3. 19.08. 12:15 1. FCV U17 - PROSTĚJOV U16 B 3:0 (1:0)
Góly 30. DOHNÁLEK, 53. MASNÝ, 61. CETKOVSKÝ

Sestava Přerova: Koudelka - Masný, Cagášek, Janský, Caletka (41. Holouš) - Dohnálek (61. Keňo), Sedláček (53. Cetkovský), Mazur - Otáhal, Bundil, Mohapl. Trenéři: Chuda, Huňka.
     Rozhodčí Hruboš - Křepský, Šuta. ŽK: Holouš - Kosek. 39 diváků.

Konečně je to tady! První mistrovské utkání nám okořenilo derby s Prostějovem, které potvrdilo letošní vyšší kvalitu divizní soutěže dorostenců. Od začátku se hrálo ve velmi solidním tempu. Před měsícem jsme se soupeřem remizovali 1:1 v přípravě a tak bylo všem jasné, že půjde o těžký zápas. Od začátku jsme byli aktivnější. Bohužel Otáhalova a Masného šance neskončily v síti. A tak jsme udeřili po rohovém kopu Mazura, který si našel kapitán Dohnálek a krásnou rybičkou nás poslal do vedení 1:0. Do půle ještě nastřelil Sedláček ve velké šanci břevno, Mohapl mířil těsně nad a Otáhal neproměnil samostatný nájezd. Na druhé straně mohli hosté z ojedinělé šance ukázat, jak být produktivní. Jejich pěkná akce a následná hlavička však jen orazítkovala tyč naší branky.

O přestávce jsme kluky pochválili za solidní hru a nabádali jsme k lepšímu proměňování šancí. Nejdříve jsme se zastřelovali, ale v 53. minutě po krásné akci našel Bundil v jasné šanci Masného a ten nekompromisně zvýšil na 2:0. O chvíli později utekl všem Otáhal a hezkou přihrávkou vybídl ke skórování Cetkovského, ten svým starším kolegům ukázal, že rozhodně není do počtu a rozradostnil nás potřetí - 3:0. Mohli jsme přidat i další branky, bohužel nám trochu zvlhl prach. Střely Prostějova lapil spolehlivý Koudelka a my tak připsali první tři body do divizní tabulky.

Dnes nás kluci potěšili, bylo vidět, jak hladoví byli po úspěchu. Soupeř nedal svou kůži lacino a my jsme si museli utkání odmakat od začátku do konce. Jsem spokojen s hrou, která vypadala poměrně dobře a kluci si po zápase užili potlesk ze strany rodičů. Už ve středu nás čeká vložené kolo, opět doma s Vítkovicemi od 12:15 hodin. Věřím, že budeme pokračovat v nastoleném trendu a předvedeme dobrý výkon.

David Chuda

PU 11.08. 13:30 1. FCV U17 - 1. FCV U19 1:1 (0:1)
Góly OTÁHAL - ŠVÉDA
Sestava 1. FCV U17: Koudelka (41. Stavěl) - Masný, Cagášek, Janský, Caletka - Dohnálek, Sedláček, Mazur - Mohapl, Otáhal, Keňo (41. Tichavský). Trenéři: Chuda, Huňka.

Na závěr herní přípravy jsme vyfasovali těžkého protivníka. U19 našeho klubu, v zimě jsme s tímto soupeřem prohráli ostudně 0:9, nicméně jsme zase o půl roku dál a soupeři odešli klíčoví hráči z ročníku 1998. V prvním poločase se hrál bojovný fotbal, který nepřinesl mnoho šancí. My jsme inkasovali po špatném bránění autového vhazování, Zwesper prodloužil míč na Švédu a ten hlavou prostřelil Koudelku. Na 2:0 mohl zvýšit Vančura, ale pouze orazítkoval břevno. Naše akce zůstaly nedotažené nebo končily na Dytrychovi.

Druhý poločas přinesl zpočátku rozháranou hru, plnou taktických chyb. Poté jsme se ovšem začali osmělovat. Na 1:1 vyrovnal po chybě U19 ve středu hřiště Otáhal, který využil samostatného úniku dokonale. Další branku mohl přidat aktivní Tichavský, ale nedokázal už ležícího Pěchu překonat. Na opačné straně hrozil Skopal, ale Stavěl si s jeho pokusem poradil. Otáhal pak 2x postupoval sám na branku. Pěcha ovšem předvedl dva výborné zákroky a šance U19 také využity nebyly.

