Výsledky - hodnocení

26. 19.05. 12:15 1. FCV U17 - KRNOV U17 6:0 (3:0)
Góly 20., 36. a 39. OTÁHAL, 60. CAGÁŠEK, 64. MOHAPL, 80. KEŇO

Sestava 1. FCV: Stavěl - Janský, Cagášek, Kuča, Caletka (45. Holouš) - Dohnálek, Sedláček (45. Raška), Mohapl - Mazur (45. Keňo), Otáhal (59. Bundil), Ondrouch (59. Masný). Trenéři: Chuda, Huňka. Vedoucí: Stavěl.

Každé utkání začíná od stavu 0:0, na to jsem kluky před zápasem upozorňoval. Netvrdím, že bychom něco podcenili, ale velká nekvalita ve finální fázi znamenala, ze po 20 minutách bylo utkání stále bez branek. Naštěstí ve 20. minutě jsme skvěle spustili presink, Otáhal získal míč a ve velké šanci si poradil - 1:0. Poté se veledůležitým zákrokem blýskl Stavěl, který vychytal útočníka Krnova v jasné šanci. Na 2:0 zvyšoval opět Otáhal skvělou hlavičkou, na kterou mu přesný centr nachystal Janský. No a když pak Dohnálek vracel míč po standardce do nebezpečného prostoru, tak kdo jiný než Otáhal rozvlnil síť potřetí. Hattrick za 20 minut - velká paráda.
Druhá půle se nesla ve znamení našeho aktivního výkonu. Na 4:0 zvyšoval po rohu Mohapla opět hlavou Cagášek. Po individuální akci nasadil hostům rukavici Mohapl - 5:0. Účet utkání pak v poslední minutě uzavřel Keňo - 6:0.
     Soupeř ze spodní poloviny tabulky nám nestačil a po zásluze jsme zvítězili. Jsem relativně spokojen s našim výkonem. Stále hodně chybujeme při předfinální a finální fázi. Ale to je bohužel momentální obrázek celého českého fotbalu. Klukům gratuluji k dalším 3 bodům, již ve středu nás čeká vložené kolo se Vsetínem. Tento soupeř nás na podzim okradl o 2 důležité body, když jsme pouze remizovali 2:2. Věřím, že soupeři ukážeme, že od října jsme se hodně zlepšili a ukážeme rodičům a divákům další slušnou podívanou.

David Chuda

25. 12.05. 12:30 VAL.MEZ. U17 - 1. FCV U17 0:4 (0:2)
Góly OTÁHAL 2, MAZUR, ONDROUCH

Sestava 1. FCV: Stavěl - Masný (55. Keňo), Cagášek, Janský, Caletka - Dohnálek (63. Raška), Sedláček, Mohapl (63. Kocian) - Ondrouch, Otáhal (72. Kuča), Mazur. Trenéři: Chuda, Huňka.

Val Mez se mohl případným vítězstvím vrátit do boje o přední příčky. Náš precizní a řekl bych nadstandardní výkon mu v tom však zabránil. Od začátku jsme byli na hřišti lepší. První šance jsme však nevyužili. Až v 19. minutě se prosadil Otáhal - 0:1. O chvíli později byly naše hroty tak důrazné, až šel Mazur sám na bránu - 0:2. Hosté ovšem také měli co nabídnout a měli jsme i trochu štěstí, že jsme neinkasovali.
     2. poločas jsme odstartovali zvýšením na 0:3 a to domácí již zlomilo. Ondrouch protečoval Mazurův roh až za svatyni domácího brankáře. A když poté Mohapl naservíroval Otáhalovi do jasné pozice, tak mohl blonďatý útočník uzavřít účet dnešního utkání - 0:4. Do konce jsme spálili ještě několik dobrých příležitostí, avšak naše jasná převaha mě velmi potěšila.

Výkon i výsledek byl dnes skvělý. Ve Val Mezu jsme prohráli v žákovské lize U15 i minulý rok jako U16. O to sladší dnešní úspěch byl. Přeji si, abychom se dobře připravili na příští týden, kdy hostíme soupeře z opačného pólu tabulky - Krnov. Trochu mě mrzí řeči jednoho z našich ´´fanoušků´´, kteřý kritizuje to, že do utkání zasáhli hráči, kteří již předtím nastoupili za U19. Pokud jsou ze 17 členého kádru 3 hráči zranění a do utkání staršího dorostu zasáhne 5 hráčů narozených v roce 2001 a mladších, tak se nějak nedokážu dopočítat, jak to mám udělat, aby nás nastoupilo alespoň 11. Funguje to tak ve všech týmech hrající tuto soutěž. Vyjimku možná tvoří dva nebo tři mančafty, které jsou početně natolik silné, že si to mohou dovolit. Někde dokonce hráči odehrají každý víkend 170 minut a je to v pořádku. Tolik jen na vysvětlenou věčnému kritikovi.

