Výsledky - hodnocení

27. 15.05. 16:30 1. FCV U13 - FRÝDEK-MÍSTEK U13 2:6 (2:2)
Góly VANČURA, KOSEK

Sestava 1. FCV: Marák, Kojecký - Dressler, Jakubec, Kratochvíl, Batkhuu, Horák, Řezníček, Leitner, Spilka, Sedláček, Kosek. Trenéři: Chuda, Leitner. Třetiny 1:0, 1:3, 0:2.

Ze začátku utkání jsme měli velké štěstí, protože soupeř mohl jít z velkých šancí do vedení. Nedal a tak jsme trestali a šli do vedení 1:0 překvapivě my. To nám vlilo krev do žil. Najednou jsme byli tomuto skvělému soupeři rovnoceným protivníkem. Škoda, že jsme nevyužili některou ze svých dalších šancí. Druhá třetina byla také velmi dobrá, šance byly na obou stranách a i když Frýdek nejprve vyrovnal, hned poté jsme ze standardní situace přidali další gól a k překvapení všech jsme opět vedli. Měli jsme další dvě 100% šance, které jsme bohužel nevyužili a tak soupeř trestal. Třemi góly na 2:4 se uklidnil. Do poslední třetiny jsme šli s tím, že tento parádní výsledek udržíme, což se nám povedlo, protože jsme inkasovali pouze dvakrát. Konečný výsledek 2:6 je perfektním počinem, který ocenil i hostující trenér. Jen pro srovnání, na podzim jsme ve Frýdku prohráli 15:0.

Všechny hráče co zasáhli do utkání velmi chválím. Takhle se má hrát a bojovat až do konce. Frýdek - Místek má jeden z nejlepších týmů v republice a my určitě neudělali ostudu. Již příští týden nás čeká utkání pravdy v Bílovci, kde bychom rádi soupeři vrátili domácí porážku 1:6. Bude hodně záležet na nás. Pokud předvedeme stejný výkon jako dnes, tak o nás strach nemám. Je potřeba se v týdnu na utkání dobře připravit a v sobotu pak ukázat to nejlepší.

David Chuda

22. 11.05. 10:00 KARVINÁ U13 - 1. FCV U13 12:1 (text:)
Góly BRANKA PŘEROVA HORÁK
     Sestava 1. FCV: Marák, Kojecký - Sedláček, Jakubec, Vaculík, Leitner, Kratochvíl, Kosek, Horák, Dressler, Řezníček, Spilka, Smékal, Koller. Trenér: Chuda. Třetiny 1:0, 5:1, 6:0

Po podzimní prohře 0:17 jsme chtěli být důstojnějším soupeřem. Povzbuzeni výhrou na HFK jsme odehráli velmi dobrou první třetinu. Soupeř nás svou vysokou kvalitou přehrával, ale my bojovali jako lvi a podpořeni výbornými zákroky Maráka jsme inkasovali pouze jednou. Škoda je, že přežijeme všechny velké šance soupeře, abychom si nechali dát gól po signálu ze standardní situace. Ve druhé třetině jsme zpočátku ještě drželi soupeře na uzdě. Bohužel ve 40. minutě jsme dostali druhý gól a tím to všechno začalo. Bohužel. Následovala branka číslo 3 a 4. Rozjetou Karvinou přibrzdil Horák, který svou šanci proměnil velmi dobře - 4:1. To bylo ale z naší strany vše. Druhých 45 minut utkání bylo z naší strany hodně špatných. Soupeř nám postupně nasázel osm branek a nadějně vypadající skóre tak narostlo až do výše 12:1.

40 minut výborný výkon na hranici našich možností. Poté ovšem bída a to velká. Je ovšem nutno narovinu přiznat, že kvalita soupeře byla velmi vysoká a my byli od začátku utkání pod tlakem. Přesto jsme se snažili hrát fotbal a ukázali jsme také pár hezkých fotbalových akcí. Konečný výsledek je určitě lepší, než na podzim, ale žádná velká hitparáda to tedy také není. Již ve středu pokračujeme dalším skvělým soupeřem, tentokrát přijede Frýdek - Místek a my budeme muset opět hrát jako o život, abychom to soupeři co nejvíce znepříjemnili.

