HYNEK CALETKA DEMOLOVAL HRANICE PĚTI BRANKAMI

24.9.2019

Nahlédněme do wikipedie:

"Jako hattrick (z anglického hat trick, doslova „trik s kloboukem“) se v mnoha sportech označuje výkon, kterého hráč dosáhne obecně třemi úspěchy v jednom zápase. Například ve fotbale nebo ledním hokeji je hattrickem vstřelení tří gólů v jednom zápase jedním hráčem.

Historicky je tento termín z dob Britského impéria, kdy vítěz kriketového turnaje (v oblasti Indie a Pákistániu) za získání tří vítězných bodů získal od pořadatele výhru v podobě klobouku. V hokeji se na některých místech a v některých soutěžích praktikuje zvyk, že je vstřelení hattricku odměněno záplavou pokrývek hlavy, které diváci vrhnou na led.

Někdy se užívají další zpřísňující kritéria, například že všech tří branek musí být dosaženo v jednom poločase či třetině, nebo že mezi těmito třemi brankami nesmí padnout jiný gól (vstřelený jiným hráčem). (Každopádně se však nepočítají góly padlé v penaltovém rozstřelu, resp. samostatných nájezdech při rozhodování o výsledku nerozhodného zápasu, stejně jako u jiných gólových statistik.) "

Marně jsem však pátral, jak se označí kanonýr, který vstřelí čtyři branky, nedej Bože, pět zásahů do černého.

No a právě tento husarský kousek se povedl v derby utkání Moravskoslezské divize mladších dorostenců mezi 1. FCV a Hranicemi domácímu Hynkovi CALETKOVI. V prvním poločase dosáhnul čistého hattricku a Přerov vedl 3:0. Střelný prach mu nechyběl ani ve druhé půli. Přidal další dvě branky, celkově tedy pět úspěchů za zápas. To tedy klobouk dolů. Jeho kolega Doležal uzavřel účet souboje a Hynek spolu se svými spoluhráči nadělil Hranicím půltucet branek a vyhráli 6:0.