Výsledky - hodnocení

5. 15.09. 10:00 1. FCV U12 - ŠUMPERK U12 2:9 (text:)
Góly branky Přerova KRÁL, RILIAK
 
     Sestava: Mudroch - Kupec, Holík, Steffan, Dressler, Losert, Coufal, Schönweitz, Král (1+0), Jaichová, Vorobec, Riliak (1+0). Trenér: Bogdaň.
 
    Utkání jsem bohužel neviděl, jelikož nejde být na dvou místech současně, ale dle slov trenéra Bogdaně, jsem udělal chybu. Všichni hráči se snažili a bojovali o co nejlepší výsledek. Důsledkem toho byla naše první vyhraná třetina a to v poměru 2:0. O naše branky se postarali Král a Riliak.
 
     Ve druhé třetině jsme ještě měli šance, ale nedokázali jsme je proměnit a když to tam začalo padat hostům, byla z toho prohra 2:3 po dvou třetinách. V poslední třetině už to zřejmě moc nešlo, ale i tak to byl bojovný výkon, za který si všichni zaslouží pochvalu. Nic na tom nemění ani to, že hosté měli nejlepší hráče na turnaji.
 
     „Je vidět, že to půjde a chce to hrát a trénovat pořád naplno.“
 
Břetislav Holouš
 


4. 09.09. 10:00 VSETÍN U12 - 1. FCV U12 18:2 (text:)
Góly JAICHOVÁ, VOROBEC
 
     Sestava Přerova: Mudroch - Kupec, Březina, Steffan, Dressler, Losert, Holík (0+1), Král, Peřina, Jaichová (1+0), Vorobec (1+0), Riliak (0+1). Trenér: Holouš. 3:1, 4:0, 11:1.
 
    Tentokrát to vypadalo od začátku nadějně. Sice jsme opět rychle prohrávali 1:0, ale dokázali jsme vyrovnat. Autorem branky byla Jaichová. Šance na nejlepší třetinu nám však vzaly dvě zbytečné branky v naší síti a neproměněné šance.
 
     Ve druhé třetině jsme začali postupně uvadat a bylo vidět, že nám chybí dva hráči. A celkem důležití. Dostali jsme další čtyři branky, ale znovu zcela zbytečné. Individuální chyby, co se dá dělat.
 
     Ve třetí třetině jsme totálně odpadli a výsledkem toho bylo jedenáct branek a pokažený dojem z prvních dvou třetin. Branku útěchy vsítil v této části Vorobec.
 
     „Škoda, vypadalo to nadějně. Jedeme dál.“
 
Břetislav Holouš
 


15. 05.09. 17:00 1. FCV U12 - 1. HFK OLOMOUC U12 1:17 (text:)
Góly branka Přerova RILIAK

 

     Sestava: Mudroch - Kupec, Březina, Steffan, Dressler, Losert, Coufal, Schönweitz, Král, Peřina, Holík, Jaichová, Vorobec, Riliak (1+0). Trenér: Holouš. Třetiny 0:9, 0:4, 1:4.

Opět stejná písnička, jako minule. Můžeme si říkat, co chceme a jak to má vypadat, ale opět jsme propadli hned v prvních minutách a vezeme se na stejné vlně. První třetina 0:9.

      Ve druhé jsme to trochu pozměnili, začali hrát a hned to vypadalo lépe. Zatím se musíme spokojit s tím, že nebudeme dostávat 20 a více branek. To se nám podařilo ve druhé a třetí třetině zastavit a sami jsme jeden gól dali. Jejím autorem byl Riliak.

     „Jinak se budu stále opakovat. Dejte nám čas.“

Břetislav Holouš

 3. 02.09. 15:00 1. FCV U12 - VÍTKOVICE U12 0:26 (text:)
Góly
     Sestava Přerova: Mudroch - Kupec, Holík, Steffan, Peřina, Dressler, Losert, Březina, Coufal, Schönweitz, Král, Jaichová, Riliak.
Trenér: Holouš. Třetiny 0:7, 0:11, 0:8.
 
