Výsledky - hodnocení

26. 16.05. 17:00 KARVINÁ U13 - 1. FCV U13 5:8 (2:2)
Góly HORÁK A., VOHNOUT 2x, CHUDOBA, KOUTNÝ, NEČAS, PAVELKA

Sestava, branky a nahrávky 1.FCV: Frydryšek - Bartlová, Hynek (0+1), Kostelníček (0+1), Pavelka (1+1), Diviš, Horák A. (2+1), Bráblík, Chudoba (1+0), Koutný (1+2), Hlaváč (0+1), Nečas (1+0), Vohnout (2+0), Horák M., Malenda

Třetiny: 1:0, 2:3, 2:5

Trenér: Holouš

       Poslední utkání anglických týdnů, před delším volnem, nás čekalo, ve středu v podvečer, v Karviné. Na sever Moravy jsme odjížděli potvrdit dobrou formu z minulých klání. Na prověření našich schopností to byl výborný soupeř, jelikož podzimní utkání, u nás doma, skončilo remízou. Nálada v týmu byla dobrá, bohužel, první zádrhel přišel záhy po rozcvičení. Jeden z našich nejlepších hráčů posledních týdnů a vůbec, Mates Malenda, musel odstoupit pro bolest zad. Na stopera se tak, ke Štěpánovi Hynkovi, posunul Jarda Kostelníček. Jeho výkon na tomto postu velmi mile překvapil a dostáváme se pomalu do situace, že začínáme mít na každém postu spoustu alternativ, což je pro trenéra výborné zjištění.

       Zápas začal z obou stran velmi opatrně a bylo to spíš oťukávání a zjišťování, kde jsou slabiny druhého týmu. Prvních pět minut jsme tahali za kratší konec, ale postupně jsme hru vyrovnali a převzali iniciativu. Bohužel pro nás, přišel, v polovině třetiny, smolný gól. Přetažený míč na zadní tyč nakopl domácí hráč do obličeje Chudoby a od něj se míč odrazil do brány. Nepoložilo nás to a naopak jsme začali šlapat na plné obrátky. Jenže zase ta špatná koncovka. Šance byly, né že né, ale končily na gólmanovi nebo mimo bránu. Na hřišti se navíc začalo hodně přiostřovat. Čím víc jsme domácí přehrávali, tím víc nás to bolelo a většinou to byly zákroky zezadu přes nohy. Gól jsme nedali a tak první dějství vyhráli karvinští 1:0.

       Hráčům jsem toho neměl moc, co vytknout a tak přišla spíš jen slova pochvaly a povzbuzení do další hry. Od začátku druhé třetiny jsme už byli jasně lepším týmem a hlavně jsme to začali dokazovat i gólově. Po dalším faulu přišel trestný kop, odražený míč vrátil Hynek pod sebe na Chudobu, jenž propálil vše, co mu stálo v cestě. Již za pět minut přetáhl Horák míč ve vápně na druhou stranu a nikým nekrytý Pavelka nás poslal do vedení 2:1. Bohužel hned za minutu jsme z rychlého protiútoku inkasovali a začínalo se od znovu. Pět minut před koncem třetiny zahrál hráč domácích rukou ve vápně. Míč si na značku pokutového kopu postavil Vohnout a stejně jako na trénincích, nedal gólmanovi sebemenší šanci. Těsně před koncem jsme si vybrali další slabší chvilku. Frydryšek neudržel míč a dobíhající hráč pohodlně vyrovnal na 3:3. Tím skončila druhá třetina i moje trpělivost.

       V pauze jsem měl emotivní rozhovor s rozhodčím a trenéry domácího týmu. Za první dvě třetiny se počet faulů vyšplhal na číslovku 13. Většinou šlo o fauly zezadu, přes nohy a na naší polovině. Tohle už hraničilo se zdravím našich hráčů. Kopačku karvinských kluků snad poznal každý z nich a někteří i vícekrát. Pravdou je, že to moc nepomohlo.

       Na začátku posledního dějství, přišel ještě gól z offsidu a frustrace dostoupila vrcholu. Bylo třeba Terku a kluky uklidnit. Fotbalově jsme v těchto chvílích byli na výši a muselo to přijít. Přišel ovšem další brutální faul, jehož obětí byl Jirka Koutný. Po ošetření a vynucené pauze, byl naštěstí schopen pokračovat dál i přes bolest. Než jsem ho však stačil dát dohromady, nasířil se Vohnout a zákroky domácích hráčů pomstil bombou z dvaceti metrů, která znamenala vyrovnání na 4:4. Pocit křivdy nás dostal do varu a Karviná to odnesla tím jediným správným způsobem. Fotbalově. Po spolupráci s Kostelníčkem, nás poslal do vedení Horák a toto stvrdil, krásnou střelou z dálky, Koutný, po přihrávce Hlaváče. Karviná ještě zápas zdramatizovala, snížením na 6:5, ale již za dvě minuty jsme opět vedli o dvě branky. Nejkrásnější gól dne, který šel po ose Pavelka, Koutný, Horák, dal posledně jmenovaný. Parádní akce z obrany, na tři doteky, až do gólu. Poslední hřebíček do rakve domácích zatloukl Nečas, po přihrávce Koutného. Zasloužená, ale vydřená výhra byla sladkou náplastí na to, co předvedli domácí s našimi dolními končetinami. Konečný stav 8:5.

       „Většinou si ve svých komentářích nevšímám hry soupeřova týmu a už vůbec nepláču nad výkony sudích, v této soutěži. Dnes jsem měl ovšem tepovku hodně na hraně. Ano, rozhodčí všechny fauly pískal, ale tohle už bylo i na karty. Pokud by se k tomu mladý rozhodčí odhodlal, polovina hráčů domácích by nemohla zápas dohrát. Mrzí mě, že nepomohly ani prosby u trenéra Karviné. Byl to dobrý zápas, jenže tohle už bylo hodně za hranou. Dnešní utkání bylo opravdu výhrou fotbalovosti, nad zákeřnou hrou plnou faulů. Smekám před svými hráči, že zachovali chladnou hlavu a nenechali se strhnout k oplácení a zákeřnostem z naší strany. Stálo mě to hodně sil, ale jsem rád, že jste si dali říct a vše jsme vrátili tím nejlepším možným způsobem. Hráli jste skvěle. Díky.“

Břetislav Holouš25. 12.05. 10:00 1. FCV U13 - BANÍK OSTR. U13 10:4 (4:4)
Góly HORÁK 2, HLAVÁČ 2, KOSTELNÍČEK 2, MALENDA, KOUTNÝ, CHUDOBA, VOHNOUT

Sestava, branky a nahrávky 1.FCV: Frydryšek - Kostelníček (2+0), Malenda (1+0), Hynek, Pavelka, Diviš (0+1), Hlaváč (2+1), Koutný (1+2), Chudoba (1+2), Horák (2+1), Nečas (0+1), Bráblík, Vohnout (1+0).

