Výsledky - hodnocení

10. 22.10. 14:00 BANÍK OSTR. U13 - 1. FCV U13 7:8 (4:4)
Góly branky Přerova: HORÁK 3, KOUTNÝ 2, URIČA 2, PISTOVČÁK

 

Sestava Přerova: Frydryšek - Bartlová, Chudoba (0+1), Kostelníček, Malenda, Hynek, Pavelka, Uriča (2+2), Koutný (2+1), Horák (3+0), Hlaváč, Pistovčák (1+0), Vohnout a Nečas (0+1).

Trenér: Holouš    Třetiny: 3:1, 3:3, 1:4

      Nedělní odpoledne, naše oblíbené počasí a soupeř, na kterého se vždy člověk těší, jelikož je to pořád pojem. Baník Ostrava. Na tento zápas jsme mohli odjet v nejlepší sestavě, jakou máme momentálně k dispozici. Myslím, že náš souboj s Baníčkem musel líbit všem, protože mu nechybělo nic. Bylo to hodně útočně laděné utkání, nechybělo mu nasazení z obou stran a bylo hlavně napínavé až do konce. Já osobně jsem byl spokojený, i když těch okýnek vzadu bylo dost, ale vzhledem k tomu, že jsem chtěl, abychom hráli hodně útočně, se to dá omluvit. Takže pěkně popořádku.

      Už první třetina nabídla vyrovnaný souboj a fotbal nahoru, dolů. Patřily nám sice úvodní minuty, jenže přišla studená sprcha v podobě tří branek, během osmi minut. Ne, že bychom hráli špatně, ale nabídli jsme domácím tři šance a oni byli stoprocentní. To se nedalo říct o nás. My jsme si šance dokázali vytvořit rovněž, jenže ne a ne to tam spadnout. Vypadalo to na den blbec a tento pocit ještě umocnila neproměněná penalta, po faulu na Pistovčáka. Nakonec jsme se dočkali, když minutu před přestávkou konečně rozvlnil soupeřovu síť Horák. Stav 1:3 dával naději i proto, že po herní stránce to bylo dost dobré.

      Do druhé části jsme nastoupili s odhodláním zápas otočit. Bohužel za dvě minuty už jsme prohrávali opět o tři branky. Dneska jsem ale svým hráčů věřil jako nikdy a nezklamali mně. To, co se povedlo domácím v první třetině, jsme my předvedli v této prostřední. Za sedm minut jsme vyrovnali na 4:4. Nejdříve Koutný prostřelil gólmana soupeře, poté Uriča namazal Pistovčákovi a nakonec Nečas nezištnou přihrávkou vybídl ke srovnání Uriču. Místo toho, abychom zápas zlomili ve svůj prospěch, jsme Baníku nabídli další vedení, které ještě, se závěrečném hvizdem této třetiny, umocnil šestým gólem. Jenže pořád jsem věřil.

      Od začátku poslední části hry jsme do toho začali šlapat naplno. Bylo jen otázkou času, kdy nám tam něco opět spadne a dočkali jsme se. Další skvělá pětiminutovka otočila skóre v náš prospěch. Nejdříve Uriča dobrým presinkem vybojoval míč a snížil na rozdíl jediné branky. Poté,  ten samý hráč odzbrojil gólmana na hranici regulérnosti o míč, při jeho troufalém výjezdu a odražený balón poslal z půlky do prázdné brány Koutný. Tentokrát jsme však už nezvolnili a pokračovali dál v tlaku, který přinesl ovoce v podobě vedoucí branky na 7:6. Jejím autorem byl Horák, po krásné kombinaci a přihrávce Chudoby. Jestli si někdo myslel, že máme vyhráno, byl na velkém omylu. Stejně jako jsme to nevzdali my, nevzdali to ani domácí a Baník ukázal svou sílu. Po zbytek utkání převzal jeho otěže a zle nám zatápěl. Výsledkem byla vyrovnávací branka. Posledních pět minut jsme byli hodně pod tlakem a zavánělo to další smolnou prohrou, jenže paní štěstěna se nás teď drží a půlminuty před koncem vysunul Koutný Horáka a ten rozhodl o našem těsném vítězství 8:7.

      „Opravdu to bylo dnes hodně dobré. Je třeba sportovně přiznat, že utkání by si zasloužilo remízu a smeknout před kvalitou hráčů Baníku. Sluší se i připomenout, že to byli kluci ročník 2006, ale opravdu velmi dobří. My jsme si dnes jen potvrdili, že v této sestavě jsme schopni velkých výkonů a skvělých zápasů. Jsem rád, že i v tak těžkém utkání jsme objevili dalšího stopera. Mates Malenda to hrál ve třetí třetině skvěle a potvrdil svůj dobrý výkon z utkání proti Opavě. Dnes ale dřeli všichni bez výjimky. Udělali jste mi radost a myslí, že nejen mně. Jsem zvědav, jak se porveme na Ondrášovce, ale strašně moc bych vám přál úspěch. Zasloužíte si to, díky.“

Břetislav Holouš9. 14.10. 10:00 1. FCV U13 - OPAVA U13 2:2 (0:0)
Góly branky Přerova: PISTOVČÁK, MALENDA

 

Sestava Přerova: Baďura - Bartlová, Hynek, Frydryšek, Pavelka, Horák A. (0+1), Malenda (1+1), Chudoba, Kostelníček, Nečas, Hlaváč, Pistovčák (1+0), Vohnout a Horák M..


Trenér: Holouš    Třetiny: 0:0, 1:2, 1:0

      Zřejmě poslední slunečný víkend byl pro nás celkem úspěšný. Doma jsme přivítali dalšího těžkého soupeře. Tentokrát to byl Slezský FC Opava. Po minulém neslaném a nemastném vystoupení proti Frýdku, jsem nečekal nic převratného, ale Terka a kluci mile překvapili. Tahali jsme sice za kratší konec provazu, jenže tentokrát jsme si štěstí naklonili na svoji stranu, na rozdíl od jiných smolných zápasů.

      Opava od úvodního hvizdu dokazovala, že bude silnější na míči i v kombinační hře. Ztráceli jsme tentokrát hodně ve středu hřiště. Bylo to i tím, že jsem obětoval Martina Chudobu na post stopera. Tento tah se ukázal jako dobrý. Štěpán Hynek si mohl víc odpočinout a obrana pak už nepůsobila tak chaoticky, jako proti Frýdku. Bohužel v první třetině to bylo i na úkor hry směrem dopředu. Když potom naši defenzívu opět podpořil skvělým výkonem gólman, nebylo divu, že úvodní část skončila 0:0.

      V té druhé, se obraz hry moc nezměnil. Jediný rozdíl byl v tom, že se herně chytl ve středu pole Martin Malenda a bylo to poznat. Vypadalo to, že čekání na gól nebude mít konce. V padesáté minutě jsme však vyrobili totální hrubku, kterou jsme na poslední chvíli odvrátili a to tak dobře, že po Kostelníčkově „šajtli“ se míče zmocnil Andrej Horák, zatáhl ho do vápna, kde přistál na noze Malendy. Ten už jen míč přistrčil volnému Pistovčákovi, jenž jej uklidil do prázdné brány. Vedli jsme překvapivě 1:0. Z vedení jsme se ale dlouho neradovali. Nešťastný zákrok našeho gólmana znamenal srovnání na 1:1. Slabší chvilku jsme si však vybrali všichni. Nedokázali jsme hosty zavřít v rohu jejich vápna a byl z toho rychlý protiútok a vedení Opavy 2:1. Tento stav už se vydržel do konce druhé třetiny.