David Chuda

24. 06.05. 12:15 1. FCV U17 - HFK OLOM. U17 1:0 (1:0)
Góly 19. MOHAPL penalta

Sestava 1. FCV: Koudelka - Caletka, Cagášek, Janský, Raška (59. Masný) - Sedláček, Mazur (74. Nezval), Mohapl (56. Mirvald) - Bundil (41. Kuča), Ondrouch (79. Keňo), Otáhal (65. Braun). Trenér: Chuda. Vedoucí: Stavěl, Pěček.

Zápas, na který jsme se obrovským způsobem těšili. S HFK jde vždy o vyrovnané a vypjaté souboje. Nejinak tomu bylo i dnes. Do utkání jsme vlétli jako uragán. Raška se neohroženě dral do pokutového území soupeře, kde ho hosté faulovali a my dostali příležitost zahrávat pokutový kop. Odpovědnost na svá záda naložil kanonýr Mazur, bohužel ovšem nedal. To nás naštěstí nerozhodilo a pokračovali jsme se velmi dobrém výkonu. HFK si pomáhalo velmi ostrými zákroky. Skóre pak neotevřel Ondrouch, jehož hlavička šla těsně mimo. Poté Bundil vybojoval na rohu šestnáctky míč, přihrál Ondrouchovi a ten byl v jasné gólové šanci podražen a tak se pískala penalta druhá. Tentokrát to na sebe vzal další Max, pro změnu Mohapl. Nemýlil se - 1:0. Euforii mohl zchladit rychlý kontr HFK, kdy za již překonaného Koudelku zachránil situaci za pět minut dvanáct Janský. Ke konci poločasu nám mohl dát klid Cagášek, bohužel jeho hlavička v bráně neskončila. Ve druhém poločase se hra vyrovnala. Klid nám mohl dát Ondrouch, který ve velké šanci trefil prudkou ránou pouze tyč. Hosté zjednodušili hru a dlouhými míči se nás snažili dostat pod tlak. I když jsme někdy působili trochu nejistě, tak jsme soupeře do vyložené šance nepustili. Až 10 minut před koncem přišel po našem nedůrazu faul 20 metrů od brány. Hráč HFK míč kroutil kolem zdi do brány. Koudelka však byl proti a vytáhl famózní zákrok, kterým nadále držel prapor hráčů Viktorky vysoko. Do konce utkání jsme již soupeře k ničemu nepustili a proto jsme zvítězili 1:0.

Myslím si, že jsme dnes byli o trochu lepší. Vítězství jsme si zasloužili a musím pochválit všechny hráče, kteří do utkání zasáhli. Hrálo se před slušnou diváckou kulisou a na našich hráčích bylo vidět, jak moc si přejí tohoto rivala porazit a odpoutat se od něj v tabulce. Po tomto vítězství se již nemůžeme schovávat. Hrajeme o titul a posledních 6 kol rozhodne. HFK, Prostějov, Hlučín a Nový Jičín jsou našimi největšími soupeři a rozdíl mezi těmito soupeři bude po dohrávkách pravděpodobně do 5 bodů. Vše máme ve svých rukou a dále musíme jít zápas od zápasu. Nyní si užijeme tento skvělý úspěch, ale již v příštím týdnu se budeme koncentrovat na nevyzpytatelný Val Mez.

David Chuda

23. 28.04. 12:45 NOVÝ JIČÍN U17 - 1. FCV U17 2:2 (1:1)
Góly 39. ŠEVČÍK, 87. GAZDA - 5. DOHNÁLEK, 70. MAZUR

Sestava Přerova: Stavěl - Caletka, Cagášek, Janský, Holouš (50. Nezval) - Dohnálek (55. Keňo), Sedláček, Mohapl - Mazur, Kocian, Otáhal (50. Kuča). Trenér: Chuda. Vedoucí: Stavěl.

Od úvodních minut jsme na soupeře vletěli a vytvořili jsme si převahu. V prvních 20 minutách jsme byli jasně lepší a předvedli jsme několik pěkných akcí. Je velká škoda, že jsme dokázali proměnit jen jednu, když byl po rohovém kopu nejdůraznější Dohnálek - 0:1. Soupeř je mistr taktiky, fotbal se přestal hrát kolem 25. minuty. Tvrdé zákroky, spousta řečí, divadlo na lavičkách. Účel to očividně splnilo, vypadli jsme z role a hra se vyrovnala. Když nás pak domácí vymotali ve vlastní šestnáctce, tak bylo vyrovnáno 1:1. Poločas se dohrával ve velmi nervózním prostředí a nám na klidu nepřidalo ani to, že zdravotní problémy trápily Otáhala, Holouše a Janského. Navíc celý zápas v nohách za U19 měl Kocian, velkou část zápasu pak Dohnálek a Mohapl. Na střídačce byli pouze 3 hráči, takže bylo zle.

