Kuběna).
     Sestava Přerova: Kvapil - Zimčík, Václavíček, Koplík, Kratochvíl - Masný (82. Malenda), Bielko, Kocian, Hats (78. Šlajs), Dan (58. Berky), Blažkovský (90. Chuda). Trenér: Rojka, asistent Koral.
     Rozhodčí: Marinč - Mach, Malimánek. DS Volek. Žluté karty: Hrabovský, Rolinc - Bielko. Diváků: 250.

 
     V prvním poločase jsme byli lepším týmem. Měli jsme lepší pohyb a vyhrávali jsme osobní souboje. Všechovice jsme do ničeho nepouštěli. Dokázali jsme si vytvořit několik šancí a dvě z nich proměnili. Když se trefil Honza Masný a Martin Bielko. Do kabin jsme tak šli za příznivého stavu 2:0.
     Ve druhém poločase se obraz hry změnil. Všechovice vsadily vše na jednu kartu. Tlačily se do zakončení, ale větší šance si nevytvářely. My jsme nebyli schopni už tak kvalitně kombinovat. Zbytečně jsme ztráceli lehké míče. Po hodině hry dokázali domácí snížit po centrovaném míči, kdy jsme nepokryli hráče v pokutovém území. Poté jsme si vytvořili vyloženou šanci, ale bohužel ji Lukáš Berky řešil špatně. Domácí už převážně hrozili nakopávanými míči na hrotové útočníky. Naše obrana dnes ale pracovala výborně a těsné vedení jsme už dokázali udržet. Kluci, hlavně za výkon v prvním poločase, si vítězství zasloužili. Dnes jsme zvládli důležitý zápas, ale musíme ho potvrdit doma proti Skašticím.
 
David Rojka


9 28.09. 15:30 1. FCV - BZENEC 0:1 (0:0)
Góly 61. ŠMAHAJ

     Sestava Přerova: Bělík - Zimčík, Václavíček, Kocian, Kratochvíl - Blažkovský (46. Dan), Dlouhý (67. Šlajs), Bielko (72. Chuda), Masný -Hats, Berky (56. Malenda). TrenérRojka,asistent Koral.
     Sestava Bzence:Smrčka - Vlček, Šmahaj, Petrucha, Mlýnek - Čech (81. Vinkler), Pelikán, Šmatelka (87. Vaverka), Zůbek - Eliáš (81. Gavenda), Kasala (90. Venclík). Trenér Škodík.

     Rozhodčí: Šimoník - Galář, Vlk. Delegát Briksa. Diváků: 106. Žluté karty: Dan, Šlajs, Václavíček, Dlouhý, Chuda, Zimčík - Eliáš, Šmatelka.

     "V prvním poločase se hrálo vyrovnané utkání .Na obou stranách bylo hodně nepřesností a hrálo se většinou mezi oběma šestnáctkami. I přesto bylo k vidění několik vyložených šancí, ale ani jedna brankou neskončila. Do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu 0:0. Druhá půle začala naší obrovskou šancí, kterou bohužel Honza Masný neproměnil. A tak přišel po hodině hry trest v podobě skvěle zahraného přímého kopu Šmahaje, který nedal Bělíkovi šanci. Poté se hosté zatáhli na vlastní polovinu a nám dělalo obrovské problémy se vůbec dostat do šance. Chyběl nám pohyb a také větší přímočarost směrem k pokutovému území. V poslední minutě se po závaru dostal do šance ještě David Chuda, ale branku také nedal. Bzenec se tak radoval s cenného vítězství v poměru 1:0. Naše situace už začíná být vážná. Teď nás čeká další důležitý zápas ve Všechovicích. A já věřím, že společně s hráči uděláme vše proto, abychom zvítězili," pověděl k urkání treníre Rojka.8. 22.09. 15:30 KOZLOVICE - 1. FCV 4:0 (1:0)
Góly 46. SCHLEHR, 49., ŘEHÁK, 68. KYSELÁK, 82. GALETKA

 

     Sestava Přerova: Bělík - Zimčík, Václavíček, Kocian, Kratochvíl - Masný(75. Malenda),Dlouhý (56. Šlajs), Bielko, Hats(64. Berky) - Blažkovský (78. Karmazín), Koplík (86. Chuda). Trenér: Rojka, asistent:Koral.
 

     Sestava Kozlovic: Konečný - Matějka (78. Heger), Střelec, Řehák, Kostka - Šrom (44. Přikryl), Král, Strašák, Chudoba (56. Kyselák), Schlehr (72. Baculák), Galetka. Trenér: Matějka.
 

