13. 10.11. 10:45 HRANICE U14 - 1. FCV U14 4:6 (2:5)
Góly KAMIDRA 3, ŠIBAL - KOUTNÝ 3, GRÉGR 2, HLAVÁČ

12. 04.11. 11:45 1. FCV U14 - VSETÍN U14 7:1 (3:1)
Góly GRÉGR 3, HYNEK 2, HLAVÁČ, BRÁBLÍK - KUSÁK
Sestava Přerov: Dressler - Navrátilová, Pavelka, Ťapťuch, Bartlová - Hlaváč (62´ Nečas), Sovík, Hynek, Bráblík (62´ Pistovčák) - Malenda, Grégr.
Branky: Grégr 3x, Hynek 2x, Bráblík, Hlaváč
Trenér: Holouš Břetislav

V neděli jsme doma hostili Vsetín. Měli jsme za sebou šňůru šesti prohraných zápasů a pozoroval jsem, že na hráčích začíná ležet „deka“. Fotbal je přestává bavit a tréninková morálka se dost zhoršila. Bylo třeba je pořádně nabudit, a proto jsem se rozhodl, že dnešní zápas bude zcela podřízen výhře za každou cenu. S kým jiným bychom se už měli nakopnout, než s posledním týmem tabulky. Vyšlo to dokonale.

Vzali jsme si odstrašující příklad z předchozího utkání U15 a na soupeře jsme od první minuty doslova vlétli. Hosté nevěděli, kde jim hlava stojí. Začaly se množit šance, ale buďto nás zastavila píšťalka rozhodčího a ofsajd nebo výborný gólman valachů. V šesté minutě už jsme ale vedli. Hynek si postavil míč k přímému kopu a bylo to 1:0. Krásná střela. Místo toho, aby nás to ještě víc nakoplo, ožili hosté. Začali nám zle zatápět a z nenápadné situace najednou vyrovnali, po střele z dálky pod břevno. Trvalo nám deset minut, než jsme si vedení vzali zpět. Po přihrávce Bartlové zamířil Hlaváč s míčem k bráně a vstřelil svou první letošní branku. Za pět minut si vzal znovu slovo kapitán Hynek, dostal krásnou průnikovou přihrávku za obranu od Malendy, poradil si s gólmanem a zvýšil na 3:1. Tím i skončil první poločas a vypadalo to hodně nadějně.

Do druhé půle jsem nechtěl nic podcenit a tak vše zůstalo na svých místech. Hráče jsem pochválil za první půli, chtěl jsem, aby útočníci stále hráli na ofsajdové hraně, jen si víc hlídali svoje postavení vůči obráncům. Druhá půle měla podobný obraz, jako ta první. Byli jsme to my, kdo diktoval tempo hry a kdo si vytvářel šance. Již za pět minut zvýšil, po přihrávce Pavelky, Bráblík krásným lobem na 4:1. Potom nás několikrát zastavila píšťalka a ofsajd nebo gólman hostí, ale trpělivost se vyplatila. Smolařem utkání byl určitě Grégr, ale vše si v závěru vynahradil. Patnáct minut před koncem začala jeho one man show a skončila těsně před hvizdem rozhodčího hattrickem. Samozřejmě za vydatné podpory celého týmu. U pátého a šestého gólu už nebyli na hřišti Hlaváč a Bráblík, měli naběháno a splněno. Jejich místa zaujali Nečas s Pistovčákem. Konečný výsledek 7:1 a velká radost.

„Dnes se bylo na co dívat. Chvílemi to sice připadalo, že obrany dnes nefungují na žádné straně, ale ta naše byla pevnější a důraznější a konečně pomohli Dresslerovi v naší bráně. Škoda toho jednoho gólu. Chyby a okénka v obraně sice byly, ale bylo to i na úkor zvolené taktiky a hodně útočného pojetí. Prostě jsme jen chtěli držet míč co nejdál od brány a to se povedlo. V útoku jsme dnes byli hodně aktivní a branek mohlo padnout i dvakrát víc. Je třeba se naučit lépe řešit ty ofsajdové situace a samozřejmě i situace sám na gólmana. Výhru samozřejmě nijak nepřeceňuji, ale účel, který měla mít, splnila. Na derby s Hranicemi jdeme s úsměvem a snad nám zůstane i po konci zápasu.“

Břetislav Holouš

11. 27.10. 14:00 VAL.MEZIŘÍČÍ U14 - 1. FCV U14 8:2 (6:1)
Góly RÁDSETOULAL 3, ZAHRADNÍČEK 2, KOŇAŘÍK, KOŘISTKA, VAIGL - GRÉGR, PAVELKA
Sestava Přerov: Dressler - Diviš (36´ Bartlová), Pavelka, Sovík, Navrátilová - Pistovčák (36´ Jano), Ťapťuch, Hynek, Malenda, - Hlaváč (67´ Szell) - Grégr (67´Možný). Trenér: Holouš Břetislav

Druhý zápas letošního podzimu proti „Valmezu“ se nám vůbec, ale vůbec nepovedl. Tristní výkon z prvního poločasu rozhodl o celém utkání. Chyba za chybou, špatné postavení hráčů, z toho pramenící nedostupování a v porovnání s domácími, jsme byli hodně pomalí.

