21. 13.04. 14:00 SK UNIČOV U14 - 1. FCV U14 3:0 (1:0)
Góly 13. GABRIEL, 51. DOBROZEMSKÝ, 58. MILDE

Podrobnosti realizačním týmem nedodány.

20. 09.04. 11:45 1. FCV U14 - ŠSK BÍLOVEC U14 2:1 (1:1)
Góly 13. VAŘECHA, 37. CETKOVSKÝ - PETR

Sestava Přerova: Bělka – Vařecha, Martinec, Krátky, Vožda – Kocian (46. Obrtel), Kytlica, Kyas (35. Štěpánek J.), Štěpánek D. – Caletka, Cetkovský. Střídající: Vyňuchal.

V neděli se na Sokolské ulici sehrálo utkání dvou tabulkových sousedů. Do utkání lépe vstoupil Přerov, který si v prvních minutách vypracoval 4 samostatné nájezdy na brankáře hostů, bohužel ani jednou nevyřešil situaci správně. Ve 13. minutě se přerovští dočkali. Kytlica zahrával standartní situaci, kterou brankář neudržel ve svých rukou a do brány tak míč dostal jediný dobíhající Vařecha a otevřel tak stav utkání – 1:0. V 31. minutě před přerovskou bránou došlo ke shluku hráčů, nikdo však nebyl schopný míč odkopnout a Bílovec srovnal na 1:1.

Vstup do druhé půle vyšel pro Přerov skvěle. Centrovaný míč skončil přetažený na zadní tyči, kde číhal Cetkovský a tvrdou střelou zvýšil na 2:1. Bílovec si také vytvořil šance a ohrožoval přerovskou branku, ale ke štěstí domácích se na výsledku už nic nezměnilo.

Michal Zimčík

19. 02.04. 13:45 1. HFK OLOMOUC U14 - 1. FCV U14 1:2 (1:0)
Góly NAKLÁDAL - MLČOCH, VOŽDA

Sestava Přerova: Bělka (35. Vyňuchal) – Vařecha, Martinec (35. Vožda), Krátky, Mlčoch – Kocian (35. Obrtel), Kytlica, Kyas (35. Štěpánek J.), Štěpánek D. – Caletka, Cetkovský

Po přeloženém mistrovském utkání se Šumperkem přerovská U14 konečně odstartovala druhou půli soutěže s HFK Olomouc. Do utkání hráči vstoupili aktivně. Hra se přelévala z jedné strany na druhou, i když nebyla příliš pohledná. Hrálo se na vedlejším hřišti a povrch nebyl příliš rovný. Přerov si v první půli vytvořil pár slibných šancí, bohužel je nedokázal využít. Výsledkem byl gól domácích ve 34. minutě – 1:0, jak se říká „do šatny“.
Po 10. minutách druhé půle se Přerov dočkal vyrovnání po gólu Mlčocha z pokutového kopu. Ze hry měl více Přerov, zatímco HFK hrozilo spíše z rychlých protiútoků. V 69. minutě vypíchnul protihráči míč Vožda a přízemní střelou k tyči otočil stav utkání pro hosty na konečných – 1:2.

Trenér Zimčík: "Jsem rád, že nám začala soutěž. Zimní příprava neproběhla vůbec podle plánu a mám z ní smíšené pocity. Museli jsme zrušit několik přátelských utkání, konkrétně – Zlín, Vítkovice a Prostějov. Trénovali jsme v malém počtu, vše bylo způsobeno opakujícími se nemocemi. Za poslední 2 týdny jsme se dali dohromady a trénujeme ve větším počtu, což zvedá úroveň tréninkových jednotek. Co se utkání týká, jsem rád, že jsme vyhráli. Nebylo to pro nás jednoduché a branka v závěru poločasu nás mohla položit na kolena, ale kluci utkání zvládli a v druhém poločase si šli pro vítězství. Příští víkend nás čeká těžké utkání s druhým Bílovcem. Hrajeme v neděli 9. 4. 2017 v 11:45 na hlavním hřišti na Sokolské ulici."

PU 25.02. 11:45 SK HS KROMĚŘÍŽ U14 - 1. FCV U14 3:5 (1:2)
Góly Kytlica, Cetkovský, Štěpánek Jan, Caletka, Štěpánek Dan

Sestava: Vyňuchal, Václavíček, Martinec, Mlčoch, Vařecha, Obrtel, Kyas, Kytlica, Štěpánek Dan, Štěpánek Jan, Caletka, Cetkovský, Novák

Do utkání Přerov vstoupil brankou ve 2. minutě, kdy Kytlica protlačil míč do brány po přihrávce Vařechy - 0:1. Dobrý vstup do utkání dlouho Přerovu nevydržel, když v 7. minutě po chybné zpětné přihrávce došlo k vyrovnání -1:1. I když paradoxně byl Kroměříž lepším týmem, Přerov do konce poločasu zvýšil na 1:2. Kyas pěknou přihrávkou vyslal Cetkovskýho a ten si poradil s vybíhajícím brankářem a za pomoci tyče se nemýlil. V 37. minutě Kroměříž vyrovnal na 2:2 a opět udával tempo hry. V 53. minutě došlo ke zlomu utkání, kdy Václavíček pěkným centrem našel Honzu Štěpánka, který hlavou mířil přesně mezi tyče – 2:3. O deset minut později v 63. minutě Cetkovský vybojoval míč ve středu hřiště a vyslal míč Caletkovi, který zvýšil na 2:4. Kroměříž se však nevzdávala a v 67. upravila skóre na 3:4. Na konečných 3:5 dával branku, opět po přihrávce Cetkovskýho, v 70. minutě utkání Štěpánek Dan, kdy si poradil s brankářem mazaným lobem.

Trenér Zimčík: Utkání jsme výsledkově zvládli, za to jsem rád. Je nutné podotknout, že Kroměříž byla lepším týmem a udávala tempo hry. Pro nás to bylo dobré utkání hlavně po fyzické stránce. Musíme se zaměřit více na otáčení hry a využívání krajních prostor, jelikož jsme hodně ztráceli nesmyslnými kličkami do 2-3 hráčů a pak se dostávali pod tlak. Za měsíc nám začíná soutěž a já věřím, že budeme pokračovat ve stejném tempu, které jsme si nastolili.