13. 10.11. 10:00 1. FCV U12 - OPAVA U12 0:21 (text:)

12. 03.11. 10:00 FRÝDEK MÍSTEK U12 - 1. FCV U12 20:0 (text:)
Góly
Sestava: Snášel - Král, Březina, Riliak, Dessler, Kupec, Schönweitz, Holík,Losert, Jaichová, Peřina, Coufal, Vorobec
Trenér: Holouš

Po dobrých výkonech v posledních dvou utkáních, jsme si tentokrát vybrali hodně slabou chvilku. Nechtělo se nám běhat. Pár výjimek by se našlo, ale to prostě nestačí. Zvlášť, pokud narazíme na tak kvalitního soupeře, jakým Frýdek Místek bezesporu byl. Jejich hráči byli všude dříve než my, byli technicky vyspělejší, důraznější a kvalitní na míči.

My si můžeme před zápasem a vlastně před každou třetinou říkat, co chceme, když na hřišti to potom neplníme. Měli jsme i pár šancí a některé byly dost dobré a volaly po gólu, ale koncovka nás trápí pořád. Příští týden v posledním utkání podzimu hostíme doma lídra soutěže Opavu a jsem zvědavý, jak dopadne v tomto zápase srovnání s absolutní špičkou.

„Pomalu můžeme hodnotit podzim. Příští týden nebudu, jelikož musím do Hranic s U14, ale poslední zápas už toho asi moc neukáže. Naše startovní čára za ostatními týmy byla hodně v mínusové poloze. Musíme pomalu bojovat s tímto nedostatkem a snažit se tým posunout fyzicky a hlavně herně. A také ho ještě vhodně doplnit, nejlépe o hráče ročníku 2007. Na našich některých osmičkách, je ten rok hodně poznat. Uvidíme, co se nám podaří v zimní přestávce a jak to bude vypadat s naší hrou na jaře.“

Břetislav Holouš

11. 28.10. 14:00 1. FCV U12 - TŘINEC U12 2:5 (text:)
Góly
Sestava: Mudroch - Dressler, Riliak, Březina, Steffan, Kupec, Padalík, Schönweitz, Jaichová, Holík, , Peřina, Coufal (1+0), Vorobec (1:0). Třetiny 0:4, 0:1, 2:0. Trenér: Holouš

Jestliže počasí nám v neděli moc nepřálo a docela jsem promrzl, o to víc mě a myslím, že nejen mě, zahřál náš výkon proti Třinci. Jestliže jsem chválil kluky i Áďu za zápas ve Valmezu, tak za dnešek už i klobouček.

Už od začátku bylo jasné, že to Slezanům nedáme zadarmo. Byl tam dobrý pohyb a podařilo se i pár pěkných věcí. Bohužel přišly i chyby a hosté trestali. První třetinu vyhráli 4:0, ale nemuselo to tak dopadnout.

Druhá třetina byla už lepší. Vyvarovali jsme se zbytečných chyb a vypracované akce hostí zlikvidovala už v zárodku obrana, co prošlo, pochytal Mudroch. Ani třinečtí již však neměli před svou bránou klid. Dřeli jsme a vytvářeli si šance, ta největší z nich skončila na tyči, po střele Kupce. V závěru jsme pak ještě dostali zbytečný gól. Byl však poslední, který jsme hostím dovolili.

Třetí část hry už přinesla radost jen nám. Chvílemi jsme hosty přehrávali a byl vidět náš zlepšený pohyb. Žádné postávání, tentokrát jsme byli v pohybu i bez míče a z toho pramenily další šance. Tu první proměnil ve svůj první ligový gól Coufal. Další akci dotáhl do konce Vorobec a najednou bylo o co hrát. Ti, co přišly k „obrazovkám“ až po první třetině, si dokonce mysleli, že vedeme 2:1, obraz hry tomu napovídal. Třetí gól mohl přidat Coufal a čtvrtý Holík, ale nestalo se tak. Tolik štěstí najednou bychom asi už neunesli. Prohra 2:5 ale nemrzí, byla to prohra s hlavou hodně nahoře.