      Smolný okamžik ze závěru prostředního dějství dostal hosty na koně. V těchto chvílích nás opět držel nad vodou gólman. Běžela sedmdesátá minuta a Malenda dobře napadal rozehrávku soupeře, po získání míče se řídil heslem „když nevíš co s ním, vystřel“ a bylo rázem veseleji, srovnáno na 2:2. Levačkou krásně zakroutil míč, jenž zapadl do šibenice za bezmocného gólmana Opavy. Dvacet minut do konce a začínalo se znovu. Hosté potvrdili kvalitu a ve zbylém čase měli opět více ze hry, jenže tentokrát se k nám paní štěstěna neotočila zády a zápas jsme dotáhli do, pro nás, úspěšného konce. Remíza s tímto soupeřem bezesporu úspěch je a herně jsme zase o moc nezaostávali. Konečný rezultát dnešního souboje tak zůstal 2:2.

      "Za dnešní bojovný a obětavý výkon opět pochvala všem. Naše výkony jsou sice hodně kolísavé, ale i tak převládá spokojenost.Tytam jsou loňské chmury, hlavy dole a nechuť. Není to někdy zrovna pastva pro oči, ale když se daří, předvádíme i pěkný fotbal a dokážeme potrápit každého soupeře. Vysloveně nás z těch jedenácti utkání soupeř přejel 2x, a to Vítkovice a Frýdek. V ostatních utkáních to bylo vyrovnané a štěstí se přiklonilo buď na jednu, nebo druhou stranu. Před sebou máme poslední tři kola a Ondrášovku. Já doufám, že v těchto kláních ukážeme, že Viktorka U13 už není tým, na kterém se každý zahojí, ale že se s námi musí počítat. Herně to samozřejmě stále skřípe a pořád hledáme tu optimální tvář, ale máme před sebou ještě tři čtvrtě roku na to, všechno doladit. Budiž tento tým příkladem pro naše mladší kolegy z U12. Taky jsme si v minulé sezóně sáhli na dno, ale základy byly pevné a bylo se od čeho odrazit. Teď jsme o rok zkušenější a silnější, fotbal nás baví, tréninkům se nevyhýbáme a je to znát. Úspěch a vítězství nejsou zadarmo, ale o to sladší pocity to potom přináší. Chce to jen nepodlehnout a vydržet. Za dnešek ještě jednou velké díky všem“.

Břetislav Holouš8. 07.10. 10:00 FR.-MÍSTEK U13 - 1. FCV U13 9:3 (4:2)
Góly branky Přerova: KOSTELNÍČEK, PISTOVČÁK, DUDEK
 
 
     Sestava Přerova: Baďura - Pavelka (1+0), Hynek, Bartlová, Pospíšil, Frydryšek, Chudoba, Nečas, Hlaváč, Horák M., Horák A. (0+1), Kostelníček (1+0), Pistovčák (1+0).
 
Trenér Holouš.   Třetiny: 3:1, 4:2, 2:0
 
     První ze série zápasů proti silné čtyřce nás čekal v Lískovci. Soupeřem byl Frýdek Místek, lídr naší soutěže a tím pádem prověrka jak se patří. Bohužel tento zápas nás nezastihl zrovna v dobrém rozpoložení a hlavně obrana dnes působila ospale a místy až zmateně.
 
     Hned od první minuty bylo zřejmé, že to bude zápas nad naše síly, ale prvních pět minut to nevypadalo až tak zle. Bohužel první velká chyba vzadu znamenala branku. Od té chvíle jakoby si naši obránci nevěřili a kupili jsme chybu za chybou. Naštěstí domácí byli v koncovce místy bezradní a náš gólman se překonával. Tohle jsme ale nemohli vydržet dlouho a tak přišel další trest v podobě druhé branky. Po akci Horáka s Kostelníčkem jsme však vykřesali jiskřičku naděje a druhý jmenovaný snížil na 1:2. Když už to vypadalo, že první třetina skončí tímto výsledkem, přišel závar před bránou, další chybné řešení situace a třetí gól v naší síti.
 
     Druhá část hry přinesla podobný obraz, jako ta první. Chvíli to byla vyrovnaná hra, ale další chyba a branka. Podařilo se nám sice snížit na 2:4, když rychlou rozehrávku gólmana přetavil v gól Pistovčák, ale to bylo z naší v této třetině vše. Opět jsme se dostali pod tlak a jeho výsledkem byly další tři branky v naší síti. Nevypadalo to dobře. Pořád ty stejné chyby, špatné pokrytí útočných hráčů soupeře, kteří když dostali šanci, byli rychlejší a utíkali všem našim obráncům. Toto je třeba si pohlídat a nedovolit těmto hráčům zpracovat míč, ale dnes to zřejmě nikdo nechtěl pochopit. Jediný, kdo v obraně snesl přísnější měřítko, byla Bartlová. Taky se nevyvarovala chybám, ale bylo jich minimum a pouze jednou to znamenalo branku. Na konci této třetiny se nám ještě podařilo snížit a to když míč z rohového kopu Pavelky, neudržel domácí gólman v ruce a ten zapadl do jeho brány.
 
     Otázkou poslední třetiny bylo, jestli dostaneme desítku či nikoliv. Nakonec a jen díky gólmanovi to skončilo „pouze“ 9:3 pro domácí. Normálně by to proti tomuto soupeři byl celkem úspěch, ale dnes určitě ne. Tento výsledek není určitě spravedlivým vyjádřením dění na hřišti. Zasloužili jsme si dostat víc než deset. Dnes jsme zapadli do fotbalové bídy stejně, jako náš autobus do bláta. Jeho z něj vytáhl traktor, nás bohužel nikdo. Jestliže jsem kritizoval obránce, tak suchou nit bych nenechal ani na hráčích vepředu. Bez jiskry, bez zápalu do hry a hodně odevzdaně působili hlavně Pistovčák s Nečasem a Horák dnes taky nebyl tím hráčem, jako v předchozích utkáních.
 
     „Za tento zápas by si většina zasloužila jít domů pěšky. Vůbec se mi to nelíbilo. Jestli se chceme prezentovat v utkáních s těmito soupeři takto, tak bude lepší, když zůstaneme doma. Kdybych měl jednotlivé hráče hodnotit jako ve škole, tak jedničku si zaslouží dnes pouze gólman, dvojku Bartlová, Chudoba a Kostelníček a trojku Horák (Andrej). Ostatní hráči dnes s bídou dostatečně a někteří by propadli. Víc raději psát nebudu, ale pokud ustojíte pochvalu, měli byste ustát i kritiku. A ta je dnes oprávněná a jak by řekl profesor Hrbolek: nu hráči, nepotěšili jste mně, ale ani já vás nepotěším, píši vám nedostatečnou.“
 
Břetislav Holouš
 
 


7. 30.09. 10:00 1. FCV U13 - VAL. MEZ. U13 3:4 (2:2)
Góly branky Přerova: PISTOVČÁK 2, KOSTELNÍČEK

 

      Sestava Přerova: Baďura - Bartlová, Hynek, Frydryšek, Pavelka, Horák (0+1), Chudoba (0+2), Kostelníček (1+0), Malenda, Nečas, Hlaváč, Pistovčák (2+0).

Trenér: Holouš.   Třetiny: 2:1, 0:1, 1:2. 

      Soutěž nám nabírá na tempu a tak jsme, po jednom dni volna, nastoupili k dalšímu mistrovskému utkání. Tentokrát jsme doma hostili tým z Valašského Meziříčí. Že to nebude procházka růžovým sadem, jsme věděli všichni. Otázkou bylo, jestli se před zápasy s velkou čtyřkou dobře nastartujeme a dostaneme do herní pohody. Po zápase mohla být spokojenost pouze částečná. 