David Chuda

30. 09.05. 17:30 HFK OLOMOUC U13 - 1. FCV U13 3:4 (text:)
Góly Řezníček 2, Koller, Batkhuu.
Sestava 1. FCV: Marák, Snášel - Jakubec, Dressler, Řezníček, Horák, Kojecký, Smékal, Leitner, Sedláček, Kosek, Batkhuu, Koller. Trenéři: Chuda, Leitner. Třetiny 2:0, 1:3, 0:1.

Zaútočit na první jarní výhru, to byl náš cíl. Ale jakoby zůstal v šatně. Úvod utkání nás velice překvapil. Soupeř zvolil jednoduchou taktiku, avšak velmi účinnou. Cvičil nás z brejků a standardních situací. My sice hráli na míči, ale velmi neúčelně a chybovali jsme vzadu až moc. A tak velmi důrazný soupeř slavil úspěch a první třetinu vyhrál zaslouženě 2:0. Vstup do té druhé se nám rovněž nepovedl a bylo to již 3:0. V ten moment jsem už i já věčný optimista začínal být dost nahlodán. Naštěstí nás zachránila parádní akce. Leitner s Batkhuuem nádherně vykombinovali od naší brány, až poslali do úniku Kollera, jehož střelu si domácí srazili do sítě - 1:3. Najednou jsme byli všude, několik šancí jsme spálili, ale po sérii rohových kopů přišla hlavička Řezníčka a bylo to 2:3. Náš tým pokropen živou vodou soupeře doslova přikoval k vlastní bráně a diktoval tempo hry. Na 3:3 jsme vyrovnali minutu před koncem druhé třetiny, když Koller postupoval sám na brankáře HFK, ten jeho střelu vyrazil jen k Batkhuuovi a ten po návratu skrz zlomenou ruku nádhernou ranou pod břevno vyrovnal na 3:3. Odhodláni dokonat obrat jsme vykročili i do poslední třetiny. A když Koller na hranici sebeobětování vybojoval míč pro Řezníčka, tak ten už věděl co s ním - 3:4. Soupeř otevřel hru a začal se opět tlačit dopředu, tím vznikali prostory pro naše brejky. Bohužel se hrálo v takovém tempu a byl to takový boj, že jsme zapomněli na fotbal. Kdybychom naše možnosti vyřešili s klidem, mohlo být dávno po zápase. Nebylo a tak to mohl být právě soupeř z předměstí Olomouce, který mohl po skrumáži vyrovnat. Nestalo se a my tak mohli sledovat obrovskou radost našich svěřenců.

Tohle vítězství bylo vydřené na krev. Soupeř se oproti podzimu opravdu zlepšil a je vidět, jak se soutěž postupně vyrovnává. Výsledky o 30 branek odeznívají a čím dál více utkání se rozhoduje až ve třetích třetinách. My jsme dnes od druhé třetiny pro vítězství udělali maximum. Prvních 30 minut však bylo velmi špatných a pokud bychom se takhle měli prezentovat v sobotu v Karviné, tak bychom mohli pro změnu odjet s ostudou. Tak snad zůstane kormidlo otočeno správným směrem. Za dnešní úžasnej obrat klobouk dolů.

David Chuda

21. 05.05. 14:00 1. FCV U13 - BANÍK OSTRAVA U13 2:4 (text:)
Góly branky 1. FCV: Sedláček, Smékal.
     Sestava 1. FCV: Marák, Kojecký - Smékal, Jakubec, Dressler, Sedláček, Horák, Řezníček, Koller, Leitner, Spilka, Kratochvíl, Kosek. Trenéři: Chuda, Leitner.