Dnes musím kluky pochválit, jelikož se vyrovnali svým starším kamarádům. Přesto jsem zhrozen tím, jak špatně takticky řešíme některé situace. Dávno již nejsme ve starších žácích abychom vzadu hráli 2 na 2 nebo dokonce 1 na 2. Problémy nám dělá i to, že hráči neumí správně spustit presink a často se zbytečně vysilují. Mnohokrát se dnes ukázalo, že máme zbytečně dlouhé hřiště. Na všech těchto herních aspektech musíme velmi rychle zapracovat, protože příští týden už přijede Prostějov a začíná nám soutěž. Pokud se uzdravíme a budeme v dobrém počtu, tak věřím, že budeme na utkání dobře připraveni.

David Chuda

PU 05.08. 12:00 HFK OLOMOUC U17 - 1. FCV U17 1:2 (1:0)
Góly branky Přerova MAZUR, KUČA

Sestava 1. FCV: Koudelka - Caletka, Kuča, Cagášek, Janský, Tvrdý, Keňo, Mohapl, Ondrouch, Otáhal, Holouš, Mazur, Bundil, Cetkovský.

Vstup do utkání jsme měli tragický. Prvních 15 minut byl soupeř jasně lepší a dostával nás pod tlak. Po naší ztrátě ve středu hřiště jsme nedokázali zastavit rychlý protiútok domácích a zaslouženě jsme po jejich pěkné akci prohrávali. Od nějaké 20. minuty jsme se zvedli a HFK jsme začali být vyrovnaným soupeřem. Naše šance ale zazdili Ondrouch, Otáhal a Kuča.
     Ve druhém poločase jsme předvedli daleko lepší výkon. Cetkovský se blýskl krásnou individuální akci, předal míč Bundilovi, který našel volného Mazura a ten prostřelil brankáře a vyrovnal tím stav na 1:1. Poté jsme měli hodně šancí z dobře zahraných standardních situací. Jednu z nich výborně rozehrál Ondrouch, Kuča si našel prostor před gólmanem a razantní hlavičkou strhl vítězství na naši stranu. Do konce utkání byly šance na obou stranách, ale zůstaly nevyužity.
     S trenérem Huňkou jsme rádi za výhru s dobrým soupeřem.V zimě jsme se stejným protivníkem prohráli 1:4. Vstup do utkání ovšem pro mě      zůstává záhadou. Pokud bychom takhle měli nastoupit do mistrovského utkání, tak budeme mít velký problém. Od 20. minuty se na fotbal dalo konečně dívat. V příštím týdnu nás čeká generálka proti staršímu dorostu, jelikož Šumperk nás poprosil o odložení utkání až na září.

David Chuda

PU 28.07. 14:00 KROMĚŘÍŽ U17 - 1. FCV U17 1:2 (1:1)
Góly branky Přerova OTÁHAL, CALETKA

Sestava Přerova:Koudelka, Masný, Janský, Kuča, Holouš, Dohnálek, Sedláček, Keňo, Caletka, Otáhal, Ondrouch, Bundil, Raška. Trenér: Chuda.

Soupeř bude hrát v příští sezóně dorosteneckou ligu a my tak měli ideální příležitost poměřit síly s vyšší soutěží. V utkání se střídaly lepší momenty s horšími. Po neproměnění 100% šancí Ondrouchem a Otáhalem přišel trest v podobě vedoucí branky domácích. Ještě do poločasu jsme ovšem zaslouženě vyrovnali po hezké akci Ondroucha s Otáhalem. Ve 2. poločase jsme postupně domácí začali přehrávat a po nádherné individuální akci Masného centroval Bundil míč na Caletku, který střelou k tyči rozvlnil síť podruhé 1:2. Do konce utkání jsme měli využít několik jasných gólových šancí, abychom se uklidnili. Bohužel se nám to nepodařilo a tak jsme zvítězili 1:2.

Jsem rád, že jsme soupeře opět porazili, nicméně měli jsme v utkání přidat více branek. S tímto přístupem k utkání můžeme být nebezpeční jakémukoliv soupeři. Mrzí mě zranění Dohnálka, Sedláčka a Stavěla. Snad budou brzy v pořádku.