      Už od úvodního hvizdu bylo jasné, že to bude těžké utkání a rozhodovat bude každá maličkost nebo chyba. Oproti zápasu v Šumperku, jsme na všechno měli strašně málo času a prostoru. Soupeř nás napadal po celém hřišti a tím pádem se, v plné nahotě, začala projevovat špatná práce s míčem pod tlakem. Vše nám trvalo dlouho, a jakmile našeho hráče s míčem soupeř dostal pod tlak, vázla přihrávka i kombinace. I přesto jsme šli do vedení zásluhou dvojice Chudoba a Pistovčák, když autorem branky byl druhý jmenovaný. O sedm minut později bylo vyrovnáno. První střelu náš gólman ještě kryl, ale na dorážku zcela volného hráče, už byl krátký. Pět minut před koncem první třetiny si spolupráci zopakovala dvojice Chudoba a Pistovčák, který vstřelil svoji druhou branku. Stav po první periodě tedy 2:1. 

      Ve druhé části měl soupeř hodně navrch. Přišel náš herní útlum a tím jsme hosty dostali na koně. Za to, že jsme v této herní pasáži dostali pouze jeden gól, můžeme vděčit jen našemu gólmanovi. Vyrovnávací branka tak padla po velké chybě, kdy už jsme měli míč pod kontrolou, ale nedostatečným krytím jsme o něj přišli a tím i o těsné vedení. Na druhou stranu jsme mohli být rádi, že těch gólů nebylo daleko víc. 

      Do poslední třetiny jsme šli s jasným cílem, dát vedoucí branku a využít hry do otevřené obrany. Možná ten gól přišel moc brzy. Už po dvou minutách přihrál Horák Kostelníčkovi a mohli jsme se radovat potřetí. Vypadalo to hodně nadějně. Bohužel naši obránci dnes neměli svůj den. Nejisté vyběhnutí proti hráči s míčem, nezajištění od beka a to hostům stačilo k tomu, aby opět vyrovnali. Mohlo se opět začít od začátku. K naší škodě to netrvalo dlouho a přišla chyba největší, která hlavně hodně bolela na konci utkání. Ano, jde to trochu na vrub toho, co po hráčích chci, a to konstruktivní rozehrávka od brány, místo nakopávaných míčů, ale jinak se to nenaučíme. Tady ovšem velkou roli sehrála nesoustředěnost a nesledování hry. Co se stalo, stalo se. Kluky to bez pochyby asi mrzí nejvíc, ale chybami se člověk učí a na tohle určitě jen tak nezapomenou a poučí se z toho. Jestli však někdo čekal, že nás branka na 3:4 zlomí, škaredě se spletl. Ty časy jsou už dávno pryč a tento tým má charakter. Bojovali jsme až do konce a šance na vyrovnání byly, bohužel, stejně jako v Hlučíně, to nevyšlo. 

      V době našeho tlaku jsme ještě byli svědky krásného sportovního momentu v podání trenéra hostí. Ten, po přísně nařízené penaltě proti nám, řekl jejímu exekutorovi, aby míč poslal mimo bránu. Tohle stálo za potlesk a úctu k týmu z Valašského Meziříčí. 

      "Prohráli jsme 4:3, ale s hlavou nahoře. Musíme si sportovně přiznat, že soupeř byl dnes fotbalovější a o ten jeden gól určitě lepší. Na naší straně spíš převládala snaha a bojovnost, fotbalově jsme strádali. Nedařilo se většině hráčů a hlavně obrana dnes působila hodně nejistě. O to víc vynikal stoper soupeře. Do ničeho nás nepustil, byl všude a nám se nepodařilo ho dostat z těžiště hry. Klobouk dolů. U nás určitě pochvala patří gólmanovi, jenž držel naše akcie až do konce utkání. Celému týmu pak patří poděkování za bojovnost a nasazení až do konce. Při troše štěstí, jsme mohli aspoň remizovat, ale když jsem po prohře v Uničově prohlásil, že prohrál lepší tým, tak dnes musím říct, že si hosté výhru určitě zasloužili. Byli prostě lepší."

Břetislav Holouš15. 28.09. 16:00 ŠUMPERK U13 - 1. FCV U13 2:11 (1:7)
Góly branky Přerova: HORÁK 4, PISTOVČÁK 2, URIČA 2, BARTLOVÁ, KOSTELNÍČEK, ŠTĚPÁN

 

      Sestava Přerova: Baďura - Bartlová (1+1), Hynek (1+0), Kostelníček (1+1), Pavelka, Nečas, Chudoba (0+1), Malenda (0+1), Horák (4+0), Uriča (2+2), Hlaváč (0+3) a Pistovčák (2+0).

Trenér: Holouš.   Třetiny: 0:5, 1:2, 1:4.

      Sváteční odpoledne nás poslalo na úpatí Jeseníků. Tady na nás čekal domácí tým FK Šumperk, soupeř, proti kterému jsme měli potvrdit svoji dobrou formu z posledního utkání v Hlučíně. Jen jsme doufali, že tentokrát to bude i vítězným koncem. Na výhry se v těchto soutěžích sice moc nehledí, ale co si budeme povídat, pořád to chutná stejně dobře všem.

      Do utkání jsme vstoupili tak, jak jsme v Hlučíně skončili. Tedy výborně. Hned z rozehrávky převzal od Chudoby míč Uriča a vedli jsme 1:0. Od začátku jsme domácí přehrávali dobrým pohybem, dravostí a chutí, jít dnes vítězství naproti. První třetina byla zcela v naší režii i když nám občas i zatrnulo. Hlavně v té chvíli, kdy domácí nastřelili tyčku, z dorážky břevno a z následné střely trefili šibenici, ze které míč vytáhl náš gólman. Branky jsme naštěstí dávali pouze my. Na 2:0 a 3:0 zvyšoval Horák, po krásných přihrávkách Bartlové a Malendy a o zvýšení až na 5:0 se dvěma zásahy postaral Pistovčák. Jeden padl ze skrumáže před bránou a druhý po přistrčení od Uriči. Tak skončila i první část hry.

      Náskok pěti branek mi dal možnost v klidu zkoušet některé hráče na postech, na které nesou moc zvyklí, což se projevilo na naší hře. Domácí srovnali krok a byli čím dál nebezpečnější. První branku druhé třetiny jsme ale opět vsítili my, když Horák prošel celé hřiště a poté, co mu ostatní odtáhli obránce pryč od brány, měl vydlážděnou cestu ke svému hattricku. Od té doby se hra přelévala ze strany na stranu a bojovalo se především od vápna po vápno. Ve druhé třetině tak padly už jen dvě branky. Jednu si připsali domácí a za nás skóroval, po přihrávce Hlaváče, Kostelníček. Stav po dvou třetinách tedy 7:1 pro nás.

      V poslední herní pasáži jsme se opět, po „odpočinku“ v té druhé, vrátili k poctivému fotbalu. Znovu nás bylo plné hřiště a dokázali jsme si vytvářet spoustu šancí. K naší škodě zůstaly nevyužité a tak jsme na další gól čekali asi deset minut. Ten přišel z kopačky Uriči, po přihrávce Kostelníčka. Pak se o střídání hlásil Hynek, které jsem s úsměvem odmítl a udělal jsem dobře, kapitán si naběhl na narážečku Uriči a střelo zpoza vápna propálil vše, co mu stálo v cestě, včetně domácího gólmana. Jubilejní desátou branku přidal, po nahrávce Hlaváče, Horák. Domácí sice po nedorozumění gólmana se stoperem snížili na 10:2, jenže účet utkání uzavřela krásnou střelou z patnácti metrů Bartlová, které míč předložil Hlaváč. Konečné resumé tak znělo 11:2 v náš prospěch.