     Rozhodčí: Jahoda - Pfeifer, Havlín. Delegát: Kubíček, diváků: 696. Žluté karty: Schlehr, Strašák, Baculák - Bielko, Dlouhý, Koplík, Šlajs, Václavíček.

     Prvních třicet minut jsme hráli s domácími vyrovnanou partii. Škoda, že jsme v úvodu utkání neproměnili po standardní situaci vyloženou šanci. Kdybychom se dostali do vedení, mohlo se utkání vyvíjet jinak. Bohužel jsme v závěru poločasu inkasovali branku po centrovaném míči, kdy jsme si špatně rozebrali hráče v pokutovém území. O všem rozhodl úvod druhého poločasu a druhá branka Kozlovic opět po centrovaném míči. Momentálně nejsme ve stavu, kdybychom proti tak kvalitnímu soupeři dokázali výsledek otočit. Domácí pak přidali ještě dvě branky a zaslouženě zvítězili v poměru 4:0. I přes porážku je na hráčích vidět, že chtějí na sobě pracovat. Teď nás čekají zápasy s mančafty kolem nás. Věřím, že se všichni semkneme a začneme opět bodovat.

David Rojka
 7. 14.09. 16:00 1. FCV - ŠUMPERK 4:1 (1:1)
Góly 45., 57. HATS, 61. DAN, 72. ZIMČÍK - 17. PODHORNÝ

     Sestava Přerova: Kvapil, Kratochvíl  (80. Masný), Hats, Kocian, Dan (78. Šlajs), Bielko, Blažkovský (85. Malenda), Karmazín (51. Koplík Vít), Zimčík, Václavíček, Dlouhý. Trenér Rojka, asistent Koral.

     Sestava Šumperk: Kreizl - Osgrovka, Smrž, Podhorný (68. Žák), Tran (78. Nosál), Nimrichtr (46. Šumbera), Jurásek, Španihel, Bernard, Olejník, Demeter (68. Dostál). Trenér Opravil.

     Rozhodčí Fabeš - Rygl, Běhal, DS Křižák. ŽK: Blažkovský, Koplík - Bernard. 107  diváků.

     V týdnu vyměnil trenéra domácích Richarda Švehlíka nový kouč David Rojka, kterého čeká s asistentem Koralem jednoznačný úkol. Odlepení se ode dna divizní tabulky.

     Celkem logicky, nový lodivod nemůže za tři dny poznat mužstvo tak, aby hrálo přesně podle jeho not. Na to bude mít dny a týdny následující.

     Přerov, vědom si uplynulé pěti zápasové série bez bodu a dokonce bez vstřelené branky, určitě nenastupoval jako favorit. A navíc už na začátku druhé čtvrthodinky se trefil hostující Podhorný - 0:1 a podle předváděné hry v první půi prvního dějství to vypadalo ze strany 1. FCV, že si výše popsanou sérii "nepokazí".

     Když se už chýlilo k odchodu na poločasovou přestávku, přišla chyba gólmana hostí Kreizela v podobě chybného vyběhnutí, čehož využila ukrajinská posila Mykola Hats a konečně utnula katastrofální čekání na první branku v soutěži - 1:1.

     Po změně stran přišlo ze strany Přerova v 51. minutě ke střídání, nastoupil Koplík a byl to tah, jak se později ukázalo, velmi dobrý. Jmenovaný bojoval, získaval míče a hrá se přikláněla na miskách vah na stranu domácích. V 57. minutě se trefil pod druhé v zápase Hats - 2:1. O čtyři minuty později další ukrajinská akvizice Dan zvýšil náskok o dvě branky na 3:1 a bylo nakročeno pro první výhru a tři drahocené body. Účet souboje uzavřel Zimčík, netradičně hlavou, v 72. minutě - 4:1.

     V kabině a v přípravě se musí tento výsledek odrazit. Vězme, že první body budou povzbuzením a injekcí pro další souboje v divizi. Bylo by výborné potvrdit tento výsledek i dobrým vystoupením příští neděli v derby v Kozlovicích.

