HODNOCENÍ PODZIMU U15

26.11.2019

ČÁST I:

     Když jsem přemýšlel, jak ten podzim zhodnotit a nebýt u toho nas.... a hodně negativní, napadlo mě zabrousit do světa filmu, abych to alespoň trochu odlehčil. A můžu s klidným svědomím říct, že to nebylo až tak těžké a naše hra je vlastně jedno velké stříbrné plátno. Doufám, že se za to na mě nebudete hněvat a přijmete mé odlehčení s úsměvem a pochopením.

     TAK NÁM ZABILI FOTBAL PANÍ MILLEROVÁ

     Něco shnilého je v království U15 a konec sezóny bude pro mě Vykoupení z věznice Shawshank. Celá podzimní část byla pro nás takový fotbalový Armageddon. Marně přemýšlím, kde začal a nastal ten obrovský propad a celé je to pro mě Záhada Blair Whitch. Když si vzpomenu na loňský podzim, připadám si jako Alenka v říši divů a chtěl bych se Probudit včera.

     Již od prvního zápasu bylo jasné, že to bude Nejistá sezóna. Na hřišti to většinou vypadalo jako Mlčení jehňátek a naše defenzivní činnost byla Smrtonosná past, ovšem na nás samé a gólmani se u většiny branek museli cítit Na samotě u lesa. Soupeři hráli Rychle, my zběsile. Brzy mi došlo, že můj předsezóní cíl, skončit do 7. místa, je Mission Impossible. Jestliže vzadu to byly Příběhy obyčejného šílenství, směrem dopředu to připomínalo Hledání ztraceného času a v pokutovém území soupeře jsme si počínali jako Dobyvatelé ztracené archy. Abych nám nekřivdil, sem tam se nějaká Bláznivá stř ela ujal a.

     Sledovat naší hru ze svého sektoru bylo Utrpení mladého Boháčka. Veškeré mé pokyny k hráčům se Ztratily v překladu a najít a trefit se do optimálního rozestavení mi přišlo jako Šifra mistra Leonarda. Naše jediné vítězství nad Vsetínem bylo Z pekla štěstí, ale cítil jsem se jako Muži v naději. Zápas s Baníkem se mi líbil moc. Sice jsme prohráli, ale ti Mizerové pro mě v tu chvíli byli Sněženka a machři.

     Jenže přišel zápas v Třinci a to byl skutečný Texaský masakr motorovou pilou, stejně jako utkání v Hlučíně. Tehdy jsem si uvědomil, že Lepší už to nebude. Druhé poločasy v Uničově a ve Valmezu dávaly tušit Svítání Zuluů, ale na zem nás posadil kdo jiný, než Bílovec. Tehdy jsem začal přemýšlet o tom, že to je Poslední zápas Pepíka Hnátka. Tahle země není pro starý. Nicméně vzdávat se a odejít od rozdělané práce, není můj styl.

     Máme před sebou ještě jeden zápas. A bude hůř už bylo, takže Zachraňte vojína Ryana a Zkuste mě rozesmát, jsem totiž Šíleně smutná princezna. Zimní příprava bude náročná. Slíbit vám můžu jen Pot a krev. Zatím si připadám jako Pan Nikdo, ale věřím, že na jaře bude Návrat krále a Bláznivá jízda. Hledal se Nemo a našel se, snad se na jaře najdeme i my.

ČÁST II.

     Tak se nám ten podzim nepovedl a já nemůžu přijít na to, proč. Jasně, můžeme si říct, že jsme špatní, hodně špatní a že bohužel nemáme tu kvalitu, jakou bychom chtěli. Ale je to jediný důvod? Těch důvodů bude víc a my budeme muset přes zimu přijít na všechny. Zvenčí to vypadá jednoduše, prostě ročník 2005 je špatný, hráči na to nemají a flákají to. Když se podívám na tréninkovou docházku a přístup k některým utkáním, dal bych tomu za pravdu. Jenže. Pokusil jsem o trochu sofistikovanější rozbor, než ten odlehčený z I. části.

 

   

  Jsem s většinou těch kluků a Terkou už třetím rokem a byl jsem svědkem krásných zápasů, skvělých výsledků a tahle parta, byť o spoustu hráčů chudší, nás reprezentovala skvěle na spoustě fotbalových podniků. Tak proč najednou takový propad?

