Výsledky - hodnocení

9. 15.10. 10:00 ŠUMPERK U15 - 1. FCV U15 3:4 (2:2)
Góly branky Přerova CETKOVSKÝ 4
     Sestava: Václavíček - Vožda, Martinec, Boucník, Štěpánek D., Obrtel (62. Štěpánek J.) , Kyas (36. Dostál), Kytlica, Kocian (36. Vencel), Caletka, Cetkovský. Náhradnici: Vyňuchal.

Hra byla vyrovnaná, domácí měli více míč na kopačkách. Kdo jiný, než Cetkovský proměnil všechny své šance a nasměroval Přerov k výhře. Škoda obdržených branek, které padly po našich hrubých chybách.

8. 08.10. 10:00 1. FCV U15 - VSETÍN U15 2:2 (2:1)
Góly KYAS, CALETKA - JANČINA, MIKUŠ
     Sestava nedodána.

Poprvé v soutěži Přerov přivítal soupeře ze Vsetína. Vsetín se prezentoval kvalitním výkonem. V prvním poločase se hrál pěkný a aktivní fotbal se šancemi na obou stranách. Nutno podotknout, že šancí si vytvořili více domácí, bohužel je neproměnili. Do kabin se odcházelo za stavu 2:1 pro domácí. Druhý poločas pokračoval ve stejném duchu jako první. Vsetín srovnal po standartní situaci na 2:2 a hra se tak více přeíévala mezi šestnáctkami obou týmů. Do konce utkání se stav nezměnil a týmy rozešly remízou 2:2.

Trenér Zimčík: "Proti Vsetínu jsme hráli poprvé. Nevěděl jsem co od soupeře čekat. V prvním poločase jsme měli hodně průniků na branku soupeře, bohužel jsme šance málo proměňovali. Dostali jsme obě branky po standartních situacích. První z přímého kopu ze 17 metrů střelou pod břevno a druhý z rohového kopu, kdy hráč hlavičkoval zcela nebráněn. Nemohu říci, že jsme hráli špatně, ale tohle se stávat nemůže. Měli jsme dobrou kombinaci a pomocí přihrávek na jeden dotek jsme se, hlavně v prvním poločase, pěkně dostávali do šancí, škoda jen, že jsme je nevyužili všechny. Utkání by tak mohlo vypadat jinak, my se musíme srovnat s remízou"

Michal Zimčík

14. 04.10. 16:45 1. FCV U15 - BANÍK OSTR. U15 5:1 (2:1)
Góly CETKOVSKÝ 5 - CHYLEK

Po minulé přestřelce, která skončila lépe pro Baník Ostrava "B" (5:6), Přerov opět doma přivítal soupeře ze severu Moravy. Hosté byli dobře kombinačně a technicky vybaveni a měli více ze hry, ale domácí se svou agresivitou a nasazením Baníku vyrovnali. Po první půli byl stav 2:1 pro domácí.

Ve druhé půli domácí vstřelili rychlou branku ve 39. minutě. Štěstí bylo nakloněno více 1. FCV, když Baník nevyužil několik gólových příležitostí a navíc nastřelil dvakrát tyč. Mužem zápasu se stal Cetkovský, který nasázel všech 5 branek. Pochvalu však zaslouží celý tým za dobrý výkon.

Trenér Zimčík: "Dnes stálo štěstí při nás. Výsledek hodnotím velmi kladně, i když Baník nás dostával pod tlak. Hráli pěkný fotbal a myslím si, že pro kluky je to velká zkušenost a dobrá zkouška, zahrát si proti takovému týmu a navíc vyhrát. Pochvala patří Cetkovskému, který prokazuje již delší dobu skvělou střeleckou formu, ale také celému týmu za zodpovědný přístup a nasazení v utkání. V kategorii U15 se týmy začínají vyrovnávat, a tak utkání bývají těžší a ve větším tempu. Pro hráče je to jenom dobře, protože je to výkonnostně posouvá vpřed a já osobně bych si přál, aby utkání jako Baník, Bílovec apod. bylo v soutěži co nejvíce."

7. 01.10. 10:00 1. FCV U15 - BÍLOVEC U15 0:3 (0:1)
Góly MAGURA 2, HEBELKA

Sestava Přerov: Václavíček - Vařecha (46. Vencel), Martinec, Krátky, Štěpánek D., Vožda, Cetkovský, Kytlica, Kocian (46. Obrtel), Caletka, Štěpánek J. (36. Dostál). Náhradník Novák.