David Chuda

PU 25.07. 00:00 1. FCV U17 - PROSTĚJOV U16 1:1 (1:0)
Góly branka Přerova 20. TOMÁŠ OTÁHAL
     Sestava 1. FCV: Koudelka, Stavěl, Masný, Kuča, Janský, Holouš, Hošťálek, Nezval, Dohnálek, Sedláček, Keňo, Otáhal, Sehnálek, Ondrouch, Caletka. Trenéři: Chuda, Huňka.

Jestliže v minulé sezóně jsme nastupovali proti klukům, kteří jsou starší, tak dnes se situace obrátila. Přijel Prostějov ročník 2002, proti kterému začínáme 19. srpna soutěž. Do utkání jsme vstoupili dobře, již ve 2. minutě kopal Dohnálek penaltu po tvrdém zákroku na Otáhala. Bohužel jsme nastřelili pouze břevno. Poté jsme hru kontrolovali, nicméně do velkých šancí jsme se nedostávali. Až ve 20. minutě dostal prostor Ondrouch a hezky našel Otáhala, který krásně po zemi kolem brankáře otevřel skóre - 1:0. Po zbytek poločasu hra vypadala rozháraně, neorganizovaně a soupeř se začal osmělovat.

Druhý poločas se již hra naprosto vyrovnala. Prostějov po hezké kombinační akci vyrovnal na 1:1. Následně měl obrovskou šanci Caletka, ale těžkou přihrávku Ondroucha nezužitkoval. Masného průniky a následné centry na gól také nestačily a když pak Koudelka (druhý poločas hrající v poli) prostřelil hostujícího gólmana, tak ho na brankové čáře zastoupil jeden z obránců. Krásný zákrok na závěr předvedl Stavěl a my tak ukončili souboj s hosty nerozhodně 1:1.

Dnes se ukázalo, že letošní divize bude mít kvalitu mnohem vyšší, než minulý rok. My jsme utkání nezvládli podle našich představ. Ze začátku jsme měli vstřelit branky a bylo by nejspíš rozhodnuto. Je pro mě zarážející, že v únoru porazíme 2001 soupeře 2:0 a v létě s o rok mladším soupeřem pouze remizujeme. Někteří hráči podali podprůměrný výkon a pokud se nezlepší, budou mít problém dostat se do sestavy. Na druhou stranu, nastoupili jsme v hodně improvizované sestavě a hráči za sebou mají těžké tréninkové dny.

David Chuda

PU 19.07. 15:00 1. FCV U17 - MYJAVA U17 2:0 (0:0)
Góly BRAUN, TICHAVSKÝ

Sestava Přerova: Stavěl, Masný, Tvrdý, Cagášek, Holouš, Janský, Mirvald, Keňo, Bundil, Otáhal, Tichavský, Braun, Cetkovský, Nezval. Trenéři: Chuda, Huňka.

V prvním přípravném utkání jsme přivítali vzácného hosta z Myjavy. Slovenský soupeř v naší kategorii ovládl 2. slovenskou dorosteneckou ligu a to byla pro kluky velká výzva. Do utkání jsme nevstupovali jako favoriti, ale průběh na hřišti mě potěšil. Soupeře jsme po většinu první půle přehrávali a jen díky promarněným šancím byl stav 0:0. Největší šance spálili dvakrát Tichavský, Otáhal a Bundil. Tempo hry bylo na vysoké úrovni.

Druhý poločas jsme začali výborně. Nejdřív se Tichavský protáhl u lajny a našel Brauna, který už věděl co s míčem - 1:0. Poté se hra Myjavy zhoršila a my měli hodně šancí na zvýšení skóre. Povedlo se to Tichavskému - 2:0. Následně úroveň hry upadla, což se dalo pochopit, bylo nesnesitelné vedro, plus jsou oba týmy očividně na startu náročné přípravy. Nicméně jsme utkání dovedli do vítězného konce, což mě potěšilo.

Předvedli jsme dobrý výkon, podpořený dvěma hezkými brankami. Soupeře jsme do tutovek nepouštěli. Musím poděkovat hráčům z U16 a Cetkovskému z U15, kteří nás výborně doplnili při absenci osmi hráčů původní U17. Je vidět, že do dorostu nám přicházejí kluci velmi šikovní. Je tedy jen na naší společné práci, jestli jejich talent a chuť přetavíme ve společné úspěchy.