„No, zdá se mi, že to začíná nést ovoce. Na dnešním utkání mě nejvíc potěšilo, že jsme našli další hráče do defenzívy, kterých máme žalostně málo. Noví hráči ukázali, že by mohli být hodně platnými členy týmu a někteří i jeho lídry. Jo, líbilo se mi to a moc. Tím jsme se ovšem dostali pod tlak, jelikož tyto výkony po nás teď bude chtít každý. Já doufám, že je nezklameme. Za dnešek klobouk dolů. Začíná svítat.“

10. 20.10. 10:00 VAL.MEZIŘÍČÍ U12 - 1. FCV U12 8:1 (text:)
Góly branka Přerova HOLÍK

Sestava: Mudroch - Král, Březina, Steffan, Kupec, Losert, Jaichová, Schönweitz, Dressler, Holík (1+0), Vorobec
Trenér: Holouš. Třetiny 4:0, 2:0, 2:1.

Jestliže mi v poslední době U14 moc radostí nedělá, tak v této kategorii je to naopak. Sice stále marně čekáme na první úspěch, ale herní projev týmu se výrazně změnil. A k naší radosti, k lepšímu.

Zápas s „Valmezem“ byl z naší strany hodně koukatelný. Bylo to vyrovnané utkání a dokonce i nestranný rozhodčí prohlásil, když viděl prvních patnáct minut, že je musíme přejet. Jenže. V patnácté minutě jsme dostali první gól takřka z ničeho a za dalších sedm minut jsme prohrávali 4:0. Do čeho domácí kopli, to skončilo v naší bráně.

Ve druhé třetině jsme pokračovali v dobrém výkonu. Bylo tam vše, co děláme na tréninku, ale ta finální fáze je ještě špatná. Nedokážeme to dotáhnout do radostného konce v podobě branky. Herně jsme byli lepší, držení míče bylo na naší straně, ale to ještě na výhru nestačí. Hlavně, když domácí přidali ještě další dva góly. Tentokrát jsme však zbraně nesložili a makali až do konce.

Třetí třetina z našeho pohledu gradovala. Sice valem ubývaly síly, ale snaha a chuť se nám upřít nedá. Fotbal se však stále hraje na góly a v této statistice byli domácí určitě lepší. Náš čestný úspěch přišel z kopačky Holíka. Další šance již zůstaly bez využití a domácí přidali další dvě branky a zvítězili tak 8:1.

„Škoda, vypadalo to nadějně. Zní to divně, ale nemyslím si, že dnes vyhrál ten lepší. Nám se to líbilo a je vidět, že potenciál tam je. Pokud i dál budeme poctivě pracovat, jednou to přijde. O to sladší to potom bude. Za dnešek všem dík.“

9. 13.10. 10:00 1. FCV U12 - BÍLOVEC U12 0:4 (text:)
Góly
1.FC Viktorie Přerov : ŠSK Bílovec 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)

Sestava: Mudroch - Kupec, Březina, Steffan, Dressler, Losert, Schönweitz, Král, Peřina, Holík, Jaichová, Vorobec, Riliak, Coufal, Padalík

Jestli jsme chtěli na podzim vyhrát nějaké utkání, tak v sobotu doma proti Bílovci to byla naše největší šance. Vyzkoušeli jsme v utkání nové tváře, které vypadaly nadějně, tak uvidíme, jestli za nás budou chtít hrát. My bychom byli určitě rádi.