     Utkání v naší lize mají rychlý spád a my jsme už nastoupili ke čtvrtému z nich. Tentokrát byli naším soupeřem Vítkovice.
 
     Scénář zápasu byl stejný, jako ty předešlé. Celý čas jsme pod tlakem a občas se nám podaří vymyslet nějakou pěknou akci směrem dopředu. Tentokrát jich bylo jako šafránu a tím pádem jsme poprvé vyšli střelecky naprázdno.
 
     Je to pořád dokola. Chybí pohyb, odvaha jít do souboje naplno a pomalá práce s míčem. Stejné chyby, stejné známky. Dnes mi ještě přišlo, že někteří ani nemají chuť hrát a to je nejsmutnější. Já tam nestojím proto, abych devadesát minut řval na každého, co má udělat a hlavně, že se má pohnout. To musíte chtít hlavně sami.
 
„Abych jen nekritizoval, byly tam vidět i náznaky kombinace a ukázka toho, že když se do hry zapojí více, než jeden nebo dva hráči, jde to. Minule jsem chválil gólmana, dnes velká pochvala pro Tomáše Kupce. Běhal, chtěl hrát, vymýšlel situace, a když se k němu přidáte všichni, bude to o hodně lepší.“
 
Břetislav Holouš
 


14. 29.08. 17:15 HRANICE U12 - 1. FCV U12 9:1 (text:)
Góly branka Přerova RILIAK

 

     Sestava: Mudroch - Král, Březina, Jaichová, Steffan, Dressler (0+1), Losert, Holík, Kupec, Schönweitz, Vorobec a Riliak (1+0). Trenéři: Bogdaň a Holouš. Třetiny 3:0, 3:1, 3:0.

     Malé derby okresního formátu nás čekalo ve středu v Hranicích. Podle předchozích výsledků to měl být pro nás hratelnější soupeř, než dva předchozí. Sice jsme byli opět po celý zápas pod tlakem, ale výsledek byl rozhodně přijatelnější, než ty minulé.

     Po debaklu v Uničově, jsme začali opatrněji. Znovu jsme vsadili kartu na dva stopery, jenže to bylo hodně na úkor hry dopředu. První dvě branky byly dost zbytečné, ale žádný brankostroj se nekonal. První třetinu jsme prohráli „pouze“ 3:0. Do druhé jsme vstoupili již v klasickém rozestavení a díky tomu jsme se dostávali do zárodků šancí. Nakonec se nám jednu z nich podařilo přetavit v gól. Jeho autorem byl, po rychlém autu Jaichové a přihrávce Dresslera, Riliak. Tato část nakonec skončila 3:1 pro domácí. V poslední herní pasáži byl obraz hry stejný, jako v té prostřední, nicméně, branku jsme nepřidali a na cestu dostali ještě tři. Konečný výsledek 9:1 pro domácí.

     „Bylo to lepší, než ta minulá utkání, ale k dokonalosti to má ještě hodně daleko. Dnes nás výborně podržel gólman Mudroch a jen díky němu nebyl výsledek dvojciferný. Odmakali to ale všichni a poděkování patří celému týmu.“

Břetislav Holouš

 2. 25.08. 14:00 UNIČOV U12 - 1. FCV U12 24:2 (text:)
Góly branky Přerova KUPEC, RILIAK

     Sestava Přerova: Mudroch - Kupec (1+0), Holík, Král, Jaichová, Dressler, Březina, Schönweitz, Riliak (1+1), Vorobec, Steffan (0+1). Trenér: Holouš

     K dalšímu utkání jsme odjížděli bez tří hráčů a bylo jasné, že to bude jen otázka toho, jak to zvládneme po fyzické stránce. Musíme se smířit s tím, že ostatní soupeři jsou o parník před námi ve všech herních aspektech.

