Výsledky - hodnocení

22. 22.04. 10:00 1. FCV U12 - MFK KARVINÁ U12 4:12 (1:4)
Góly branky Přerova NEČAS 2, PISTOVČÁK, VÖRÖS

Sestava Přerova: Pistovčák, Vörös, Bráblík, Chudoba, Frydryšek, Nečas, Zezulka, Diviš, Pavelka, Hynek, Vrťo.

V utkání nás trápila především koncovka, a koncetrace při bránění. Dobré, že přidáváme na bojovnosti a dokážeme hrát se soupeřem vyrovnanější partie.

Vít Koplík

21. 16.04. 10:00 MFK VÍTKOVICE U12 - 1. FCV U12 8:3 (5:0)
Góly viz text

Sestava a branky Přerova: Šimanský - Hynek, Frydryšek, Vrťo, Pavelka, Zezulka, Vörös (2+0), Chudoba, Nečas (1+0), Diviš, Bráblík, Pistovčák (0+1). Trenér Holouš.

V neděli jsem si odskočil v utkání ve Vítkovicích k U12, abych nahradil nepřítomného trenéra Koplíka. Naštěstí spolu celé jaro trénujeme, takže kluky už trochu znám. Do hry jsme zapojili i první nový přírůstek týmu, Tomáše Zezulku a posílili jsme post gólmana.

První třetina začala tak, jak jsem si vůbec nepřál. Ještě jsem si ani nestihl napsat do notesu kdo, s kým hraje a už jsme prohrávali 1:0. Bohužel nám celý první poločas dělala rychlost a technická vyspělost hráčů Vítkovic potíže. Nenavazovali jsme souboje, špatně jsme dostupovali volné hráče a nedařilo se zachytávat průnikové přihrávky za obranu. Tím pádem byl naším nejzaměstnanějším hráčem gólman. Pustil sice do přestávky celkem pět branek, ale spoustu jich pochytal a jen díky němu, nenarostlo skóre do závratných rozměrů.

Druhá třetina už byla zcela jiná. Domácí byli samozřejmě o parník lepší, ale dopředu už jsme dokázali tlačit i my. Spadla u nás nervozita a brankář domácích měl občas plné ruce práce. Dobře to vypadalo hlavně z naší pravé strany. Tam jsme domácím zatápěli nejvíc. Vzadu to samozřejmě hořelo dál, díky tomu, že jsme se snažili hrát víc nahoře, dokázali domácí najít hodně okének v našem obranném domečku. Skóre už se ale nenavyšovalo. Domácím se podařilo vstřelit jednu branku a za nás snížil Vörös. Kluci se tak přesvědčili, že se s Vítkama hrát dá.

Z poslední třetiny jsem měl, přiznám se trochu obavy. Nevěřil jsem, že to zvládneme fyzicky. Kluci ale překvapili, zřejmě si řekli, že se každý zápas nemusí prohrát s desítkou a podle toho to i vypadalo. Snížili jsme na 2:6, když domácí obranu dostal pod tlak napadající Nečas a ta si dala vlastní branku. Bohužel jsme znovu inkasovali po další přihrávce za obranu, ale stále jsme se nepoložili a ani neodešli. Střídací intervaly nejvytíženějších hráčů se sice zkracovaly, ale kluci vydrželi. Po spolupráci Pistovčáka s Vörösem, se druhý jmenovaný postaral o další snížení a vypadalo to na hodně nadějný výsledek. Sice jsme ještě v závěru jednou inkasovali, ale i tak to nebylo špatné. Konečný rezultát dnešního utkání 8:3 pro domácí.

„Jak to dnešní vystoupení zhodnotit. Domácí byli samozřejmě lepší, ale mne potěšilo, že jsme nesložili zbraně a prokázali charakter. Nezabalili jsme to po té první třetině a odmakali zápas na plno až do konce. Chyb tam bylo dost, ale ty se neodstraní ze dne na den. Někteří mně příjemně překvapili, třeba Pistovčák a Vörös na rozdíl od tréninku, působili velice příjemně. Spoustu černé práce odvedli Chudoba, Frydryšek, Hynek a Vrťo. Neztratil se ani nový hráč Zezulka. Pavelka s Nečasem předvedli standartní výkon. Naopak víc jsem čekal od Diviše. Chce to se víc věnovat zápasu a nedělat lumpárny na střídačce. Když to jde ve třetí třetině, může to jít i v těch zbylých dvou. Pokud se ročník vhodně doplní a všichni budete pracovat i na tréninku naplno, nemusí se zbytečně tolik prohrávat. Dnes bylo vidět, že pokud vám kryje záda kvalitní gólman, dokážete se udržet ve hře až do konce. Jak jsem říkal, lepší přístup k tréninkům, poctivá docházka a může to jít jen nahoru. Za dnešek všem pochvala a poděkování.“

Břetislav Holouš

20. 09.04. 14:30 1. FCV U12 - 1. HFK OLOMOUC U12 5:11 (1:4)
Góly PISTOVČÁK 4, JINDŘIŠEK

Sestava: Bráblík - Frydryšek, Chudoba, Pistovčák, Nečas, Vörös, Pavelka, Vrťo, Holík, Smékal, Řezníček, Šimanský, Hynek.

Dvě třetiny jsme byli pouze komparzem na hřišti, nedokázali jsme si přihrát, podstoupit souboj či přesně zakončit. Poslední třetinu přišlo zlepšení, kdy jsme se soupeřem hráli vyrovnanou partii.

Vít Koplík

19. 01.04. 10:00 TJ VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ U12 - 1. FCV U12 3:1 (1:1)
Góly ZAHRADNÍČEK 2, VAIGL - PISTOVČÁK

Sestava: Pavlík - Pistovčák, Vrťo, Pavelka, Vörös, Chudoba, Bráblík, Diviš, Hynek, Beneš, Trnkal. Třetiny 1:0, 0:1, 2:0.

Bojovný výkon nás dlouho držel nad vodou o zajímavý výsledek. Soupeř byl ale v koncovce nakonec úspěšnější. Náš herní projev, stále není úplně dobrý.