Výsledky - hodnocení

12. 21.10. 12:15 1. FCV U17 - TŘINEC U17 B 4:0 (1:0)
Góly 13. OTÁHAL, 73. MAZUR, 75. KEŇO. 79. MASNÝ

Sestava 1. FCV: Koudelka - Caletka, Kuča, Cagášek, Tvrdý - Sedláček, Mohapl (68. Keňo), Janský (55. Dohnálek) - Bundil (55. Ondrouch), Otáhal (60. Masný), Holouš (41. Mazur). Trenéři: Chuda, Huňka.

Soupeř s námi ze začátku držel krok. My se dostali do vedení po dorážce Otáhala - 1:0. Následoval festival zahozených šancí. Ty největší tutovky spálili Holouš, Mohapl, Otáhal a Cagášek. Nicméně jsme dobře kombinovali a soupeře jsme k zásadnímu ohrožení Koudelky v naší bráně nepustili. Ve druhém poločase jsme pokračovali v dobře organizované hře a soupeři jsme postupně zasadili tři direkty od střídajících hráčů. Nejprve zvyšoval na 2:0 Mazur po nejkrásnější akci zápasu. Jejich hlavními strůjci byli Keňo s Ondrouchem. Následně se po Masného přihrávce dostal do úniku Keňo a dal svému týmu tříbrankový náskok. Účet utkání pak uzavřel prudkou střelou Masný - 4:0.

Kluci nám udělali svým výkonem radost. Je vidět, že po matném září je zpět tým, který má charakter, chuť a touhu vyhrávat. Poprvé za celou sezónu jsme se sešli v plném počtu a my tak máme s trenérem Huňkou příjemné starosti koho poslat do základní sestavy. Momentálně si to zaslouží všech 17 členů kádru. Příští kolo hrajeme už ve čtvrtek pod umělým osvětlením na umělce v Hlučíně. Podle informací které mám jde o jednoho z nejkvalitnějších soupeřů v celé soutěži. Snad předvedeme podobný výkon jako proti Třinci.

David Chuda

11. 15.10. 13:00 KRNOV U17 - 1. FCV U17 1:4 (0:4)
Góly SALVET - TOMÁŠ OTÁHAL 2, MASNÝ, MOHAPL

Sestava 1. FCV: Stavěl - Caletka, Kuča, Cagášek (55. Dohnálek), Tvrdý - Sedláček, Mohapl, Masný (41. Keňo) - Bundil (65. Janský), Otáhal (60. Mazur), Holouš (55. Ondrouch). Trenéři: Chuda, Pěček.

"Před utkáním jsme věděli, že nepůjde o jednoduchý souboj. Soupeř měl o čtyři body méně a v případě úspěchu by nás téměř dotáhl. My měli oproti minulým týdnům pomalejší start, ale na druhou stranu jsme byli úspěšní v zakončení. Masný otevřel skóre, poté se dvakrát radoval Otáhal a hřebíček do domácí rakve přidal Mohapl - 0:4.
     Druhý poločas se nesl v podobném duchu jako ten první, naše převaha již nebyla vyjádřena góly a domácí po hezké akci kosmeticky upravili skóre na 1:4.
     Jsem spokojen s naší produktivitou. Dnes jsme byli lepší než soupeř, ale ne takovým způsobem, abychom hře zcela dominovali. Přesto jsme dokázali vstřelit v první půli 4 branky. Utkání hodnotím pozitivně, protože už jsme dokázali ztratit i zápasy, ve kterých jsme byli jasně lepší. Varováním nám může být slabší proměňování šancí v druhé půli. V příštím týdnu nás doma čeká rezerva Třince a já věřím, že navážeme na poslední dvě výhry."

David Chuda

10. 07.10. 12:15 1. FCV U17 - VAL. MEZ.Í U17 2:0 (2:0)
Góly MAZUR, OTÁHAL

Sestava Přerova: Stavěl - Caletka, Kuča (60. Dohnálek), Cagášek, Tvrdý - Sedláček (72. Koudelka), Mohapl, Mazur - Bundil (65. Keňo), Masný (50. Janský) , Otáhal. Trenéři: Chuda, Huňka. Vedoucí: Stavěl Roman.

Do utkání jsme vletěli jako uragán. Po faulu na Masného mohl ve 2. minutě otevřít skóre z pokutového kopu Mazur. Bohužel přestřelil. Chuť si spravil o pár minut později, když krásně zakroutil svůj přímý kop do šibenice na přední tyč. Celý první poločas jsme byli při chuti a dobrého soupeře jsme drželi zkrátka. Bohužel jsme nebyli důslední při finální fázi a tak až minutu před koncem poločasu jsme konečně zvýšili na 2:0. Bundil hezky uvolnil Masného, ten hezký zakombinoval s Otáhalem a právě Tomáš Otáhal přidal důležitou druhou branku, když poslal míč kolem vyběhnutého gólmana hostů.