 

Pavel Koral, Luděk Judas6. 07.09. 16:00 HFK OLOMOUC - 1. FCV 4:0 (2:0)
Góly 20., 67. ČERVENKA, 30. VYSKOČIL, 90. NĚMEC

Sestava 1. HFK Olomouc: Machalický - Buček, Pezzotti, Krejčí, Rajnoha - Smítal (66. Bernatík), Mazouch, Laštůvka, Kotůlek, Červenka (76. Němec) - Vyskočil Martin (89. Henkl)

Sestava 1. FC Viktorie Přerov: Bělík - Koplík (74. Malenda), Václavíček, Kocian, Kratochvíl - Bielko (63. Šlajs), Hats - Dan, Dlouhý, Masný (70. Blažkovský) - Berky (84. Karmazín)

Rozhodčí: Nápravník - Kondráf, Havlín. ŽK: Mazouch - Kocian, Berky, Václavíček; ČK: Mazouch

     Hned od úvodu vlétli hráči HFK na soupeře. V 5. minutě dostal na křídle míč Červenka, pohrál si s dvěma obránci, ale střelu vyrazil hostující brankář Bělík na roh. O minutu později přiletěl do pokutového území tečovaný míč, který však nedokázal Vyskočil Martin usměrnit mezi tři tyče. V 9. minutě se dostali po chybě v domácí defenzívě k zakončení i hosté, ale zakončili střelou Bielka mimo tyče domácího brankáře Machalického. V 18. minutě přenesl dlouhým míčem hru Krejčí na rozběhnutého Smítala, který míč nacentroval a do branky centr uklidil Červenka 1:0. Ve 29. minutě se snesl odražený míč na nohu nikým nekrytého Vyskočila Martina a ten z voleje uklidil míč k tyči a navýšil domácí vedení 2:0. V 37. minutě si domácí zápas málem zkomplikovali. Na těžkém terénu udělali chybu v rozehrávce, kterou hasili až na hraně pokutového území a hosté se tak dostali k pokutovému kopu. Míč si na značku pokutového kopu postavil kapitán Václavíček, ale skvělý zákrok předvedl domácí brankář Machalický, který umístěnou střelu k tyči vyrazil. Ve 44. minutě postupoval sám na gólmana Machalického Bielko, jeho střela však těsně minula levou tyč brány domácích.

     Druhý poločas se odvíjel ve stejném stylu jako první poločas. Domácí byli aktivní a jen díky těžkému terénu nenavyšovali skóre. V 47. minutě aktivní Smítal zatáhl po křídle míč a centrovaný míč si našel Červenka, ale hostující brankář vyrazil na roh. V 53. minutě Laštůvka prodloužil hlavou míč na rozběhnutého Smítala, který byl ve velkém pokutovém území stažen kapitánem hostů Václavíčkem a tak i domácí se dostali k pokutovému kopu, kterého se ujal Vyskočil Martin, ale jen napodobil kapitána hostů, a ani on penaltu neproměnil. V 68. minutě se prosadil svou druhou brankou Červenka, když ho našel ideálně centr střídajícího Bernatíka 3:0. Poté přišlo vyloučení domácího Mazoucha po druhé ŽK a přerovští hráči převzali iniciativu. Vytvořili si dobré střelecké příležitosti, ale ke vstřelení prvního gólu v sezóně to nevedlo. Poslední tečkou za utkáním byla branka střídajícího Němce, který v 90. minutě dorazil do prázdné branky střelu Bernatíka, která předtím orazítkovala tyč hostující branky 4:0.

      Trenér Jíří Derco: "Utkání se odvíjelo podle našich not. Jsem rád, že jsme se prosazovali po nacvičených akcích z tréninku. Jen je škoda, že nám chybí více klidu v zakončení. Rozdíl ve skóre mohl být větší. Také musím pochválit Machalického, který tým podržel a zneškodnil pokutový kop."

     Trenér Richard Švehlík: „ Domácí byli v zápase lepším celkem a zaslouženě vyhráli, když dokázali potrestat naše chyby v defenzívě. I my jsme však měli vyložené šance, které jsme bohužel nedokázali proměnit. Zápas určitě mohl skončit naprosto jiným skóre, ale určitě ne větším rozdílem, jak komentuje kolega Derco. Naše bilance z úvodních pěti zápasů je tragická, nemáme žádný bod, skóre 0:16. Již po utkání s Brumovem jsem se dohodl s výborem na ukončení mého působení u týmu, ale jelikož nebyl pro zápas na HFK nový trenér ještě k dispozici, utkání jsem tedy odkoučoval. Novému trenérovi i hráčům přeji, aby se v dalších utkáních konečně chytli a zabodovali a pokusili se o vzestup v tabulce směrem k vyšším patrům."

