O klubu

Přerovská kopaná má již více než stoletou tradici. Fotbal v Přerově zažil stejně, jak je tomu v jiných oblastech života, chvíle slávy, ale také okamžiky, které by rád vymazal ze svého archívu. Stovky a tisíce hráčů, trenérů a funkcionářů  so podílely na tomto dění v nejmasovějším sportu u nás.

Velmi krušným obdobím byl konec posledního desetiletí minulého století. Přerovský fotbal vyklidil v mužském podání nabyté pozice, čehož samozřejmě využila další sportovní odvětví, provozovaná ve městě. První desetiletí nového tisíciletí bylo ve znamení rozpadu sil do několika klubů, které mezi sebou soupeřily o pozice. Každý si utrhnul svůj kousek, ale konečný efekt by se dal označit známkou dostatečný.

Bezpochyby nejvýznamějším krokem je skutečnost, že si na začátku roku 2011 sedli k jednacímu stolu zástupci 1. FC Přerov a Viktorie Přerov. Výsledkem je sloučení obou klubů, název sloučeného objektu je 1. FC Viktorie Přerov o.s..  Sloučením dvou nejvýznamějších klubů ve městě však  znamenalo vítězství v bitvě, ne však ve fotbalové válce.

Ta obsahuje spoustu každodenních "bitev" hlavně v té oblasti mimosportovní.
 

Není tajemství, že v městském areál na Sokolské ulici jsou hrací plochy pronajímány klubu přímo Spartakem Přerov a prostory Tribuny pronajal Spartak Přerov soukromým osobám, jmenovitě pánům Ivo Chytilovi a Jiřímu Ráčkovi, kteří část prostor pronajímají mimo jiné i fotbalistům. A rovněž není tajemstvím, že vztahy v této oblasti nejsou zrovna ideální. 

Rovněž na Alšově ulici areál nevlastní fotbalisté, ale SK Přerov a některé body nájemní smlouvy pro působení fotbalu nejsou rověž k popukání.

Ale abychom si pouze nestěžovali. V posledních letech si klub po sportovní stránce udržuje laťku hodně vysoko. Zachována je pro region divizní účast mužů. V dorostenecké úrovni se umísťují oba týmy v horních polovinách tabulky divize. Čtyři žákovské kategorie nastupují v nejvyšší soutěži v republice - Lize Sportovních středisek mládeže, i když o nepřidělení statutu SpSM nepochopitelně rozhodl tribunál vyvolených na FAČRu.

Třešničkou na dortu je pak účast žákovské kategorie U13 na konci roku 2013 ve finále halového mistrovství republiky v Kladně ve společnosti týmů jako je Sparta Praha, Slavia Praha, Zbrojovka Brno, Baník Ostrava.

Věřme, že do budoucna nám zachová přízeň generální sponzor, bez kterého si nedovedeme činnost představit. Je jím statutární město Přerov. Poděkujme i těm významným mecenášům mezi než patří Pivovar ZUBR Přerov a.s., Olomoucký kraj, ale i těm dalším, které najdete v butonu "sponzoři", a kteří pravidelně sahají do svých kas proto, aby přerovskému fotbalu pomohli.


Valná hromada 1. FC Viktorie Přerov o.s. dala důvěru tomuto výkonnému výboru:

Funkce: Jméno:
Předseda Břetislav Holouš
Místopředseda Mgr. Vít Koplík
Sekretář klubu Mgr. Richard Švehlík
Šér trenér mládeže  Bc. David Chuda
Šéf trenér přípravek Bc. Michal Zimčík