Hosté se ve druhém poločase pokoušeli o zvrat ve stavu utkání. Všechny jejich pokusy ovšem spolehlivě lapil Stavěl. Naopak jsme to mohli být my, kteří mohli přidat více branek. Zejména Keňo, Otáhal a Koudelka měli své šance proměnit. Nestalo se a my si i tak připsali důležitou výhru - 2:0.

Kluci si přes týden odpočinuli, výjimečně jsme trénovali pouze v úterý a ve čtvrtek. Chápu, že toho kluci možná měli dost a tak jim tento volnější týden přišel vhod. Na hřišti to bylo vidět. Dnes šel celý tým za vítězstvím a předvedl kvalitní a koncentrovaný výkon. Znovu musím podotknout, že přijel velmi dobrý soupeř. Letošní kvalita divizní soutěže dorostenců je o hodně pater výš, než v letech minulých. Pokud to takhle FAČR zamýšlel, tak se jim účel povedlo splnit.

David Chuda

9. 01.10. 12:00 1. HFK OLOM. U17 - 1. FCV U17 4:2 (2:1)
Góly FILÍPEK 2, SVRČINA, KONÍČEK - KEŇO, MASNÝ

Sestava Přerova: Stavěl - Kuča, Tvrdý, Cagášek - Bundil, Mazur, Mohapl, Raška (60. Koryčan), Caletka - Keňo (41. Masný), Otáhal (60. Sehnálek). Trenéři: Chuda, Huňka.

K zápasu s vedoucím týmem HFK Olomouc jsme přistoupili se změněným rozestavením 3-5-2. Začali jsme dobře, Otáhalovu šanci vyrazil domácí brankář k Bundilovi, jeho střelu ještě stačil gólman také zlikvidovat, ale na Keňovu dorážku na zadní tyč už byl krátký. Poté nás začali domácí pomalu, ale jistě přehrávat. Odměnou jim byly 2 branky hlavou Štěpána Filípka, který byl v tomto utkání rozdílovým hráčem.

Ve druhém poločase jsme vyrovnali z rohového kopu na 2:2. Naši hráči mi přísahali v šatně, že míč byl půl metru za čárou. Nicméně rozhodčí neměl zapotřebí gól uznat. S úsměvem na tváři mi oznámil, že to gól nebyl, že nás přece nemusí řezat. Od trenéra domácích jsem ještě klasicky dostal vyhubováno, co jsem to za trenéra, že stále hulákám po rozhodčím. Dobře si vzpomínám na jeho divadlo v Přerově, kdy v momentě, kdy dostávali v poslední minutě branku na 8:0 se hádal do krve, že to byl offside. Každý ať si zamete před vlastním prahem. Po této situaci domácí přebrali otěže utkání a přidali branku na 3:1. Naději vykřesali Bundil s Masným, kdy po krásné akci jsme druhým jmenovaným snížili na 3:2. Bohužel z dalšího protiútoku jsme inkasovali a prohráli jsme tak 4:2. Stavěl v bráně zamezil hezkými zákroky dalšímu navyšování skóre.

Dnes jsme prohráli zaslouženě, HFK byl první soupeř v soutěži, který nás přehrál. Utkání bylo opět vyhrocené. Třeba nás jednou HFK pozve i na svůj hlavní stadion, kde by utkání připomínalo možná více fotbal než rugby. Nicméně je opravdu potřeba objektivně říct, že dnes jsme na body nedosáhli, protože soupeř byl agresivnější. Zápasy ve kterých jsme lepší jsme několikrát nezvládli. Doufal jsem tedy, že zvládneme zápas, ve kterém to bude vyrovnanější. Bohužel, pořád se nemůžeme zvednout.

David Chuda

15. 28.09. 12:30 VSETÍN U17 - 1. FCV U17 2:2 (2:1)
Góly 16. FOJTŮ, 40. KOHOUT - 11. OTÁHAL, 47. MAZUR

Sestava Přerova: Koudelka - Caletka (60. Masný), Cagášek, Tvrdý, Holouš (41. Keňo) - Kuča, Sedláček, Mazur - Otáhal, Ondrouch (41. Bundil), Mohapl. Trenéři: Chuda, Huňka.