Druhý poločas pokračoval ve velmi opatrné nervózní hře. Když pak v 60. minutě musel odstoupit ze hřiště Mohapl, tak nám nezbylo než hrát v 10. Soupeř se hnal za vítězstvím, měl více ze hry, ale byl to Mazur, který 10 minut před koncem z ničeho nic napřáhl ke střele a spustil obrovskou euforii hráčů Viktorky - 1:2. Už to vypadalo, že zvítězíme. Bohužel, přišla trma vrma v našem pokutovém území a v něm faul na domácího hráče. Rozhodčí ovšem nechal hrát dál, což překvapilo i mě. 3 minuty před koncem kopal Jičín standardní situaci, hráči si byli dobře vědomi, že se láme chleba. Přesto jsme tuto situaci nezvládli. Jasný faul na Stavěla (srolovali ho 3 domácí hráči) nechal rozhodčího klidným a bylo vyrovnáno. Aby bylo jasno nestěžuji si a nevymlouvám se. Rozhodčí měl předtím písknout penaltu pro domácí, neudělal to a tak prostě nenašel odvahu písknout faul na našeho brankáře - 2:2. Hráči byli po utkání zklamaní, chtěli jsme zde vyhrát. O důležitosti naší neprohry však hovoří prostý pohled do tabulky soutěže.

Poprvé jsme na jaře nevyhráli, soupeř nám bohužel od 20. minuty vnutil svou hru a nakonec můžeme být rádi i za bod. I když vítězství bylo tak blízko. Trenér domácích prostě ví, jak na nás. Opět to dokázal a my jsme tak Nový Jičín neporazili ani počtvrté. Nyní máme alespoň bod. Věřme, že to může být v konečném účtování bod zlatý. Tuto ztrátu beru částečně na sebe. V pátek se omluvili ze zdravotních důvodů Ondrouch, Bundil a Koudelka. Měl jsem vzít více hráčů z U16. Nemuseli jsme dohrávat v 10 lidech a utkání by možná vypadalo jinak. Myslel jsem, že tři střídání budou dostatečná. Opak byl pravdou. Chtěl bych dnes poděkovat hráčům, kteří utkání dohrávali se sebezapřením. Speciálně pak těm, kteří nastoupili za starší i mladší dorost. Příští týden přijde utkání, na které jsme se těšili celou zimu. Derby proti HFK začne v sobotu na Sokolské od 12:15. Přeji si, aby se naše početná marodka opět vyprázdnila. Poslední tři utkání se na hru moc nedá koukat a potřebovali bychom i potrénovat. Bohužel v těchto počtech se moc trénovat prostě nedá.

David Chuda

22. 22.04. 12:15 1. FCV U17 - BÍLOVEC U17 5:0 (1:0)
Góly 25., DOHNÁLEK, 44. ONDROUCH, 45. MAZUR, 74. a 78. OTÁHAL

Sestava 1. FCV: Stavěl - Caletka, Janský, Cagášek, Holouš (41. Otáhal) - Dohnálek (50. Koryčan), Sedláček, Mohapl (60. Tichavský) - Mazur, Bundil, Ondrouch. Trenér: Chuda. Vedoucí: Stavěl.

Od počátku utkání jsme na hřišti spíše spali, než připomínali tým, který touží po prodloužení vítězné série. Prvních 15 minut nepřineslo téměř žádné vzrušení. Probudit tým se povedlo až Dohnálkovi, který krásně hlavou otevřel skóre po Mazurově centru - 1:0. Poté jsme ještě nevyužili pár slibných šancí, zejména Mazurová tutovka volala po gólu. Ve druhém poločase jsme rychle přidali dva góly. Nejdřívě Bundil nacentroval prudký míč na Ondroucha a ten se zachoval jako správný útočník, když předskočil obránce a střelou z prvního doteku uklidil míč do brány. Poté se o slovo přihlásil Mazur, když po kličkované mezi hosty rozvlnil síť potřetí - 3:0. V posledních 10 minutách utkání se prosadil - i po těžkém zranění kolene a více než 3 měsíční pauze - Otáhal a to hned dvakrát. Gratulace ke skvělému návratu na hřiště.

Dnes přijel soupeř, který chtěl hrát fotbal, snažil se hrát kombinačně. Hráči Viktorky se dlouho hledali a je nutno si přiznat, že dnes to po celý zápas nebylo úplně to pravé ořechové. Velké pozitivum je postupně vyprázdňující se marodka. Čtvrtá nula v řadě pro Stavěla v bráně je také velmi slušný počin. I přes nepřesnosti v kombinaci a trochu laxní začátek se nám povedlo soupeře jasně porazit a udržet pozici lídra soutěže. Už příští týden jedeme hrát do Jičína, který nás mimo jiné také nahání. S tímto soupeřem jsme ještě v dorostech neuhráli ze 3 utkání ani bod, tak by bylo moc fajn, kdybychom to v sobotu změnili.