Před utkáním jsme si řekli jasně tři věci, které jsem po hráčích chtěl. Nevím, jestli mluvím svahilsky nebo hebrejsky, ale zřejmě mi nikdo nerozuměl, jelikož se z toho neplnilo nic. Pravá strana hořela jako papír a celkově jsme soupeři nekladli nějaký odpor. Rychlé ztráty míčů, propadák v obranné činnosti a byl z toho šesti brankový debakl. A to Dressler ještě další tři góly chytl. Nejhorší poločas, jaký jsem kdy viděl. Bylo třeba rychle zapomenout a slabé články vyměnit.

Druhý poločas už vypadal o poznání lépe, jenže dneska prostě nebyl den. Na gól z první půlky, který Grégrovi připravila samostatnou akcí Navrátilová, navázal Pavelka. Taky pěkná akce. Ostatní, a to jich bylo po hříchu hodně málo, zůstaly nevyužité. Soupeř ještě přidal další dvě branky a bylo vymalováno. Konečný výsledek 8:2.

„Dnes jsme si nic jiného než výprask nezasloužili. Mít po ruce ručník, hodil bych ho tam už za stavu 3:0. Bohužel jsme si to museli vytrpět až do konce. Pozitivního tam nebylo nic. Zůstalo jen jedno velké zklamání.“

10. 20.10. 11:45 UNIČOV U14 - 1. FCV U14 5:2 (2:1)
Góly SUCHÁNEK 3, MAKO 2 - MALENDA, JANO

9. 14.10. 15:00 ŠUMPERK U14 - 1. FCV U14 3:1 (1:0)
Góly PODHORNÝ 2, GERLICH - JANO
Sestava Přerov: Dressler - Navrátilová, Pavelka, Ťapťuch (36´ Jano), Bartlová - Hlaváč (55´ Nečas), Malenda, Pistovčák (36´ Grégr), Hynek, Bráblík (61´ Diviš) - Sovík.
Branky: Jano

Neděle dopoledne, krásné počasí v podhůří Jeseníků a další mistrovské utkání. Tentokrát proti Šumperku. Jeli jsme k utkání s jasným cílem, vyhrát a přerušit tak černou sérii tří porážek v řadě. Jedna věc je chtít a druhá to dokázat, my jsme chtěli moc, ale nepodařilo se nám to a tak šňůra proher pokračuje dál.

V prvním poločase jsme se museli obejít bez dvou hráčů základní sestavy, kteří nastoupili za U15 na celé utkání. Oproti minulým zápasům, jsem provedl nějaké změny a chtěl jsem si zjistit, jestli bychom mohli takto hrát. Jako již v minulých kláních, první půle byla slabší než ta druhá. Hráli jsme více zezadu se snahou nedostat branku. Dařilo se nám to vcelku dobře až do 22´. Trestuhodně jsme nechali volného hráče před vápnem, který měl dost času si zpracovat přihrávku a přesně zamířit pod břevno naší branky. Na takové střely je Dressler ještě bohužel krátký, vzhledem ke své výšce. Byla to jediná chyba a hned byla potrestaná.

Ve druhém dějství jsme soupeře zatlačili na jeho půlku. Hráli jsme hodně dopředu a otevřeně. Tím pádem jsme nechávali vzadu volná okénka, ale domácí, i díky pohotovým zásahům našeho gólmana, toho nevyužili. V 51´ minutě jsme dostali možnost zahrávat trestný kop a Jano to trefil parádně, bylo srovnáno. Začínal jsem věřit, že by to mohlo vyjít. Bohužel faulu před šestnáctkou jsme se dopustili i my, další střela pod břevno a domácí opět vedli. Od našeho vyrovnání uběhly pouhé čtyři minuty. Snaha a bojovnost se nám upřít nedala, ale do „plných“ se nám útočilo špatně. Nedokázali jsme si vykombinovat nějakou šanci nebo přečíslení, abychom mohli jít do zakončení. Když pak deset minut před koncem přišla hrubka zadních řad, bylo po nadějích. Prohra 3:1 hodně mrzí.

