Výsledky - hodnocení

9. 15.10. 11:45 ŠUMPERK U14 - 1. FCV U14 3:6 (0:3)
Góly branky Přerova Veselý, Dycha, Bartlová, Caletka, Vyňuchal, Verbich
     Sestava Přerova: Pavlík - Mach, Otáhal, Vávra, Švestka (46. Vyňuchal), Kocian (36. Caletka), Verbich, Kuča, Veselý, Dycha (66. Vencel), Bartlová.

     Jasná převaha našeho týmu vyústila ve vedení 0:3. Ve druhém poločase jsme polevili a hra se vyrovnala. Šumperk dotahoval, ale my si vedení v poklidu pohlídali.

Vít Koplík
 


8. 08.10. 11:45 1. FCV U14 - VSETÍN U14 1:3 (1:2)
Góly HORÁK - DOBEŠ, DURMON, ZBRANEK

Podrobnosti nedodány.14. 04.10. 16:45 1. FCV U14 - BANÍK OSTR. U14 0:2 (0:0)
Góly IMIDER, ŠEBESTA

Podrobnosti nedodány.7. 01.10. 11:45 1. FCV U14 - BÍLOVEC U14 4:1 (2:1)
Góly URIČA 3, HORÁK - ČAVERA
 
     Sestava Přerova: Pavlík - Švestka (50. Vařecha), Otáhal, Kuča, Vávra, Horák, Verbich, Dycha (53. Václavíček), Veselý (45. Mach), Bartlová (45. Chudoba), Uriča.

 

     V utkání jsme chtěli předvést to co první poločas v Třinci. Prvních 30 minut se nám to dařilo. Míč jsme měli často na svých kopačkách a hezkými kombinacemi jsme se dostávali do šancí. Veselého dvě šance, ani Dychova tutovka se však mezi tyče nevešly. Další akce Verbicha v 11. minutě nám už přinesla radost. Po jeho střele doklepával do prázdné brány Uriča. Za deset minut to bylo už 2:0, kombinaci zakončil golově Horák. Naše převaha pak přinesla i další šance ale ty jsme opět nedotáhli do konce. Na konci poločasu přišlo naše polevení v koncentraci, čehož soupeř ve 30. minutě využil snižujicí brankou.

 

 
     Do druhého poločasu jsme se snažili opět zvýšit aktivitu. Ale náš nekončící evergreen v neproměnovaní šancí pokračoval. Klid na naše kopačky přinesl až v 54. minutě Uriča, který střelou zpoza šestnácky zvýšil na 3:1. V 61. minutě pak zakončil svůj hattrick Uriča, prosadil se individuální akcí a uklidil míč do soupeřovy branky. Konec utkání jsme si pohlídali a oslavili domácí výhru.
 
Vít Koplík


6. 24.09. 12:15 TŘINEC U14 - 1. FCV U14 3:0 (2:0)
Góly BARTNICKI 2, VOZNICA

 

     Sestava Přerova: Pavlík - Vávra (56. Caletka), Otáhal, Kuča, Švestka (56. Kocian), Baran (56.  Chudoba), Horák (52.  Bartlová) , Verbich, Dycha, Veselý, Uriča (47.  Navrátilová).

     První poločas utkání se nesl v našem duchu. Prozatím náš nejlepší výkon v sezóně. Paradoxně naše šance jsme nebyli schopni proměnit v gólovou radost. A soupeř na konci poločasu, po našich dvou chybách, se dostal rychlého vedení 2:0. V druhém poločase naše aktivita opadla a hrálo se již víceméně bez šancí a jenom mezi šestnáckami.
 
Vít Koplík
 


5. 17.09. 11:45 1. FCV U14 - BANÍK OSTR. B U14 2:1 (1:1)
Góly HORÁK, URIČA - REMIÁŠ
     Sestava: Václavíček - Mach (58. Vávra), Otáhal, Kuča, Švestka, Veselý, Baran (48. Navrátilová), Verbich, Dycha, Horák, Uriča.
 
     Velmi těžké utkání nás čekalo s prvním týmem tabulky z Ostravy. Soupeř od úvodních minut dokazoval svou kvalitu a do hry nás moc nepouštěl. V 17. minutě hosté otevřeli skóre z dobře zahraného přímáku. Hned ale po minutě se nám po hezké kombinaci Verbich, Dycha a zakončující Horák, povedlo srovnat. Nakrátko jsme převzali otěže hry. Síly nám ale docházely a soupeř nás ke konci poločasu opět zatlačil. Druhý poločas jsme si sáhli na dno sil a bojovností a nasazením jsme se bránili, soupeř neproměnil penaltu. Baník měl i další šance, výborně chytající Václavíček nás podržel. Po velké chybě hostujícího golmana, vystihl míč Uriča a do prázdné branky zakončil a strhnul vítězství na naši stranu.
     Dnes zvítězil šťastnější tým. Velká pochvala patří celému týmu za bojovnost a nasazení až do konce utkání.
 