Utkání od první minuty bylo v rukou hostů, kteří nás za celé utkání pustili snad do dvou nebezpečných šancí. Nutno říci, že my jsme soupeři dnešní utkání svým přístupem ulehčili. Náš tým byl bez pohybu, bojovnosti, indivudálních schpností přejit jeden na jednoho. Jako kdyby kluci poprvé hráli fotbal, když se k tomu přičtou jednotlivé hrubky, tak výsledek 0:3 je pro nás ještě milosrdný.

Vít Koplík

6. 24.09. 12:15 TŘINEC U15 - 1. FCV U15 0:1 (0:0)
Góly CETKOVSKÝ

Sestava Přerova: Vyňuchal - Vožda, Martinec, Krátký, Štěpánek D. - Kocián, Cetkovský, Caletka, Obrtel - Novák (36. Otáhal), Štěpánek J. (Verbich).

Utkání s Třincem bývají vyrovnaná, stejně tomu bylo i teď. V prvním poločase měl Přerov problém udržet míč na útočné polovině, přesto se dostal do dvou velkých šancí, ve kterých se ocitli Novák a Kocián, ani jedna však neskončila gólem. Domácí se do šancí moc nedostávali, jelikož obrana Přerova pracovala zodpovědně.

V druhé půli se na hře nic nezměnilo. Oba mančanfty hrály dobře kombinačně a s plným nasazením. O výsledku utkání rozhodl Cetkovský střelou z úhlu na přední tyč - 0:1. Po vstřeleném gólu Přerov polevil a Třinec se tak dostával více do hry. Vyplynutím bylo k závěru zahrávání pár standartních situací a rohových kopů, které Přerov úspěšně ubránil a odváží si tak z Třince cennou výhru 0:1.

Trenér Zimčík: "Ke kategorii U15 jsem se vrátil po tříměsíční pauze, kdy jsem se připravoval na zkoušky na vysokou školu. Kluky znám velmi dobře, takže není velký problém nastoupit do rozjetého vlaku. Utkání hodnotím pozitivně. Výhru si kluci zasloužili. Budu chtít více zapracovat na hře ve středu hřiště, kde jsme několikrát nezvolili správné řešení a ztratili míč, stejně tak i první dotek nahoru a v krajních postech hru jeden na jednoho."

5. 17.09. 10:00 1. FCV U15 - BANÍK OSTR.B U15 5:6 (3:3)
Góly CETKOVSKÝ 3, KOCIAN, KYAS - CHYLEK 3, JUCHELKA 2, VRAJ

7. 10.09. 09:30 VAL.MEZ. U15 - 1. FCV U15 0:1 (0:0)
Góly 64. PAVLÍK

3. 03.09. 10:00 1. FCV U15 - HRANICE U15 5:0 (1:0)
Góly CETKOVSKÝ 4, KYAS

13. 30.08. 15:00 1. FCV U15 - VAL. MEZ. U15 3:1 (0:0)
Góly CETKOVSKÝ 3 - VOŽDA

Podrobnosti k utkání nedodány.

2. 26.08. 10:00 UNIČOV U15 - 1. FCV U15 4:0 (2:0)
Góly

1. 20.08. 10:00 1. FCV U13 - TŘINEC U13 5:5 (3:3)
Góly text

Sestava, branky a nahrávky: Frydryšek - Navrátilová (0+1), Chudoba, Bartlová, Kostelníček (1+0), Vohnout, Horák (3+0), Pistovčák (0+2), Pospíšil, Cvrkál, Hlaváč, Nečas (1+0), Uriča, Roubal, Pavelka. Trenér Holouš.

Konečně jsme se dočkali. V neděli dopoledne přišel čas prvního mistrovského utkání a soupeřem nám byl těžký Třinec. Loni jsme s tímto soupeřem vůbec neuspěli a spíš to byl vždy debakl, než vyrovnaná partie. Na tento zápas jsme však posílili a byli jsme plni očekávání, jak to dopadne.

Začátek zápasu nám vyšel skvěle a hned v páté minutě jsme šli do vedení. Bylo to vyústění našeho tlaku, který přinesl ovoce v podobě branky, kterou po rohu Navrátilové, vsítil Kostelníček. Na začátek utkání jsem na hřiště poslal to nejlepší, co jsem v danou chvíli cítil a bylo to znát. Soupeře jsme mačkali na jeho půlce a vytvořili jsme si spoustu šancí. Naneštěstí pro nás, všechno bylo hodně jalové a uspěchané. Když už jsme se do zakončení dostali, všechny střely šli do prostřed brány a tam byl vždy připraven gólman soupeře. Z našeho tlaku jsme tak vytěžili pouze vedoucí branku a hosté trestali. Po individuelních chybách se jim podařilo otočit stav zápasu na 1:3. Byla to velmi studená sprcha.