David Chuda

18. 18.04. 00:00 PROSTĚJOV U17 B - 1. FCV U17 1:2 (0:1)
Góly 66. JANÍČEK - 10. KOCIÁN (penalta), 75. CAGÁŠEK

Sestava Přerova: Koudelka - Nezval (56. Kuča), Cagášek, Janský, Caletka - Sedláček (62. Braun), Mirvald, Mohapl - Mazur (78. Keňo), Bundil (67. Koryčan), Kocian (41. Ondrouch). Trenéři: Chuda, Huňka.

Věděli jsme do čeho jdeme a věděli jsme, že to nebude lehké. V prvé řadě poděkování do U16, která nás opět podržela, bez ní bychom horko těžko postavili celou 11 hráčů. Soupeř byl dnes výborný. Od  říjnového utkání s HFK nás takhle nikdo neprověřil.

Na začátku se hrál vyrovnaný fotbal v tempu takovém, které vysoce převyšovalo úroveň divizní soutěže. Mazur byl zpočátku nejchytřejší, když se natlačil v pokutovém území před soupeře a ten ho fauloval. Odpovědnost na svá záda vzal Kocian, ostřílený z bojů o záchranu v U19. Tento napjatý moment ustál, proměnil penaltu a vedli jsme 0:1. Průniky Caletky s Bundilem byly nebezpečné, ale kýžený efekt druhé branky nepřinesly. A tak si vzali slovo domácí, od 20. minuty nás začali přehrávat. Nebýt Koudelky, který vytlačil tečovanou střelu na tyč, tak by bylo vyrovnáno. Když jsme potom nezachytili náběh jednoho z křídelníku Prostějova, tak to s námi vypadalo nedobře. Koudelka však měl svůj den, předvedl druhý super save v řadě a tak bylo po poločase skóre 0:1.

O poločase jsme se chtěli zmobilizovat a zlepšit se. Bohužel se nám to nepovedlo, smyčka se utahovala, Prostějov tlačil stále více, my jsme bohužel nedokázali soupeřovy výpady eliminovat. Navíc nám docházely síly, i ofenzivně laděný Mohapl musel vypomáhat na pozici šestky. V útočné fázi jsme toho moc nepředvedli, kromě Mazurova gólu z offsidové pozice. A tak přišel trest, jinak výborný Cagášek nepřesnou přihrávkou založil útok domácích. Útočník SK si naváděl míč na levou nohu, poté vystřelil asi z 23 metrů a vymetl šibenici. Prostějov se v ten moment radoval tak moc, že to otřáslo sebevědomím nejen hráčů, ale i nás trenérů na střídačce. Vyrovnávací gól nás probudil, Kuča přinesl do obranné čtveřice jistotu a zcela ovládal soubojové momenty. Janský měl více prostoru k útočení a to bylo znát. Mirvald s Braunem hezky míchali před pokutovým územím soupeře, gól z toho však nebyl. Pak to přišlo, 75. minuta a naše standardní situace z 35 metrů. Mazurův centr byl tečován rukou soupeře, penalta se ovšem správně nepískala, protože míč doletěl až k Cagáškovi a ten se stal hrdinou největším, když strhl vedení zpět na naši stranu 5 minut před koncem. Euforii jsme museli zkrotit, soupeř se opět hnal za vyrovnáním. Podruhé vyrovnat jsme již však nedovolili a naše radost mohla propuknout naplno.

Utkání bylo odehráno ve výborném tempu. Někteří naši hráči byli po utkání tak vyčerpáni, že si nemohli pořádně ani zakřičet. Do Prostějova posílám velký kredit. Ačkoliv jde o derby a emoce v těchto utkáních budou vždy, tak musím objektivně říct, že soupeř dnes byl lepší. Nás podržela enormně obětavá a bojovná hra. Mám radost, že jsme se zlepšili ve zvládání vypjatých situací. Na podzim bylo spoustu utkání, ve kterých jsme byli jasně lepší a prohráli jsme je. V zimní přípravě jsme hráli dobře, ale prohráli jsme. A nyní konečně přišlo to, po čem jsem toužil. Vyhráli jsme i když jsme nebyli lepší. O to víc si toho cením. Touto výhrou jsme se dostali na 1. místo v tabulce a já musím klukům řict, že teď se jim bude hrát ještě trochu jinak. Každý, kdo proti nám nastoupí bude mít extra motivaci navíc. Zvládneme to v hlavě? Ustojíme tuto nelehkou pozici? V neděli konečně zakončíme naše anglické týdny. Soupeřem nám bude Bílovec a pokud chceme, aby tyto přivezené body zůstaly zlaté, tak musíme v domácím prostředí zvítězit.