Třetiny: 1:3, 4:1, 5:0

Trenér: Holouš

       Sobotní dopoledne bylo ve znamení souboje s Baníkem Ostrava. Tyto zápasy jsou pro nás hodně prestižní a takřka by se dalo říct, že to musí být pro každého hráče odměna. Aspoň tomu tak vždy bývávalo. To, jak jsme k tomuto utkání dnes přistoupili, mě hodně namíchlo (a to je slušně řečeno). Od začátku sezóny stále říkám, že zápas začíná příchodem na šatnu a jaká je předzápasová příprava, takové je i samotné utkání. Místo, abychom měli čtyřicet minut na přípravu, jste to svou nekázní a přístupem zkrátili na dvacet minut a odflákli jste i samotné rozcvičení. Myslet si, že se Baník porazí sám, byť je o rok mladší, může jen blázen.

       Do první třetiny jsme vlétli jako uragán a hned z prvního útoku jsme vedli gólem Horáka 1:0. Asistenci si připsal Hlaváč. Tím naše účinkování v této třetině skončilo. Od té doby jsme byli pouze statisté, kteří naivně přihlíželi tomu, jak vypadá fotbal v pohybu a práce s míčem v plné rychlosti. Že je den otevřených dveří v Meoptě, jsem věděl, ale nechápu, proč jsme si ho udělali i my, v našem pokutovém území. Nevím, proč stále nechápeme, že ty věci, které vám říkám, je třeba dělat opravdu i na hřišti a nejlépe hned od první minuty. Opět stará ohraná písnička z rezavého gramofonu, z minulého století a za stejné chyby, stejné známky. Dravci z Baníku nám za první třetinu vystavili jasnou nedostatečnou a i ta byla ještě milosrdná. Nedostupování hráčů, laxní přístup, lajdáctví, individualismus a žádný pohyb bez míče. Naproti tomu kvalita na míči, dravost, rychlost, neustálý pohyb a kolektivní výkon. Baník nás předčil ve všech směrech a chybělo málo, abych hodil do hřiště ručník. Bylo jen zázrakem, že jsme prohráli první třetinu pouze 1:3.

       O přestávce muselo přijít hromobití a tentokrát hodně důrazné. Měli jsme si hodně co říct a trvalo to dlouho. Vstup do druhé třetiny byl ovšem jako zlý sen. Zřejmě jsem mluvil svahilsky, jinak si nedokážu představit, proč jsem nebyl vyslyšen a pochopen. Do akce se proto dostaly opět mé hlasivky. Tentokrát to zabralo. Nevím, co se stalo, ale od třicáté páté minuty byl na hřišti úplně jiný tým. Byl to ten můj tým, ti kluci, se kterými trávím spoustu svého volného času, byli to ti hráči, se kterými chci jít dál a strávit s nimi další dva krásné roky. Vše to zřejmě nastartovala dalekonosná střela Malendy, která zapadla pod břevno soupeřovi branky. Od té doby nás bylo na hřišti plno, nenechávali jsme Baníku ani kousek místa a naopak jsme hýřili pohybem a nápady. Na 3:4 snižoval Hlaváč, po přihrávce Horáka a o pár minut později, ten samý hráč vyrovnal na 4:4. Podíl na vyrovnávací brance si připsal Koutný. Ten poté, po krásném pasu Diviše, dokonalé obrat a dostal nás do vedení 5:4. Jak to vše bylo najednou jednoduché.

       Tentokrát přišla místo řvaní v pauze, pochvala a motivace do poslední části. Vstup do ní byl famózní a málem mi ukápla i slza radosti a hlavně hrdosti. Naražení Chudoby a krásná střela Kostelníčka z dálky, znamenaly vedení 6:4. Spolupráce Chudoby s Koutným, pak vedla k brance prvně jmenovaného a vedení 7:4. Na rozdíl čtyř branek nás dostala další skvělá souhra Chudoby a Kostelníčka, jenž opět z dálky propálil hostujícího gólmana. Výborné napadání obrany Baníku přineslo devátý gól a jeho autorem byl Horák. To vše jsme stihli za devět minut. Bylo to devět minut mé fotbalove extáze. Na konečných 10:4, po přihrávce Nečase, upravil Vohnout a jeho nechytatelná bomba na zadní tyč. Krasne představení. Posledních patnáct minut se už jen dohrávalo, síly nebyly na žádné straně. Těch našich pět a třicet minut bylo ale strhujících.

       „Nádherný spektákl. V době oslav vítězství mi to přišlo jako 2. Světová. Nejdřív to byl jeden velký, obrovský průser a potom famózní vítězná cesta až do Berlína. Nehodilo se to vůbec lehce a nechápu, proč to nejde bez toho mého řvaní. Nechci se rozčilovat, ale dneska jste mi nedali na výběr. Nejdříve jste mě pořádně nas..., abyste mi vzápětí udělali velkou radost. Zkuste příštěto první vynechat, děkuji. Dnes tedy budu dělat, že jsem tam těch prvních třicet pět minut nebyl, nikdo mě neviděl a nesnažte se mi to připomínat. Tím pádem máte všichni mou poklonu a poděkování. Velkou poklonu ale musím vyseknout i soupeři. Ti kluci byli skvělí a máme se vedle nich pořád co učit. Dnes rozhodl ten rok navíc pro nás, ale klobouček i vám, kluci z Baníku.“

Břetislav Holouš29. 10.05. 17:00 HFK OLOM. U13 - 1. FCV U13 2:6 (0:4)
Góly HLAVÁČ, HORÁK 2x, HYNEK, CHUDOBA

Sestava, branky a nahrávky 1.FCV: Frydryšek - Pavelka, Malenda, Hynek (1+1), Diviš (0+1), Kostelníček, Hlaváč (2+0), Koutný (0+2), Chudoba (1+0), Horák (2+2), Bráblík, Nečas

Třetiny: 0:4, 2:0, 0:2

Trenér: Holouš

       Další utkání v rámci našich anglických týdnů jsme sehráli ve čtvrtek odpoledne v Olomouci, s domácími „hanáky“. Na zápas jsme sice jeli ve stínu debaklu v Opavě, ale posíleni o navrátilce do sestavy a to Martina Chudobu a Jirku Koutného. Tím pádem jsme měli více hráčů na střídání, ale i směrem do kvality. Na hřišti HFK to bylo znát a myslím, že jsme to zvládli v pohodě a odehráli kvalitní utkání.

       Do zápasu jsme šli s jasnými úkoly. Hrát zodpovědně od zadu a rychlé útoky domácích zachytávat již v zárodku dobrým presinkem. Směrem dopředu držet míč a kvalitní mezihrou si trpělivě připravovat šance a hlavně je proměňovat. Slova plynou, voda teče a prvních deset minut jsme zase hráli něco jiného. Místo toho, abychom si soupeře roztáhli pohybem bez míče, opět jsme vše v chůzi tahali přehuštěným středem. Narážečky nevycházely a tím pádem docházelo ke spoustě zbytečných ztrát. Obrana naštěstí pracovala bez chyb a tak ani domácí neměli moc šancí ke vstřelení branky. Vše se zlomilo v desáté minutě. Koutný přesným pasem našel Horáka a ten s jistotou poslal náš tým do vedení. Od té doby jsme byli lepší. Konečně jsme začali hrát to, co jsme si řekli a najednou nás bylo plné hřiště, měli jsme spoustu místa a hlavně šancí. Po centru Horáka skóroval hlavou Hynek a potom přišly velké chvíle Hlaváče. Nejprve uklidil do brány přesnou přihrávku Horáka a poté se, z voleje, opřel do centru Diviše a napálil míč k tyči. Tím byl uzavřen účet prvního dějství, 4:0 v náš prospěch.