„ Co k tomu říct? Víme, že nesmíme nechat soupeře střílet v klidu před vápnem, natož tam udělat faul, ale pořád tomu nedokážeme čelit. Střely po zemi a další šance dokáže Jindra Dressler pochytat, ale ty rány pod břevno prostě chytit nemůže, i kdyby se rozkrájel. Vepředu potom ve zhuštěném prostoru máme problém udržet míč a vytvořit si přečíslení a šance do zakončení. Na tom budeme muset hodně zapracovat. Musíme být gólově nadprůměrní, jedině tak budeme úspěšní.“

8. 07.10. 11:45 1. FCV U14 - TŘINEC U14 2:4 (0:1)
Góly JANO. HYNEK - PETER 2, KLOCEK, ROČEK
Sestava Přerov: Dressler - Navrátilová, Sovík, Pavelka, Bráblík (52´ Pistovčák) - Jano (68´ Nečas), malenda, Bartlová, Hynek, Hlaváč (36´ Ťapťuch) - Grégr (68´ Diviš).
Branky: Jano, Hynek

V neděli jsme doma hostili Třinec, bohužel, více než utkání samotné, jsem v týdnu řešil situaci kolem týmu. Z nepochopitelných důvodů skončil nejdřív Vohnout a aby toho nebylo málo, v pátek mi oznámil svůj konec i gólman Frydryšek. Náš jediný gólman. Na utkání jsme tak museli povolat Jindru Dresslera z U13. Po utkání jsme se pak domluvili, že se k nám posune na stálo. Ostatně změn bude trochu víc, ale to se kluci a holky dozví na tréninku.

Od začátku jsme tahali za kratší konec provazu a za celých 35´ jsme se nedokázali dostat do hry. Chyběl pohyb, důraz v osobních soubojích a rychlejší práce s míčem. Všechno jsme řešili nakopáváním a do nějaké kombinační hry po zemi, se nám vůbec nechtělo. Celou dobu to smrdělo gólem a ten také, jako zasloužený trest, přišel. V 15´ jsme ztratili míč, hned po rozehrávce a průniková přihrávka mezi stopery znamenala vedení hostů 1:0.Tímto výsledkem také první poločas skončil.

Po dlouhé době jsem musel vzít hráče o přestávce do šatny, abychom si „v klidu“ vysvětlili, co chceme hrát. Druhá půle pak vypadala o dost lépe, i když to ve finále nedopadlo dobře. Už za čtyři minuty bylo srovnáno, když jsme využili špatně zahraného rohového kopu hostí a z rychlého protiútoku dal Jano branku na 1:1. V 15´ druhé půle jsme šli i do vedení 2:1, autorem branky byl, po chybě gólmana, Hynek. Bohužel, dnes nás celý zápas trápila pravá strana. Z té přišel již za dvě minuty vyrovnávací gól. O deset minut později, opět pravá strana, zbytečný faul a skvěle provedený trestný kop znamenal vedení hostí 3:2. Aby toho nebylo málo, za dalších pět minut si pohrál s celou parvou stranou jediný hráč. Jako nůž máslem prošel přes pět hráčů a zvýšil na 4:2. To byl také konec našich nadějí a zároveň i konečný výsledek.

„Dnes jsme si opět, stejně jako na Baníku, prohráli už v první půli. Je to i trochu moje vina. Přiznávám, že jsem toho na trénincích moc nestrávil, ať už to bylo z jakýchkoliv důvodů. Musí se změnit přístup můj i celého týmu. Je třeba se letos oprostit od výsledků a připravit se co nejlépe na příští sezónu. To ale neznamená, že nebudeme bojovat a snažit se být lepší už letos.“

7. 29.09. 12:45 BANÍK OSTRAVA U14 - 1. FCV U14 3:2 (1:0)
Góly VALÍK, KYSELÝ, KOVÁŘ - BRÁBLÍK, MALENDA
Sestava Přerov: Frydryšek - Bráblík, Sovík, Pavelka, Bartlová - Hlaváč (35´ Nečas), Grégr, Hynek, Ťapťuch, Pistovčák (49´ Diviš) - Vohnout (28´ Malenda). Trenér: Holouš Břetislav

Krásné sváteční odpoledne nás zaválo na sever Moravy, kde jsme si to rozdali s Baníkem Ostrava. V minulé sezóně, ještě na malém hřišti, jsme s nimi odehráli skvělá klání. Baník byl vždy lepší v první půli, ale v té druhé jsme to přetlačili v náš prospěch. Byl jsem hodně zvědavý, jak to bude vypadat na tom velkém hřišti.

