Výsledky - hodnocení

5. 15.09. 10:00 1. FCV U13 - ŠUMPERK U13 2:7 (text:)
Góly branky Přerova ŘEZNÍČEK 2
     Sestava 1. FCV: Marák, Smékal, Kojecký, Jakubec, Kratochvíl, Leitner, Kosek, Řezníček, Sedláček, Koller, Vančura. Třetiny 2:0, 1:2, 4:0.
 
     Do 15. minuty se oba týmy rozkoukávaly a šance byly na obou stranách. Bohužel od 15. do 55. minuty jsme úplně vypadli z role. Soupeř na hřišti kraloval a skóre se postupně navýšilo až na 0:3. Poté jsme do konce třetiny z ničeho nic dvakrát udeřili Řezníčkem a bylo o co hrát. Ze začátku třetí části jsme soupeře drželi pod tlakem, své dvě velké šance jsme ovšem nevyužili a tak soupeř rozhodl utkání gólem na 2:4. Poté jsme opět upadli do letargie a zápas jsme již pouze dohráli. Konečný výsledek 2:7 je bohužel spravedlivý. 
 
     Hráči předvedli podprůměrný výkon, který by nestačil na žádného ze soupeřů v SpSM soutěži. Stále nás čeká velmi dlouhá cesta, tohle byl jeden z posledních týmů, kdy jsme mohli uhrát nějaké body. Musíme ještě více přidat v tréninku a pokusit se vhodně doplnit kádr. Pokud se nezlepšíme, budeme nadále pro většinu soupeřů snadné sousto.
 
David Chuda
 


4. 09.09. 10:00 VSETÍN U13 - 1. FCV U13 9:3: (text:)
Góly branky Přerova KOLLER 2, ŘEZNÍČEK
     Sestava 1. FCV: Kojecký, Marák, Jakubec, Kratochvíl, Smékal, Vančura, Kosek, Řezníček, Koller, Sedláček, Rejhon, Leitner. Trenéři: Chuda, Leitner. třetiny: 2:2, 2:1, 5:0.
 
     Utkání bych dnes rozdělil na dvě poloviny. 1. - 45. minuta. Velmi dobrý výkon obou týmů. Vysoké nasazení, pěkné šance na obou stranách. Každý chvilku tahal pilku, ale upřímně, hráčská kvalita byla vyšší na straně domácích. Přesto jsme silou vůle dokázali držet soupeře zkrátka a dokonce jsme vedli 3:2 po krásných 2 gólech Kollera a 1 Řezníčka. Nebudeme se vymlouvat na neproměněné šance, kterých bylo moc, protože i soupeř několikrát ztroskotal na Kojeckém.
 
     46. - 90. minuta.To bylo ovšem hodně slabé. Konec druhé třetiny jsme ještě nějak přečkali a prohrávali jsme jen 4:3. Zkusili jsme dát vše do začátku třetí části, bohužel soupeř dal na 5:3 a tím kluky zlomil. Následovala hra na jednu bránu a domácí zaslouženě přidávali jednu branku za druhou. Převyšovali nás na můj vkus až moc. Mrzí mě, že to kluci vzdali. Konečný stav 9:3 je podle mě velká škoda.
 
     Dnes jsme narazili na soupeře, který byl opravdu výborný. O to víc mě těšilo, že jsme mu dlouho vzdorovali. Bohužel celý svůj výkon jsme devalvovali potupnou kanonádou v závěru utkání. Mnohem více než fotbal, mě ovšem znepokojilo chování hráčů cestou zpět v autobuse. Měl jsem za to, že jsme tým a že kluci jsou mezi sebou kamarádi a táhnou za jeden provaz. Na tomhle budeme muset zapracovat.


David Chuda15. 05.09. 17:00 1. FCV U13 - 1. HFK OLOMOUC U13 8:6 (text:)
Góly branky 1. FCV Řezníček 3, Sedláček 2, Smékal, Kosek, Kojecký
 
     Sestava 1. FCV: Marák - Batkhuu, Leitner, Jakubec, Divíš, Kratochvíl, Vančura, Kosek, Řezníček, Smékal, Sedláček, Rejhon, Kojecký, Koller. Trenéři: Chuda, Leitner. Třetiny 2:4, 4:2, 2:0.