       Druhá třetina byla ve znamení marného dobývání domácí svatyně. Shrnul bych to asi takto, my jsme hráli fotbal a domácí dávali branky. Naštěstí pouze dvě a dlužno říci, že jsme jim je vlastně spíš darovali. Byla to jediná dvě zaváhání našich zadních řad v tomto utkání. Před brankou HFK to byl naopak festival promarněných šancí a one man show, v podání domácího gólmana. Vychytal vše, co šlo mezi tři tyče a nebylo toho málo. Nestačil pouze na střelu Hlaváče, jenže ta bohužel skončila na tyči. Škoda, herně to bylo dobré, ale ta koncovka. Navíc, některé situace jsme mohli vyřešit lépe a tím pádem je dotáhnout až do fínále. Nestalo se tak a proto po šedesáti minutách byl stav 4:2. Místo klidného dohrátí, jsme museli makat až do samého závěru.

       Poslední třetina začala nejlépe, jak mohla. Hynek získal míč ve vápně soupeře, dal ho pod sebe na Chudobu a jeho tečovaná střela skončila za zády bezmocného gólmana. To nás uklidnilo a mohli jsme dál hrát svoji hru. Navíc jsme vytěžili z dobrého presinku další branku. Horák napadal rozehrávku domácích hned v zárodku, získal míč, položil brankáře a kulatý nesmysl poslal do prázdné brány. Krásný moment si poté připsal Hlaváč. Na zadní tyči se opřel do míče, který k němu propadl a napálil ho do odkryté brány. Bohužel, trefil jen břevno, ale byl to takový granát, že celá brána šla k zemi i přes kotvy, kterými byla připevněna k zemi. Smůla, bylo by krásné zakončit hattrick angličanem, chyběly centimetříky. Na výsledku se již do konce utkání nic nezměnilo a tak jsme, stejně jako na podzim, zvítězili 6:2.

       „Byl to dobrý a poctivý výkon a vítězství nebylo až tak jednoduché, ale rozhodl zlepšený výkon ve druhé polovině první třetiny. Potom jsme si už výhru pohlídali. Mohlo to skončit i výraznějším rozdílem, ale hlavně ve druhé části nás vychytal domácí gólman. Dnes hlavně pochvala celé obraně včetně brankáře. Až na ty dvě chybky, to bylo na výbornou. Chtěli jsme se tlačit hodně dopředu a i tak, byli obránci vždy na místě, a když něco prošlo, poradil si s tím Frydryšek v bráně. Domácí se tím páde ke své oblíbené disciplíně, kterou je rychlý protiútok, dostali pouze jednou. To je dobrá vizitka. V sobotu nás čeká výzva jiného kalibru a tím je Baník. Snad budem v plné síle a bude to stejně kvalitní zápas, jako ten podzimní. Pokud se to povede, zřejmě budu muset objednat plavky a začít zahřívat vodu v Bečvě. Sázka je sázka a vím, že se na to těšíte.“

Břetislav Holouš 24. 06.05. 13:00 OPAVA U13 - 1. FCV U13 17:0 (9:0)
Góly

Sestava 1.FCV: Frydryšek - Diviš, Hynek, Pavelka, Bráblík, Horák, Kostelníček, Hlaváč, Vohnout, Nečas.

Trenér: Holouš

       Pohodová jízda mikrobusem se v neděli změnila v horor. S vědomím, že nechci zatavit Terku a kluky, hrající současně za U14 a za nás, tím, že budou hrát jeden zápas za druhým, jsem všem dal volno. Potřeboval jsem si vyzkoušet, jak budou ve hře a hlavně v pořádném zápřahu a pod tlakem vypadat i ostatní hráči. Celkem šest lidí tak zůstalo doma a z TOP lajny s námi odjel pouze Horák, Kostelníček a Hynek. Byl to dobrý test a ukázal hodně.

       Dnes nemá cenu popisovat jednotlivé třetiny. Zaujala mě jedna věc, jak je možné, že do dvacáté minuty jsme schopni se soupeřem běhat, pokrývat jejich hráče a plnit ty věci, které si řekneme. Na začátku dvacáté minuty to bylo stále jen 1:0, po střele z dálky, kterou gólman neviděl. Dokonce i my jsme měli jednu, dvě šance, které bohužel neskončili brankou. Co se začalo dít potom, je pouze na nas....

       Kde byli největší chyby a slabiny? Bylo vidět, že někteří hráči se rádi schovávají za dobrou hru a výsledky, které zařídili jiní. Když se o to samé mají pokusit oni, najednou to nejde. Nejde to ze dvou příčin. Nechuť, obětovat se pro tým tak, aby to třeba i bolelo, proč bych měl. Druhá příčina je, že na to prostě nemám, ale nenahradím to bojovností. Špatné dostupování hráčů a pomalé přepínání směrem do defenzívy, je to pořád dokola, ale pokud z toho soukolí vypadne jedno kolečko, celé se to zákonitě rozsype jako domeček z karet. Někdo ten fotbal hraje rok, dva, ale někteří ho dělají už minimálně pět let a rozdíl mezi nimi vidět není. Když vepředu neudržíme míč a ten se nám, jako bumerang, vrací zpátky do obrany hned v přechodové fázi, je někdy i těžké hned přepnout a bránit. Pokud je obrana permanentně pod tlakem cca 70 minut, není divu, že kolabuje.

       17:0 je moc, je to sakra moc a je to ostuda. Je to ostuda moje i vaše. Můžeme se omlouvat a vymlouvat jak chceme a na co chceme, ale na tom hřišti to pořád bylo sedm na sedm. Že v Opavě nevyhrajeme, jsem čekal, ale zároveň jsem čekal, že se spousta hráčů porve o své místo na slunci. Nestalo se tak. A když jsem ještě ve třetí třetině stáhl ze hry Kostelníčka, byl rozdíl už hodně velký. Samozřejmě tam byly i dobré věci a ne všichni mě totálně zklamali. Mohli jsme dát i pět, šest branek, ale bohužel. Ta ostudná prohra byla spíš otázka charakteru některých hráčů, nekvality na míči a nechuti se obětovat a bojovat. Nebudu z toho dělat žádnou vědu, ale výstupů z tohoto utkání mám dost, někomu to pomůže příští rok do základní sestavy, někomu na střídačku, ale ostatně o tom je fotbal a kterýkoliv jiný sport.