Už první minuty ukázaly, že to bude hodně těžké. Soupeř byl výborně připraven a bylo vidět, že jim větší hřiště vyhovuje. Domácí byli silní na míči, předváděli pěkné kombinace a popravdě nám míč moc nepůjčovali. Trápili jsme se ve všech herních činnostech a jen díky štěstí, jsme dlouho drželi nulu na svém kontě. To se změnilo ve 24´, kdy šel Baník zaslouženě do vedení 1:0. Přišlo mi, že jsme moc smíření s prohrou. Víc branek už v první půli nepadlo a tak bylo stále o co hrát. Chtělo to ale změnu a to podstatnou.

Do druhého poločasu jsme přeskládali sestavu i posty a bylo to poznat. Hra se více vyrovnala a dostávali jsme se i do šancí. Bohužel to byly spíše jen náznaky bez zakončení. Když už to vypadalo, že utkání skončí hubenou výhrou domácích 1:0, strhla se v poslední desetiminutovce přestřelka. Baník nejdříve dvěma góly rozhodl o svém vítězství, abychom ho my, svými dvěma trefami, zdramatizovali. Obě naše branky padly po střelách z odraženého míče, tu první poslal za záda domácího gólmana Bráblík a druhou Malenda. Do konce však zbývaly pouhé dvě minuty a víc jsme toho nestihli. Bylo by to kruté, domácí si první výhru nad námi zcela zasloužili. Byli prostě lepší.

„ Dnes jsme možná doplatili na velkou marodku U15. Sedm našich hráčů zasáhlo do předchozího zápasu a to se částečně podepsalo na našem výkonu. Vymlouvat se ale nemá smysl, prohráli jsme si to už v první půli. Tam jsme předvedli hodně odevzdaný výkon. Bude to tak vypadat celou sezónu, U15 má přednost. Navíc to všem hráčům přinese do další sezóny spoustu zkušeností a herní praxe. V ní se uvidí, jestli jsme schopni to zúročit a porvat se o příčky nejvyšší.“

6. 23.09. 10:00 1. FCV U14 - BÍLOVEC U14 2:4 (2:2)
Góly KOUTNÝ, JANO - GÉRYK 2, KRAYZEL, ŠMIŘÁK

Sestava Přerov: Marák - Navrátilová, Hynek, Pavelka, Bartlová - Jano (35. Hlaváč), Malenda, Diviš (35. Ťapťuch), Grégr, Pistovčák (52. Nečas) - Koutný (35. Bráblík). Trenér: Holouš Břetislav.

Nedělní dopoledne a utkání proti neoblíbenému soupeři z Bílovce. Už loni se ukázalo, že na ně neumíme zahrát. Tentokrát jsem ale čekal, že to budou tři body a pokračování dobrých výkonů z minulých utkání. To jsem ale netušil, že místo přípravy na utkání, budu řešit tři čtvrtě hodiny gólmana. Tak nas.... jsem už dlouho nebyl.

Do utkání jsme vstoupili dobře, ale fotbal, který jsem chtěl, to nebyl. Už ve čtvrté minutě jsme šli do vedení, když Koutný dorážel míč do prázdné brány, po pokusu Pistovčáka. Vypadalo to nadějně, jenže to bychom museli chtít hrát fotbal a ne tu hrůzu, co jsme předváděli. Žádná kombinační hra po zemi, ale jen nakopávání, odkopávání a zbavování se míčů nebo naopak zbytečné přidržování míčů v místech, kde bylo příliš přehuštěno. Výsledkem toho byla vyrovnávací branka hostí. Těsně před poločasem, se nám podařilo jít znovu do vedení, zásluhou Jana, ale téměř s hvizdem rozhodčího jsme si nechali dát vyrovnávací gól. Další chyba při rozehrávce. Stav po první půli 2:2.

Do té druhé nás bohužel opustili Koutný a Jano. I proto jsem chtěl, uhrát co nejlépe první poločas, abychom se v tom druhém nemuseli strachovat. Opak byl pravdou. Hra se sice trochu změnila a hráli jsme více po zemi, jenže bez efektu. Dopředu se moc míčů nedostalo a v obranné činnosti jsme kupili chyby. Nebylo to ani tak o obraně jako takové, ale o bránění celého týmu, zvlášť v pokutovém území. Důsledkem toho byly dvě situace, které ani brankou skončit neměly, přesto se tak stalo. Sílu na zvrat jsme neměli a tak jsme po zásluze prohráli. Dnes jsme se přizpůsobili soupeři a nehráli svoji hru. Prohra je zasloužená a doufám, že se z toho poučíme. Konec utkání 2:4.