Již od začátku bylo vidět, že to bude nejvyrovnanější utkání podzimu. Soupeř byl hratelný a to tak, že dost. Měli jsme dvě sedmičky na střídání, které se opět pravidelně střídaly. Pobytu na polovině soupeři jsme užívali celkem dost, na naše poměry a zvyklosti. Dokonce i šance jsme si dokázali vytvořit, bohužel bez využití. První třetinu jsme i tak ale prohráli. Tentokrát pouze 1:0 a to ještě dost usmoleným gólem.

I v té druhé, jsme byli vyrovnaným soupeřem. Jenže když už jsme chtěli jít dopředu do šance, zradil nás první dotek s míčem nebo nepřesnost v přihrávce. Škoda. Soupeř tuto třetinu orámoval dvěma brankami a odskočil tak do třígólového náskoku. Do poslední třetiny jsme upravili sestavu i střídání. Cíl byl jasný, porvat se ještě o první body.

Řekl bych, že jsme díky tomu měli v této části i více ze hry, ale pořád ty stejné nedostatky, jenž nás zbavují šancí na úspěch. Soupeř přidal ještě jednu branku a když jsme nevyužili ani jasnou tutovku v podání Denise Riliaka, bylo jasné, že nebudou ani body a bohužel, ani čestný úspěch.

„Dnes bylo vidět, jak moc potřebujeme zápasy s takovými soupeři. V těch utkáních, kde se pomalu nedostaneme k míči, se nic nenaučíme a potom nám to chybí v těchto vyrovnaných soubojích. Snad ještě překvapíme příští týden ve Valašském Meziříčí, ale i kdyby ne, půjdeme si pořád svou cestou, jednou se to musí zlomit a já si na to počkám. O to větší radost to potom bude.“

7. 28.09. 10:00 1. FCV U12 - KARVINÁ U12 1:14 (text:)
Góly branka Přerova VOROBEC

Sestava: Mudroch - Kupec, Březina, Steffan, Dressler, Losert, Coufal, Schönweitz, Král, Peřina, Holík, Jaichová, Vorobec (1+0), Riliak. Trenér: Holouš

Další klasické utkání této kategorie. Z trenérských důvodů jsem byl v téže době v Ostravě. Dle sdělení trenéra Bogdaně jsme dvě třetiny bojovali s jasně lepším soupeřem. V té poslední jsme již bohužel odpadli. Náš čestný gól tentokrát obstaral David Vorobec. Čekání pokračuje, snad příště.

„Jinak se budu stále opakovat. Dejte nám čas.“

6. 23.09. 14:30 BANÍK OSTRAVA U12 - 1. FCV U12 21:0 (text:)
Góly

Sestava Přerova: Mudroch - Kupec, Březina, Steffan, Dressler, Losert, Král, Peřina, Jaichová, Vorobec, Riliak. Trenér: Holouš

V zápase s Baníkem, jsme si mohli porovnat, jak jsme na tom oproti ročníku 2008. No, nedopadlo to pro nás moc dobře. Je to sice Baník, ale i tak jsme mohli víc chtít a víc bojovat.

První třetina byla naprosto odchozená a bez chuti. Domácí nás rozebírali pohybem a výbornou prací s míčem. My jsme nevěděli, kam dřív skočit a jakmile z toho kolotoče vypadl první hráč, naše hra se zbořila jako domeček z karet. Díky tomu jsme tuto část prohráli 10:0.

Ve druhé třetině jsme předvedli o mnoho lepší výkon. Celých 18 minut jsme se drželi s jednou obdrženou brankou a dokonce jsme se dostali i do nějaké šance my. Bohužel, našemu gólu předcházel offside. Stačilo pouze běhat a dostupovat hráče Baníku včas, jenže je to potřeba celých devadesát minut a ne jen osmnáct. V dalším zbytku třetiny jsme už polevili a výsledkem toho byly další dvě branky.

Ve třetí třetině jsme totálně opět totálně odpadli a to hned od začátku. Potom jsme se ještě trochu vzchopili, ale když jsem myslel, že by to nemuselo skončit dvacítkou, přišel další útlum a bylo po nadějích.