       „Věřím, že ti, jichž se to nejvíc týká, měli včera spaní klidné, já rozhodně ne. Rozčilovat se nemůžu a ani nechci. Jak jsem říkal už mnohokrát, je to váš fotbal a vaše hra, já mám svoje už za sebou. Jsem tu od toho, abych vám pomohl a poradil, ale kdo nechce, nic mu vnucovat nebudu. Prosedět celý zápas na lavičce náhradníků a potom se chlubit vítězstvím, se možná někomu bude zamlouvat, mně jako rodiči daného dítěte by se rozhodně nelíbilo a raději bych ho dal do houslí. A poslední věc na závěr pro každého jednotlivce, dokud po vás řvu, dokud na vás mluvím, stojíte mi za to, jakmile budu potichu, je konec, to si dobře zapamatujte, ať se potom někdo nediví.“

Břetislav Holouš30. 01.05. 10:00 1. FCV U13 - ŠUMPERK U13 8:4 (4:3)
Góly KOUTNÝ, URIČA 2x, BRÁBLÍK, HLAVÁČ, HYNEK

Sestava, branky a nahrávky 1. FCV: Frydryšek – Bartlová (0+1), Malenda, Hynek (1+0), Pavelka (0+1), Diviš, Kostelníček (1+0), Hlaváč (1+0), Koutný (2+1), Uriča (2+2), Horák (0+2), Brablik (1+0), Nečas.

Třetiny: 2:0, 3:3, 3:1.

Trenér: Holouš

       Anglické fotbalové týdny nemíjejí ani náš tým. Po dni volna, jsme opět nastoupili k dalšímu utkání, tentokrát znovu doma a soupeřem nám byl Šumperk. Během sedmi dní jsme tak zvládli porci tří utkání a pro hráče, kteří hrají i za U14, to byl pátý zápas za deset dní. Stejně jako v neděli, tak i dnes nám chyběli tři hráči. Dnešní utkání jsem chtěl pojmout hodně útočně a podle toho se i změnili hráči na jednotlivých postech.

       Do utkání jsme vstoupili zodpovědně a podle mých představ a instrukcí. Drželi jsme míč, kombinovali na půlce soupeře a toho jsme takřka do ničeho nepustili. Bohužel, řešení našich situací v předbrankovém prostoru bylo hodně špatné a řekl bych, až laxní. Místo, abychom vytáhli hosty od brány, tvrdošíjně jsme vše tahali do přeplněného středu. Tam nebylo místo a tak jednoduchá hra soupeře slavila úspěch. Narušování našich akcí a nakopávání míčů, do rychlých brejků, pro výborného hráče s číslem deset. Nicméně jsme v první třetině udrželi vzadu nulu a v útočné fázi jsme byli dvakrát úspěšní. Nejdříve v polovině třetiny vysunula Bartlová Kostelníčka a ten nás poslal do vedení 1:0. O šest minut později skóroval Bráblík, po akci Uriči. To bylo ale vše a dlužno říct, že to bylo sakra málo. Prostě si nedáme říct a potom to tak vypadá.

       I přes důrazný pohovor o přestávce, se obraz hry ve druhé části nezměnil. Vlastně ano. Začali jsme v defenzívě kupit chybu za chybou. Hned v úvodu sice Horák přesprintoval všechny a předložil míč Uričovi, jenž se nemýlil a vedli jsme 3:0. Ovšem v následujících minutách jsme byli na ručník. Vlastní gól a 3:1, nepohlídaný hráč a 3:2. Jako vždy, v těchto chvílích, jsem si volal pro jistotu sanitku. Po spolupráci Koutného s Horákem, jsme se sice utrhli na 4:2, ale nedostoupená desítka, vymetená šibenice a bylo to zase o pouhou branku. V těchto chvílích to byla opravdu hrůza a chyby dělali i zkušení hráči, na kterých stavíme hru. Trochu klidu nakonec přinesla přihrávka Pavelky, na volného Hlaváče, který uzavřel účet této trapné třetiny na 5:3.

       Poslední třetina dala částečně zapomenout na tu předchozí, ale trpká pachuť zůstala. Bylo to z části zlepšenou hrou a z části i tím, že soupeř už moc nekladl odpor. Nejdříve předvedla dvojice Uriča a Koutný to, co jsem chtěl od začátku. Roztažení hry do křídla, odskočení na střed, vrácený míč do volného prostoru a rychlá střelba. To vše měla tato akce, která znamenala gól Koutného. Za tři minuty si oba borci role vyměnili a bylo to 7:3. Další zbytečná ztráta a snížení na 7:4. Opět, místo jednoduchého řešení, přišlo to složitější a takto to dopadá. Musíme si už uvědomit, že když vzadu uděláme chybu, většinou pro nás bývá smrtící. Účet utkání uzavřel, nakonec po zásluze, aktivní Hynek, jemuž se nedařilo dlouhou dobu trefit bránu. Ujal se exekuce trestného kopu a nedal hostujícímu gólmanovi šanci, když vyhnal všechny pavouky z levého horního rohu branky. Konečný stav 8:4.

       „Bylo to zasloužené vítězství, ale příliš utrápené. Dnes jsme prostě nehráli dobře, to si musíme přiznat. Budu doufat, že hlavní roli sehrála únava a ne křepčení na pálení čarodějnic. Nedaří se nám přenést do zápasu věci z tréninků. Hrajeme si to po svém a potom se divíme. Ne, že bych nechtěl vlastní iniciativu a kreativitu, ale je třeba i poslouchat dobře míněné rady trenéra. Ztrácíme spoustu míčů po nedůrazu uprostřed hřiště a po špatných přihrávkách. Když se k tomu přidá moře zbytečných, laciných a troufám si tvrdit hloupých individuálních chyb vzadu, hodně se na tu výhru nadřeme. Co je nám platné, že v počtu vstřelených branek, jsme pátý nejlepší tým s průměrem skoro šesti gólů na zápas, když průměr obdržených branek je takřka totožný a v této statistice jsme třetí nejhorší tým soutěže. Ano, snažíme se hrát hodně útočně, bránit se naučíme později, ale to není omluva. Řekl bych, že 30% gólů, jsme si prakticky dali sami. Tohle se musí rapidně změnit, jinak nikdy nebudeme úspěšný tým. A to přece pořád všichni chceme."

       "Kdybych měl dnešek hodnotit jako v kuchařské soutěži na TV Prima, tak kvalita jídla za 3, ale 10 bodů za volnou zábavu. Mě jste ale moc nepobavili.“

Břetislav Holouš23. 29.04. 10:00 1. FCV U13 - FRÝDEK-MÍSTEK U13 3:10 (3:5)
Góly HORÁK 2, BRÁBLÍK

Sestava, branky a nahrávky 1.FCV: Frydryšek - Bartlová, Malenda, Hynek, Pavelka, Divíš (0+1), Kostelníček (0+1), Hlaváč, Koutný (0+1), Chudoba, Horák (2+0), Brablik (1+0), Nečas.

Třetiny: 2:1, 1:4, 0:5

Trenér: Holouš

       Tak tahle prohra nás mrzet nemusí. Nedělní dopoledne, pekelná výheň a lídr naší soutěže z Frýdku Místku. Soupeř měl k dispozici dvě kompletní sedmičky a my, po dlouhé době, pouze čtyři hráče na střídání. I tak jsme se chtěli pokusit o nemožné a vyhrát nebo našeho soupeře přinejmenším, co nejvíc potrápit, aby si z Přerova neodvezl body jen tak zadarmo. To první bylo spíše z říše fantazie. Ten druhý cíl se povedlo splnit beze zbytku. Ale popořadě.