Richard Švehlík5. 31.08. 16:00 1. FCV - BRUMOV 0:2 (0:2)
Góly 4. KOLOUCH, 15. KŘIVÁNEK penalta
 
Přerov: Bělík – Kratochvíl, Václavíček, Dlouhý, Hats – Kocián – Masný (71. Malenda), Bielko (78. Karmazín), Šlajs (41. Berky), Zimčík – Dan. Trenéři: Švehlík, Koral.
Brumov: P. Vaculík – Mokrička, Kolouch, Kubiš, Juřica, Bartozel (54. Štrbák), Chovanec, Kocourek, T. Vaculík (65. Beno), Novák (85. Babela), Křivánek (87. Chovančík). Trenér: Charvát.
Rozhodčí: Trigas – Ham, Kološ. ŽK: Zimčík, Václavíček – Kubiš, Juřica, Kocourek, Křivánek. ČK: 85. Zimčík. Diváci: 100.
 
     Viktorka stále čeká na první gól i bod. "Situace je hodně kritická," říká kouč. Stále bez bodu a vstřeleného gólu pokračují v novém divizním ročníku fotbalisté Přerova. Na domácím hřišti nestačili ani na Brumov.
Viktorka opět doplatila na špatný vstup do utkání, po patnácti minutách prohrávala 0:2 a skóre už se neměnilo. „Situace je hodně kritická,“ přiznává trenér Richard Švehlík.
     „Byl to pro nás stěžejní zápas, soupeř měl pouze dva body, mohli jsme jít před něj. Vůbec se nám ale nepovedl začátek,“ kroutil kouč hlavou. Už ve 4. minutě si jeho svěřenci nepohlídali autové vhazování a Tomáše Koloucha, v 15. minutě pak potrestal faul Ukrajince Hatse ve vápně z penalty Lukáš Křivánek. „V prvním poločase jsme se nedostávali do hry. Pak jsme to chtěli oživit střídáním druhého útočníka, změnili jsme rozestavení na 4-4-2,“ ohlížel se Richard Švehlík.
     Viktorka byla po změně stran lepším týmem, postupně hrála na tři útočníky, brumovská brána ale jako by byla zakletá. Přerov se pokusí prolomit krizi v sobotu na hřišti 1. HFK Olomouc, který poprvé v sezoně ztratil, když padl 0:2 v Hodoníně.


4. 25.08. 10:15 SLAVIČÍN - 1. FCV 6:0 (3:0)
Góly 7., 33. a 49. JUŘICA, 42. KALUS, 71. SALAJKA, 74. ROŽEK

 

     Sestava Slavičín: Vypušťák – Kocián (53. Salajka), Kalus, T. Švach, Mezírka – Kopilec (64. Staněk), Horáček, P. Švach (59. Školník) – Goňa, Žůrek, Juřica (61. Rožek). Trenér: Petr Slončík.

     Sestava Přerov: Kvapil – Kratochvíl, Václavíček, Dlouhý, Hats – Bielko (75. Ondrouch), Zimčík – Malenda (46. Masný), Dan (66. Karmazín), Blažkovský – Berky (46. Šlajs). Trenéři: Richard Švehlík, Pavel Koral.

     Rozhodčí: Vojtěch Matějek – Radim Kaloč, Maxim Kontoršikov. DS: Oldřich Racek. ŽK: 65. Bielko. 180 diváků.

     Jasná výhra domácích, kteří byli od druhého vstřeleného gólu výrazně lepším týmem na hrací ploše. V 5. minutě se však Přerov mohl ujmout vedení, když na gólmana Vypušťáka postupoval naprosto sám Vasyl Dan. V koncovce se však ukvapil a nastřelil strážce svatyně pouze do nohou. V zápětí platilo osvědčené nedáš dostaneš, předcházela tomu ztráta míče při založení útoku, následná křižná přihrávka na Juřicu, který obešel Kratochvíla a vstřelil gól na 1:0. Ve 13. minutě se kolem T. Šlacha uvolnil Berky, přihrávkou pod sebe našel Zimčíka, jehož rána ze 14 metrů těsně minula šibenici brány domácích. Poté mohli zvýšit vedení hráči Slavičína, ale Kvapil Juřicu vychytal. Ve 34. minutě si však domácí kanonýr spravil chuť a po identické akci jako při prvním gólu zvýšil na 2:0. Ve 42. minutě vystřelil nebezpečně kapitán domácích Petr Švach, ale gólman Kvapil vytasil perfektní zákrok a vytěsnil míč na rohový kop. Po něm se domácí ujali vedení 3:0, když hlavou skóroval Kalus.

