Výsledky - hodnocení

5. 15.09. 12:15 HLUČÍN U14 - 1. FCV U14 1:3 (0:1)
Góly MOKRÝ - GRÉGR, JANO, HYNEK

Sestava Přerov: Frydryšek - Navrátilová, Sovík, Pavelka, Bráblík - Hynek - Hlaváč, Malenda, Grégr, Nečas (35. Jano) - Pistovčák (35. Ťapťuch). Trenér: Holouš Břetislav

V dalším utkání jsme zajeli o víkendu do Ludgeřovic, kde jsme se utkali s domácím Hlučínem. Zápasy minulé sezóny byly hodně vyrovnané a divoké. Doufal jsem, že tentokrát tomu tak nebude. Chtěli jsme navázat na naše předchozí výhry, jenže tentokrát byla sestava hodně okleštěná a na střídání jsme měli jen dva hráče.

Od první minuty bylo jasné, že to nebude lehké utkání. Domácí byli více na míči a střed hřiště patřil jim. My jsme hráli spíše po stranách, ale bohužel jsme nedokázali proměnit průnikové přihrávky v šance. Vše končilo před vápnem, jenže stejně tomu bylo i před naší brankou. První poločas rozhodla 19´, kdy domácí hráč zahrál rukou v pokutovém území a nařízenou penaltu proměnil Grégr, 0:1. Další šance na obou stranách zůstaly bez využití a tak i do kabin se šlo za našeho těsného vedení. Na druhou půli jsme nachystali obě dvě střídání, Nečase nahradil Jano a Pistovčáka Ťapťuch, jenž se posunul do středu a volné místo na hrotu přenechal Grégrovi.

Druhou pasáž jsme zahájili dobře. Jano ukázal domácím svoji rychlost a tři minuty po začátku proměnil svoji první šanci v náš druhý gól, vedli jsme 2:0. Rychlost na obou krajích se ukázala jako naše největší devíza. Domácí zachytávali naše útoky jen stěží, a kdybychom je dokázali vyřešit lépe, mohlo být rozhodnuto rychle. Ve 42´ předvedl Hynek dalekonosnou střelu, která skončila v síti domácího gólmana. Vedení 3:0 vypadalo dobře, ale do konce bylo ještě času dost. Zápas probíhal stále stejně, domácí hráli a my jsme se dostávali do šancí. Nicméně bez efektu. Tři minuty před koncem přišel trest za naši bohorovnost. Centr před bránu se dostal do skrumáže hráčů a odtud se posunul do naší branky. Konečný výsledek tak byl 3:1 v náš prospěch.

„Nebylo to úplně ono, hodně jsme ztráceli míče ve středu pole a hlavně vepředu jsme nedokázali lépe řešit naše šance. Místo zakončení přišla přihrávka a když měla přijít přihrávka, stříleli jsme na branku. Nicméně, výhra byla určitě zasloužená, hraje se na góly a těch jsme dali víc. Navíc obrana toho soupeři ve vápně moc nedovolila a domácí hrozili spíše z trestných kopů, kterých jsme jim dopřáli dost a zbytečně. Příště by se to nemuselo vyplatit.“

Břetislav Holouš

4. 09.09. 14:45 1. FCV U14 - HRANICE U14 5:0 (2:0)
Góly KOUTNÝ 3, MALENADA, GRÉGR

Sestava Přerov: Frydryšek - Navrátilová (55. Horák), Sovík, Pavelka, Bartlová (52. Pistovčák), - Hynek (45. Diviš) - Hlaváč (45. Bráblík), Malenda (52. Ťapťuch), Grégr, Jano (52. Nečas) - Koller (35. Koutný). Trenér: Holouš Břetislav

V nedělním odpoledni nás čekalo derby s Hranicemi, a kterému trenérovi by se nelíbilo, mít, na takový zápas, sedm hráčů na střídání. A to nám ještě chyběl Vohnout. Chtěli jsme hlavně napravit hořkou pachuť, která zůstala po vítězném, ale hrozném představení ve Vsetíně. Podařilo se nám to dokonale. Dnes byla vidět velká chuť do hry a konkurence zřejmě dělá divy.