Vít Koplík


7. 10.09. 11:15 VAL.MEZ. U14 - 1. FCV U14 3:4 (2:2)
Góly VESELÝ 2, PLANDOR - HORÁK, NAVRÁTILOVÁ, VERBICH, URIČA
     Sestava Přerova: Václavíček - Mach, Otáhal (60. Vávra), Kuča, Švestka, Horák, Dycha, Verbich (65. Pavlík), Baran (36. Koutný), Veselý (51. Bartlová), Navrátilová (45. Uriča).
    
     Do utkání jsme vstoupili aktivně, což nám v 16. minutě po hezké kombinaci zakončené Horákem vyneslo uvodní branku. Bohužel hned po rozehrávce soupeře a rychlém nakopnutí na křídlo, kde zaspal náš obránce a i gólman, který byl nerozhodný jestli vyběhnout či ne, bylo vyrovnáno. Hned za dvě minuty vedení na naši stranu  urvala střelou zpoza vápna Navrátilová.  Poté jsme se uspokojili a přestali kombinovat a stráceli zbytečně míče. Soupeř využil našeho zaváhaní a minutu před koncem poločasu vyrovnal na 2:2.
      Začátek durhého poločasu jsme zaspali a soupeř se dostal do vedení. Dvě minuty na to ale vyrovnal z dorážky Verbich. A my jsme se opět dostali do hry a začali hrozit. Jedinou šanci  z několika se však po individuální akci podařilo zakončit brankou jenom Uričovi. Soupeř se ješte nadechl k poslednímu náporu naše obrana však vydržela a  my tak mohli slavit vítězství.
 

Vít Koplík3. 03.09. 11:45 1. FCV U14 - HRANICE U14 0:4 (0:3)
Góly KRÁLÍK 3, CUBO
 
     Sestava Přerova: Pavlík (36. Vyňuchal) - Mach, Otáhal, Baran (55. Cetkovský), Švestka, Horák, Koutný, Dycha (55. Navrátilová), Kuča, Veselý (55. Kocián), Vávra (36. Bartlová).
 
     Utkání z naší strany bylo hrozné, ve všech činnostech jsme hráli zdaleka pod své možnosti. Soupeř, ač nás nijak nepřehrával, čtyřikrát vystřelil na bránu z větší vzdálenosti, respektive jednou z penalty a pokaždé rozvlnil naši síť. Takový výkon si už do budoucna nemůžeme dovolit.
 
Vít  Koplík
 


13. 30.08. 16:45 1. FCV U14 - VAL. MEZ. U14 3:1 (2:1)
Góly KOUTNÝ 2, VERBICH - VESELÝ
 
     Sestava Přerova: Václavíček - Švestka, Otáhal, Baran, Mach - Veselý (55. Verbich), Kuča, Koutný, Horák (60. Vávra), Dycha (45. Uriča) - Bartlová (45. Navrátilová), připaven Pavlík.

     V prvním domácím utkání nové sézony jsme na našem hřišti přivítali hosty z Valašského Meziříčí. Do utkání jsme vstupovali s tím, že se poučíme z předešlého utkání a zlepšíme naši obrannou hru. Na soupeře jsme vletěli a už ve 3. minutě otevřel skore Koutný - 1:0. To nás vzpružilo a do 15. minuty jsme byli na hřišti lepším mužstvem. Poté se karta obrátila, ztratili jsem kontrolu nad středem hřiště, přestali kombinovat a soupeř se dostal do hry. Ve 26. minutě po standartce, chyboval Václavíček a míč doputoval až do naší sítě 1:1. Poté obě mužstva již nic moc nepředvedla a fotbal stál za starou bačkoru. Nakonec Ve 35. minutě po krásném přímém kopu opět rozvlnil síť Koutný 2:1.

     Druhý poločas jsme se do soupeře obuli a po kombinacích jsme se dostali do slibných akcí. V koncovce jsme bohužel selhali. Soupeř své šance naštěstí taky nevyužil. V 57. minutě tak Verbich po střele z 20 metrů nachytal hostujícího brankáře na švestkách 3:1. Poté už jsme soupeře k ničemu nepustili a uhráli první domácí vítězství.
      Z utkání je pozitivní opět vstřelení tří branek a zlepšená obranná hra celého mužstva. Fotbal tentokrát nebyl lahodicí oku diváka. 
 
