Výsledky - hodnocení

PU 18.03. 10:00 1. FCV U17 - 1. FCV U19 0:5 (0:2)
Góly

    Sestava U17: Stavěl - Masný, Cagášek, Krejčíř, Caletka - Sedláček, Mazur, Mohapl - Bundil, Štěpánek, Keňo. Trenéři: Chuda, Huňka.

   Rozhodli jsme se odehrát přípravné utkání, abychom nic na příští týden nepodcenili, když bylo odloženo 1. jarní MU. Bohužel předpověď počasí se opravdu pro tentokrát naplnila. Hrozné podmínky pro fotbal. Utkání hodnotím z pohledu U17.

     Od začátku jsme se snažili hrát aktivně, ale soupeř dobře držel obranný blok a naše kombinace se rozbíjela asi na 30 metrech od brány soupeře. U19 si toho v 1. poločase moc nevytvořila, avšak její efektivita byla výborná. Nejdříve nenápadná střela zapadla za Stavělova záda. Poté neubráněný rohový kop a bylo to rázem 2:0.

     Ve druhé půli se již hrálo podle not starších dorostenců. Ti postupně využívali našich hrubých chyb a zvyšovali postupně až na rukavici - 5:0. O nejhezčí moment utkání se chvíli před koncem postaral Malenda, když z více jak 30 metrů přeloboval Stavěla.

     Mladším dorostencům tento zápas jasně odkryl, že se fotbal rozhoduje v obou pokutových územích, nikoliv držením míče nebo počtem hezkých přihrávek. Pokud stejně nedůrazně a nekvalině vyběhneme proti jakémukoliv soupeři v soutěži, budeme se pak na sebe po zbytek sezóny dívat nepěkně. Příští týden budu důrazně žádat po svých svěřencích úspěšný výsledek, aby ukázali, že to nejsou žádní nazdárci.

David ChudaPU 10.03. 12:00 1. FCV U17 - JEZERNICE muži 0:3 (0:0)
Góly

        Sestava Přerova 1. poločas: Pěček - Masný, Cagášek, Janský, Caletka - Raška, Sedláček, Mohapl (30. Skopal) - Ondrouch, Kocian, Mazur.
     Sestava Přerova 2. poločas: Pěcha - Vybíral (60. Caletka), Krejčíř, Kocian, Raška - Keňo (65. Ondrouch), Skopal, Gerold, Holouš (65. Mazur) - Surovec, Mádr. Trenéři. Chuda, Huňka.

     V pátek pozdě večer zrušila Horní Moštěnice sobotní ranní generálku našemu staršímu dorostu a tak nám nezbylo, než program opět přeskupit. Hodně vytížení nebo zranění hráči z U19 dostali volno a zbytek kádru doplnil U17 do nedělního zápasu proti Jezernici. První poločas ovšem patřil U17, která si vyzkoušela sestavu, ve které by mohla vyběhnout do 1. jarního kola proti Šumperku.

     Hrál se slušný fotbal z obou stran. Zpočátku měla navrch Jezernice, ale od 20. minuty jsme přebrali otěže. Šancí bylo ovšem z naší strany poskrovnu. Tempo utkání bylo kvalitní a narazili jsme na velmi dobře připraveného soupeře. Poločasová remíza byla nejspíš zasloužená.

     Ve druhé půli dostali prostor přítomní hráči U19, kteří byli doplněni o hráče U17, kteří měli tréninkový výpadek nebo nejsou zatím stoprocentně připraveni. Bohužel jsme nezachytili začátek druhé půle a po hrubých individuálních chybách jsme inkasovali 3 góly. To vše v rozmezí 50. - 70. minuty. Poté jsme i my měli spoustu jasných šancí, bohužel nám chyběl klid v zakončení.

     Příští týden již nebude čas na zkoušení a na výmluvy. Bude se hrát o body, a ty jsou zejména pro naši U19 velmi potřebné.  Z dnešní kombinované sestavy a prohry nedělám žádné ukvapené závěry. Podobný výkon, jaký jsme předvedli ve druhé půli by ovšem znamenal v MSDD krutý výprask. Chtěl bych pozvat všechny fanoušky mládežnického fotbalu příští týden do Přerova na Sokolskou. Kluci budou potřebovat v úvodním jarním duelu podpořit.

David ChudaPU 25.02. 13:30 VYŠKOV U19 - 1. FCV U17 5:2 (3:0)
Góly branky Přerova ŠTĚPÁNEK, LENOCH

     sestava 1. FCV: Pěcha - Caletka, Kuča, Cagášek, Janský - Dohnálek, Mohapl, Skácel - Holouš, Bundil, Vančura. Střídali: Lenoch, Masný, Sedláček, Štěpánek. Trenér: Chuda.