     Ve druhém poločase nedůsledná hostující obrana pustila ke střele Juřicu, který navýšil skóre na 4:0 a dovršil svůj hattrick. Bylo tak prakticky po zápase a s chutí hrající domácí na hřišti jasně dominovali. V rozmezí mezi 71. a 74. minutou upravili skóre na konečných 6:0 střídající hráči Salajka a Rožek.

     Předvedli jsme výkon nedůstojný divizního mužstva. Musíme si vše rozebrat a na domácí zápas s Brumovem nastoupit ve zcela jiném rozpoložení, především se vyvarovat hrubých individuálních chyb, kterých bylo v tomto zápase přespříliš. Myslel jsem, že jsme schopni předvést ve Slavičíně lepší výkon a pokusit se bodovat, opak však byl pravdou. Domácím k jejich velmi dobrému výkonu gratuluji.

Richard Švehlík

 

Webové stránky FC TVD Slavičín

Doma jsme nadělili Přerovu šest branek

,,Dnes jsme ze začátku trochu zaspali. Soupeři jsme to dvakrát namazali, tam nás podržel brankář Vypušťák. Pak měl soupeř ještě jednu možnost, kdy nás přehrál po straně, následně dal míč pod sebe a jejich hráč přestřelil i bránu. To však bylo ze strany Přerova vše. My jim to usnadnili našim špatným výběrem místa, bylo tam hodně nakopávaných míčů jak od stoperů, tak od středových hráčů. Pak jsme to dostali na zem a už to bylo v pořádku,“ začal se svým hodnocením trenér Petr Slončík. V prvním poločase nás uklidnil dvěma brankami Vlasťa Juřica. ,,S Vlasťou panuje spokojenost. Víme v čem je jeho síla a opět to prokázal. Měl ještě jednu velkou příležitost, kdy šel sám na brankáře, ale tu neproměnil. Tam to měl řešit s větším klidem,“ vysvětluje trenér. Jinak byl ovšem spokojený s poločasovým vedením 3:0.

Jaké pokyny byly do druhého poločasu? ,,Chtěl jsem po hráčích, aby se pořád koncentrovali na zápas a odehráli to s plným nasazením. O poločase jsme proto ani nestřídali, nechali jsme to ještě 5-10 minut hrát, protože jsme nechtěli nic podcenit. Postupně jsme tam pak dali další hráče, kteří nezklamali,“ řekl kouč. Ve druhém poločase padly další tři branky. ,,Soupeř rezignoval. Kluci se dokázali prosadit, měli tam dobré věci, ale v koncovce by to měli řešit ještě lépe, protože tam bylo hodně vyložených šancí, což by nás v jiném zápase mohlo potrestat. Přesně o téhle zodpovědnosti a koncentraci se bavíme. Je jedno kolik to je, ale pořád se musíme soustředit na zakončení,“ vyčítal svým svěřencům hodně neproměněných šancí.

Jedním z nejsvětlejším momentem zápasu byl návrat Ondry Školníka na trávník po vynucené pauze kvůli zranění. ,,Chtěli jsme, aby se Ondra pomalu dostával do zápasového tempa. Utkání ve druhé půli nemělo takové nasazení, tempo, což bylo ideální pro něj, aby se dobře kondičně rozdýchal. Prokázal svoji fotbalovost, přehled, je to kvalitní hráč,“ byl spokojený s výkonem Ondry Školníka.

trenér Petr Slončík.3. 17.08. 16:30 1. FCV - VSETÍN 0:1 (0:1)
Góly MASNÝ vlastní

 

     Sestava Přerov: Kvapil – Kratochvíl, Václavíček, Dlouhý, Masný (54. Malenda) – Kocian (54. Bielko), Šlajs (84. Berky) – Koplík, Dan (66. Karmazín), Zimčík – Blažkovský. Trenér: Pavel Koral.
     Sestava Vsetín: Eliáš – Řeřucha (75. Zuzanák), Dulík, Matůš, Mydlář – Surovec (86. Smilek), Maček (54. Vítek), Naňák, Bublák, Jaroš – Hořelica. Trenér: Miroslav Mičega.
     Rozhodčí: David Poláček – Jan Severa, Radek Kulička. DS: Tomáš Březáček. ŽK: 37. Kocian, 61. Václavíček, 76. Blažkovský, 90+2. Dlouhý – 28. Maček, 58. Surovec, 90+4. Vítek. 150 diváků.
 