Opět jsme vstřelili první branku a bohužel opět nám to srazilo výkon. Otáhal se štěstím vyřešil pěknou Ondrouchovu přihrávku a vedli jsme 0:1. Ukolébali jsme se, soupeře jsme nechali opět z první vážnější akce vyrovnat a deka, která spadla na Viktorku byla hmatatelná. Domácí trestali z křídelní akce podruhé a ještě do poločasu překlopili vedení na svou stranu - 2:1.
Ve druhé půli nás zachránil agilní Otáhal, který vybojovat penaltu pro Mazura, který vyrovnával na 2:2. Poté jsme soupeře sevřeli do velkého tlaku. 35 minut, kterých ovšem zbývalo do konce jsme i přes velké šance nedokázali využít ke vstřelení vítězné branky.

Velmi špatně jsme hráli především v prvním poločase. Na hráčích je cítit, jak moc si momentálně nevěří. Chybí někdo, kdo by je svým výkonem strhl a pozvedl. Jejich možnosti jsou totiž úplně někde jinde. Je to škoda, zbytečná ztráta bodů.

David Chuda

8. 23.09. 12:15 1. FCV U17 - NOVÝ JIČÍN U17 1:2 (1:1)
Góly 6. MAZUR - 32., 52. RONČKA

Sestava Přerova: Koudelka - Masný, Tvrdý, Kuča (60. Cagášek), Janský - Sedláček (65. Ondrouch), Mazur, Mohapl - Caletka (60. Sehnálek), Otáhal, Keňo (41. Cetkovský).

Do utkání jsme vstoupili výborně. Soupeře jsme mačkali a vytvářeli jsme si spoustu šancí. Skóre otevřel Mazur po krásné střele do rohu branky - 1:0. Bohužel ve 30. minutě ovlivnila náš výkon nepozornost AR2. Jasný 4 metrový offside přehlédl, z následné standardní situace jsme inkasovali a pro mě nepochopitelně to byl konec našeho dobrého fotbalu. Utkání se vyrovnalo, začali jsme křápat a nedalo se na to dívat. Soupeř ve druhém poločase udeřil opět po rohovém kopu a byl s námi amen. Bojovnost se nám upřít nedala, kluci chtěli (jen někteří), ale nešlo nám to. Šance jsme spálili a soupeř proto slavil vítězství.

Naštvanost se mísí s lítostí. Musíme kluky naučit zvládat i zápasy, ve kterých jdou věci, které neovlivníme proti nám. Na Jičín zkrátka neumíme a body budeme muset získat jinde. Nebývá u mě zvykem, abych si stěžoval na rozhodčí. Bohužel se to ve mě nakupilo za všechny předešlé zápasy, kdy chyby, které dělaly byly v devadesáti procentech proti nám. Pravda je ovšem jasná, utkání jsme si prohráli sami svou zbabělostí!!!

David Chuda

7. 17.09. 12:15 BÍLOVEC U17 - 1. FCV U17 1:6 (1:2)
Góly KREMZER - MAZUR 2, OTÁHAL, CALETKA, BUNDIL, TVRDÝ

Sestava 1. FCV: Stavěl Jakub - Masný, Tvrdý, Kuča, Holouš (60. Janský) - Sedláček, Keňo (41. Bundil), Mohapl - Mazur, Caletka (57. Sehnálek), Otáhal T. Trenéři: Chuda, Huňka. Vedoucí: Stavěl Roman.

Vstup do utkání se povedl, měli jsme navrch, tři střelecké pokusy ovšem skórem nezahýbaly. A tak přišla pěkná akce domácích, se kterou jsme si neporadili a prohrávali jsme 1:0. Naštěstí se Max Mazur blýskl přímým kopem tak přesným, že bylo brzy srovnáno. Následovala vyrovnaná partie, kdy mohly oba týmy vstřelit branku. Nám se to povedlo těsně před poločasem, když Honza Masný nacentroval na Tomáše Otáhala a ten po kličce obránci zavěsil - 1:2.

Druhý poločas měl úplně jiný průběh - byli jsme jasně lepší. My jsme předvedli jeden z nejlepších výkonů a po zásluze jsme navyšovali skóre. Nejdříve předvedli hezký brejk Aleš Caletka s Tomášem Otáhalem a první jmenovaný zvýšil skóre. Poté Max Mohapl znovu s Tomášem Otáhalem předvedli pěknou akci o jejíž zakončení se postaral Lukáš Bundil. na 1:5 poté zvyšoval znovu Max Mazur, který využil krásné akce po pravé straně a přihrávky od jmenovce Maxe Mohapla. Konečný účet utkání vystavil po penaltě za ruku jednoho z domácích obránců Jakub Tvrdý - 1:6.

Z anglického týdnu máme šest bodů a věřím, že i lepší náladu a větší chuť do fotbalu. Teď se pojďme nachystat na mistra divize Nový Jičín. V červnu jsme tam v rozhodujícím utkání ztratili dobře rozehranou soutěž, takže máme soupeři co vracet. Výhra Jičína 17:0 z minulého kola z nás favorita rozhodně nedělá. Za kluky ovšem můžu slíbit, že se popereme o co nejlepší výsledek.