      „Povrdili jsme, že výborný výkon z Hlučína nebyla náhoda. Pomalu se z naší hry vytrácí zbytečné nakopávání, a když nám to soupeř dovolí, hrajeme pohledný fotbal, na který je radost se dívat. Dnes to byl opět týmový výkon od gólmana, až po posledního hráče v poli a nerad bych někoho vyzdvihoval. Jedno jméno ale zmíním. Mates Hlaváč. Je vidět, že poctivý přístup k tréninkům a chuť na sobě pracovat, nese chutné ovocné plody. Dnes to byly tři gólové přihrávky a málem i branka samotná. Třeba se zadaří příště Mates, jen tak dál. Jak by řekl doktor Hořec z Černých baronů „děláte mi radost chlapče“. Dnešní sváteční den byl z naší strany i svátkem fotbalovým a po utkání se dívka a chlapci dočkali vřelého potlesku od početné skupinky rodičů, kteří se přijeli podívat. Terko a hoši, děkujeme. Je krásné se dívat, když vás fotbal opět baví.“

Břetislav Holouš6. 23.09. 10:00 HLUČÍN U13 - 1. FCV U13 9:7 (6:3)
Góly branky Přerova: PISTOVČÁK 3, URIČA 2, FRYDRYŠEK, NEČAS

 

     Sestava Přerova: Baďura - Bartlová, Hynek, Pavelka, Frydryšek (1+0), Nečas (1+1), Chudoba, Malenda, Vohnout, Hlaváč, Uriča (2+3) a Pistovčák (3+0).

Trenér: Holouš.   Třetiny: 6:0, 2:3, 1:4

     Hrozná cesta, odporné počasí, ale krásný fotbal. Rychlé shrnutí našeho sobotního výletu do Hlučína. Jak jsme po cestě zjistili, nehrálo se přímo na městském stadionu, ale v nedalekých Kozmicích. V tomto počasí jsme spíš čekali, že se nebude hrát vůbec, ale hřiště bylo dobře připravené a podmínky pro oba stejné. Aspoň pršet ale nemuselo. Za tu hodinu a půl jsem byl mokrý, promrzlý a špinavý i od bahna. Jediné, co mně zahřálo, byl náš dnešní výkon. Ale od začátku.

     První třetina byla jak ze špatného snu. Domácí na nás vlítli a nedali nám ani centimetr hřiště zadarmo. Neměli jsme na nic čas a na podmáčeném hřišti, jsme si připadali občas jako na ledě. Obzvlášť obráncům to neustále klouzalo a za deset minut byli oni a gólman, jedna hnědá koule. Během prvních patnácti minut jsme se snad nedostali za půlku. Nedokázali jsme, přes dobře napadající útočníky domácích, dostat míč dopředu na naše záložníky, o nějakém ohrožení domácí svatyně nemohla být ani řeč. Musel jsem překopat sestavu a hráče na některých postech vyměnit, abychom byli aspoň schopni zastavit tlak soupeře. Než k tomu ale došlo, prohrávali jsme už 5:0 a do konce třetiny jsme dostali ještě jeden gól a byl z toho krásný tenisový kanár.

     Před druhou třetinou jsem zřejmě všechny poslal domů a PPL mi někdo poslal úplně nový tým. Jinak se totiž nedá vysvětlit ta příjemná změna, která přišla. Nejen, že jsme vyrovnali hru, ale začínali jsme být nebezpeční a možná i o něco málo lepší. Najednou nás bylo plné hřiště a domácí nevěděli, kam dřív skočit. Největší zásluhu na tom měl Uriča, který při každém pobytu na hřišti neúnavně dřel a byl u všeho. Tím samozřejmě nechci snižovat kvalitu a bojovnost ostatních. Po Uriho přihrávce snížil Frydryšek na 1:6 a na 2:6 dával branku Pistovčák, opět po přihrávce Uriči. Aby toho nebylo málo, snížil na rozdíl tří branek sám Uriča, tentokrát po samostatné akci. Bohužel, dopustili jsme se i nějakých chyb a soupeř náš tlak otupil dalšími dvěmi brankami. Konec druhé části a stav 8:3 pro domácí, škoda, vypadalo to velmi nadějně.

     Jestliže druhá třetina byla z naší strany velmi dobrá, tak ta třetí byla famózní. Uriča po přihrávce Nečase snížil na 4:8, potom oba naši půlčíci přidali po brance ze svých samostatných akcí, na 5:8 Pistovčák a na 6:8 Nečas. Vzadu jsme byli bezchybní a na soupeřově půlce jsme kralovali. Náš výkon dosáhl vrcholu, když si po přihrávce Uriči zkompletoval svůj první hattrick Pistočák. Do konce zápasu zbývalo ještě asi patnáct minut, byli jsme na koni a jednoznačně lepší. Bohužel jsme ale dokázali i spálit některé jasné šance a to se ukázalo, jako rozhodující. Když viselo vyrovnání na vlásku, přišel blesk z čistého nebe. Podklouznutí gólmana a pod jeho tělem se míč, který vůbec nevypadal nebezpečně, došoural do brány. Nezlomilo nás to a dřeli jsme dál. Měli jsme ještě tři velké šance, ale ty už zůstaly nevyužité a tak utkání skončilo vítězstvím domácích 9:7.

      „Výsledkově se to dnes nepovedlo. První třetina byla katastrofální, ale za to, co jsme předváděli zbývajících šedesát minut, smekám klobouček. Byla tam velká kvalita, bojovnost a nejvíc mně potěšilo to, že ani ten hrozný stav po třiceti minutách nás nesložil psychicky. Celý tým ukázal dnes vysoký morál a máte můj obdiv i pochvalu. Jestliže jsem si po první třetině říkal v duchu, proč si sem dnes jezdil, tak po těch dalších šedesáti musím říct, že to stálo za to. Jednotlivce moc nechválím, ale dnes opravdu vynikal Uriča, uprostřed hřiště Chudoba a po stažení ze zálohy odehrála v obraně celý zápas Bartlová a dlužno říct, že bez chyby. Výborný výkon gólmana, škoda toho posledního gólu, ale ten terén byl opravdu hrozný. Střelecky se snad konečně našel Pistovčák a ostatní vše skvěle doplnili bojovností. I přes prohru jsem spokojený a všichni dnes zaslouží velkou pochvalu.“

Břetislav Holouš

 5. 16.09. 10:00 1. FCV U13 - VSETÍN U13 8:6 (5:1)
Góly branky Přerova: HORÁK 2, PISTOVČÁK 2, KOSTELNÍČEK 2, CHUDOBA, VOHNOUT
 
     Sestava Přerova: Frydryšek - Vohnout (1+0), Hynek, Pavelka, Cvrkál, Horák (2+0), Chudoba (1+3), Kostelníček (2+1), Hlaváč (0+1), Nečas, Malenda (0+1) a Pistovčák (2+0).
 
Trenér: Holouš.  Třetiny 3:0, 4:2, 1:4.
 
     Sobotní, upršené dopoledne nám postavilo do cesty nového účastníka soutěže, valašský celek FC Vsetín. Loni jsme s tímto soupeřem sehráli pár přátelských utkání a proto jsme nečekali nic jednoduchého. Že to bude ale až tak těžké, jsem nečekal ani já, ale mohli jsme si za to jen a jen sami. Vše bylo dobře rozehrané, než zase přišel zkrat, stejně minulý týden ve Vítkovicích.
 