„To, co se stalo, bylo naposledy, jinak končím a jdu raději k přípravce. Týden jsem nebyl na tréninku a dnes jsem pozoroval jen rozklad týmu. Už v sobotu jsem psal, ať mi dáte vědět, kdo bude hrát a kdo ne a kdybych si o to nenapsal, tak nevím ani to. A pokud mi někdo napíše, že zítra bude OK a potom nepřijde, tak to už je moc. Hodinu před zápasem, už nikoho neseženu a ještě se navíc nemůžu věnovat věcem, kterým bych měl. Soupisku jsem měl nachystanou, zápis vypsaný a sestava vypadala na první poločas úplně jinak. Bohužel, do 9.45 sháním gólmana a potom musím u rozhodčích překopat zápis, takže příprava na utkání vzala za své.

Dalším negativem je to, že někteří hráči buď ještě nepochopili, že si hrají o svá místa v sestavě nebo hrát nechtějí. Protože to, jak se někteří prezentují na hřišti, je hrůza. Nechuť bojovat, běhat, plnit si své úkoly apod. Dokážu pochopit, když to nejde fotbalově, ale pokud vidím hráče, kterému se nechce, tak to chápat nebudu a pak musí pochopit on, že mi nezapadá do konceptu. Takoví jste tam byli dneska tři. Tak si to proberte v hlavě, moc šancí už nebude.“

5. 15.09. 12:15 HLUČÍN U14 - 1. FCV U14 1:3 (0:1)
Góly MOKRÝ - GRÉGR, JANO, HYNEK

Sestava Přerov: Frydryšek - Navrátilová, Sovík, Pavelka, Bráblík - Hynek - Hlaváč, Malenda, Grégr, Nečas (35. Jano) - Pistovčák (35. Ťapťuch). Trenér: Holouš Břetislav

V dalším utkání jsme zajeli o víkendu do Ludgeřovic, kde jsme se utkali s domácím Hlučínem. Zápasy minulé sezóny byly hodně vyrovnané a divoké. Doufal jsem, že tentokrát tomu tak nebude. Chtěli jsme navázat na naše předchozí výhry, jenže tentokrát byla sestava hodně okleštěná a na střídání jsme měli jen dva hráče.

Od první minuty bylo jasné, že to nebude lehké utkání. Domácí byli více na míči a střed hřiště patřil jim. My jsme hráli spíše po stranách, ale bohužel jsme nedokázali proměnit průnikové přihrávky v šance. Vše končilo před vápnem, jenže stejně tomu bylo i před naší brankou. První poločas rozhodla 19´, kdy domácí hráč zahrál rukou v pokutovém území a nařízenou penaltu proměnil Grégr, 0:1. Další šance na obou stranách zůstaly bez využití a tak i do kabin se šlo za našeho těsného vedení. Na druhou půli jsme nachystali obě dvě střídání, Nečase nahradil Jano a Pistovčáka Ťapťuch, jenž se posunul do středu a volné místo na hrotu přenechal Grégrovi.

Druhou pasáž jsme zahájili dobře. Jano ukázal domácím svoji rychlost a tři minuty po začátku proměnil svoji první šanci v náš druhý gól, vedli jsme 2:0. Rychlost na obou krajích se ukázala jako naše největší devíza. Domácí zachytávali naše útoky jen stěží, a kdybychom je dokázali vyřešit lépe, mohlo být rozhodnuto rychle. Ve 42´ předvedl Hynek dalekonosnou střelu, která skončila v síti domácího gólmana. Vedení 3:0 vypadalo dobře, ale do konce bylo ještě času dost. Zápas probíhal stále stejně, domácí hráli a my jsme se dostávali do šancí. Nicméně bez efektu. Tři minuty před koncem přišel trest za naši bohorovnost. Centr před bránu se dostal do skrumáže hráčů a odtud se posunul do naší branky. Konečný výsledek tak byl 3:1 v náš prospěch.

„Nebylo to úplně ono, hodně jsme ztráceli míče ve středu pole a hlavně vepředu jsme nedokázali lépe řešit naše šance. Místo zakončení přišla přihrávka a když měla přijít přihrávka, stříleli jsme na branku. Nicméně, výhra byla určitě zasloužená, hraje se na góly a těch jsme dali víc. Navíc obrana toho soupeři ve vápně moc nedovolila a domácí hrozili spíše z trestných kopů, kterých jsme jim dopřáli dost a zbytečně. Příště by se to nemuselo vyplatit.“