David Chuda

2. 13.09. 17:15 ŠUMPERK U17 - 1. FCV U17 1:3 (0:2)
Góly 49. MAZÁK, - 7. BUNDIL, 8.MASNÝ, 46. TVRDÝ
     Sestava 1. FCV: Stavěl - Janský, Tvrdý, Kuča, Holouš (45. Otáhal) - Sedláček, Mohapl (45. Sehnálek), Masný (60. Keňo) - Bundil, Mazur, Caletka.

Konečná výhra 1:3 má jediné pozitivum a to jsou 3 body. Soupeř nás neměl čím ohrozit, ale hrál velmi dobře ofsajd systém. My si proto připsali podle mě světový rekord v počtu postavení mimo hru v utkání - 31 a nastřelených tyček v utkání - 7. Snad se zlepšíme v příštím utkání v Bílovci, kde nás bude čekat kvalitnější soupeř.

David Chuda

6. 09.09. 12:15 1. FCV U17 - KROMĚŘÍŽ U17 B 2:1 (1:0)
Góly 22. MAZUR, 75. MASNÝ - 59. ŠVAJDA

Po celotýdenní přípravě jsme se důkladně nachystali na soupeře z Kroměříže. To jsme dali soupeři pocítít hned od začátku, kdy jsme se snažili vytvářet aktivní pressing a být důrazní v každém osobním souboji a nedarovat nic zadarmo. To se nám i dařilo, kdy bylo několik skvělých individuálních útoků na bránu. Ale jak už je to u nás známo, tak ve stoprocentních situacích nedokážeme skórovat a to nás sráží do kolen.
     To vše jsme zvládli  prolomit, kdy Janský svou přihrávkou dokázal najít nabíhajícího Masného, a ten zatáhl balon do šestnáctky a dával centr na zadní tyč, kde byl připravený Mazur a dokázal vstřelit gól hlavou. I po vstřelení gólu jsme se snažili být aktivnějším a pojistit si vedení, ale neúspěšně.... Koncem prvního poločasu nám docházely síly a soupeř nás zatlačil na naší polovinu, ale k nějakým výraznějším šancím jsme je nepustili.
     V druhém poločase jsme se snažili ukázat svou dominancí, ale k čemu nám tohle vše je, když si dokážeme vytvořit vyložené šance a nedokážeme je dovést do úspěšné finální koncovky. Je to už do nebe volající, co dokážeme spálit a nedat!
     Soupeř při našem přiznaném rohu dokázal skórovat, že lehce nakopnutý centr letěl na naši bránu a Koudelka při špatném vyboxování míče dopřál soupeři lahůdku na vstřelení gólu zdarma. To bylo znamení pro naše hráče, že každá neproměněná šance se trestá! Naštěstí 5 minut před koncem rozhodl po chybě hostující defenzívy Honza Masný.

Hodnocení trenéra Chudy: "Každý zápas se potýkáme se stejným problémem. Neproměňujeme jasné šance a i když to relativně vypadá, že máme zápas pod kontrolou, tak potom uděláme hloupou chybu a častokrát přijdeme o dobrý výsledek. Jsem rád, že dnes jsme utkání zvládli dotáhnout k zisku 3 bodů. Měli bychom si uvědomit, že jsme jeden tým a začít více spolupracovat. Momentálně nejsem s atmosférou okolo týmu úplně spokojen."

David Chuda

5. 02.09. 12:15 HRANICE U17 - 1. FCV U17 3:0 (2:0)
Góly HELEŠIC, SKÁCEL, RAK

Sestava Přerova: Koudelka (46. Stavěl), Masný, Kuča,Tvrdý (62. Cagášek), Jánský (65. Sedláček), Mohapl, Dohnálek (78. Ondrouch), Mazur, Bundil, Otáhal, Caletka (59. Holouš).