     Od začátku jsme soupeře chtěli překvapit aktivní hrou a dobrou obranou. To se nám celkem dařilo a Vsetín jsme na naši půlku moc nepouštěli. V útočné fázi jsme se snažili o hru v křídelních prostorech, kde jsme měli rychlé a technicky vyspělé hráče, kteří dělali hostům velké problémy. Po jedné takové souhře Kostelníčka s Horákem, nás druhý jmenovaný poslal do vedení. V polovině první třetiny už to bylo 2:0, když svou samostatnou akci zakončil krásnou střelou Martin Chudoba. Poslední ránu jsme soupeři zasadili poté, co Pistovčák po dvou spálených šancích tu třetí proměnil a zužitkoval tak přihrávku Chudoby. První herní pasáž byla z naší strany dost dobrá, soupeře jsme do ničeho vážného nepustili a sami jsme byli hodně nebezpeční.
 
     Ve druhé pasáži už to tak jednoznačné nebylo. Hned na úvod sice zvýšil naše vedení Kostelníček, po přihrávce Chudoby, ale v poli jsme postupně soupeři dávali čím dál víc prostoru a ten to začal využívat. Nejdříve to bylo malé varování, když snížili na 1:4. Bohužel, my jsme byli opojeni tím, že jsme přidali další dvě branky. O tu první se postaral Kostelníček a druhou dotlačil do brány Pistovčák, po přistrčení Hlaváče. Soupeř znovu vyslal varovný signál, který znamenal snížení na 6:2. Jejich šance ale s pravidelností přibývaly a od gólů nás dělilo štěstí a Frydryšek v bráně. Do přestávky jsme stihli vstřelit ještě sedmou branku a zdálo se, být rozhodnuto. Jejím autorem byl Horák, po přihrávce Chudoby.
 
     Poslední třetina už měla být procházka růžovým sadem, ale opak byl pravdou. Místo, abychom si poctivou hrou pohlídali těžce vydřený náskok, jsme se pouštěli do divných věcí, které končily naší zkázou. Soupeř nás v této části doslova drtil a během patnácti minut postupně snížil až na rozdíl jediné branky. Zbytečné odkopy bez snahy podržet míč a naopak v předbrankovém prostoru zbytečné hraní s míčem, místo snahy o nějakou kombinaci, jsme se zmohli jen na nakopávání míčů, prostě hrůza. Neříkám, že to bylo z naší pohledné hned od začátku, ale tohle byl otřes. Vysvobození přišlo zhruba deset minut před koncem, kdy po přihrávce Malendy, uklidnil naši hru Vohnout. O výsledek jsme se však museli rvát až do samotného konce. Konečný rezultát 8:6.
 
      „Žádné velké fotbalové představení to nebylo, snad jen ta první třetina potěšila mé oko. Od té druhé jsme už herně začali tápat a byl to spíš boj sami se sebou, než fotbal. No a ta třetí, tu si ještě rozebereme na tréninku. Nervy a pumpu mám jen jedny. Kdybych si mohl kousat nehty, už asi nemám konečky prstů na obou rukách. Jestliže si řekneme, že nechci žádné nákopy z vápna za půlku, tak to znamená, že je nechci a dneska jakoby jsme měli strach, něco sami udělat. Bylo tam málo snahy o kombinační hru, hlavně na té naší polovině. Takto se prezentovat nechceme a nic se nenaučíme. Dnes potěšila jen první třetina a výsledek. Snad to byla jen výjimka. V zápasech s těmito soupeři, musíme chtít hrát fotbal. S těmi TOP to nejde, to sami víme.“
 
Břetislav Holouš


XX 09.09. 10:00 VÍTKOVICE U13 - 1. FCV U13 12:3 (6:3)
Góly branky Přerova: NEČAS 2, PISTOVČÁK 1

 

     Sestava Přerova: Frydryšek - Kostelníček, Cvrkál, Hynek, Pavelka (0+1), Vohnout (0+1), Nečas (2+0), Chudoba, Pistovčák (1+1), Hlaváč a Horák.

Trenér Holouš.  Třetiny: 4:1, 2:2, 6:0

     V sobotním dopoledni nás čekal soupeř z kategorie TOP. Zajížděli jsme totiž k dalšímu mistrovskému utkání do Vítkovic a nikdo nečekal, že to bude nějaké jednoduché utkání. Na jaře jsme tu ale odehráli solidní zápas a na ten jsme chtěli navázat jak výsledkově, tak i herně. Měla to být skutečná prověrka naší síly a odolnosti a to převážně v obranných činnostech a při rychlém protiútoku.

     Už od první minuty bylo jasné, kdo bude na hřišti pánem. Vítky útočili a my jsme se bránili a občas vyráželi do rychlého protiútoku. Tohle se nám dařilo asi prvních patnáct minut. Obrana fungovala spolehlivě a přes střed se nám dařilo rozdávat míče do krajů, kde jsme měli sice malé, ale rychlé záložníky. Bohužel tlak se stupňoval a s každým střídáním jsme se dostávali do větších problémů. Ty vygradovaly první brankou. Myslel jsem, že to ustojíme, ale potom přišla série zbytečných chyb a tři slepené góly. Z nadějně vypadajícího zápasu se začala stávat jednostranná záležitost. Těsně před koncem jsme ale vykřesali jiskřičku naděje a snížili na 1:4, když závaru před brankou domácích využil Pavelka, jenž přistrčil Pistovčákovi a ten dorazil míč za bezmocného gólmana.

     Druhá třetina byla z naší strany asi nejlepší. Bojovali jsme o každý míč a rovněž jsme se i víc tlačili dopředu. Je škoda, že některé situace zůstaly nevyužité, ale popravdě řečeno, kdyby Vítkovice využili vše, co si připravili, bůh ví, jak by to dopadlo. Velkou zásluhu na tom, že jsme zatím dostali jen čtyři branky, měl i náš gólman, který byl velkou jistotou mezi třemi tyčemi. Po jednom z rychlých kontrů se nám podařilo snížit už na 2:4. Pistovčák přihrál volnému Nečasovi a ten zakončil svůj únik brankou. Domácí opět odskočili na rozdíl tří branek, ale po dalším brejku, kdy Vohnout poslal do šance svou přihrávkou znovu Nečase, to bylo 3:5. Blížil se hvizd rozhodčí a vypadalo to velice slibně. Bohužel do kolen nás dostal šestý gól domácích.

     Co nezboural gól do šatny, o to se postarala nezvykle dlouhá přestávka před poslední třetinou. Zcela jsme vyšli z tempa a možná i trochu ztvrdli, protože nástup do poslední části hry byl katastrofální. Za pět minut bylo po utkání. Domácí nás zničili třemi rychlými góly, jenž všech šly z levé útočné strany Vítkovic, tento hráč byl opravdu velmi šikovný. Výsledek sice není až tak moc důležitý, ale z toho nadějného byl nakonec debakl 12:3. Asi je to spravedlivé vyjádření poměru sil na hřišti. My jsme domácím moc neškodili a spíš jsme se jen bránili. Mohli jsme se sice uchýlit k taktice „odkopávání“, ale jen přes moji mrtvolu. Musíme přijmout fakt, že kádr Vítek je širší a hlavně kvalitnější. V poslední třicetiminutovce jsme opravdu už odpadli a byli jsme rádi za závěrečný hvizd.