Vít Koplík


2. 26.08. 11:45 UNIČOV U14 - 1. FCV U14 4:4 (3:2)
Góly BAKO, RABENSEIFNER, HRAZDIL, REŽNAR - DYCHA 2, HORÁK, VESELÝ
 
     Sestava Přerov: Václavíček - Mach (60. Šěpánek J.), Otáhal, Baran, Bartlová (36. Štěpánek D.) - Horák (55. Vávra), Kuča, Koutný, Dycha - Švestka (36. Navrátilová) .Náhradníci: Navrátilová, Vávra, Štěpánek D., Štěpánek J.
 
     Hned po 30 vteřinách začátku utkání jsme předvedli hezkou kombinaci a z první střely jsme hned rozvlnili síť brankou Horáka - 0:1. Od této chvíle jsme vyklidili hřiště. Soupeř tak ve 4. minutě srovnal na 1:1 a následně v 8. minutě, po hrubce Bartlové, která namazala na samstnaný unik soupeři, zátahl za záchranou brzdu Václavíček a domací zahrávali pokutový kop - 2:1. Poté nás několika výbornými zákroky podržel Václaviček, kdy vychytal i tutové šance soupeře. Hra se podstupně vyrovnala a my po další kombinaci jsme srovnali Dychou - 2:2. Pak další chyba naší obrany, která v tomto utkání hrála velmi naivně, především se utkání nevyvedlo naší stoperské dvojici, nás stála vedení domácích 3:2.
     Do druhého poločasu jsme opět vlítli a v 37. minutě vyrovnával střelou zpoza šestnáctky Dycha - 3:3. To nás dotalo do sedla a hned ve 39. minutě, po krásné kombinaci dorážel Veselý - 3:4. Další naše šance zůstaly nevužity. Soupeř se tak nadechl ke konečnému tlaku. Což využil v poslední vteřině utkání, kdy předvedl pomezní rozhodčí nepochopitelnou chybu. Místo aby stál na urovní bránícich hráčů, tak si asi na polovině hříště dával kafíčko a dle mého domácí z jasného ofsajdu dokazali srovnat na 4:4. Poté rozhodčí utkání ukončil.
 
     Můžeme být spokojení, že dokážeme na soupeřově hřišti dát 4 branky. Co se nám nevedlo byla obranná hra, kde děláme hrubé chyby a hrajem velmi naivně. Největší problém byl, že  se nedokážme při bránění zajištovat. Budeme na tom postupně pracovat v tréninku, kde snad už budeme kompletní a budeme se tak moci věnovat i taktickým věcem.
 
Vít Koplík 


PU 13.08. 11:45 1. FCV U14 - HRANICE U14 2:2 (2:1)
Góly branky Přerova VESELÝ, URIČA
 
     Sestava Přerova: Václavíček- Švestka, Otáhal, Baran, Mach, Horák, Caletka, Koutný, Veselý, Dycha, Uriča, Bartlová, Navrátilová, Vávra, Chudoba.
 
     Přátelské utkání s Hranicemi se uskutečnilo na závěr našeho týdenního soustředění v Čekyni, které bylo naročné. Proto jsme neočekávali jednoduché utkání. První poločas nicméně patřil nám, od začátku jsme se kombinačně, či individuálně, dostavali do šancí. Soupeřova branka pro nás byla zakletá. Hranice zahrozily za první poločas pouze ze dvou akcí, jednu ovšem dokázaly proměnit a dostal se do vedení - 0:1. My jsme se dál snažili kombinvat, což vyustilo k pěkné střele Veséleho, který prostřelil soupeřova brankáře - 1:1. Po vyrovnání jsme ještě více Hranice zatlačili a odměnou nám po krásné akci, centru Vesélého a hlavičce Uriči byl vedoucí gól - 2:1.
 
     Druhý poločas jsme sestavu prostřídali, což se projevilo na hře a už jsme nebyli tak aktivní a nebezpeční. Soupeř přebral iniciativu a hrozil mnohem více než první poločas. Proto také dokázal po naší nedůslednosti vyrovnat na konečných 2:2. V poslední minutě jsme ještě mohli strhnout vítězství na svou stranu, bohužel Koutný pokutový kop neproměnil.
 
     První poločas byl z naší strany výborný, velká škoda spousty neproměněných šancí. Musíme v koncovce být více soustředěnější. Druhý poločas byl už špatný, na vině byla i nejspíš unáva ze soustředění. Pokud budeme v plné sestavě, tak bychom podobné soupeře měli porážet.
 