Druhá třetina byla ve znamení velmi vyrovnaného boje. Šance se střídali na obou stranách a buď se vyznamenali oba gólmani nebo zklamali střelci. Osud této herní pasáže vzal nakonec do svých rukou Horák. Nejdříve po spolupráci s Pistovčákem snížil na 2:3 a poté po samostatné akci vyrovnal na 3:3. Víc podstatného už se v této třetině nestalo. Podařilo se nám vyrovnat a zastavit tak nápor soupeře a do poslední části utkání se šlo opět od nuly. Bylo jasné, že rozhodne štěstí nebo jedna branka.

Poslední třetinu jsme začali opět tlakem na soupeřově polovině, ale opět ta nešťastná koncovka. Náš elitní snajper Pistovčák v té době spálil už šestou šanci a bylo na snadě, že to bude mrzet. K němu se přidali i další hráči a jednu chvíli jsem si už myslel, že odjistím pomyslnou pistoli. Naše střelecká nemohoucnost mně přiváděla k zoufalství. A soupeř trestal. Z rychlého protiútoku šel do vedení 4:3 a vypadalo to s námi bledě. Do konce bylo ještě asi 15 minut. Náš prapor poté pozdvihl Nečas, který vystihl soupeřovu rozehrávku a krásně trefil šibenici za hostujícím gólmanem. Bohužel hned z následné akce to bylo zase o gól ve prospěch Třince. Účet dnešního zápasu nakonec uzavřel náš nejlepší hráč Horák, který opět po spolupráci s Pistovčákem, vyrovnal na konečných 5:5.

„Co k tomu říci. Poděkování patří všem za bojovnost. Nevypustili jsme ani minutu utkání a dřeli až do konce i za nepříznivého stavu. Chybělo tomu dnes lepší zakončení šancí. Těch bylo opravdu dost a zápas se mohl vyvíjet jinak. Takto to byly nervy až do konce a noví kluci z KMK měli v poslední části hry i strach zasáhnout do boje. Nutit jsem je nechtěl, jejich čas ještě přijde. Musí si zvyknout na novou soutěž a hlavně poctivě pracovat na trénincích, aby se stali nedílnou součástí tohoto týmu. V prvních dvou třetinách se ale někteří neztratili a byli platnou posilou. Dokud za nás budou smět hrát dívky a kluci z U14, nemám strach. Potom už to bude jen na nás. Holky to dnes, až na pár výjímek, zvládly v obraně na jedničku a kluci vepředu se rvali o každý míč. Jen tak dál a budeme spokojení všichni.“

Břetislav Holouš

PU 13.08. 10:00 1. FCV U15 - HRANICE U15 8:0 (3:0)
Góly CETKOVSKÝ 3, ŠTĚPÁNEK 2, MLČOCH, VOŽDA, vlastní

PŘÍ 11.08. 15:00 1. FCV U15 - PROSTĚJOV U15 1:7 (0:3)
Góly

Podrobnosti nedodány.

PU 02.08. 16:30 1. FCV U15 - VYŠKOV U15 + 14 4:0 (4:0)
Góly branky Přerova nenahlášeny
     Tým Vyškova nedokázal postavit dva týmy pro souboje U15 a U14. Přípravné utkání odehráli na poločasy, kdy první poločas odehrála naše U15 a druhý poločas naše U-14.
     První poločas:  Přerov U-15 : Vyškov U-15+14  - 4:0 - branky Přerova:  nenahlášeny.
     Druhý poločas: Přerov U-14 : Vyškov U-15+14 - 3:2 - branky Přerova: Veselý 2, Dycha.
     Sestava: Bělka - Vávra, Martinec, Boucník, Švestka, Horák, Verbich, Mach, Dycha, Uriča, Veselý, Kocian, Obrtel

Další přípravné utkání nás zastihlo opět ve velmi malém počtu, tudíž jsme museli doplňovat tým z kluků U-15. Do utkání jsme vstoupili velmi vlažně, vázla nám komunikace především středových hráčů a větší pohyb a nabídka krajních hráčů. Což vyustilo v dvě rychlé branky soupeře. Jediným světlým momentem našeho utkání bylo, že jsme dokázali nepříznívý výsledek otočit.