    O výsledku zápasu se rozhodlo již ve 4. minutě, když si střílený centr srazil do vlasní brány Masný. V 1. poločase byli hosté lepším týmem a ani přes zlepšený výkon v poločase druhém se přerovským hráčům nepodařilo alespoň vyrovnat skóre.
Richard Švehlík

 

Komentář vsetínského webu:

     K prvnímu utkání na hřišti soupeře zajížděli vsetínští fotbalisté do nedalekého Přerova, se kterým měli v minulé sezóně nerozhodnou bilanci. Obě utkání totiž vždy skončila remízou. Tentokrát však tomu tak nebylo a hráči Vsetína přivážejí z Hané všechny tři body, čímž odčinili nepříjemné zakolísaní z úvodu soutěže. Od zahajovacího hvizdu se Valaši vehementně vrhli na svého protivníka a chtěli dokázat, že fotbal hrát nezapomněli. Již ve 3. minutě po rychlém rozehrání autového vhazování Surovcem z levé strany se míče zmocnil Naňák, jehož přízemní centr na hranici malého čtverce si nešťastně srazil do vlastní sítě domácí Masný. Hosty tato branka náležitě nastartovala a začali předvádět hru plnou nápadů. V 5. minutě zahrával trestný kop opět zleva Maček, po jehož centrovaném míči Matůš jen těsně minul branku Kvapila. V 9. minutě po další standartní situaci mířil Bublák vysoko nad. V 17. minutě vyslal přesný pas v tomto utkání velmi dobře hrající Surovec na Hořelicu, který postupoval neohroženě z pravé strany na domácího gólmana. V rozhodujícím momentě však nastřelil pouze jeho nohy....

....Domácí se poprvé dostali před branku vsetínského Eliáše až ve 30. minutě hry, kdy se jim naskytla výhoda trestného kopu přibližně ze dvaceti metrů. Střela po zemi ukrajinské posily v barvách Přerova Dana ale skončila ve vsetínské zdi. Na vlas stejnou možnost měli Valaši ve 32. minutě, ovšem Bublák ránou po zemi rovněž trefil pouze zeď. První, co vsetínského gólmana trochu vyděsilo byla ve 37. minutě bomba Zimčíka, která skončila těsně vedle jeho levého horního rohu. To však bylo ze strany domácích hráčů vše, čímž se v první půli prezentovali. Vsetínští svého soka v úvodním dějství jednoznačně přehráli, avšak jejich aktivita nebyla vyjádřena gólově.

    Do druhého poločasu nastoupili domácí v zcela jiném rozpoložení. Na půdu Vsetínských se dostávali mnohem častěji, ale jejich snahu o vstřelení vyrovnávací branky úspěšně eliminovali vsetínští zadáci. A vůbec, hostující mužstvo do tohoto střetnutí nastoupilo až na dlouhodobě zraněného Stuchlíka a Foltýna, který se podrobil menšímu chirurgickému zákroku, téměř kompletní. Na hře týmu to bylo taky znát. V 53. minutě unikl svému strážci Hořelica, na jehož centr naběhl Naňák, ovšem vsetínský útočník z bezprostřední blízkosti nastřelil pouze nohy přerovského brankáře. A plejáda zahozených šancí pokračovala i nadále. Domácí chtěli za každou cenu stav srovnat a umožňovali tak Vsetínským pronikat často do rozhozené obrany. V 57. minutě výborný centr Jaroše nezužitkoval pro změnu Hořelica, jehož hlavička opět z několika kroků skončila vedle. V 68. minutě se znovu aktivní Hořelica prodral až před domácího strážce svatyně, střelu po zemi ale Kvapil bravurně kryl. V závěrečné dvacetiminutovce se očekávaný tlak domácích nedostavil. Vsetínští hráči velmi dobře obsazovali své protivníky a nepovolili jim žádnou standartní situaci a gólovou příležitost, která by směřovala k vyrovnání. Příkladně bojovala celá obranná čtveřice, která vyhrávala řadu osobních i hlavičkových soubojů. Výborný výkon předvedla rovněž středová řada, jenž po většinu utkání stejnou osu domácích jasně přehrávala. Bezvadným tahem se ukázal přesun Hořelici na podhrotového útočníka, kde patřičně ožil a přerovští zadáci s ním měli nemalé potíže. Na hrotu útoku taktéž nezklamal Naňák, který neustále svým aktivním napadáním rozleptával rozehrávku domácího mužstva. Poslední minuty si již vsetínský tým taktickou hrou pohlídal a připsal si na své konto velmi cenné tři body, které vzhledem k celkovému vývoji utkání jsou nanejvýš spravedlivé.2 10.08. 16:00 HRANICE - 1.FCV 3:0 (1:0)
Góly 28. Furmánek, 65. Kundrát, 89. Václavíček vlastní