Ostravský Baník nám na podzim na cestu domů naložil 15 branek a tak se možná chlapci našeho dnešního soupeře trochu obávali. Nemuseli, zahráli totiž výtečný part. Od první minuty na hřišti dřeli a pracovali jak měli. A skvěle technicky vybaveného soupeře drželi na uzdě. O to větší škoda je, že jsme nedokázali ubránit rohový kop a soupeře poslali do vedení. Zanedlouho jsme ovšem výborně spustili presink a potrestali jsme Sedláčkem chybnou rozehrávku soupeře - 1:1. Ve druhé třetině byl lepší Baník a když jsme podruhé neubránili roh bylo to 2:1. To námi otřáslo a za minutu byl stav už 3:1 po pěkné střele ze střední vzdálenosti. Ve třetí třetině jsme ovšem zabrali a výborného protivníka jsme začali přehrávat. Měli jsme obrovské šance na vyrovnání, kdy postupně Kosek, Řezníček a Horák mohli skóre strhnout na naši stranu. Pět minut před koncem pak snižoval Smékal na 2:3 a my vrhli poslední síly do útoku v honbě za vysněnou remízou. Vyrovnat se nám už nepodařilo a Baník v poslední minutě uzavřel účet zápasu na 2:4.

Chlapce musím dnes pochválit. Předvedli bojovný a pěkný výkon proti zvučnému soupeři, který celý rok hraje tuto soutěž s ročníkem 2007. Ne jen proti nám, ale proti všem. Zase je třeba zůstat nohama na zemi, 2006 Baníku jsou ještě někde jinde. Přesto je tam posun oproti podzimu velmi dobrý. Teď nás čeká vložené utkání proti HFK Olomouc a to ve čtvrtek. Soupeř oproti podzimu hodně posílil a předskočil nás v tabulce. Nám nezbývá než v Holici zabrat a zkusit tam zvítězit. Mám pocit, že utkání se bude lámat opět až ke konci, je třeba ho zvládnout v hlavě. Nemůže se nám stát nic horšího než to, že prohrajeme. Za dnešek palec nahoru a jen tak dál.

David Chuda

19. 21.04. 16:00 1. FCV U13 - VSETÍN U13 1:6 (text:)
Góly branka Přerova HORÁK
     Dnešní report bude trochu jiný, než všechny předešlé. V prvé řadě musím chlapce pochválit, že 60 minut navázali na velmi dobrý výkon ze čtvrtečního PU proti Hranicím. Silného soupeře jsme drželi na uzdě a i když byl o trochu lepší a měl více šancí, tak Marák nás v bráně několikrát podržel. O to větší škoda je, že jsme nenavázali dalšími brankami na povedenou střelu Horáka, který nás poslal do vedení. Možná, že kdybychom odskočili do výraznějšího vedení, tak bychom utkání dovedli k vítězství, což se nám bohužel nepovedlo, přestože jsme měli několik slibných šancí.
     Chce to hodně odvahy vystřídat před poslední třetinou nejlepšího kluka na hřišti a dát místo něj do brány chlapce, který přišel do fotbalu později a očividně nemá zatím takové kvality. Nicméně, jsou důležitější věci než výsledek. A tou je například výchova. A pokud má někdo nejlepší tréninkovou docházku, tak si prostě alespoň těch 30 minut zaslouží. A kdybych byl super spravedlivý, tak ti co v týdnu netrénovali by naopak měli být upozaděni. Kluci mě zklamali v poslední třetině. Vůbec nedokázali navázat na slušný výkon z předešlých 60 minut. Byli zbabělí, zakřiknutí a nechali si nasázet několik gólů zejména z brejkových situací, kdy jsme nedokázali pohlídat jednoho rozdílového hráče Vsetína. Chápu rozhořčení většiny rodičů, chápu i poznámky na mou adresu, že jsem to klukům tímto prohrál. Ale dokud budu u kormidla já, tak hrát budou všichni, kteří si to zaslouží. Dělám to v U13 a dělám to i v dorostech, kde jsme třeba hráli o titul. Dokud se Vaše dítě neocitne na oné 18. nebo 19. pozici v kádru, tak to možná nepochopíte. Ale může přijít část kariéry, kdy na tom 18. místě v kádru bude Vaš chlapec a asi byste nebyli nadšeni, kdyby Vaše dítě sedělo jen na střídačce. Kdy jindy než ve 12 letech se to má ten fotbal naučit? A věřtě tomu nebo ne, na střídačce se ho nenaučí. Za svým rozhodnutím stojím. Cením otevřenou debatu po utkání a to z obou stran. Jak odpůrců, tak zastánců mého rozhodnutí. Poučení do dalších utkání je jednoznačné: Makat se musí celých 90 minut a ne jen když mám za sebou v bráně oporu.