     Výsledek vypadá jednoznačně. Průběh utkání však vypadal trochu jinak. První půle byla relativně vyrovnaná s minimem šancí na obou stranách. Přesto jsme udělali 3 nedůslednosti vzadu a soupeř je neskutečně efektivně potrestal. My naše tři střely nedokázali přetavit v gól a tak jsme o poločase prohrávali vysoko 3:0. Druhý poločas byl jasně v naší režii. Předváděli jsme velmi dobrou kombinační hru a vytvářeli si spoustu střeleckých příležitostí. Jednu proměnil Štěpánek, druhou Lenoch a rázem bylo 3:2. Další velké šance zůstaly nevyužity. Hosté se poprvé dostali na naši polovinu snad pět minut před koncem utkání, vybojovali standardku a po naší chybě zvýšili na 4:2. V poslední vteřině pak domácí útočník přidal svůj čtvrtý gól v zápase a stanovil konečné skóre na 5:2.

I když jsme dnes prohráli, tak chlapce za předvedený výkon musím docela pochválit. Štěstíčko bohužel dnes nebylo na naší straně. Kdyby zápas skončil opačným výsledkem, nikdo by se po průběhu nemohl divit. Takový je fotbal, příště si to zase vybereme my. Třeba již v sezóně.

David ChudaPU 18.02. 12:30 KROMĚŘÍŽ U17 - 1. FCV U17 5:1 (3:1)
Góly branka Přerova DOHNÁLEK

     Sestava Přerova: Stavěl - Masný, Cagášek, Kuča, Caletka - Dohnálek, Mohapl, Janský - Štěpánek, Koudelka, Bundil. Střídali: Holouš, Krátký. Trenéři: Chuda, Huňka.

     Po návratu z jarních prázdnin nás čekalo utkání s klasickým rivalem z Kroměříže. Minulý rok jsme v podobné fázi přípravy soupeře porazili 5:1 a tak jsem byl před zápasem optimistický. Bohužel dnes bylo vše špatně. Někteří hráči přijeli z hor a místo kopaček měli po celý zápas na nohou lyžáky. Od začátku jsme byli jasně horší než domácí a zaslouženě jsme prohráli 5:1. Na hřišti nebyl jediný hráč, který by předvedl alespoň průměrný výkon. Jedinou naši branku vstřelil Dohnálek. Pokud se budeme prezentovat takovou hrou, nemáme v sezóně šanci uspět. Opět se ukázalo, že bez tréninku nejsme konkurenceschopní. Snad už jsme alespoň většina z nás zdraví a můžeme se měsíc před soutěží zase vrátit k pořádnému tréninku.

David ChudaPU 01.02. 16:00 ROŽNOV U19 - 1. FCV U16 A U19 0:3 (0:0)
Góly BRAUN 2, VANČURA


PU 01.02. 14:00 VÍTKOVICE U17 - 1. FCV U17 0:4 (0:2)
Góly MASNÝ, DOHNÁLEK, NEZVAL, KOUDELKA


PU 27.01. 12:00 HFK OLOM. U17 - 1. FCV U17 2:0 (2:0)
Góly

     Sestava 1. FCV Koudelka - Masný, Cagášek, Janský, Caletka - Dohnálek, Sedláček, Mohapl - Bundil, Ondrouch, Štěpánek. Střídal: Kuča

     Smůla ne a ne odejít. Je to snad ještě horší, než minulý týden. Počet vážných zranění se nám zvyšuje a to před soustředěním není vůbec dobrá zpráva. To, že jsme prohráli s lídrem naší soutěže určitě není ostuda. V prvním poločase byl lepší soupeř a zaslouženě se dostal do vedení. Ve druhém poločase se to, co nám z kádru zbylo, vypjalo k velmi dobrému výkonu, který bohužel nebyl okořeněn góly. Momentálně jsme bohužel v katastrofální zdravotní situaci, všem hráčům přeji, aby se dali do pořádku co nejdříve.

David Chuda

 PU 20.01. 12:00 MYJAVA U17 - 1. FCV U17 3:2 (2:2)
Góly branky Přerova BUNDIL, KUČA

     V utkání jsme vedli 2:0 a měli ho pod kontrolou, během jedné minuty jsme ovšem dvakrát inkasovali a hra se vyrovnala. Ve 2. poločase se radovali už jen domácí a převážili misku vah na svou stranu. Utkání se hrálo na těžkém terénu. Branky vstřelili Bundil a Kuča z penalty.

David Chuda