 

     První třetina hrůzy se soupeřem, s kterým jsme vloni utrpěli porážky jednociferné a tak jsme si říkali, že při zlepšených výkonech letos bychom mohli pomýšlet třeba i na vítězství. Když jsme v 5. minutě vedli 1:0 a spálili další tři tutovky, tak to vypdalo, že by to mohlo jít. Co se ovšem dělo po zbytek třetiny mi hlava nebrala. Soupeř byl lepší, bojovnější a naše hra byla jedním slovem katastrofální. Klukům jsem říkal, že na tréninku netrénujeme odkopy z první, i když to tak po zbytek první části vypadalo. Za nás skórovali Smékal a Řezníček. Druhá třetina začala opět tlakem hostů, přežili jsme a postupně jsme se dostávali zpět do utkání. Góly Řezníčka, Kojeckého a Sedláčka přímo z rohového kopu znamenaly otočku na 5:4. Poté jsme sice inkasovali, ale výstavní Koskův přímý kop nás opět poslal do vedení, které jsme neudrželi a stav před poslední 30 minutovkou tak byl 6:6. Do poslední části utkání jsme poslali hráče s nejlepší aktuální formou a to bylo vidět. Na hřišti jsme zcela kralovali a soupeře nepustili z vlastní poloviny. Sedláček proměnil penaltu a Řezníček dal výsledku konečné razítko - 8:6. Tato poslední třetina byla pro nás jako ze snu. HFK nemělo žádnou šanci odolat a je jen škoda, že jsme nepřidali mnohem více gólů, šancí na to bylo dost.

 

 
    Velký výkřičník za první třetinu. S jinými soupeři bychom za takový výkon dostali nasypáno a bylo by po utkání. Hráči ovšem ukázali dobrý charakter a do utkání se postupně dostali. Poslední část souboje mě velice uspokojila a potěšila trenéry a snad i rodiče. Na takový fotbal se dá koukat. O víkendu ukončíme dlouhou sérii anglických týdnů ve Vsetíně, kterému se letos hodně daří. My nemáme opět co ztratit, na hřiště půjdeme s čistou hlavou a se snahou co nejdéle držet soupeře na dostřel. Třeba to zase výjde. Z prvních pěti utkání jsme vydolovali 6 bodů a to je velmi dobrý počin.

David Chuda

 3. 02.09. 15:00 1. FCV U13 - VÍTKOVICE U13 3:7 (text:)
Góly branky Přerova KOSEK 2, ŘEZNÍČEK
     Sestava 1. FCV: Kojecký - Marák, Jakubec, Vančura, Leitner, Diviš, Kratochvíl, Kosek, Řezníček, Smékal, Rejhon, Batkhuu, Koller, Sedláček.  Trenéři: Chuda, Zimčík, Leitner. Třetiny 1:3, 1:2, 1:2.
 
     Vítkovice jsou jeden z nejsilnějších týmů na Moravě a z tohoto utkání jsme měli velké obavy. Kluci ovšem zahráli velmi dobře a zaslouží si pochvalu. Od začátku jsme hosty překvapili a dokonce jsme po krásné Koskově akci vedli 1:0. Bohužel po nástupu druhé sedmičky na hřiště jsme přestali hrát a ve 30. minutě bylo skóre 1:3. Od 2. třetiny však hráli dobře všichni. Byl to znovu agilně hrající Kosek, který přidal druhou branku. Měli jsme hodně šancí, škoda že jsme neproměnili alespoň polovinu z nich. Je potřeba však uznat, že skvěle zachytal Kojecký, který nás dlouho držel v utkání. Stav 2:5 po druhé třetině ještě dával šanci a držel Vítkovice v pozoru. Když pak Řezníček proměnil penaltu a snížil na 3:5, tak jsme se hnali za zdramatizováním tohoto mače. Bohužel jsme udělali chyby v defenzívě a soupeř znovu odskočil. Konečný výsledek 3:7 je však chválihodný.
 
     S tímto výkonem se nemusíme v soutěži bát nikoho. Doufám, že podobně zahrajeme i ve středu v dalším vloženém kole proti HFK. Dopředu jsme nebezpeční a chyb směrem dozadu ubývá. Takhle by to šlo.

David Chuda

 14. 29.08. 17:15 HRANICE U13 - 1. FCV U13 13:4 (?:?)
Góly branky Přerova KOLLER 2, REJHON z penalty, KOSEK
 
     Sestava 1. FCV: Marák - Batkhuu, Diviš, Smékal, Kosek, Řezníček, Sedláček, Koller, Rejhon, Leitner, Vančura, Kratochvíl. Trenér: Chuda.
 

     Od začátku utkání jsme byli na hřišti ti druzí. To, že první třetina skončila jen 2:1 můžeme být rádi. Ještě v polovině boje byl stav 4:3 pro domácí, pak se ovšem projevila naplno naše bojácnost a velmi slabé individuální výkony všech hráčů na hřišti. Nějaké měřítko snesli pouze Rejhon, Kratochvíl a Marák, ostatní hluboko pod svými možnostmi. A tak ve druhé polovině rostlo skóre i chuť a sebevědomí domácích šlo nahoru. Konečný stav 13:4 beru jako naprosté selhání a ránu pro dlouho budované sebevědomí. Snad si Viktoriáni uvědomí, že pouze výkonem na hranici možností (ten předvedli o víkendu v Uničově) se budou moci rovnat soupeřům v této soutěži.