SK Hranice – 1. FC Viktorie Přerov 3 : 0 (1:0)

Góly: 28. Furmánek, 65. Kundrát, 89. Václavíček vlastní

Sestava Hranice: Tomečka – Bezděk, Kundrát, Čáp, Vyka – M. Lasovský , Šišlák – Heřmánek (78. Rak), M. Kuchař, L. Lasovský (90. Veselka) - Furmánek (46. D. Kuchař). Trenér: Radek Fojtů.

Sestava Přerov: Bělík – Kratochvíl, Václavíček, Dlouhý, Zimčík – Bielko (46. Kocian) – Koplík (35. Blažkovský), Dan (76. Krejčíř), Šlajs – Berky (56. Karmazín). Trenéři: Richard Švehlík, Pavel Koral.

Rozhodčí: Jan Krupa – Tomáš Mankovecký, Petr Laštuvka. DS: Stanislav Vacula. ŽK: 83. Vyka – 83. Václavíček, 89. Dlouhý.

Hodnocení trenérů Přerova:

Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře, prvních dvacet minut jsme byli lepším týmem. Hráli jsme organizovaně v defenzívě a podnikali rychlé protiútoky, které obrana domácích nestačila zachytávat. Měli jsme dvě velké šance, když nejprve po rohovém kopu Zimčíka trefil Dan hlavou na brankové čáře útočníka Berkyho. Ve druhé šanci postupovali oba zmínění hráči na jednoho obránce, ale Berkyho střelu zlikvidoval výborným zákrokem gólman Tomečka. Ve 25. minutě jsme bohužel inkasovali po přihrávce za obranu, když Furmánek přehodil vyběhnuvšího Bělíka. O přestávce jsme si zdůraznili, že musíme zopakovat výkon z první dvacetiminutovky, ale bylo vidět, že když prohráváme, přestaneme si ve hře věřit a hráči nedokáží kvalitně sehrát kombinace do zakončení. V 65. minutě navíc domácí zvýšili po standardní situaci Čápa Kundrátem na 2:0. Poté již byli jasně lepším týmem a v závěru ještě navýšili skóre na konečných 3:0. Nechceme hráče po neúspěšném výsledku zatracovat, je třeba vzít si ze zápasu ponaučení a v příštím utkání doma se Vsetínem zvítězit. Musíme navázat na to dobré, co jsme v derby předvedli a vyvarovat se hluchých chvil, které jsme dnes měli.

Richard Švehlík.PU 03.08. 10:00 NOVÉ SADY - 1. FCV PŘEROV 5:2 (2:1)
Góly ŽDÁNSKÝ, ŠUBA, BAĎURA, DRÁBEK, POŠUSTA - MASNÝ, KARMAZÍN

     Sestava Přerova: Bělík (46. Kvapil) – Blažkovský, Václavíček (63. Dan), Dlouhý, Zimčík – Kocian – Koplík (55. Malenda), Bielko (55. Berky), Šlajs (55. Krejčíř), Masný (55. Jánský) – Dan (55. Karmazín).

     Ani v posledním přípravném utkání s týmem naší divizní skupiny jsme nedokázali zvítězit. Zápas přitom nezačal špatně a ve 30.minutě jsme se ujali vedení Honzou Masným, který proměnil s přehledem samostatný únik po přihrávce Kociana. Ve 37. minutě jsme ztratili zbytečně míč v rozehrávce a soupeř vyrovnal střelou z 25 metrů na 1:1. V poslední minutě prvního poločasu otočil skóre po další naší ztrátě míče na 2:1. Ve druhém poločase jsme ve 47. minutě po rychlém protiútoku inkasovali potřetí. Poté následovalo střídání pěti hráčů, ale obrat v zápase nenastal. Soupeř naši komplikovanou rozehrávku trestal z rychlých protiútoků, na konečných 5:2 potom upravil střelecky disponovaný Karmazín po centru Krejčíře,

     Máme ještě týden na to, abychom zapracovali na odstranění chyb, které nás připravují o lepší výsledky. Věřím, že v derby v Hranicích budeme hrát dozadu daleko zodpovědněji a naši hru zjednodušíme, abychom se vyvarovali ztrát míče v přechodové fázi útoku.

