Výsledky - hodnocení

18. 26.04. 15:15 1. FCV U15 - FK ŠUMPERK U15 8:0 (4:0)
Góly TICHAVSKÝ a BRAUN po 3, BUNDIL, MAZANÍK

Sestava Přerova: Stavěl – Vojtěchovský, Kuča, Nezval, Bereza (50. Kytlica)– Braun (50. Cetkovský), Mirvald, Koryčan, Kyas (43. Mazaník) – Bundil, Tichavský.

Kluci na Šumperk vlítl a hned si vypracovávali převahu a šance. Odměnou jim byly dva rychlé góly a  uklidnění. Do poločasu stihl završit hattrick Tichavský a do šaten se šlo za stavu 4:0. Druhá půle pokračovala jako ta první a klukům přinesla další čtyři branky a druhý hattrick v utkání tentokrát pro Brauna. Další dva zásahy přidali Bundil s Mazaníkem.

Petr Bogdaň

23. 23.04. 09:00 TJ SLOVAN ČERNOVÍR U15 - 1. FCV U15 B 3:1 (3:1)
Góly HANUS, KUBUŠEK, MALASKA - NOVÁK

22. 15.04. 09:00 1. FCV U15 B - TJ SOKOL ČECHOVICE U15 3:0 (0:0)
Góly STAVĚL, ŠTĚPÁNEK JAN, ŠTĚPÁNEK DAN

21. 13.04. 15:45 SK UNIČOV U15 - 1. FCV U15 1:2 (1:1)
Góly 27. BINDER - 31. BRAUN, 70. CETKOVSKÝ

Sestava Přerova: Kuba – Vojtěchovský (Kytlica), Kuča, Nezval, Pospíšil – Mazaník (Cetkovský), Mirvald, Koryčan, Kyas (Jadlovský) – Tichavský, Braun.

Z mého pohledu bylo dnešní utkání úplně o něčem jiném než ty předchozí. Na klucích bylo vidět, že chtějí odčinit předchozí porážky a hlavně to, že se nám nedařila hra. V prvním poločase vstřelil branku na 1:1 Braun. Ve druhém jsme nevyužili dvě velké příležitosti na vstřelení branky a tak se zdálo, že zápas skončí remízou. Z úplně poslední akce po rohovém kopu se do míče položil Cetkovský a pěknou střelou urval tři body na naší stranu. Jsem strašně rád, hlavně za kluky, že se nám podařilo vyhrát a doufám, že to na nás bude mít pozitivní vliv v další práci a utkáních.

Petr Bogdaň

20. 09.04. 10:00 1. FCV U15 - ŠSK BÍLOVEC U15 0:4 (0:3)
Góly

Sestava Přerov: Stavěl – Vojtěchovský (Bereza), Hošťálek (Pospíšil), Kuča, Nezval – Braun, Mirvald, Koryčan (Kytlica), Kyas – Tichavský (Cetkovsky), Bundil.

Utkání se mi hodnotí velmi špatně. Shrnul bych to do jedné věty. Bílovec nás předčil po všech stránkách. Více bych to nerozváděl. Kluci si musí uvědomit, že pokud chtějí dosáhnout nějakého úspěchu nejen v této kategorii, ale i dále ve své kariéře, tak je potřeba, aby vše dělali se zápalem, s chutí a dali tomu maximum. Jinak se nebudeme zlepšovat jako tým, ani jako jedinci. Klukům stále věřím a doufám, že se co nejdříve vrátíme k naší hře.