     První třetina byla opravdu hrozná a skončila debaklem 12:0. K tomu není co říct. Do druhé třetiny jsme vyztužili obranu na úkor   útočníka a bylo to poznat. Dokud jsme měli sílu hrát, odolávali jsme tlaku soupeře statečně a mohli jsme se poštět i do brejků. Z toho pramenila i branka Kupce, po přihrávce Riliaka. Do naší sítě se sice soupeř trefil 4x, ale zastavili jsme brankostroj z prvního dějství.

      Ve třetí části jsme v tom chtěli pokračovat, ale síly ubývaly a stali jsme se opět jen statisty, při útočných rejích soupeře. Sice se nám podařilo vstřelit i druhou branku, tentokrát byl jejím autorem Riliak, po přihrávce Steffana, ale to bylo vše. Dalších osm gólů v naší síti znamenalo vysokou prohru 24:2.

„Musíme se s tím smířit, že to bude podobně vypadat celý podzim. S čím se ale nechci smířit je to, že jsme absolutně bez pohybu. Nikdo neudělá ani krok navíc, nabídku pro hráče s míčem a čekáme, co se stane, co udělá ten druhý. Udělat to 2x zápas je málo. Takhle by to dál nešlo. To je věc, kterou musíme odbourat jako první. Pak se můžeme posunout dál.“

Břetislav Holouš1. 18.08. 10:00 HLUČÍN U12 - 1. FCV U12 21:2 (text:)
Góly Branky Přerova: BŘEZINA, SCHÖNWEITZ

     Sestava, branky a nahrávky 1. FCV: Mudroch -  Kupec (0+1), Coufal, Holík, Král, Jaichová, Losert, Dressler, Březina (1+1), Peřina, Schönweitz (1+0), Riliak, Vorobec (0+1), Steffan. Trenér: Holouš. Třetiny: 6:1, 8:2, 7:0

      První mistrovské utkání naší, zcela nově poskládané, kategorie U12, jsme odehráli v Hlučíně. Byla to vůbec první možnost vidět celý tým pohromadě a hrát proti stejně starému soupeři. Zápas nám ukázal, že je před námi spousta práce. Pracovat s tímto týmem je velká trenérská výzva a já ji rád přijímám.

      Od začátku utkání jsme byli pod soustavným tlakem domácích a bylo jasné, že otázkou bude jen výše prohry. Jak jsem však říkal již před sezónou. Prohry, ani jejich výši řešit nebudu. Skóre sice pravidelně narůstalo v náš neprospěch, ale předvedli jsme i pár krásných akcí a kombinací. Když se kluci a Áďa nebojí, bylo vidět, že fotbal hrát umí. A to jsou ty maličkosti, na kterých musíme stavět. Skvělou ukázkou byl třeba náš druhý gól. Kupec vyvezl po křídle míč z obrany až do soupeřova vápna, tam přihrál Březinovi, ten posunul na volného Schönweitze, jenž nedal gólmanovi šanci.

      Utkání nakonec skončilo vysokým rozdílem 21:2, ale nemám strach. Odhalilo krásně všechny naše nedostatky, se kterými teď musíme pracovat. Spousta branek ani nebyla dílem kvalitní hry soupeře. Bylo to spíš díky velkým nedostatkům v individuálních herních činnostech jednotlivců a také díky nezkušenosti a herně taktické nevyspělosti našeho týmu. Posledním rozdílem byl důraz v osobních soubojích. Tam jsme propadli na celé čáře. Tento výstup a zjištěné informace jsou pro nás velmi cenné pro další práci. Chce to prostě jen čas a toho my máme dost. Pevně doufám, že se vše podaří postupně zlepšovat. Bude to trvat klidně i celou podzimní sezónu, ale věřím, že jaře už to bude o velký kus vepředu.

      Máme šikovné hráče a potřebují si jen zvyknout na sebe a na novou soutěž. která pro ně bude kvalitní průpravou do jejich dalších fotbalových let. Za mně určitě dnes pochvala, že jsme hráli až do konce a neodchodili to.

Břetislav Holouš