Richard Švehlík

 MOL 28.07. 17:00 1. FCV PŘEROV - VIKTORIA OTROKOVICE 0:5 (0:3)
Góly 8. NOVÁK, 23. JASENSKÝ, 33. a 66. SLANÝ, 50. MALÝ

Sestava Přerov: Kvapil – Šlajs, Václavíček, Dlouhý, Krejčíř – Bielko – Masný (46. Koplík), Kocian (70. Otáhal), Zimčík, Blažkovský – Berky (46. Dan). Připraven: Bělík. Trenéři: Richard Švehlík, Pavel Koral.

Sestava Otrokovice: Semanko – Vavřík, Malý, Přikryl, Novák – Jasenský, Slaný (77. Kolenič), Bahounek, Červenka (66. Horák) – Fiala (49. Malát), Mlýnek. Trenér: Michal Hubník.

R: Milan Vojáček – Jiří Slabý, Jan Koláček. ŽK: 11. Kvapil, 77. Bielko – 45.+9. Přikryl, 77. Slaný, 80. Vavřík. 114 diváků.

     Zápas od počátku ovládli hosté, kteří se již v 6. minutě ujali vedení Novákem, jenž se uvolnil v pokutovém území přes tři hráče a prudkou střelou nedal debutujícímu Kvapilovi v brance domácích šanci. Poté přišla průtrž mračen, ještě těsně před přerušením však fauloval Kvapil unikajícího útočníka hostí a rozhodčí nařídil penaltu. Ta se zahrávala až po dvanácti minutách přerušení a kapitán Jasenský z ní zvýšil vedení Otrokovic na 0:2. Ve 20. minutěse prosadil Slaný a hosté vedli v pohodě 0:3.

     Ve druhém poločase skóroval nejprve v 50. minutě Malý na 0:4 a v 65. minutě proměnil penaltu na 0:5 Slaný. Domácí ohrozili branku soupeř pouze Zimčíkem a tak utkání skončilo vysokou výhrou hostí.

     Za předvedený výkon se musím našim fanouškům omluvit, jelikož se moji hráči na hřišti prezentovali mizerným výkonem bez potřebného nasazení a totální absence fotbalového umu. Soupeř byl po všech stránkách lepší a zápas mohl skončit ještě výraznějším rozdílem skóre.

Richard Švehlík

 PU 23.07. 17:30 VŠECHOVICE - 1. FCV PŘEROV 3:2 (1:0)
Góly branky Přerova - 63. KARMAZÍN, 72. ZIMČÍK

     Sestava: Bělík (46. Dytrych) – Masný (62. Berky), Václavíček, Dlouhý, Krejčíř – Bielko (46. Kocian) – Šlajs (70. Dan), Dan (46. Zimčík), Kytlica, Blažkovský – Berky (46. Karmazín).

     Do zápasu vstoupili lépe aktivně hrající hráči Všechovic, již ve 4. minutě se po rohových kopech ujali vedení 1:0. V prvním poločase si navíc vypracovali další šance, které však nedokázali proměnit. Ve druhém poločase jsme se zvedli, v 60. minutě však domácí po naší hrubé chybě dostali možnost zahrávat penaltu, kterou proměnili na 2:0. V 65. minutě snížil na 2:1 po rohovém kopu Zimčíka Karmazín, o deset minut později si oba hráči role vyměnili a Zimčík vyrovnal krásnou hlavičkou na 2:2. V závěru zápasu v 89. minutě rozhodli domácí o své výhře 3:2 umístěnou střelou k tyči.

Richard Švehlík

 PU 19.07. 17:30 1. FCV PŘEROV - BYSTŘICE P. HOST.. 2:2 (1:1)
Góly branky Přerova 15. OTÁHAL, 60.. KARMAZÍN

 

Sestava Přerova: Dytrych (56. Kuba) – Blažkovský, Václavíček (56. Dohnalek), Kocian, Krejčíř – Bielko – Šlajs, Dan, Zimčík (46. Kuča), Otáhal (56. Berky) – Berky (46. Karmazín).

      Do prvního přátelského zápasu jsme nastoupili bez sedmi hráčů kadru, příležitost dostali někteří starší dorostenci, kteří nezklamali a podali dobrý výkon. V prvním poločase jsme měli zřetelnou převahu, kterou jsme nedokázali gólově vyjádřit, Ve druhém poločase Bystřice hru vyrovnala a utkání tedy skončilo remízou. V našem týmu se poprvé představili hráči Vasil dan a Petr Karmazín, kteří s námi absolvují přípravu.

Richard Švehlík