David Chuda

21. 15.04. 12:30 KROMĚŘÍŽ U17 B - 1. FCV U17 2:5 (1:4:)
Góly 14. ŠEVEČEK, 76. DUEK - 9. a 68. MOHAPL, 11. a 28. MAZUR, 38. CAGÁŠEK

Sestava 1. FCV: Koudelka - Janský, Kuča (24. Holouš, 63. Sedláček), Cagášek, Caletka - Dohnálek (20. Nezval), Mohapl, Keňo - Mazur, Braun, Bundil (50. Stavěl). Trenéři: Chuda, Holouš. Vedoucí: Stavěl.

Skóre otevřel po Koudelkově výkopu a skvělé individuální akci Mohapl. O chvíli později se v 11. minutě prosadil po Braunově přiťuknutí Mazur a zdálo se, že soupeř je na ručník. Bohužel nezafungovala spolupráce stoperů a štítového záložníka a po hezké akci domácích bylo sníženo na 1:2. Naštěstí se podruhé v zápase prosadil Mazur a o chvíli po něm po rohovém kopu i Cagášek a o osudu utkání bylo rozhodnuto. Poločasový stav 1:4. Škoda zdravotních problémů Holouše, Dohnálka, Bundila a Kučy. Ve 2. poločase jsem po klucích nevyžadoval tak náročný fotbal jako obvykle. Chtěl jsem, abychom hráli ze zajištěné obrany a abyhcom kontrolovali výsledek. To se nám dařilo a Mohapl překonal domácího brankáře střelou mezi nohy - 1:5. V závěru pak Kroměříž korigovala z rohového kopu na 2:5.

Vyhráli jsme, ale že by to tedy bylo po nějakém úžasném výkonu se říct nedá. Spousta ztrát, nepřesností a zbrklých akcí. Přesto jsme dokázali vstřelit 5 branek, což mě těší a naše produktivita je zatím velmi dobrá. Dnes zvítězilo naše velké odhodlání. Větší kondiční připravenost po stránce silové a zejména rychlostní. Pro nás je rozlosování neúprosné, již ve středu boj o čelo tabulky s Prostějovem. Počet hráčů, kteří mohou z 20 členého kádru nastoupit se sotva rovná polovině, snad se do středy alespoň někdo uzdraví. Díky opět U16 za kvalitní hráčskou pomoc. Není čas brečet a stěžovat si, na soupeře vletíme a zkusíme prodloužit naši vítěznou sérii. Čekám tuhý boj až do konce, ale třeba si kluci vzpomenou na parádní domácí utkání, kdy jsme Prostějov porazili jasně 3:0. Dík hoši za dnešní výhru!

David Chuda

17. 12.04. 17:15 1. FCV U17 - ŠUMPERK U17 9:0 (7:0)
Góly 21., 3,7. 39. MOHAPL, 25., 56. BUNDIL, 3. DOHNÁLEK, 8. HOLOUŠ, 28. NEZVAL, 77. CAGÁŠEK

Sestava 1. FCV: Stavěl - Nezval, Cagášek, Janský, Caletka - Dohnálek (50. Koudelka), Mohapl, Koryčan - Holouš (13. Tichavský), Bundil. Keňo. Trenéři: Chuda, Huňka. Vedoucí: Stavěl

Anglické týdny jsou tu a bohužel dorost nezastihují v dobré početní pohodě. Masný, Kuča a Mohapl vypomáhali zdárně U19, a tak nám do utkání zasáhli i hráči U16 (za to díky trenéru Hoškovi). Trošku mě mrazí při pomyšlení, kdo zůstal zdravý na neděli do Kroměříže, ale zpět k utkání proti Šumperku. Od začátku to byla one team show. Jestliže minulý rok jsme nastupovali proti starším soupeřům, tak v tomto případě to bylo naopak. Šumperk bojoval a jezdil na hřišti, co to šlo. Na nás to dnes ovšem nestačilo, hosté si vypomohli i hráči z žákovské kategorie a to bylo znát. Skóre první půle se zastavilo až na 7:0. K vedení nasměroval tým hlavou Dohnálek, poté úřadovali v tomto pořadí Holouš, Bundil, Nezval a dokonce třikrát Mohapl. Ve druhé půli nám zvlhl prach. Prosadili se už jen podruhé Bundil a na závěr Cagášek.

Vyhráli jsme naprosto pohodově, soupeř dnes nestačil. Jsem rád za chladnou hlavu kluků, kteří dobře zvládli roli favorita. V neděli nás čeká úplně jiná písnička. Derby s Kroměříží, kterou vede Ondra Mrázek. S trenérem Huňkou apelujeme na naše hráče, aby se na utkání pořádně nachystali. Nahuštěný program nedává prostor k večerním radovánkám. Každá hodina regenerace navíc je důležitá.

David Chuda

20. 08.04. 12:15 1. FCV U17 - HRANICE U17 4:0 (1:0)
Góly 25. a 69.DOHNÁLEK, 62. BUNDIL, 68. KEŇO,

Sestava Přerova: Stavěl - Masný (66. Nezval), Kuča, Cagášek, Janský - Dohnálek, Mohapl, Braun (48. Keňo) - Caletka (62. Koryčan), Bundil, Kocian (41. Holouš). Trenéři: Chuda, Huňka. Vedoucí: Stavěl.