Petr Bogdaň

21. 09.04. 09:00 FK ŠTERNEBERK U15 - 1. FCV U15 B 3:1 (1:0)
Góly VÁCLAVÍČEK

Sestava: Kuba - Mlčoch, Komínek, Mazaník, Šebesta, Novák, Kostrzitza, Václavíček (1+0), Švestka, Beneš, Verbich, Kuča, Veselý, Baran a Pavlík. Trenér: Holouš, Verbich

Nevím, co si mám myslet o hře kluků, kteří hrají ligu SpSM a přitom nedokáží být vyrovnaným soupeřem týmu z krajského přeboru. Jediným, kdo z ročníků 02/03 snesl přísnější měřítko, byl Mazaník a gólman Kuba. Uspokojit se nakopáváním míčů, které stejně nikdo nezpracuje je výsměchem svým trenérům, kteří se snaží o to, aby naše hra nějak vypadala. Dokážu pochopit, že si někteří myslí, že tu hráli za trest nebo, že jejich tréninková morálka je špatná. Ale přece tady je ta šance dokázat svým trenérům, že nejsem na odpis.

Tým byl doplněn hráči ročníku 04 a myslím, že i pan Kuba, který byl přítomen, mi dá za pravdu, že tito se aspoň snažili o hru po zemi. Bohužel se nemůžou fyzicky měřit se staršími kluky. Tady jste je měli podpořit vy. To se ale nestalo. Jak jsem říkal na začátku, jedině Mazaník byl schopen přejít v souboji 1/1 přes soupeře a rozdat míč. U ostatních to bylo pouze náhodné a tristní. Jedinou branku z naší strany vstřelil kapitán Václavíček, který krásně zakroutil míč z trestného kopu přímo do brány.

Nedalo se to dívat. Měli byste se nad sebou chlapci zamyslet. Vám už nemůže trenér při utkání říkat, co máte udělat, už nejste přípravka.

Břetislav Holouš

19. 02.04. 12:00 1. HFK OLOMOUC U15 - 1. FCV U15 4:2 (1:1)
Góly NGUYEN 2, HLAVÁČ, ŽIVNÝ - BUNDIL, KUČA

Sestava Přerova: Kuba – Vojtěchovský, Hošťálek, Bereza (Kyas), Pospíšil – Mirvald, Kuča, Koryčan – Braun, Bundil, Tichavský.

O utkání nejspíš rozhodly naše dvě velké nevyužité šance. Tu první měl po rohu Tichavský, který netrefil míč jak si přál a další neproměněnou šanci měl Braun, kdy trefil brankáře a od něj se odrazil míč soupeři do brejku a ten svoji první vyloženou šanci proměnil. Nám se nakonec podařilo překonat domácího brankáře Bundilem a stanovil poločasový výsledek 1:1.

Druhý poločas vyšel výsledkově lépe domácímu týmu. My jsme už pak jen udeřili z rohového kopu, kdy si na míč vyskočil Kuča. Kluci se ke konci hnali za zdramatizováním utkání, ale bohužel už se nám to nepodařilo.

Petr Bogdaň

20. 02.04. 09:00 SOKOL KONICE U15 - 1. FCV U15 B 3:0 (1:0)
Góly FRANC, DOSTÁL, ŠILHAN

Sestava Přerova B: Řezníček - Uriča, Otáhal, Vávra, Horák, Veselý, Baran, Koutný, Bartlová, Navrátilová, Pavlík, Švestka, Beneš, Chudoba. Trenér: Holouš, Koplík.