V první půli to byl z naší strany velmi kvalitní a hlavně trpělivý výkon. Postupně jsme si vytvářeli šance, jenže ty zatím zůstaly bez využití. Jak už to tak bývá, přišla slabá chvilka a málem jsme za to zaplatili brankou ve vlastní síti. Byla to však jediná chyba, jinak jsme hosty moc do ničeho nepustili. Náš knokaut jsme si nechali na závěr. Dvě minuty před pauzou poslala Navrátilová krásný pas na rozběhnutého Hlaváče, ten předložil míč Malendovi, jenž nás výstavním „angličanem“ poslal do vedení. Těsně před hvizdem vyslal Pavelka do šance Grégra, který, po důrazném souboji s obráncem, vyzkoušel, jak rychle umí dát gólman nohy k sobě. Nestihl to a vedli jsme 2:0.

Ve druhém poločase vystřídal Kollera na hrotu Koutný a ukázalo se to jako výborný tah. První šance ještě k brance nevedla, ale už ve 38´ dostal Koutný ukázkovou, průnikovou přihrávku od Grégra a bylo to 3:0. Přišlo další střídání, když ze hřiště odešli Hlaváč a Hynek a nahradili je Bráblík s Divišem. Na naší hře se však nic nezměnilo. Stále jsme měli více ze hry a chuť střílet góly. Ve 47´ si Koutný doběhl svou vlastní, odraženou střelu a zvýšil na 4:0. Za čtyři minuty dovršil svůj hattrick, když vystihl chybnou přihrávku hostí, stav utkání byl 5:0 a bylo rozhodnuto. Na hřiště poté přišli všichni zbylí hráči z lavičky a i oni dokázali udržet hosty na distanc od naší branky. Dopředu už to moc nešlo, ale snaha byla. Konečný hvizd dnes chutnal sladce. Velké vítězství, ale hlavně výborný výkon od všech a fotbal, který musel bavit.

„Dneska jste mi udělali velkou radost a dokonale odčinili ten Vsetín. Obrana fungovala na jedničku a je vidět, že smíšená čtyřhra bude asi to pravé ořechové. Hynek na štítu působil hodně jistě a díky tomu mohli oba střední záložníci tvořit hru. Chemie mezi Grégrem a Malendou vypadá do budoucna hodně slibně. Obě křídla dostatečně rychlá, jen musí hrát na své straně a útočník, který dává góly. Opravdu to vypadalo dost dobře. Nezklamali ani střídající hráči, ale kostra týmu nebo spíš základní sestava, je po čtyřech zápasech víceméně jasná. Šanci samozřejmě budou dostávat všichni. Snad už jsme se na tom hřišti všichni našli a budeme v těchto výkonech pokračovat. Za dnešek velká pochvala a super zážitek. Děkuji všem.“

3. 02.09. 11:45 VSETÍN U14 - 1. FCV U14 0:3 (0:1)
Góly 25. GRÉGR, 48. KOUTNÝ, 70. JANO

Sestava Přerov: Frydryšek - Hynek, Sovík, Pavelka, Bráblík (35. Diviš) - Hlaváč (35. Jano), Bartlová, Vohnout (35. Koutný), Nečas (35. Ťapťuch) - Koller (40. Pistovčák), Grégr. Trenér Holouš Břetislav.

Ani ve třetím utkání sezóny jsme nebyli kompletní, ale chyběl nám jen Mates Malenda. Jak moc, bylo vidět hlavně ve středu pole. Nicméně nás bylo dost, a když zahodím všechnu skromnost, jeli jsme si do Vsetína pro tři body. Že to bude taková, s prominutím, hrůza, jsem nečekal ani ve snu.

Začátek utkání vyzněl pro domácí. Po hrůzostrašných minelách v defenzívě, jsme neprohrávali jen díky gólmanu Frydryškovi. O co víc mě těšil při gólmanských zákrocích, tím víc mi vstávaly hrůzou vlasy na hlavě, při nákopech od brány. Brrr, ještě teď mám zimomriavky. Přihrávky směrem dopředu na útočníky a křídelní záložníky se nám dařily, jenže buď nás zastavil praporek pomezního, či dobře vyběhnutý gólman. Ti hoši skvěle četli hru. Naštěstí ve 25´ poslal Vohnout dopředu hlavou Grégra, ten si pohrál se soupeřem i s míčem a vedli jsme 1:0. To bylo v první půli vše. Moc se mi to nelíbilo a tak jsem to celé překopal a vystřídal hned pět hráčů.