Sice jsme prohráli, ale určitě se vztyčenou hlavou. Nejsem slepej, kdyby to bylo finále mistrovství světa, určitě bych reagoval jako trenér jinak, ale prosím Vás: Jsou to děti, nejde o život. Nebuďme takoví výsledkáři. Když dokážeme potlačit svoje ego my trenéři, zkuste to i vy rodiče a místo výsledku raději své dítě pochvalte, pokud chodí poctivě na tréninky, snaží se a hlavně ho to baví. Dnešní pozitivum: Začínáme hrát vyrovnané bitvy s týmy okolo středu tabulky. Dnešní negativum: Totální propad v poslední třetině. Do budoucna to nevidím vůbec špatně.

Třetiny 1:0, 0:1, 0:5.

Díky za přečtení,

David Chuda

18. 13.04. 15:00 VÍTKOVICE U13 - 1. FCV U13 10:1 (?:?)
Góly branka Přerova DRESLER
Na utkání jsem nebyl přítomen, protože jsem plnil jiné klubové povinnosti. Po konzultaci s trenérem Leitnerem se dá o utkání napsat, že jsme opět soupeři výsledkově nestačili, ale hra určitě nebyla tragická. Važme si utkání s takhle výbornými soupeři. Nastavují nám zrcadlo a motivují nás do další práce. Budu se opakovat, zlepšit se musíme opravdu ve všem. Věřte, že na tom tvrdě pracujeme.

David Chuda

17. 07.04. 14:00 1. FCV U13 - UNIČOV U13 0:3 (text:)
Góly 45. LAŠÁK, 84., 88. BENEŠ

Sestava 1. FCV: Marák, Snášel, Smékal, Jakubec, Sedláček, Kosek, Horák, Řezníček, Koller, Kratochvíl, Kojecký, Leitner, Spilka, Dressler, Batkhuu. Třetiny: 0:0, 0:1, 0:2.

Bohužel. Vyrovnané utkání jsme výsledkově nezvládli. Tohle byla jedinečná možnost užít si vítězství. Bohužel nám chyběla kvalita a to zejména v zakončení. Velmi dobrý výkon předvedl Jakubec, který směrem dozadu dlouho čistil soupeřovy akce. Měli jsme dát své šance a vyhráli bychom. Uničov je jeden z mála soupeřů, s kterým se můžeme rovnat a o to více mrzí, že nám to dnes nevyšlo. Budeme muset v tréninku hodně přidat, to už jsem avizoval. Rád bych se rovnal alespoň polovině týmů v soutěži a nejen třem nebo čtyřem. Co mi dělá radost je plná šatna, zvyšující se konkurence a přijde mi, že to kluky baví. Příští týden ve Vítkovicích nás čeká hodně těžká práce, ale zkusíme bojovat a třeba přivezeme domů slušný výsledek podpořený kvalitním výkonem. Pro mě je mnohem důležitější předvedená hra než výsledek. Ideální by bylo kdybychom hráli dobře a ještě vyhrávali. Na to si ovšem budeme ještě pár měsíců (snad ne let) počkat. Ale z týmů cítím daleko větší vnitřní sílu.