Druhé jarní utkání pro nás mělo speciální náboj, jelikož jsme Hranice v dorostech ze třech měření sil dosud neporazili. Že by to dnes mohlo být jinak napovídaly hned úvodní minuty. Vypracovali jsme si územní převahu, kterou jsme nedokázali využít jen kvůli naší slabé produktivitě. Úroveň naší techniky také nebyla optimální. Přesto jsme měli jasně navrch. Ve 25. minutě se Caletka dobře prosadil v rychlostním souboji a když se řítil sám na bránu, tak ho hostující dokázali už jen faulovat. Penaltu vzal na svá bedra Dohnálek a otevřel skóre.
     Ve druhém poločase jsme zpočátku nedokázali správně kombinovat a hra byla, řečeno slušně, velmi neurovnaná. Až v 62. minutě jsme konečně předvedli, co v nás je. Krásná kombinace, do které se zapojil vysoký počet hráčů, následný výborný únik a centr Masného a Bundil už před bránou věděl, kam s míčem - 2:0. Poté se Holouš pustil do zdánlivě prohraného souboje, dobře hranického obránce obral a svým centrem našel Keňa, který levou nohou zvyšoval už na 3:0. O minutu později v 69. se pak Dohnálek odhodlal k individiální akci z poloviny hřiště. Postupně nabíral rychlost, poradil si se 3 protihráči a následně rutinérsky kolem gólmana uzavřel účet zápasu na 4:0.

Kdyby mi někdo před utkáním řekl, že vyhrajeme 4:0, tak bych se spíš pousmál. Výkon sice opět nebyl ideální, ale naprosto splnil účel. Chápu, že se nedá hrát dobře celých 80 minut (i když bych si to přál). V utkání se střídaly slabší pasáže s těmi lepšími. Góly jsme ovšem vstřelili krásné a objevovaly se v nich prvky, které nacvičujeme v tréninku. Bohužel fotbalu dnes nepřálo počasí a místy velmi silný vítr, mohlo to být ještě lepší. Již ve čtvrtek nás čeká poslední tým tabulky Šumperk a já doufám, že nic nepodceníme, protože tato utkání bývají na psychiku náročná.

David Chuda

19. 31.03. 12:15 UNIČOV U17 - 1. FCV U17 0:4 (0:2)
Góly MAZUR 2, BUNDIL, CALETKA

Sestava Přerova: Stavěl - Masný, Janský (51. Nezval), Kuča, Caletka - Dohnálek (59. Hošťálek), Sedláček, Raška (70. Vojtěchovský) - Mazur (65. Tichavský), Bundil, Kocian (41. Braun). Trenéři: Chuda, Huňka. Vedoucí: Stavěl.

Výsledkově nám zimní příprava příliš nevyšla, herně to úplně špatné nebylo. Tréninky vypadaly solidně, bohužel nás ničily časté zdravotní problémy hráčů. Přesto si myslím, že jsme pracovali dobře. A dnes se mělo v Uničově ukázat, jak na tom doopravdy jsme. Podle postavení v tabulce mělo jít o vyrovnaný match. Podzimní utkání skončilo v Přerově 2:2. Z originální U17 zbylo pouze 11 hráčů a na lavičce nás tedy doplnilo 5 hráčů z U16.

Od začátku utkání jsme měli více ze hry, bohužel se v naší hře objevovalo spoustu nepřesností. Na úzké umělce se bojovalo o každý metr. Ve 27. minutě obral Raška domácí o míč, naservíroval Mazurovi a ten se štěstím prostřelil brankáře Uničova - 0:1. O 6 minut později dali domácí po kombinaci našich útočných hráčů až příliš volného prostoru Bundilovi a ten levou nohou vyslal pěknou střelu k tyči. Zvýšil tím na 2:0. Jeden dobrý zákrok předvedl v bráně Stavěl a tak byl poločasový stav velmi příjemný - 0:2. Do druhého poločasu jsme vstoupili přímo skvěle. Masný se rozhodl při standardní situaci napřáhnout z úctyhodných 35 metrů, jeho prudká střela byla tečována a skončila v šibenici Uničova - 0:3. V 51. minutě pak bylo Bundilovo sólo zastaveno faulem a míč si z hranice 20 metrů postavil Mazur. A ten svůj ne zrovna přesvědčivý výkon z 1. poločasu vylepšil nádhernou technickou střelou do šibenice - 0:4. To už bylo na nervy domácích příliš a utkání se zvrhlo ve faulovanou, diskutovanou a podobně. Trochu se divím, že trestání žlutými kartami byli především naši hráči. V poklidu jsme kontrolovali vývoj utkání a příležitost dostali všichni hráči z lavičky. Vítězství 0:4 v souboji s tímto rivalem se dá označit za zcela zasloužené.