     „Dnešní utkání nám nastavilo reálné zrcadlo toho, jak to bude vypadat v utkáních s TOP týmy, pokud za nás nenastoupí hráči z 04. Bude to o poctivém bránění, ježdění po zadku a odevzdání se na 100%. A samozřejmě i o velikém kusu štěstí. Toho jsme dnes měli dost, jen to chtělo vydržet makat ještě posledních třicet minut. Na jaře jsme to tu dokázali, dnes nám to k tomu chybělo těch posledních třicet minut. Příští týden hostíme doma Vsetín. Snad nás štěstí neopustí, podaří se nám doplnit kádr o hráče z 04 a hlavně, budeme proměňovat šance a pořád hrát na 100%. Dnes jsme makali a upřít se nám to nedá, ale fotbalově to bylo strádání. Tady je vidět, že když některé věci nedokážeme dělat pořádně v tréninku, na hřišti pod tlakem a v rychlosti na to už čas není vůbec.“

Břetislav Holouš3. 02.09. 10:00 1. FCV U13 - HRANICE U13 8:5 (2:2)
Góly branky Přerova: KOUTNÝ 3, HORÁK 2, KOSTELNÍČEK 2, BARTLOVÁ 1

 

     Sestava Přerova: Frydryšek - Bartlová (1+0), Hynek, Kostelníček (2+1), Horák (2+1), Koutný (3+1), Chudoba (0+2), Pavelka, Vohnout (0+2), Pistovčák (0+1), Malenda, Nečas, Hlaváč, Roubal.

Trenér: Holouš. Třetiny: 2:2, 3:2, 3:1

     Dnes dopoledne nás na domácím hřišti čekalo derby okresního formátu. Přivítali jsme tým Hranic, který je v tomto ročníku silným protivníkem. Čekal jsem hodně těžký zápas i z toho důvodu, že nám, ke vší smůle, odjeli dva hráči na „adapťák“ se školou. Myslím si, že jsme nezklamali a že bylo na co koukat po celý průběh utkání. Víc takových zápasů a ta soutěž bude mít pro nás úplně jiný náboj.

     Do utkání jsme vstoupili dobře a už ve třetí minutě jsme šli po akci Koutného s Horákem do vedení, když druhý jmenovaný zakončil svůj únik brankou. Za další chvíli bylo ještě veseleji. To využil přihrávku Kostelníčka ke skórování Koutný a vedli jsme už 2:0. Začátek jako ze snu. Co nám nevycházelo v minulých utkáních, to teď vyšlo na jedničku. Ani jsem netušil, že si hráči moje slova o využívání šancí vezmou až tak k srdci. Bohužel. Jak rychle přišla euforie, tak brzké bylo i vystřízlivění. Během deseti minut bylo srovnáno na 2:2 a přišlo trápení. Hvizd rozhodčího byl vysvobozením. Bylo nutné se přeskupit a něco si říct.

     Snad to pomohlo, jelikož jsme opět byli hodně aktivní směrem dopředu. Hráli jsme jednoduše, chytře a účelně. Za prvních třicet minut jsme přečetli hru hostí a začali jsme toho využívat. Po přihrávce Pistovčáka, nás poslal do vedení Koutný a když Kostelníček zužitkoval nabídku Vohnouta, bylo to opět o dvě branky. Bohužel vzadu byly stále chyby, na kterých musíme dále pracovat, abychom je odstranili. Jednu takovou využil soupeř ke snížení. Další spolupráce dvojice Vohnout, Kostelníček, byla ovšem znovu pohromou pro soupeřovu svatyni a pro Jardu to byla druhá branka v utkání. Už to vypadalo, že si do poslední třicetiminutovky poneseme dvoubrankový náskok, když si slabší chvilku vybral, do té doby bezchybný, gólman Frydryšek, který nás, v některých momentech předtím, podržel.

     Vedení 5:4 a posledních třicet minut před námi. Otázka zněla, jestli vydržíme nastolené tempo hry. Hodně tomu pomohla krásná střela z dálky od Koutného, který tím zkompletoval dnešní hattrick. Vzápětí přišla krásná akce trojice Horák, Chudoba a Bartlová. Andrej zatáhl míč do vápna, tam posunul na volného Martina, který prokázal přehled a nezištně přihrál nabíhající Terce, jenž se v těchto situacích nemýlí. Vedli jsme najednou už o tři branky, ale do konce bylo ještě hodně daleko. Soupeř zbraně nesložil a opět využil chybu v našich zadních řadách. Dokonale nás rozebrali a snížili na rozdíl dvou branek. Naštěstí pro nás, vybídl Chudoba k dalšímu brejku neúnavného Horáka, který tak střelecky orámoval dnešní utkání. První brankou zápas zahájil a touto ho prakticky ukončil. Do konce utkání se ještě šance objevily na obou stranách, ale branku to již žádnou nepřineslo. Dle oficiálního zápisu prý ano, ale nevím, kde ji, jinak dobře pískající, sudí vzal. Za mě konečný účet dnešního klání 8:5.

     „Byl to výborný zápas, který určitě nenudil. Z obou stran bylo k vidění spousta pěkných akcí, ale i velkých chyb. Podle trenéra soupeře, nás kluci z Hranic „válcovali“. Já si to rozhodně nemyslím. Ano, občas nás dostali pod tlak, ale to bylo oboustranné. Byly chvíle, kdy jsme je nepustili pět minut z jejich poloviny a to mi jako válcování nepřipadá. Já bych řekl, s úctou k soupeři, že to bylo vyrovnané utkání, my jsme jen dnes byli efektivnější a hráli jsme chytřeji. Byli jsme přímočařejší a neutápěli se ve zbytečných kličkách. Rozhodně jsme vyhráli zaslouženě a podržel nás i gólman, který mimo jediné chyby, pochytal vše, co se dalo. Bylo to vítězství celého týmu a poděkování patří všem, bez výjímky. Dnes jsem si fotbal užíval a doufám, že ne jen já. Slovy našeho webmastera, GRATULAJDA!!“

Břetislav Holouš2. 26.08. 13:30 UNIČOV U13 - 1. FCV U13 6:4 (2:1)
Góly branky Přerova: NEČAS, PISTOVČÁK, CHUDOBA, HYNEK

 

     Sestava Přerova: Frydryšek - Pospíšil, Hynek (1+1), Pavelka, Vohnout, Chudoba (1+1), Pistovčák (1+0), Malenda, Nečas (1+1) a Roubal.

Trenér: Holouš. Třetiny: 2:0, 4:2, 0:2.

     V sobotním horkém poledni jsme zavítali k prvnímu venkovnímu utkání a to do Uničova. Byl to takový uničovský víkend, kdy jsme se s tím to soupeřem utkali jak v dorostech, tak i ve všech žákovských kategoriích. Po dvou vydařených kláních, kdy nám pomáhali kluci a holky z U14, jsme měli poprvé hrát sami a ještě k tomu v malém počtu. Bylo nás jen deset. Čekal jsem, že se budeme jen bránit a čekat na závěrečný hvizd. Opak byl pravdou.

      První třetinu jsme začali aktivně. Vytvořili jsme si i pár slibných šancí, ale opět jsme narazili na náš největší problém, neproměňování šancí. Co se nepodařilo nám, to skvěle předvedli domácí. Je však pravdou, že jsme jim to hodně usnadnili. Po dvou hrubkách v obranné činnosti, jsme prohrávali 0:2 a byly to první dvě střely domácích na naši bránu. Hra byla poté vyrovnaná a naše snaha o vyrovnání k ničemu nevedla. Šance končily před vápnem a ke střelbě jsme už většinou ani nedostali, pokud ano, bylo to jen propagační.