„Poučný fotbal, bylo krásně vidět, jak má vypadat fotbalista, který je na hru natěšený a nachystaný. Kluci z Baníku nám to předvedli excelentně a to byli stejně staří jako my nebo o rok mladší.“

5. 15.09. 10:00 1. FCV U12 - ŠUMPERK U12 2:9 (text:)
Góly branky Přerova KRÁL, RILIAK

Sestava: Mudroch - Kupec, Holík, Steffan, Dressler, Losert, Coufal, Schönweitz, Král (1+0), Jaichová, Vorobec, Riliak (1+0). Trenér: Bogdaň.

Utkání jsem bohužel neviděl, jelikož nejde být na dvou místech současně, ale dle slov trenéra Bogdaně, jsem udělal chybu. Všichni hráči se snažili a bojovali o co nejlepší výsledek. Důsledkem toho byla naše první vyhraná třetina a to v poměru 2:0. O naše branky se postarali Král a Riliak.

Ve druhé třetině jsme ještě měli šance, ale nedokázali jsme je proměnit a když to tam začalo padat hostům, byla z toho prohra 2:3 po dvou třetinách. V poslední třetině už to zřejmě moc nešlo, ale i tak to byl bojovný výkon, za který si všichni zaslouží pochvalu. Nic na tom nemění ani to, že hosté měli nejlepší hráče na turnaji.

„Je vidět, že to půjde a chce to hrát a trénovat pořád naplno.“

4. 09.09. 10:00 VSETÍN U12 - 1. FCV U12 18:2 (text:)
Góly JAICHOVÁ, VOROBEC

Sestava Přerova: Mudroch - Kupec, Březina, Steffan, Dressler, Losert, Holík (0+1), Král, Peřina, Jaichová (1+0), Vorobec (1+0), Riliak (0+1). Trenér: Holouš. 3:1, 4:0, 11:1.

Tentokrát to vypadalo od začátku nadějně. Sice jsme opět rychle prohrávali 1:0, ale dokázali jsme vyrovnat. Autorem branky byla Jaichová. Šance na nejlepší třetinu nám však vzaly dvě zbytečné branky v naší síti a neproměněné šance.

Ve druhé třetině jsme začali postupně uvadat a bylo vidět, že nám chybí dva hráči. A celkem důležití. Dostali jsme další čtyři branky, ale znovu zcela zbytečné. Individuální chyby, co se dá dělat.

Ve třetí třetině jsme totálně odpadli a výsledkem toho bylo jedenáct branek a pokažený dojem z prvních dvou třetin. Branku útěchy vsítil v této části Vorobec.

„Škoda, vypadalo to nadějně. Jedeme dál.“

15. 05.09. 17:00 1. FCV U12 - 1. HFK OLOMOUC U12 1:17 (text:)
Góly branka Přerova RILIAK

Sestava: Mudroch - Kupec, Březina, Steffan, Dressler, Losert, Coufal, Schönweitz, Král, Peřina, Holík, Jaichová, Vorobec, Riliak (1+0). Trenér: Holouš. Třetiny 0:9, 0:4, 1:4.

Opět stejná písnička, jako minule. Můžeme si říkat, co chceme a jak to má vypadat, ale opět jsme propadli hned v prvních minutách a vezeme se na stejné vlně. První třetina 0:9.

Ve druhé jsme to trochu pozměnili, začali hrát a hned to vypadalo lépe. Zatím se musíme spokojit s tím, že nebudeme dostávat 20 a více branek. To se nám podařilo ve druhé a třetí třetině zastavit a sami jsme jeden gól dali. Jejím autorem byl Riliak.

3. 02.09. 15:00 1. FCV U12 - VÍTKOVICE U12 0:26 (text:)
Góly
     Sestava Přerova: Mudroch - Kupec, Holík, Steffan, Peřina, Dressler, Losert, Březina, Coufal, Schönweitz, Král, Jaichová, Riliak.
Trenér: Holouš. Třetiny 0:7, 0:11, 0:8.