4. 09.09. 14:45 1. FCV U14 - HRANICE U14 5:0 (2:0)
Góly KOUTNÝ 3, MALENADA, GRÉGR

Sestava Přerov: Frydryšek - Navrátilová (55. Horák), Sovík, Pavelka, Bartlová (52. Pistovčák), - Hynek (45. Diviš) - Hlaváč (45. Bráblík), Malenda (52. Ťapťuch), Grégr, Jano (52. Nečas) - Koller (35. Koutný). Trenér: Holouš Břetislav

V nedělním odpoledni nás čekalo derby s Hranicemi, a kterému trenérovi by se nelíbilo, mít, na takový zápas, sedm hráčů na střídání. A to nám ještě chyběl Vohnout. Chtěli jsme hlavně napravit hořkou pachuť, která zůstala po vítězném, ale hrozném představení ve Vsetíně. Podařilo se nám to dokonale. Dnes byla vidět velká chuť do hry a konkurence zřejmě dělá divy.

V první půli to byl z naší strany velmi kvalitní a hlavně trpělivý výkon. Postupně jsme si vytvářeli šance, jenže ty zatím zůstaly bez využití. Jak už to tak bývá, přišla slabá chvilka a málem jsme za to zaplatili brankou ve vlastní síti. Byla to však jediná chyba, jinak jsme hosty moc do ničeho nepustili. Náš knokaut jsme si nechali na závěr. Dvě minuty před pauzou poslala Navrátilová krásný pas na rozběhnutého Hlaváče, ten předložil míč Malendovi, jenž nás výstavním „angličanem“ poslal do vedení. Těsně před hvizdem vyslal Pavelka do šance Grégra, který, po důrazném souboji s obráncem, vyzkoušel, jak rychle umí dát gólman nohy k sobě. Nestihl to a vedli jsme 2:0.

Ve druhém poločase vystřídal Kollera na hrotu Koutný a ukázalo se to jako výborný tah. První šance ještě k brance nevedla, ale už ve 38´ dostal Koutný ukázkovou, průnikovou přihrávku od Grégra a bylo to 3:0. Přišlo další střídání, když ze hřiště odešli Hlaváč a Hynek a nahradili je Bráblík s Divišem. Na naší hře se však nic nezměnilo. Stále jsme měli více ze hry a chuť střílet góly. Ve 47´ si Koutný doběhl svou vlastní, odraženou střelu a zvýšil na 4:0. Za čtyři minuty dovršil svůj hattrick, když vystihl chybnou přihrávku hostí, stav utkání byl 5:0 a bylo rozhodnuto. Na hřiště poté přišli všichni zbylí hráči z lavičky a i oni dokázali udržet hosty na distanc od naší branky. Dopředu už to moc nešlo, ale snaha byla. Konečný hvizd dnes chutnal sladce. Velké vítězství, ale hlavně výborný výkon od všech a fotbal, který musel bavit.

„Dneska jste mi udělali velkou radost a dokonale odčinili ten Vsetín. Obrana fungovala na jedničku a je vidět, že smíšená čtyřhra bude asi to pravé ořechové. Hynek na štítu působil hodně jistě a díky tomu mohli oba střední záložníci tvořit hru. Chemie mezi Grégrem a Malendou vypadá do budoucna hodně slibně. Obě křídla dostatečně rychlá, jen musí hrát na své straně a útočník, který dává góly. Opravdu to vypadalo dost dobře. Nezklamali ani střídající hráči, ale kostra týmu nebo spíš základní sestava, je po čtyřech zápasech víceméně jasná. Šanci samozřejmě budou dostávat všichni. Snad už jsme se na tom hřišti všichni našli a budeme v těchto výkonech pokračovat. Za dnešek velká pochvala a super zážitek. Děkuji všem.“

3. 02.09. 11:45 VSETÍN U14 - 1. FCV U14 0:3 (0:1)
Góly 25. GRÉGR, 48. KOUTNÝ, 70. JANO

Sestava Přerov: Frydryšek - Hynek, Sovík, Pavelka, Bráblík (35. Diviš) - Hlaváč (35. Jano), Bartlová, Vohnout (35. Koutný), Nečas (35. Ťapťuch) - Koller (40. Pistovčák), Grégr. Trenér Holouš Břetislav.

Ani ve třetím utkání sezóny jsme nebyli kompletní, ale chyběl nám jen Mates Malenda. Jak moc, bylo vidět hlavně ve středu pole. Nicméně nás bylo dost, a když zahodím všechnu skromnost, jeli jsme si do Vsetína pro tři body. Že to bude taková, s prominutím, hrůza, jsem nečekal ani ve snu.