      O přestávce jsme si něco vysvětlili, ale druhá třetina byla katastrofická. Naše převaha a fotbalovost byla jasně zřetelná, ale vzadu jsme vytvářeli jednu hrubku za druhou. Co je nám potom platné, že jsme lepší, když soupeři branky doslova předložíme na zlatém podnose. Nejdříve jsme snížili Nečasem, po přihrávce Chudoby, na 1:2 a vypadalo to, že jsme na koni a soupeře přejedeme. Potom ovšem přišla doba temna. Chyby, které jsme předvedli, byly doslova vražedné. Domácí pohodlně navyšovali svůj náskok, který byl po této části hry už 6:2. Už před sezónou jsem někde psal, že máme potenciál, ale dostáváme laciné a hloupé branky, toto byla ukázková lekce. O naši druhou branku se postaral Pistovčák, po spolupráci s Hynkem.

      Do třetí třetiny jsme se ještě namotivovali a chtěli jsme se pokusit s výsledkem něco udělat. Rozhodně jsme na to měli. Na soupeře jsme opět vlétli a zatlačili ho na jeho polovině. Bohužel jednoduchý herní styl, odkopni míč co nejdál, domácím šel skvěle. Praktikovali ho od začátku utkání, ale ve třetí třetině to dotáhli takřka k dokonalosti. Nikdy se ke hře soupeře moc nevyjadřuji, ale tohle byl hnus. Pokud bych měl učit děti toto, tak budu raději pěstovat včely. Po faulu na Nečase jsme snížili z penalty, kterou proměnil Chudoba, na 3:6 a poté, po chybě domácích, dal čtvrtou branku Hynek. Sice jsme se snažili dál, ale další branky nepřišly. Nebylo to spravedlivé, ale fotbal se hraje na góly a těch dali domácí bohužel víc než my. Konečný výsledek 4:6 byl pro nás krutý, ale já doufám, že poučný.

      „Dnešní zápas se hodnotí těžko. Vytknout nám můžu pouze ty chyby směrem dozadu. Celý tým makal na doraz a v tom vedru, které tu panovalo, to nebylo nic lehkého. Dřeli jsme od začátku až do konce, ale dnes se k nám paní štěstěna otočila zády. Jak jsem říkal. Laciné a hloupé chyby vzadu snižují náš výkon a kazí projev celého týmu. A samozřejmě i to proměňování šancí, jenže s tím se člověk musí zřejmě narodit. Střelecky se snad chytneme, ale na těch chybách musíme zapracovat co nejdříve. Je škoda, že jsme si to prohráli sami, takové zápasy se prostě neprohrávají. Snad se nám podaří reparát příští týden. Ten bude pro změnu hranický."

Břetislav Holouš

 14. 23.08. 16:30 1. FCV U13 - 1. HFK OLOM. U13 6:2 (2:2)
Góly branky Přerova: KOUTNÝ 3, URIČA 2, HORÁK 1

 

     Sestava Přerova: Frydryšek - Pospíšil, Hynek, Pavelka, Vohnout, Chudoba, Kostelníček, Pistovčák (0+1), Bartlová, Navrátilová, Malenda, Horák (1+2), Koutný (3+1), Uriča (2+2), Nečas, Roubal.

Trenér: Holouš. Třetiny: 0:1, 2:1, 4:0.

     Dnešní, vložené, středeční kolo nám postavilo do cesty soupeře dobře známého a to HFK Olomouc. I přes zdravotní problémy dvou hráčů, se nás sešlo dost a na rozdíl od soupeře jsme mohli hrát na dvě sedmičky. Střídali jsme zhruba po pěti minutách, ať se dostaneme do tempa, ale v zápase to moc poznat nebylo.

     První třetinu jsme začali aktivně, jenže bez kýženého efektu v podobě branky. Za to soupeř, hrající pouze na nakopávané míče byl o hodně nebezpečnější. Hráli jednoduše a účelně. My jsme se drželi našeho stylu hry a to postupného útoku, za pomoci kombinační hry celého týmu. Jenže bez pohybu to nejde a ten náš bez míče byl žalostný. Díky chybě v obranné činnosti, jsme nakonec tuto herní část prohráli 1:0. Bylo to zasloužené. Hráli jsme špatně, naivně a vůbec jsme neplnili to, co jsme si řekli před utkáním. Bylo třeba si to v pauze připomenout.

      Druhá třetina už byla daleko lepší. Zvětšili jsme si herní prostor a dobrým pohybem jsme dostali soupeře pod trvalý tlak. Zlepšily se i přihrávky a naše kombinace začínaly znamenat velké nebezpečí pro soupeřovu svatyni. Pomohlo tomu i přesunutí hráčů na jednotlivých postech. Po akci Horáka s Uričou, ten prvně jmenovaný srovnal na 1:1. Díky další chybě v zadních řadách však hosté znovu odskočili do vedení. Opět jsme se střelecky trápili, Frydryšek neproměnil penaltu a nevyužili jsme ani ty nejvyloženější šance. Vyrovnání nakonec přišlo z kopačky Koutného, jehož poslal do šance Horák. Bylo to zasloužené srovnání skóre. Ve druhé třetině jsme byli určitě více na míči a lepší.

      Co se nepovedlo během prvních šedesáti minut, to nám dokonale vyšlo v poslední třicetiminutovce. Hned v úvodu nás, po přihrávce Pistovčáka, poslal do vedení Koutný. V další brance měl rovněž prsty Koutný, který přihrál Uričovi a zanedlouho si oba své role vyměnili. Bylo to 5:2 a bylo rozhodnuto. Šestou branku přidal, po nahrávce Horáka, opět Uriča. Soupeř sice dřel a bojoval až do konce, ale na výsledku se již nic nezměnilo. Narazili jsme na odhodlaného soupeře, ale vítězství bylo zcela zasloužené. Byl to trpělivý výkon a mimo prvních třiceti minut, jsme byli určitě fotbalovějším a lepším týmem.

     „První dvě utkání na domácí půdě máme za sebou. Kdybychom se chtěli dívat na výsledky, převládla by spokojenost. Jenže to je slepá cesta, vedoucí do záhuby. Dnešní zápas v celé nahotě ukázal, jsk je náš úspěch závislý na účasti hráčů z U14 (podotýkám, že hráčů ročníku 05 a obou dívek). Dnes jsem je nechal hrát pohromadě, abych si udělal obrázek, jak bude vypadat hra „naší“ sedmičky hráčů. Srovnání bylo zcela jasné. Je před námi moře práce, potřebujeme získat herní jistotu, začít hrát fotbal a ne jen bezhlavě odkopávat a zbavovat se míče. Dostáváme se tím sami pod tlak a z toho pramení chyby, které nás stojí hodně sil a bolí. Už v sobotu v Uničově nás bude asi dost málo a bojím se, že odjedeme s hlavami svěšenými hodně dolů."

Břetislav Holouš

 1. 20.08. 10:00 1. FCV U13 - TŘINEC U13 5:5 (3:3)
Góly branky Přerova: HORÁK 3, NEČAS, KOSTELNÍČEK

 

     Sestava Přerova: Frydryšek - Navrátilová (0+1), Chudoba, Bartlová, Kostelníček (1+0), Vohnout, Horák (3+0), Pistovčák (0+2), Pospíšil, Cvrkál, Hlaváč, Nečas (1+0), Uriča, Roubal, Pavelka. 

Trenér: Holouš. Třetiny: 1:3, 2:0, 2:2.