V podzimním utkání jsme z drtivé převahy vytěžili pouze remízu. Dnes bylo utkání vyrovnanější a zvítězili jsme rozdílem třídy. I takový umí být fotbal. Tohleto soubojové utkání jsme zvládli parádně.. Nutno ovšem podotknout, že herně to určitě nebylo ideální. U trenérů převládá velká spokojenost s přístupem k utkání. Příští týden nás čeká velké okresní derby s Hranicemi. Soupeři máme po podzimní prohře 3:0 co vracet.

David Chuda

PU 18.03. 10:00 1. FCV U17 - 1. FCV U19 0:5 (0:2)
Góly

Sestava U17: Stavěl - Masný, Cagášek, Krejčíř, Caletka - Sedláček, Mazur, Mohapl - Bundil, Štěpánek, Keňo. Trenéři: Chuda, Huňka.

Rozhodli jsme se odehrát přípravné utkání, abychom nic na příští týden nepodcenili, když bylo odloženo 1. jarní MU. Bohužel předpověď počasí se opravdu pro tentokrát naplnila. Hrozné podmínky pro fotbal. Utkání hodnotím z pohledu U17.

Od začátku jsme se snažili hrát aktivně, ale soupeř dobře držel obranný blok a naše kombinace se rozbíjela asi na 30 metrech od brány soupeře. U19 si toho v 1. poločase moc nevytvořila, avšak její efektivita byla výborná. Nejdříve nenápadná střela zapadla za Stavělova záda. Poté neubráněný rohový kop a bylo to rázem 2:0.

Ve druhé půli se již hrálo podle not starších dorostenců. Ti postupně využívali našich hrubých chyb a zvyšovali postupně až na rukavici - 5:0. O nejhezčí moment utkání se chvíli před koncem postaral Malenda, když z více jak 30 metrů přeloboval Stavěla.

Mladším dorostencům tento zápas jasně odkryl, že se fotbal rozhoduje v obou pokutových územích, nikoliv držením míče nebo počtem hezkých přihrávek. Pokud stejně nedůrazně a nekvalině vyběhneme proti jakémukoliv soupeři v soutěži, budeme se pak na sebe po zbytek sezóny dívat nepěkně. Příští týden budu důrazně žádat po svých svěřencích úspěšný výsledek, aby ukázali, že to nejsou žádní nazdárci.

David Chuda

PU 10.03. 12:00 1. FCV U17 - JEZERNICE muži 0:3 (0:0)
Góly

Sestava Přerova 1. poločas: Pěček - Masný, Cagášek, Janský, Caletka - Raška, Sedláček, Mohapl (30. Skopal) - Ondrouch, Kocian, Mazur.
     Sestava Přerova 2. poločas: Pěcha - Vybíral (60. Caletka), Krejčíř, Kocian, Raška - Keňo (65. Ondrouch), Skopal, Gerold, Holouš (65. Mazur) - Surovec, Mádr. Trenéři. Chuda, Huňka.

V pátek pozdě večer zrušila Horní Moštěnice sobotní ranní generálku našemu staršímu dorostu a tak nám nezbylo, než program opět přeskupit. Hodně vytížení nebo zranění hráči z U19 dostali volno a zbytek kádru doplnil U17 do nedělního zápasu proti Jezernici. První poločas ovšem patřil U17, která si vyzkoušela sestavu, ve které by mohla vyběhnout do 1. jarního kola proti Šumperku.

Hrál se slušný fotbal z obou stran. Zpočátku měla navrch Jezernice, ale od 20. minuty jsme přebrali otěže. Šancí bylo ovšem z naší strany poskrovnu. Tempo utkání bylo kvalitní a narazili jsme na velmi dobře připraveného soupeře. Poločasová remíza byla nejspíš zasloužená.

Ve druhé půli dostali prostor přítomní hráči U19, kteří byli doplněni o hráče U17, kteří měli tréninkový výpadek nebo nejsou zatím stoprocentně připraveni. Bohužel jsme nezachytili začátek druhé půle a po hrubých individuálních chybách jsme inkasovali 3 góly. To vše v rozmezí 50. - 70. minuty. Poté jsme i my měli spoustu jasných šancí, bohužel nám chyběl klid v zakončení.

Příští týden již nebude čas na zkoušení a na výmluvy. Bude se hrát o body, a ty jsou zejména pro naši U19 velmi potřebné.  Z dnešní kombinované sestavy a prohry nedělám žádné ukvapené závěry. Podobný výkon, jaký jsme předvedli ve druhé půli by ovšem znamenal v MSDD krutý výprask. Chtěl bych pozvat všechny fanoušky mládežnického fotbalu příští týden do Přerova na Sokolskou. Kluci budou potřebovat v úvodním jarním duelu podpořit.