Začátek utkání vyzněl pro domácí. Po hrůzostrašných minelách v defenzívě, jsme neprohrávali jen díky gólmanu Frydryškovi. O co víc mě těšil při gólmanských zákrocích, tím víc mi vstávaly hrůzou vlasy na hlavě, při nákopech od brány. Brrr, ještě teď mám zimomriavky. Přihrávky směrem dopředu na útočníky a křídelní záložníky se nám dařily, jenže buď nás zastavil praporek pomezního, či dobře vyběhnutý gólman. Ti hoši skvěle četli hru. Naštěstí ve 25´ poslal Vohnout dopředu hlavou Grégra, ten si pohrál se soupeřem i s míčem a vedli jsme 1:0. To bylo v první půli vše. Moc se mi to nelíbilo a tak jsem to celé překopal a vystřídal hned pět hráčů.

Do druhého dějství nezůstal takřka kámen na kameni. To jsem netušil, že to po patnácti minutách budu muset překopat znovu. Jestliže první půle byla herně vyrovnaná, tak během první čtvrt hodiny té druhé, jsme se dostali 2x za půlku. Naštěstí, ten druhý pokus znamenal gól. Frydryškův výkop z ruky přeletěl spící obranu domácích a Koutný šel od půlky sám na gólmana, 2:0. Ve zbytku utkání se ještě občas zablýsklo na obou stranách, ale žádná bouřka z toho nebyla. Dlužno říct, že častěji to bylo před naší bránou, ale domácí byli dnes v koncovce hodně jaloví. Tečku za zápasem udělal Jano. Po přihrávce Bartlové se dnes konečně dočkal branky. Konečný rezultát 3:0 v náš prospěch.

„ Co k tomu říci? S „Valmezem“ jsme sice prohráli, ale fotbal to byl lepší. Dnes to byla, slušně řečeno, hodně utrápená výhra. Jedno české přísloví říká, že ze stolice bič neupleteš. No, my jsme z toho dnes uštrikovali celkem krásnou devítiocasou kočku. Je třeba začít trénovat naplno pánové, sezóna nezačala, ale je už v plném proudu. Takže budíček a příště i fotbal, ze kterého nebolí oči, ať je na co koukat.“

2. 26.08. 11:45 1. FCV U14 - VAL. MEZIŘÍČÍ U14 4:6 (2:3)
Góly VOHNOUT, KOLLER, GRÉGR 2 - PETŘEK, ZAHRADNÍČEK, PAVELKA, FURMÁNEK, VAIGL, HANÁČEK

Sestava Přerov: Marák - Hynek, Pavelka, Sovík, Ťapťuch (17. Bráblík) - Hlaváč (40. Jano), Malenda, Grégr, Nečas (35. Koutný) - Vohnout, Koller. Trenér: Holouš Břetislav

Ani druhé utkání jsme nemohli odehrát v kompletní sestavě. Když už jsme byli schopní se jakž, takž poskládat do pole, chyběl gólman. Neúčast jeho a Bartlové v obraně, se ukázala jako hodně citelná ztráta. Míša Marák z U13 se sice snažil, ale nezkušenost a malá postava byly pro něj hodně limitující.

Do první půle zněly pokyny jasně, držet co nejvíc míč a hrát důsledně v obraně tak, aby na gólmana nic nešlo. Vydrželo nám to asi šest minut. V deváté minutě jsme nezachytili na levé straně průnikovou přihrávku a hosté šli do vedení. Už za tři minuty to bylo o dvě branky, když chybu Ťapťucha potrestal soupeř dalším gólem. Vrchol zmaru byl dovršen ještě do půlky první části hry. Po souhře chyb celé pravé strany trefil Pavelka vlastní bránu. V té době jsem byl zralý na infarkt, kolikátý už? Ze hřiště odešel Ťapťuch a nahradil ho Bráblík. Hra se trochu zklidnila a nám to přineslo první branku, jejímž autorem byl Vohnout. Pět minut před přestávkou jsme vykřesali ještě jiskřičku naděje. Akce po levé straně skončila gólem, když míč do brány uklidil na zadní tyči Koller. To bylo v první půli vše.

Druhý poločas jsme začali s Koutným na středu zálohy, Grégr se posunul na hrot a Koller na pravou stranu, kde nahradil Nečase. Už za pět minut vystřídal Hlaváče, na levé straně, Jano a najednou jsme byli aktivnější i lepší. Po přihrávce Hynka, vymetl šibenici Grégr a za pět minut nás, ten samý hráč, poslal poprvé do vedení. Vypadalo to, že jsme soupeře zlomili a je na kolenou. Bohužel, jen vypadalo. Za minutu bylo srovnáno, chyba gólmana a nedůraz v obranné činnosti. Za další dvě minuty jsme soupeři nabídli možnost trestného kopu a opět jsme tahali za kratší konec provazu. Zmar našich nadějí znamenal další „přímák“. Místo, abychom využili našeho obratu, nabídli jsme soupeři možnost se z toho oklepat a dostat nás znovu dno. Na další zlom v utkání jsme už neměli sílu. Na některých hráčích bylo hodně vidět, že hráli už za U15. Konec utkání a stav 4:6. Další prohra a opět zbytečná.