     Konečně jsme se dočkali. V neděli dopoledne přišel čas prvního mistrovského utkání a soupeřem nám byl těžký Třinec. Loni jsme s tímto soupeřem vůbec neuspěli a spíš to byl vždy debakl, než vyrovnaná partie. Na tento zápas jsme však posílili a byli jsme plni očekávání, jak to dopadne.

     Začátek zápasu nám vyšel skvěle a hned v páté minutě jsme šli do vedení. Bylo to vyústění našeho tlaku, který přinesl ovoce v podobě branky, kterou po rohu Navrátilové, vsítil Kostelníček. Na začátek utkání jsem na hřiště poslal to nejlepší, co jsem v danou chvíli cítil a bylo to znát. Soupeře jsme mačkali na jeho půlce a vytvořili jsme si spoustu šancí. Naneštěstí pro nás, všechno bylo hodně jalové a uspěchané. Když už jsme se do zakončení dostali, všechny střely šly doprostřed brány a tam byl vždy připraven gólman soupeře. Z našeho tlaku jsme tak vytěžili pouze vedoucí branku a hosté trestali. Po individuálních chybách se jim podařilo otočit stav zápasu na 1:3. Byla to velmi studená sprcha.

     Druhá třetina byla ve znamení velmi vyrovnaného boje. Šance se střídaly na obou stranách a buď se vyznamenali oba gólmani nebo zklamali střelci. Osud této herní pasáže vzal nakonec do svých rukou Horák. Nejdříve po spolupráci s Pistovčákem snížil na 2:3 a poté po samostatné akci vyrovnal na 3:3. Víc podstatného už se v této třetině nestalo. Podařilo se nám vyrovnat a zastavit tak nápor soupeře a do poslední části utkání se šlo opět od nuly. Bylo jasné, že rozhodne štěstí nebo jedna branka.

     Poslední třetinu jsme začali opět tlakem na soupeřově polovině, ale opět ta nešťastná koncovka. Náš elitní snajpr Pistovčák v té době spálil už šestou šanci a bylo nasnadě, že to bude mrzet. K němu se přidali i další hráči a jednu chvíli jsem si už myslel, že odjistím pomyslnou pistoli. Naše střelecká nemohoucnost mě přiváděla k zoufalství. A soupeř trestal. Z rychlého protiútoku šel do vedení 4:3 a vypadalo to s námi bledě. Do konce bylo ještě asi 15 minut. Náš prapor poté pozdvihl Nečas, který vystihl soupeřovu rozehrávku a krásně trefil šibenici za hostujícím gólmanem. Bohužel hned z následné akce to bylo zase o gól ve prospěch Třince. Účet dnešního zápasu nakonec uzavřel náš nejlepší hráč Horák, který opět po spolupráci s Pistovčákem, vyrovnal na konečných 5:5.

     „Co k tomu říci. Poděkování patří všem za bojovnost. Nevypustili jsme ani minutu utkání a dřeli až do konce i za nepříznivého stavu. Chybělo tomu dnes lepší zakončení šancí. Těch bylo opravdu dost a zápas se mohl vyvíjet jinak. Takto to byly nervy až do konce a noví kluci z KMK měli v poslední části hry i strach zasáhnout do boje. Nutit jsem je nechtěl, jejich čas ještě přijde. Musí si zvyknout na novou soutěž a hlavně poctivě pracovat na trénincích, aby se stali nedílnou součástí tohoto týmu. V prvních dvou třetinách se ale někteří neztratili a byli platnou posilou. Dokud za nás budou smět hrát dívky a kluci z U14, nemám strach. Potom už to bude jen na nás. Holky to dnes, až na pár vyjímek, zvládly v obraně na jedničku a kluci vepředu se rvali o každý míč. Jen tak dál a budeme spokojení všichni.“

Břetislav Holouš

 PU 15.08. 17:30 1. FCV U13 - VYŠKOV U13 4:10 (2:4)
Góly viz text

 

     Sestava Přerova, branky a nahrávky: Frydryšek (Pavelka) - Pavelka (Frydryšek), Hynek, Kostelníček (1+1), Nečas, Chudoba, Vohnout (1+0), Malenda (0+1), Hlaváč, Pistovčák (2+1). Trenér Holouš.

     V úterý večer jsme sehráli další přípravný zápas před sezónou a hostem nám byl tým z Vyškova. Poslední ostrý test sice nevyšel podle představ, ale pořád to bylo jen zkoušení a testování hráčů a jejich schopností. Škoda, že naše 06 jsem musel půjčit do U12, chtěl jsem vidět v akci i je.

    První poločas jsme nezačali dobře a hned v úvodu jsme inkasovali. Tři individuální chyby v rychlém sledu nemohly znamenat nic jiného, než branku. Laxní bránění hráče, který se dostal do vápna a odcentroval, špatné vyběhnutí gólmana a nepokrytý dorážející hráč. Chyby se však dopustili i hosté a po přihrávce Malendy, vyrovnal Pistovčák. Bohužel po závaru před naší bránou se k odraženému míči dostal soupeř a pohodlně šel opět do vedení. To se mu ještě podařilo navýšit, když Vohnout pouze stínoval nejlepšího hráče hostí, který šel od půlky sám na gólmana. Výborný důraz na míč poté předvedl Pistovčák a po jeho získání sám snížil na 2:3. V závěru poločasu přišla ještě chyba na půlce a další samostatný nájezd neskončil jinak, než brankou na 2:4.

    Druhý poločas byl podobný tomu prvnímu. Soupeř měl více ze hry a my jsme byli většinu času pod tlakem. Z toho pramenily další chyby. Pavelka na stoperu dobře vystoupil na míč mezi dva hráče hostí, naneštěstí pro nás si ho ukopl a bylo to 2:5. Frydryškova zbrklá rozehrávka znamenala šestý gól v naší síti a když po rohu přišla další dorážka z nohy nepokrytého hráče, bylo to už 2:7. Ze standartní situace jsme skórovali i my. Na dobře kopnutý roh Kostelníčka si naběhl Vohnout a nemýlil se, 3:7. V této herní pasáži se hra vyrovnala a dokázali jsme se udržet na půlce soupeře. Zůstalo však jen u toho. Další branku jsme obdrželi, když si dva útočící hráči pohráli s osamoceným Chudobou a na hlavičku na zadní tyč, byl Pavelka krátký. Na 3:9 zvyšoval soupeř po střele ze střední vzdálenosti a desátý gól padl z penalty po zbytečném faulu (míč byl předtím ovšem už mimo hru). Poslední slovo jsme měli my. Pistovčák předložil míč Kostelníčkovi a ten nezaváhal. Konečný rezultát po 70 minutách hry byl tedy 4:10.

   „Musíme uznat, že soupeř byl po všech stránkách lépe připraven a předčil nás ve všech herních činnostech. Moc se líbil hráč s číslem pět, takový nám chybí. Dynamika, síla, rychlost, práce s míčem v rychlosti, pro naše kluky byl těžko bránitelný. Naší hře chyběl lepší pohyb bez míče, kvalitní mezihra a účinnější přechodová fáze. Strašně moc individuálních chyb, které znamenaly branky a málo drzosti a snahy o přejití soupeře jeden na jednoho. Na tréninku si vše v klidu rozebereme. Máme před sebou rok tvrdé práce a všechno chce svůj čas.“

     „Jedna otázka na závěr. Kam se poděla ta sobotní euforie z tribuny lipenského stadionu. Tam jsme se viděli někde jinde než dnes. No, zajíci se počítají až po honu, tak nebudeme předbíhat. Hlavně si nic nedělejte z toho, že některé individuálníchyby píšu jmenovitě. Jde o to, abyste se z nich poučili. Kdo nic nedělá, nic nezkazí.“

Břetislav Holouš