Při nástupu na hřiště jsme chtěli ukázat, že tabulkový favorit narazil na rovnoceného soupeře, se kterým může sehrát vyrovnaný zápas. Hned od první minuty jsme zatlačili domácí na jejich vlastní půlku a snažili dobít jejich obranu. I přes několik pěkných šancí, do kterých jsme se dokázali dostat, kvalitní soupeř Hranice dokázal našemu nátlaku odolat. Vytvořili jsme si spoustu šancí, ale které v konečné fázi vyšly nazmar.
     Kámen úrazu však přišel, kdy hosté rozehrávali standartní situaci na polovině hřiště a dlouhý nakopnutý míč skočil před Koudelkou a ten poměrně s lehkou střelou měl potíže, neudržel jí v rukou, což domácí ihned trestali jednoduchou dorážečkou do prázdné odkryté brány.
     Stále jsme se snažili být aktivnějším týmem dopředu, který se hnal za každým míčem a touhou vstřelil gól. Když jsme se dostali do soupeřové šestnáctky, tak jsme nepřesně zakončovali, nebo finalní přihrávka nedokázala najít našeho skorujícího hráče.
     Soupeřovi zase stačil jeden rychlý brejk, kdy nakopnutý balón na naší půlku byl pro naši obranu kritický a střílející domácí hráč z voleje přehodil špatně postavené golmana Koudelku a byl stav pro domácí 2:0 po polovině hry.
     V druhé polovině byla stále touha s výsledkem něco udělat ale hold v tomto zápase nám nebylo přáno vstřelit gól. Na závěr soupeř ještě udeřil a vstřelil gól na 3:0 a bylo po zápase.
     Zápas se mi těžko hodnotí, když dokážete hrát s lídrem tabulky vyrovnaný zápas, ale nemáte toho fotbalové štěstíčka na vstřelení gólu. Velké zklamání z mojí strany, a očekávaní od naších hráčů.

Patrik Huňka

4. 26.08. 12:15 1. FCV U17 - UNIČOV U17 2:2 (0:1)
Góly DOHNÁLEK 2 - BINDER, PROCHÁZKA

Sestava 1. FCV: Koudelka - Caletka (69. Otáhal Adam), Janský, Tvrdý, Masný - Dohnálek, Mazur, Kuča (66. Braun) - Otáhal Tomáš, Bundil (49. Koryčan), Mohapl (56. Mirvald). Trenér: Chuda

Další ze série těžkých soupeřů - Uničov. Vloni skončil o dva body před námi na 2. místě. Do utkání jsme vstoupili skvěle. Prvních 20 minut jsme soupeře mačkali, své šance jsme bohužel nevyužili a tak soupeř trestal. Ve 27. minutě otevřel skóre pěknou střelou z 20 metrů. Až do konce poločasu jsme se nedokázali oklepat a proto jsme prohrávali 0:1.

Začátek druhé půle byl stejně kýčovitý jako konec té první. Vysvobodil nás až kapitán slavící narozeniny. Filip Dohnálek usměrnil Mazurův roh do brány a vyrovnal na 1:1. Celý tým jakoby byl polit živou vodou. Opět jsme byli na hřišti pouze my a další Mazurův roh si našel opět Dohnálek - 2:1. Soupeře jsme mačkali a hráli opět dobře. Bohužel nás velmi srazila 69. minuta. Jedna z mála uničovských akcí ve 2. poločase byla po sérii našich chyb zakončena druhou brankou soupeře - 2:2. I přes velkou snahu jsme již skóre nedokázali strhnout na svou stranu a tak přišla první ztráta v nové sezóně.

S velkou nadsázkou jsme doufali, jako každý rok, v zisk 90 bodů, letos jsme si to pokazili ve 3. kole. Dnes to kluci neměli jednoduché, Uničov hrál velmi silově a chytře. Přijel si do Přerova pro bod a i s pomocí štěstí to dokázal. My potřebujeme výsledkově zvládat i zápasy, ve kterých nejde vše od začátku podle plánu. Nejsem spokojen s tím, že máme po celý zápas více ze hry, více šancí a konečný výsledek je pak 2:2. Nicméně důležité je, že jsme neprohráli a věřím, že příští týden v Hranicích ukážeme zase naši lepší tvář. Soupeř zatím neztratil ani bod a tak se máme na co těšit. Potěšil nás návrat Adama Otáhala, který dlouho nehrál kvůli vleklým problémům s kolenem.

David Chuda

1. 23.08. 12:15 1. FCV U17 - VÍTKOVICE U17 B 7:2 (6:0)
Góly branky Přerova Otáhal 2, Mazur, Bundil, Cagášek, Dohnálek, Mohapl
     Sestava 1. FCV: Stavěl - Masný (47. Keňo), Cagášek, Janský (69. Koudelka), Caletka - Dohnálek (41. Kuča), Sedláček, Mazur - Otáhal (45. Tvrdý), Bundil, Mohapl. Trenéři: Chuda, Huňka.

Famózní první poločas naší U17 vyústil ve vedení 6:0. Hráli jsme pohledný, rychlý fotbal a dobře jsme zakončovali připravené šance. Nejdříve se prosadil po hezké akci Janského a Masného na pravé straně Mazur - 1:0. Poté zvyšoval po kličce brankáři v samostatném úniku Otáhal. Na 3:0 zvyšoval ve 21. minutě po rohovém kopu Masného hlavou Cagášek. O chvíli později napřáhl Bundil a nedal brankáři šanci - 4:0. Na 5:0 pak zvýšil znovu po hezké akci Otáhal. Finální podobu skóre dal po faulu na Mohapla z penalty Dohnálek - 6:0.