David Chuda

20. 03.04. 16:00 ŠUMPERK U13 - 1. FCV U13 9:3 (text:)
Góly branky Přerova SMÉKAL, HORÁK, KOSEK

Sestava 1. FCV: Marák, Snášel, Diviš, Sedláček, Leitner, Kratochvíl, Kosek, Smékal, Koller, Horák, Řezníček, Dressler, Jakubec, Spilka, Batkhuu, Kojecký. Trenér: Chuda. Třetiny: 2:0, 3:2, 4:1.

Soupeř byl ve všem lepší. Silou vůle jsme do 50. minuty drželi přijatelný výsledek - 3:2. Poté ovšem přišla drtivá převaha domácích a zaslouženě nám nasypali další branky. Konečný výsledek je smutným, ale reálným obrazem naší výkonnosti. Oproti předchozímu utkání jsme předvedli špatný výkon. Vyjimkou byli oba brankáři, kteří chytli spoustu velkých šancí Šumperku. Nechci být negativní před důležitým utkáním s Uničovem, je to jedno z mála utkání, kdy věřím, že můžeme dosáhnout na body. Ale budeme muset razantně přitvrdit a to zejména v tréninku. Zlepšení oproti podzimu mi nepříjde dostatečné. Kluci se snaží, ale je vidět, že nestačí a z toho plynou chyby. Na některé naše hráče je tahle soutěž až příliš náročná.Ti musí makat dvakrát tolik, aby dohnali ty lepší. Předem se omlouvám některým hráčům, protože v neděli nebudou hrát všichni stejně, ale uděláme vše proto, abychom zvítězili a ti co mají větší formu a momentálně lepší výkonnost, tak dostanou na hřišti větší prostor. Doufám, že v neděli se o vítězství budeme rvát až do konce. I kdyby to ale vyšlo, nezakryje to naše problémy.

David Chuda

16. 31.03. 15:00 1. FCV U13 - HLUČÍN U13 2:5 (text:)
Góly ŘEZNÍČEK, SMÉKAL - BISKUP 3, WOZNICA, TOMEČEK

Sestava 1. FCV: Marák, Snášel, Diviš, Jakubec, Smékal, Kosek, Horák, Řezníček, Koller, Sedláček, Kojecký, Leitner, Spilka. Trenéři: Chuda, Leitner.

Do utkání jsme vstoupili parádně. Soupeře jsme napresovali, získali míč a otevřeli skóre. Prvních 15 minut jsme byli lepší a mohli jsme přidat i další góly. Favorizovaní hosté se postupně osmělili a vyrovnali hru a poté i skóre. Po první třetině zasloužená remíza. V té druhé nás soupeř zatlačil a my se po většinu času pouze bránili. Ovšem velmi srdnatě. Je škoda, že jsme inkasovali dvě branky, protože ty padly po našich chybách. Na začátku třetí třetiny jsme Hlučín zatlačili, bohužel jsme své šance nevyužili a soupeř udeřil z brejkové situace. Poté se hrál vyrovnaný fotbal a každý tým přidal ještě jednu branku. Tu naši po pěkné souhře Koska a Řezníčka přidal Smékal.

Dnes jsme předvedli velmi dobrý výkon. Hráli jsme celých 90 minut. S trochou štěstí jsme mohli pomýšlet i na body, ale nutno říct, že Hlučín byl o kousíček lepší. Nicméně dnes jsme si ukázali, že pokud makáme na sto procent, tak se soupeřům přibližujeme. Kluci mě dnes potěšili. Ale zůstávám nohama na zemi. Hlučín je v této kategorii průměrným týmem v naší soutěži. Již ve středu jedeme do Šumperka, kde nechápu jejich špatné postavení v tabulce, protože tento tým se prezentuje velmi dobrou hrou a nečeká nás nic jednoduchého. Pokud ovšem zabojujeme, tak šanci máme. Každé utkání začíná totiž 0:0.

David Chuda

28. 24.03. 10:00 OPAVA U13 B - 1. FCV U13 20:2 (text:)
Góly BRANKY PŘEROVA SMÉKAL, KOLLER
     Sestava 1.FCV: Marák, Snášel, Batkhuu, Diviš, Jakubec, Leitner, Kojecký, Horák, Kosek, Řezníček, Sedláček, Smékal, Koller. Trenéři: Chuda, Pěček. Třetiny 4:1, 6:0, 10:1.