Utkání v naší lize mají rychlý spád a my jsme už nastoupili ke čtvrtému z nich. Tentokrát byli naším soupeřem Vítkovice.

Scénář zápasu byl stejný, jako ty předešlé. Celý čas jsme pod tlakem a občas se nám podaří vymyslet nějakou pěknou akci směrem dopředu. Tentokrát jich bylo jako šafránu a tím pádem jsme poprvé vyšli střelecky naprázdno.

Je to pořád dokola. Chybí pohyb, odvaha jít do souboje naplno a pomalá práce s míčem. Stejné chyby, stejné známky. Dnes mi ještě přišlo, že někteří ani nemají chuť hrát a to je nejsmutnější. Já tam nestojím proto, abych devadesát minut řval na každého, co má udělat a hlavně, že se má pohnout. To musíte chtít hlavně sami.

„Abych jen nekritizoval, byly tam vidět i náznaky kombinace a ukázka toho, že když se do hry zapojí více, než jeden nebo dva hráči, jde to. Minule jsem chválil gólmana, dnes velká pochvala pro Tomáše Kupce. Běhal, chtěl hrát, vymýšlel situace, a když se k němu přidáte všichni, bude to o hodně lepší.“

14. 29.08. 17:15 HRANICE U12 - 1. FCV U12 9:1 (text:)

Sestava: Mudroch - Král, Březina, Jaichová, Steffan, Dressler (0+1), Losert, Holík, Kupec, Schönweitz, Vorobec a Riliak (1+0). Trenéři: Bogdaň a Holouš. Třetiny 3:0, 3:1, 3:0.

Malé derby okresního formátu nás čekalo ve středu v Hranicích. Podle předchozích výsledků to měl být pro nás hratelnější soupeř, než dva předchozí. Sice jsme byli opět po celý zápas pod tlakem, ale výsledek byl rozhodně přijatelnější, než ty minulé.

Po debaklu v Uničově, jsme začali opatrněji. Znovu jsme vsadili kartu na dva stopery, jenže to bylo hodně na úkor hry dopředu. První dvě branky byly dost zbytečné, ale žádný brankostroj se nekonal. První třetinu jsme prohráli „pouze“ 3:0. Do druhé jsme vstoupili již v klasickém rozestavení a díky tomu jsme se dostávali do zárodků šancí. Nakonec se nám jednu z nich podařilo přetavit v gól. Jeho autorem byl, po rychlém autu Jaichové a přihrávce Dresslera, Riliak. Tato část nakonec skončila 3:1 pro domácí. V poslední herní pasáži byl obraz hry stejný, jako v té prostřední, nicméně, branku jsme nepřidali a na cestu dostali ještě tři. Konečný výsledek 9:1 pro domácí.

„Bylo to lepší, než ta minulá utkání, ale k dokonalosti to má ještě hodně daleko. Dnes nás výborně podržel gólman Mudroch a jen díky němu nebyl výsledek dvojciferný. Odmakali to ale všichni a poděkování patří celému týmu.“

2. 25.08. 14:00 UNIČOV U12 - 1. FCV U12 24:2 (text:)
Góly branky Přerova KUPEC, RILIAK

Sestava Přerova: Mudroch - Kupec (1+0), Holík, Král, Jaichová, Dressler, Březina, Schönweitz, Riliak (1+1), Vorobec, Steffan (0+1). Trenér: Holouš

K dalšímu utkání jsme odjížděli bez tří hráčů a bylo jasné, že to bude jen otázka toho, jak to zvládneme po fyzické stránce. Musíme se smířit s tím, že ostatní soupeři jsou o parník před námi ve všech herních aspektech.