Do druhého dějství nezůstal takřka kámen na kameni. To jsem netušil, že to po patnácti minutách budu muset překopat znovu. Jestliže první půle byla herně vyrovnaná, tak během první čtvrt hodiny té druhé, jsme se dostali 2x za půlku. Naštěstí, ten druhý pokus znamenal gól. Frydryškův výkop z ruky přeletěl spící obranu domácích a Koutný šel od půlky sám na gólmana, 2:0. Ve zbytku utkání se ještě občas zablýsklo na obou stranách, ale žádná bouřka z toho nebyla. Dlužno říct, že častěji to bylo před naší bránou, ale domácí byli dnes v koncovce hodně jaloví. Tečku za zápasem udělal Jano. Po přihrávce Bartlové se dnes konečně dočkal branky. Konečný rezultát 3:0 v náš prospěch.

„ Co k tomu říci? S „Valmezem“ jsme sice prohráli, ale fotbal to byl lepší. Dnes to byla, slušně řečeno, hodně utrápená výhra. Jedno české přísloví říká, že ze stolice bič neupleteš. No, my jsme z toho dnes uštrikovali celkem krásnou devítiocasou kočku. Je třeba začít trénovat naplno pánové, sezóna nezačala, ale je už v plném proudu. Takže budíček a příště i fotbal, ze kterého nebolí oči, ať je na co koukat.“

2. 26.08. 11:45 1. FCV U14 - VAL. MEZIŘÍČÍ U14 4:6 (2:3)
Góly VOHNOUT, KOLLER, GRÉGR 2 - PETŘEK, ZAHRADNÍČEK, PAVELKA, FURMÁNEK, VAIGL, HANÁČEK

Sestava Přerov: Marák - Hynek, Pavelka, Sovík, Ťapťuch (17. Bráblík) - Hlaváč (40. Jano), Malenda, Grégr, Nečas (35. Koutný) - Vohnout, Koller. Trenér: Holouš Břetislav

Ani druhé utkání jsme nemohli odehrát v kompletní sestavě. Když už jsme byli schopní se jakž, takž poskládat do pole, chyběl gólman. Neúčast jeho a Bartlové v obraně, se ukázala jako hodně citelná ztráta. Míša Marák z U13 se sice snažil, ale nezkušenost a malá postava byly pro něj hodně limitující.

Do první půle zněly pokyny jasně, držet co nejvíc míč a hrát důsledně v obraně tak, aby na gólmana nic nešlo. Vydrželo nám to asi šest minut. V deváté minutě jsme nezachytili na levé straně průnikovou přihrávku a hosté šli do vedení. Už za tři minuty to bylo o dvě branky, když chybu Ťapťucha potrestal soupeř dalším gólem. Vrchol zmaru byl dovršen ještě do půlky první části hry. Po souhře chyb celé pravé strany trefil Pavelka vlastní bránu. V té době jsem byl zralý na infarkt, kolikátý už? Ze hřiště odešel Ťapťuch a nahradil ho Bráblík. Hra se trochu zklidnila a nám to přineslo první branku, jejímž autorem byl Vohnout. Pět minut před přestávkou jsme vykřesali ještě jiskřičku naděje. Akce po levé straně skončila gólem, když míč do brány uklidil na zadní tyči Koller. To bylo v první půli vše.

Druhý poločas jsme začali s Koutným na středu zálohy, Grégr se posunul na hrot a Koller na pravou stranu, kde nahradil Nečase. Už za pět minut vystřídal Hlaváče, na levé straně, Jano a najednou jsme byli aktivnější i lepší. Po přihrávce Hynka, vymetl šibenici Grégr a za pět minut nás, ten samý hráč, poslal poprvé do vedení. Vypadalo to, že jsme soupeře zlomili a je na kolenou. Bohužel, jen vypadalo. Za minutu bylo srovnáno, chyba gólmana a nedůraz v obranné činnosti. Za další dvě minuty jsme soupeři nabídli možnost trestného kopu a opět jsme tahali za kratší konec provazu. Zmar našich nadějí znamenal další „přímák“. Místo, abychom využili našeho obratu, nabídli jsme soupeři možnost se z toho oklepat a dostat nás znovu dno. Na další zlom v utkání jsme už neměli sílu. Na některých hráčích bylo hodně vidět, že hráli už za U15. Konec utkání a stav 4:6. Další prohra a opět zbytečná.