Výsledek vypadá hrůzostrašně. Já bych ale byl docela spokojený, kdyby utkání skončilo v 75. minutě. Do té doby jsme proti famóznímu soupeři bojovali, jezdili po zadku a drželi ho relativně na uzdě. Snažili jsme se hrát kombinačně. Ale hlavně jsme chtěli. Vždyť Frýdek - Místek zde ve středu prohrál 14:4, tak jsme kluky motivovali, že to není vůbec špatné (bylo to jen 11:2). Bohužel posledních 15 minut spadl náš výkon o 100%. My inkasovali dalších 9 gólů a proto je to ve finále 20:2. Je to náš letos zatím nejhorší výsledek. Můžeme si za něj ale sami zpackaným koncem. Příští týden nás proti Hlučínu čeká určitě hratelnější soupeř a tak věřím, že již dokážeme hrát aktivně po celých 90 minut. Dnešní hra Opavy pro nás byla velkou ukázkou, jak by mohla vypadat hra v U13.

David Chuda

PU 10.03. 13:00 1. FCV U13 - SK HS KROMĚŘÍŽ U13 0:16 (0:8)
Góly

Sestava 1. FCV: Snášel - Batkhuu, Diviš, Jakubec, Holík - Horák, Kosek - Sedláček, Smékal, Spilka - Koller. Střídali: Leitner, Nykolyshyn, Březina. Trenér: Chuda.

Takovou ostudu jsem dlouho nezažil. Stydím se za náš výkon. Nedokázal jsem hráče nabudit a po první vstřelené brance Kroměříže šly naše hlavy dolů a naprosto jsme selhali. Až do dneška jsem si myslel, že jsme se zlepšili, ale to co jsem dnes viděl, tak to byla jedním slovem katastrofa. Soupeř hrál solidně a využíval naší chaotické hry. První setkání s velkým fotbalem 10 + 1 nám uštědřil pořádnou facku. Hanba.

David Chuda

PU 24.02. 10:30 1. FCV U13 - DUB U13 8:7 (text:)
Góly branky 1. FCV: Kosek 3, Řezníček 2, Koller, Diviš, Kratochvíl
Třetiny:2:0, 4:6, 2:1.

Počítal jsem s 16 hráči. Na zápas jich dorazilo 9. Trochu šok v neděli hned po ránu. Do utkání jsme vstoupili dobře, první třetina se dala a vyhráli jsme ji 2:0. Ta druhá nám totálně nevyšla a najednou byl stav 6:6 a obraz hry se vyrovnal. Ve třetí třetině jsme pak opět přidali a nakonec jsme zvítězili 8:7.
Dnes se tedy nemáme čím chlubit. Týden jarních prázdnin nám nepomohl. Je potřeba se vrátit k pořádnému tréninku. Příští týden očekávám daleko lepší výkon. Važme si toho, že jsme vyhráli.

David Chuda

PU 09.02. 10:00 1. FCV U13 - RADSLAVICE U13 14:2 (text:)
Góly branky Přerova Kosek 4, Smékal 3, Řezníček 3, Koller, Jakubec, Sedláček, Leitner

Začátek utkání se nám moc nepovedl. První třetina byla zbrklá a nesla se ve znamení špatného zakončení. Od druhé třetiny jsme však na hřišti kralovali a soupeře jsme jasně přehrávali. Bylo zajímavé kluky vidět i v roli, kdy jsou na hřišti jasně lepší. Třetí třetina byla již zcela v naší režii, protože soupeř nám kondičně přestal stačit. Kluci mě potěšili, v létě jsme s tímto soupeřem prohráli 4:3, takže posun je značný. Nicméně nemůžeme mít hlavy v oblacích. Těžkých zápasů však budeme mít spoustu a tak jsem rád, že si můžeme občas užít i pocit vítězství.