První třetina byla opravdu hrozná a skončila debaklem 12:0. K tomu není co říct. Do druhé třetiny jsme vyztužili obranu na úkor   útočníka a bylo to poznat. Dokud jsme měli sílu hrát, odolávali jsme tlaku soupeře statečně a mohli jsme se poštět i do brejků. Z toho pramenila i branka Kupce, po přihrávce Riliaka. Do naší sítě se sice soupeř trefil 4x, ale zastavili jsme brankostroj z prvního dějství.

Ve třetí části jsme v tom chtěli pokračovat, ale síly ubývaly a stali jsme se opět jen statisty, při útočných rejích soupeře. Sice se nám podařilo vstřelit i druhou branku, tentokrát byl jejím autorem Riliak, po přihrávce Steffana, ale to bylo vše. Dalších osm gólů v naší síti znamenalo vysokou prohru 24:2.

„Musíme se s tím smířit, že to bude podobně vypadat celý podzim. S čím se ale nechci smířit je to, že jsme absolutně bez pohybu. Nikdo neudělá ani krok navíc, nabídku pro hráče s míčem a čekáme, co se stane, co udělá ten druhý. Udělat to 2x zápas je málo. Takhle by to dál nešlo. To je věc, kterou musíme odbourat jako první. Pak se můžeme posunout dál.“

1. 18.08. 10:00 HLUČÍN U12 - 1. FCV U12 21:2 (text:)
Góly Branky Přerova: BŘEZINA, SCHÖNWEITZ

Sestava, branky a nahrávky 1. FCV: Mudroch -  Kupec (0+1), Coufal, Holík, Král, Jaichová, Losert, Dressler, Březina (1+1), Peřina, Schönweitz (1+0), Riliak, Vorobec (0+1), Steffan. Trenér: Holouš. Třetiny: 6:1, 8:2, 7:0

První mistrovské utkání naší, zcela nově poskládané, kategorie U12, jsme odehráli v Hlučíně. Byla to vůbec první možnost vidět celý tým pohromadě a hrát proti stejně starému soupeři. Zápas nám ukázal, že je před námi spousta práce. Pracovat s tímto týmem je velká trenérská výzva a já ji rád přijímám.

Od začátku utkání jsme byli pod soustavným tlakem domácích a bylo jasné, že otázkou bude jen výše prohry. Jak jsem však říkal již před sezónou. Prohry, ani jejich výši řešit nebudu. Skóre sice pravidelně narůstalo v náš neprospěch, ale předvedli jsme i pár krásných akcí a kombinací. Když se kluci a Áďa nebojí, bylo vidět, že fotbal hrát umí. A to jsou ty maličkosti, na kterých musíme stavět. Skvělou ukázkou byl třeba náš druhý gól. Kupec vyvezl po křídle míč z obrany až do soupeřova vápna, tam přihrál Březinovi, ten posunul na volného Schönweitze, jenž nedal gólmanovi šanci.

Utkání nakonec skončilo vysokým rozdílem 21:2, ale nemám strach. Odhalilo krásně všechny naše nedostatky, se kterými teď musíme pracovat. Spousta branek ani nebyla dílem kvalitní hry soupeře. Bylo to spíš díky velkým nedostatkům v individuálních herních činnostech jednotlivců a také díky nezkušenosti a herně taktické nevyspělosti našeho týmu. Posledním rozdílem byl důraz v osobních soubojích. Tam jsme propadli na celé čáře. Tento výstup a zjištěné informace jsou pro nás velmi cenné pro další práci. Chce to prostě jen čas a toho my máme dost. Pevně doufám, že se vše podaří postupně zlepšovat. Bude to trvat klidně i celou podzimní sezónu, ale věřím, že jaře už to bude o velký kus vepředu.

Máme šikovné hráče a potřebují si jen zvyknout na sebe a na novou soutěž. která pro ně bude kvalitní průpravou do jejich dalších fotbalových let. Za mně určitě dnes pochvala, že jsme hráli až do konce a neodchodili to.