David Chuda

PU 25.02. 13:30 VYŠKOV U19 - 1. FCV U17 5:2 (3:0)
Góly branky Přerova ŠTĚPÁNEK, LENOCH

sestava 1. FCV: Pěcha - Caletka, Kuča, Cagášek, Janský - Dohnálek, Mohapl, Skácel - Holouš, Bundil, Vančura. Střídali: Lenoch, Masný, Sedláček, Štěpánek. Trenér: Chuda.

Výsledek vypadá jednoznačně. Průběh utkání však vypadal trochu jinak. První půle byla relativně vyrovnaná s minimem šancí na obou stranách. Přesto jsme udělali 3 nedůslednosti vzadu a soupeř je neskutečně efektivně potrestal. My naše tři střely nedokázali přetavit v gól a tak jsme o poločase prohrávali vysoko 3:0. Druhý poločas byl jasně v naší režii. Předváděli jsme velmi dobrou kombinační hru a vytvářeli si spoustu střeleckých příležitostí. Jednu proměnil Štěpánek, druhou Lenoch a rázem bylo 3:2. Další velké šance zůstaly nevyužity. Hosté se poprvé dostali na naši polovinu snad pět minut před koncem utkání, vybojovali standardku a po naší chybě zvýšili na 4:2. V poslední vteřině pak domácí útočník přidal svůj čtvrtý gól v zápase a stanovil konečné skóre na 5:2.

I když jsme dnes prohráli, tak chlapce za předvedený výkon musím docela pochválit. Štěstíčko bohužel dnes nebylo na naší straně. Kdyby zápas skončil opačným výsledkem, nikdo by se po průběhu nemohl divit. Takový je fotbal, příště si to zase vybereme my. Třeba již v sezóně.

David Chuda

PU 18.02. 12:30 KROMĚŘÍŽ U17 - 1. FCV U17 5:1 (3:1)
Góly branka Přerova DOHNÁLEK

Sestava Přerova: Stavěl - Masný, Cagášek, Kuča, Caletka - Dohnálek, Mohapl, Janský - Štěpánek, Koudelka, Bundil. Střídali: Holouš, Krátký. Trenéři: Chuda, Huňka.

Po návratu z jarních prázdnin nás čekalo utkání s klasickým rivalem z Kroměříže. Minulý rok jsme v podobné fázi přípravy soupeře porazili 5:1 a tak jsem byl před zápasem optimistický. Bohužel dnes bylo vše špatně. Někteří hráči přijeli z hor a místo kopaček měli po celý zápas na nohou lyžáky. Od začátku jsme byli jasně horší než domácí a zaslouženě jsme prohráli 5:1. Na hřišti nebyl jediný hráč, který by předvedl alespoň průměrný výkon. Jedinou naši branku vstřelil Dohnálek. Pokud se budeme prezentovat takovou hrou, nemáme v sezóně šanci uspět. Opět se ukázalo, že bez tréninku nejsme konkurenceschopní. Snad už jsme alespoň většina z nás zdraví a můžeme se měsíc před soutěží zase vrátit k pořádnému tréninku.

David Chuda

PU 01.02. 16:00 ROŽNOV U19 - 1. FCV U16 A U19 0:3 (0:0)
Góly BRAUN 2, VANČURA

PU 01.02. 14:00 VÍTKOVICE U17 - 1. FCV U17 0:4 (0:2)
Góly MASNÝ, DOHNÁLEK, NEZVAL, KOUDELKA

PU 27.01. 12:00 HFK OLOM. U17 - 1. FCV U17 2:0 (2:0)
Góly

Sestava 1. FCV Koudelka - Masný, Cagášek, Janský, Caletka - Dohnálek, Sedláček, Mohapl - Bundil, Ondrouch, Štěpánek. Střídal: Kuča

Smůla ne a ne odejít. Je to snad ještě horší, než minulý týden. Počet vážných zranění se nám zvyšuje a to před soustředěním není vůbec dobrá zpráva. To, že jsme prohráli s lídrem naší soutěže určitě není ostuda. V prvním poločase byl lepší soupeř a zaslouženě se dostal do vedení. Ve druhém poločase se to, co nám z kádru zbylo, vypjalo k velmi dobrému výkonu, který bohužel nebyl okořeněn góly. Momentálně jsme bohužel v katastrofální zdravotní situaci, všem hráčům přeji, aby se dali do pořádku co nejdříve.

David Chuda

PU 20.01. 12:00 MYJAVA U17 - 1. FCV U17 3:2 (2:2)
Góly branky Přerova BUNDIL, KUČA

V utkání jsme vedli 2:0 a měli ho pod kontrolou, během jedné minuty jsme ovšem dvakrát inkasovali a hra se vyrovnala. Ve 2. poločase se radovali už jen domácí a převážili misku vah na svou stranu. Utkání se hrálo na těžkém terénu. Branky vstřelili Bundil a Kuča z penalty.