        Do první třetiny jsme vlétli naplno a bez respektu. Hrál se fotbal nahoru, dolů a my jsme byli hostům více, než vyrovnaným soupeřem. Prvních patnáct minut pracovaly obě obrany bez chyb, a když už přišlo přímé ohrožení branky, stáli oba gólmani na svém místě. To se ale brzy mělo změnit. Na krásnou přihrávku za obranu od Diviše, si naběhl Horák a ten si v těchto situacích umí poradit. Položil si soupeřova gólmana a střelou do prázdné brány nás poslal do vedení. Fotbal v těchto chvílích gradoval. Těsné vedení jsme udrželi šest minut, když soupeřovu střelu sice gólman Frydryšek vyrazil, ale na následnou dorážku už byl krátký. Už, už to vypadalo, že se do přestávky půjde za nerozhodného stavu. Ale s tím jsme se nechtěli smířit a tak Nečas přihrál opět Horákovi a ten, takřka stejným způsobem jako prve, vsítil svou druhou branku. První třetinu jsme, po asi nejlepším výkonu jara, vyhráli 2:1.

        Druhá herní pasáž začala vyrovnáním. Škoda. Zvlášť proto, že o čtyři minuty později jsme předvedli asi nejkrásnější akci zápasu. Koutný, ze středu hřiště, poslal pas na Kostelníček, ten předložil míč Bráblíkovi a opět jsme vedli o jednu branku. V tu chvíli jsme netušili, že to bylo to poslední, čím jsme dnes soupeře zaskočili. Bohužel přišly dvě zbytečné chyby v defenzívě a během jedné minuty soupeř otočil skóre ve svůj prospěch. I tak jsme ještě dokázali hrát vyrovnanou partii, i když hosté měli navrch. Tento stav by byl do poslední části hodně nadějný, jenže jsme při rozehrávce přišli o míč a těsně před koncem nás Frýdek uzemnil gólem na 3:5. Byla to škoda, ale stalo se.

       Šedesát minut fotbalu ve vysokém tempu a proti tomu nejlepšímu týmu soutěže, si v dnešním vedru vybralo svou daň. Snažil jsem se Terku a kluky ještě vybičovat do posledních třiceti minut, ale už to nešlo. Hodně byla znát únava a začali jsme propadat ve všech herních činnostech. Hosté dokonale využili hry na dvě sedmičky a nedali nám šanci. Poslední dějství jsme prohráli 5:0 a celkově tak 10:3. Na podzim, jsme se stejným soupeřem prohráli 9:3, ale hra a výkon se nedají srovnat. Dnes to byla šedesát minut vyrovnaná a zajímavá partie. Na podzim to byla bída a výborný výkon gólmana. Prohráli jsme s hlavou nahoře a škoda jen, těch dvou zbytečně dohraných situací.

       „Za dnešní výkon smekám klobouček. Bylo to na hranici možností a mít ty tři chybějící hráče a hlavně Uriho, bůh ví, jak by to dopadlo. Opět jsme se přesvědčili, že pokud budeme hrát všichni na plno, každý do toho dá bojovnost, srdíčko a všechen svůj um, můžeme hrát s každým bez obav. Konečně se našel i Pepi v bráně a dnes byl opravdu oporou. Zápas jsme nedali zadarmo a škoda té prohrané partie ve Valmezu. Kdybychom si všichni i tam, plnili své úkoly a poslouchali trenéra a jeho dobré rady, mohlo to dopadnout jinak. Pokud to bude na hřišti vypadat jako dnes, v první třetině, těším se na to, co provedeme se Šumperkem. Hlavně nic nepodcenit. Za dnešní výkon ještě jednou všem pochvala. Děkuji. „

Břetislav Holouš22. 25.04. 15:30 VAL. MEZ. U13 - 1. FCV U13 7:6 (4:3)
Góly KOUTNÝ, CHUDOBA 2, URIČA, HORÁK

Sestava, branky a nahrávky 1.FCV: Frydryšek - Diviš, Hynek, Kostelníček (0+1), Horák (1+0), Chudoba (2+0), Hlaváč, Pistovčák, Bartlová, Malenda, Pavelka, Bráblík, Vohnout, Koutný (2+2), Uriča (1+2), Nečas

Třetiny: 3:1, 4:2, 0:3 

Trenér: Holouš

       Dnes to už od rána nebyl dobrý den, alespoň pro mě. Tyhle zápasy přes týden mi moc nevoní a hlavně ty, co hrajeme venku, ale kluci to mají nastaveno jinak. Času jsme před utkáním měli dost a tak jsme rozebrali vše, co bylo třeba. Počítal jsem s tím, že po zápase s Hlučínem, si všichni moje rady vezmou k srdci a nedopustíme žádné drama, leč opak se stal skutkem. Všichni víte, co jsem vám před utkáním říkal, čeho se máte vyvarovat a co máte dělat. Potom nechápu, proč to neděláte. Dnes nás to stálo výhru.

       Začátek tomu vůbec nenapovídal. Opět jsme hráli na dvě sedmičky a hned první střídání se nám povedlo náramně. Koutný si vyměnil míč s Uričou a poté ho poslal nekompromisně do brány domácích a vedli jsme 1:0. Měli jsme více ze hry a i druhá sedmička to potvrdila. Bohužel vše další bylo bez gólového efektu. Domácí se stále více dostávali do hry a po jednom z útoků se jim podařilo vyrovnat na 1:1. Do té doby jsme stihli jak my, tak Valaši ještě nastřelit břevna obou branek. Potom to vše začalo. Za dvě minuty byl stav 3:1 pro domácí. Nejdříve hrubá chyba gólmana a poté ztráta ve středu hřiště a volný hráč na hranici vápna. Pokolikáté už takto přijdeme o iluze.

       Jako vždy jde na plac to nejlepší, co máme, a za šest minut je vyrovnáno. Nejdříve Koutný vybojoval míč a snížil na 2:3 a po něm Chudoba, po spolupráci s Uričou, vyrovnal. Proč to musím pořád dělat, já bych byl rád, kdyby mohli hrát všichni stejně. Bohužel. Za další tři minuty prohráváme 4:3, ale tohle bylo hrané, a kdyby se každý snažil být tak konstruktivní i pod tlakem, jako Mates Malenda, budu rád. Nevyšlo mu to a byl z toho gól. Tenhle mi až tak nevadil, věděl jsem, že máme na to, otočit utkání zpátky ve svůj prospěch. Nesměli bychom ovšem mít ty svoje klasické výpadky. Tři minuty stačili domácím k tomu, aby vedli 7:3. To už je prostě zlý sen. Individuální chyby rozhodly a ne vše jde na vrub obraně. Dnes to bylo o ztrátách na půlce a nevracení se hráčů do defenzivního postavení. Malý příklad za vše, i když z toho branka nebyla. Mates Malenda vyveze míč ze stopera až před bránu soupeře, nikdo ho nedoplní a po ztrátě se za něj nikdo ani nevrátí a on, chudák, musí sprintovat zpátky na své místo. To by jednoho šlak trefil a stát se to mně, tak vás nakopu všechny do sedínky.