     1. Odchod pěti TOP hráčů musí být znát, ještě v době, kdy s námi byl jediný Koutný, byla hra a výsledky úplně jinde. Mimo těchto hráčů skončilo dalších pět, sice jsme posílili tým čtyřmi novými a troufám si tvrdit, kvalitními hráči, jenže je nás vlastně o šest méně a tím trpí jednak tréninkový proces a samozřejmě, pocit konkurence je ten tam.

     2. Gólman. Konec Frydryška v bráně je prostě hodně znát. Brankáři z U14 jsou sice dobří, snaží se, ale ta výška je limituje a to dost podstatným způsobem.

     3. Zdravotní problémy spojené s růstem. Nemoci a malé nešvary se nám celkem vyhýbají, na to kolik nás je. Čekal jsem, že se neslezeme hodně často, ale hráče jsme si půjčovali vlastně jen v prvních dvou zápasech a teď na konci. Bohužel problémy spojené s růstem jsou horší. Někteří se vytáhli sakra dost a ono to chvíli trvá, než si ta hlava s novým tělem poradí. Zhorší se koordinace, tím pádem ani míč tak neposlouchá, sníží se rychlost a k tomu se přidá psychika. Při našich výsledcích navíc dvakrát tolik. Pár dalších hráčů trápí problémy s patami a zády.

     4. Ztráta formy hráčů, na kterých jsme chtěli naši hru stavět. Nikdo není dokonalý a i Leo Messi má horší období, kdy se mu tak nedaří. Prostě i muži mají své dny. Jenže když je to jeden hráč, dá se to přežít, ale u tří až pěti hráčů je to pro tým špatné, ještě že už ta sezóna končí. Snad tu formy vyhrabeme pod sněhovými závějemi, které nám jistě přinese nadcházející zima.

     5. Moje loňské vytížení u dvou týmů. Nevím, kolik to ovlivnilo, ale bez následků to určitě nebylo. Bohužel jsem na tým neměl tolik času a s odstupem času to vnímám jako svou velkou chybu, na kterou letos možná taky doplácíme.

     6. Konkurence. Už jsem ji zmínil, malý počet hráčů nevytváří zdravé konkurenční prostředí, a pokud chybí na zápas jeden až dva hráči, tak zbytek má prakticky jisté místo v základu. Z toho pramení špatná tréninková morálka a jistá nechuť, dát do tréninku a zápasu víc. Nebudeme si nic nalhávat, spoustu utkání jsme odchodili, a když ne všichni, tak polovina hráčů určitě.

     7. Pohoda, frustrace, pocit zklamání ze sebe samého. Dvěma slovy psychická pohoda. Ta nám hodně chybí a deka se prohlubuje čím dál víc. Většina hráčů již tohle období zažila v U12 a po skvělém roce v U13 si nikdo nepřipouštěl (ani já ne), že by se tohle mohlo opakovat. Bohužel je to tady zase a hráči to nesou ještě hůř, než dříve. Myšlenky na konec, přestup do jiného klubu a další věci té hlavě taky moc neprospívají.

     To jsou body, které mi procházejí hlavou a na kterých budeme přes zimu muset začít pracovat. Na kolik se to povede, ukáže až jarní část sezóny.

Břetislav Holouš

 

 

Poslední zápas - Muži A

Následující zápas - Muži A

LUTÍN

1. FCV PŘEROV

1590225117-Lutin.png

06.06.2020 17:00

1590225117-znak-fc-viktorie-prerov-2-.png

Tabulka - Muži A

1. 1579610659-logo-fc-kozlovice.png FK KOZLOVICE 0b
2. 1530007952-zn-SLAVICIN.png FC TVD SLAVIČÍN 0b
3. 1530007623-zn-hfk-olomouc.png 1. HFK OLOMOUC 0b
4. 1561440915-hodonin.png FK HODONÍN 0b
5. 1530008034-zn-VSETIN.png FC VSETÍN 0b
6. 1579610734-logo-sk-hranice.png SK HRANICE 0b
7. 1561440900-STRANI.png FC STRÁNÍ 0b
8. 1561441007-SKASTICE.png TJ SKAŠTICE 0b
9. 1561440965-BZENEC.png TJ SLOVAN BZENEC 0b
10. 1561440991-NOVE-SADY.png FK NOVÉ SADY 0b
11. 1579609662-viktorie-logo-kluby.png 1. FCV PŘEROV 0b
12. 1530007682-znak-1-4474-.png FK ŠUMPERK 0b
13. 1565598732-zn-BRUMOV.png BRUJMOV 0b
14. 1561440978-Vsechovice.png TATRAN VŠECHOVICE 0b