„Jestliže jsme v minulém utkání doplatili na neproměňování šancí, tentokrát to byla špatná defenzíva. Šest branek je hodně a nemůžeme to svádět jen na gólmana, kterému se klepala kolena, už když šel do brány. Byl to pro něj křest ohněm a my jsme mu to vůbec neulehčili. Příště už snad budeme opravdu kompletní. A hlavně, obrana i gólman pojedou na 100% a ofenzívní hráči budou proměňovat šance. Za ten obrat na 4:3 dnes díky, škoda, že to nevydrželo. Ano, byl tam hráč, který tam neměl co dělat, ale byl jen jeden a na to se nemůžeme vymlouvat. Do budoucna strach nemám, ale je škoda prohrát dva zápasy, které měly skončit, při vší úctě k soupeřům, naším vítězstvím.“

1. 19.08. 11:45 1. FCV U14 - UNIČOV U14 1:5 (0:2)
Góly VOHNOUT - SEDLÁŘ 3, SUCHÁNEK 2

Sestava Přerov: Frydryšek - Bartlová, Pavelka, Malenda, Sovík - Hlaváč, Koutný (36. Pistovčák), Vohnout, Bráblík (47. Diviš) - Ťapťuch, Nečas. Trenér Holouš Břetislav.

Nová sezóna, velké hřiště a citelné oslabení v podobě odchodu tří hráčů do Sigmy Olomouc. Navíc ještě zranění a nepřítomnost některých nových hráčů. Úvodní utkání mělo ukázat, jak se s tím dokážeme vyrovnat.

První poločas se nesl ve znamení vyrovnané hry. Naopak jsme to byli my, kdo si vytvářel brankové příležitosti, bohužel pro nás, bez kýženého efektu. Až moc bylo vidět, jak v útoku chybí Uriča, který je dokázal proměňovat. Postupem času se osmělili i hosté a horko bylo i před naší brankou. Do třicáté minuty jsme měli tři jasné šance Bráblíka, 2x byl sám před gólmanem Hlaváč a jednou Nečas. Stav utkání? Stále 0:0. Sebevraždou v přímém přenosu byla pouhá minuta, která rozhodla. Dvě chyby obou stoperů a hosté vedli 2:0, přitom se ani nejednalo o nějaké vypracované akce, spíš jsme jim obě branky nabídli sami. Posledních pět minut první půle jsme tak dohráli v totálním útlumu.

Do druhého dějství nahradil Koutného, Pistovčák. Hra se dál podobala prvnímu poločasu, ale odchod Koutného byl znát hlavně ve středu hřiště. Co se nedařilo nám  prvních třicet minut, nám ukázkově předvedli hosté. Dvě průnikové přihrávky mezi stopery a 100% produktivita. Bylo to kruté, ale bohužel. My tyto situace neproměníme, soupeř ano. To byl jediný rozdíl mezi námi. Vystřídání Diviše za Bráblíka a přeskupení hráčů v poli sice přineslo oživení a branku Vohnouta na 1:4, ale už bylo příliš pozdě. V závěru přišla ještě minela Pavelky a gól na 1:5, ale to už na výsledek utkání nemělo moc vliv.

„Někteří hráči dnes přesvědčili, že si zaslouží víc času na hřišti, jiní budou muset přidat. Vím, po takovém výsledku to nevypadá dobře, ale kromě individuálních chyb, toho nemám moc co vytknout. Bojovali a dřeli jsme až do konce. Rozhodly individuální chyby a hlavně špatná produktivita. Tam byl velký rozdíl a stálo to nás to úspěch. Už před sezónou jsem ale věděl, že ta letošní bude pro tuto kategorii otázkou vůle, bojovnosti a charakteru. Až budeme kompletní, věřím, že to bude lepší. Konkurence udělá své a místo v sestavě si bude muset každý zasloužit. Nesmíme polevit a mít hlavy dole. Spousta hráčů bude v této sezóně hrát i za ročník 2004 a proto je třeba využít šance a dokázat, že i ti ostatní na to mají. Náš čas přijde, až v U15 se ukáže skutečná síla tohoto týmu a na to je třeba se připravit a nevzdávat to. Za dnešek díky i přes tu prohru, která mrzí, ale nebolí.“