       Prohráváme 7:3 a před poslední třetinou přichází hlasování. Všichni jednohlasně souhlasí s tím, že se porveme o výsledek, i když to pro spoustu hráčů znamená, že už do hry nezasáhnou. Já nevím, sedět tam já jako hráč, chci rozhodně na hřiště, ale je to váš fotbal, vaše hra a vaše rozhodnutí. Na hřiště šla úderná letka. Kluci a Terka dřeli, jezdili po zadnici, ale bohužel. Nejdříve jsme se jen koukali, jak domácí z rychlých brejků pálí jednu šanci za druhou a poté jsme je už opravdu přimáčkli před jejich bránu. Kostelníček s Uričou zařídili snížení na 7:4, Chudoba s Koutným poté na 7:5. Dali jsme další branku po spolupráci Uriči s Chudobou, ale podle rozhodčího to byl offside. Kluci si o tom mysleli své. Poslední slovo měl Horák, po spolupráci s Koutným. Prohráli jsme 7:6, víc jsme toho už nestihli. I tak smekám.

       „Co na to říci, je krásné, sledovat tu TOP lajnu, jak hraje a přehrává soupeře, ale my potřebujeme, aby hráli všichni a nejlépe i stejnou porci minut. Potřebujeme si na  příští rok vychovat více hráčů, kteří budou schopní udržet tlak a vyrovnat se soupeřům. Bohužel, někteří hráči mně neustále přesvědčují, že momentálně nemají týmu co nabídnout. V neděli před zápasem s Frýdkem si budeme muset sednout všichni jako tým a domluvit se jak dál. Čeho jsou naši TOP hráči schopní už vím a nepotřebuji, aby mně o tom přesvědčovali, teď je třeba, aby mně přesvědčili ti ostatní, že jsou schopní se jim vyrovnat nebo je přinejmenším vhodně a kvalitně doplnit. O některých to vím, jiní mně budou muset hodně přesvědčit. Za moji osobu dnes výborné výkony Mates Malenda a Terka Bartlová a nenutím nikoho, aby se mnou souhlasil. Tak to cítím a vnímám já, jako trenér.“

Břetislav Holouš21. 14.04. 10:00 1. FCV U13 - HLUČÍN U13 8:6 (3:2)
Góly URIČA 5, KOUTNÝ 2, HORÁK

Sestava, branky a nahrávky 1.FCV: Frydryšek - Diviš, Hynek, Kostelníček, Horák (1+2), Chudoba, Hlaváč, Pistovčák, Bartlová, Malenda (0+1), Pavelka, Bráblík, Koutný (2+2), Uriča (5+2), Nečas (0+1)

Třetiny: 1:2, 4:0, 3:4

Trenér: Holouš

       Perfektně připravený trávník hlavního hřiště, krásné slunečné počasí a z naší strany dvě vyrovnané sedmičky. To vše byly kulisy sobotního utkání s Hlučínem na domácí půdě. Do utkání jsem vstupoval s dobrým pocitem, jelikož jsme v týdnu na trénincích udělali vše, abychom se prezentovali tím nejlepším výkonem. Bohužel, ne vždy jde všechno tak, jak si člověk nalajnuje. Byly to nervy a průběžné skóre 0:2, 5:2, 5:6 a 8:6 hovoří za vše. I tak může někdy vypadat fotbal. Na podzim to bylo podobné, 6:0 pro domácí, 6:3, 8:3, 8:7 a nakonec nešťastných 9:7 v náš neprospěch.

       Prvních deset minut nic nenasvědčovalo tomu, že bychom mohli mít problémy. V obou střídáních jsme soupeře převyšovali pohybem i kombinací a dokázali jsme ho držet na jeho polovině. Vytěžili jsme z toho však jen dvě střely na bránu.Od třetího střídání jakoby nás někdo proklel. Přechodová fáze se změnila ve velkolepou tragedii, kterou by nevymyslel ani mistr pera, William Shakespeare. Špatné přihrávky, neschopnost zpracovat míč a obrovské procento ztrát, po kterých jsme se sami dostávali pod tlak. Koledovali jsme si tak dlouho, až to přišlo. Byla to hodně studená sprcha a najednou jsme prohrávali 0:2. Naštěstí, těsně před koncem úvodní pasáže, jsme šli do kontaktu na 1:2, když po přihrávce Nečase skóroval Uriča.

       Před námi bylo šedesát minut, takže jsem nechal hrát obě sedmičky. Vyplatilo se to. Pořád jsme mohli šetřit síly, rozvrhnout zatížení na všechny hráče a hlavně, jsme začali dávat branky. O otočení stavu na 3:2 se postarala dvojice Uriča a Koutný. Každý z nich si připsal po jedné brance a jedné asistenci, takže si role krásně vyměnili. Abych předešel nervům a stresu, jako tomu bylo v zápase s Vítkovicemi, poslal jsem na hřiště na posledních pět minut naši údernou letku. Vyšlo to dokonale. Dvě rychlé a kvalitně sehrané kombinace znamenaly vedení 5:2. Na konci té první byl Uriča a střílející Horák, v té druhé nachystal Horák míč Koutnému a ten se nemýlil. Obě akce byly perfektně sehrané od obrany až do zakončení a lahodily i oku. Hlavně jsme mohli dál pokračovat ve hře na dvě sedmičky. Aspoň jsem si to myslel.

       Nevstoupíš dvakrát do stejné řeky. Krásné úsloví, my jsme se ovšem dnes v té samé řece doslova vymáchali. Místo klidné hry a hlavně kvalitní mezihry, kterou jsme trénovali celý týden, přišla zbrklá hra, plná nepřesností, které nás opět dostaly pod tlak. Co bylo ovšem nejhorší? Totální nedůraz před vlastní bránou, při bránění standartních situací. Dostat tři navlas stejné góly, je i na moje nervy pořádná porce adrenalinu. Máme ve vápně šest lidí plus gólmana, k míči se však vždy dostane soupeř a uklidí ho do brány. Vyrovnáno na 5:5. Posílám na hřiště opět údernou letku, jenže ta, než se vzpamatuje, dostává další úder. Po patnácti minutách posledního dějství prohráváme 5:6. Cítím lehké šimrání v blízkosti levé srdeční chlopně. Že by infarkt? Času je stále dost a na všech je vidět odhodlání a snaha s tím něco udělat. Na rozdíl od Vítkovic, dnes žije utkáním i lavička a mám z toho dobrý pocit. Nejlepší pocit má ovšem trenér když ví, že na hřišti je rozdílový hráč. Tím byl dnes bezesporu Uriča a kdyby ho dnes viděli trenéři RFA, určitě by neváhali s jeho zařazením do akademie. Po přihrávkách Koutného, Horáka a Malendy, rozhodl čistým hattrickem o našem vítězství 8:6 a připsal si dnes na svůj účet pět branek a k nim i dvě asistence.