Proti domácím starším žákům jsme dnes postavili ty naše mladší. Přijeli jsme sbírat zkušenosti na velké hřiště. Na rozdíl od laxního přístupu našich starších kolegů v minulých utkáních, jsme k tomu přistoupili se vší vážností a velice zodpovědně.
     První poločas jsme byli domácím více, než vyrovnaným soupeřem. Do vážnějšího ohrožení naší brány jsme je nepustili a tak jediným ohrožením naší svatyně byla krásná střela z dálky pod „víko“, kterou náš gólman s vypětím všech sil zlikvidoval. My jsme se dostali do pár slibných akcí, bohužel nám dělalo problém si pohlídat ofsajdovou past. V největší šanci se pak ocitl Baran, ale pouze „vyprášil“ rukavice domácího gólmana. Bohužel minutu před koncem prvního poločasu přišla nesmyslná přihrávka z lajny, před naší bránu, kterou napadající domácí útočník přetavil ve vedoucí gól. Stav po první půli 1:0 pro domácí.
     Ve druhé půli se čím dál víc začala projevovat fyzická vyspělost domácích hráčů. Naše síly rychle ubývaly a nestíhali jsme pokrývat hlavně dlouhé, nakopávané míče za obranu, z čehož těžili domácí útočníci. V těchto chvílích nás podržel gólman Řezníček. Druhá branka padla po rohu, kdy míč, po nešťastném odrazu, propadl za záda našeho gólmana a třetí gól po úniku z lajny a střele na bližší tyč. Šance jsme měli i my, ale nebyla síla na kvalitní zakončení. Když pak domácí ještě spálili několik vyložených šancí, skončilo utkání naší prohrou 0:3.
     „Nemáme se za co stydět, naopak jsme na některých postech ukázali svoji sílu. Do budoucna je na čem stavět a ostatní hráči se určitě přidají. Dnes nám chyběli tři hráči základní sestavy a pokud by byli k dispozici, bůh ví, jak by to dopadlo. Když nastoupíme proti stejně starým hráčům, bude to určitě vypadat úplně jinak.“

19. 26.03. 09:00 1. FCV U15 B - FK MOHELNICE U15 1:1 (1:0)
Góly BRAUN - ZAPLETAL

18. 19.03. 14:30 FK SLAVOVNÍN U15 - 1. FCV U15 B 3:2 (2:1)
Góly JANÍČEK 2, MATĚJČEK - NEZVAL, KLABAČKA

Sestava Přerova: Kuba - Jadlovský, Bereza, Hošťálek, Vojtěchovský, Obrtel, Nezval, Mlčoch, Novák, Mazaník Sergio, Štěpánek Dan. Střídali: Pospíšil, Štěpánek Jan, Bundil, Pavlík. Trenér Soukup.

Rozhodčí Borůvka -Faksa, Holouš. ŽK: Hošřálek, Bundil (oba PR).

Podrobnosti k utkání nedodány.

PU 12.03. 10:00 MFK FRÝDEK-MÍSTEK U15 - 1. FCV U15 4:0 (1:0)
Góly
Sestava Přerova: Stavěl – Vojtěchovský, Kuča, Nezval, Bereza – Mazaník, Mirvald, Koryčan, Braun – Tichavský, Jadlovský. Do utkání zasáhli Komínek, Cetkovský.

V sobotu za chladného počasí a v den mých 49. narozenin (Roman Stavěl) jsme sehráli další přípravné utkání se silným soupeřem. Celé utkání splnilo hlavně kondiční účel, protože naše kombinační hra na obranné půlce Frýdku výrazně vázla a velké množství nepřesných přihrávek nás připravilo o ohrožení soupeřovy brány, kterou jsme výrazně ohrozili až v posledních deseti minutách zápasu. Za to s obrannou činností můžeme být spokojeni, kdy mužstvo dokázalo úspěšně čelit tlaku soupeře. Inkasované branky padají spíše na vrub individuálních chyb a zkratů.

Roman Stavěl

PU 05.03. 10:00 1. SK PROSTĚJOV U15 - 1. FCV U15 3:1 (1:0)
Góly branka Přerova JADLOVSKÝ

Sestava Přerova: Kuba - Vojtěchovský, Kuča, Nezval, Pospíšil - Braun, Mirvald, Koryčan, Mazaník - Tichavský, Jadlovský. Do utkání nastoupili - Stavěl, Bereza, Šebesta.

Dnes jsme na umělé trávě v Prostějově odehráli z mého pohledu dobré utkání. Kluci to odmakali a přidali k tomu i tu fotbalovost. Bohužel z vytvořených šancí se nám podařila proměnit jen jedna. Naopak si musíme dávat pozor směrem dozadu a být stále koncentrováni na hru a míč. Co musíme každopádně zlepši je komunikace mezi hráči na hřišti.