Druhý poločas byl bohužel jiný. Naše převaha se rozplynula, šance jsme si vytvářeli pouze občas a soupeř se nám herně vyrovnal. Na 7:0 ještě po pěkné akci Janského a Mazura stihl zvýšit Mohapl, pak ovšem skóroval už jen soupeř. Nejdříve vyřešil dobře rychlý brejk, poté hezky napřáhl ze střední vzdálenosti a bylo to rázem 7:2. Naše další šance již zůstaly nevyužity.

Fantastický první poločas byl trochu zastíněn nevýrazným výkonem ve druhé půli. Nicméně panuje spokojenost s pohodovou výhrou. Porazili jsme dalšího soupeře, který rozhodně nebude v soutěži do počtu. Těžký anglický týden zakončíme v sobotu opět doma s Uničovem a zkusíme navázat na dobré úvodní zápasy.

David Chuda

3. 19.08. 12:15 1. FCV U17 - PROSTĚJOV U16 B 3:0 (1:0)
Góly 30. DOHNÁLEK, 53. MASNÝ, 61. CETKOVSKÝ

Sestava Přerova: Koudelka - Masný, Cagášek, Janský, Caletka (41. Holouš) - Dohnálek (61. Keňo), Sedláček (53. Cetkovský), Mazur - Otáhal, Bundil, Mohapl. Trenéři: Chuda, Huňka.
     Rozhodčí Hruboš - Křepský, Šuta. ŽK: Holouš - Kosek. 39 diváků.

Konečně je to tady! První mistrovské utkání nám okořenilo derby s Prostějovem, které potvrdilo letošní vyšší kvalitu divizní soutěže dorostenců. Od začátku se hrálo ve velmi solidním tempu. Před měsícem jsme se soupeřem remizovali 1:1 v přípravě a tak bylo všem jasné, že půjde o těžký zápas. Od začátku jsme byli aktivnější. Bohužel Otáhalova a Masného šance neskončily v síti. A tak jsme udeřili po rohovém kopu Mazura, který si našel kapitán Dohnálek a krásnou rybičkou nás poslal do vedení 1:0. Do půle ještě nastřelil Sedláček ve velké šanci břevno, Mohapl mířil těsně nad a Otáhal neproměnil samostatný nájezd. Na druhé straně mohli hosté z ojedinělé šance ukázat, jak být produktivní. Jejich pěkná akce a následná hlavička však jen orazítkovala tyč naší branky.

O přestávce jsme kluky pochválili za solidní hru a nabádali jsme k lepšímu proměňování šancí. Nejdříve jsme se zastřelovali, ale v 53. minutě po krásné akci našel Bundil v jasné šanci Masného a ten nekompromisně zvýšil na 2:0. O chvíli později utekl všem Otáhal a hezkou přihrávkou vybídl ke skórování Cetkovského, ten svým starším kolegům ukázal, že rozhodně není do počtu a rozradostnil nás potřetí - 3:0. Mohli jsme přidat i další branky, bohužel nám trochu zvlhl prach. Střely Prostějova lapil spolehlivý Koudelka a my tak připsali první tři body do divizní tabulky.

Dnes nás kluci potěšili, bylo vidět, jak hladoví byli po úspěchu. Soupeř nedal svou kůži lacino a my jsme si museli utkání odmakat od začátku do konce. Jsem spokojen s hrou, která vypadala poměrně dobře a kluci si po zápase užili potlesk ze strany rodičů. Už ve středu nás čeká vložené kolo, opět doma s Vítkovicemi od 12:15 hodin. Věřím, že budeme pokračovat v nastoleném trendu a předvedeme dobrý výkon.

David Chuda

PU 11.08. 13:30 1. FCV U17 - 1. FCV U19 1:1 (0:1)
Góly OTÁHAL - ŠVÉDA
Sestava 1. FCV U17: Koudelka (41. Stavěl) - Masný, Cagášek, Janský, Caletka - Dohnálek, Sedláček, Mazur - Mohapl, Otáhal, Keňo (41. Tichavský). Trenéři: Chuda, Huňka.

Na závěr herní přípravy jsme vyfasovali těžkého protivníka. U19 našeho klubu, v zimě jsme s tímto soupeřem prohráli ostudně 0:9, nicméně jsme zase o půl roku dál a soupeři odešli klíčoví hráči z ročníku 1998. V prvním poločase se hrál bojovný fotbal, který nepřinesl mnoho šancí. My jsme inkasovali po špatném bránění autového vhazování, Zwesper prodloužil míč na Švédu a ten hlavou prostřelil Koudelku. Na 2:0 mohl zvýšit Vančura, ale pouze orazítkoval břevno. Naše akce zůstaly nedotažené nebo končily na Dytrychovi.