       „Byl to nádherný, vzrušující a hodně adrenalinový spektákl. Tohle mi udělejte ještě jednou a skončím na přerovské interně nebo rovnou v urnovém háječku. Za bojovnost a odhodlání zvítězit dnes všichni za jedna. Ovšem s hrou, jako takovou, spokojený nejsem. Tři dny se na něco chystáme, vypadá to skvěle a potom to na hřišti nedokážeme prodat. Dnes vyhrála rychlost, jednoduchost a fantastická střelecká potence Uriči. Kde ale byla ta mezihra a kombinace, které jsme pilovali a kterými jsme se chtěli prezentovat. Měli jsme soupeře unavit, zatavit a dorazit. Místo toho jsme málem uštvali sami sebe. Tohle bude v pondělí na důkladnější rozbor. Doufám, že to bylo naposledy, nebaví mně po zápasech poslouchat, slušně řečeno, podivné kecy soupeřových trenérů. Ano, nebyli jsme dnes výrazně lepší, ale nebyli jsme ani horším týmem. Byli jsme prostě šťastnější a hlavně efektivnější a to rozhodlo. A v součtu obou utkání s Hlučínem, zaslouženě.“

Břetislav Holouš20. 08.04. 10:00 VSETÍN U13 - 1. FCV U13 0:7 (0:2)
Góly NEČAS 3, PISTOVČÁK, KOUTNÝ, URIČA, HORÁK

Sestava, branky a nahrávky 1.FCV: Frydryšek - Diviš, Hynek, Kostelníček, Horák (1+0), Chudoba, Hlaváč, Pistovčák (1+1), Bartlová, Malenda, Pavelka (0+1), Bráblík, Vohnout, Koutný (1+0), Uriča (1+1), Nečas (3+2)

Třetiny: 0:1, 0:1, 0:5

Trenér: Holouš

       Podzimní souboj se soupeřem z Valašska jsme měli jasně ve své režii, až do zkratu v poslední třetině a nakonec jsme byli rádi za výhru 8:7. Dnes jsme se toho chtěli vyvarovat a dokázat, že naše loňské vítězství nebylo dílem náhody, ale zcela zasloužené. Do Vsetína jsme odjeli dobře naladěni a v plné síle. Nebylo na co se vymlouvat, bylo třeba ukázat svou sílu.

       Od úvodního hvizdu jsme se do soupeře zakousli. Bohužel, bylo hodně vidět, že tráva nám stále ještě dělá problémy. Míč nás moc neposlouchal a tím pádem jsme ve finálových situacích před brankou většinou selhali. Dnešní zápas byl hodně o trpělivosti vepředu a vzadu to bylo třeba podpořit spolehlivostí. Obě věci se nám dařily a obrana, až na malé výjimky pracovala bez chyb. Za naší trpělivost, jsme byli odměněni brankou. Gól na cestu do šatny dal domácím Nečas. Klukům a Terce toho nebylo moc, co vytknout a tak jsem je jen podpořil, aby v dobrém výkonu pokračovali dál.

       To se ve druhé půli povedlo. Začali jsme si vytvářet stále více šancí, ale hráli jsme hodně na krásu a efektivita byla žalostná. Když to nešlo normálně, přišel vybojovaný míč, po zaváhání domácích a Nečas svým druhým gólem zvýšil na 2:0. Zlobili nás ovšem i valaši, ale jejich ojedinělé šance končily na bezchybném Frydryškovi nebo mimo bránu. Stejně jsme však se svými šancemi naložili i my a tak druhá třetina skončila naším hubeným vítězstvím 1:0 a celkově tak vedením 2:0. Jediné, co se nám povedlo dokonale a o co jsme se celé druhé dějství snažili, bylo totální zatavení domácích hráčů. Až příliš na nich bylo vidět, kolik je to běhání za míčem unavilo.

       Ve třetím dějství jsem ještě zkrátil intervaly střídání, abych tým udržel v co nejvyšším tempu,   a tím jsme valachy zlomili úplně. Poslední třetina byla jasně v naší režii a jen díky spoustě dalších neproměněných šancí, jsme dnes nevyhráli dvouciferným rozdílem. Šanci na vstřelení branky měl v zápase snad každý hráč našeho týmu, mimo Pepiho v bráně. Na 3:0 zvyšoval Pistovčák, čtvrtý gól přidal Koutný, gólem na 5:0 zkompletoval svůj hattrick Nečas a účet dnešního utkání uzavřeli Uriča, který zlomil své víkendové střelecké trápení a Horák. Vzadu jsme dnes byli opravdu bezchybní a vše, co prošlo, zlikvidoval Frydryšek, jehož nula na jeho kontě byla zcela zasloužená.

       „Pochvala celému týmu bez výjimky. Všichni plnili na 100% to, co jsem chtěl a podle toho to i na hřišti vypadalo. Dali jsme jasnou odpověď na otázku, kdo hraje fotbal, za který se nemusí stydět. Byli jsme dnes jasně lepší ve všech herních aspektech. Pokud to někdo viděl jinak a myslí si, že naše výhra nebyla jasná a zcela zasloužená, měl by si sundat klapky z očí. Koučování zápasu není jen o řvaní po svých hráčích ale i pochvala za každou dobrou věc a reagování na vývoj hry. Naopak, neopodstatněné mazání medu kolem úst, v pozápasovém komentáři, může vést k tomu, že si ho někde lízne víc, než je zdrávo a poté se z něj může i po...... Dnes dobrá práce všech, díky.“

Břetislav Holouš19. 29.03. 16:00 1. FCV U13 - VÍTKOVICE U13 6:8 (:)
Góly HORÁK 2, CHUDOBA 2, URIČA, KOSTELNÍČEK

Sestava, branky a nahrávky 1.FCV: Frydryšek - Bartlová , Hynek, Kostelníček (1+2), Horák (2+0), Koutný (0+2), Chudoba (2+1), Pavelka, Pistovčák (0+1), Hlaváč, Uriča (1+0), Vohnout a Nečas

Třetiny: 3:2, 2:2, 1:4.

Trenér: Holouš

       Na toto utkání jsem se velice těšil, celý zápas jsem měl příjemný pocit a nakonec z toho zůstala jen hořká pachuť zmaru. Nicméně dnes byla priorita někde jinde. Šlo o to co nejlépe „prodat“ naše kluky do RFA Olomouc a i z toho důvodu, dostali nejvíce času na hřišti. Na kolik se to povedlo, se uvidí, ale pokud existovala jen malá naděje, musela se využít.

       První třetina splňovala i ty má nejtajnější přání. Byli jsme po všech stránkách lepší a to nejen při účasti té první sedmičky. Ta hru zcela ovládla a zatížila konto hostí třemi brankami. Škoda, že jich nebylo víc. Šance jsme na to měli, jenže některé situace jsme řešili příliš individuálně, namísto přihrávky volnému hráči do jasné gólové situace. Druhá sedmička zvládla první střídání výborně, bohužel to druhé totálně nevyšlo. Za minutu byl vydřený třígólový náskok už jen o jednu branku. Naše individuální chyby soupeř naplno využil.

       Druhá fáze hry začala tragicky. Po rozehrávce jsme se vyřítili dopředu a zapomenutý hráč hostí vyrovnal na 3:3. My jsme ovšem dál pokračovali v dobrém výkonu a díky tomu jsme opět odskočili do dvoubrankového vedení. Stačilo jen kluky z Vítek „dorazit“ šestým gólem. Jenže. Stejné chyby, stejné známky a opět ten individualismus, místo týmového pojetí. Tohle nás dnes stálo lepší výsledek. Mohli jsme přidat klidně jednu či dvě branky, bohužel přišlo snížení na 5:4.