Petr Bogdaň

PU 25.02. 10:00 SK HS KROMĚŘÍŽ U15 - 1. FCV U15 7:2 (2:1)
Góly nenahlášeno
Sestava Kroměříž: Kolář - Joura, Švajda, Daněk, Zavadil - Heinz, Fekar - Žďára, Dušek, Pecina - Lukáš střídali: Dvouletý, Topič, Dočkal, Cimra, Poljakov, Frýdl. Trenéři Zdráhal, Mrázek.

Sestava Přerov: Kuba - Vojtěchovský, Kuča, Bereza, Pospíšil - Braun, Koryčan, Nezval, Jadlovský - Tichavský, Bundil střídali: Šebesta, Komínek. Trenéři: Bogdaň, Čtvrtníček.

V porovnání se zápasy v minulém týdnu nám chybělo vyšší tempo a rychlost v práci s míčem. Podle nás trenérů se vždy trochu přizpůsobíme týmu, proti kterému hrajeme. V prvním poločase bylo utkání celkem vyrovnané, ale větší držení míče měli naši chlapci a poměr šancí  mohl být 5:3 pro domácí celek. Hráči SK HS se ujali dvoubrankového vedení, které do přestávky dokázali přerovští snížit a scénář byl podobná jako v utkání v létě, kdy dokázali hosté ve druhém poločase vyrovnat. Jenomže tentokrát se to nestalo. Do druhého poločasu nastoupily čerstvé síly na domácí straně a to bylo celkem znát. Soupeř i díky tréninkovému manku kvůli nemocem, zraněním nebo absenci tréninků na umělé trávě se pomalu ze hřiště vytrácel. Druhý poločas se téměř celý odehrál na polovině Přerova a bylo jen otázkou kolik utkání skončí. Kroměříž pomalu navyšovala skóre až na 7:1 a v obranné fázi byla už lehkovážná, proto soupeř dokázal ještě výsledek korigovat na konečných 7:2.

Hodnocení trenéra domácích: "V úvodu se nám zdálo tempo nižší, ale kluci jej dokázali vystupňovat a po hezkých akcích stříleli branky. Jediné mínus je, že v momentech, kdy jsme aktivnější a kombinujeme na soupeřově polovině, tak není koncentrace a zodpovědnost obranné čtverky dobrá, což vede k laciným brankám. Věříme, že do prvních mistrovských zápasů dokážeme i tohle odbourat a navýšíme ještě produktivitu z vytvořených příležitostí."

Hodnocení trenéra hostů: "Utkání splnilo kondiční stránku, ale s herním projevem moc spokojený nejsem. Se stoupajícím počtem tréninkových jednotek na umělé trávě snad bude stoupat i fotbalová stránka. Bez tréninkové účasti se na vyšší úrovni fotbal hrát prostě nedá a to si kluci musí včas uvědomit."

Petr Bogdaň

PU 12.02. 00:00 MFK VÍTKOVICE U15 - 1. FCV U15 7:1 (2:1)
Góly branka Přerova KYAS

Kuba - Pospíšil, Kuča, Vojtěchovský, Šebesta - Mazaník, Koryčan, Kyas, Nezval - Bundil, Tichavský. Střídali - Kytlica, Komínek

Dnes jsme odehráli první přátelské utkání.

S první půlkou a ještě asi 20min v druhém poločase jsem spokojený. Zbytek zápasu už z naší strany postrádal určitou kvalitu. Měli jsme gólové příležitosti jak v prvním tak i druhém poločase. Ty největší k vyrovnání na 2:2, ale volili jsme buď špatné řešení nebo chyběl důraz. Na 3:1 jsme inkasovali po rychlém brejku, kdy jsme zahráli špatně rohový kop. Od té chvíle už se nám nedařilo. Nějaké náznaky tam byly, ale gólově se už prosazovali jen domácí.

Letos jsme byli poprvé na umělé trávě. Za to jsem rád, že jsme se sešli už v nějakém počtu a mohli tohle utkání sehrát. Celou dobu jsme v hale a kluci se s tím přechodem na velké hřiště po delší pauze poprali. Výsledek je sice pro nás krutý, ale herně a kondičně utkání svůj účel splnil. Až na ten závěr utkání musím kluky pochválit.