    Doufám, že to pro nás bylo dostatečné varování a už o víkendu proti Vítkovicím předvedeme lepší výkon. Soupeř nás čeká famózní, nemáme co ztratit. Trochu mě mrzí, že za Hranice nastupují tři hráči z Přerovska. Nevím, co se stalo nebo nestalo v minulosti, ale jedno je jasné. Kdybychom tyto hráče měli v Přerově, tak by se kvalita i kvantita kádru dostala na velmi slušnou úroveň a byli bychom určitě konkurenceschopnější. Nezbývá nám, než tvrdě pracovat na tréninku a doufat v postupné zlepšování výkonnosti. Jestli se soupeřům vyrovnáme v zimě, v U14 nebo až v dorostu si netroufnu odhadnout.
 

David Chuda2. 25.08. 14:00 UNIČOV U13 - 1. FCV U13 4:5 (text:)
Góly NAVRÁTIL, BENEŠ, VLÁČIL, BĚHAL - KOSEK 2, SMÉKAL, KOLLER, ŘEZNÍČEK
 
     Sestava 1. FCV - Kojecký, Jakubec, Kratochvíl, Leitner, Smékal, Řezníček, Kosek, Koller, Sedláček, Batkhuu, Marák, Vančura. Trenéři: Chuda, Zimčík, Leitner.
 

     V červnu při posledním kole ligy SpSM U12 sever jsme prohráli s Uničovem 17:3. V sobotu o dva měsíce později se mělo ukázat, zda jdeme správným směrem. Vůbec jsme si nepřipouštěli, že by se měl rozdíl mezi oběma týmy zvětšit. Byli jsme skromní a přáli jsme si soupeře co nejdéle trápit. Prvních 10 minut byl Uničov jasně lepší a vypadalo to, že mu vůbec nebudeme stačit. Výsledkem naštěstí byla pouze 1 vstřelená branka domácích. Poté jsme z ojedinělé akce vyrovnali Koskem a na hřišti se začaly dít věci. Najednou jsme byli všude o krok dříve, soupeře jsme přehrávali a odměnou nám byla nádherná akce na 1:2, kterou znovu zakončoval Kosek. Soupeř poté vyrovnal ze standardní situace krásnou hlavičkou.

 
      Druhá třetina byla také vyrovnaná a Uničov začínal být stále více nervózní. Přebírali jsme otěže a ve druhých 30 minutách jsme přidali 2 góly a soupeř jen jeden. Do černého se trefili Smékal a Koller. Překvapeni byli nejen hráči, ale i rodiče, kteří kluky hnali za vidinou vítězství. Třetí třetina pak byla obrovské drama. Nejprve jsme zvýšili Řezníčkem na 5:3 a vypadalo to dobře, jenže 15 minut před koncem Uničov snížil na 5:4 a až do poslední sekundy se hrálo o každý metr na hřišti. V tomto boji jsme nakonec silou vůle uspěli a zvítězili jsme. Pozápasová euforie byla velmi příjemná.
 
      Soupeř se nás snažil zatlačit na vlastní polovině, nicméně zjednodušení hry vedlo k rychlým kontrům a ty byly smrtící. Hráči na polovině soupeře ztratí respekt a hrají úplně jiný fotbal. Krásné kombinace vedly ke vstřelení 5 branek a k zisku 3 bodů. Kluky chválím a věřím, že s tímto přístupem to nebyly poslední získané body.
 

David Chuda1. 18.08. 10:00 HLUČÍN U13 - 1. FCV U13 8:1 (4:1)
Góly branka Přerova KOLLER z penalty

Hlučín - 1. FC Viktorie Přerov 8:1 (4:1)

     Sestava 1. FCV - Kojecký, Diviš, Jakubec, Kratochvíl, Leitner, Smékal, Řezníček, Kosek, Koller, Sedláček, Batkhuu, Marák, Vančura, Rejhon, Trenéři: Zimčík

     V 1. mistrovském utkání jsme nastoupili proti Hlučínu. Pro tuto sezónu jsme si spolu s trenéry a hráči stanovili menší cíle, kterých chceme dosáhnout a postupnými kroky tyto cíle zvyšovat, co to bude možné. 

     Utkání s Hlučínem nám ukázalo mnoho nedostatků po technické stránce, na kterých je potřeba zapracovat. Také nás soupeř převyšoval hlavně ve hře 1 na 1. Konečný výsledek 8:1 pro domácí může napovídat, že jsme herně propadli, ale z mého pohledu tomu tak úplně nebylo. Přerovští hráči potřebují pořádnou dávku sebevědomí a nebojácnosti ve hře s míčem. Bojovností jsme se vyrovnali soupeři a ve hře se objevily i pěkné kombinace, bohužel nás někdy zbrzdilo ono technické provedení nebo špatné řešení finální fáze. Branku vstřelil Koller z penalty, která byla odpískána po zahrání rukou jednoho z hráčů domácích. 

     Vítězství Hlučína 8:1 bylo zasloužené, ale zase je to posun vpřed v porovnání s minulou sezónou, která našim klukům příliš nevyšla. Je potřeba si z každého utkání, ať už povedeného či ne, vzít nějaké ponaučení a uplatnit zkušenosti v dalších utkáních. 

Michal Zimčík