Druhý poločas přinesl zpočátku rozháranou hru, plnou taktických chyb. Poté jsme se ovšem začali osmělovat. Na 1:1 vyrovnal po chybě U19 ve středu hřiště Otáhal, který využil samostatného úniku dokonale. Další branku mohl přidat aktivní Tichavský, ale nedokázal už ležícího Pěchu překonat. Na opačné straně hrozil Skopal, ale Stavěl si s jeho pokusem poradil. Otáhal pak 2x postupoval sám na branku. Pěcha ovšem předvedl dva výborné zákroky a šance U19 také využity nebyly.

Dnes musím kluky pochválit, jelikož se vyrovnali svým starším kamarádům. Přesto jsem zhrozen tím, jak špatně takticky řešíme některé situace. Dávno již nejsme ve starších žácích abychom vzadu hráli 2 na 2 nebo dokonce 1 na 2. Problémy nám dělá i to, že hráči neumí správně spustit presink a často se zbytečně vysilují. Mnohokrát se dnes ukázalo, že máme zbytečně dlouhé hřiště. Na všech těchto herních aspektech musíme velmi rychle zapracovat, protože příští týden už přijede Prostějov a začíná nám soutěž. Pokud se uzdravíme a budeme v dobrém počtu, tak věřím, že budeme na utkání dobře připraveni.

David Chuda

PU 05.08. 12:00 1. HFK OLOM. U17 - 1. FCV U17 1:2 (1:0)
Góly branky Přerova MAZUR, KUČA

Sestava 1. FCV: Koudelka - Caletka, Kuča, Cagášek, Janský, Tvrdý, Keňo, Mohapl, Ondrouch, Otáhal, Holouš, Mazur, Bundil, Cetkovský.

Vstup do utkání jsme měli tragický. Prvních 15 minut byl soupeř jasně lepší a dostával nás pod tlak. Po naší ztrátě ve středu hřiště jsme nedokázali zastavit rychlý protiútok domácích a zaslouženě jsme po jejich pěkné akci prohrávali. Od nějaké 20. minuty jsme se zvedli a HFK jsme začali být vyrovnaným soupeřem. Naše šance ale zazdili Ondrouch, Otáhal a Kuča.
     Ve druhém poločase jsme předvedli daleko lepší výkon. Cetkovský se blýskl krásnou individuální akci, předal míč Bundilovi, který našel volného Mazura a ten prostřelil brankáře a vyrovnal tím stav na 1:1. Poté jsme měli hodně šancí z dobře zahraných standardních situací. Jednu z nich výborně rozehrál Ondrouch, Kuča si našel prostor před gólmanem a razantní hlavičkou strhl vítězství na naši stranu. Do konce utkání byly šance na obou stranách, ale zůstaly nevyužity.
     S trenérem Huňkou jsme rádi za výhru s dobrým soupeřem.V zimě jsme se stejným protivníkem prohráli 1:4. Vstup do utkání ovšem pro mě      zůstává záhadou. Pokud bychom takhle měli nastoupit do mistrovského utkání, tak budeme mít velký problém. Od 20. minuty se na fotbal dalo konečně dívat. V příštím týdnu nás čeká generálka proti staršímu dorostu, jelikož Šumperk nás poprosil o odložení utkání až na září.

David Chuda

PU 28.07. 14:00 KROMĚŘÍŽ U17 - 1. FCV U17 1:2 (1:1)
Góly branky Přerova OTÁHAL, CALETKA

Sestava Přerova:Koudelka, Masný, Janský, Kuča, Holouš, Dohnálek, Sedláček, Keňo, Caletka, Otáhal, Ondrouch, Bundil, Raška. Trenér: Chuda.

Soupeř bude hrát v příští sezóně dorosteneckou ligu a my tak měli ideální příležitost poměřit síly s vyšší soutěží. V utkání se střídaly lepší momenty s horšími. Po neproměnění 100% šancí Ondrouchem a Otáhalem přišel trest v podobě vedoucí branky domácích. Ještě do poločasu jsme ovšem zaslouženě vyrovnali po hezké akci Ondroucha s Otáhalem. Ve 2. poločase jsme postupně domácí začali přehrávat a po nádherné individuální akci Masného centroval Bundil míč na Caletku, který střelou k tyči rozvlnil síť podruhé 1:2. Do konce utkání jsme měli využít několik jasných gólových šancí, abychom se uklidnili. Bohužel se nám to nepodařilo a tak jsme zvítězili 1:2.

