Výsledky - hodnocení

PU 15.08. 17:30 1. FCV U13 - VYŠKOV U13 4:10 (2:4)
Góly viz text

Sestava Přerova, branky a nahrávky: Frydryšek (Pavelka) - Pavelka (Frydryšek), Hynek, Kostelníček (1+1), Nečas, Chudoba, Vohnout (1+0), Malenda (0+1), Hlaváč, Pistovčák (2+1). Trenér Holouš.

V úterý večer jsme sehráli další přípravný zápas před sezónou a hostem nám byl tým z Vyškova. Poslední ostrý test sice nevyšel podle představ, ale pořád to bylo jen zkoušení a testování hráčů a jejich schopností. Škoda, že naše 06 jsem musel půjčit do U12, chtěl jsem vidět v akci i je.

První poločas jsme nezačali dobře a hned v úvodu jsme inkasovali. Tři individuální chyby v rychlém sledu nemohly znamenat nic jiného, než branku. Laxní bránění hráče, který se dostal do vápna a odcentroval, špatné vyběhnutí gólmana a nepokrytý dorážející hráč. Chyby se však dopustili i hosté a po přihrávce Malendy, vyrovnal Pistovčák. Bohužel po závaru před naší bránou se k odraženému míči dostal soupeř a pohodlně šel opět do vedení. To se mu ještě podařilo navýšit, když Vohnout pouze stínoval nejlepšího hráče hostí, který šel od půlky sám na gólmana. Výborný důraz na míč poté předvedl Pistovčák a po jeho získání sám snížil na 2:3. V závěru poločasu přišla ještě chyba na půlce a další samostatný nájezd neskončil jinak, než brankou na 2:4.

Druhý poločas byl podobný tomu prvnímu. Soupeř měl více ze hry a my jsme byli většinu času pod tlakem. Z toho pramenily další chyby. Pavelka na stoperu dobře vystoupil na míč mezi dva hráče hostí, naneštěstí pro nás si ho ukopl a bylo to 2:5. Frydryškova zbrklá rozehrávka znamenala šestý gól v naší síti a když po rohu přišla další dorážka z nohy nepokrytého hráče, bylo to už 2:7. Ze standartní situace jsme skórovali i my. Na dobře kopnutý roh Kostelníčka si naběhl Vohnout a nemýlil se, 3:7. V této herní pasáži se hra vyrovnala a dokázali jsme se udržet na půlce soupeře. Zůstalo však jen u toho. Další branku jsme obdrželi, když si dva útočící hráči pohráli s osamoceným Chudobou a na hlavičku na zadní tyč, byl Pavelka krátký. Na 3:9 zvyšoval soupeř po střele ze střední vzdálenosti a desátý gól padl z penalty po zbytečném faulu (míč byl předtím ovšem už mimo hru). Poslední slovo jsme měli my. Pistovčák předložil míč Kostelníčkovi a ten nezaváhal. Konečný rezultát po 70 minutách hry byl tedy 4:10.

„Musíme uznat, že soupeř byl po všech stránkách lépe připraven a předčil nás ve všech herních činnostech. Moc se líbil hráč s číslem pět, takový nám chybí. Dynamika, síla, rychlost, práce s míčem v rychlosti, pro naše kluky byl těžko bránitelný. Naší hře chyběl lepší pohyb bez míče, kvalitní mezihra a účinnější přechodová fáze. Strašně moc individuálních chyb, které znamenaly branky a málo drzosti a snahy o přejití soupeře jeden na jednoho. Na tréninku si vše v klidu rozebereme. Máme před sebou rok tvrdé práce a všechno chce svůj čas.“

„Jedna otázka na závěr. Kam se poděla ta sobotní euforie z tribuny lipenského stadionu. Tam jsme se viděli někde jinde než dnes. No, zajíci se počítají až po honu, tak nebudeme předbíhat. Hlavně si nic nedělejte z toho, že některé individuálníchyby píšu jmenovitě. Jde o to, abyste se z nich poučili. Kdo nic nedělá, nic nezkazí.“