Vít Koplík
 


PU 02.08. 18:00 1. FCV U14 - VYŠKOV U14 3:2 (3:2)
Góly brank Přerova VESELÝ 2, DYCHA
     Tým Vyškova nedokázal postavit dva týmy pro souboje U15 a U14. Přípravné utkání odehráli na poločasy, kdy první poločas odehrála naše U15 a druhý poločas naše U-14.
     První poločas:  Přerov U-15 : Vyškov U-15+14  - 4:0 - branky Přerova:  nenahlášeny.
     Druhý poločas: Přerov U-14 : Vyškov U-15+14 - 3:2 - branky Přerova: Veselý 2, Dycha.
     Sestava: Bělka - Vávra, Martinec, Boucník, Švestka, Horák, Verbich, Mach, Dycha, Uriča, Veselý, Kocian, Obrtel
 
     Další přípravné utkání nás zastihlo opět ve velmi malém počtu, tudíž jsme museli doplňovat tým z kluků U-15. Do utkání jsme vstoupili velmi vlažně, vázla nám komunikace především středových hráčů a větší pohyb a nabídka krajních hráčů. Což vyustilo v dvě rychlé branky soupeře. Jediným světlým momentem našeho utkání bylo, že jsme dokázali nepříznívý výsledek otočit. 
 
Vít Koplík
 


PU 30.07. 10:00 1. FCV U14 - KOZLOVICE U15 4:6 (1:0)
Góly branky Přerova DYCHA 2, VESELÝ 2
 
     Sestava Přerova: Kuba - Švestka, Verbich, Vávra, Mach, Dycha, Kuča, Koutný, Chudoba, Veselý, Uriča, Pistovčák, Hynek, Vohnout.
 
     Další přípravné utkání nás potkalo ve velmi okleštěné sestavě. Nicméně od první minuty jsme na hřišti spíše soupeře tlačili a dostávali se do slibných šancích. Naše koncovka byla ale tragická. Soupeř využíval pouze rychlých kontrů díky velmi fyzicky a rychlostně vybavenému útočníkovi, který dělal naší obraně velké problémy. Při nás ale stálo štěstí a ani jeden z protiútoků neskončil v naší síti. Naši převahu v prvním poločase, po hezké akci, korunoval brankou Dycha. V druhé půli postupem času naše síly ochabovaly a soupeř čím dál tím víc využíval svého brejkového hráče, kterému se v druhém poločase již podařilo korigovat mířidla a trestal nás v podobě branek. Naše snaha opět končila na špatné koncovce a stav jsme již jenom kosmeticky upravovali, sic po hezkých akcích.
 
     V utkání nám opět ukázalo, jak moc nám chybí kondice a v koncovkách utkání již soupeři nestačíme a nedostatkem kondice děláme i hrubé taktické chyby. Za předvedonou hru v prvním poločase zaslouží kluci pochvalu.
 
Vít Koplík 
 


PU 23.07. 15:45 KROMĚŘÍŽ U14 - 1. FCV U14 :5:3 (2:2)
Góly branky Přerova KOUTNÝ 2, URIČA
 
     Sestava Přerova: Václavíček - Dycha, Otáhal, Vávra, Švestka, Kuča, Verbich, Bartlová, Kocian, Koutný, Uriča, Chudoba, Pistovčák.
 
     První přátelák nás čekal hned po prvním tréninku. První poločas jsme začali aktivně a už v 5. minutě se po rohovém kopu prosadil Koutný. Po první brance jsme soupeře nadále tlačili, nicméně žádná z našich dalších šancí neskončila brankou. Ve 22. minutě přišel trest, kdy náš krajní obránce podběhl dlouhý míč a soupeř pohodlně zakončil k tyči. Hned v zápětí, po rychlé akci, Koutný našel Kociana, který obešel brankáře a zakončil sice jen do tyče, ale dobíhající Uriča již měl lehký úkol a dorazil do opuštěné branky. Soupeř ješte stačil do poločasu opět vyrovnat. Ve druhém poločase soupeř začal přebírat otěže utkání. My jsme postupně začali fyzicky odpadávat a soupeř se tak lehce dostával do zakončení a postupně zvyšoval skóre. Za nás se podařilo kontrovat pouze Koutnému, který z 30 metrů přeloboval vyběhnuvšiho brankáře.
 
     První přátelák splnil svůj kondiční účel. I přes prohru, kluci a dívka utkání odmakali. Malá možnost prostřídání se projevila na konci druhé poločasu, kdy už jsme šlapali pouze vodu.
 
     Vít Koplík