Jsem rád, že jsme soupeře opět porazili, nicméně měli jsme v utkání přidat více branek. S tímto přístupem k utkání můžeme být nebezpeční jakémukoliv soupeři. Mrzí mě zranění Dohnálka, Sedláčka a Stavěla. Snad budou brzy v pořádku.

David Chuda

PU 25.07. 00:00 1. FCV U17 - PROSTĚJOV U16 1:1 (1:0)
Góly branka Přerova 20. TOMÁŠ OTÁHAL
     Sestava 1. FCV: Koudelka, Stavěl, Masný, Kuča, Janský, Holouš, Hošťálek, Nezval, Dohnálek, Sedláček, Keňo, Otáhal, Sehnálek, Ondrouch, Caletka. Trenéři: Chuda, Huňka.

Jestliže v minulé sezóně jsme nastupovali proti klukům, kteří jsou starší, tak dnes se situace obrátila. Přijel Prostějov ročník 2002, proti kterému začínáme 19. srpna soutěž. Do utkání jsme vstoupili dobře, již ve 2. minutě kopal Dohnálek penaltu po tvrdém zákroku na Otáhala. Bohužel jsme nastřelili pouze břevno. Poté jsme hru kontrolovali, nicméně do velkých šancí jsme se nedostávali. Až ve 20. minutě dostal prostor Ondrouch a hezky našel Otáhala, který krásně po zemi kolem brankáře otevřel skóre - 1:0. Po zbytek poločasu hra vypadala rozháraně, neorganizovaně a soupeř se začal osmělovat.

Druhý poločas se již hra naprosto vyrovnala. Prostějov po hezké kombinační akci vyrovnal na 1:1. Následně měl obrovskou šanci Caletka, ale těžkou přihrávku Ondroucha nezužitkoval. Masného průniky a následné centry na gól také nestačily a když pak Koudelka (druhý poločas hrající v poli) prostřelil hostujícího gólmana, tak ho na brankové čáře zastoupil jeden z obránců. Krásný zákrok na závěr předvedl Stavěl a my tak ukončili souboj s hosty nerozhodně 1:1.

Dnes se ukázalo, že letošní divize bude mít kvalitu mnohem vyšší, než minulý rok. My jsme utkání nezvládli podle našich představ. Ze začátku jsme měli vstřelit branky a bylo by nejspíš rozhodnuto. Je pro mě zarážející, že v únoru porazíme 2001 soupeře 2:0 a v létě s o rok mladším soupeřem pouze remizujeme. Někteří hráči podali podprůměrný výkon a pokud se nezlepší, budou mít problém dostat se do sestavy. Na druhou stranu, nastoupili jsme v hodně improvizované sestavě a hráči za sebou mají těžké tréninkové dny.

David Chuda

PU 19.07. 15:00 1. FCV U17 - MYJAVA U17 2:0 (0:0)
Góly BRAUN, TICHAVSKÝ

Sestava Přerova: Stavěl, Masný, Tvrdý, Cagášek, Holouš, Janský, Mirvald, Keňo, Bundil, Otáhal, Tichavský, Braun, Cetkovský, Nezval. Trenéři: Chuda, Huňka.

V prvním přípravném utkání jsme přivítali vzácného hosta z Myjavy. Slovenský soupeř v naší kategorii ovládl 2. slovenskou dorosteneckou ligu a to byla pro kluky velká výzva. Do utkání jsme nevstupovali jako favoriti, ale průběh na hřišti mě potěšil. Soupeře jsme po většinu první půle přehrávali a jen díky promarněným šancím byl stav 0:0. Největší šance spálili dvakrát Tichavský, Otáhal a Bundil. Tempo hry bylo na vysoké úrovni.

Druhý poločas jsme začali výborně. Nejdřív se Tichavský protáhl u lajny a našel Brauna, který už věděl co s míčem - 1:0. Poté se hra Myjavy zhoršila a my měli hodně šancí na zvýšení skóre. Povedlo se to Tichavskému - 2:0. Následně úroveň hry upadla, což se dalo pochopit, bylo nesnesitelné vedro, plus jsou oba týmy očividně na startu náročné přípravy. Nicméně jsme utkání dovedli do vítězného konce, což mě potěšilo.

Předvedli jsme dobrý výkon, podpořený dvěma hezkými brankami. Soupeře jsme do tutovek nepouštěli. Musím poděkovat hráčům z U16 a Cetkovskému z U15, kteří nás výborně doplnili při absenci osmi hráčů původní U17. Je vidět, že do dorostu nám přicházejí kluci velmi šikovní. Je tedy jen na naší společné práci, jestli jejich talent a chuť přetavíme ve společné úspěchy.