„Jestliže jsme v minulém utkání doplatili na neproměňování šancí, tentokrát to byla špatná defenzíva. Šest branek je hodně a nemůžeme to svádět jen na gólmana, kterému se klepala kolena, už když šel do brány. Byl to pro něj křest ohněm a my jsme mu to vůbec neulehčili. Příště už snad budeme opravdu kompletní. A hlavně, obrana i gólman pojedou na 100% a ofenzívní hráči budou proměňovat šance. Za ten obrat na 4:3 dnes díky, škoda, že to nevydrželo. Ano, byl tam hráč, který tam neměl co dělat, ale byl jen jeden a na to se nemůžeme vymlouvat. Do budoucna strach nemám, ale je škoda prohrát dva zápasy, které měly skončit, při vší úctě k soupeřům, naším vítězstvím.“

1. 19.08. 11:45 1. FCV U14 - UNIČOV U14 1:5 (0:2)
Góly VOHNOUT - SEDLÁŘ 3, SUCHÁNEK 2

Sestava Přerov: Frydryšek - Bartlová, Pavelka, Malenda, Sovík - Hlaváč, Koutný (36. Pistovčák), Vohnout, Bráblík (47. Diviš) - Ťapťuch, Nečas. Trenér Holouš Břetislav.

Nová sezóna, velké hřiště a citelné oslabení v podobě odchodu tří hráčů do Sigmy Olomouc. Navíc ještě zranění a nepřítomnost některých nových hráčů. Úvodní utkání mělo ukázat, jak se s tím dokážeme vyrovnat.

První poločas se nesl ve znamení vyrovnané hry. Naopak jsme to byli my, kdo si vytvářel brankové příležitosti, bohužel pro nás, bez kýženého efektu. Až moc bylo vidět, jak v útoku chybí Uriča, který je dokázal proměňovat. Postupem času se osmělili i hosté a horko bylo i před naší brankou. Do třicáté minuty jsme měli tři jasné šance Bráblíka, 2x byl sám před gólmanem Hlaváč a jednou Nečas. Stav utkání? Stále 0:0. Sebevraždou v přímém přenosu byla pouhá minuta, která rozhodla. Dvě chyby obou stoperů a hosté vedli 2:0, přitom se ani nejednalo o nějaké vypracované akce, spíš jsme jim obě branky nabídli sami. Posledních pět minut první půle jsme tak dohráli v totálním útlumu.

Do druhého dějství nahradil Koutného, Pistovčák. Hra se dál podobala prvnímu poločasu, ale odchod Koutného byl znát hlavně ve středu hřiště. Co se nedařilo nám  prvních třicet minut, nám ukázkově předvedli hosté. Dvě průnikové přihrávky mezi stopery a 100% produktivita. Bylo to kruté, ale bohužel. My tyto situace neproměníme, soupeř ano. To byl jediný rozdíl mezi námi. Vystřídání Diviše za Bráblíka a přeskupení hráčů v poli sice přineslo oživení a branku Vohnouta na 1:4, ale už bylo příliš pozdě. V závěru přišla ještě minela Pavelky a gól na 1:5, ale to už na výsledek utkání nemělo moc vliv.

„Někteří hráči dnes přesvědčili, že si zaslouží víc času na hřišti, jiní budou muset přidat. Vím, po takovém výsledku to nevypadá dobře, ale kromě individuálních chyb, toho nemám moc co vytknout. Bojovali a dřeli jsme až do konce. Rozhodly individuální chyby a hlavně špatná produktivita. Tam byl velký rozdíl a stálo to nás to úspěch. Už před sezónou jsem ale věděl, že ta letošní bude pro tuto kategorii otázkou vůle, bojovnosti a charakteru. Až budeme kompletní, věřím, že to bude lepší. Konkurence udělá své a místo v sestavě si bude muset každý zasloužit. Nesmíme polevit a mít hlavy dole. Spousta hráčů bude v této sezóně hrát i za ročník 2004 a proto je třeba využít šance a dokázat, že i ti ostatní na to mají. Náš čas přijde, až v U15 se ukáže skutečná síla tohoto týmu a na to je třeba se připravit a nevzdávat to. Za dnešek díky i přes tu prohru, která mrzí, ale nebolí.“