       Jestliže jsme první dvě třetiny herně ovládli, v té poslední jsme pak zcela propadli. Začali jsme hodně šlapat vodu a nestačili jsme v pohybu lépe připraveným hostujícím hráčům. Ani hráči, kteří toho nahráli méně a měli mít sil na rozdávání, nedokázali oživit naši hru. Že to bude těžké, jsem věděl, ale že si prožijeme tři minuty hrůzy, to bych tedy nečekal. Totálně jsme vypadli z role a od 76 do 79 minuty jsme dostali čtyři smrtící údery. Na odvetu už nezbyly síly a tak přišlo jen snížení na konečných 6:8.

       „Co k tomu říct? První chyba, pokažený závěr první třetiny a začátek druhé. Další aspekt dnešní prohry, zbytečně moc hráčů na střídání, z nichž někteří neviděli měsíc balón. Moje chyba. A poslední hřebíček do rakve byly ty tři minuty hrůzy v poslední třetině. Celý víkend přemýšlím, co jsem udělal špatně já, ale po bitvě je každý generál. Ti kluci jsou pořád jen děti a chyby dělat budou. Dělal je i soupeř. My jsme těch individuálních dnes udělali zbytečně moc a i přes dobrý výkon jsme za to tvrdě zaplatili. Stalo se a vrátit to nejde. Naštěstí máme před sebou celou sezónu, pod žádným tlakem nejsme, takže se vrátíme zpět k tvrdé práci na tréninku a snad už budou chodit všichni, abych se nemusel bát někoho postavit.“

Břetislav Holouš18. 25.03. 13:00 HRANICE U13 - 1. FCV U13 4:8 (:)
Góly PISTOVČÁK 3, BARTLOVÁ, HORÁK, KOSTELNÍČEK, URIČA

Sestava, branky a nahrávky 1. FCV: Frydryšek - Bartlová (1+0), Hynek (0+1), Kostelníček (1+2), Horák (1+1), Koutný (0+1), Chudoba (0+1), Pavelka, Pistovčák (3+0), Hlaváč (1+0), Uriča (1+2) a Diviš.

Třetiny 1:2, 3:3, 0:3.

Trenér: Holouš

     Konečně jsme se dočkali. Po náročné a dlouhé zimní přípravě přišel první mistrovský zápas a hned derby s okresním rivalem Hranicemi. V přípravě jsme sice všechna utkání prohráli, ale vzhledem k tomu, jak ta utkání vypadala a co jsme měli v nohách, jsem týmu věřil. Všechno to úsilí směřovalo k tomu, abychom byli na sezónu kvalitně připraveni. Dnes to ještě nebylo úplně to pravé ořechové, ale myslím, že naše výkony můžou jít ještě výš.

     Již od první minuty zápasu jsme si dokazovali, že jsme na tom dobře a dokážeme hrát svoji hru, bez ohledu na kvalitu soupeře. Prvních deset minut to bylo spíše vzájemné oťukávání a hledání sebe sama na hřišti. Poté jsme poprvé udeřili a po přihrávce Kostelníčka nás dostal do vedení Pistovčák. Nadále jsme drželi míč daleko více na svých kopačkách a po akci Chudoby a střele Kostelníčka jsme odskočili do dvoubrankového vedení. Vypadalo to, že si půjdeme svou cestou pro výhru, ale nešťastná vlastní branka, po nedorozumění gólmana a stopera, nás v našem úsilí přibrzdila.

     Druhá třetina začala stejně špatně, jako skončila ta první a to gólem do naší sítě. Bohužel domácí tým se uchyloval pouze k dalekým výkopům od vlastní branky a po jednom z nich jsme totálně propadli v obraně a znamenalo to vyrovnání. Jak důležité je mít Filipa je název jedné z her Oskara Wilda. My máme místo toho Pistovčáka a ten, po přihrávce Uriči, naklonil opět misky vah na naši stranu. Další hrubka v obraně a nikým nehlídaný hráč domácích vyrovnává. Jenže mi stále máme Pistyho a Uriču a po další jejich souhře vedeme znovu o jednu branku. Domácí hráči ale zbraně nesložili a po faulu si vynutili přímý volný kop. Gólman Frydryšek pouze vyráží před sebe a dobíhající hráč za chladného sledování celé naší obrany opět vyrovnává. Je to smutné, že dřeme a vlastními chybami se srážíme do kolen. Když se podívám, co vše jsme do té doby neproměnili, tak je mi z toho smutno. Mohli jsme hrát v klidu a vést určitě o tři branky. Naštěstí tři minutky před hvizdem poslal Hynek do šance Uriču a ten se nemýlil.

     Jak jsem vždy tvrdil, celá ta náročná příprava vedla k tomu, abychom dokázali hrát ne jen prvních 60 minut, ale abychom dokázali držet tempo v těch posledních 30 minutách. Dnes se to potvrdilo. V poslední třetině jsme hru zcela ovládli. Ano, byli jsme určitě lepší už v těch předchozích dvou třetinách, ale v téhle jsme to dokázali prodat naplno. Po přihrávce Kostelníčka nás poslal do dvoubrankového vedení Horák a tím jsme zcela zlomili odpor domácích borců. Výbornou hru směrem dopředu a důraz předvedla Bartlová, která po přihrávce Koutného propálila domácího gólmana, a bylo hotovo. Těsně před koncem ještě korunoval svůj výborný výkon Hlaváč, který po nahrávce Horáka uzavřel účet dnešního utkání na konečných 8:4.

     „Bylo to dobré utkání. Chyb jsem samozřejmě našel spoustu, ale dnes to lepší převažovalo. Hlavně ve srovnání s hrou domácích borců, kteří se snažili jen o to, dostat míč co nejrychleji k naší brance nákopem a tam něco urvat. My jsme se snažili hrát to, co nás zdobilo v přípravě a to kombinační hrou si připravovat šance, být trpěliví a proměňovat je. Ta finální fáze sice trochu vázla jako vždy, ale do šancí jsme se dostávali a vytvořili jsme si jich dost. Ale nechvalme den před večerem. K ideálu to mělo ještě daleko a je třeba dál poctivě pracovat. Na Vítkovice to určitě stačit nebude. Je třeba omezit chyby vzadu a zlepšit součinnost gólmana zadních řad. Potom určitě budeme víc konkurence schopní. Za dnešek ovšem pro všechny pochvala, na první zápas to nebylo špatné.“

Břetislav HoloušPU 11.03. 15:30 1. FCV U13 - KROMĚŘÍŽ U13 0:11 (0:4)
Góly


PU 03.03. 11:45 VYŠKOV U13 - 1. FCV U13 3:1 (2:1)
Góly HORÁK A.


PU 04.02. 12:30 MYJAVA U13 - 1. FCV U13 3:0 (0:0)
Góly


PU 27.01. 09:00 HRANICE U13 - 1. FCV U13 3:1 (2:0)
Góly KOSTELNÍČEK